Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22301) bisziboszi


bisziboszi
csendes tag

Sziasztok! Az a gondom, hogy nem működik a messenger. Egyszer csak kiírta, h nincsenek üzenetek, meg h nem lehet megjeleníteni. Újratelepítettem, de semmi. Mit javasoltok? A másik problémám, ha mobilnetet szeretném a wifi után használni akkor újra kell indítanom a telefont. Ez normális???

[ Szerkesztve ]

(#22302) szakalistvan válasza bisziboszi (#22301) üzenetére


szakalistvan
senior tag

(#22303) gemini válasza bisziboszi (#22301) üzenetére


gemini
aktív tag

Néha érdemes kicsit visszaolvasni, mert az elmúlt néhány oldalon éppen a messengerről volt szó.

Ha be van kapcsolva a mobilnet és a wifi egyszerre, akkor automatikusan kellene váltania.

(#22304) Peace


Peace
nagyúr

Kamera is szuper...csináltam képet, továbbítani akartam messengerben. Először nem is találta a telefon, aztán felbukkant a kép, de kiírta, hogy jelenleg nem elérhető, majd örökre eltűnt. :(((

(#22305) #77081088


#77081088
törölt tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm kért meg hogy segítsek már neki,nem működik a messenger. Teló 640,win 8.1 van rajta.
Droidos telóim voltak vannak,abban tájékozott vagyok,ebben sajnos egyáltalán nem. Jól értelmezem hogy a microsoft nem támogatja már ezt a platformot,os-t,alkalmazást? Van megoldás erre,vagy javasoljam neki hogy váljon meg a készüléktől?
Sajnos mint sokan mások nagyon kevés időm van fórumozni ,olvasgatni utána járni stb (munka,gyerek,feleség :D ,otthoni teendők)

Köszönöm szépen a segítséget! :R

ui: bocs,most látom csak :D
De ettől függetlenül vélemények jöhetnek!

[ Szerkesztve ]

(#22306) starr válasza #77081088 (#22305) üzenetére


starr
őstag

A Messenger a korábbi 8.1-re kiadott verzióját letiltotta a Facebook.
Van új, de csak W10-en fut. Frissítsd a telefont W10-re.
1.
Célszerű az összefoglalóban leírt módon, akkor stabil tiszta telepítés lesz.
Ez 3 óra legalább, és újra be kell lakni.
2.
Ha nincs erre időd, akkor az Upgrade Advisor (Frissítési tanácsadó) nevű appot rakd fel a telefonra, azt elindítva lehet engedélyezni a W10 telepítését. Utána a telefonfrissítésnél kell keresni.
Először egy TH2 biuldet tesz fel, utána a véglegeset.
Ilyenkor átmigrál mindent, nem kell újra belakni, viszont sokaknál előjöttek bugok.
Ezután az Áruházból fel kell rakni az új Messengert.

[ Szerkesztve ]

(#22307) Ubul86 válasza starr (#22306) üzenetére


Ubul86
őstag

nice, egyre több ismerősöm panaszkodik erre, hogy nála nem megy a messenger. Akkor itt a probléma :/

[ Szerkesztve ]

(#22308) #77081088 válasza starr (#22306) üzenetére


#77081088
törölt tag

Időm erre semmi,viszont én is a tiszta telepítés híve vagyok. És az sem hiányzik hogy utána minden nap menjek telefont bütykölni mert bugos. Ismerősre bízom a döntést,csak időt kell erre szakítani.

Köszönöm az infót! :R

(#22309) bisziboszi válasza szakalistvan (#22302) üzenetére


bisziboszi
csendes tag

Koszi,igen latom h masnal is ez gond, de a masik problemamat is meg szerettem volna kerdezni. Nem a mobilnetes valtassal van a gond, hanem, h wifizes utan nem talal mobilnetet csak ujrainditas utan.

(#22310) #77081088 válasza starr (#22306) üzenetére


#77081088
törölt tag

Annyi kérdésem van még hogy a laposon win7 os van,ez nem probléma?

(#22311) starr válasza #77081088 (#22310) üzenetére


starr
őstag

Fogalmam sincs. Csak w10-el csinaltam

(#22312) kezman válasza #77081088 (#22310) üzenetére


kezman
őstag

Az én PC-en win 7 van és simán megoldotta

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#22313) Joker88


Joker88
őstag

bár már a fiókban pihen a 640XL jobb időkre várva, azért még beesett a postán a hozzá rendelt Nilkin tok+fólia.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22314) kezman válasza Joker88 (#22313) üzenetére


kezman
őstag

Csere 640 LTE-re esetleg? :U

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#22315) #77081088 válasza kezman (#22312) üzenetére


#77081088
törölt tag

Köszi!
starr neked is köszönöm!

(#22316) cskamacska válasza snooze (#22133) üzenetére


cskamacska
addikt

Jah, de itt jön a varázslat, G3-ra még 20 másik böngészőt is fel tudsz rakni, WP-n meg az van amit eléd raknak, eszed, nem eszed alapon. ;]

Épp ez az egyik legnagyobb probléma édesapám 8.1-es 640 LTE telefonjával, egyre rosszabbul kezeli a weboldalakat, és egyre gyakrabban akad ki a telefon valami random reklámtól. Értsd; gyakran valami popup taralmat fed le, ill néha konkrétan bezáródik a böngésző session restore nélkül.

Az meg hogy mi verne mit kenterbe mára már sci-fi téma, én speciel örültem volna ha nem dobták volna ki a WM6 alapokat, és nem kezdték volna újraírni az egész rendszert mostanra már 3. alkalommal, mindezt az effektíve butatelefon eredeti iPhone-t fetisizálva.(lásd még a 8.1-es 640 kontakt és híváskezelését 2015-ben, amit egy átlag üzleti Symbian-os Nokia felhasználó sírva dobott volna kukába 2007-ben is :P )

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#22317) PuMbA


PuMbA
titán

640 megkapja a Creators Update-et :DDD

(#22318) old rocker válasza kezman (#22314) üzenetére


old rocker
veterán

időnként sajnálom a 640LTE-t, itt pihen az asztalomon, flg lett a dual simes XL mellett. Mégis, eszembe nem jut, hogy az XL-t kellene áruba bocsátanom, piszok nagy batár, ha valaki állandóan puttyogni akar, fészbükk, mesenger stb., annak abszolút nem javaslom, de "normál" okostelefon használatra... amiben elsődlegesen az nyom a latba, a képei klasszissal jobbak a kistestvérénél.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#22319) starr válasza old rocker (#22318) üzenetére


starr
őstag

Hogy hogy? Nem vált be az android?

(#22320) old rocker válasza starr (#22319) üzenetére


old rocker
veterán

Nosztalgia. Sosem szerettem az androidot. De ettől még működésileg jobb, mint a windows rendszer.
Nem véletlen, hogy nem rohantam átrakni mindkét sim kártyát és a 640 LTE-t hirdetem, nem a P8-at.
Hosszú-hosszú összehasonlító elemzést tudnék írni, miben jobb a p8 és miben a win. De nem fárasztom magam. Az összesítés egyébként nem a lumiát hozná ki győztesnek.

[ Szerkesztve ]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#22321) bisziboszi válasza bisziboszi (#22309) üzenetére


bisziboszi
csendes tag

Sziasztok! Frissítettem a telót w 10-re és megoldódott a messenger probláma. :) Köszönöm a segítségeket!

(#22322) ΞΔGLΞ válasza bisziboszi (#22321) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Mert azon (még) működik! :)

(#22323) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

Sziasztok, ötletetek van a random ujraindulásra? a telefon nagyjából 1 hete lett hr-elve, és lezárt képernyőnél semmilyen alkalmazás mellet csak úgy ujraindult, ez volt a 2. a 3 nap alatt.
legfrisseb build van rajta

[ Szerkesztve ]

(#22324) Black$taR válasza sipoczgabor (#22323) üzenetére


Black$taR
tag

Első körben az aksi sarukat tisztítanám meg. Lehet kopottak és nem érintkezik rendesen. Volt már rá példa.

Nokia 3210; Nokia 5800 XPress Music; OT-990 (2.3.4); Lumia 620; Lumia 640 LTE; Redmi Note 4X; Redmi Note 5 (4/64); Redmi Note 7 (4/64); Redmi Note 8T (4/64)

(#22325) gs20


gs20
tag

Sziasztok!

Két hete van 640XL-em, nekem az androidhoz képest eddig ég és föld, nagyon bejön.
A leírás szerint frissítettem 10-esre, semmi hibával, buggal nem találkoztam.
Viszont a wp platform nekem tök új, így lenne pár kérdésem:

-milyen (free) navi appot érdemes használni? A gyári térképek app here térképei magyaroszágon eléggé elmaradottak (pl 4-5 éve épült ki az utcánk, de szerinte a puszta közepén állok, 5 éve megváltozott utcaneveket nem ismer, stb). Waze nem nyerő, ebben a wp-s verzióban a kompokat nem sikerült kizárnom a tervezésből. Sygic jó lenne, de csak a fizetős verzió lenne értelmesen használható. Amíg 1-2 hónap alatt ki nem derül, hogy hosszabb távra marad-e a telefon, addig nem akarok fizetőst megvenni. Mit ajánlotok? (igo után sajnos az összes kipróbált app nagy csalódás volt)

-wifin a hálózaton lévő megosztott mappákat el lehet érni valahogy? (egy Zyxel NAS, és egy Linux szerver fut, Samba megosztások vannak, illetve Win10-es gépekről is jó lenne elérni a dolgokat). Androidon simán ment a dolog, gondoltam W10 és WP10 esetén ez még könnyebben kellene menjen, de eddig nem találtam rá megoldást. (felhős megoldásokat, mint gdrive, dropbox stb mellőzném)

-hol lehet beállítani, hogy adott app fusson a háttérben, és ne záródjon be egy idő után?

E=MZ²

(#22326) old rocker válasza old rocker (#22320) üzenetére


old rocker
veterán

szóval sajnálom, de ez van. [link]

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#22327) sipoczgabor válasza Black$taR (#22324) üzenetére


sipoczgabor
tag

Szaraz fogkefe megteszi? Szabad szemmel nem latszik kopottnak

(#22328) ΞΔGLΞ válasza old rocker (#22326) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez várható volt, de a droidot ne is hasonlítsuk a w10 desktop-hoz még csak haloványan sem.
Nagyon komoly programokat futtatok w10 alatt, ehhez a droid csak annyiban tudna statisztálni, hogy nagyon bután néz. Ettől függetlenül az MS megérdemli, hogy egyszer végleg eltűnjön a süllyesztőbe és a gugli csináljon egy chrome-hoz hasonló legyalázó desktop os-t, amivel végképp kinyírja ezt a köcsög embereket magasról leszaró céget, vagy mit.

(#22329) starr válasza gs20 (#22325) üzenetére


starr
őstag

Tedd fel a kérdésedet [itt] is. Ott többen vannak, hátha van valakinek ötlete.
Navigatorok
A Mapfactort próbáld ki, bár kötve hiszem, hogy jobb lenne, mint a többi.

(#22330) gs20 válasza starr (#22329) üzenetére


gs20
tag

Köszönöm, felteszem a másik topicban is.

Próbálni a mapfactort is próbáltam (kb 10 percig), ha jól emlékszem házszámokat nem igazán ismerte (OSM térképekkel) és bitang lassú volt (másik programokkal pl folyamatos a görgetés a térképen, ezen kb 1fps-el megy a diavetítés).
Valószínűleg maradok a gyári app és a waze kombójánál (waze-val próba, és ha az adott útvonalon nem akar kompra vinni akkor ok, ha mégis, akkor pedig a gyári app).

E=MZ²

(#22331) amargo válasza gs20 (#22325) üzenetére


amargo
addikt

Én waze-t használtam navigációra, de az app pár évet itt le van maradva.

Network share-t pedig a total commander megtud nyitni, azzal csatlakoztam én is hozzá régebben.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#22333) bendi007


bendi007
tag

W10,hol tudom bekapcsolni a roaming
ot,adatroamingot?

(#22334) Ranbo válasza bendi007 (#22333) üzenetére


Ranbo
tag

beállítások//
hálózat és vezeték nélküli kapcsolatok//
mobilhálózat és sim kártya//
adatroaming beállítás

(#22335) old rocker válasza ΞΔGLΞ (#22328) üzenetére


old rocker
veterán

sad but true

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#22336) ΞΔGLΞ válasza old rocker (#22335) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, létezik már chrome os próbálkozás, vagy minek nevezzem, de ezzel semmit nem lehet csinálni "KOMOLYAN"! Netre, zenére, filmre oké.

Ha esetleg titokban készül egy olyan desktop rendszer, amire könnyen tudnak kódólni és ezáltal szinte minden fut, akkor lehetnek nagy változások!
Csak példaként pár dolog..., photoshop, film és zeneszerkesztő programok, gamer szinten pedig a játékok, etc etc...ráadásul gyengébb hardverekkel, akkor az MS-nak lőttek, vagyis inkább helyesen fogalmazva, ez egy azonnali fejlövéses kivégzés lenne!
Csak hát ki tudja, hogy fut-e, vagy futhat-e majd egy ilyen próbálkozás, pl a gugli részéről, mert kinyírni véglegesen csak ő tudná. Az Apple biztos nem, mert célhardverre készíti az mac osx-et, éppen ezért fut úgy, hogy szinte már készakarva sem lehet kizökkenteni a rendszerüket, annyira felcsiszolták a gyémántjukat az évek/évtizedek alatt.

Majd kiderül, de egyelőre nálam egész jól teljesít a MS W10 desktop rendszere is.

[ Szerkesztve ]

(#22337) Silεncε válasza ΞΔGLΞ (#22336) üzenetére


Silεncε
őstag

Igen, elvileg a Google dolgozik egy ilyen rendszeren, a neve Andromeda OS. Idén megjelenik ugye a 8-as anrdoid (O), ezek után elvileg az Androidot és a Chrome OS-t "kivégzik" és mindkettő helyét átveszi az Andromeda (ezek csak pletykák, de több helyen is olvastam már)

(#22338) alfagyuri


alfagyuri
tag

Sziasztok!
Hogy tudom frissíteni win 10-re?

(#22339) alfagyuri


alfagyuri
tag

Megvan!

(#22340) Gabesz84


Gabesz84
őstag

fuuuu.
Uj feature: Mapsban lehet megadni koztes celpontot!!!4!negy!4! :D

(#22341) zorzy4 válasza sipoczgabor (#22327) üzenetére


zorzy4
őstag

Kicsit össze kell nyomni az akku érintkezőit, szét tudnak nyílni egy idő után. Mondjuk egy vékony pengével megnyomogatni egymás felé.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#22342) Joker88


Joker88
őstag

ma az egyik áruházban,meg nem mondom melyikbe,mert sok helyen voltunk hűtőt keresve, láttam egy 640XL LTE-t,függetlent..
nem találjátok ki mennyiért ..
x
x
x
x
x
x
x
38.990 Ft.-ért... :Y

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22343) Silεncε válasza Joker88 (#22342) üzenetére


Silεncε
őstag

Én valamelyik nap még 48-ért is láttam :C :Y :W

(#22344) Joker88 válasza Silεncε (#22343) üzenetére


Joker88
őstag

ahhoz képest,hogy tavaly márciusban az enyémet 69.990 ért vettem,komoly értékvesztés ...
:(((

In loving memory of Garrett Lockhart

(#22345) Silεncε válasza Joker88 (#22344) üzenetére


Silεncε
őstag

Ja de én sima 640 LTE-t láttam annyiért, nem XL LTE-t.

[ Szerkesztve ]

(#22346) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na hát ennyi volt az aktív próbálkozás a helpcenterrel és itt is, majd egyszer talán majd a teló átnézése, és újbóli szétjegyzetezése után végrehajtott hardresettel meg lesz oldva a két problémám. Egyik végén linkkel a nemzetközi szintról is árulkodóan és Másik
ami szépen tükrüzi az aktivitást

Addigis hanyagolom az egészet, ennyit az "Okos"telefonozásról. :(((

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#22347) rover45 válasza ledgeri (#22346) üzenetére


rover45
senior tag

...ezt elolvasva ... :W

(#22348) ΞΔGLΞ válasza ledgeri (#22346) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmi különös, csak követik a "halvány fogalmam sincs mi lehet az oka" protokollt.
Ezáltal szinte csak rabolják az idődet, ha még nem tetted meg azokat, amiket írnak és amik úgysem oldják meg a problémát, szépen sorban végig csináltatják a user-ral az összes pontot.

(#22349) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Barátnőm Lumia 640-ese (dual SIM verzió) sokéáig jól működött, de egyszer elkezdte azt játszani, hogy nem ébreszt, és ilyenkor teljesen néma a készülék. ÚJraindítás segít, de pár nap múlva megint elő jön néha.
Ez és a messenger mizéria miatt felmerült bennünk, hogy W10-re frissítjük a telót.

A kérdés, hogy megéri-e? Akksi idő és megbízhatóság szempontjából fontos lenne, hogy ne legyen rosszabb, mint a W8.1.

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#22350) starr válasza Bici (#22349) üzenetére


starr
őstag

Ha az összefoglaló szerint frissitetek, akkor egész megbízhatóan fog működni. Akksi idő kb 3/4-e a 8.1-nek. Ha nem tetszene, bármikor visszaterhettek 8.1-re wdrt-vel. A nem ébresztés miatt amúgy is ráfér már egy HR, vagy Wdrt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.