Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5151) #79335424 válasza Tonyk (#5149) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor így már 2xköszi! :)

(#5152) rolio1 válasza SteveL (#5150) üzenetére


rolio1
tag

Hello

Neked is köszi a választ, be is fogom állítani akkor.

(#5153) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#5133) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ebben nem tud valaki segíteni?
Nagy segítség lenne, nem kéne feleslegesen küzdeni..

Sziasztok, egy kérdésem lenne:
Adott ugye a NAS, pendrive-ra telepítve az FFP, és a vinyó.
Ha beleteszek egy új vinyót a NAS-ba, és ugyanabba a mapppaszerkezetbe rámásolom a dolgokat, akkor elképzelhető az, hogy
1., A TM megy tovább, mintha mi se történt volna?
2., Ha nem, akkor sem kell újratelepíteni a TM-et, max csak újrahasheltetni az összes adatot?
Vagy készüljek arra, hogy telepítehetem a TM-et is újra, és lehet az összes torrentet újrahasheltetni?
Előre is kösz ha valaki tud segíteni (és remélhetőleg jó hírrel :) )

Megjött az új vinyó, és nem kísérleteznék vele ha felesleges.

;) - The Power of the Light Side

(#5154) krealon válasza Anonymus23 (#5153) üzenetére


krealon
veterán

Tippem az, hogy ha az utvonalak nem valtoznak (kis-, nagybetuk is szamitanak), akkor minden gond nelkul fog menni.
Az egyeduli kerdes, hogy az uj vinyoval a firmware verzioja valtozni fog-e. (Ha igen, akkor lehet, hogy az ffp sem indul el.)

(#5155) Anonymus23 válasza krealon (#5154) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz a bátorítást ;).
Miért változna a firmware verziója? Jelenleg az elérhető legfrissebb firmware van rajta, és ha jól sejtem magának a NAS-nak elvileg beépített vinyó nélkül is működnie kellene, pl ha az USB-be vagy SATA részre mikor milyen vinyót raknék. Nem jól gondolom?
Vagy mi köze van a firmware-nek a vinyóhoz?
Nem kötekedés, csak kérdezem tudatlanságomban...

;) - The Power of the Light Side

(#5156) #79335424 válasza Anonymus23 (#5155) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem jól gondolod. Ha rádugsz egy külső bármit, akkor beolvassa/megjeleníti a teljes első partícióját. A belsőn is csak egyet látsz, de valójában kettő van rajta. A másikat a NAS beüzemeléskor hozza létre és rendszer működéséhez szükséges fájlokat tárolja rajta. Szóval belső vinyó nélkül nem müxik.

(#5157) Anonymus23 válasza #79335424 (#5156) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nagyjából akkor értem. Akkor próbálkozni fogok :)
A NAS első indítása még nem ezzel a firmware-el volt, de ha jól sejtem ennek nem kellene hatással lenni az FFP-re se a TM-re, mivel azok a pendrivera lettek felrakva.

E szerint fogok eljárni:
Kiveszem a régi vinyót, és bele az újat.
Leformáztatom az újat, létrehozom a megfelelő mappákat, jogosultsággal
Rámásolom a fájlokat (legalább kipróbálom a TC plugint)
És indítom a TM-et, meglátjuk mi történik...

Majd jelzéssel leszek, hogy mit sikerült összehoznom.

;) - The Power of the Light Side

(#5158) SteveL


SteveL
aktív tag

Megy belső vinyó nélkül. Amikor a ventilátort cseréltem, többször elindítottam az NSA320-at üresen, és ment a webes admin felület, jelezte, hogy a legfrissebb firmware van rajta, mutatta a CPU terhelést, a ventilátor fordulatszámot. A felületre is csak a beállított saját jelszavammal tudtam belépni. Azt nem tudom, hogy ilyenkor is működne-e a külső vinyó megosztása, azt nem próbáltam, csak a ventilátor érdekelt. :)

(#5159) #79335424 válasza SteveL (#5158) üzenetére


#79335424
törölt tag

De akkor honnan bootolt? Bootolt egyáltalán, vagy csak sleep -ben volt?

(#5160) SteveL válasza #79335424 (#5159) üzenetére


SteveL
aktív tag

Mondom, hogy elérhető volt az admin felület is. Kell benne legyen egy kis flash memóra. Én is meglepődtem. :)

(#5161) SteveL válasza #79335424 (#5159) üzenetére


SteveL
aktív tag

Kicsúsztam a szerkesztésből.

Előtte rendesen leállítottam az eszközt, majd üresen elindítottam, villogott a sys, mint egy rendes induláskor, majd egy idő után folyamatosan világított, ahogy rendesen: felállt a rendszer. A merevlemezek LED-jei természetesen nem világítottak.

(#5162) SteveL


SteveL
aktív tag

Megint kipróbáltam. A programcsomagok nem elérhetőek, de a feltelepített firmware alapfunkciói működnek. Az USB-re dugott pendrive tartalma automatikusan elérhető a hálózaton. :DD Ez később még jól jöhet. A felhasználónév és jelszó szintén a sajátom (tehát nem az alapértelmezett). Az FFP, és így az SSH hozzáférés (ahogy számítottam is rá) nem elérhető.

(#5163) rolio1


rolio1
tag

Hello

Még egyszer szeretném megköszönni a linkeléshez a segítséget, tökéletesen működik!

(#5164) Tonyk válasza #79335424 (#5156) üzenetére


Tonyk
veterán

Simán megy winyó nélkül is! (Őszintén nem is értettem soha sem amikor azt írtad, hogy nem megy winchester nélkül. Az első bootoláskor amikor hdd kerül bele, akkor sincs még semmi a hdd-n, szűz, érintetlen, partíciónálatlan mégis megy a cucc.)

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5165) jercsi


jercsi
tag

Sziasztok
Létezik az hogy a 310 sen lefrissítem a firmware t és a telepíthető programok listája menu nincs benne ?

(#5166) #79335424 válasza Tonyk (#5164) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igazad van, először a "megy" fogalmát kell tisztázni. Az én olvasatomban ez a teljes értékű használatot jelenti. Természetes, hogy valamilyen szintű működésnek kell lennie, különben nem tudna kezdeni semmit egy szűz vinyóval. De akkor kérdezem másképp. Mihez kell neki a két partíció és hogyan helyettesíthető a belső lemez a teljes funkcionalitás megtartásával?
Nézd meg Anonymus alapkérdését! Milyen megoldást javasolnál a belső vinyó kihagyásával?

[ Szerkesztve ]

(#5167) Synaptic válasza jercsi (#5165) üzenetére


Synaptic
senior tag

De benne van csak egy másik menü alatt egy külön fülön (bocs nem emlékszem a nevére)

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#5168) kmarci25 válasza jercsi (#5165) üzenetére


kmarci25
veterán

Valahol felül keresd, pontosabban én sem emlékszem. Ott van az, csak eldugták, ahogy felettem a kollega is írta.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#5169) Anonymus23 válasza jercsi (#5165) üzenetére


Anonymus23
veterán

Megvan, csak kicsit máshová rakták:

;) - The Power of the Light Side

(#5170) Anonymus23 válasza SteveL (#5162) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ez nem túl jó hír, mert akkor ez kb azt jelenti, hogy teljesen a nulláról kell csinálnom mindent, azaz FFP, TM, visszamásolás, és újra hash.
:O
Mondjuk annyira nem zavarna, ha legalább lenne benne funkció a hash kihagyására.
:W

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#5171) spiky03 válasza Anonymus23 (#5170) üzenetére


spiky03
veterán

Én is ezzel kerülök majd szembe ha veszek egy 2 T-s winyót a NAS-ba.

viszont nekem nincsenek már meg a torrent file-ok.
ilyenkor mi a teendő? Szedjem majd le előtte újra azt a jelenleg 270 darabot? Vagy valahol megtalálható ez a NAS-on?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5172) Anonymus23 válasza spiky03 (#5171) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jó kérdés, ezt én is szeretném tudni :)
Véleményes, hogy le kell őket újra szedni.

;) - The Power of the Light Side

(#5173) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok
Először is grat a cikkhez, nagyon jó lett, egyszerűen, könnyen áttekinthető, és azt gondolom, hogy zéró Linux ismerettel is elsőre felment minden. :R
Valami azonban nem stimmel :F ... Letöltöttem a GUI-t viszont a NAS beállított IP címén nem éri el. Tűzfal egyelőre ki van lőve. Mit ronthattam el?

szerk: Esetleg valami router beállítás lehet? Soha nem nyúltam hozzá, minden alapon van, és soha nem is fogott meg semmit, pedig van pár cucc a belső hálón, a NAS ugye, 2 MP, 1 BR Playa, TV Set Top Box + wifin telók

[ Szerkesztve ]

(#5174) SteveL válasza spiky03 (#5171) üzenetére


SteveL
aktív tag

A torrentek az /ffp/tm/.transmission-daemon/torrents mappában vannak.

(#5175) SteveL


SteveL
aktív tag

Sanszos, hogy az /ffp/tm/.transmission-daemon/ mappa tartalmának átmásolásával visszanyerhetők a korábbi adatok... De ez csak tipp. :)

[ Szerkesztve ]

(#5176) SteveL válasza #48613632 (#5173) üzenetére


SteveL
aktív tag

Kiírja a hibát. A settings.json-ban engedélyezni kell az elérést, állítsd be a következő sorokat:

"rpc-whitelist": "192.168.*.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

(#5177) spiky03 válasza SteveL (#5174) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Gondolom majd winyó csere előtt ezt a mappát kimenteni. :D

Amúgy ebben az épp seedelt torrentek vannak, vagy az összes ami a NAS "életében" megfordult?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5178) Anonymus23 válasza SteveL (#5175) üzenetére


Anonymus23
veterán

Kösz, valóban ott van az összes torrent, spiky03 kérdésére válaszolva, az éppen seedelt torrentek.
Viszont nem enged onnan másolni (TC, elvileg megfelelő rendszergazdai jogokkal), de még próbálkozom.

;) - The Power of the Light Side

(#5179) spiky03 válasza Anonymus23 (#5178) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi.
MC-vel sem lehet? Pl egy NAS-ba dugott pendrive-ra/külső winyóra.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5180) Anonymus23 válasza spiky03 (#5179) üzenetére


Anonymus23
veterán

Nekem sajna nincs fenn most az MC

;) - The Power of the Light Side

(#5181) SteveL válasza spiky03 (#5179) üzenetére


SteveL
aktív tag

Már hogyne lehetne.

(#5182) Anonymus23 válasza SteveL (#5181) üzenetére


Anonymus23
veterán

Beléptem SSH-n, modnom próba szerencse, MC, és láss csodát, valamikor felraktam, viszont továbbra sem engedi másolni, valami jogosultsági problémája van :(((

;) - The Power of the Light Side

(#5183) SteveL válasza Anonymus23 (#5182) üzenetére


SteveL
aktív tag

Rootként léptél be SSH-ra?

(#5184) Anonymus23 válasza SteveL (#5183) üzenetére


Anonymus23
veterán

Rosszul fogalmaztam:
Az MC-ben tudok mindenfelé másolni, de hiába másolom át onnan egy mappába, onnan nem engedi kimásolni a windowsba.

Szerk.:
Yesss, megvan: attribútumok nélkül kell másolni :DDD

Na akkor most ugrik a majom a vízbe, meglátjuk, hogy mit fog szólni a winchester cseréhez.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#5185) SteveL válasza Anonymus23 (#5184) üzenetére


SteveL
aktív tag

Másoláskor (MC-ben) vedd ki az X-et a preserve atributes elől, vagy utólag állítsd át a jogosultságokat a File/Chmod menüponttal.

(#5186) Anonymus23 válasza SteveL (#5185) üzenetére


Anonymus23
veterán

:R , igen közben rájöttem, csak nem mostanában volt, hogy DOSban programoztam :DDD
Rohadtul elkényelmesedik az ember ezzel a winnel...

;) - The Power of the Light Side

(#5187) Anonymus23 válasza Anonymus23 (#5186) üzenetére


Anonymus23
veterán

Csak egy kérdés:
A NAS-ból kivett vinyót beleraktam egy SATA rackbe, és a TC ext4 pluginjével próbálok belépni a winyóra, de azt mondja nekem, hogy "you are not an admin"
Hogyan tudom neki bebizonyítani, hogy mégis az vagyok? ;]

;) - The Power of the Light Side

(#5188) spiky03 válasza SteveL (#5185) üzenetére


spiky03
veterán

Ezt hol találom pontosan?

Mert gondoltam én is átállítom, hogy ha én is másolnám akkor ne legyen gond. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5189) Anonymus23 válasza spiky03 (#5188) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ahogy megnyomod az F5-t, akkor megjelenik a menüben és be van ixelve, ALT+A-val tudod kikapcsolni, vagy egérrel kiveszed az x-et.

Viszont én egyelőre csak szívok vele, mert a win nem akarja felismerni a pluginnal a winyót, így marad a eSata/USB-s csatlakozás, de azon keresztül meg max 12 Mbyte a sebesség :(

;) - The Power of the Light Side

(#5190) #48613632 válasza SteveL (#5176) üzenetére


#48613632
törölt tag

Köszönöm, megcsináltam, de továbbra sem jó. :B Sajnos van egy kis keveredés a fejemben, szóval tuti én szúrom el, de egyelőre elég kaotikus a dolog.
Na de a lényeg ... Megcsináltam a file módosítást, ám most "other winsock error (10109)" hibaüzenettel nem csatlakozik a GUI.
Ráadásul visszanéztem a settings.json-t és visszaírta az IP címet a NAS jelszavára "rpc-whitelist : password"

Természetesen mindig után újraindítottam, bár most az utolsó próbálkozásomnál ezt is kihagytam, hátha ... de nem :W

(#5191) spiky03 válasza Anonymus23 (#5189) üzenetére


spiky03
veterán

Ja valóban. :D
Én meg a beállításoknál kerestem. De béna vagyok. :DDD :W

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5192) SteveL válasza #48613632 (#5190) üzenetére


SteveL
aktív tag

- Belépsz rootként SSH-n
- Leállítod a transmissiont: /ffp/start/transmission.sh stop
- Elindítod a Midnight Commandert: mc
- Megkeresed a settings.json fájlt: /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json
- Edit (szerkesztés) ez alapján, rpc-password-hoz a saját jelszavad, rpc-username-hez a saját felhasználóneved, amikkel be szeretnél lépni, rpc-whitelist lehet inkább 192.168.*.* (ha csak helyi hálózatról szeretnél belépni), *.*.*.* (ha bárhonnan), rpc-whitelist-enabled természetesen true. A vesszőkre, idézőjelekre vigyázni!
- Save (Mentés)
- Exit (Kilépés az mc-ből)
- Transmission újraindítása: /ffp/start/transmission.sh start

(#5193) Anonymus23


Anonymus23
veterán

Sziasztok:
Abban tudna valaki segíteni, hogy a TC ext4 pluginjét hogyan kell használni?
Mindig azt írja ki, hogy nem admin vagyok, mit kellene beállítani, hogy lássa a eSATA rackbe rakott linuxos vinyót?
Előre is kösz a felhomályosítást..

Más:
Tegnap MC-vel elindítottam a másolást, hogy este megcsinálja (NAS belső - NAS satára kötött vinyó között) és reggel csak elindítom neki a hasht. Errefel reggel mikor ránézek látom, hogy a kezdőképernyő van benne.
A szemét win fogta magát és újraindította a gépet, pedig direkt beállítottam, hogy ne frissítsen, és ne indítsa magát újra. :W

;) - The Power of the Light Side

(#5194) DeLu_01


DeLu_01
csendes tag

Sziasztok!

Tud-e valaki segíteni nekem abban, hogy ha webszerverként üzemeltetem a NAS-t, akkor miért nem küldi el az űrlap adatait a megadott e-mail címre.

A php és html kódokkal nincs gond, ingyenes tárhelyről kiválóan működik. Viszont saját szerverről nem. Elsősorban egy ReadyNAS Dou szerveren akarom beállítani, de ott nem ment, aztán átpakoltam az NSA-310-re, de ott se működik!

Úgy gondolom valami szerver beállítási gond lehet. A php.ini fájlban már szinte mindenféle beállítást kipróbáltam, de ha van valakinek bármi ötlete szívesen veszem.

Az űrlap nagyon egyszerű, egy nevet és egy e-mail címet kellene hogy elküldjön a megadott címre.

(#5195) Mankó


Mankó
veterán

Hi!

Szeretnék az NSA 310-be egy Noctua NF-A4x10 FLX (4cm, 3700-4500rpm) ventilátort beletenni, mivel a gyári elég hangos. Az lenne a kérdésem, hogy bele megy e, kompatibilis vele? Illetve, hogy számítsak-e valamiféle nehézségre a berakásnál, forrasztás egyéb?
Gondoltam rendelés előtt rákérdezek, az a biztos.

Köszi

(#5196) borrudi válasza DeLu_01 (#5194) üzenetére


borrudi
csendes tag

Hogy állítottad be, hogy saját weboldal menjen rajta?
egyszerűen én bemásolni se tudom a weboldal állományait se a szerverre, nem hogy még működjön is

(#5197) DeLu_01 válasza borrudi (#5196) üzenetére


DeLu_01
csendes tag

Az adminisztrációs felületen az Alkalmazások menüpontban kattints a Webes közzététel-re. Itt bejelölöd a Webes közzététel engedélyezése-t. A Nem publikált megosztások közül kiválasztasz egyet, (én a public mappát választottam) és katt A kiválasztott megosztások közzététele-re, majd Alkalmaz.

Ezzel engedélyezed a webszervert, ami a "public" mappát teszi alapértelmezetté. Tehát ha beírod a böngészőbe az ip-címedet, akkor a "public" mappában található index.html fog megnyílni.

A szerveren lévő "public" mappába pedig átmásolod a tartalmat amit közzé akarsz tenni. Én erre TotalCommandert használok, de az intéző is megteszi.

(#5198) #79335424 válasza Anonymus23 (#5193) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én még mindíg azt mondom, hogy Puppy. Ennyi idő alatt, ennyi tornával már meglennél. Nekem még nem volt vele gondom, de korábban itt felmerült tapasztalat alapján Puppy -nál arra figyelj, hogy ne mountold (csatold fel) az első partíciót, csak az ext4 -et. Tudja futtatni a portable TotalCommander.exe -t is (igen, a wines programot), de alapból kinnt van az asztalon a DoubleCommander, ami pont ugyanúgy működik.

[ Szerkesztve ]

(#5199) shteer válasza Mankó (#5195) üzenetére


shteer
titán

Egyedi csatlakozoja van, kiosztasa is mas mint a megszokott. Nem is a gyari venti a problema hanem a vezerlese - emiatt sem valoszinu, hogy kelloen halk lesz a venticsere utan.

En pl siman kikotottem es kivettem. Passzivon megy

..szerintem jónak tűnik

(#5200) borrudi válasza DeLu_01 (#5197) üzenetére


borrudi
csendes tag

Ó a roseb egye meg. hogy én erre nem gondoltam. Hiába én windows világban gondolkodom, mindenképpen az apache könyvtárába akartam bemásolni:D
Örök hálám üldözni fog, Délután ki is próbálom a weboldalaimat.
Kösz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.