Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) kondibagi válasza Moki2 (#1050) üzenetére


kondibagi
csendes tag

Ja, persze próbáltam az aksit, de semmi.
Tudom, hogy sokat kell várni, azért próbálkoztam eddig ezekkel a módszerekkel. Köszi mindenkinek a segítséget.:)

(#1052) Moki2 válasza kondibagi (#1051) üzenetére


Moki2
aktív tag

Szívesen, sajnálom hogy nem sok haszna volt.

(#1053) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!

EZEKBŐL a romokból próbálta már valaki valamelyiket? Valami tapasztalata van valakinek?
Sajnos mostanában a telefonom eléggé fagyogatós,és mivel már nem garis igy gondoltam kipróbálnék valami más romot

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1054) GyéBen válasza Ghandi (#1053) üzenetére


GyéBen
tag

Az általad linkelt oldalon lévő romok más készülékhez valóak. Korábban ugyanis már volt egy másik Spirit 4G elnevezésű készüléke az LG-nek.

A fagyogatást valószínűleg a háttérben futó alkalmazások okozzák.

[ Szerkesztve ]

(#1055) Ghandi válasza GyéBen (#1054) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Az faja :(( Akkor ehez a készülékhez van valami más rom a gyárin kívül?

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1056) GyéBen válasza Ghandi (#1055) üzenetére


GyéBen
tag

Sajnos nincs más rom a gyárin kívül.
Mik futnak a háttérben?

(#1057) Ghandi válasza GyéBen (#1056) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Áhh már ujra telepítettem az egész rendszert,de pár nap mulva a gyári állapotú teló is ugyan úgy fagyogat....

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1058) Moki2 válasza Ghandi (#1057) üzenetére


Moki2
aktív tag

ROM a legfrissebb?

(#1059) molnar816


molnar816
újonc

Én ezzel a röcögéssel nem így vagyok. Lumiát használtam (635) kb. fél éve és bementem egy Telenor üzletbe. Ott láttam egy ilyen Spiritet, nem volt kiírva az ára, csak úgy kipróbáltam. Az akkori énemről tudni kell, hogy az Android világában semennyire nem voltam járatos, így naivan azt hittem a kicsikéről, hogy valami csúcskategóriás cucc, ennek a tudatában használtam. És miközben használtam, teljesen meglepődtem, hogy az Androidos telefonok milyen folyamatosan tudnak működni, milyen gyorsak tudnak lenni (előtte Galaxy Mini 2-t használtam). És akkor nagyon megtetszett ez a cucc, mert gyorsnak éreztem és jól nézett ki. Amikor meg elolvastam a tesztet kb. így reagáltam (az árra és az akadozásra): :Y :Y :Y

(#1060) Ayanlith


Ayanlith
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy más is tapasztalt-e már olyat, hogy készülék pontatlanul jelzi ki az akkumulátor-töltöttséget. Nekem, ha 100%-ra feltöltöm, 15-20 vagy annál több percig (használat mellett) egyáltalán nem jelzi, hogy merülne, 100%-os töltöttséget mutat. Aztán később is, amikor merül, mintha elidőzne egy-egy százalékos értéken. Ennek mi lehet az oka? Van rá esetleg megoldás? Az akksi amúgy használattól függően 4,5-6 órát bír ki. Két hete használom a Spiritet, de nem tudom megmondani biztosan, hogy első alkalmakkor is tapasztaltam-e ezt vagy sem, egy-másfél hete viszont biztosan fennáll ez a probléma.

A készülék szolgáltatófüggetlen, hivatalos hazai viszonteladótól lett vásárolva, és az első használatkor frissítettem a legfrissebb szoftverre. Gyári visszaállítást nem csináltam utána.

[ Szerkesztve ]

(#1061) szami777 válasza Ayanlith (#1060) üzenetére


szami777
addikt

Nálam is csinálja 0. naptól fogva.
15%alatt kb 10-szer gyorsabban merül, tehát ha 20%-on van, azt tudom, hogy nem vicc, azonnal töltőre kell dugni, mert még egy kis kiruccanást sem bír el.
ha meg 100%-on indulok el vele, 30-40p utazás, zenehallgatás ,mobilnetezés után is csak 1-2 százalékot merül.
Az aksi működése/százalékmutatója kifejezetten hektikus, eddig 1 telefonomnál se volt ilyen.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1062) Ayanlith válasza Ayanlith (#1060) üzenetére


Ayanlith
tag

*4,5-6 óra kijelzőidőre értettem

xsanyi77: Köszönöm szépen a választ!

Ha valaki tud még hasonlóról beszámolni vagy ötletet adni a javításhoz, előre is köszönöm!

Gondolkodom, hogy kiszedem az akksit, a SIM-et, illetve a memóriakártyát is és újra beteszem, ha ez nem segít, akkor pedig gyári visszaállítás, de nem szívesen szedném szét a telefont újra, mert eléggé macerás levenni a hátlapot és hát a gyári visszaállítás sincs annyira ínyemre.

(#1063) Bambuszpro válasza Ayanlith (#1062) üzenetére


Bambuszpro
tag

Egy kicsit nekem is pontatlan. Még a legelején lepett meg amikor 20%-nál fogta magát és hihetetlen sebességgel elkezdett merülni. Egyedül csak a huawei p6-om merült ilyen gyorsan de az nem csak 20%-tól. Sajnos ez van bár én már hozzászoktam. Amúgy sim/Sd kivétel majd visszarakás az nem segít. Legalábbis nálam nem segített.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#1064) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Sziasztok!

Sokan írták, hogy lassú a készülék. Másoké pedig sosem lassul. Nyilván az előbbit fogtam ki. ;] Feltettem 10 szokványos appot(időpék, youtube, face, messenger, otp, timely, acrobat, imdb, VLC, MX). Ennyi. Ennek ellenére appok indításakor képes akár 10-15 másodpercig gondolkodni... Kb 10-ből 1*. Néha a teljes képernyőn csak a háttér és a vezérlő gombok látszanak. :W
Ez így nem kicsit bosszantó és használhatatlan. Bármi ötlet? Gyári visszaállítás megvolt, a visszaolvasottakban ezt találtam csak megoldásnak. Nem segített.

Köszönöm előre is! :R

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1065) TA68 válasza Bikkrom (#1064) üzenetére


TA68
senior tag

Szia!
Próbáltad SD kártya nélkül is? Lehet, hogy ez most hülyeségnek tűnik, de érdemes lenne kipróbálni.

(#1066) szami777 válasza Bikkrom (#1064) üzenetére


szami777
addikt

A szoftverfrissítéseket felraktad? Pár jött megjelenés óta.

Nem szélsebes a rendszer, de szerintem én már megszoktam, és csak akkor venném észre, hogy lassú, ha mondjuk egy flagship telefont használnék 1 napig, majd visszatérnék a Spiritre.
Vannak olyan appok, amik 1 giga rammal rendelkező telefonoknál simán beakadhatnak, lassabban működhetnek.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1067) johnson2


johnson2
csendes tag

Mikor lesz szoftverfrissítés??? (android 6.0)

[ Szerkesztve ]

(#1068) Bikkrom válasza TA68 (#1065) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Nem segített.

#1066:
Amiket felajánlott felraktam. 5.0.1, Kernel 3.10.49, Szoftver verzió: V10i-EUR-XX

Egyéb megoldás?

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#1069) #81562624 válasza johnson2 (#1067) üzenetére


#81562624
törölt tag

Ne reménykedj... :( Már csak abból kiindulva, hogy az 5.1-et se kaptuk meg.

(#1070) TarrG


TarrG
csendes újonc

Sziasztok! Hátlapot lehet venni ehhez a telefonhoz? Mindenhol csak szilikon tokot látok, meg bőr tokot. De nekem simán hátlap kellene, mert az LG szerviz összeb.szta.

(#1071) Ayanlith válasza TarrG (#1070) üzenetére


Ayanlith
tag

Sima hátlapra, tehát olyanra, ami eredetileg is a telefon része, vagy hátlap tokra gondolsz? Ha az utóbbi is jó, akkor a Nillkin Super Frosted egy jó alternatíva lehet, én is azt használom.

(#1072) TarrG válasza Ayanlith (#1071) üzenetére


TarrG
csendes újonc

Az eredeti hátlapra gondolok.

(#1073) sanyie70 válasza TarrG (#1072) üzenetére


sanyie70
tag

Ebay en van 2500 ért utángyártott de nincs benne nfc . A gyári 8 000 körül van ha jól tudom de most azt nem találtam meg. Régebben gondolkodtam rajta hogy rendelek én is mert nagyon össze van karcolva az enyém. De akkor még nem voltak utangyartottak. Most lehet rendelek egyet.

(#1074) blakey válasza TarrG (#1072) üzenetére


blakey
titán

[link], [link]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#1075) sanyie70 válasza blakey (#1074) üzenetére


sanyie70
tag

Köszi én nem találtam eddig. Rendelek is.

(#1076) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Sziasztok. Miért nem tudom letölteni a facebookot playről? 504Es hibát ír. Próbáltam fileból is de azt se telepíti.

Honor Magic 6 Pro, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1077) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

V10i szofttal csinálta, feltettem a v10h-t de ugyanúgy nem megy a facebook. Miért?

Honor Magic 6 Pro, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1078) szami777


szami777
addikt

Van valaki, aki ilyen karton vr szemüveggel próbálta már a mobilt?
Állítólag nem fog működni, mert nincs giroszkóp a Spiritbe, de hátha van valakinek tapasztalata, hogy mik működnek vele, mik nem, mert annak függvényében rendelem meg.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1079) Bambuszpro válasza szami777 (#1078) üzenetére


Bambuszpro
tag

Nem kell megrendelned ahhoz hogy kipróbáld. Nálam fel sem ajánlotta a play a szükséges alkalmazás letöltését. Leügyeskedtem az apk-t feltettem de nem volt jó. Nem követte a mozgást sajnos. Pedig én is szerettem volna cardboarddal szórakozni. :O

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#1080) szami777 válasza Bambuszpro (#1079) üzenetére


szami777
addikt

Köszi a választ, sajnálattal hallom.
Egyet rendeltem azért 450 Ft-ért, nem egy nagy összeg.

Viszont így a telefonom leváltását előrébb hozom, mert ez így nem adja. Kell az a VR. :D

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1081) Pistike1985


Pistike1985
aktív tag

Teszek még egy próbát:Miért nem tudom letölteni a facebookot playről? 504Es hibát ír. Próbáltam fileból is régebbit, ujabbat, vagy 10 verzió, de ezeket se telepíti. Próbáltam v10h és v10i szofttal is eredménytelenül. Ötlet?

Honor Magic 6 Pro, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1082) GyéBen válasza Pistike1985 (#1081) üzenetére


GyéBen
tag

Milyen hibaüzenetet ír ki, ha fájlból telepíted? Mennyi szabad helyed van?

(#1083) Pistike1985 válasza GyéBen (#1082) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

3,5gb szabad helynek elégnek kellene lennie. Fájlból végig megy a folyamat, majd kiírja hogy "Nincs telepítve". Ilyenkor nincs hibakód, csak ennyit írt.

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1084) Pistike1985 válasza GyéBen (#1082) üzenetére


Pistike1985
aktív tag

Van valami ötleted?

Honor Magic 6 Pro, Samsung Galaxy Watch 4 Classic

(#1085) szami777 válasza Pistike1985 (#1084) üzenetére


szami777
addikt

Tessék: [link]
[link]
[link]

Mindhárom weboldalon ugyanazt írják megoldásként.

"Google Play Store Error Code 504
Problem

App could not be downloaded due to an error.

First solution

The usual, please: go to Settings > Apps > All > Google Play Store and Clear cache and Clear data. Also Clear cache and Clear data for Google Services Framework.

Second solution

Try removing your GMail account"

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1086) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Párom gondolkozik egy ilyen telefon vásárlásán.
Olvastuk, hogy néha akad, s a kamera sem a legjobb gyári 5.0 sw-vel.
Mi a véleményetek?
Vagy alternatíva 50K-ig?

Köszönöm a segítséget.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#1087) szami777 válasza artid (#1086) üzenetére


szami777
addikt

Ha most lenne 50 ezrem, akkor nem a Spiritet venném, már több,mint 1 éves telefon, van azért alternatíva, pl ezek közül vennék magamnak inkább egyet:

Xiaomi Redmi 3, Xiaomi redmi note 2, honor 4c, vagy idol 3 4.7-et de azt már nem lehet kapni sehol.
Vagy rádobnék pár ezer forintot és vennék egy huawei p8 lite-ot.
Az összesről találsz részletes tesztet a mobilarénán

(a kamera egyébként a telefon kb legjobb része, open camera appot használok hozzá, teljesen jó, a sebesség tényleg nem a legjobb.)

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1088) artid válasza szami777 (#1087) üzenetére


artid
aktív tag

Köszönöm az infót.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#1089) #81562624 válasza artid (#1086) üzenetére


#81562624
törölt tag

Jó ez a telefon, de nem adnék érte 50 ezret. Szerintem a kamera sem annyira rossz. Ha komoly fotózásra készülsz, akkor ilyen árkategóriában szerintem nem fogsz kiemelkedően jót találni. Esetleg G4 szolgáltatónál, 2 év hűséggel... Függetlenben nem tudom. A P8 lite jó lehet, de ahhoz is hozzá kell raknod pár ezrest, ha nem akarsz aláírni sehova. :)

(#1090) Leki78


Leki78
tag

Ha jól tudom akkor kétféle Spirit létezik
H420N és H440N

H420N
Chipset: Mediatek MT6582 Quad-Core
CPU: Quad-core 1.3 GHz Cortex A7
GPU: Mali-400MP2

H440N
Chipset: Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410
CPU: Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53
GPU: Adreno 306

4 éves telefonomat szeretném lecserélni egy Spiritre. Nincsenek nagy elvárásaim.
Internetezés csak wifi keresztül menne rajta. Gps-ként használnám néha.
Ami miatt erre a telefonra esett a választásom.
- A kijelző mérete (max 4,7")
- Az alsó gombok sorrendje és megvilágítása megoldott. Nekem fontos, hogy bal oldalon legyen a vissza és legyen megvilágítása. Sajnos a mostani telefonoknál a háttérvilágítást kispórolják.
- Több ram mint a mostani telefonomon
- Viszonylag elfogatható ár.

Melyiket érdemes megvenni? Melyik az erősebb? Mi a különbség a kettő között?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#1091) #81562624 válasza Leki78 (#1090) üzenetére


#81562624
törölt tag

A H420N csak 3G, a H440N 4G/LTE képes. Utóbbiban jobb a SoC is.

[ Szerkesztve ]

(#1092) Leki78 válasza #81562624 (#1091) üzenetére


Leki78
tag

Köszi a gyors választ.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#1093) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Hát én aztán nagyon megszívtam ezzel a telóval! Eddig ugye háromszor cserélte már a szolgáltató a GPS miatt,de a legutóbbi vízben úsztatás óta bepirult mindkét párajelző így már nem lehet gariztatni. Nem is volt baj azóta kb 2hónapja az úsztatás óta semmi baja sem volt,egész tegnap estig.
Tegnap este olyan 22:30 körül mentem lefeküdni,mindig akkor teszem fel a telefont a töltőre. Most is bedugtam a kábelt és irány az ágy. Már megszoktam hogy a kijelző világít egy darabig,majd magától elalszik,mindenki tudja hogy van ez. Kb hajnal fél kettőkor felébredtem és látom hogy világít a telefon kijelzője. Na mondom ki zavar ilyenkor,megnézem,de látom hogy csak fehér háttér van és tűzforró az egész telefon. Gyorsan lehúztam a töltőröl,kivettem az aksit ami szinte égette a kezem és letettem a hideg járólapra a telót és az aksit is had hüljön ki. Hamar le is hült,összeraktam,de nem kapcsolt be. kb fél órát elpiszkálgattam aksi ki-be töltő ki -be de semmi.Nyelvel megnéztem az aksit,de nem éreztem áramot benne. Összeraktam a telót és visszaraktam töltőre majd irány vissza aludni. Reggel munkába menet bedobtam egy régi telót a táskámba és a melóhelyen folytattam. A teló azóta sem kapcsol be,de már a kijelzőn megjelenik egy ábra ami mutatja hogy az aksi üres,tegyem fel töltőre.Hiába töltöm az aksi nem veszi a töltést,sok volt neki a melegedés. Rámértem multiméterrel 3 volt van benne. Aztán este megpróbáltam egy másik telefon aksijával,a polarítások jók,ha odafogom az aksit akkor érintkezik. El is indul a teló,bejön az LG logó szépen animációval együtt,de utána egy villanás és semmi. Ismét megpróbálom bekapcsolni ugyan ez......
Megsült szegény teló, béke poraira

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#1094) cs.zs. válasza Leki78 (#1092) üzenetére


cs.zs.
addikt

A 3G változatban csak 5MP kamera van, a 4G-ben 8MP ...

...itt kérem mindenki!

(#1095) 7Sony7


7Sony7
addikt

Srácok, lehet ehhez kapni üvegfóliát?

-

(#1096) Leki78 válasza cs.zs. (#1094) üzenetére


Leki78
tag

Köszi, tudom végül a 4G-st vettem.

7Sony7:
Igen, ha ilyenre gondolsz:
[link]
vagy
[link]

[ Szerkesztve ]

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#1098) 7Sony7


7Sony7
addikt

Köszi srácok, hasznosak a linkek. :R

Esetleg, ha már itt vagyunk, belecsúsztatós tokot tudtok?

[ Szerkesztve ]

-

(#1099) szami777 válasza 7Sony7 (#1098) üzenetére


szami777
addikt

[link]
Némelyik ára elég húzós.
Lehet jobban megérné ezt itthonról beszerezzed.

[ Szerkesztve ]

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#1100) 7Sony7 válasza szami777 (#1099) üzenetére


7Sony7
addikt

O.K. Köszi.

-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.