Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Assdak válasza confuser (#450) üzenetére


Assdak
őstag

Na Audinál tényleg nincs. Bár másfé éve mikor eljöttem már terv volt rá, és németeknél már volt ahol használták.
Mondjuk ott már akkor is lehetett 920/930 at kérni, ilyen téren nyitottak voltak.

Nem temetem én, és bizakodó vagyok, mert mást nem is tehetek, mivel az ios számomra ingerszegény, a droidrol meg inkább ne is beszéljünk. Alapvetően mondhatni MS fan vagyok, de ideje lenne már valami olyat villantani, ami nagyot szól, és kész is van.

(#452) kpal válasza BobTail (#411) üzenetére


kpal
veterán

Sejtettem titkon hogy ott lapul nálad :B Amúgy a 1520-hoz képest érzel előre lépest rendszer gyorsaságban (Persze értem nem végleges a rendszer ,de na :) ) ,és jobban melegszik mint a 1520 intenzív használatba ? 1520 használod még ?
Remélem a 1020 nem hal ki hogy nem érkezik utóda . :(

[ Szerkesztve ]

(#453) Gusztáv válasza confuser (#450) üzenetére


Gusztáv
addikt

A német cégek jellemzően nem használnak pubikus felhőt, mert ebben a német törvények nagyon szigorúak. Ráadásul most, hogy az EU felmondta a SafeHarbour-t, így még rosszabb a helyzet.

@Assdak: ha megnézed a continuum-os videót, már most ki lehet választani a wireless opciót. Ha egy cégnél WP a céges telefon, akkor simán be fognak rakni a tárgyalóba egy 100€-os dokkolót. Addig meg van OfficeRemote, vagy EzCast.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#454) Burt1793 válasza confuser (#450) üzenetére


Burt1793
veterán

Audinál ott van a belső hálózat, ha meg messzebb mész és nincs ott hozzáférésed, akkor viszed pendrive-on, úgyis gépre van kötve a projektor.

(#455) batai15


batai15
félisten

Nagyon tetszenek ezek a lumiak. Foleg az xl. Amugy is szerettem a wp rendszert , mindig remelem hogy jobban fognak a fejlesztok foglalkozni vele,bar sok eselyt nem latok ra. De meg az is lehet hogy ismet lesz lumiam.

(#456) tomboy0013 válasza batai15 (#455) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem látsz rá esélyt? Az Univerzális alkalmazásokban szerintem óriási potenciál van és a fejlesztőket is ösztönözheti a felhasználóbázis drasztikus növekedése, ugyanis itt már a PC de inkább a tablet piaccal is számolni kell ami folyamatosan növekszik, egyre több a Win-es tablet. A telefon és tablet felhasználókért már megéri szerintem fejleszteni. 4 éve használok WP-t, de most látom először, hogy ezzel a húzással esély van komolyabb növekedésre.

(#457) batai15 válasza tomboy0013 (#456) üzenetére


batai15
félisten

meglátjuk-Januárba tervezek telót venni, addig hátha lesz valami javulás.
Gondolok itt az appok normális supportjára mint droidon v iosen illetve , a minőségibb appok elterjedésére.

(#458) tomboy0013 válasza batai15 (#457) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nyilván nem lesz elég 1 hónap, hogy beinduljon egy új koncepcióra épülő rendszer lehetőségeinek kiaknázása, azért szerintem egy fél év minimum kelleni fog, hogy érezhetők legyenek a változások alkalmazások szempontjából is.

(#459) confuser válasza Burt1793 (#454) üzenetére


confuser
senior tag

Több szempontból sincs igazad.

A belső hálózat jó, de részlegenként, sőt részlegeken belül a hálózat adott részeihez külön hozzáférés szükséges (olvasáshoz is, nem csak az íráshoz). Sokkal macerásabb, mint elsőre hangzik, hidd el, ebben dolgozom, és a munkatársaim is mind egyetértenek.

A projektorok pedig többnyire nincsenek gépre kötve, szabadon állnak, pont azért hogy bárki rácsatlakozhasson a saját gépével, persze ehhez vinni kell magaddal... A continuum pont ugyanezen az elven működne, csak nem kell magaddal laptopot vinni, elég a telefonod (ami valószínűleg amúgy is nálad van).

Annál a néhány megbeszélőnél, ahol mégis gépre van kötve a projektor (de ez tényleg jóval ritkább eset), ott az első alkalommal történő bejelentkezés mindenkinek 8-10 percig tart, amíg a felhasználói fiók konfigurálódik, plusz különböző biztonsági folyamatok végbemennek. Utána már nem vészes, de aki sokszor megy új helyre, annak ez nem járható út.

Természetesen ezek alapból mind jó megoldások lennének, ha nem lenne ilyen szigorú szabályrendszer és IT háttér, de ez egy vállalati kultúra, kétlem hogy a közeljövőben változna. És ha egy ekkora cég a platformot választja, az nyilván elég nagy win a MS-nak. Más cégeknek más kultúrával lehet hogy tök felesleges, de biztos van sok olyan cég, akiknél viszont egy kényelmes és hasznos alternatívát nyújt a jelenlegi módszer helyett.

(#460) batai15 válasza tomboy0013 (#458) üzenetére


batai15
félisten

Reméljük.Mindíg figyelemmel követem a wp életét és reménykedem.

(#461) FіkuszKukіsz válasza confuser (#459) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nem értem mi a macerás? Az MS-nél már az NT óta AD csoportagságokkal lehet szabályozni a fileshare hozzáféréseket. A belső hálót (ha úgy tetszik felhőt), ha a cég egy kicsit is ad a biztonságra, nem publikálja kifelé, kívülről VPN-nel viszont el lehet érni, ha nagyon muszáj.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#462) confuser válasza FіkuszKukіsz (#461) üzenetére


confuser
senior tag

A macerás az, hogy minden részleg saját kis hálózati meghajtójára külön-külön állítanak be olvasási/írási jogokat. Alapvetően mindenki csak a saját részlegéhez, vagy annak csak egy kisebb részéhez kap jogokat, a többihez nem. Tehát ha te elmész valahova, akkor más gépéről a saját hálózati meghajtódon található fájlokat nem fogod elérni.

2 megoldás van: vagy viszed a laptopod, vagy elküldöd az adott fájlt emailben... egyik sem túl elegáns.

A belső háló nincs kifelé publikálva, és akár otthonról is elérem VPN-en a belső hálót, de akkor is csak azt a részét, amihez az én felhasználómnak joga van. De abszolút nem erről írtam, szerintem itt kicsit félreértettük egymást.

(#463) Burt1793 válasza confuser (#462) üzenetére


Burt1793
veterán

Igazad van, én olyanra gondoltam, hogy a saját részlegednek tartasz prezentációt, akkor fel tudod rakni a közös szerverre, ismeretlen gépre bejelentkezni tényleg sok idő. Viszont azért akad notebook mindenfelé, ha messzebbre mész el. Persze ha ez a continuum tényleg gyors, megbízható és stabil lesz és rákapnak a nagyobb cégek, akkor biztos örülni fog a microsoft és később sok user is, ha már elérhetőbbek és egyszerűbbek (nem kell pl átalakító) lesznek ezek a kütyük.

(#464) BobTail válasza Assdak (#425) üzenetére


BobTail
őstag

Ja, hogy te így gondoltad mint Surface Phone... azt hittem Inteles processzoros teljes Windowsos telefonra gondolsz. Mindennek megvan a miértje, én abszolút nem érzem visszalépést semmiben pl. 930 után, sőt.

Először is, a cserélhető hátlap: szerintem a telefon életében egy átlagfelhasználó max 2-szer fogja levenni a hátlapot (SIM és később memóriakártya behelyezésekor), és egy unibodys telefonon elég hülyén nézne ki, ha az egyik oldala végig kis fiókokból állni (SIM1 SIM2 memóriakártya...) + a hátlap úgy lett kialakítva, mint ahogy a legutóbbi összes Lumia készüléknél, azaz ha nem veszem le, senki meg nem mondaná, hogy unibody vagy sem. Arról nem is beszélve, hogy csóri 930-amon bizony látszik, hogy kb. másfél éves, és egy cserélhető hátlapos telefonon azért könnyebb lecserélni egy megviselt készülékházat. Szóval én inkább előnynek mondanám, mintsem hátránynak (és akkor ott vannak még ezek a hátlapok is...)

A szoftveres gombokat egy kicsit én is sajnálom, de ezen az OLED kijelzőn olyan, mintha rendes gombokat nyomogatnék + a navigációs sávos duplakoppos lezárás tökjó. Amúgy, Surface Pro 4-en már nincs Windows gomb...

A Windows Helo / írisz-szkenner nem arra van elsősorban, hogy feloldjuk a telefont, hanem a céges levelezés miatt beállított 6 számjegyű zárt fel tudom oldani annyival, hogy ránézek a telefonra - ez azért valljuk be, sokkal kényelmesebb, és gyorsabb + a későbbiekben (nem Beta állapotában) gondolom majd olyan plusz funkciókat is el fog tudni látni, mint a PC-s verzió, azaz e-mailnél vagy bárhol jelszó helyett.

Ja, és a "legjobb" - egyszerre rezeg és csörög :) Szóval én minden téren előrelépésnek élem meg.

(#465) batai15 válasza BobTail (#464) üzenetére


batai15
félisten

azta leborult de szép! egyre jobban vágyok a 950 xl-re lassan kiüti a g4-et..
950 elég lenne, de sajna a hátlapon a kamera gyűrű ronda ..

(#466) gretzky77 válasza BobTail (#464) üzenetére


gretzky77
veterán

Várós nagyon én is eldöntöttem,hogy erre fogok váltani csak még az nem dőlt el,hogy sima vagy xl .

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#467) Plazmacucci válasza BobTail (#464) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pls a tesztet is te írd, ne hagyjuk az amatőrökre

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#468) Burt1793 válasza Plazmacucci (#467) üzenetére


Burt1793
veterán

Milyen amatőrök? Amúgy meg az hogy.nézne már ki, hogy egy Microsoftos ember írja a mobilarénás.tesztet? 😃

(#469) Pinyo16689 válasza BobTail (#464) üzenetére


Pinyo16689
senior tag

Görgetéskor a betűknél van utánhúzás, mint a 930-on?

(#470) Gusztáv válasza BobTail (#464) üzenetére


Gusztáv
addikt

Külön lesz egy és két SIM-es verzió? A hátlap szerintem sem probléma, tényleg sokkal egyszerűbb pár ezerért lecserélni a megviselt állapotban lévőt, mint 50e+ ért kijelzővel együtt az alu keretet. Nálunk pontosan egyszer lesz leszedve, amikor átkerül a sim a 925-ből.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#471) junior11 válasza Gusztáv (#470) üzenetére


junior11
veterán

Úgy tudom, igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#472) zorzy4 válasza Gusztáv (#470) üzenetére


zorzy4
őstag

Nem kell aggódni a hátlap miatt. Én lumia 640en hobbinból kifolyólag hetente 3x szedem le a hátlapot. Minimális lötyögéls sincs, úgy illeszkedik mint ha egybe öntötték volna.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#473) Assdak válasza zorzy4 (#472) üzenetére


Assdak
őstag

Nagyjából 5x lett levéve a hátlap nálunk, és nagyjából ilyen.

(#474) Locutus válasza BobTail (#464) üzenetére


Locutus
veterán

A QI tekercs amúgy a hátlapban van? Tehát a 3rd-party hátlapokban is kell lenni támogatásnak ahhoz, hogy használni lehessen?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#475) junior11


junior11
veterán

Egy kis infó a 950XL kamerájáról: [link]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#476) confuser válasza Locutus (#474) üzenetére


confuser
senior tag

Igen. De írták azt is, hogy a 3rd party hátlapok között vannak Qi-sek is.

(#477) kpal válasza BobTail (#464) üzenetére


kpal
veterán

Te melyik kijelzőt preferálod jobban, AMOLED vagy IPS ? :)

[ Szerkesztve ]

(#478) FozzieBear


FozzieBear
csendes tag

És mi a helyzet a Surface Pen támogatással és a SmartCoverrel? Arról szóltak a pletykák, hogy az is lesz, de a bemutatón egy szó se esett egyikről sem. Kacsa volt az egész?

[ Szerkesztve ]

(#479) Воланд válasza FozzieBear (#478) üzenetére


Воланд
titán

nem kacsa. a pent elkaszaltak azert, mert a keszulekek nem a surface csaladba tartoznak es az sem tamogatja meg nagyon. a smart covert szinten kaszaltak, de annak az okat nem tudom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#480) tomboy0013 válasza FozzieBear (#478) üzenetére


tomboy0013
veterán

Na mit gondolsz? :) A pen szerintem majd a Surface Phone-hoz fog járni, legalábbis ha lesz ilyen telefon akkor ez lenne a logikus lépés. Azért egy ilyen volumenű dolgot bemutattak volna. Meg valószínűleg a Smart Covert is, ha már hátlapokat mutattak.

(#481) Teo. válasza BobTail (#464) üzenetére


Teo.
aktív tag

Szia BobTail
A 950-ben tényleg nincs FM rádió ????

[ Szerkesztve ]

5110\3410\OT565\6600\6630\5800\N97mini\710\N93\625\640\1020. 3S\Note4\Note5\Mate20\Mate20X⁵G. 13ProMax - ThinkPadT500\T520

(#482) zorzy4 válasza Teo. (#481) üzenetére


zorzy4
őstag

Szerintem is csak elírás, vagy csak még nem végleges a szoftver. Volt már ilyen.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#483) Dr.FantastiK válasza Plazmacucci (#467) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

De elobb vidd vissza a kazettakat.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#484) Tibi09


Tibi09
tag

Sziasztok!

Mikor szoktak jellemzően megjelenni a szolgáltatók kínálatában az új készülékek? Főleg az árazás miatt érdekelne.

(#485) Locutus válasza Tibi09 (#484) üzenetére


Locutus
veterán

Szerintem még az a kérdés se tisztázott, hogy egyáltalán mikor jelennek meg a piacon... van ahol novembert, van ahol decembert írnak...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#486) Vassili_Zait válasza Tigerclaw (#299) üzenetére


Vassili_Zait
senior tag

Ahogy a devpreviewet elnézem még a december is korai lenne...

[ Szerkesztve ]

(#487) junior11


junior11
veterán

Csupán érdekességként az árak miatt, Szlovákiában egyes boltokban előrendelhető a 2 telefon, 950 ára 599 €, 950XL 699 €. Novemberre várhatóak raktárra.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#489) junior11 válasza #40993792 (#488) üzenetére


junior11
veterán

Hát arra én is.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#491) Plazmacucci válasza Ágógreen (#490) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem úgy volt hogy a szenzorméret 1/1.9? Amúgy meg ezek a képek sajnos semmit sem bizonyítanak.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#492) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Cyberport.de-re is felkerültek az árak:
950 - 599€
950XL - 699€
Continuum dock - 109€

Ha jól értem 2015.12.10 után lesz elérhető

Laci

(#493) Ágógreen válasza Plazmacucci (#491) üzenetére


Ágógreen
senior tag

nem akartam én semmit sem bizonyítani, inkább összezavarni akit lehet :P

(#494) Plazmacucci válasza Ágógreen (#493) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem abban a cikkben egy adat sem pontos :D Pl az 1080p 60fps biztos.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#495) Ágógreen válasza Plazmacucci (#494) üzenetére


Ágógreen
senior tag

bal oldal 950 / jobb oldal 1520

(vigyázat: csak figyelemelterelésképp osztottam meg!) ;]

(#496) Plazmacucci válasza Ágógreen (#495) üzenetére


Plazmacucci
félisten

ennyire nem fényképez szarul a 1520 én mondom :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#497) BobTail válasza Plazmacucci (#491) üzenetére


BobTail
őstag

1/2.4" a szenzor mérete, az optika f/1.9-es fényerejű.

(#498) Plazmacucci válasza BobTail (#497) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Oké, tehát nem értek semmit jól :DDD Nem baj az, holtáig tanul az ember. Gondolom az új optika is több fényt ereszt be. Nekem a 1520 képminősége is tökre megfelelt, de ez a 950 egészen fantasztikusnak ígérkezik.
Droid fronton is olyat választottam ami elég jól fényképez, nálam sokat számít, és szeretnék visszatérni Windowsra.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#499) BobTail válasza Plazmacucci (#498) üzenetére


BobTail
őstag

1520-nak kicsivel kisebb a szenzora (1/2,5") és kevésbé fényes az optikája (f2.4). Összességében ezekkel a paraméterekkel a 950/950 XL-nek van hardverileg a legjobb kamerája az aktuális csúcsmodellek között - szoftveresen meg majd meglátjuk, ha kész lesz :)

(#500) Plazmacucci válasza BobTail (#499) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.