Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26251) tirszin válasza nünüke1975 (#26237) üzenetére


tirszin
senior tag

Akkor miért akarod feltenni a 6.0?
Most írta valaki, hogy semmit nem ad a Lollihoz képest.

Én akkor gondolkodnék ilyesmin, ha lenne valami plusz, amit használnék is benne.
A G2-nél a RAW fotózás miatt váltottam KK -> Lolli, egyébként maradtam volna a jó üzemidőn.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#26252) tirszin


tirszin
senior tag

G4 kamera.

Létezik, hogy nincs kontraszt, színtelítettség, (élesítés, zajszűrés) beállítási lehetőség a gyári app-ban, vagy csak én vagyok figyelmetlen?
Mert ebben a kamera alkalmazásban kb. semmit sem lehet állítani és így sajnos elég sterilek a képei.

Vagy pl. hogy csak RAW-ot mentsen, elég nehézkes kezelni a fölösleges jpg-it. (Ha a galériában törlöd, törli a RAW-ot is.)

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#26253) tgb válasza s3nsitivity (#26250) üzenetére


tgb
senior tag

Nincs drasztikus melegedés!De ez ugye egyénfüggő.

az irányár nem félarat jelent!

(#26254) nünüke1975 válasza tirszin (#26251) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Ha nincs értelme akkor nem fogom frissíteni.

(#26255) Vikooo válasza nünüke1975 (#26254) üzenetére


Vikooo
addikt

Alkalmazas engedelyek pl? Olvass utana, sokat fejlesztettek a motorhazteto alatt. Sokan irjak, hogy LP es MM ugyan az... Ja, kulsore lehet, hogy 99% -ban megegyezik, de nem ezert hasznalunk droidot, hogy uj smiley-kat kapjunk :P

(#26256) zombinyul


zombinyul
addikt

Ma találkoztam megint egy, sőt, két anomáliával:
Indítottam egy hívást, ami nem jött össze, kilépni mégse tudtam belőle. Tehát a "pirosat" hiába nyomkodtam, nem lehetett megszakítani, de a hívás mégse jött össze. Újra kellett indítani, nem volt más "menekülési útvonal".

Jah, és olyan bibi is volt, hogy a telefon össze-vissza érzékelt. Egyszerűen lehetetlen volt rajta megírni egy szöveget. Képernyőzár, újra feloldás oldotta meg.

Nem túl megnyugtató dolgok ezek...

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26257) dannyl


dannyl
addikt

Update-eltem LGUP-pal a telót, mert V20c-ről nem akart OTA-n frissülni (nem talált frissebbet). Erre felrakott vagy 15 kínai írásjeles appot, és amikor bebootol a teló, akkor kidob egy ablakot "warning, current version is not avaiable for user. Can't find matched cust for NT-code mcc/mnc[FFFFFF], subset[55]" felirattal. Néhány kattintás után eltűnik. Mi a tök lehet ez?

(#26258) Aryon87 válasza zombinyul (#26256) üzenetére


Aryon87
félisten

Elobbi nalam is elofordult mar, nem egyszer, miota 6.0 van, igaz nalam a hivas kozbe fagyott be a panel, csak restart segitett. Ill van mikor nem erzekeli a kor ikont, a kockaval tudom csak a fokilepest..

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26259) tirszin válasza zombinyul (#26256) üzenetére


tirszin
senior tag

Ilyenkor gyári visszaállítást csinálnék és nem tennék fel semmi plusz appot. Így használnám egy ideig, mert lehet, hogy valami alkalmazás-kombináció összeakadás okozza ezeket.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#26260) zombinyul válasza Aryon87 (#26258) üzenetére


zombinyul
addikt

Úgy én is ki tudtam lépni, de a meghiúsít hívás ment tovább, ott is maradt apró ablakként. Teljesen meghülyült...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#26261) Aryon87 válasza zombinyul (#26256) üzenetére


Aryon87
félisten

Dupla...

Dannyl: rossz verziot tettel fel

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26262) sebestyen93


sebestyen93
tag

Hali!

Csatlakoztam a mai napon a G4 felhasználók hadseregéhez. Szeretnék kérni pár tanácsot, hogy mire figyeljek, mit hogyan állítsak be, hogy jól bírja az aksija? Melyik hátlapot érdemes használni, ah szilikon tokban, vagy tokban akarom hordani? Ütésálló fóliát érdemes-e venni rá?

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#26263) nünüke1975 válasza Vikooo (#26255) üzenetére


nünüke1975
aktív tag

Nem nagyon találok róla egyértelmű leírást.

(#26264) Aryon87 válasza sebestyen93 (#26262) üzenetére


Aryon87
félisten

MLT-t erdemes kikapcsolni, keresoben a hidden szo altal megtalalod a kodot. 6.0-ra tuti kiadja, asszem 5.1-nek is le van irva.
Alkalmazasokban a guglis hulyesegeket tilthatod.
Helyadatoknal a gps-t tedd akkukimelore.

Muanyag hatlapot erdemes hasznalni a tokokhoz, nekem a fekete bor van, es azon egy QNI Nillkin flippes. Nem tesz kart a boron, mert mar nem szoritja, tekintve hogy a tok mind a 4 sarka repedt ill torott..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26265) Vikooo válasza nünüke1975 (#26263) üzenetére


Vikooo
addikt

G4 changelog:

http://www.lg.com/us/mobile-phones/g4/marshmallow_os_upgrade

Ez pedig a Vanilla Nexus change log: http://www.trustedreviews.com/opinions/android-m-features

(#26266) dannyl válasza Aryon87 (#26261) üzenetére


dannyl
addikt

És honnan tudom a jó verziót leszedni? Mert az összefoglalóból szedtem INNEN a legalsót. Illetve simán fel tudom rakni, vagy refurbish-elni kell? Tehát kell-e full wipe, ez ami érdekel.

(#26267) Aryon87 válasza dannyl (#26266) üzenetére


Aryon87
félisten

Attol fugg mit szeretnel most? Milyen szoftververziod van?
Ha 5.1-rol frissitenel, akkor elvileg mar OTA-n is tudsz, persze kerdes milyen szolgaltatos telod van.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26268) Máriusz TO válasza Aryon87 (#26264) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

http://dyk.lgmobile.com/dyk/osupgrade/osu.dev

(#26269) dannyl válasza Aryon87 (#26267) üzenetére


dannyl
addikt

V20c volt fent. Független telefon. V20d-t valamiért nem akart találni OTA-n se, meg LG Bridge-en se. Ezért a V20d-t felraktam rá simán LGUP-ból. Elvileg akkor a rosszat. Én maradnék a V20d-n, ami most is fent van, csak kéne egy jó verzió, meg egy leírás, hogy hogyan kell felrakni.

(#26270) Máriusz TO válasza dannyl (#26269) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

kdz vel

(#26271) Mikemend válasza dannyl (#26269) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nekem vodás és a V20d simán felment Bridge-en keresztül... :U

(#26272) Oceanus


Oceanus
tag

Sziasztok!

Kis feleségem ma megkapta a G4-ét de nagyon úgy tűnik, hogy ez egy szürkeimportos verzió, mivel bekapcsoláskor teljesen kínai nyelvű volt és tele volt bloatware-rel is. Nyomtunk rá egy factory resetet, így eltűntek a programok (legalábbis amit látni lehet...) de szeretném tudni, hogy így milyen hátrányt szenvedhet el pl. nem lesz gondolom OTA update hiába független illetve gari szempontjából. Valamint nem volt benne a barna bőr hátlapon kívül másik hátlap sem.

A software verzója V20c-TWN-XX (gondolom a TWN itt Taiwan-t jelent) illetve lehet azt valahogy ellenőrizni, hogy összesen mennyit ment eddig a telefon? Mármint mennyi ideig volt bekapcsolva?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Ember tervez, Isten perverz!

(#26273) Máriusz TO válasza Oceanus (#26272) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

Miert nem uj telefon ?mindegy ha mast nem is a gyartasi datumot meg tudod nezni a dobozan s/n cod elso 3 szam pl enyem 603 vagyis 2016 03 vagyis marcius ,tobbet a pleyen talalsz egy alkalmazast lg phone neven azt is kiprobalhatod

(#26274) Oceanus válasza Máriusz TO (#26273) üzenetére


Oceanus
tag

Tudnál linket adni ehhez az apphoz? Mert most rákerestem de csak valami vietnami program jött fel.

Amúgy meg újnak vettük de mint írtam se műanyag hátlap se nem volt lezárva rendesen és mivel már bekapcsoláskor látszott hogy valaki bekapcsolta már anno, gondolom felfrissítették a legújabb androidra még Taiwanon meg rátettek Play-t is.

Ember tervez, Isten perverz!

(#26275) Máriusz TO válasza Oceanus (#26274) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

Google play (Lg phone from )ott nem mutatja mennyit futott a telo de azt igen hogy ,eredeti e es hogy mikor gyartottak

(#26276) dannyl válasza Mikemend (#26271) üzenetére


dannyl
addikt

Nekem meg nem.

Máriusz TO: KDZ-vel? Ez mit jelent? KDZ fájlt töltöttem le, de ilyen nevű programot nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#26277) Oceanus válasza Máriusz TO (#26275) üzenetére


Oceanus
tag

Köszi megtaláltam... Igen Taiwani ahogy sejtettem... És nem is a legújabb firmware van rajta...

Ember tervez, Isten perverz!

(#26278) sebestyen93 válasza Aryon87 (#26264) üzenetére


sebestyen93
tag

Rendben, köszönöm! :R

Apple iPhone 13 Pro Max + Apple iPad 9th 10.2 + Apple Watch SE 2022 40mm

(#26279) Máriusz TO válasza dannyl (#26276) üzenetére


Máriusz TO
csendes tag

Bemesz az lg g3 oszefoglaloba es ott minden le van irva hogyan kell kdz vel szoftvert frissiteni ,flash tool driverek stb lepesrol lepesre es youtube is utana lehet nezni "de csak sajat felelosegre mert konnyen felre sikerulhet" a lenyeg hogy nem jar garancia vesztessel mint a root

(#26280) Quqesz válasza dannyl (#26269) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A telefonod független, de a rom ami rajta van az nem. Ez a hibaüzenet pl a tkomosoknak jött elő független rommal, de nem volt semji hibájuk ettől még. Vszínű a szolgáltatós romod nem kapot még v20d frissítést. Van ilyen, de semmi baja a telódnak. Kdz-t lg up-pal tudsz felrakni és az összefoglalós v20d jó..

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26281) dannyl válasza Quqesz (#26280) üzenetére


dannyl
addikt

De gyári független a telóm, és az össszefoglalós v20d-t raktam fel. Na mindegy, majd csinálok vele valamit. Köszi szépen.

(#26282) Quqesz válasza dannyl (#26281) üzenetére


Quqesz
nagyúr

A két dolog nem ugyan az. Pl az én telóm vodafonos lett volna hollandiában, de sim függetlenül adták el. Viszont a rom a vodafone frissítési metódusait követi, vagyis vodafone függő rom van rajta. Egy független rommal lehetne mind 2 téren függetleníteni, de nem babráltam vele. Viszont a hibád T-s telóknál jött elő, és nem kell ehez magyar T-snek lennie. Dobozod oldalán 3 betűs kód szín alatt?

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26283) dannyl válasza Quqesz (#26282) üzenetére


dannyl
addikt

3 karakteres kódból van A12, meg TWN

(#26284) Mikemend válasza dannyl (#26283) üzenetére


Mikemend
senior tag

Itt vannak a kódok a legtöbb telefonhoz példaként

(#26285) jimmedly válasza zombinyul (#26256) üzenetére


jimmedly
senior tag

Bluetooth fülessel már többször ragadt így be hívás. Újra kellett indítani. Ilynkor lelépett a hálózatról is. V20D.

(#26286) dannyl válasza Mikemend (#26284) üzenetére


dannyl
addikt

Akkor az enyém Taiwan-i. Ez most mire jó nekem? Erre még nincs hivatalos V20d?

(#26287) Mikemend válasza dannyl (#26286) üzenetére


Mikemend
senior tag

A Taiwani szórást nem tudom. Az enyém VDH-s, tehát magyar vodás (sikerült ilyet kapni), amire hamar jött frissítés. Ellenben van már 20g-s rom is a cseheknél (vagy a lengyeleknél?) Úgyhogy a telefonszolgáltatótól is függhet, nem csak a régiótól. Viszont a tied nem tudod majd kinyitni (gari után), mert csak EU-s modelleknek engedik (egyelőre)

Különben itt is van V20d-s rom

[ Szerkesztve ]

(#26288) MaxxDamage válasza Quqesz (#16273) üzenetére


MaxxDamage
félisten

Köszönöm, kikapcsoltam bár eddig sem tapasztaltam semmi kellemetlent a telefonnal kapcsolatban és remélem ezután sem fogok. (a beáll csak hasznomra lesz) :B :F

Összefoglalóba valóban elférne, ha hasznos! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#26289) dannyl válasza Mikemend (#26287) üzenetére


dannyl
addikt

BL nyitásra gondolsz? Az annyira nem érdekel (még). Addig meg hátha lesz megoldás. Köszi a segítséget.

(#26290) Quqesz válasza dannyl (#26286) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Egy oldallal előrébb kollega most vett szintén taiwanit és neki csak V20c-vel jött, ami arra utalhat, hogy nincs ott v20d még. Szóval a hibakódod több mint valószínű emiatt volt. LgUp-al tudsz felrakni eu-s romot. Nem vagyok abban biztos, de asszem a frissítéseket csak akkor fogod megkapni, ha taiwanban is kijön v lgup.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#26291) Mikemend


Mikemend
senior tag

Ezt a "logd" módszert valaki kipróbálta? :U

(#26292) Aryon87 válasza Mikemend (#26291) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam alapbol disable mindegyik.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#26293) jimmedly válasza Tybike81 (#16330) üzenetére


jimmedly
senior tag

Nekem állandóan leáll a play áruház v20d alatt, nem jelzi a frissítéseket emiatt. Be kell lépni és ellenőrizni, frissíteni.

(#26294) Mikemend válasza Aryon87 (#26292) üzenetére


Mikemend
senior tag

Nálam az első 4-5 engedélyezve volt 5 fájlra. Most letiltottam és meglátjuk... :U

(#26295) vhunor válasza tirszin (#26251) üzenetére


vhunor
őstag

"Akkor miért akarod feltenni a 6.0?
Most írta valaki, hogy semmit nem ad a Lollihoz képest"

Ne terjesszetek már ekkora hülyeségeket.

(#26296) Vikooo


Vikooo
addikt

Na johetne mar a biztonsagi frissites: http://m.hwsw.hu/cikk.php?id=55569

(#26297) vigyori78 válasza Vikooo (#26296) üzenetére


vigyori78
őstag

A sebezhetőség jelenlétét a cég az Android 4.0.3, 4.3, 4.4 és 5.0-s verziókban is megerősítette.
Ha az android 6 nincs a listában nem fog jönni semmi.

(#26298) Vikooo válasza vigyori78 (#26297) üzenetére


Vikooo
addikt

Ok, de gondolom nem csak ezt a javitast tartalmazza es amugy is, Januar mar reg volt es nekem januari a biztonsagi frissitesem :)

(#26299) vigyori78 válasza Vikooo (#26298) üzenetére


vigyori78
őstag

Jöhetne már a 6.0.1 :K

(#26300) Fonyod


Fonyod
tag

Üdv Mindenkinek!

Sikerült nekem is beszereznem egy G4 H818P dual SIM-es készüléket, de még csak ismerkedünk egymással. (Korábban is androidos telefonom volt - Huawei G730 -, de ez egy kicsit más.)
Olvastam a fórumot de nem találtam arra való utalást, hogy hogyan lehetne beállítani a külső SD kártyát, mint elsődleges letöltési helyet. Tudna valaki segíteni?

Az élet gyorsan repül, minek megelőzni!?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.