Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

Kérdés feltevése előtt kérlek olvasd át figyelmesen az alábbi leírást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5401) #79335424 válasza skoos (#5399) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én valami 5 jegyűt választanék, aminek nincs köze a 21 -hez. De lehet, hogy túlparázom. :)

(#5402) skoos válasza #79335424 (#5401) üzenetére


skoos
őstag

ftp://szerver:port rendszerben?
vagy ftp://user@server:port?

régen csináltam...:)

(#5403) #79335424 válasza skoos (#5402) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ööö... ezt nem értem. Hova akarod ezt beírni? Én TC -t használok Winen és Androidon is FTP -re. Puppy -n pedig Double Commandert.

(#5404) skoos válasza #79335424 (#5403) üzenetére


skoos
őstag

a böngészősávba :)

(#5405) #79335424 válasza skoos (#5404) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor csak ftp://dyndnsnév:port és esetleg /könyvtár. Majd bekéri a user, pass -t. De FTP -hez nem lenne jobb egy kliens?

(#5406) lofagi


lofagi
addikt

Ugyan nem vág élesen a témába, de kicsit mégis. Transmissionról lenne szó. Bepakoltam jó pár torrentet, amiket már korábban leszedtem, viszont vannak közülük amiket nem teszi elérhetővé. A tracker állapotánál kétféle hibát ír: 1 ) Could not connect to tracker 2 ) unregistered torrent

Tudtok erre esetleg valami megoldást? vagy ez így még kevés amit leírtam?

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5407) L4ller


L4ller
tag

ÜdVW!

A kérdésem a következő:
Meguntam, hogy ahányszor belépek a webes admin felületre, zaklat a frissítésért a 310-esem.
Ma frissítettem a firmwaret, és a csomagoknál látom, hogy elérhető a Transmission kliens.
A kérdésem, hogy ez a kliens megegyezik-e azzal, amit FFP alól futtatok jelenleg is?
Úgy értem, ha leszedem az ffp csomagot, és telepítem a friss firmware által elérhető Transmissiont, akkor azt elérem-e ugyanúgy a Transmission GUI-val, illetve mennyi torrentet kezel, és jó-e sebességben?

Köfi előre is!

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#5408) #79335424 válasza L4ller (#5407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az #5395 -höz nem kell órákig visszaolvasni a fórumban.

(#5409) L4ller válasza #79335424 (#5408) üzenetére


L4ller
tag

bocs, már látom!!! :W

"Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot."

(#5410) Tonyk válasza Mankó (#5396) üzenetére


Tonyk
veterán

"Illetve milyen jelentős javításokra gondoltál?"

Az oldalukat próbáltad már? ;)

[link]

(#5406) lofagi

Az unregistered torrent a trackeren nem létező torrentet jelent. Azaz törölték.
A kapcsolati hibára TM frissítés megoldás lehet, ha gyárit használsz az cumi. Esetleg megnézni, hogy nem érted-e el a futtatott torrentek korlátját. Nc*re?

(#5397) skoos

Mivel nézed telefonról? Remote Transmission klienssel vagy böngészőből? Egyébként ha a settings.json fájlban a hozzáférés lan-ra van korlátozva, public ip-ről nem fognak hozzáférni elvileg. Esetleg telefonon cache-t, cookie-t üríteni.
A gyári TM-et letiltottad ugye?

[ Szerkesztve ]

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5411) #48613632


#48613632
törölt tag

Sziasztok, állítólag a 4.61 gyármi firmmel érkezett kezelőfelületről telepíthetú transmission a 310-hez. Ha ez igaz, adnátok némi telepítési tanácsot? Hol találom meg?

Köszi

(#5412) Zsadi


Zsadi
őstag

Sziasztok!
NSA310 ventijét cseréletem nagy lendülettel, de most elbizonytalanodtam, jól raktam-e vissza. :)
Kérdés: a ventilátor szívja ki a házból a meleg levegőt (most így áll), vagy a hideget viszi be?
Köszi! :R

(#5413) #48613632 válasza Zsadi (#5412) üzenetére


#48613632
törölt tag

Kívülről, ha ránézek, tehát összeszerelt állapotban, akkor a ventin lévő ezüst matrica van kifelé.

szerk: De mondjuk az a normális, ha túlnyomást csinál, akkor jobb a hűtés, tehát befelé fúj

[ Szerkesztve ]

(#5414) lofagi válasza Zsadi (#5412) üzenetére


lofagi
addikt

Hideget viszi be.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5415) lofagi válasza #48613632 (#5411) üzenetére


lofagi
addikt

Amennyiben már fent van a firmware akkor: System Setting - Firmware/Package ott Retrieve List From Internet FFP install, majd Transmission install és már meg is jelenik a kis elérhetőség mellette

http://nas.ip.cimed:9091 , ezt pedig a GUIval simán tudod vezérelni.

Két napja van nekem is nasom, ha nekem sikerült, bárkinek fog. :D

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5416) Zsadi


Zsadi
őstag

Köszönöm a válaszokat! :R
Akkor holnap szedhetem szét megint. :) Sebaj, megnézem legalább hogy változik így a hőmérséklet....

(#5417) #48613632 válasza lofagi (#5415) üzenetére


#48613632
törölt tag

Tényleg, a retrieve ... -ra nem frissítettem rá, azért nem találtam :) Köszönöm :R

(#5418) #48613632


#48613632
törölt tag

"Invalid Server Response"

Gyakorlatilag ugyanazt a hibát produkálja, amit a linuxos verzió feltelepítésekor ... még próbálkozok, de minden ötletet szivesen fogadok.

(#5419) #79335424 válasza Tonyk (#5410) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tonyk:
Ma bedugtam egy pen -t a 210 -be, hogy majd másolok rá. De Win alatt csak külön csatolós lehetőséget találtam. Az meg egy kicsit lassú, pláne, hogy ezen a PC -n csak 10/100 -as port van. Elhatároztam, hogy felrakom az FFP -t az MC miatt (penre szeretném, a vinyóleállítás miatt). De semeddig sem jutottam, mert belemerültem az FFP rejtelmeibe és órák óta csak olvasgatok. Jól értem azt, hogy ha feltelepítem a 210 -re és a 310 -re az FFP -t, akkor ezek közül is csemegézhetek és felrakhatom az FFP alá? Nem semmi lista és nem ez az egyetlen. A linket itt találtam.

[ Szerkesztve ]

(#5420) Zsadi válasza #48613632 (#5418) üzenetére


Zsadi
őstag

Sajnos ötletet nem tudok adni, de épp ma raktam fel délután, elvileg fel kellene mennie.
Számomra inkább a hogyan tovább érdekelne majd, mert így még nem használtam a Nas-t.

[ Szerkesztve ]

(#5421) #48613632 válasza Zsadi (#5420) üzenetére


#48613632
törölt tag

egyelőre sikerült elindítanom, csak a korábbi IP valamiért nem akaródzott, fogalmam sincs mi lehetett az oka.

Ha felraktad a transmissiont, akkor kell egy Transmission Remote GUI amivel a NAS IP-re csatlakozol. (Már ha ez a kérdés)

Ez meg már úgy működik mint egy torrent kliens, szerintem ha meglátod, érteni fogod ;)

[ Szerkesztve ]

(#5422) Zsadi válasza #48613632 (#5421) üzenetére


Zsadi
őstag

Megláttam, szerintem értem (de majd elválik). :D
Köszönöm! :R

(#5423) #48613632


#48613632
törölt tag

Üdv ismét, vajon hardveres reset után az NSU miért nem hajlandó elindulni? Most megy a TM is, minden klappol, de kellene az NSU a drivemappoknak. (vagy máshol is lehet? esetleg admin felületen?)

Zsadi
Nincs mit, szívesen :)

szerk : persze hogy lehet, de hülye vagyok ... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5424) Zsadi válasza #48613632 (#5423) üzenetére


Zsadi
őstag

Alakul, alakul... :)

Az elérési út térképpel vacakolok. Létrehoztam egy új letöltési mappát a Nas-on, meg is adom neki az elérési útvonalat, de valamiét vacakol.

[ Szerkesztve ]

(#5425) krealon válasza lofagi (#5414) üzenetére


krealon
veterán

"Hideget viszi be."

Legyszives ne tajekoztassd felre a tobbieket!
A gyari ventilator az NSA 310-esen kifele fujja a levegot.

(#5413) pitepeti71
"Kívülről, ha ránézek, tehát összeszerelt állapotban, akkor a ventin lévő ezüst matrica van kifelé."

Korrekt. A matrica a ventikator alloreszen van, amerre a levegot szallitja, azaz kifele.

"De mondjuk az a normális, ha túlnyomást csinál, akkor jobb a hűtés, tehát befelé fúj"

A mondat eleje stimmel, de a vegkovetkeztetes semmilyen kapcsolatban sincs vele, es nem is igaz a gyari vetilatorra.

(#5426) #48613632 válasza krealon (#5425) üzenetére


#48613632
törölt tag

Igaz lehet, mert a befelé szállító levegő ugyan túlnyomást csinál, viszont port is szállít egyben.

Zsadi
Összejött a dolog? Nekem már gyönyörűen működik.

Most a polkast és twonky servereket próbálgatom de elég ratyi, vagy én nem tudok dolgokat.
Polkast valamiért nem konnektál, a status online, de a teló nem látja, azt mondja offline, pedig kiválasztottam a nas-t.
Twonky megy de 720p tartalom nagyon szaggat, plusz kliensen nem tudok audio tracket és feliratot váltani. Divx-el nincs gond viszont, csak épp az nem kell.
Jó lenne, ha ezek a tartalmak elérhetőek lennének webről is.

[ Szerkesztve ]

(#5427) #79335424 válasza #48613632 (#5426) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi az akadálya? Webes közzététel a mappára, és forwardolod a 80 -as portot a routerben. Ha már nem használod, akkor meg becsukod az ajtót. Lehet, hogy nem biztonságos, viszont kényelmes. Igazán kényes dolgokat úgysem olyan helyen tárol az ember, aminek bármilyen kapcsolata van a külvilággal.

(#5428) lofagi válasza krealon (#5425) üzenetére


lofagi
addikt

Elnézést kérek, oda tettem a kezem és nem éreztem,hogy bármiféle levegőt fújna kifelé, pedig megy a ventilátorja... hmm akkor lehet, hogy megfordítottam mikor szétszedtem? ^^ Az lehet. Szétszedtem,hogy berakjak pár gumigyűrűt, hogy még kevésbé rezegjen.

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5429) lofagi válasza lofagi (#5428) üzenetére


lofagi
addikt

valóban, rosszul tudtam, még1x elnézést, kifelé fújja a levegőt

Eat sleep game REPEAT | Origin/Uplay : L0Fgi | BN: Lofagi#2966 | YT: https://youtube.com/user/lofagi

(#5430) Tonyk válasza #79335424 (#5419) üzenetére


Tonyk
veterán

Jól érted, innen is válogathatsz.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#5431) #48613632 válasza #79335424 (#5427) üzenetére


#48613632
törölt tag

Ééééés műűködik, tádááááá :R Köszönöm szépen, mindjárt tovább is lépnék :B Nem tudod véletlenül, hogy plex media servert tudok e telepíteni 310-re, és ha igen, akkor hogyan?
Ez a beépített dolog menni megy ugyan de elég messze áll a kultúrálttól :DDD

(#5432) Zsadi


Zsadi
őstag

Köszönöm a kiegészítéseket venti ügyben. :R
Legalább nem kell szétszednem megint. :)

(#5433) skoos válasza Tonyk (#5410) üzenetére


skoos
őstag

Nem tiltottam le, azt sem tudtam, hogy futna ilyen. :) Mellesleg nem látom, hogy futna...

ffp 0.7zypkg007, Transmission 2.77zypkg001 ls NFS (Built in) van a telepített alkalmazások közt.

Torrent filet látom, hogyan tudok hozzáadni webböngészőből a TMhez működik is, de a torrent linket, mint URL-t azt nem tudok hozzáadni (ami a torrent file-ra mutat). :F

(#5434) tigrici válasza #48613632 (#5431) üzenetére


tigrici
aktív tag

Akkor a PLEX: "a verzió szám változhat"
Feltétel: FFP megléte.
Lépjünk be SSH n a putyba.
töltsük le a skriptet egy nekünk tetsző könyvtárba:
wget http://downloads.zyxel.nas-central.org/Users/Mijzelf/FFP-Stick/packages/0.7/arm/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
majd ki kell bontani:
funpkg -i path/to/plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz
ha ezekkel megvagyunk telepitsük:
/ffp/start/plexmediaserver install

vagy slcker -i
kijelöl : plexmediaserver-0.9.7-arm-1.txz

itt várjuk még végez.

inditsuk el:
chmod a+x /ffp/start/plexmediaserver.sh
/ffp/start/plexmediaserver.sh install
/ffp/start/plexmediaserver.sh start

leállitás:
/ffp/start/plexmediaserver stop

várjunk 5-10 percet még elindul.

ha minden jólment akkor elérjük a web-ui t a:
http://IP:32400/manage

[ Szerkesztve ]

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#5435) #48613632 válasza tigrici (#5434) üzenetére


#48613632
törölt tag

húúúúúú köszike, remélem sikerül összehoznom :R

(#5436) Zsadi


Zsadi
őstag

Nem boldogulok a Transmission Remote GUI-val.

Indításkor elindul szépen a letöltés. A feltöltés ameddig ment, addig 0 volt, de meg sem moccant.
A TR GUI pár perc múlva nem válaszol, csatlakozási hibát ír. (Connection timed out)
Újracsatlakozna, de ilyenkor már a Nas hdd ledje villog egyfolytában, nem kapcsolódik, és azt is újra kell indítani.
Ilyenkor a TR GUI-ból eltűnik minden, de a web interfacen nézve a letöltés megy.

Hol lehet a hiba? :F

(#5437) Mad_Wolf


Mad_Wolf
aktív tag

bazzeg fél napig szoptam mire külső usb-ről puttyval (ami nem akarta a kapcsolódást engedni) felkínlódtam a transmissiont, erre alapból benne van már az új firmware-ben a tm automatikus telepítésének lehetősége... ÁÁÁÁÁÁááááÁÁÁÁááááÁÁÁÁÁ

(#5438) skoos


skoos
őstag

Hogy tudom a letöltött fileok mappáját megváltoztati a TM-ben? Csak simán létrehozom a könytárat és az remote GUI-ban megadom az elérhetőségét?

csak mert "mkdir /i-data/md0/video/download" -t kellett beírni a telepítéskor és nekem "\\Nasi-3tb\nasi\NASI\Torrent" lenne a célmappám. Ez jelentősen különbözik :)

A sztori annyi, hogy el szeretném NFS-en keresztül érni, illetve szeretném, ha az összes média egy gyökérkönyvtárban lenne. Jelenleg teljesen máshol, itt ("\\NASI-3TB\admin\download\Transmission") van.

(#5439) #48613632 válasza Zsadi (#5436) üzenetére


#48613632
törölt tag

Jaaa, vazze, a gyári letöltést kapcsold ki és az engedélyeket vedd ki ;)

(#5440) skoos válasza skoos (#5438) üzenetére


skoos
őstag

Pontosítok, beírtam, nem sikerült. Tudna valaki segíteni?

(#5441) krealon válasza skoos (#5438) üzenetére


krealon
veterán

A transzmission egy nativ alkalmazaskent fut a NAS-on, igy neki a belso eleresi utakat kel megadni, ha letoltesi mappat akarsz valtoztatni.
A \\NASNEVE\megosztas\konyvtar az ugynevezett Windows halozati URL, ami a NAS tartalmanak kulso elereset biztositja.
Az admin feluleten van egy osszerendeles, ami megadja, hogy a /mnt/i-data/md0/akarmi konyvtar milyen megosztasi nev alatt legyen kivulrol elerheto.

Tehat a peldadnal, ha a /mnt/idata/md0/nasi konyvtar van megosztva \\Nasi-3tb\nasi neven, akkor a "\\Nasi-3tb\nasi\NASI\Torrent" mappat "/mnt/i-data/md0/nasi/NASI/Torrent" utvonalon tudod elerni (ezt kell beirni a TM letoltesi mappahoz).

(#5442) tigrici válasza skoos (#5438) üzenetére


tigrici
aktív tag

mkdir /i-data/md0/ innen tetszőleges azaz az útvonalad.

LG-lv5590 ,Lg-La667S , NSA310 :twonky,plex,serviió,transmission.

(#5443) skoos válasza krealon (#5441) üzenetére


skoos
őstag

ezt tettem és most letölt, de nem tudom hova. Nem látom sehol. Semmi letöltött anyagot nem talál most. :O

szerk.:
Létrehoztam a könyvtárat Win alól.
A GUIba megadtam az elérési utat.
És ezt csinálja most :(

[ Szerkesztve ]

(#5444) #48613632 válasza skoos (#5443) üzenetére


#48613632
törölt tag

akkor mountolj fel egy meghajtót a Volume`n-re, azaz az egész HDD-re, és keress rá úgy. Ha megtalálod, látni fogod az útvonalat, és könnyebb a hibát, vagy az elírást megtalálni.

(#5445) skoos válasza #48613632 (#5444) üzenetére


skoos
őstag

Már az egész vinyót végigpásztáztam, megtalál mindent, csak amit keresek azt nem. Lehet le sem töltötte...

De az most a kisebbik bajom. A nagyobbik az, hogy visszaállítani sem tudom. Mit tegyek?

(#5446) Zsadi válasza skoos (#5443) üzenetére


Zsadi
őstag

Pont így jártam én is.
Lejött, de hogy hova passzolom... :)

(#5447) krealon válasza skoos (#5443) üzenetére


krealon
veterán

"ezt tettem és most letölt, de nem tudom hova. Nem látom sehol. Semmi letöltött anyagot nem talál most"

Remelem nem feledkeztel meg arrol, hogy a konyvtarnevekben a kis es a nagy betuk kulonbozoek!
A transzmission webes feluleten az "i" gombbal meg tuod nezni, hogy melyik konyvtarba tolt ai a torrentet a TM.

Javitanom kell magam, mert az /mnt tag felesleges az utvonalbna.
Azaz az utvonal helyesen igy kezdodik, hogy
/i-data/md0

(#5448) #48613632 válasza skoos (#5445) üzenetére


#48613632
törölt tag

Akkor meg jobb klikk a torrenten, és tartalmazó mappa megnyitása ;)

[ Szerkesztve ]

(#5449) Zsadi válasza krealon (#5447) üzenetére


Zsadi
őstag

Nekem ide töltötte: /i-data/md0/net/ - de ilyen nincs

"Net" könyvtár van, de az üres.

Elírtam a megadáskor, de akkor ilyenkor hol van? Mert nem találom. :)

pitepeti71:
Tárolómappa megnyitásához:
Erre nekem azt írja ki: "Nem találom az elérési út térképét!"
Ha megpróbálom megadni neki, utána jön az a bizonyos fagyás, nas újraindítás.

[ Szerkesztve ]

(#5450) skoos válasza krealon (#5447) üzenetére


skoos
őstag

meglesz ez, meglesz ez.... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.