Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#483) Dany007 válasza old rocker (#480) üzenetére


Dany007
veterán

Üdv.

Köszönöm a véleményed. Valamint a hosszú kifejtést.
A sok hozzászólás alatt az én véleményem is formálódott. Igazából pont ezért szeretem megosztani a gondolatokat itt a fórumon, mert az ember mindig tanulhat más emberektől. Ami az évek alatt engem is sokat formált. Gondolatokban és gondolkodásmódban is.

A cikkben kifejtett véleményemet azért továbbra is tartom. Attól függetlenül, hogy azóta már többször is átgondoltam a dolgot.
Legfőképpen két okból zavarnak ezek a "ha ez lett volna meg az lett volna" és a "másképp is lehetett volna" lényegű vélemények.

Az egyik, hogy ugye a történelemben nincs "ha". Utólag könnyű kimondani, hogy ha ez meg az meg amaz történt volna... Ott abban a helyzetben 6 évnyi háború után nem lehet úgy gondolkodni, mint itt most a 21. században. Ami tényleg - ahogy Cristal is mondta - az elmúlt évszázadok legbékésebb korszaka összességében.
Plusz ilyen alapon gyakorlatilag az egész háborúra rá lehetne mondani, hogy "másképp is lehetett volna". Ilyen alapon bizony az egész háború megelőzhető lett volna, de legalábbis rövid időn belül lezárható lett volna. Hiszen több ponton is meglehetett volna állítani Hitlert és akkor az egész világ más irányt vett volna. Akkor lehet nem lett volna atombomba se, se német / orosz / angol mészárlások. Mert bizony az egész háborút "lehetett volna másképp". Csak az a volna ne lett volna. :)

Persze, elképzelhető, hogy a sima blokád segített volna. De lehet, hogy nem, és a japánok kitartanak amíg el nem viszi őket az éhhalál. Mint mondjuk Sztálingrádnál vagy Leningrádnál. Ott is blokád volt. Csúnya kiéheztetés. Közel 600 ezeren haltak éhen. Na szerintem ez semmivel se jobb, mint a két bomba. És miből gondoljuk, hogy a japánok előbb adják föl, mint az oroszok vagy németek a kiéheztetés hatására.

@VS461:

Köszönöm neked is a véleményt. Plusz az érvelést a japánok mentalitásával kapcsolatban. Azt hiszem át fogom akkor írni ezt a részt. Talán tényleg kicsit elragadtattam magam. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.