Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) szami777 válasza UHT09 (#650) üzenetére


szami777
addikt

Abszolut igaz. A telefon egyik legnagyobb erossege. Normal fenyviszonyok mellett nagyon jo a hatlapi kamera, fokuszt is gyorsan talal.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#652) UHT09 válasza szami777 (#651) üzenetére


UHT09
tag

Köszönöm a választ!

(#653) UHT09


UHT09
tag

Még egy kérdés

Az előlapot Gorilla Glass 3 védi?

(#654) olivera88 válasza UHT09 (#650) üzenetére


olivera88
veterán

Nem próbáltam még. Igen GG3 védi :)

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#655) UHT09 válasza olivera88 (#654) üzenetére


UHT09
tag

Köszönöm a választ!

(#656) olivera88


olivera88
veterán

Ma teszteltem kissé huzamosabb ideig a GPS-t, a Google My tracks-al rögzítettem az útvonalat, nem volt semmi gond ez a fél óra alatt, nem volt jelvesztés.
Ti milyen időközönként indítjátok újra a telefont? Nálam most 224 óra óta megy. :DD És nem igazán vehető észre.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#657) olivera88


olivera88
veterán

Na végre megjött a szoftverfrissítés a kártyafüggetlen készülékekre is. :))
Fejlesztések: A telefon használhatósága és müködtethetősége tovább javult.
Ti mit tapasztaltatok az új verzióval? Mennyivel csökkent a tárhely a frissítés után?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#658) Pityesz78


Pityesz78
tag

sziasztok, kaptam ma egy ilyen telót és tetszik :) Van pár kérdésem, kár, hogy nincs az a tipikus 1. hsz. az alapdolgokkal :U

Jó ez a rom meg nincs úgy telipakolva de nekem még mindig sok, hogyan lehetne törölni a gyári dolgokat?
Rootolni?
Link2SD-nek van értelme?
Főzött rom?
Mi ez a SmartWorld? Kell az?

Annyira kigyomlálnám :)

Dobozba kaptam 2 fólia is van a telón, töltő meg füles. Használati nem jár hozzá?

köszi

(#659) olivera88 válasza Pityesz78 (#658) üzenetére


olivera88
veterán

Nem elég 3.2 szabad tárhely? :DD Eddig 2 gb app van telepítve nálam és még mindig van 1.30 gb szabad helyem. Nem sok törölni való van gyári dolgok közül, a SmartWorld, Polaris Office, meg azt hiszem a Quickmemo.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#660) Pityesz78 válasza olivera88 (#659) üzenetére


Pityesz78
tag

ja bőven elég amúgy, de root kéne meg a gzomlálás is :))

(#661) szami777 válasza Pityesz78 (#658) üzenetére


szami777
addikt

A smartworld hasznos kis app. Lg aruhaz, ahol fasza kis temakat, betűfajtákat stb tölthetsz le ingyen.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#662) Pityesz78 válasza szami777 (#661) üzenetére


Pityesz78
tag

kinek mi... engem ezek totál hidegen hagynak :) Sokkal jobban érdekel, hogy ha ki van pipálva a használja alapértelmezettként, akkor miért kérdez rá megint?
Meg a root jog, mert ez a sok futó google-s sz@arság engem bosszant :)
Baromi nagy kérdés, hogy ha az embernek 2 darab google fiókja van (az élet így hozta) egy a telefonkönyvnek egy a naptárnak stb akkor ezeket miért nem képes szinkronizálni? Helyesebben az egyik fiókhoz tartozó naptár szinkronizálás benne sincs a lehetőségek között. Ez kb a 9. andros telóm és ilyet még nem láttam :F

(#663) blakey válasza Pityesz78 (#662) üzenetére


blakey
titán

Pedig működik a többfiókos szinkronizáció, töröld a fiókot és állítsd be újra.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#664) Pityesz78 válasza blakey (#663) üzenetére


Pityesz78
tag

töröltem és újraállítottam őket de fordított sorrenben, úgy már jól beadta...

(#665) hbjoe69


hbjoe69
újonc

Sziasztok :R ,most vettem egy ilyen telót. A kérdésem az lenne,hogyan kell beállítani hogy kikapcsolt állapotban is ébresszen ? Már töltöttem le egy pár alkalmazást, de azokkal sem ébreszt.
Köszi.

(#666) Cry0 válasza hbjoe69 (#665) üzenetére


Cry0
őstag

sehogy nem lehetettséges ilyen

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#667) olivera88 válasza Cry0 (#666) üzenetére


olivera88
veterán

Biztos ez? Huaweinél ment.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#668) olivera88


olivera88
veterán

Használ valaki Nova launchert a topicbol? Nálatok is kéri animáció sebesség beállításnál h engedélyezzem az animációs léptéket vagy mit a fejlesztői beállításoknál, de nincs is olyan.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#669) Cry0 válasza olivera88 (#667) üzenetére


Cry0
őstag

nekem egyik lg készüléknél se ment ez se sony-nál bár nekem mate 7-nél se lehetett már ilyen

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#670) TheVeracLord válasza olivera88 (#668) üzenetére


TheVeracLord
csendes tag

Nos, a fejlesztői beállítások alapbeállítás szerint rejtettek 4.2-es droid felett. Elérni a Telefon/Készülék névjegy(e)ében lehet a Beállításokon belül, ha az ember a Build számot kattintgatja olyan 7-8 alkalommal...

Ez a folyamat kicsiny telefonunknál picit másképp működik a pöppet Lg-sre alakított Beállítások miatt:
Beállítások-> Általános-> A telefonról-> Szoftver adatok-> Cikkszám szám vad spammelése és elő is tűnik a beállításokban a Fejlesztői beállítások menüpont.

[ Szerkesztve ]

(#671) GyéBen


GyéBen
tag

Valaki fel tudná tölteni valahova a v10h szoftverből a /system/lib/libart.so fájlt? Véletlenül felülírtam :(

(#672) TomiFiu


TomiFiu
tag

Sziasztok! Nos én is ilyen telót használok idén július óta. Sajnos a GPS-em elég gyenge és végül rászántam magam, hogy beadjam a szervizbe. Múlthét pénteken beadtam és most csütörtök el is hoztam. Hátlapcsere volt (tehát nem az akku fedél) amin az antenna van. Nos nem lett jobb sajnos.
A régi telóm ugyanazt a műholdat 15-20 egységgel erősebben (zöld) veszi mint a Spiritem.
Szoftver is frissítettek, de azzal együtt se lett jobb.
Ha jól tudom ezekbe a telókba már a prociba van integrálva a GPS vevő. Tehát lehet hogy alapjaiban van a gond sajnos. Ma úgy tervezem vissza viszem megint a TelemaxGSM Budaörs-re.

(#674) TomiFiu válasza #46372352 (#673) üzenetére


TomiFiu
tag

És neked mit csináltak vele hogy jó lett? Mert mint írtam, dolgoztak vele és ennek nyoma is látszott. A belső hátlapot cserélték - ez a munkalapom is rajta volt - és rajta is volt a gombokon és a kamera fedélen a folia, de nem lett jó. Ugyan olyan.

A Huawei Y300-am pl. a 30-as GPS műholdat most 37-39-es erősséggel veszi ez meg 17-19.

(#676) TomiFiu válasza #46372352 (#675) üzenetére


TomiFiu
tag

Oké! Köszi!

(#677) deen04 válasza TomiFiu (#674) üzenetére


deen04
tag

Ezt én is tapasztalom. Samsung Ace 3-on sokkal jobbak a jelszintek mint az LG Spiriten. Ettől függetlenül a kocsiba a Spirit is jól működik.

(#678) TomiFiu válasza deen04 (#677) üzenetére


TomiFiu
tag

Én se a jelszinteken rugózok. Ha pik-pak jelet fog és navigál akár házak között is akkor nekem már jó lenne. De sajnos sokszor megszakad vagy nagyvártatva talál jelet.
Itt azért kb. fele akkora a jelszint mint a Huawei-n.

(#679) olivera88 válasza TheVeracLord (#670) üzenetére


olivera88
veterán

Tudom h ott van, csak nem h melyik az, mivel nem azon néven van ahogy Nova launcher írta. Nálatok is le van tiltva az animáció?

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#680) TheVeracLord válasza olivera88 (#679) üzenetére


TheVeracLord
csendes tag

Sorry a fentebbi hülyeségekért, most már értem mit is a akartál mondani. :R Nem ezt írta ki a drágaság?

Nos nálam csinál ilyen animáció kikapcsolást lejjebb majd részletezem. Elvileg ezek lennének azok az opciók melyeket kértél. Btw ha az ember megnyomja a kapcsoló melletti "menüt" az egész listát visszatudja állítani, feltéve, ha nem machináltunk a listában ;] :

Sajnos észrevettem egy olyan hülyeségét a szoftvernek, hogy random kikapcsolja a fentebb látható két opciót, valamint ismerős Telenoros Spiritjénél is láttam már ilyet (nekem független van)... Az okát nem nagyon tudom, de valószínűleg a gyári kamera appal van összefüggésben ez a jelenség... Relatíve sokat kell munkám során használnom a kamerát, és ha a programban megjelelő visszalépés "gombbal" hagyom el az appot, nagyon sokszor kinyomta az animációkat... Szoftveres baki vagy/és túl agresszív ram takarítás, dunno...

A fentiekben leírtak ellen egy olyan megoldást tudtam alkalmazni, hogy egy felfele swype-al előhozom a droidos vezértlőgombokat, és a homegombbal hagyom el az alkalmazást... Így érdekes módon nem kapcsolgatja ki az animációkat, ellenben a kamera app által kínált útnál, ahol ez esetek nagy többségében kiüti az animációkat... Egész érdekes ez a jelenség :W

Remélem valamennyire azért segítségedre tudtam lenni...

[ Szerkesztve ]

(#681) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
barátnőm lg spirit telefonja még mindig sz@r folyton akadozik lassú lefagy próbáltam már szoftvert újrarakni rajta nem segített rootloltam hogy letöröljem rola a sok hülyeséget egy ideig jó volt de most megint kezdi mit javasoltok ? vagy valami hibája lehet és gariba be kéne küldeni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#682) szami777


szami777
addikt

Ti a gyári helyett használtok más kamera alkalmazást? Ha igen, milyet ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#683) esgabee


esgabee
tag

Sziasztok,
Ma visszakaptam a szervizből a nov.02-án gps hibával leadott készülékem. A munkalapon alkatrészcsere szerepel.
Jelenleg jól működik a gps, gyorsan pozicionál, és tartja is a jelet.
A telefont a V10f szoftverrel kaptam vissza.

[ Szerkesztve ]

(#684) Pityesz78 válasza Cry0 (#681) üzenetére


Pityesz78
tag

Nálam semmi ilyesmi nincs, nemrég van nálam, amikor megkaptam, gyári visszaállítást alkalmaztam, aztán frissítések, majd megint a gyári vissza. Mára belaktam, minden rajta van mire szükségem bvan és nincs lassulás.

(#685) olivera88 válasza szami777 (#682) üzenetére


olivera88
veterán

Google fényképezőgép
XnExpress
Camera FV-5 Lite

Csak a Google fényképezőgép van fent most, de próbáltam régebben amazokat is még a régebbi telómon. A Camera FV 5 lite jó, mert tud veszteségmentes formátumban is menteni, de csak a pro verzió ha jól emlékszem :)

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#686) Pityesz78 válasza olivera88 (#679) üzenetére


Pityesz78
tag

Novásoktól kérdem, hogy a kétkoppintásos altatás/ébresztést hogyan lehet beállítani?

(#687) olivera88 válasza Pityesz78 (#686) üzenetére


olivera88
veterán

Miért? Ugyanúgy működik mint az alap launcherrel. Semmit nem kell beállítani külön.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#688) Pityesz78 válasza olivera88 (#687) üzenetére


Pityesz78
tag

hm... na az nekem nem műxik! Vajon miért?

(#689) esgabee válasza olivera88 (#687) üzenetére


esgabee
tag

A dupla koppintásos lezárás nálam nem működik, csak a feloldás. (Nem a prime változat van fent.)

(#690) Pityesz78 válasza esgabee (#689) üzenetére


Pityesz78
tag

dettó a prime 4.1.0.-nál

(#691) olivera88 válasza Pityesz78 (#688) üzenetére


olivera88
veterán

:F Érdekes. Mármint mi? Egyik se? Se a felébresztés se az altatás?Ja amúgy prime verzióm van nekem is. Az lezáráshoz a status bart kell megérinteni kétszer.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#692) esgabee válasza olivera88 (#691) üzenetére


esgabee
tag

Kösz az infót! Ha a status bar-ra koppintok akkor megy az altatás. :R

(#693) Pityesz78 válasza olivera88 (#691) üzenetére


Pityesz78
tag

Így már ok, köszi!

Más: minden nap reggel jön egy google email, h "Bejelentkezési kísérlet megakadályozása!

Valaki megpróbált belépni Google-fiókjába (xyz@gmail.com) az Ön jelszavával egy olyan alkalmazásból, amely nem felel meg a modern biztonsági követelményeknek.

Részletek:
2015. november 15., vasárnap 8:14 (közép-európai téli idő)
Magyarország*

Nyomatékosan javasoljuk, hogy biztonságos alkalmazást használjon – például a Gmailt – fiókja eléréséhez. A Google minden egyes alkalmazása megfelel ezeknek a biztonsági normáknak. Azonban ha kevésbé biztonságos alkalmazást használ, akkor fiókja sebezhetővé válhat. További információ

A Google leállította ezt a bejelentkezési kísérletet, de azért nézze át a legutóbb használt eszközeit:"

nem nagyon értem, mert a Spiriten már minden ok a google fiókkal kapcsolatban, de akkor mi váltja ki a paráját?

(#694) olivera88


olivera88
veterán

Alapból is így van pedig. Ezek szerint nem tudtátok. :D
[link]
Az LG oldaláról töltöttem le a telefon használati utasítását, mivel a gyári kissé szegényes ahogy emlékszem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#695) szami777 válasza olivera88 (#685) üzenetére


szami777
addikt

Köszi :R

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#696) demonpofa válasza Pityesz78 (#693) üzenetére


demonpofa
csendes tag

Nem a Spiriten lévő gmaileddel van baj, hanem valszeg valamelyik alkalmazás akar belépni szerintem.És mivel gondolom annak az alkalmazásnak szervere nem te közeledbe van ezért tartja gyanúsnak.

(#697) demonpofa válasza demonpofa (#696) üzenetére


demonpofa
csendes tag

Illetve bocsi javítom is a dolgot , nem a hely miatt figyelmeztet hanem mert valamelyik alkalmazásod ami a telefonodon van be akar lépni de a Gmail azt nem engedi.Szóval nézd át milyen alkalmazás próbálja használni.

(#698) Pityesz78 válasza demonpofa (#697) üzenetére


Pityesz78
tag

K-9-et használok, mindig is az volt, eddig nem rinyált be.

Sync ki-be kapcsnál miért jön fel mindíg az a qv ablak? ez is benne van a leírásban? :)

(#699) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Egyre jobban csalodok ebben a telefonban. A legelején vettem amikor még bejött. Gyors volt,ugrott,sosem fagyott,teljesen flott volt csak a gps nem ment benne. Aztán kb 3hónapja beadtam a telenorhoz szervizeltetni. Visszakaptam ugy hogy kicserélték az alaplapot. A gps azóta azért igy vagy ugy működik,de mindig csak akkor nem akar jelet találni amikor kellene....ha meg is van akkor menet közben eldobja a jelet és a telefon is egyfolytában fagy,lagol,netezni sem lehet rendesen annyira belassul a telo. Elöször gyári visszaállitást csináltam meg,de ugyanolyan maradt,aztán teljesen ujraraktam a rendszert,de semmi változás.A gps is szarakodik és a telefon is ugyan az a lassu mint volt.
Szoftver verziója V10h-EUR-XX
Mit csináljak? Vigyem vissza megint? Esetleg van valahol LG telefon szervíz nem szolgáltatóüi valahol pesten?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.