Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#470) AssAssynn válasza Crystalheart (#447) üzenetére


AssAssynn
őstag

Több szabadság van most? Jó, de mire? Nézzünk már szét, homoszexuálisok vonulgatnak fel, nincs jogod megvédeni önmagadat (bár ez utóbbi kicsit módosult a napokban), Magyarországon idegeneket részesítenek előnyben. Ez utóbbira példa: Magyarországon a magyar földbe néhány növényt csak külföldiek ültethetnek. Továbbá: internet nyújtotta szabadságok. Ez növeli a legnagyobb mértékben a "ma" szabadságát. Viszont ezzel is sokan, hogy élnek. Mindenféle szenvedélybetegek vannak -nem csak az internethez köthetően. Vagy megint más: gondolom tudod, hogy miért emelkedtek fel a tojás árak az elmúlt időben.
Ellenben például a két világháború között, tisztességes munkával, mezőgazdasággal foglalkozva egy szép birtokot tudtál létrehozni, ahol mindened megvolt.

A közvetlen életveszélyről annyit, hogy de, a legtöbb ember most is nagy veszélyeknek van kitéve.
(Kis közbevetés az elején: a bűnözés olyan mértékben van jelen, s annyira nem foglalkoznak vele, hogy sokaknak rettegniük kell, idősek, fiatalok nem mernek kimenni este az utcára, stb...)
A fentebb említett dolgok egyébként mind csak kis halak az igazi veszélyek között. Ez az, amit már az eleje óta is írok, hogy a szellemi züllés, a morális leépülés akkora, hogy egész Európát fenyegeti. S ez mind abból következik, hogy az embereket tudatosan leépítik, próbálják elszakítani Istentől, ami lássuk be, nagy sikerrel halad. Ennek meg is van a következménye, aminek például egyik velejárója, hogy a legtöbb ember nem vállal gyermeket, s így Európa nemzetei a kihalás szélére sodródnak.
Az "Isten, Haza, Család" jellegű, építő elveket valló embereket gyakorlatilag üldözik.
Röviden: az embereknek ma nem a testét ölik, hanem a lelkét, ami, mint írtam is, még veszélyesebb, mint az első.

Az meg, hogy a háború a bankoktól, oligarcháktól független tévedés. Gondolj csak Irakra, Afganisztánra.

Abban igazad van, hogy nem tapasztaltam meg a saját bőrömön azt, amit mondjuk a kommunizmus tett, viszont másokon megtapasztaltam, illetve a családban is vannak érintettek. Mint mondtam, nem ezeket akarom védeni, hanem azt megmutatni, hogy a mostani, "nagy békeidő", valójában a rombolásnak egy másik formája.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.