Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26101) dannyl válasza tirszin (#26071) üzenetére


dannyl
addikt

Azt írja: "visszautasítva"

Szerk.:


Máriusz TO

Ez már megoldotta. THX.


Viktor0610:

Hát nem tudom. Egy sokéves Nexus 4 mellett akkor is láthatóan akadozósabb. Most ezt itt 2 ember látta élőben, hogy összehasonlítom. Lehet lecserélem egy Nexus 5x-re...

[ Szerkesztve ]

(#26102) Máriusz TO válasza dannyl (#26101) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

*#546368#*815# mukodnie kell ha H815 a telod

(#26103) gjoco1 válasza Máriusz TO (#26099) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi,de jelenleg még nincs ilyen telóm,csak javasolni szeretném a Topikgazdának,hogy a Téma összefoglalóba írják be. ;) Nálunk a G3-on be van írva és bármikor hirtelen kell,nem kéreget az ember,hanem lenyitjuk és ott figyel.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#26104) Máriusz TO válasza Máriusz TO (#26102) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

Nekem volt nexus 5x a g4 elott tenyleg nagyon gyors telo felorankent kapod ra a frissiteseket ,csak borzalmas a kezelo felulete es hanghivaskor hala a gagyi mikrofonoknak semmit nem hallasz ,foleg kint a zajos utccan de kinek igy kinek ugy en meg egy roccenest sem tapasztaltam a g4 en gyari v20d van rajta eur fuggetlen

(#26105) dannyl válasza Máriusz TO (#26104) üzenetére


dannyl
addikt

Érdekes. Most pl. kaptam messenger üzenetet. Hát a kis karika kb. 5 képkocka darabban került a helyére. Utána már rendben megy. De pl. alvásból ébresztve egy menügomb is kihívások elé állítja.

(#26106) SybenX válasza dannyl (#26105) üzenetére


SybenX
őstag

Én nexus 5-öt használtam G4 előtt és nem érzek akadozást.

(#26107) Aryon87 válasza dannyl (#26105) üzenetére


Aryon87
félisten

Szerintem adj neki egy FR-t, majd tiszta belakas. A G4 pont nem az akadozos fajta....

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26108) zombinyul válasza dannyl (#26098) üzenetére


zombinyul
addikt

Valami nem stimm azzal a telefonnal, mert a G4 köztudottan az egyik legjobban optimalizált, legsmoothabb Androidos telefon. Előfordul dadogás, ez Android sajátosság, de nem G4 specifikusan, és nagyon ritkán. Nálam is max ha heti 1 alkalommwl van egy kis röccenés, semmi komolyabb. WP és iOS használat után is tökéletes az "élmény".

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26109) dannyl válasza Aryon87 (#26107) üzenetére


dannyl
addikt

Ne viccelj, nincs egy hónapos a teló, FR-tel kezdtem. Azért nem hiszem, hogy ennyi idő alatt gondban lenne.
Amúgy, ha "bemelegedett", akkor már megy rendesen. Csak ébresztésből nagyon ganyé, vagy ha mondjuk rég nem jártam a beállításokban/menüben, akkor elsőre el-el gondolkozik, hogy mit is akarok én.

(#26110) Quqesz válasza dannyl (#26109) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ez lehet inkább a Doze "jótékony "hatása. Amúgy ébresztés után(főleg hosszabb idő után) picit tényleg lassabb(sztem szinte észrevehetetlen), de ez az ébresztés utáni gyors szinkronizálásnak köszönhető. Persze ez függ a hálózat gyorsaságától, a frisssítendő mennyiségétől is. Igazából akadozás nálam sem jelentkezik....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26111) #86973952 válasza dannyl (#26098) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nálam pöpec, semmi akadás. V20d, 1286 óra bekapcsolási idővel.

(#26112) Ubul86


Ubul86
őstag

Sziasztok. Rég írtam már ide.

Mostanság egyre jobban merül a telefon, a nap végét se bírja már ki, 0%-ra lemerül, munkában ez így nem a legkellemesebb..oké, 20 km-eket gyaloglok a munkám típusa miatt, de 2-3 hete még reggel 6-kor 100%-on volt, este 6-ra 20%-ra merült.

Azon gondolkodtam, hogy lehet "újra" kéne rakni a rendszert, erre van valami megfelelő lépéssorozat? Vagy csak gyári beállítások visszaállítása van / hard reset?

Tudna valaki segíteni? 6.0.1-es rendszer van rajta, ha jól emlékszem

Emellett: kint vagyok angliában, átalakítós töltővel töltöm mostanság, és így 3 óra kb mire feltölti, míg simán otthon 1.5 óra volt átlagosan...lehet hogy a töltő is tönkrebaszta az átalakító miatt?

(#26113) Quqesz válasza Ubul86 (#26112) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csinálj egy gyári visszát és ha nem javul sanszos a töltő/usb kábel/átalakító közül vmelyik bexart.....próbáld ki egy másik átalakítóval, majd egy másik töltővel. Ha így sem javul akkor lehet szervíz....volt akinek töltő és aksi is cserélve volt ilyen miatt....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26114) ToMmY_hun válasza Ubul86 (#26112) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Első körben nézd meg az Akkumulátor menüpontban a Beállítások alatt, hogy melyik alkalmazás fogyasztott sokat. Amennyiben nem tudod, hogy melyiknek mennyit kellene fogyasztania, feldobhatod ide a képet és megmondjuk.

C programmers never die, they are just cast into void.

(#26115) zombinyul


zombinyul
addikt

Ilyen képet csinálni telefonnal... Döbbenetes. Hajnal 1-kor, full sötétbe.

De ez is nagyon jó lett, meg ez is. Tényleg elképesztő hogy mit tud telefon létére.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26116) Ubul86 válasza Quqesz (#26113) üzenetére


Ubul86
őstag

köszi mindkettőtötknke, most tesztelem úgy, hogy nem dolgozok, hanem itthon vagyok, kevesebbet mozgok (gps se fogyaszt így akkor elvileg annyira)

A garancia sajnos nem játszik, mert otthon maradt a papír :D mobilkereskedes.hu-s amúgy. Max akksit vennék hozzá, az gondolom olyan 30 fontból kijön. (~12000 ft)

októberben vettem amúgy, mikor ülő munkát végeztem, kibírt olykor 3 napot is, persze akkor alig nyomogattam, csak nézegettem az értesítéseket facebookról, esetleg messenger...na nem mintha most is túl sokat telefonálgatnék, stb... :D

[ Szerkesztve ]

(#26117) E2E4 válasza Viktor0610 (#26094) üzenetére


E2E4
aktív tag

Én már váltottam leslien kollégával (is) pár üzenetet privátban.

Nekem azt írta, hogy "igen elég a számla amit látsz hsz ban...."
Csakhogy a megosztott hsz.-ban nincs számla, csupán egy "Adásvételi szerződés, Garancia Levél"
Ezen kérdésemre még nem adott választ nekem sem.

fs-zsoci: Ha a jogszabályi hátteret nézzük, akkor számla vagy jótállási jegy* nélkül a szerviz nem köteles garanciális javítást végezni.

Néhány fórumtársnak az a tapasztalata, hogy a szervizben elég volt csak a termék azonosíthatóságát lehetővé tevő számlát bemutatni, - beazonosításra alkalmas az IMEI vagy sorozatszám - és az LG garanciálisan javította az európai régió kódos termékeket.
De papír nélkül ez lutri. Már csak azért is, mert egyszerűen nem tudod a vásárlás tényét kétséget kizáró módon igazolni. Gyakorlatban simán előfordulhat, hogy ha vinnéd vissza az eladónak, ő azt mondja, hogy nem is tőle vetted. És ennyi.

* "amennyiben a jótállási jegyen szereplő adatokból megállapítható az eladó fél személye, és a fogyasztó ennél jelenti be igényét" úgy önmagában ez is elégséges, a számla/nyugta nélkül is.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26118) zalman90


zalman90
őstag

Csak én làtom a hasonlóságot? :(((

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#26119) Aryon87 válasza zalman90 (#26118) üzenetére


Aryon87
félisten

Ezt en is lattam multkor, egy az egyben a G3 hasonlata :]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26120) koxx válasza Ubul86 (#26112) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Célszerű beszerezni egy powerbanket. Most rendeltem egy 13000-es canyont 6000-ért 3 év garival. (aqua)

(#26121) E2E4 válasza Ubul86 (#26116) üzenetére


E2E4
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Nézőpontom szerint, egész napos, terepen lévő, bekapcsolt GPS - pláne nagy pontosságban - mellett, egyáltalán nem irreális, hogy az akkumulátor lemerül.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26122) Mikemend válasza Ubul86 (#26116) üzenetére


Mikemend
senior tag

Örök igazság: amit nem használsz, kapcsold ki. Mint GPS, mobilforgalom, wifi. Úgyis két húzás a be és kikapcsolásuk. Ezt az alig 1-2 másodpercet megéri, nem? Játékoptimalizálás funkciót érdemes bekapcsolni az akkubeállításoknál, esetleg a csökkentett módot 15%-ra ugyanott.
Én még a memória pucolást is elvégzem használatok után, illetve heti egyszer cache törlést is. Semmi bajom a merüléssel, gyors és nem akad semmit 6.0-ásan.

(#26123) Sanya válasza koxx (#26120) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én azt tapasztaltam, hogy 1mAh 1 forintba kerül. Ha ennél olcsóbban veszed, akkor az nem tud annyit, vagy hamarabb tönkremegy. Ha mégegyszer vennék, akkor megint Anker akkut vennék. Most nekem egy 15.000 mAh-s akkum van, 2 éves, 3-4x feltöltöm vele a telefonom.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26124) FerNandor válasza Mikemend (#26122) üzenetére


FerNandor
őstag

Cache törlést hol?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#26125) zack


zack
nagyúr

Ma eladtam az EUR G4-em is. Nem volt vele gond, igazából jó pénzt kaptam érte. Nagy valószínűséggel nem lesz 3. példány, helyette pedig V10 fog érkezni.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26126) MaxxDamage válasza zack (#26125) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Sok sikert a V10-hez! ;)
Ha nem volna G4-em akkor én is V10-et vennék, de nem éri meg így nekem a csere. G4-el sem leszek boldogtalan (remélem)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26127) jolti05 válasza Reinkz (#26090) üzenetére


jolti05
őstag

Én nem kaptam ilyen ~részletes papírt, ÍME az enyém.

E2E4: Nekem sajnos nincs jótállási jegyem. Érdemes lehet a hazai LG márkaszerviztől megérdeklődni, hogy ilyenkor mi a mondás?

Szerk.: más: A G3-mamban van egy funkció, hogy.. intelligens képernyő (talán), A G4-ben nem találtam ilyet. Máshova tették, vagy kivették ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26128) E2E4


E2E4
aktív tag

LG G4 NILLKIN Qin Quick Circle View Smart tokosok, egybe gyűljetek! :)

…S kérlek, válaszoljatok:

1. A tok tényleg bőr, ahogyan írva vagyon?
2. Autós tartóban használható, az-az teljesen hátrahajtható az előlap?
3. 45 fokban hátra hajtva, megtartja a telefont vízszintesen?
4. Működik a flip tokon keresztül a műanyag hátlapban beoperált NFC + QI töltés? (Nyilván gyári bőr hátlapra nem tesszük fel a flip tokot.)

Köszönet azoknak, akik válaszolnak.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26129) Sanya válasza jolti05 (#26127) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kivették

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26130) kovacs65 válasza E2E4 (#26128) üzenetére


kovacs65
senior tag

Szép és jó, de pár hónap után többünknek széttört és használhatatlan lett.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#26131) E2E4 válasza jolti05 (#26127) üzenetére


E2E4
aktív tag

Ez se nem jótállási jegy, se nem számla, csupán egy sztenderd adás-vételi szerződés, s csak annyit ír, hogy "garancia a gyári garanciapapír szerint."
Ezzel legalább a vásárlás tényét valamilyen formában tudod igazolni, de egy ilyen szerződésnél az eladó lehet akár magánszemély is. (Ráadásul formailag hiányos is: nincs cégszerű aláírás, nincsenek tanuk sem.)

A "gyári garanciapapír" ki van töltve?
Le van pecsételve?
Ha nem, akkor...

Hát' kedves kolléga, ez így formailag nagyon hadilábon áll.

Természetesen sok mindent érdemes lehet, akár az általad írt "hazai LG márkaszerviztől megérdeklődni, hogy ilyenkor mi a mondás", de őszintén szólva, ha ezt az LG márkaszervize elfogadja, akkor az a jogszabályi kereteken túlnyúló, nagyon lojális hozzáállás lenne.

Azért - ha úgy érzed - írd majd meg, mi lett a történet vége. Akárhogy is alakul, mindenképpen tanulásos eset.

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26132) E2E4 válasza kovacs65 (#26130) üzenetére


E2E4
aktív tag

:(

Ugyanezek a kérdések a gyári LG Quick Circle tokkal kapcsolatban?

(Látom, hogy azt is nagyon hamisítják, ezért csak eredetiben tervezhetek. A kedvencem a QI + NFC matricán a "Made in China" felirat, ami - videók alapján - az eredetiben nincs is. :N )

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26133) Aryon87 válasza E2E4 (#26128) üzenetére


Aryon87
félisten

Műbőr, és 1 hónap után már reped a sarka.
3 eséstől azért megvédte már a telót.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26134) E2E4 válasza MaxxDamage (#26126) üzenetére


E2E4
aktív tag

+1
Jómagam még G4 vétel előtt sem érzem azt, hogy a G4-el boldogtalan lennék, a V10-el szemben.
Pláne amilyen áron hozzá lehet jutni most a G4-hez.

zack: Azért legyen szerencséd a V10-el is! :)

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26135) Máriusz TO válasza E2E4 (#26132) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

Nekem eredeti Koreai LG-CFR-100 g4 van,be epitett qi toltessel van igaz 10000ft volt de hibatlan ,a g3 on is ilyen volt en vagy 8 honapig hasznaltam semmi baja nem volt es most sincs ,csak ajanlani tudom.

(#26136) TeeJay válasza E2E4 (#26134) üzenetére


TeeJay
félisten

én még mindig azt mondom
ha az LG-nél látják hogy a G5 nem fogy annyira mint kellene és csúsznak lefelé az eladási listán
megszüntetném a G4-et és helyette kiadnám a G4 Pro-t G4 külsővel, Snapi 820-al és legalább 3600-as akkuval
akinek kell a cserélhetű marhaság az G5-öt vesz akinek meg az elegáns bőrhátlapos a nyerő az G4 Pro-t
nem tudom miért várnak ezzel ennyire, a sok kínai cég beelőzi őket kegyetlenül már és sehol nem lesznek a top 10-ben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26137) Stauffenberg válasza jolti05 (#26127) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Volt akinek már elfogadták az adás-vételit. Ez is csak az LG márkaszerviz jófejségét bizonyítja, mert ezek a papírok semennyire nem minősülnek számlának, törvény szerint a készüléket vissza is dobhatnák (más szervizek megteszik). De persze olyan is lehet, hogy ha a szervizes aznap bal lábbal kelt fel, akkor visszautasít.

Most anélkül, hogy bárkinek rosszat kívánnék, én az LG helyében elhajtanám azt, aki ilyen budipapírral állít be javításra. Ez már félig bűnpártolás, mert amit ezek a boltok művelnek, az nem más, mint bűncselekmény. Évekig kereskednek anélkül, hogy számvitelileg értelmezhető számlát állítanának ki (amit az Áfa Tv. megkövetel), aztán ha a NAV kicsit is érdeklődik, már rögtön megy a felszámolás és új cég alapítása. Én ilyen orkoktól egy doboz gyufát sem vennék, nemhogy egy flagship mobilt. De ez csak a magánvéleményem.

[ Szerkesztve ]

(#26138) E2E4 válasza TeeJay (#26136) üzenetére


E2E4
aktív tag

Ez is lehet egy alternatíva.
Személy szerint viszont én nem adnék egy ilyenért 2-szer annyit, mint amennyibe most a G4 kerül. Számomra Snapi 808 vs. 820, és 3000 vs. 3600 mAh "upgrade" nem érne dupla annyi pénzt.

Persze azok számára, akik más financiális limitet húznak egy okostelefonnál, az általad leírtak egy jó ötletnek tűnhetnek. Bár javasolnám még a WQHD -> FHD kijelző "lowgrade"-t is, és akkor olyan üzemidők lennének, hogy attól zengene a fórum.

Esetleg a felhasználók azon - jelenleg becslésem szerint - kb. 1%-ának, akinek elengedhetetlen a VR használata, kiadnák G4 Pro VR edition-t, WQHD -> 4k kijelző "upgrade"-el is, picit vaskosabb készülékházzal, és 8000 mAh-s akkumulátorral. ;)

Reméljük, az LG fejelszői is olvassák ezt a fórumot. :))

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26139) zack válasza MaxxDamage (#26126) üzenetére


zack
nagyúr

Még nem kőbe vésett a V10.
Hétfő délelőttig ráérek kitalálni.

Nem vetettem még el a Huawei P9, Note 5, iPhone vonalat sem.
De a V10 a legsanszosabb.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#26140) kp78 válasza E2E4 (#26128) üzenetére


kp78
addikt

Hogy miért nem bírnak a Nillkin tokokra egy lyukat fúrni, hogy a led villogást lehessen látni :F :W
G2-re való tokon sem volt, pedig amúgy jól bírta nálam.

Egyre többen írjátok, hogy külső akksit ajánlatos beszerezni.
De akkora a kínálat (és sok a hamisítvány is), hogy az ember nem igazán tudja melyik legyen.
Néztem itt PH-n ezt az írást is. Viszont topicot nem találtam hozzá.
Szóval aki régebb óta használ már powerbankot, írna típust, esetelg linket? :R

[ Szerkesztve ]

(#26141) jolti05


jolti05
őstag

Remek, köszi :)

E2E4: Már írtam a hivatalos szerviznek, gondolom legkésőbb a következő hét közepén válaszolnak. Tervezem megírni ide, hogy mit válaszoltak.

Stauffenberg: Bízom a legjobbakban: hogy nem lesz semmi baja a készüléknek :) Egyébként én sem fogadnék el csak egy adásvételit, akkor sem, ha magam ellen beszélek.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26142) neo_xperia válasza dannyl (#26098) üzenetére


neo_xperia
aktív tag

És ez miben nyilvánul meg? Nálam röccenésmentes, gyors minden. Még nem láttam akadni vagy gondolkodni.

(#26143) jolti05


jolti05
őstag

Ez igen, már kaptam is választ! :)

"
Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

A telefon úgy néz ki valódi (http://www.imei.info/?imei=359492069045579), azonban a jótállással kapcsolatos információk, amit kapott azok helytelenek.
Egész Európában szükséges egy számla a jótállás igénybevételéhez - jótállási jegy azonban valóban nem feltétel.
Normál esetben a boltba tud visszamenni, amennyiben bármilyen problémával találkozna és szüksége lenne szervizelésre is (egyéb esetben igyekszünk mi is megválaszolni a kérdéseit).

Az adásvételi szerződése olyan, mintha a cég a saját tulajdonú készülékét adta volna el Önnek (és még összegmegjeleölés sincsen benne!). Továbbá van egy fontos kijelentés is benne:
"gyári garanciális készülék esetén garancia a gyári garanciapapír szerint"
Ez két dolgot feltételez:
1, Mivel Ön nem kapott gyári garanciafüzetet, így nem vonatkozik rá garancia;
2, Kellett volna kapjon garanciafüzetet.

Engedje meg, hogy egyéni véleményt is mondjak: amennyiben van lehetősége a pénzét visszakérni a készülékért cserébe, úgy én ezt erősen ajánlanám, még akkor is, ha nagyon jó áron tudta megszerezni, hogy a későbbiekben ne lehessen komoly csalódásban része.

Amennyiben úgy érzi a tájékoztatás nem volt teljes körű, kérjük küldje el érdeklődését újra, illetve bármilyen további kérdés esetén készülékeinkről, szolgáltatásainkról forduljon bizalommal telefonos ügyfélszolgálatunkhoz a 06 40-54-54-54-es számon (H-P: 8-18, SZ: 9-17).

Tisztelettel:
Polgár Zoltán
LG Electronics Magyar Kft. - Ügyfélszolgálat
"

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26144) Stauffenberg válasza jolti05 (#26143) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Akkor ezt vehetjük hivatalos álláspontnak. Számla nélkül nincs javítás a márkaszervizben. Aki korábban ezzel már sikerrel járt, csak a szabályt erősítő kivétel lehetett (vagy neki volt kitöltött jótállási jegye).

(#26145) jolti05 válasza Stauffenberg (#26144) üzenetére


jolti05
őstag

Így van.
Érdeklődöm a GSM boltnál, hogy valahogy kívánják-e pótolni a jótállást, de szerintem meddő próbálkozás lesz.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26146) Stauffenberg válasza jolti05 (#26145) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj, hogy így elállási jogod sincs (nem tudom webshopos rendelés volt-e). Meg úgy általában véve semmilyen fogyasztóvédelmi törvény nem véd téged, ki vagy téve az Ő kedvüknek. Ha nekik nincs kedvük segíteni rajtad, akkor nem kell. Pont annyi jogod van, mintha tőlem vetted volna meg használtan.

Én nem véletlenül rühellem az ilyen boltokat. Lehet mondani, hogy valaki már a negyedik-ötödik mobilt veszi ilyen helyen és eddig nem volt kellemetlen tapasztalata, de én nem adok ki ennyi pénzt idegeneknek bizalmi alapon, hogy majd talán nem vernek át...

Na mindegy, én berekesztem a magam részéről a véleményezést ebben a témában. Sok sikert kívánok az érvényes számla beszerzéséhez!

(#26147) E2E4 válasza jolti05 (#26145) üzenetére


E2E4
aktív tag

Számlát kérj a boltból, ami fel van tüntetve a készülék IMEI száma vagy a gyári száma! (Tehát a telefon egyértelműn beazonosítható.)
"Egész Európában szükséges egy számla a jótállás igénybevételéhez."

Valamint ez így: "Az adásvételi szerződése olyan, mintha a cég a saját tulajdonú készülékét adta volna el Önnek" Amit akár egy magánszemély is írhat, ahogy az előző hsz.-ban írtam. (Használt tárgyaknál szoktak ilyen formátumú adás-vételi szerződést írni.)

Bár én a helyedben megfogadnám az ügyfélszolgálatos egyéni véleményét:
"amennyiben van lehetősége a pénzét visszakérni a készülékért cserébe, úgy én ezt erősen ajánlanám, még akkor is, ha nagyon jó áron tudta megszerezni, hogy a későbbiekben ne lehessen komoly csalódásban része."
Ha pedig a bolt erre nem hajlandó, van pár hatóság, aminek a megemlítése segíthet abban, hogy a tulajdonos korrektebben lásson.
A teljesség igénye nélkül:
Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (Első körben: vásárlók könyve.)
NAV

A kulcsszavak: pl.: "vásárló megtévesztése", "számlaadási kötelezettség elmulasztása"

Na pont ezért írtam ezelőtt azt, hogy: akárhogy is alakul, mindenképpen tanulásos eset.

[ Szerkesztve ]

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26148) szizoka


szizoka
csendes tag

Üdv!

Mai nap vásároltam egy g4-et . Ezt a verziószámot érdemes frissíteni?
Most tértem át wp-ről szóval annyira nem vágom még.

Előre is köszi

(#26149) E2E4 válasza szizoka (#26148) üzenetére


E2E4
aktív tag

Ha talán leírnád azt, hogy számodra mit jelent az "Ezt a verziószámot", elképzelhető, hogy releváns választ is kaphatsz a G4 felhasználóktól. :K

SONY WH-1000XM4 | AKG K66 | B&O Hi-Fi Plus (LG AFD-1200)

(#26150) szizoka válasza szizoka (#26148) üzenetére


szizoka
csendes tag

bocsi, valami baszakodott a képfeltöltéssel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.