Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:00:57

LOGOUT.hu

LG G4 téma-összefoglaló
[ Gyakran Ismételt Kérdések, Tippek, ROM-ok, Letöltések ]
Hivatalos OFF-topik: G4-csúcstalálkozó

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) SharpSA válasza Vikooo (#23350) üzenetére


SharpSA
veterán

Ezért én sem adnám el, főleg ha már garanciában meg lesz javítva. És egyetértek, ennyi erővel akkor bármit el lehet adni azonnal, mert egyszer elromlott...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#23352) #94477440 válasza Vikooo (#23348) üzenetére


#94477440
törölt tag

+1

Felesleges aggódni ilyen dolgokon, a kollégának igaza van, csak az fog beírni, akinek gondja van a készülékkel. Nem kell egyből rendeléseket visszamondani, 14 napos elálláson gondolkodni.
Nekem vásárlás óta tok és fólia nélküli a telefon, szűk farmerzsebekben hordva, egész este töltőn hagyva(nem kopogom le, ha be akar szarni, úgy is be fog szarni), 4-5 óra SOT-mal hibátlanul üzemel a készülék. Akadás, gondolkodás csak akkor van mikor reggel újraindítom és törlöm az alkalmazáselőzményeket, amúgy 5* a rendszersebesség. Egyedüli hibaként említeném a BT anomáliát, de azt kiküszöbölöm egy "1. teló BT bekapcs; 2. BT-os eszköz bekapcs." sorrenddel, és pillanatok alatt összekapcsolódnak.

(#23353) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Na csinàltam egy gyári visszaállítást én is, mert szükségét éreztem. Ja az előző akkor volt, mikor kijött a v20D.....nem a héten volt. Amúgy tegnap olyan csinált, hogy hívás után sötét maradt a kijelző,power gomb megnyomására helyreállt(G2 többször csinálta). Na ezért lett fr. :) csak ha már a telefon stabilitásáról van szó...

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#23354) cenzor válasza Vikooo (#23348) üzenetére


cenzor
tag

+1, november óta van meg a telefon, semmi baja, én még a műanyag keret karcosodását sem tapasztalom, a bőr nem kopik, ~3.5 óra kijelzőidő, elégedett vagyok.

Második okostelefonom, iPhone 5S-ről váltottam. Nincs baj az iOS-szel, de egy 64GB-os i6S Plus 300e Ft fölött volt, a G4 meg 130e Ft ugyanekkor. Tudásban pedig az infra / cserélhető akksi / sd kártya / NFC / hozzáférhető file rendszer miatt nekem jobb is a G4.

Én egyedül a kamerákkal nem vagyok kibékülve. Az előlapi az olaj festményt készít, a hátlapihoz meg érteni kellene. Autó módban szerintem az iPhone jobb fotókat lőtt. (Az is lehet, hogy a nagy hype miatt túl sokat vártam ezen a téren.)

[ Szerkesztve ]

(#23355) Mikemend válasza cenzor (#23354) üzenetére


Mikemend
senior tag

Ha már előlapi kamera: a beautifier opciót gondolom lehúztad... :U

[ Szerkesztve ]

(#23356) Snoop27 válasza tipuka (#23296) üzenetére


Snoop27
őstag

En is ilyet hasznalok mar jo 1 honapja, es nagyon meg vagyok vele elegedve, szepen illeszkedik a hatlapra es gyerekbiztos vedelmet nyujt :)

LG Optimus G Black --> LG G2 32 GB Black --> LG G4 Brown Leather --> Note 5 Black Sapphire --> Samsung S8 Orchid Grey + Moto 360 --> Huawei P40 Pro --> iPhone 11 Pro Max

(#23357) Aryon87


Aryon87
félisten

Jott sms, mehetek a telefonokert. 2 napig volt nelkulozes. Kivancsi vagyok...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23358) cenzor válasza Mikemend (#23355) üzenetére


cenzor
tag

Le, persze. Nem segített. Nem vagyok egy nagy selfie őrült, tehát annyira nem aggaszt a dolog. Egyszer-kétszer baráti összejövetelen szerettem volna használni, beltéren, mesterséges fénynél. Mostmár inkább megfordulok és nyomok egyet a hátlapi kamerával :)

(#23359) Mikemend válasza Snoop27 (#23356) üzenetére


Mikemend
senior tag

Akkor beújítottam én is egy feketét. :C Bőrre vagy műanyagra tettétek fel?

(#23358) cenzor: Én sem sűrűn szelfizek, hétvégén próbálgattuk, de azért már nálam nem ártott az az enyhe elmosás :D

[ Szerkesztve ]

(#23360) Aryon87 válasza Mikemend (#23359) üzenetére


Aryon87
félisten

Nalam azert jo kepek szuletnek, sotetben nem remekel meg a "vakuval" se, de van mikor azzal is egesz jo kepek vannak.
Max megforditom a telot. SP miatt megtanultam hatlapival selfizni :D
Drukkoljatok hogy pizitiv elmennyel jojjek ki a szerviztol :)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23361) Nikaré válasza Aryon87 (#23303) üzenetére


Nikaré
őstag

Csatlakozom! :)
Az enyém is májusi!
Viszont túl vagyok egy kamera és alaplap cserén.
Frissítésként írom, hogy kamera hiba, plusz a térerő eldobálás miatt vittem be.
Korrektek voltak, nem szórakoztak velem, igaz majdnem egy hétig tartott, csere telefont nem kaptam.
Az említett hiba miatt nem váltam meg a telefontól, hiszen azóta úgy működik ahogy kell, nem bántam meg.
Na pont az ilyen szerviz háttér miatt a következő telefonom is LG lesz.
Sőt a családba már behúztam még egyet, no meg tévét is. :)

(#23362) toto0569 válasza Aryon87 (#23360) üzenetére


toto0569
addikt

katt azért azt nem mondanám,hogy rossz az esti fénykép...

[ Szerkesztve ]

(#23363) Vikooo válasza toto0569 (#23362) üzenetére


Vikooo
addikt

Szerintem az elolapi kamerarol irt ;)

(#23364) toto0569 válasza Vikooo (#23363) üzenetére


toto0569
addikt

"Vakuval se"...

(#23365) andreas49 válasza Aryon87 (#23303) üzenetére


andreas49
senior tag

+1 kicsi eltéréssel: 2015. júniusi gyártás és júniusi vétel (nagyon sokadik szülinapi ajándékként) teljes megelégedettség, eltekintve a keretrepedéstől, mellyel holnap megyek szervizbe. Esetleg volt már ilyen csere valakinek?

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#23366) Aryon87 válasza andreas49 (#23365) üzenetére


Aryon87
félisten

2 tagnak volt eddig repedese, ok hamar megbisbszabadultak a telefontol. Nalam meg csak elojele latszott, ezt is emlitettem szervizben. A G3 lett csak kesz, az enyemmel meg varni kell :(

Igen az elolapi kamerara gondoltam, hisz az volt temaban:)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23367) amol válasza Aryon87 (#23366) üzenetére


amol
addikt

Pedig én csuriban voltam :(
Na egyelőre nem lesz G4-em, furcsa volt hogy semmi hír a kiszállításról aztán hívott a Telenor hogy bocs de annak ellenére hogy sikeresen megrendeltem készlethiány van.

(#23368) Aryon87 válasza amol (#23367) üzenetére


Aryon87
félisten

Na faxa. Hamar kinyomtakoket..

Igen, ugy tunik az enyem komplettebb szervizes dolog. (hatha bootloopot is kap kozben ;] )

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23369) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Nálam sincs semmi probléma, most raktam fel a genesys rom legújabb lollis verzióját. Júniusi vagy júliusi vétel, pontosan már nem emlékszem

(#23370) nünüke1975


nünüke1975
aktív tag

Gyerekek olcsóbb lett a G4 a telenornál! Csak egy a bibi. Nincs G4 :(

(#23371) Mikemend válasza amol (#23367) üzenetére


Mikemend
senior tag

Reméljük, csak átmeneti és aztán újra lesz, esetleg az LG átpozícionál még párat, netán még gyárt G4-et, nem csak G5-öt, ha már ekkora rá a kereslet

[ Szerkesztve ]

(#23372) Vikooo válasza toto0569 (#23364) üzenetére


Vikooo
addikt

Gondolom elolapi, kijelzo "vaku". Azert volt idezojelben (gondolom), mert az megse igazi vaku :)

[ Szerkesztve ]

(#23373) Mikemend


Mikemend
senior tag

Nem tudom, ki cserélgetne vagy tenne fel, de az üvegfólia az XLO-ban most alapból le van árazva, nem csak G4-hez ;)

(#23374) amol válasza Mikemend (#23371) üzenetére


amol
addikt

A hibákat olvasva nem vagyok kétségbe esve. Csak most megint vakarózhatok mi legyen helyette.

(#23375) Vikooo válasza Mikemend (#23373) üzenetére


Vikooo
addikt

Jo aron van, csak 2x annyi a szallitasi koltseg mint a termek :)
Marad az ebay ;)

[ Szerkesztve ]

(#23376) KZP válasza Vikooo (#23375) üzenetére


KZP
őstag

Személyesen is átvehető, én már rendeltem is egyet. :))
Rendeltem március elején, angol ebay-ről, 03.16-ig kellett volna megérkeznie, de nem jött... Azóta leveleztem az eladóval, elvileg újra feladta... :U

[ Szerkesztve ]

(#23377) Mikemend válasza amol (#23374) üzenetére


Mikemend
senior tag

Remélem, hogy még gari vége előtt kijön a hiba, ha egyáltalán kijön, mert bízom benne, nem lesz. :) imádom ezt a telefont.

(#23378) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Ma is használtam kicsit a Snapchatet és durván lehúzta az akkut. Jött-ment kb tucatnyi üzenet és rögtön 78%-on találtam magam.

Kicsit utánanéztem, miért csinálja és ezt a (tavalyi) cikket találtam: Snapchat's latest update is killing your phone's battery

Itt konkrétan az LG G4 is meg van említve, hogy ezen is problémás a Snapchat, egyszerűen durván merül.

Újraindítottam a telefont (ennek már vagy 4 órája), direkt nem indítottam el a Snapchetet és azóta csak 4%-ot merült.

Most ezt csak azért írtam le, mert már nem egyszer szólalkoztam össze fórumozóval azon, hogy "az előző mobilomon tök jó volt XY alkalmazás, nem hiszem el, hogy az merít ennyire". Ráadásul ilyet nem csak készülékek, hanem egyes ROM verziók között váltva is produkálhat. Az app fejlesztőjét kell ilyenkor cseszegetni.

(#23379) KZP válasza Mikemend (#23377) üzenetére


KZP
őstag

Én azt gondolom, hogy mivel ez elismert "gyártási/típus" hiba, így a garanciaidő letelte után is illene megcsinálni ingyen az LG-nek, ha valakinél csak akkor jelentkezne ez a probléma.

(#23380) Mikemend válasza Stauffenberg (#23378) üzenetére


Mikemend
senior tag

Összefoglalva mehetne fel okosba, mert ez itt el fog tűnni a tömegben. :)

(#23381) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

Nálam most az a hiba jött elő hogy ha sms-t kapok nincs hang csak egy kattanás. Előugró ablak megvan de csak egy kattanásnak nevezett valami hallható.

Üdv Szabi

(#23382) zombinyul


zombinyul
addikt

No, Skacok, most menetelek már a szerviz felé.
Keret repedés gyanú, mikrofon hiba (panaszkodtak egy ideje, hogy alig hallanak, azt is rossz minőségbe), beszédhangszóró csere (megint kezdett recsegni kicsit), kijelző beégés, hektikus, zömében rossz akksiidő, és bootloop para. Asszem' szép lista, büszke is vagyok rá. :D 12 óra meló után bírtam aludni 2 órát, aztan az LG-től megyek ismét 12-zni, nagyon hálás vagyok hogy pont most kellett megadni magát.
Legalább kicsit gyönyörködök a jó öreg 800-as Lumiába, máig az egyik legszebb telefon. :)
Aztán meglátjuk mennyi ideig tart a javítás, illetve kapok-e cserekészüléket.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23383) KZP válasza zombinyul (#23382) üzenetére


KZP
őstag

Neked biztosan G4-ed van? ;]

(#23384) buliforma


buliforma
csendes tag

Sziasztok. Az elmúlt néhány napban brutálisan kezdett merülni a telo (1 óra 20 perc kijelző), és a zsebemben forrósodott önmagában. Átraktam csökkentett módba hátha egy beragadt program de ugyanez a jelenség. Kénytelen voltam gyári visszaállítást csinálni, most újra belakás után 4,5 nagyon nem mind1. A fő fogyasztó a play szolgátatások volt. Fogalmam sincs mi akadhatott be mert mindent vissza húztam és beállítottam most meg jó.

[ Szerkesztve ]

(#23385) Stauffenberg válasza buliforma (#23384) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A Google Play-szolgáltatások a legnagyobb gazdafolyamat Androidon, nagyon sok mindent kezel, többek között a GPS-t. Ha nagyon sokat fogyaszt, akkor az esetek többségében valami használja a GPS-t, de ugye fogyasztásként a gazdafolyamatnál fog lecsapódni.

(#23386) toto0569 válasza Aryon87 (#23366) üzenetére


toto0569
addikt

Akkor ez mi volt?

"sotetben nem remekel meg a "vakuval" se"

:F :F :F

(#23387) buliforma válasza Stauffenberg (#23385) üzenetére


buliforma
csendes tag

Igen láttam, hogy egy kilóméteresfolyamat lista van alatta. Gps gyanakodtam én is de nem tudtam rájönni mi akasztotta be ami még csökkentmódban is megy.

(#23388) amol válasza Mikemend (#23377) üzenetére


amol
addikt

Az is elgondolkodtatott hogy most jóval olcsóbb mint két napja amikor rendeltem és nyilván ha jön akkor már csak a kedvezőbb áron érdekel ezek után. De ehhez lehet hogy előtte sztornózni kell.

(#23389) < CyberBob > válasza amol (#23367) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Remélem csak átmeneti a készlethiány, mert nálam is eltűnt pár napja a dpi-s listából pedig nem volt előtte jelezve, hogy limitált lenne az elérhetősége.

[ Szerkesztve ]

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#23390) zombinyul


zombinyul
addikt

No, megvolt az az első negatív tapasztalatom az LG szervizzel.
Egy fiatal srác volt aki átvette a telefont, bunkó volt, és lekezelő. Közölte, hogy a kijelző nem lehet beégve, mert ez nem amoled. Mondom én is azt hittem hogy csak az amoled tud beégni, nem ez az első telefonom, volt amoledes is, értem még a működési elvet is, de higgye el, ez beégett. Mivel bekapcsolni nem lehet a drágát, megmutattam a róla készült fényképet (még jó, hogy a tablet is nálam volt), akkor nagykegyesen felírta a hibalistára. Az akksiidőt se akarta felírni, mondván rosszul töltöm. Mondom mivan? Ugyanúgy töltöm mint eddig, mégis hektikus, és gyenge. Csak fefelír egy kis győzködés után. A kezdetleges repedésre annyit mondott, hogy ilyen G4-nél nincs, csak G3-nál, G4-nél engedélyt se kaptak a keret cserére. Mondom az aranyos, hogy ha valami hihib, azt nem javítják.. Majdnem vita lett belőle, de nagy erőfeszítések árán sikerült normál mederbe tartani a beszélgetést.
Elvileg 1 héten belül elkészül ez a hulladék, de most sokat romlott a szerviz is a szemembe. Remélem a vége pozitívabb emlék lesz.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#23391) toto0569 válasza zombinyul (#23390) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem két napja újraindult a telefon magától és csináltam egy friss telepítést,gyalulást.A végén egy HR-t.Mégis, azóta merül mint a Titanic...Akár mit csinálok vele...kicsit idegesítő...idáig 2 óra az 70%-ig merítette,most 56%-ig .... :W á,á,á :W

(#23392) Aryon87 válasza zombinyul (#23390) üzenetére


Aryon87
félisten

Tudom melyik mukit fogtad ki, ranezesbol se szipatikus.
En a masikkal voltam, az normalis, mindent szo nelkul felirt.
Latta a kijelzot, mondta hogy ha jovahagyjak, a kerettelbegyutt cserelodik.
Cseretelot is szo nelkul hozott.
Pozitivum.
Ugy latszik radjar a rud..

[link]

Ugy tunik tenyleg van valami baszas az aksikkal...

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23393) SybenX válasza zombinyul (#23390) üzenetére


SybenX
őstag

Hát te aztán jól kifogtad.Ilyen hibákat én is nehezen hinnék el a szervizes helyébe.

(#23394) Vikooo válasza Aryon87 (#23392) üzenetére


Vikooo
addikt

Ezt igy altalanositani nem kene, az en akksim koszoni szepen jol van. Honapok ota ez megy, hogy az akksi ilyen szar meg ugy merul. Lehet par felhasznalonal jelentkezik bizonyos korulmenyek es alkalmazasok hasznalata soran, altalanositani nem kene.

(#23395) Aryon87 válasza Vikooo (#23394) üzenetére


Aryon87
félisten

Nyugi, nem általánosítok, csak sokunknak nem úgy megy az üzemidő, ahogyan kellene.
Természetesen felhasználói szokások, de egyik nap ilyen, másik nap olyan? És ugyanazokat nyomkodom?

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23396) Vikooo válasza Aryon87 (#23395) üzenetére


Vikooo
addikt

Nekem pl automatara van allitva a fenyero, tobbet eszik a kijelzo mivel feljebb huzza a fenyerot. Alkalmazas frissitessel siman el lehet cseszni az akkuidot ha a fejleszto valamit benezett. Google epp pusholja az uj Google Play aruhazat vagy a Google Play Services-t frissiti. Ugyan ezek nem mindennapos dolgok de siman befolyasolhatja. Meg a kornyezeti homerseklet is.

(#23397) Aryon87 válasza Vikooo (#23396) üzenetére


Aryon87
félisten

Én esetemben azért érdekes, mert a play az a sor végén kullog, fényerő fix 50%.
Minden ami akkuzabáló le van szabályozva, a hely opciónál is GPS akkukímélőre van rakva.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#23398) Nikaré válasza Mikemend (#23373) üzenetére


Nikaré
őstag

Köszi a linket, rendeltem, sőt G3-ra is, de Samsung Ace -re sajnos már nem találtam. Pedig árban jó lett volna :)

(#23399) Scooter74 válasza tipuka (#23302) üzenetére


Scooter74
őstag

Szia,

Rossz a link, DNS hibát ír.

Nexus S => Nexus 4 => Nexus 5 => LG G4 => OnePlus 3 => Xiaomi MI MIX 2 => < la passione ci guida >

(#23400) Vikooo válasza Aryon87 (#23397) üzenetére


Vikooo
addikt

Akkor nezhetjuk sorra, nekem most 5 ora a Telefon keszenleti allapotban es igy fogyasztott 27mAh -t a kijelzom 47p 128mAh, auto fenyeron, tehat ezt nehez merni, hiszen neked fix 50%.

Neked mennyi a Telefon keszenlet (nem a mobil radio hanem csak a telefon amikor nincs felebresztve)?

Nalam a GPS a legpontosabbra van allitva, 21 mp -et volt hasznalva, azt is csak a Budapesti Menetrend kezdemenyezte.

Erdemes a kovetkezot kikapcsolni: Beallitasok-Altalanos-Biztonsag-Trust Agent-SmartLock(Google). Nalam folyamatosan triggerelte a GPS -t es huzta az akkut.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.