Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zsolt_16


Zsolt_16
tag

Értékelés is fontos :K
Eladóként fontos, hogy a vevőm mennyire megbízható-e így adhatok-e neki utánvét lehetőséget
Vásárlóként meg nem kell említeni hogy szívesebben utalok egy olyan tagnak aki sok értékeléssel rendelkezik :)

(#2) dellfanboy válasza Zsolt_16 (#1) üzenetére


dellfanboy
senior tag

komolyan mondom nem ertem ezt az utanvetet... marmint hogy meg a mai napig hasznaljak. mitol jobb ha akkor fizetek amikor a postas hozza? rontgen szemem nincs, es ha egy felteglat csomagolt be? arrol nem is beszelve hogy az utanvetelnek manapsag mindig van extra dija a futar/postatol... felesleges bonyodalom

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#3) PSti válasza dellfanboy (#2) üzenetére


PSti
tag

Mert akkor legalább arra "kötelezett" az eladó, hogy valamit küldjön :) Ha csak utalod neki a pénzt, még arra se kell vennie a fáradtságot, hogy elküldjön valamit.

(#4) alcsa


alcsa
senior tag

Szerinted létezik futár, aki megvárja míg kicsomagolod, beszereled, a megfelelő drivereket letöltöd és leteszteled a kártyát? A kicsomagolast pedig muszaj megvarnia ha ez szerepel a kuldemenyen... legalabb annyit akkor ved, hogy a fel kilo szarazbabot nem veszed at.

(#5) mefistofeles válasza Zsolt_16 (#1) üzenetére

Én nem adok de nem is kérek soha utánvétes megoldást. Vagy helyben bonyolítom az üzletet vagy megbízható partnerrel.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#6) mefistofeles válasza alcsa (#4) üzenetére

Ezzel kapcsolatban van egy érdekes felvetésem. Oké, tegyük fel, megvárja a futár amíg kibontod a csomagot és megnézed, hasonlít e arra a cucc amit elvileg vásároltál. De akkor már a kibontott csomagot tuti nem veszi vissza. Szóval még az újra becsomagolást is meg kell várnia nem?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#7) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ez a PH apró hol található meg?

Eddig csak a HardverAprót ismertem, hardverapro.hu címen, ami a PH-tól teljesen független...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8) Narxis válasza Donki Hóte (#7) üzenetére


Narxis
nagyúr

"ami a PH-tól teljesen független"

Ez nekem új... :F

Thanos was right.

(#9) mefistofeles válasza Donki Hóte (#7) üzenetére

Szerintem nem teljesen független, de ha órákig keresgélted a PH aprót akkor elnézésedet kérem a helytelen megfogalmazásért...... :R

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#10) alcsa válasza mefistofeles (#6) üzenetére


alcsa
senior tag

Velem megtortent, hogy vasaroltam egy elosztot, hozta a futar, kibontom, hallom zorog valami benne, mondom, koszonom, de ezt nem veszem at, megvarta amig visszatekertem ragasztoszallaggal es vitte is vissza.

(#11) Donki Hóte válasza Narxis (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Saját webcíme van, nem prohardver/hardverapro a webcím.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#12) alcsa válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


alcsa
senior tag

Amit a Prohardver Informatikai Kft. uzemeltet. Lehet tisztazni kellene, hogy a PH kinek mit jelent :D

(#13) Donki Hóte válasza alcsa (#12) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Akkor az a pontos címe a posztnak, hogy "Hogyan használd a Prohardver Informatikai Kft. által üzemeltetett Hardveraprót szerintem......" :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#14) Narxis válasza Donki Hóte (#11) üzenetére


Narxis
nagyúr

Szerintem attól még nem független.

Thanos was right.

(#15) mefistofeles válasza Donki Hóte (#13) üzenetére

Felőlem rugózhatsz ezen holnapig de tényleg ez lett a mai életcélod?
Lehet, hogy pontatlan a megfogalmazás de érdekes módon rajtad kívül eddig mindenki levette.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#16) alcsa válasza Donki Hóte (#13) üzenetére


alcsa
senior tag

;)

(#17) Yézi


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

Alku.
Nekem nem pálya, egy kezemen megszámolom eddigi életem során hány alkalommal alkudoztam.
Ha valaki rákérdez, nem bánom, de 10-ből 9 alkalommal úgyis nem, köszi lesz a válaszom.

Viszont amikor beleírom a hirdetésbe, hogy az ár fix, alkuval légy szíves ne keress, majd ennek ellenére is kapom az üzenetet, hogy mennyire vagy rugalmas az árat illetően, vagy x összegért nem-e vihető, olyankor mindig elpukkan egy-egy újabb ér az agyamban. ;]

Van ennek a normálisabb verziója is, mikor az illető közli velem, hogy habár olvasta a hirdetést, miszerint az ár fix, de ő mégis tenne egy ajánlatot, ha esetleg meggondolnám magam. Ezzel így már nincs problémám. :))

(#18) mefistofeles válasza Yézi (#17) üzenetére

Ha beleírod, hogy fix az ár, azt jó lenne megérteni. persze mindig vannak próbálkozók.....
Én nem írom be a hirdetéseimbe, hogy fix ár, és nem is idegenkedek az alkutól, ennek ellenére ez csak egy lehetőség. Nem sértődök meg, de egyáltalán nem biztos, hogy hajlok rá.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#19) Donki Hóte válasza mefistofeles (#15) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igazad van, tulajdonképpen csak az aláírásod irritál, ezért szóltam hozzá :U Vedd úgy, hogy segítettem duplájára növelni a tök értelmetlen, százszor lerágott csontot újra csócsáló topikod hsz-einek a számát :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#20) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem ez nem piac, és nem része az alkudozás, főleg ha ki van írva hogy fix áras a termék. Én sose alkudtam. Van sok gyökér aki az egyztetett árnál még lejjebb akar menni személyes találkozón ... A pofátlanságnak is van határa, meg a türelmemnek is... csodálkozik ha elküldi az ember a pba. Van egy ilyen legon, ramon 1-2000 forint haszon, vagy nullás az egész, és akkor alkudozik. ;] suttyója.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#21) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Szoktam aprózni, de az értékeléseket személy szerint nem szeretem. Értem persze a lényeget, akinél több a jóság, attól szívesebben adnak/vesznek. Viszont ezzel a kezdők eleve hátrányból indulnak, amellett ez is kétélű fegyver: a bosszúnegatív ugyanolyan káros, mint a kegyelempozitív. Mert teszem azt, van egy sok pozitívos személy, aki ugyan lassú, nem megfelelően árulja,csomagolja a cuccait, esetleg kisebb hibákkal adja el, tökéletesnek hirdetve, de olcsóbban. Ilyenkor jön az, hogy a gyanútlan vásárló megvonja a vállát, jóvan, legalább olcsó volt,nesze egy plusz.
Jó, tudom, nem mindenki ilyen, tisztelet a kivételnek.

Viszont, alapból szeretek aprózni, legalábbis inkább itt, mint a marketplace, jófosás.

(#22) mefistofeles válasza Victoryus (#20) üzenetére

Ha kiírod, hogy fix áras akkor rendben, de egyébként miért gáz az alku? Ha árulsz, gondolom veszel is. Sosem próbáltál kicsit faragni az árból?
Azt a vevő, honnan tudja, hogy neked mennyi hasznod van egy terméken? Nem látom be mi baj az alkuval. Ha nem oké, vagy pofátlan a vevő, akkor lerázom és annyi. Én is szoktam alkudozni. Néha bejön, néha nem. Nincs sértődés......

Jack Hunter: Szerintem az értékelés baromi jó dolog. Persze minden annyit ér, amennyire következetesen használják......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#23) bul07 válasza Jack Hunter (#21) üzenetére


bul07
nagyúr

Az értékelés azért is ad egy biztonságot mert ha gond van lehet informálódni más vevőktől, hogy ők kinek hova utaltak esetleg elérhetőséget is tudnak adni

Én pl nem szoktam venni sokmindenit de kezdőtől nagy értékbe biztos nem vennék, de ha van már értékelése és nem 100Ft-ot telefon tokok akkor bátrabb az ember
Sőt friss regnek eladni se szeretek, egyszerűen bajt láttok előre

.....

Van egy dolog ami a szemembe kizáró ok
Ha értékeléseknél az látom hogy az eladó rendszeresen törli a hirdetést, az nekem nagyon riasztó dolog, valamit nagyon takargatni akar hogy veszi a fáradságot hogy értékelés után törölje a hirdetést
Rengeteg kérdést vett fel ez

.....

Garancia
Na azt én sose vállalok, ha van még üzlethez garanciája az már a vevő dolga rendezni
Szállításnál én úgy be szoktam csomagolni hogy akár direkt földhöz vágást is kibírna a cucc, így ott nem sérülhet, és eddig az én felelősségem.
Azt hogy kibontás után mi történik nem láttok rá
Elég egy pár centis esés bárminek hogy tönkremenjen
Nekem ment úgy tönkre tápom hogy kikapcsoltam a gépet, levettem az oldalát kivittem a levegőre kifújkáltam a port belőle, majd összerakás után a táp döglött volt, attól a kis rázkódástól megadta magát(igaz 10évnél idősebb volt)
Így a szállítás is veszélyes bármire és ha úgy kéri a vevő akkor az a ő felelőssége

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#24) Jack Hunter válasza bul07 (#23) üzenetére


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Látod, erre próbáltam rávilágítani: egyrészt az adott értékelések hasznosak, másrészt meg sok kezdő így a háttérbe szorul. Az emberek teliszurkálják magukat előítéletekkel, cseppnyi bizalom sincs bennük, aztán megy a csodálkozás, hogy ott tartunk, ahol...
Miért baj az, hogy egy termék eladása után, a hirdetést törlik?

(#25) bul07 válasza Jack Hunter (#24) üzenetére


bul07
nagyúr

Mert takargat valamit, nem véletlen törli a hirdetést

Tudatos vevő megnézi az értékeléseket látja hogy eladott 10db telefon tokot darabját 500Ft-ért, és éles váltással utána mondjuk elkezd árulni 100-200e Ft-os monitorokat, akkor az minimum gyanús
De ha törli az hirdetést nem lehet látni miért kapta a pozitív értékelést nem bukik ki
(Ahogy régen az ebay-en és alin is voltak ilyen kis értékű dolgokkal felpumpált fiókok, aztán meg ráálltak a csalásra)

Mai világban kibe lehet megbízni, egy friss regbe biztos nem nulla pozitívval.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#26) mefistofeles válasza Jack Hunter (#24) üzenetére

Friss reges nulla értékeléses emberkéknek én sem utalok. Te is én is nulla értékeléssel kezdtünk. Először vételekből és helyi eladásokból kell értékeléseket szerezni. Már persze ha úgy gondolkodik valaki mint én.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#27) moongoose


moongoose
őstag
LOGOUT blog

Jó lenne minden értékesítést végző hardveraprósnak egy logout-os bejegyzés a termékei eladásáról.
Ezt be lehetne link-ként tenni a hirdetésbe, amelyet elolvasva egyértelműsíthető lenne, mit, miért, milyen feltételekkel vásárolsz meg, mint vevő.
Ha a lustaság előbbre való, és nem olvasod át, akkor onnantól utólag panasz se legyen.
Sajnos vannak eléggé hiányos hirdetések információ terén.
Sok küzdelemmel jár mire privátban lemeccsel az ember egy épkézláb üzletet.

Mindenki jó valamire. Ha másra nem, hát elrettentő példának. "Chasing Spiders and overheat"

(#28) mefistofeles válasza moongoose (#27) üzenetére

Szerintem egyszerűen jól kell megírni a hirdetést, illetve linkelni mellé egy gyári oldalt. Akkor minden tiszta blogolás nélkül is.
Illetve ha nekem vevőként valami nem tiszta akkor összegyűjtöm a kérdéseimet és egy üziben elküldöm az eladónak. Ha jónak néz ki a termék, nekem ennyit megér.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#29) xtremist válasza alcsa (#10) üzenetére


xtremist
senior tag

Utánanéztem amikor korábban volt ebből vita hogy utánvét esetén milyen jogok és lehetőségek vannak ezzel kapcsolatban, és a postai kézbesítésnél, packetánál, gls futárnál visszautasíthatod a csomag átvételét, de ha kibontod akkor már nem viszik vissza, mert ha az eladó megreklamálja hogy a csomag fel lett bontva, és kiderül hogy mi történt, akkor a kézbesítőt terheli az anyagi felelősség, azt meg senki nem fogja felvállalni a saját kárára. Ha meg mpl foxpost vagy egyéb automatás az utánvét, akkor eleve kizárt hogy fizetés nélkül megnézd a csomagot. Ezt a magyar posta és a packeta ügyfélszolgálataival történt egyeztetés alapján írom.

(#30) mefistofeles válasza xtremist (#29) üzenetére

Én is így vélem. Gyakorlatilag az egyetlen visszaélés amit ki lehet utánvéttel zárni az az, hogy fizetés után semmit sem kap az ember.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#31) Salamander válasza bul07 (#25) üzenetére


Salamander
junior tag

Erre én azt találtam ki, hogy a képeket kitörlöm a lezárt hirdetéseimből és egy 1 pixelest berakok (1 kép kötelező). Így azok nem foglalják a helyet, de a hirdetést meg lehet nézni továbbra is.

Az árnál nálam a pofátlanokon kívül ("mennyit engedsz a feléből?") alkudni nem szoktak, mert így oldom meg: A fenn lévő hirdetések alapján legyen 15 a reális ár, de akár 25-ért is nepperkenek vele, meg van 10-ért hibás, stb. Nálam az első változatban 15 lesz és ha nem megy el annyiért pár napon belül, akkor lejjebb megyek valamivel és annyiért általában alku nélkül elmegy. Legtöbbször beleírom, hogy fix áras és nem alkuszom.

iPhone 13 Mini + SE3 + SE1 + 7 + 4S | #StopPutin

(#32) alcsa válasza xtremist (#29) üzenetére


alcsa
senior tag

Oke :R. Akkor az en esetem a kivetel, ami erositi a szabalyt.

(#33) xtremist válasza alcsa (#32) üzenetére


xtremist
senior tag

Amilyen a postások meg futárok átlag színvonala, nem csodálom ha sok közülük sincs tisztában ezzel amíg ki nem fizettetnek vele egy csomagot. Nyáron járt így a postásunk, kihozott egy sérült csomagot, nem vettem át, utána mondta hogy ki kellett fizetnie, mert az a szabály hogy ha a logisztikai központból elhozza sérülten és nem ír róla még ott jegyzőkönyvet, akkor úgy veszik hogy nála sérült meg, csak ő nem tudott erről...

[ Szerkesztve ]

(#34) Hieronymus válasza alcsa (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A kicsomagolast pedig muszaj megvarnia ha ez szerepel a kuldemenyen... legalabb annyit akkor ved, hogy a fel kilo szarazbabot nem veszed at."

Nem! A futárnak nincs ideje megvárni a kicsomagolásokat. Teljesítenie kell az előírt csomagszámot. Neki az a dolga, hogy elvigye a csomagot a megadott címre és átadja. Ha nem lehetséges az átadás, akkor ott hagy egy papírt, hol lehet átvenni a csomagot.

Nem tudja és nem is tudhatja megítélni a csomag tartalmát és állapotát.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#35) tlac válasza Jack Hunter (#24) üzenetére


tlac
nagyúr

egyrészt az adott értékelések hasznosak, másrészt meg sok kezdő így a háttérbe szorul

a kezdők legtöbb esetben valóban hátrányban vannak az értékelésektől függetlenül is
ha tőlük vásárlok vagy adnék el nekik, általában sokkal körülményesebb az egész folyamat

(#36) dugo_ válasza Hieronymus (#34) üzenetére


dugo_
veterán

ha ez szerepel

Én utánanéztem, mert furcsállottam, de tényleg van ilyen. Open box néven fut a kiegészítő szolgáltatás, bár rövid kereséssel csak a Vaterát dobta fel, ahol lehet ilyet kérni. Itt nyilván a felárral azt a +3 percét fizeted ki a futárnak, amíg vár.

[ Szerkesztve ]

(#37) Gave válasza moongoose (#27) üzenetére


Gave
addikt

Ez így talán jobb mert az alaposság is szűrési szempont, bár persze oda-vissza mert esetenként amúgy korrekt lenne a termék és az eladója is, csak lehet, hogy nem szeret annyit gépelni...

Klassz lenne látni minimum a doboz, tartozék és főleg a garancia részleteket mindenhol, a valódi érvényesíthető garanciát, nem a rámondottat.

(#38) Hieronymus válasza dugo_ (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

És mi van a kinyitás után?

Mivel ki van nyitva, abban az állapotban nem veheti vissza a csomagot. A kézbesítőnek fogalma sincs mi van vagy minek kellene lennie a csomagban.
Ha kézbesítő lennék nem szívesen vállalnám be az open box szolgáltatást. Ha bomba vagy más veszélyes anyag van a csomagban, jobb ha kellő távolságban bontogatják. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#39) mefistofeles

Azért hihetetlen alakok vannak.
Utánvéttel kérné a csomagot postán maradóként. :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#40) mefistofeles

Vajon miért hirdet valaki, oda írva, hogy keress nyugodtan, mikor 3 napja be sem lép?...... :W

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.