Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ic3man


Ic3man
tag

A fogyasztásokról nem esett szó, leírom őket:
ReadyNAS 102: 31W
ReadyNAS 104: 45W
ReadyNAS 312: 35W
ReadyNAS 314: 49W
ReadyNAS 316: 55W
ReadyNAS 516: 88W

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#2) sutszi válasza Ic3man (#1) üzenetére


sutszi
veterán

Na jó de milyen és mennyi lemezzel?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#3) Peet


Peet
senior tag

Pofás darabok, de a szoftveren elcsúszhatnak.
Tudom, már páran unják, hogy minden NAS-t a Synology-hez hasonlítunk, de őszintén, ez nem sokkal olcsóbb, viszont szoftveresen gyanítom nem lesz sehol sem

(#4) Buci21


Buci21
addikt

Üdv!
érdeklődnék, h ez a Ready NAS OS ez leszedhető-e valahonnét, vagy hogy ez mire épül, linuxos-e. Szóval lehet-e ezzel is mókolni, mert ilyet én is tudok építeni valami cerkával és 2 giga RAM-ma, meg 4 vagy 6 vagy 8 SATA porttal és rakás USB-vel/e-SATA-val :D

[ Szerkesztve ]

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Jó-jó, de kicsit sokallom az árat :U

Buci21: Minek leszedni ezt, amikor van kifejezetten NAS-ra készített linux disztribúció, amit legálisan használhatsz?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) fkenny válasza ViZion (#5) üzenetére


fkenny
senior tag

ja-ja FreeNAS a neve :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#7) Buci21 válasza fkenny (#6) üzenetére


Buci21
addikt

azt próbáltam, de a samba valami égtelenül instabil volt rajta, igaz, egy 700mhz-es Athlon volt 384 RAM-mal a kísérleti alanyom... de lehet h az asztali brutalitásomon is adok neki egy esélyt :D (Am a FreeNAS nem unix based?, nem tudtam, h ez ugyanolyan xD)

(#8) fkenny válasza Buci21 (#7) üzenetére


fkenny
senior tag

Nekem nem volt vele gondom( intel t7700, 3GB ram)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#9) ViZion válasza Buci21 (#7) üzenetére


ViZion
félisten

FreeNAS az BSD alapú, ami szintén Unix, akárcsak a Linux. Van még pár lehetőség, próbáld ki azokat is. distrowatch.com segít a választásban.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#10) Buci21 válasza fkenny (#8) üzenetére


Buci21
addikt

kicsit erősebb gépről beszélünk, kicsit modernebb cuccokkal benne :D totál megállt a samba, volt h írhatatlannak minősítette a lemezt, azaz nem bírt ennyi adattal, aztán újraindítottam, megint ment, csak kb 2 MB/s sebességgel másoltam rá, ami igen gyatra, 54-es wifin keresztül a router alatt ülve... de megnézem a 4 magos asztalin, hátha :D 8GB RAM powaaa :D

[ Szerkesztve ]

(#11) edward2


edward2
addikt

14 Tb-os vinyó? Csak én maradtam le valamiről?

(#12) Dragon27 válasza Ic3man (#1) üzenetére


Dragon27
senior tag

ezek a fogyasztások szerintem magasak ... + nemcsak ez hanem router fogyasztása is magas ..
24/7 évekig szép fogyasztás . :Y :R

(#13) sutszi válasza Dragon27 (#12) üzenetére


sutszi
veterán

Ezek a fogyasztási értékek szerintem egészen konkrétan hülyeségek.
Ha a legkisebbet nézzük akkor még hét HDD-vel is sok a 31W....nem ám üresen. Szóval én nem is értem, honnan szedte ezeket...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) HwAdokVeszek válasza fkenny (#6) üzenetére


HwAdokVeszek
aktív tag

vagy Openmediavault :)

(#15) Ic3man


Ic3man
tag

Bocsánat, nem írtam oda, hogy azok teljes terhelés mellett értendőek!!!
Íme az új táblázat:
ReadyNAS 102: terhelve->31W, üresjárat->1W
ReadyNAS 104: terhelve->45W, üresjárat->1,4W
ReadyNAS 312: terhelve->35W, üresjárat->6,2W
ReadyNAS 314: terhelve->49W, üresjárat->8,4W
ReadyNAS 316: terhelve->55W, üresjárat->8W
ReadyNAS 516: terhelve->88W, üresjárat->9,5W

Méltassuk már a fórumtársunkat válaszra, még ha az nehezünkre is esik!!! www.devpara.hu

(#16) sutszi válasza Ic3man (#15) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, de ez még így kevés...és pontatlan.
Például a 102-es esetében. 31W terhelve...Ez mit jelent? 1 vagy 2 lemez? Kapacitás? Fordulatszám?...stb
1W üresjárat...Ez hogy? Gondolom lemezek nélkül... :U
Egyáltalán honnan vetted ezeket?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#17) Dragon27 válasza sutszi (#16) üzenetére


Dragon27
senior tag

ReadyNAS 102 : BTU at Full Power Supply Utilization : 31.7W
Power Consumption: Operation : 31W
Power Consumption (Wake on LAN) : 1.0W
[link]

sokat fogyaszt szerintem .. néz körül a qnap oldalán

Na hogy honnan vette ezeket ., szerintem kérdezd a gyártót :U

(#18) sutszi válasza Dragon27 (#17) üzenetére


sutszi
veterán

Nem fogom nyomozgatni, hogy ki honnan vadászta le az információkat...Írhatta volna már az előbb is, hogy a gyártó oldaláról. :U
(Az már más kérdés, hogy mekkora hülyeségek szoktak virítani némely gyártói spec.-ben.

Az érdekessék kedvéért körbenéztem
[link]
Itt oda tudták írni, hogy 2db 500GB-os hdd-vel mérték és furcsa mód megáll 16W-ban.

Szóval vagy valamit elírtak, vagy két rejtett robot hörcsög felszippant még néhány wattot onnan, hogy megtekerje a winyókat.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19) Dragon27 válasza sutszi (#18) üzenetére


Dragon27
senior tag

nem tudom nekem synology van és megnéztem fogyasztásmérővel a gyári értéktől kismértékben tért el ..
________

A 219P is Külső hálózati adapter, 60W biztos hogy nem véletlen került ekkora rá .. ez biztos hdd felpörgés után mértek 1 átlagot

(#20) Lipton válasza Dragon27 (#19) üzenetére


Lipton
őstag

Érdekes a fogyasztás. Nekem szünetmentesen mérve (Back UPS 650) 80-90W a következő:
- Cisco kábelmodem (T)
- TP LINK GB Switch 16 port
- TP LINK Rack-es Router (kicsit komolyabb nem ilyan gyufásdobozos)
- Külső USB 1TB WD HDD
- NAS:
- Intel G2020 + gyári hűtő + 2GB RAM + Asrock alaplap
- 2x1,5TB, 1x0,5TB, 1x3TB HDD
- 4db 8cm cooler
- FSP Aurum Gold 400W táp
- kártyaolvasó
- fix programok amik futnak:
- VUZE
- AllShare
- AVG
- apróságok

(#21) sutszi válasza Lipton (#20) üzenetére


sutszi
veterán

Ez jó sok ketyere...amihez képest nem is sok a fogyasztás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#22) Lipton válasza sutszi (#21) üzenetére


Lipton
őstag

Sokat számít, hogy
- a tápegység hatékonysága nagyon magas
- a PC ahogy nincs terhelés visszavesz (0,7V-ig a proci például)
Korábban egy másik géppel kevesebb HDD-vel kicsit nagyobb volt a fogyasztás.

(#23) ActionPS válasza Peet (#3) üzenetére


ActionPS
csendes tag

A Netgear mindig is pofás volt, viszont sajnos nekem az a tapasztalatom, mint általában az összes, "olcsó" mindenkinek szánt NAS-sal, hogy már rövidtávon is száz sebből véreznek. A Netgear előző NAS szériáiról rengeteg negatív visszajelzést lehetett olvasni. Anno sokat gondolkodtam Netgear-en és Zyxel-en, de a kritikák rávettek arra, hogy inkább egy kicsit később vegyem meg a NAS-omat. Kicsit hozzátettem még és vettem egy Cisco NSS3000-et. Azóta is tökéletesen működik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.