Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) lofagi


lofagi
addikt

Újabb kezdő kérdés. Tegnap vásároltam magamnak ezt a ZyXEL NSA310et, akkor még nem tudva, hogy az alap torrent kliens az 10 kapcsolatra korlátoz. Gondoltam nem gond, 10 is elég egyelőre, aztán majd jöhet a buhera. Viszont, ugyan sikerült betennem egy torrentet amit gond nélkül el is kezdett tölteni lefelé, hasított ahogy kell. Viszont upload az 0. Ennek az oka több, mint valószínű, hogy router mögött vagyok. Valószínű, hogy forwardolni kellene a portot, vagyis gondolom én. Sajnos erre képtelen vagyok. Esetleg tudna nekem valaki segíteni abban, hogy hogy tudnám jól összehangolni a routeremmel, hogy ilyen gondok ne legyenek?

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5352) lofagi válasza lofagi (#5351) üzenetére


lofagi
addikt

Esetleg a MAC addresst hozzá kell adni?

[ Szerkesztve ]

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5353) Tonyk válasza lofagi (#5352) üzenetére


Tonyk
veterán

Első körben a NAS MAC addressét vedd fel a Static DHCP táblába és rendelj hozzá egy ip-t a routerben.
Ha ez megvan, a NASt tedd dynamic ip-re, ha nem ezen lett volna eddig. Restart. Innentől kezdve a routertől mindig u.a. az ip-t fogja kapni a nas, így már mehet a portforward.
A routerben megkeresed a portforward vagy virtual server menüpontot. Itt beállítasz a NAS most már statikus dhcp-s ip címéhez egy (internal) portot, mondjuk 12513. Ezt a portot a NAS-ban a torrent kliensben beállítod. Ennyi.

De, ha leírod milyen routered van még jobban tudunk segíteni.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5354) madoxx válasza lofagi (#5351) üzenetére


madoxx
aktív tag

Valószínűleg a port forward lesz a megoldás. A mac címmel nem kell buherálni.
Transmission esetén 9091 a default port, ugyanezt érdemes megnyitni a routeren.
A legtöbb router menüjében egyszerűen megoldható, kb ilyen módon: melyik portot melyik portra melyik ip-hez.
A két port legyen 9091, az ip pedig a nas ip-je. Nem árt ha fix ip-je van a nas-nak, vagy a dhcp ugyanazt osztja neki.

(#5355) Tonyk válasza madoxx (#5354) üzenetére


Tonyk
veterán

"Transmission esetén 9091 a default port"

Ezt írta:

"akkor még nem tudva, hogy az alap torrent kliens az 10 kapcsolatra korlátoz. Gondoltam nem gond, 10 is elég egyelőre"

Azaz az alap kliensről van jelenleg szó.

Arról már nem is beszélve, hogy a TM-nél a 9091-es port az admin felület portja, nem pedig a torrent kapcsolatok portja.

Két portot pedig akkor kell(ene) állítani, hogy ha nem ugyanarra portra irányítod a bejövő kapcsolatot mint amelyikről érkezik (internal és external port különbözik).
Azonosság esetében elég a külsőt (external) beállítani a routerben.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5356) madoxx válasza Tonyk (#5355) üzenetére


madoxx
aktív tag

Nagyon péntek van, szerintem mára befetéma van számomra :F

(#5357) Mazsika válasza Tonyk (#5343) üzenetére


Mazsika
őstag

Köszi szépen! Közben hál` istennek megoldottam! :-)

Dáccsika

(#5358) skoos


skoos
őstag

Szeretném portforwardinggal távolról is elérhetővé tenni a transmissiont.

Ehhez gondolom, csak forwardingolnom kell a transmission portját és egy DNS szolgálatónál meg az ipcímet megújítatni.

a routerem ezt kérdezi:
Enable Port Forwarding - pipa

Description :
Local IP :
Protocol :
Local Port :
Public Port :

ide mit írjak? Protocol? Local Port? Public port?

(#5359) xmotion válasza Tonyk (#5342) üzenetére


xmotion
csendes tag

igen, az biztos, hogy ez nagyon érdekes.
a nas firmware 4.50(AFK.1)-es, eddig nem volt vele gond. kérlek erősíts meg, ha frissítem, újra kell raknom a ffp-t és a mostani TM-et, mert abban csak egy régebbi van.

(#5360) xmotion


xmotion
csendes tag

bocs, lejárt a szerkesztés. a fw csere után a többi beállítással is gubancom lesz.
lehet meg kéne néznem a nasban lévő vinyó állapotát inkább. bár egy wd red van benne...

(#5361) Tonyk válasza skoos (#5358) üzenetére


Tonyk
veterán

Enable Port Forwarding - pipa

Description : Bármit írhatsz
Local IP : a nas ip-címe (statikus ip vagy statikus dhcp-s cím javasolt erősen)
Protocol : tcp (vagy both)
Local Port :
Public Port : 9091

Elég a public portot kitölteni. Azonban ha azt szeretnéd (ami még javasolt lehet is), hogy ne a default porton lógjon a neten, úgy :

Local port: 9091
Public port pl: 19091

Így kívülről! a 19091-es porton éred el.
Természetesen a port bármi lehet mondjuk 1000-65535 -ig

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5362) Tonyk válasza xmotion (#5359) üzenetére


Tonyk
veterán

Nem kell újrarakni az ffp-t. Azaz nem feltétlen (kivételek erősítik a szabályt ;) ).
Én frissítés előtt letiltom, frissítem, visszakapcsolom és ok. Van aki működő ffp-re frissít rá.
A FW frissítés nem volna szabad, hogy a "többi" beállítást elvigye. Mindennek úgy kéne működnie, ahogy előtte.
Transmissont is egyszerűen lehet frissíteni. Eszedbe ne jusson leszedni, majd a frisset külön telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5363) Anonymus23 válasza kenyerr (#5341) üzenetére


Anonymus23
veterán

Annyi megjegyzésem lenne a rezgéssel kapcsoaltban, hogy amikor vettem, akkor adtak hozzá egy 500-as vinyót, és a 210-eshez képest sokkal jobban zörgött, és megfogva magát a NAS-t, rendesen érezni lehetett, ahogy rezgett az egész, az íróasztalra rakva meg az asztallap szabályszerűen felerősítette az egészet. Le is lett költöztetve az asztal alá egy szivacsra.
A múlt héten ki lett cserélve egy WD nasos 2 TB vinyóra, és láss csodát, semmi hangja, nem rezeg, visszaköltöztetve az íróasztalra semmiféle hangot nem ad ki. Többször megtapiztam, hogy vajon megy-e a vinyó, de gyakorlatilag nincs különbség érzetre, hogy mikor megy és mikor áll a vinyó.

A venti egy picit hallatszik (ha nagyon figyel rá az ember, és tök csend van az egész házban), de az asztali gépnek komolyabb hangja van. így amikor ott vagyok és hallhatnám, akkor egyáltalán fel sem tűnik.
Szerintem a rezgést és a komolyabb hangot is a vinyó okozza.

;) - The Power of the Light Side

(#5364) kenyerr válasza Anonymus23 (#5363) üzenetére


kenyerr
tag

Én vinyó nélkül vettem, igaz 320as, és vinyó nélkül is produkálja a rezést. Egyébként 2t-s wd red van benne,annak elenyésző a hangja a rezgéshez képest. De ugye 320 már 6 centis ventivel megy, szerintem más különbség is lehet venti téren mint a mérete.

(#5365) skoos válasza Tonyk (#5361) üzenetére


skoos
őstag

Köszi!

A válaszodat megelőzve tettem egy próbát a saját elképzeléseim szerint:

Protocol: Both
Local port: 9091
Public: 9091

namost ez tök faja, működik. Telefonomról is elérem, távolról. Simán megy minden. Csak ugye nagyon nem secure. Az SSH dolgot nem tudtam jól beállítani, így csak telnet módban van a transmission. Bár nem tudom van.e köze ehhez. De szeretném, ha távolról azért nem tudna bárki belemacerálni a dolgaimba.

Mit kéne beállítanom?
Hogyhogy a publik port 9091-essel is működik?

Ezenkívül szeretném elérni távolról a NAS FTP-jét. Ezt hogy tudom megcsinálni?

(#5366) betyarr


betyarr
veterán

ma érdekes módon közvetlenül belső hálón elérhetetlenné vált a nas,míg a weben továbbra is elérhető volt.majd azt vettem észre,hogy a nas hdd ledje pirosan világít.a használati azt írja,hogy ilyenkor gebasz lehet a hdd-vel.a nas webes guijában viszont healthy a hdd állapota.
létezik valami hdd ellenőrző progi,mint a sentinel,amivel esetleg tudnám ellenőrizni?vagy járt már így valaki?ha igen,akkor talált megoldást?

(#5367) Anonymus23 válasza kenyerr (#5364) üzenetére


Anonymus23
veterán

Jogos, nekem 310-es van, de a régi vinyóval olyan szinten rezgett és hangja volt, hogy nem lehetett mellette meglenni.
320-ast még nem volt szerencsém élőben tapasztalni.

;) - The Power of the Light Side

(#5368) Mankó


Mankó
veterán

Furcsa mód a nas-ról másolva 55 mb a sebesség, viszont visszafelé már csak 11 mb. :F Fene se érti.

(#5369) Mankó válasza Mankó (#5368) üzenetére


Mankó
veterán

Csináltam egy "film" megosztást a nas-on, majd ide fogom tölteni a filmeket. Kíváncsiságból szerettem volna megosztani hálózati meghajtónak, de nem megy. Azt mondja nem látja a hálózati helyet.
Valakinek ötlet, hogy mit kell máshogy csinálni? Esetleg másfajta megoldás?

(#5370) skoos válasza Mankó (#5369) üzenetére


skoos
őstag

Nézd meg a NSA kezelőfelületén a megosztások között ott van-e látható-e, írható, olvasható-e, illetve, hogy kinek van hozzáférése.

(#5371) lofagi válasza Tonyk (#5353) üzenetére


lofagi
addikt

Na kérem szépen, elnézést, hogy csak most reagálok, de most jutottam el odáig, hogy végre be tudjam lőni a torrentezést. Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Végre ki tudom kapcsolni a "nagygépet" :D Óriási cucc ez a NAS nagyon bejövős. S még1x köszönöm a segítséget Tonyk ill. Madoxx

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5372) Synaptic


Synaptic
senior tag

Egy elég láma kérdés következik :) . Itt mindenki FFP -t használ a transmission miatt .
Mennyivel másabb a csomagok közül telepíthető transmission , mint az FFP ben levő társa ? Én botor módon a csomag verzióját használom és még nem igen volt vele problémám.

Ryzen-7-3800x/Asrock x570SteelLegend/Asrock-PhantomGaming-6800Xt

(#5373) lofagi válasza Synaptic (#5372) üzenetére


lofagi
addikt

Úgy tudom,hogy csak azért, mert nem régen került bele a csomagba. Aztán lehet nem jól tudom.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5374) Tonyk válasza skoos (#5365) üzenetére


Tonyk
veterán

Próbálom kihámozni mi is akarsz mondani, remélem sikerül.

"Hogyhogy a publik port 9091-essel is működik?"

Hátha így állítod be, nem is csoda, hogy működik kintről (public porton):

Local port: 9091
Public: 9091

A hivatkozott hozzászólásban már leírtam egyszer mit, hogy.

"Csak ugye nagyon nem secure."

Hitelesítés van belépés előtt, nem? Akkor meg? Ha bazi biztonságot akarsz, akkor VPN.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5375) Tonyk válasza Synaptic (#5372) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha pl. u.a a verziószámot használod a gyáriból vagy ffp-s ből, semmi különbség nincs. Azért használjuk az ffp-t , mert míg a gyári nemrég került bele CSAK, addig FFP alatt régóta van. Valamint amióta lett gyári TM, azóta már vagy 3x vagy 4x frissült a FFP-s verzió (gyakorlatilag, amikor jön hivatalos TM, akkor jön is FFP alá), és ezekben a frissítésekben azért voltak elég komoly javítások is.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5376) Mankó válasza skoos (#5370) üzenetére


Mankó
veterán

Ott van a megosztások között, admin joggal és privát hozzáféréssel.
Valahol láttam ezt az írás / olvasás jogot de most nem találom.

(#5377) skoos válasza Tonyk (#5374) üzenetére


skoos
őstag

Nem, nincs. Telón csak simán beütöm az ip:port ot és ott is vagyok a transmissionben. :F

(#5378) Tonyk válasza skoos (#5377) üzenetére


Tonyk
veterán

Akkor be kell állítani. A módja itt megtalálható a fórumon, de a témaindító írásban is.

Egyébként ez tuti ffp-s? Nem véletlen a gyáriról beszélünk?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5379) skoos válasza Tonyk (#5378) üzenetére


skoos
őstag

Tegnap vagy 2 órát az itteni leírás szerinti eljárással vesződtem... remélem nem a gyárit tettem fel! :DDD

Ha a putty-al kell vesződnöm, attól tartanék, ezért kérdem, mit kell csinálnom. :U

az SSH-t is szívesen megcsinálnám , de nem merek most már belenyúlni.

[ Szerkesztve ]

(#5380) Tonyk válasza skoos (#5379) üzenetére


Tonyk
veterán

Kár, mert egyébként az egész vackot meg lehet csinálni 5-10 perc alatt. Mindent pont úgy ahogy a leírásban van.
A gyári tm-et a nsa web-es felületéről lehet feltenni, a ffp-set meg ssh (vagy telnet) alól.

leállítod a tm-et, majd /ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json -ban:

"rpc-enabled": true,
"rpc-password": "jelszó",
"rpc-username": "usernév",
"rpc-whitelist": "192.168.1.*",
"rpc-whitelist-enabled": true,

jelszó= egy jelszó, a követekző indítás után a hash-e kerül ide
usernév= amivel a TM admin. felületetét el akarod érni
rpc-whitelist: ip vagy ip lista vagy ip tartomány ahonnét el akarod érni. 192.168.1.* esetén a 192.168.1.1-192.168.1.255-ig való ip-kből éred el. "192.168.1.*,123.321.123.321" esetén egy belső és egy publikus ip-ről (123.321.123.321 (még ha ilyen ip nem is létezik valósgában, még mielőtt valaki belekötne)) is eléred, tehát lehet veszővel elválasztani többet is.
rpc-whitelist-enabled = engedélyezed a fenti listát.

elindítod a tm-et.

Ja, és nyugodtan szedd le (de rendesen) az ffp-t és csináld újra rendesen. Bajod nem lesz belőle, csak előnyöd. Mert ez így elég gatya..., de ha csak tm-ezni akarsz az gyáriból is elérhető, igaz 3 vagy 4 verzióval le van maradva.

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5381) Mankó


Mankó
veterán

Csinálnám a jukeboxot a med600x3d-re, de nem tudom kitallózni a nas megfelelő könyvtárát. Maga a windows nem látja a nas-t, persze ftp-n meg elérem.
Nem kaptam hozzá telepítő cd-t, lehet fel kellene ismertetnem a géppel? :F
Valaki küldjön már egy linket ehhez a driverhez, ha szerintetek ez a probléma, mert én nem találok!

(#5382) Mankó válasza Mankó (#5381) üzenetére


Mankó
veterán

Ki volt tiltva a tcp/ip netbios helper. Engedélyezés után szó nélkül felrakta. :B

[ Szerkesztve ]

(#5383) skoos válasza Tonyk (#5380) üzenetére


skoos
őstag

hogy állítom le a transmission-t?
stop transmission-daemon
? :U

(#5384) skoos válasza skoos (#5383) üzenetére


skoos
őstag

Elölről kezdeni hogy tudom? Kiszedem a pendriveot és formázom, valamint a létrehozott mappákat amiket létrehoztam is töröljem? Ezzel teljesen leszedek mindent?

bocsi a lámaságért, nem szeretnék hibát okozni ezért a körültekintés.

(#5385) Thegreencame


Thegreencame
csendes tag

Sziasztok egy kérdésem lenne , egy NSA221 el küzdök , a disk-re szeretném telepíteni a FFP-t.
Feltelepítem az Telnet ok , de az SSH-ra nem tudok belépni Access denied miatt.

Ha telneten megváltoztatom a root passwd -t akkor rebootig működik reboot után nem. Van valami ötletetek?

:W

Burn baby Burn!!

(#5386) Anonymus23 válasza skoos (#5384) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ha teljesen a leírás elejéről kezded, akkor még ki sem kell szedni a pendrive-ot, a leírásban tényleg a nulláról való indulással le van írva, hogy mit kell csinálni.
Szerintem nulla linux ismerettel (mint én) 15 per alatt meg lehet csinálni az alap dolgokat, úgyis, hogy közben 2x átolvasod az éppen aktuális leírást.
Anno a 210-esnél pl nekem az volt a legtöbb, hogy kézzel irosgattam bele a parancsokat, de itt adtak egy jó ötletet a másolásra, csak figyelmesen el kellett olvasni az egészet.
A vinyón létrehozott mappákat felesleges törölni, főleg ha már van benne letöltött cucc. A pendrive meg formázás után úgyis üres.
A pendrive-os előnye annyi, hogy ha kihúzod a NAS-ból, akkor gyakorlatilag semmi nyoma és hatása nincs a NAS további működésére, de sokan javasolják a vinyóra való telepítést, aminek igazából maximum 1 hátránya lehet, ha vinyót cserélsz, akkor biztosan a nulláról kell indulnod.

;) - The Power of the Light Side

(#5387) Tonyk válasza skoos (#5383) üzenetére


Tonyk
veterán

"hogy állítom le a transmission-t"

/ffp/start/transmission.sh stop

"Elölről kezdeni hogy tudom?"

Úgy, hogy kiszeded a pendriveot és jó messzire elhajítod. HDD-re telepítsd! A leírás 8. oldalával kezded, majd a 3.oldalon folytatod ott, ahol a telnetet kikapcsolod : ("Tiltsuk le a Telnet funkciót").

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5388) betyarr válasza betyarr (#5366) üzenetére


betyarr
veterán

valaki?
egyáltalán az biztos hogy a piros led a hdd meghibásodását jelzi?nem lehet valami más?vagy valami átmeneti üzemzavar?

(#5389) Mankó válasza betyarr (#5388) üzenetére


Mankó
veterán

Néhány nappal ezelőtt nekem is volt egy hasonló jelenség, már mint hogy a nas hdd ikonja pirosra váltott. Újra indítottam a nas-t, s semmi gond azóta. Most is zölden megy mellettem.

(#5390) betyarr válasza Mankó (#5389) üzenetére


betyarr
veterán

aha.a használati valami olyat ír,hogy újraindítás után menni fog,de lehet a hdd meg fog nyekkenni hamarosan.engem ez idegesít.pedig a smart nem jelez semmi extrémet az adatoknál.kicsit aggaszt a dolog.nincs "kedvem" új hdd-t vásárolni.

még azt nem tudom,hogy ha kiveszem és betolom az asztali gépbe a hdd-t,akkor formázás és minden egyéb gond nélkül tudom ellenőriztetni a hdsentinellel,vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#5391) Mankó válasza betyarr (#5390) üzenetére


Mankó
veterán

Formázás után mindenképpen, de eredetileg a Sentinel formázás nélkül is látni fogja.
Lásd.: tegnap számítottam be egy xbox-os 60 gb-s noti hdd-t. A windows nem látta, de a Sentinel simán megmutatta az állapotát.

(#5392) Mankó


Mankó
veterán

Meg akarom változtatni a transmission letöltési könyvtárát. Most az admin/download/transmission könyvtárba töltöget és ezután a gyökér könyvtárban lévő torrent mappába szeretnék töltögetni. Hol tudom ezt kieszközölni és hogyan?

Ha a nasban lévő 500-as winyót kicserélem egy 3 tb-sra akkor a nas automatikusan felépíti a jelenlegi könyvtárszerkezetet, vagy nekem kell majd mókuskodnom előlről?

(#5393) Tonyk válasza Mankó (#5392) üzenetére


Tonyk
veterán

tm stop
/ffp/tm/.transmission-daemon/settings.json-ban a "download-dir": "/i-data/md0/torrent/", értéket kell állítani.
tm elindít

A 3TB pedig firmware függő. Ha jól emléxem a legújabbtól kezeli a 3TB-ot (legalább is nsa320 alatt). HDD cserekor miért telepítné fel magától a jelenlegi könyvtárszerkezetet?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5394) Mankó válasza Tonyk (#5393) üzenetére


Mankó
veterán

Még csak néhány napja van meg a nas, most megy az ismerkedési szakasz. Aztán a jövő héten rendelek bele egy 3 tb-s wd red-et. Akkor majd az új hdd-re nekem kell már felmókuskodnom a transmissiont az összes beállításával egyetemben? :O A cikkben leírtak szerint? Valahol azt olvastam, hogy az új firmware már tudja a transmissiont és nem kell parancssorban bűvészkedni. Ez mennyire állja meg a helyét?

(#5395) Tonyk válasza Mankó (#5394) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha visszaolvasol pár hozzászólást leírtuk, hogy igen az új fw. tudja a tm-et, viszont ez a tm 3 vagy 4 verzióval le van maradva, azóta pedig történtek jelentős javítások. FFP-t meg ne kezeljük már úgy, mint valami mumust. Felrakod, fenn van, semmi hátránya, előnye viszont rengeteg.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5396) Mankó válasza Tonyk (#5395) üzenetére


Mankó
veterán

Értem, akkor amikor hdd-t cserélek, érdemes befrissíteni a nas firmwarét is. S akkor inkább FFP, mint a firmware transmission-je.
Különben a firmware-ben melyik van és melyik a legfrissebb? (2.82-es?) Illetve milyen jelentős javításokra gondoltál?

(#5397) skoos válasza Tonyk (#5395) üzenetére


skoos
őstag

Feltettem pendrive nélkül, tényleg simán ment, köszi! :)

A telómról továbbra is minden jelszó nélkül hozzáférek a TM-hez, míg a számítógép GUIja kér belépést (persze annak beállítottam). Ez mitől lehet? :F Nem gond, ha így marad, csak nem szeretnék az internetnek szabad bejárást.

DDNS-ben úgy állítottam, ahogy javasoltad 9091 és 19091.

Szeretném a NAS FTP-jét is DDNS-es elérni, ehhez mit kell csinálnom?

Nagyon köszönöm, hogy ennyit segítesz!

(#5398) #79335424 válasza skoos (#5397) üzenetére


#79335424
törölt tag

A NAS FTP -beállításainál a portot hagyd alapbeállításon (21) és a TM -hez hasonlóan, ezt a 21 -est forwardold a routerben egy nem általános portszámra.

[ Szerkesztve ]

(#5399) skoos válasza #79335424 (#5398) üzenetére


skoos
őstag

pl 121? :)

(#5400) tigrici válasza betyarr (#5388) üzenetére


tigrici
aktív tag

szia
Nekem volt 1 310-es aminél ugyan így előjött a hdd piros másoláskor,újra indításnál eltünt .1 idő után újra jött ,azaz írási hiba volt így cserélni kellett sajnos.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.