Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

[lumia-950-xl-sold-out-on-amazon]
Ez mennyi? 3000 db? :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#852) jeni


jeni
félisten

Aki esetleg megvette a Microsoft 950XL DS mobilt az érez használat alatt melegedést?
Ez a "nyoccc" magos Qualcomm Snapdragon 810 proci melegedését miképpen hűtöttek le? Vízcsövet kapott? Le van butítva?
Korábban erről cikkeztek,hogy felmelegszik rendesen normál használat alatt.
Így a gyártók inkább KISEBB "hattt magos "808 vagy az újabb 810 feletti procit építik be.

(#853) Plazmacucci válasza jeni (#852) üzenetére


Plazmacucci
félisten

WM Poweruser szerinte a kisebbik melegszik jobban:

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#854) confuser válasza klz80 (#834) üzenetére


confuser
senior tag

Én voltam az (legalábbis az egyik), és most egy világ dőlt össze bennem :( :D

Azért köszi Mooka-Miki, hogy megnézted!

(#855) gretzky77 válasza Plazmacucci (#853) üzenetére


gretzky77
veterán

Erre kiváncsi leszek,mert amikor a G4-et használtam,egyáltalán nem melegedett túlságosan és ugye abban is snapi 808 van. Na majd csütörtön meglátom!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#856) klz80


klz80
tag

Most kaptam e-mailt, futár kiszállításra átvette a telefonom. Feketét sikerült rendelnem, mert csak az volt amikor leadtam, de ahogy olvastam szinte mindeki fehéret kér, még a végén én leszek a "különc". :) Este megmondom melegszik-e. Bár marhára nem értem ezt a problémát, szerintem a 1020-as fém kameramoduljánál semmi nem melegedhet jobban, és tavasszal végigfotóztam vele egy egész óvodás csoport gyöngyösi oroszlánsimogatását égési sérülések nélkül. :)

(#857) Amiens


Amiens
tag

Csütörtökön délután én is magamévá tehetek egy L950-est T-től, de addig beszerzek mindent hozzá. Milyen fóliát, tokot ajánlotok a készülékhez?

Fóliák között 4 félét találtam az itthoni piacon: anti shock, matt(e), tempered glass (ugye üveg), meg egy ultra clear nevezetűt.

Mióta okos-telefonom van Nillkin tokokkal ruháztam fel őket, de ez a Mozo-s irány is nagyon kecsegtető.

De érdekel a Ti véleményetek is.

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#858) pontyos


pontyos
senior tag

Hi, még nincs készleten, nem tudtam ma megvenni. Weben " átvehető " van kiírva

(#859) gretzky77 válasza Amiens (#857) üzenetére


gretzky77
veterán

Ezt a mozo cuccot néztem én is nagyon tetszenek,csak ugye van ám ára.

pontyos Bp-i üzletekben van europarkba tegnap érkezett,igaz 3 db abból egy az enyém!

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#860) klz80 válasza Amiens (#857) üzenetére


klz80
tag

Én e-bay-ről rendeltem fóliát, meg egy átlátszó IMAK tokot - nem is igazán tok, hanem "cover" - hátlap talán magyarra fordítva. Műanyag, nem ez a gumis, TPU szutyok, nekem azok nem jönnek be. De MOZO tok lesz majd rajta, illetve annak kínai megfelelője töredék áron először, hogy lássam élőben tetszik-e. Mert tuti lesz 2-3 ezresért utánzat abból is.

(#861) Amiens válasza klz80 (#860) üzenetére


Amiens
tag

Annyit most nem várnék. A héten meg is jönne, ha innen megrendelném. :)

iPhone 11 Pro / LG G6 / Lumia 950 / Nokia E72

(#862) klz80 válasza Amiens (#861) üzenetére


klz80
tag

Örülök, hogy nem csak én vagyok olyan paranoid, hogy fóliát teszek egy Gorilla Glass 3-as kijelzőre :))

(#863) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

(#854) confuser: Szívesen! :)

Na megjött ma a kicsike, belakás folyamatban.
Amikre körülöttem többen is kíváncsiak voltak, meg online is nagyon ment ezekről a "virtualbox" (pun intended):
Anyaghasználat: Kérem tisztelettel én itt kivetni valót nem találok. Fehér verzióm van. Selymes tapintású műanyag hátlap.
- Nem csúszós, nem gyűjti a koszt és ujjnyomatokat.
- Kicsit kopogós igen, de most őszintén. Ez funkció és kopogtatni fogja az ember?
- A lepattintás és felpattintás pontos, szoros. A készülék és a hátlap között szerintem nem fog kosz betelepülni hátra. Maximum az idő majd megcáfol később, de úgy érzem ezzel nem lesz gond.
- A készülékhez kapott kábelek minőségiek, szerintem ezek is tartósak lesznek.

Kamera:
- Nem hazudtak. Többet ide nincs mit írni.

Többiről folyt köv ahogy használom majd, meg várom a többiek tapasztalatait is.

(#864) applause


applause
aktív tag

Úgyszintén megjött. Első benyomások kellemesek.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#865) junior11 válasza Mooka-Miki (#863) üzenetére


junior11
veterán

Gratula hozzá! Sima 950-et vagy az XL-t választottad?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#866) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok!
Van már hozzá letölthető magyar használati utasítás?

(#867) Mooka-Miki válasza junior11 (#865) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Szia és köszönöm!

A sima 950-et.

Szerk.: (#866) kakuk100: Miért kell letölthető? Van a telefonban magyar nyelv és mindenhez van súgó amihez kell.

[ Szerkesztve ]

(#868) pontyos válasza Mooka-Miki (#867) üzenetére


pontyos
senior tag

Köszönöm az első infókat a telóról, várjuk a folytatást. A héten én is megvenném, ha lesz T nél.

(#869) kakuk100 válasza Mooka-Miki (#867) üzenetére


kakuk100
őstag

Köszi. Megnézem, de azért jó lenne egy letölthető amibe mindent meg lehet nézni. :F

(#870) Razuel


Razuel
aktív tag

Én lemondtam az előrendelést és inkább bementem és megvettem a boltba.. Vicc, hogy előrendelek és nem képesek megjelenés napján postázni. Hamarabb megvehetem a boltban.. Így ráadásul még az online rendeléses 50 ezres mobil előleget se varrták a nyakamba..

A telefon nagyon rendben van. Anyaghasználaton annak ellenére, hogy műanyag, érződik, hogy prémium. A rendszertől kicsit féltem a preview-n látottak miatt, hogy még nem lesz kész, de mostmár teljesen használható, bár szerintem lesz még min dolgoznijuk a srácoknak. :) Ami nagyon nem tetszett, az a sok t-mobilos vacak amit felpakol indulásnál, de ez minden telefonnál benne van.. :(
Melegedést a töltésen kívül nem tapasztaltam, ami mellesleg baromi gyors..
A kamera tényleg jó, de majd összehasonlítom barátnőm s6-jával..

A töltő minősége nagyon jó a kissebbekhez képest, kapott volna egy minusz pontot, mert egybeépítették a kábellel, de mellékeltek külön adatkábelt úgyhogy elnézem. A continuumhoz is ugyan úgy jár egy töltő + adatkábel, úgyhogy el vagyunk látva..

Kezdetnek ennyi.. :)

(#871) Mooka-Miki válasza kakuk100 (#869) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Ezt találtam bár gondolom ezt már átnézhetted. Mi lenne az a többi minden ami nem található meg online? (A linken van pár PDF, hátha)

(#872) #23920384 válasza Mooka-Miki (#863) üzenetére


#23920384
törölt tag

szia Gratula a telóhoz! :) majd írsz még a telóról? engem igazából az akku teljesítménye és a felmelegedés érdekelne ja meg a kamera is :D remélem a wp10 stabil lett nincsenek fagyások meg újraindulás sem.

[ Szerkesztve ]

(#873) Tibi09 válasza #23920384 (#872) üzenetére


Tibi09
tag

Ha már lehet kérni, akkor én is én is :D
Continuum használhatósága érdekelne, főként a sebessége, laggol-e, böngésző hogy teljesít és az office. :)

(#874) gretzky77 válasza Razuel (#870) üzenetére


gretzky77
veterán

Szia akár privátban dobnál pár szót,mert én is online rendeltem pénteken kapnám meg de boltban már átvehetem csütörtökön de tőlem is kértek mobilelőleget,személyesen hogy úsztad meg?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#875) #02683648 válasza Mooka-Miki (#863) üzenetére


#02683648
törölt tag

Üdv,

Zenét már hallgattál rajta? Mik a tapasztalatok?
Amit olvastam teszteket ott nem nagyon írtak róla, csak annyit h a hangszórója nem szól jól. Ami nekem irreleváns, mivel egyik telefonomat se szoktam getto blaster / 99es busz -blaster üzemmódban működtetni :D
Viszont érdekelne h a benne lévő dac mit tud, egyéb lumia ill hasonló árkategóriás más telefonokhoz viszonyítva.

(#876) Mooka-Miki válasza #23920384 (#872) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Akku teljesítmény témában nem vagyok mérvadó, mert nem facsézok, nem twitter-ezek, nem instagram-ozok. Ami igen: Böngészés, némi térképezés, youtube, kevés online játék. Skype leginkább wifi-n megy (aminek az érzékenysége kiváló a 920-amhoz viszonyítva).
Felmelegedésre nincs panaszom (920-am sütött egy hosszú skype videózás után, ez csak olyan "melegecske").
Kamerát már írtam, hogy tutti. ;)
Újraindulás, fagyás eddig nem volt, de hát fél napos a készülék. :D

(#877) Mooka-Miki válasza Tibi09 (#873) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

Continuum-ot ma nem lesz időm kipróbálni, talán holnap. :(

(#878) Mooka-Miki válasza #02683648 (#875) üzenetére


Mooka-Miki
senior tag

A kihangosítás minősége nem tetszik annyira mint a 920-amé volt. Talán azért mert annak a hangszórója a készülék alján van, míg ennek a hátulján és nem szól annyira az én irányomba ugye.

Fejessel és fülessel a zene minőségét illetően nincs kifogásom. Mp3 olyan amilyen, flac pedig nagyon szépen szól, sztereo tér rendben van. SOKKAL hangosabb mint a 920-am szóval halláskárosodásra fel (már annak akinek erre van ingerenciája :D).

Egy apróság: WP8.1-ben én több készüléknél is tapasztaltam, hogy egy audio tevékenység megkezdésekor néhány esetben egy tizedmásodpercnyi részlet szólt az utoljára abbahagyott előző audiotevékenységből. Pl telefon letevésének a túloldali hangja mikor elkezdtem egy zenelejátszást. Itt ilyet nem tapasztaltam pedig nyúztam ilyen tekintetben. Remélem ez így is marad. :C (Tényleg, más találkozott ilyennel WP8.1-en?)

(#879) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

3 dolog érdekel, akinek megjött már az XL:

1. melyik néz ki jobban élőben: fehér/fekete
2. van e anyagminőségre (fogásra) különbség a színek között ?
3. bluetooth 4.1 hibátlanul teszi e a dolgát fejhallgatóra kötve ?

(#880) #23920384


#23920384
törölt tag

mikor lesz mobilarena teszt? piszok kíváncsi leszek rá mik lesznek a pro és kontra tapasztalatok

[ Szerkesztve ]

(#881) #23920384 válasza Ágógreen (#879) üzenetére


#23920384
törölt tag

ha jól tudom az MM-ben már meg lehet tapogatni ám a 230e ár kissé húzós

[ Szerkesztve ]

(#882) #23920384


#23920384
törölt tag

én hüle elírtam a MM-nél még nem kapható :DDD

(#883) klz80


klz80
tag

Én is ma kaptam meg a 950-et, fekete szinben. Most próbálnám belakni, de nem tudok belépni az MS fiókomba, a Gépház-on belül az E-mail fiókoknál ha rákkattintok a hozzáadásra, nem csinál semmit. A kamerája nekem ugyanazt csinálja, mint a 930 - ha vaku nélkül fotózok arcot, akkor irgalmatlanul túlélesíti (besötétiti), ami nekem nem tetszik. Amúgy nagyon éles lesz a kép, csak pl a gyerek szeme alatt olyan sötét karikák keletkeznek, mintha 3 hete nem aludt volna. Kap ezen a héten esélyt, mivel on-line rendeltem 14 napon belül visszavihetem ha nem tetszik. Jelenleg erre van nagyobb esélye sajnos... :(

(#884) #23920384 válasza klz80 (#883) üzenetére


#23920384
törölt tag

hát ennek nem örülök nemsokára tervezném a vételt de ha ennek is lesznek gyerekbetegségei mint a 930-nak akkor ... :W :W :W

(#887) #23920384 válasza #40993792 (#886) üzenetére


#23920384
törölt tag

igazad van lehet egy kicsit túlzásba vittem a dolgot :D de nagyon kell nekem a 950!! :)

(#888) klz80 válasza #40993792 (#885) üzenetére


klz80
tag

Ez nem kamera probléma, ez ilyen. 930-on rich capture vagy valami hasonló neve volt, találtam is egy angol cikket a "problémáról" - over sharpening az angol neve annak, amiről beszélek, csak nem tudom mi a pontos magyar megfelelője (túlélesítés talán). Majd fotózok arcokat a 1020-szal és a 950-el is és feltöltöm, megmutatom mire gondolok.
És rögtön HR -rel kezdeni, mert nem vesz fel felhasználói fiókot, nem túl jó jel, de remélem csak én rontottam el valamit. Időközben végzett a telefon, most megjelent az MS fiókom mindenesetre.

(#890) klz80


klz80
tag

Remélem sikerül a linkelés. Tehát erről beszélek.

Lumia 1020, no flash: kép

Lumia 950, no flash: kép

Minőség nem túl jó, siettem a kattintással, de a lényeget megmutatja. A 1020 képe lilás-kékes a 950 képe sokkal színhelyesebb, de nekem az arcok kicsit sötétek.

Ugyenezek vakuval:

1020: vakus
950: vakus

Itt szerintem 950 a nyertes.

szerk: telefonon a 1020 no flash jobban néz ki. Így képernyőn nagyon homályos, meg lila. Lehet telefonból kellett volna kiszedni a fotót, nem onedrive-ról letölteni, esetleg az ronthatja a minőséget?

[ Szerkesztve ]

(#892) rambolo


rambolo
tag

Úgy látom mindenki zsong :)
Itt is folyamatban van egy fekete T-s belakása. Ez a display dokkoló nagyon durva. A készülék részemről minden elvárást felülmúl.Nagyon nagy, főleg 920 után, még jó hogy az XL nincs a t nel. Nem tudom azt hogy raktam volna zsebre, ez is kicsit kilóg.

(#893) Tibi09 válasza rambolo (#892) üzenetére


Tibi09
tag

Tudnál picit írni a dokkolóról? Tapasztaltál valami korlátot? Főként a böngésző és az office progik érdekelnek. Előre is köszi.

(#894) pontyos


pontyos
senior tag

Engem még érdekelne a Here Drive+, Viber, böngésző jól működik? 930 ról váltok, ez jelenleg tökéletes.

(#895) rambolo válasza Tibi09 (#893) üzenetére


rambolo
tag

Egyelőre office al kapcsolatban nincs tapasztalatom. De egy pillanatra megnyitottam, részben ugyanaz fogadott mint a telefonon, szóval szerintem nincs nagy eltérés a dokkolón megnyitott office elemekkel kapcsolatban. Edge-n egy youtube ot próbáltam ki, azzal kapcsolatban annyi észrevétel van, (ami végül is egyértelmű) hogy ha a böngésző háttérben van akkor a youtube nem megy, minden csak akkor aktív ha éppen használatban van, úgy mint a telefonon. Nem próbáltam ki dokkolón a metrotube ot, mert az a háttérben is tudja a videot lejatszani. Ahogy egyre jobban használgatom veszek észre apróbb bug-okat a rendszerben. Pl az előbb nem jött elő az értesítési központ, de ez lehet valami egyedüli dolog volt. Vagy pl program frissítés közben az áruház kicsit lassabb mint normal használat közben.A dokkoló a 8 éves vezeték nélküli egér billentyűzetet párost gond nélkül felismerte, nem volt semmi gond.

(#896) kakuk100 válasza klz80 (#890) üzenetére


kakuk100
őstag

A 950-es kép nekem is sokkal jobban tetszik. Megírnád, hogy a Kamerát hány mp-re állítottad?
Köszi :K

(#897) klz80 válasza kakuk100 (#896) üzenetére


klz80
tag

16 mp, csak Jpeg. Alapbeállításon hagytam.

(#898) sweepy


sweepy
csendes tag

Nem tudom, ki hogy van vele, de hétfő óta nyúzom a telót, s whats app s skype-nál lefagy restart. S sűrűn. Lehet a sokkk progi ami a telón van nem tetszik neki...
Ja 950xl

[ Szerkesztve ]

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#899) sweepy


sweepy
csendes tag

Meggyűrtem a telót ilyen teljesítménymérővel, s a webes szolgáltatásban nagyon alul teljesít.
Bár vicces, hogy több progit is kipróbáltam rajta, s vicces infókat adtak a telóról. Egyik 720p-s képernyőt ismert fel 216ppi-vel, a másik videóra max. 1080p 15fps, így nem tudom egyiket sem mérvadónak venni..

Ex teló:Alcatel One Touch 8008D Scribe HD Pure White A:4.2.1 JB. Aktuális: Lumia 735 WP 8.1 Lumia 950XL Win10 TABLET: Acer Aspire Switch 10 Tablet/netbook hybrid win 10

(#900) klz80


klz80
tag

Töltöttem fel egy képet a Fotós topikba, és ezentúl is oda fogok, ha valakit érdekel 950-nel készült képek:

hozzászólásom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.