Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Légy szíves olvasd el :K

Hivatalos: 10.0.15063.674 (október 10.)
Release Preview: 10.0.15063.674 (október 10.)
Fast ring: 10.0.15254.1 (október 11.)
Slow ring: 10.0.15254.1 (október 11.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12551) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Urak! Extrák és info(?) nem hajlandó frissíteni, hibakódot ír ki, nem aktív a menű. Más is járt így?
Glance-ből meg eltűnt a gyors pillantás.

[ Szerkesztve ]

(#12552) ElGatto válasza ElGatto (#12546) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Valahogy a skype - ban van az összes névjegyem (eddig nem is volt fiókom... Hogy tudom onnan kiszedni, importálni akármi, hogy a kapcsolatok közt legyenek?

(#12553) Isti018 válasza A_Papa (#12548) üzenetére


Isti018
csendes tag

Ez egy jó kérdés, és elég sokáig elszöszölt vele. :D
Valakinek olyan tapasztalata volt már, hogy egyes alkalmazás ikonja, csak egy egyszínű négyzetet kapott??
Pl Időjárás egy kék négyzet, és más semmi.

[ Szerkesztve ]

(#12554) wacek068


wacek068
tag

Sziasztok!
Tegnap délután felhegesztettem én is ezt a W10 valamit!
Semmi flanc, csak letöltöttem, aztán saját maga rendezett mindent!
Nem volt hókuszpókusz, meg előtte-utána-közben HR-BR-CR stb....
A régi dolgaim mind megvannak, működik is minden, egyedül a kapcsolatok képei változtak meg nekem nem tetsző módon!
Szerintem sokkal jobbak voltak a régi nagy képek, mind a mostani kör alakú, LG-re hajazó valami!
Egyenlőre csak működik, az igazi belakás majd holnap este lesz!
Mondjuk nagyon hosszú távra nem tervezek ezzel a telefonnal!

A semmitől, a kevés is sokkal több!!! Már van 41 piros pöttyöm!!!! Szerintem megbízható vagyok! Ha nem írok vissza azonnal, valószínű vezetek,csak olvasni tudok, de pótolni fogom!

(#12555) szucstom válasza ElGatto (#12552) üzenetére


szucstom
őstag

Bemész a kapcsolatokba, beáálítások, majd névjegyek hozzáadása. ha volt biztonsági mentés a felhőbe, akkor meg kell jelennie a kontaktoknak.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#12556) szucstom válasza wacek068 (#12554) üzenetére


szucstom
őstag

Ha nem tervezel vele hosszútávra, minek vetted meg? :D

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#12557) KoJoc válasza szucstom (#12556) üzenetére


KoJoc
csendes tag

Sziasztok!
W10 alatt kezdőképernyőre ki lehet kitűzni átlátszó csempén az akku százalékos kijelzését?

(#12558) ElGatto válasza szucstom (#12555) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi!

A beállításokban nincs névjegy hozzáadás opcio, van a kapcsolatok között + jel de ott meg 1 másodperc alatt kilép...

(#12559) hroberto válasza KoJoc (#12557) üzenetére


hroberto
veterán

Nem. Le kell tölteni hozzá alkalmazást.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#12560) Ranbo válasza ElGatto (#12546) üzenetére


Ranbo
tag

Szia, melyik "build"-re frissítettél? meg tudod nézni a rendszer/névjegynél. nekem sem látszott semmi a kapcsolatoknál, hiába vettem fel újra a fiókokat. előszörre a 107-es végű ment fel.ma frissítettem 107-ről 164-re (update advisorral) és utána bejöttek az elveszettnek hitt kontaktok. lehet hasonló a probléma nálad is. üdv.

(#12561) wacek068 válasza szucstom (#12556) üzenetére


wacek068
tag

Mert anikor eladtam a rendes telefonom,erre maradt pénzem. :((

A semmitől, a kevés is sokkal több!!! Már van 41 piros pöttyöm!!!! Szerintem megbízható vagyok! Ha nem írok vissza azonnal, valószínű vezetek,csak olvasni tudok, de pótolni fogom!

(#12562) ElGatto válasza Ranbo (#12560) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Hi, 164 sajnos a build vége.

(#12563) fuze


fuze
őstag

Lehet valahogyan a jól bevált lumia kamerát használni w10en? Mert ez az akadós foskamera amit rám erőltet, nem igazán tetszik. Lassú, darabos élőkép, rosszabb képfeldolgozás ami lassabb is. Miért jó ezeknek szétcseszni ami nagyon jól működik?

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#12564) A_Papa


A_Papa
aktív tag

Nekem sem jonnek be ezek a kor alaku nevjegy kepek. Ilyan nyanyas.

Papa

(#12565) starr válasza starr (#12536) üzenetére


starr
őstag

Noh.
Ugye a 164 telepítése után nyomtam HR-t, ezért eltűnt a glance, érintés, stb, stb.
Megoldás: Még egy HR! :C :DDD
A második HR-től visszajönnek a beállítások közé.
Én a 2. HR előtt csináltam egy bizt mentést, hogy ne kelljen újra belakni. Majd azt visszaállítottam,de nem befolyásolta, visszajött a glance, és társai.

(#12566) starr válasza fuze (#12563) üzenetére


starr
őstag

Volt, de lehet, hogy még most is van "Lumia Camera Beta". Állítólag azt nem tiltották le Win10-ben.
Én nem próbáltam.

(#12567) fuze válasza starr (#12566) üzenetére


fuze
őstag

Nem lehet azt sem. Nem hiszem el. Ezért vettem a nagyobb telefont, mert tudtam, hogy rohadt jó képeket csinál. Erre alaposan elszúrják. Amúgy ti nem érzitek gondolkodósabbnak a rendszert? Kontaktok betöltése néha. Kezd Android feelingem lenni, az meg nem jó.

adms.hu | UI Designer

(#12568) starr válasza fuze (#12567) üzenetére


starr
őstag

De. Különösen a kontaktok, és az üzenetek betöltése.
Összességében mindenben lassabb,mint a 8.1.
Ott pl 0,5 mp alatt láttam a leveleimet, itt meg idő mire betölt az app, ha nincs épp a háttérben.
Örülnék, ha kikapcsolhatók lennének az animációk akkor legalább az egyszerűbb app-ok elindulnának gyorsan.

(#12569) szucstom


szucstom
őstag

Na megvolt HR. Most úgy néz ki, bugmentes. Viszont amit eddig nem tapasztaltam, hogy a készülék központban megjelent a routerem. Azt írja hogy érintse meg a csatlakozáshoz. Ez azt takarja, hogy NFC lenne a routerben?

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#12570) SamiCsillag válasza fuze (#12567) üzenetére


SamiCsillag
senior tag

Lehet nem teszem fel. Egyre több a panasz...
Igaz nekem még nem jött meg a frissítés.

(#12571) starr válasza fuze (#12567) üzenetére


starr
őstag

Képek: Nem vészesek.
Szerintem csak annyi történt,hogy nem fut le rajtuk egy utólagos élesítés.
Ha utólag kiélesítem a 8.1-éhez hasonló képet kapok.
Ott viszont a zaj volt a probléma a túlzott élesítés miatt.

(#12572) starr válasza SamiCsillag (#12570) üzenetére


starr
őstag

Délután még őrjöngtem tőle, most már tetszik.
Jobbnak nem jobb, de a 8.1 nagyon unalmas volt már.

(#12573) fuze válasza starr (#12568) üzenetére


fuze
őstag

Azt hittem már csak nálam van ilyen. Sokan hangoztatták, hogy az új 10-es build gyorsabb mint a 8.1. Igen, néha ez meg az gyorsabban megnyílik, de előfordul, hogy az animáció egy pillanatra darabossá válik, vagy befagyva gondolkodik némely app. Azért kukáztam az androidot, hogy ilyet ne lássak többé.

Az animációkkal semmi baj nincs. Letiltva meg fapad lenne, az sem az igazi. Optimalizálni kéne a rendszert, hogy villámgyors legyen mint eddig volt. Plusz abbahagyni a jobbnál jobban működő dolgok kukázását.

adms.hu | UI Designer

(#12574) tlac válasza fuze (#12563) üzenetére


tlac
nagyúr

a lumia selfie az megmaradt, éppenséggel abban is lehet fényképezni a hátlapi kamerával

[ Szerkesztve ]

(#12575) fuze válasza starr (#12571) üzenetére


fuze
őstag

Nemrég voltam túrázni és végigfotóztam 8.1-el csupa erdős fotó. Itt 10-esen ugyanolyan, a képfeldolgozás 80%-ban ugyanaz a minőség, de lassabb. Fényt nem tud mérni úgy mint a lumia camera. Hiába érintem meg a sötét részleteket fotó előtt, nem világosodik ki. Ez hatalmas visszalépés! A mai túra, mely hasonló helyen történt szintén jó képeket hozott, de volt két kamera app összeomlás, meg behülyülés.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#12576) starr válasza fuze (#12573) üzenetére


starr
őstag

Engem jobban zavarnak, hogy kimaradt pár dolog.
Pl.: már nem lehet megnézni mióta megy töltés nélkül,vagy az Edge-ben sokkal körülményesebb egy kép lementése. A Onedrive csak azokat a képeket tölti fel, ami neki is tetszik. :DDD
Az Edge-et is sokan istenítik, de semmivel nem gyorsabb, mint az IE volt.
Viszont szerencsére vannak olyan jó videó lejátszók, aminél eltüntethető a navigációs sáv.

(#12577) tlac válasza starr (#12576) üzenetére


tlac
nagyúr

nekem a legjobban az fáj, hogy a két t-mobile-os kártya továbbra sem működik normálisan
minden hibáját elnéztem volna neki, ha legalább ezt fixálták volna

(#12578) Nooeca válasza starr (#12572) üzenetére


Nooeca
senior tag

Jobbnak jobb, csak jelenlegi állapotában nem jobb... Nem?

Mert azért szerintem tud ez gyorsabb és gördülékenyebb is lenni, ha nem lenne vele annyi probléma, mint amennyi.

tlac: ha mobilinternet a gond, mármint hogy hol müködik hol nem, akkor az Telekom specialitás by simkártya, ugyanis androidnál is előfordul. Nekem is dualsim van.

[ Szerkesztve ]

(#12579) fuze válasza starr (#12576) üzenetére


fuze
őstag

Én az edge-nek örülök, mert szerintem is gyorsabb, az explorer meg csinált olyat, hogy nem töltött be semmi oldalt... Le kellett lőni és újraindítani. Ilyet sokszor a facebook chat is csinált. A másik a groove zene amit vártam, mert kezeli a flacet. Szerintem tökéletes. Végül is ha a kamera appot tudnám kezelni akkor nem lenne semmi nagyobb gondom.. Érdekes, hogy az elején tudtam használni a lumia camerát, aztán frissített es két db lumia kameram lett, amit nem is értettem. Egyik sem indul, csak rámerőlteti azt a szart.

Ja igen, a drive... Eddig szinkronizálta a screenshotokat, most meg már nem...

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#12580) razzorr


razzorr
őstag

Na felkúszott nekem is,azóta kétszer kaptam majdnem agyvérzést. Leginkább a mail ami problémás. Egy sima Exchange fiókkal 2órát sz.rakodtam és még most sem százas. A többire még időm se nagyon jutott.
Mail problémája van valakinek?

(#12581) tlac válasza Nooeca (#12578) üzenetére


tlac
nagyúr

ha mobilinternet a gond, mármint hogy hol müködik hol nem, akkor az Telekom specialitás by simkártya, ugyanis androidnál is előfordul.

igen, a mobilinternettel van a gond
kíváncsi lettem, meg is fogom nézni androidos telefonon

egyébként edgre állítva legalább nem szakadozik, csak hát úgy lassúcska

[ Szerkesztve ]

(#12582) Nooeca válasza razzorr (#12580) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nekem a 8.1-es mail óta elment a kedvem telefonon mailozni, nem tudom mennyivel jobb a 10-es, mert nem állítottam be az 520-on az emailt pont ez miatt. Nekem a webes outlook sem tetszik, nem hogy maga az alkalmazás.

tlac: Nekem olyat csinál a Telekomos SIM, hogy rányomok hogy mobilnet "Nincs kapcsolat". ki-be "Nincs kapcsolat".

Aztán fogom, belépek átállítom a 2G/3G-t majd vissza újra 3G-re, és máris megjavul, újra van net. Megszakadni nem szokott, szimplán ha kinyomom és vissza, néha meg kell tenni ezt a két lépést, hogy újra legyen netem.

Nekem az a gondom hogy a wifi gyorsgomb Windows 10-en hiába kattintok rá 100%, nem lép be a Beállítások-Wifi részre, hanem vált 2-3 opció között.

[ Szerkesztve ]

(#12583) fuze


fuze
őstag

Nekem nincs gondom az emaillel, bár csak gmailt használok. Egyből erkeznek a levelek. Persze hozza kell tenni, hogy a w10 ota csak 3 új mailem jött. :)

A mail megjelenítés/tördelést jobbnak is tartom

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#12584) BBosi válasza fuze (#12563) üzenetére


BBosi
csendes tag

Az áruházból le lehet tölteni! Én már megcsináltam!

(#12585) szucstom válasza razzorr (#12580) üzenetére


szucstom
őstag

Várd meg míg befrissít mindent a storeból. Lehet utána megjavul.

PS4 ID: Z0D14C_1990; Manjaro KDE

(#12586) Vtwo


Vtwo
senior tag

Olvasva a tapasztalatokat még várok a w10-re frissítéssel.

(#12587) fuze válasza BBosi (#12584) üzenetére


fuze
őstag

Igen, letöltöm, elindítom. Működik. A második indításkor meg mar ezt írja ki:

adms.hu | UI Designer

(#12588) BBosi válasza fuze (#12587) üzenetére


BBosi
csendes tag

Nekem többszöri indításra ia működik! Gépházban , beállításokban Lumia kamerát kijelöltem alapértelmezettként!

(#12589) miqlas válasza BBosi (#12588) üzenetére


miqlas
őstag

Mindig vissza állítja az alapértelmezést a kamerára ... :W

42

(#12590) golyani


golyani
addikt

Na felkúszott nekem is a 10-es verzió. HR-t egyáltalán nem csináltam. Minden települt gond nélkül, minden adat és beállítás megmaradt.
-Gyorsaságban általában olyan, mint volt, néhol gyorsabb picit, néhol lassabb.(első indítás általában lassabb egy hangyányit, háttérben futó dolgokat talán hamarabb előveszi)
-Átlátszóság tetszik
-Edge szvsz gyorsabb.
-Lumia kamera nekem sem megy, de túlélem
-Picit talán langyosabb a telefon teteje
-Akkuról még korai nyilatkozni
-Akadozással nem igazán találkoztam
-Glance nálam működik, mondjuk 8.1-en nem is használtam, lehet itt sem fogom
-Időjárás működik, de a régi jobban teccett
-Billentyűzetben a "pöcökegér" kifejezetten jó
-Email fiókból nálam 3 is van, első indításnál gondolkozik picit de abszolút nem vészes
-Navi soron a kibontás utáni ikon rengeteg már nagyon kellett
-A kör alakú képek szerintem is idétlenek a névjegyeknél

Összességében én elégedett vagyok az új rendszerrel :D

[ Szerkesztve ]

(#12591) dewil666


dewil666
őstag

Hali!

Leírná valaki, hogy mi nincs benne ami a 8.1-ben benne van?
Illetve a wifin keresztüli internet megosztás működik?
Ha most 8.1-ről csinálok biztonsági mentést majd HR és felteszem a win 10-et akkor vissza tehetem a biztonsági mentést vagy az már nem lesz jó rendszer változás miatt?

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#12592) GordonSamway


GordonSamway
aktív tag

"Hosszú és eredményes életet!"

(#12593) ΞΔGLΞ válasza SamiCsillag (#12570) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Megcsináltad egyáltalán azokat a beállításokat, amitől meg is jelenne az update?
----------

Más:

Fanyalgóknak: Nem lehet elégszer leírni, hogy akinél a W10 lassabb, mint a 8.1, ott nem sikerült a migráció!
Ezért mindenképp ajánlott még 8.1 alatt egy HR!
Aki ezt nem tette meg és ezek után szar, lassú, semmi nem úgy működik rendszere van, az nem sírjon.
Még a 107 előtti build-ok is körberöhögték gyorsaságban a 8.1-et 640-es készüléken. Emiatt is (nem ez miatt :D, mint ahogy egyesek írják) nem álltam vissza 8.1-re, akármennyire bugos is volt még akkor.

Ha lusta vagy újból belakni a mobilod, akkor ne frissíts, ennyi a történet!

(#12594) tpeter77 válasza golyani (#12590) üzenetére


tpeter77
addikt

a kép elforgatást gyorsabban csinálja?

Lehet céges és magán profilt létrehozni? pl. munkahelyen ne másszon fészbúkkra tehát le lehet tiltani alkalmazásokat a céges profi alatt?

[ Szerkesztve ]

(#12595) miqlas válasza fuze (#12587) üzenetére


miqlas
őstag

Hirtelen felértékelõdött számomra az öreg ProShot! ;]

42

(#12596) razzorr válasza ΞΔGLΞ (#12593) üzenetére


razzorr
őstag

Így van, én is inkább nyomtam még 8.1-en egy jóképű hr-t.
Amúgy is jól jött,mert már annyi szemét volt rajta :)
Viszont a céges mailem még mindig nem tuti. Már megvannak a mailek,bejövő kiszolgáló okés, de nem küld semmit,azt írja hogy elküldve, jók is a kimenő kiszolgáló adatai, de semmi. És ami a vicce hogy egy sima pop3 mailként tudtam csak életre kelteni,ami szintén érdekes.

Egyébként tényleg gyorsult a rendszer, a gépelés tetszik a legjobban. Az edge is jóval gördülékenyebb és a begyorsuló görgetés is hiányzott már.

[ Szerkesztve ]

(#12597) tpeter77


tpeter77
addikt

win 10 alatt
ha kapsz új emailt és van 2-3 email fiókod, hogy jelennek meg a levelek?
mert 8.1 alatt minden fióknak saját ikonja volt, a levelek nem keveredtek.
win10 alatt ez hogy van, megmaradnak az önálló ikonok
vagy ömesztve találhatók a levelek?

utóbbi esetén honnan látom mekyik fiókba érkezett?
ha levelet irok hogy választom ki melyik cimemről irjam a választ?

(#12598) miqlas válasza tpeter77 (#12597) üzenetére


miqlas
őstag

Nekem 2 külön csempe jelzi a 2 postafiókot, és természetesen külön is kezeli õket! Ami zavar, hogy a skype integrálódott az sms-ek közé, de ez meg már a preview-ban is így volt ...

42

(#12599) razzorr válasza tpeter77 (#12597) üzenetére


razzorr
őstag

Nekem az volt az első és legfontosabb,hogy külön legyen minden, még a külön hang beállítása is az elsők között volt. De ajánlgatja,hogy kapcsoljam össze,mert baromi nagy élmény lesz ez nekem :)
Ja igen, külön csempe is lehet neki. De még szoknom kell. Annyira nem éles az elválasztás mint 8.1-en, de funkcióban gazdagabb. Lehet oldalra pöckölni a különböző funkciókhoz.

(#12600) starr


starr
őstag

Aki W10-en nyomott HR-t, (mint én)elvesznek beállítási lehetőségek, pl glance. A megoldás, hogy kell még egy HR, és akkor visszakerül minden. Ekkor már nem kell újra belakni, mehet vissza a bizt mentés. Nekem a 2. HR óta tökéletes. Emiatt tehát nem kell visszarakni a 8.1-et, és elölről kezdeni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.