Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) #79335424 válasza crey (#199) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, várjunk egy pillanatra! Tudomásom szerint, eddig sehol sem volt tiltva, hogy egy bárki által letölthető, ingyenes aplikációt, egy saját mentésből közzé tegyek. Erre számtalan példa van az Android alkalmazás topikban. Én magam is linkeltem már saját tárhelyről olyan ingyenes alkalmazást, ami már nem elérhető a Playen.

(#202) bambano válasza crey (#196) üzenetére


bambano
titán

"Egy autó típusból legyártanak 500000 példányt, ugyan azzal a hardwarrel szerelve, 0 változtatással. Tetszik érteni mit akarok súgni?": attól, hogy megértem, hogy mit akarsz súgni, még gondolhatom, hogy tévedsz...

azt akarod súgni, hogy az autó, mint hardver, kevésbé széttöredezett platform, mint a mobil, mint hardver.
válasz:
1. igen, ezt akarom súgni, megértetted.
2. nem, nem ezt akarom súgni, nem értetted meg.

ezzel szemben a valóság az, hogy két, ilyen szinten egyforma autót találni nagyjából lehetetlen. lehet, hogy te nem látod a különbséget két autó között, de attól abban még lehet más verziójú szoftver (az ecu-ban, a fedélzeti elektronikában, stb.), más beszállítótól származó infotaintment, ilyen-olyan verziók, hogy van-e benne klíma vagy nincs, stb. stb. azoknál az autóknál, ahol a navi nem csak nagyon szigorúan vett értelemben navi, hanem itt-ott hozzányúl az autó egyéb részeihez is, ott bizony alaposan széttöredezett a hardver.

másrészt azt is lehet tudni, totálkárban, itt-ott voltak már cikkek róla, hogy az autóban levő hardver lényegesen gyengébb, mint a mobiltelefonban. az autókban nem jutottak el 4 év alatt az 1 magos 500MHz-es procitól a 4+4 magos biglittle 2-2.5 GHz-en pörgő procikig. tehát ha valamit egy pár mega rammal felszerelt kézifékes procira sikerült optimalizálni, hogy a röccenésfetisiszták ne tépjék fel a légzsákot, az jól fog menni a kocsiban levő processzornál 16-20x erősebb mobilokon, ezerszer annyi ramon is.

harmadrészt azt mindenki elfogadja, hogyha a mobilja nem teljesen jól működik. és senki, ha az autója. az autóban nagyságrendekkel precízebben kellene programozni, mint a telefonnál. akkor ami jó az autóba, az jó lesz a mobilba is.

és amikor fent azt írtam, hogy nem találsz két egyforma autót, ott nem arról beszéltem, hogy a g astra meg a 320d bmw nem lesz egyforma, hanem arról beszéltem, hogy ugyanaz a g astra, ugyanazzal a motorral, amit nem ugyanabban a gyárban gyártottak max. pár nap eltéréssel, már az sem lesz egyforma. az autók hardvere sokkal gyakrabban változik, mint az alaptörvény meg a te hiedelmeid, és nem sokkal ritkábban változik, mint a telefon hardver.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#203) Kalandor válasza #79335424 (#197) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Eddig sem az iGO volt a tabu, hanem a warez, ez ez után is így marad, hiába erőlködnek páran.

(#204) #79335424 válasza Kalandor (#203) üzenetére


#79335424
törölt tag

Kérdés, hogy ki kompetens annak megítélésében, hogy az IGO -val kapcsolatban mi a warez és mi nem, mert amikor legutóbb belebonyolódtunk, utána inkább törölted a saját hsz. -eidet (talán még emlékszel, amikor azt találtad írni, hogy a skin illegális, én meg megemlítettem, hogy akkor kb. 2000 hsz. -t kéne törölni az IGO topikból, mert kb. ennyi találatot dob a "skin" kifejezésre).

(#205) Kalandor válasza #79335424 (#204) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most tényleg a szelíden a válladra tegyem a kezem, és elmondjam, hogy ahogy az életben, ezen a fórumon is nem minden tilos dolog lesz szankcionálva, mert nincs rá kapacitás, de ettől még tilos? És ne tessék meglepődni ha egyszer szankcionálva lesz?
De ha ez megtörténik, akkor ne másokra meg a 2000 hsz-ükre mutogasson senki, hanem magára vessen. Köszönöm a figyelmet :)

(#206) #79335424 válasza Kalandor (#205) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha igazad lett volna, akkor nem törölted volna a saját hsz. -eidet. Attól lett igazad, hogy Te vagy a házigazda. A szabályok szerint csak a privát üzenet szövege nem idézhető szabadon, ez viszont egy topikban íródott. Pontosan így fejezted ki az igazadat:
"Kivezesselek a topikból, vagy kitalálsz magadtól is?"

(#207) Kalandor válasza #79335424 (#206) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

17 hozzászóláson keresztül vitattuk meg veled az álláspontunkat (amik ott is vannak a topikban), mert az istenért nem akartad megérteni, hogy ne linkelj warezoldalt. Ja, nem linkelted, hanem beírtad a nevét és azt, hogy keressen rá az illető.

Kettőt töröltem, egyet tőlem ("A iGO-nál semmihez nem nyúlhatsz azon kívül, ami a beállítások menüben van, ") és egyet tőled, amiben ipari kapálógépet emlegettél, ami totál felesleges és egy kissé sértő is volt.

[ Szerkesztve ]

(#208) air válasza #79335424 (#206) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem próbáld elengedni ezt a témát, és fogadd el, hogy egyes esetekben akkor sem lehet igazad, ha úgy érzed, hogy neked van igazad.
Értsd ezt minden korábbi témára, akár a privát levelezésünkre is.
Talán még nem teljesen késő megtartani valamennyit a méltóságodból.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#209) EQMontoya válasza crey (#199) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hint: Van meg parszaz NNG-s dolgozoi kutyu itt-ott az orszagban. 😉 Igen, droid alapon.

Same rules apply!

(#210) bambano válasza EQMontoya (#209) üzenetére


bambano
titán

ezt pontosítanod kellene, az nng dolgozó vagy a kütyü van droid alapon? :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#211) Kalandor válasza EQMontoya (#209) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ők valószínűleg nem nálunk kérnek segítséget :))

(#212) Deck válasza ttt1 (#176) üzenetére


Deck
titán

Lehet nem, de droidon minden lehetséges. (xda)

[ Szerkesztve ]

PS5

(#213) #79335424 válasza air (#208) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te csak aggódj a saját méltóságod miatt, az enyémet ne féltsd! Ne feledd, ez csak egy fórum, az itteni "méltóság" semmit sem ér az életben!

Kalandor:
Nem tehetek arról, hogy ennyi hsz. után sem értetted meg, hogy a fórumszabályzat warez tevékenység alatt, egyértelműen jogsértő tevékenységet ért. Én arra utaltam a büntetést kiváltó hsz. -ben, hogy az illető egy warez oldal fórumán kérdezzen, mert ott talál olyan szakembert, aki válaszolni tud a skin -nel kapcsolatos kérdésére. Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy egy warez oldal fórumán kérdezni az itteni szabályok szerint sem warez tevékenység, mivel semmi jogsértő sincs benne. Tehát senkit sem buzdítottam warez tevékenységre!
Ha vki azt kérdezné, hogy melyik a legjobb óvszer, én meg azt javaslom, hogy menjen el egy kupiba és kérdezzen meg erről egy "szakértőt", akkor támogatom a prostitúciót? Még akkor sem követnék el ezzel jogsértést, ha a prostitúció illegális lenne.

[ Szerkesztve ]

(#214) air válasza #79335424 (#213) üzenetére


air
nagyúr

Ez egy nyílt, szakmai és közéleti fórum. Ha úgy gondolod, hogy ami itt történik annak semmi köze az élethez, akkor szerintem komoly tévedésben vagy, és nem értem, hogy egyáltalán minek jársz ide. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#215) EQMontoya válasza Kalandor (#211) üzenetére


EQMontoya
veterán

Tiltani akkor is eros. :P

Same rules apply!

(#217) Lirion válasza air (#214) üzenetére


Lirion
addikt

Ez még mindig csak egy névtelen forum, bárki bármilyen névvel regelhet, akár többször is (tudom, tiltja a szabályzat, de megakadályozni elég nehézkes). Ha te itt le k@va anyázol mindenkit, akkor se fogja tudni a kutya se, hogy ki vagy és semmilyen való életbeni ismerősöd nem fog rád csúnyán nézni. Szóval teljesen igaza van Somatomnak, irreleváns, hogy a fórumozók hogyan vélekednek róla vagy bárki másról, mert nincs köze a való élethez.

(#218) #79335424 válasza #20749568 (#216) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kell ezt így kisarkítani. Számomra nem az jelenti egy fórumban a "méltóságot", hogy egy ilyen ügyben milyen lesz az erkölcsi megítélésem. Van egy nézetem a világról és így, 46 évesen ez már nem fog változni. Az NNG -téma szintén érzékeny pontom és nagyon sajnálom, hogy ennek nem fejthetem ki az okait, de túl azon, hogy a fórumszabályzat tiltja, lényegesebb, hogy a hitelességhez olyan embereket kéne idézzek, akikkel a kapcsolatom bármilyen itteni, esetleges blamánál többet ér. Tisztában vagyok azzal is, hogy a PH miért van ilyen különös figyelemmel az IGO -val (NNG -vel) kapcsolatos jogsértésekre. Nekem az itteni topikokban az a szakmai segítség a fontos, amit tudok (ha tudok) nyújtani. Ha vki ez alapján ítél meg, azt értékelem, a többi csak rizsa. Ami Air -t illeti, igyekszem helyükön kezelni az embereket és elfogadom, hogy vannak olyanok a valós, vagy virtuális környezetemben, akikről tudom, hogy nagyon nem passzol a stílusunk. Sztem nincs ebben semmi különös, de úgy tartom korrektnek, hogy ha ezt egyértelműsítjük és ha mindketten tudjuk és felnőtt, értelmes emberek vagyunk, akkor ezt tudjuk úgy kezelni, hogy a körülöttünk levőknek ez ne okozzon kellemetlenséget. Air -nek ezt már nagyon régen megírtam és többé-kevésbé működik is. Most épp kevésbé. :)

[ Szerkesztve ]

(#219) air válasza #79335424 (#218) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem meg éppen hogy most működik jobban, hiszen még most is kulturáltan tudunk kommunikálni. ;)

(#217) Lirion
"Névtelen" fórum, de egyben valós közösség.
Aki a vélt vagy valós anonimitást úgy értelmezi ahogy te, az nem tiszteli meg a közösség többi tagját, és magáról állít ki bizonyítványt.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#220) #79335424 válasza air (#219) üzenetére


#79335424
törölt tag

Veled a legvégsőkig igyekszem így kommunikálni és inkább mellőzök egy-egy választ, minthogy belemenjek egy konfliktusba. De gondolom, Te is ugyanígy vagy ezzel. :)

(#221) air válasza #79335424 (#220) üzenetére


air
nagyúr

:K

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#222) róland válasza blueMerle (#180) üzenetére


róland
veterán

Engem már akart félrevezetni a Here Maps. (Olyan úton próbáltam, ahol gyakran járok, tehát térkép nélkül is ismerem szinte minden variációját. A Google jó útvonalakt ajánlott, míg a Here Maps elég nagy kerülőkkel akart célhoz juttatni.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#223) blueMerle válasza róland (#222) üzenetére


blueMerle
veterán

Semmi sem tökéletes, engem az iGo akart nem egy alkalommal lehetetlen utakra vinni (4 évig használtam). Nem azt mondtam hogy az iGo rosszabb és a Here jobb vagy fordítva, ez nem erről szól (vagy te ezt hámoztad ki a mondókámból?!). A Here is bőven jól használható, ugyanazzal a handicap-el mint az összes navi program: személyes helyismerettel egyik sem tudja felvenni a versenyt.

Én csupán azt írtam, ez így bizony már nem sok vizet zavar, amikor a Here teljesen ingyen van offline funkcióval ezáltal bőven kiváltja az iGo-t, vagy ott a Waze aminek szintén van offline funkciója (bár a Waze-nál ugye pont az online forgalomfigyelés feature a lényeg). Szóval biztos van az a réteg aki most a falhoz verdesi magát az örömtől mert van egy ingyenes offline HU térképes iGo, csak hát a világ folytatódik Magyarország határain túl is :)

(#224) Tangerine


Tangerine
senior tag

Valahol azt írják, hogy telefon 7" méretig.
Akkor a 8" tabletre kár is megpróbálni feltenni, mert nem fog elindulni?

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#225) air válasza Tangerine (#224) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem a 10 nap alatt a Play-en nem is fog megjelenni a feltételeket nem teljesítő eszközökre.
A kimentett alkalmazást viszont manuálisan valószínűleg fel lehet tenni nagyobb méretű, de az elvárt API szintet teljesítő készülékre.
(Vagy ez már wareznek számít? :B )

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#226) zseko válasza szabieable (#178) üzenetére


zseko
veterán

Én, mint 'egyszeri hobbiuser' hajlandó vagyok 20€-ért megvenni a Sygic programját, holott nagy valószínűséggel a 49 országból jó ha 5 országba elmegyek, de úgy állok hozzá, hogy 'majd jó lesz valamikor'. Ezt a pénzt hajlandó lennék (lettem volna) elsősorban az iGO-ra költeni, de nekik büdös a pénzem, a Sygic-nek ellenben nem.

Nagyon kíváncsi leszek majd teljesítményben mit mutat, mert a virágboltiak nevetséges gyatrán futnak egy S4-en, egy Mio A501-en jobb teljesítményt nyújt... A Sygic (vagy bármi más) mind jobbak.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#227) #79335424 válasza air (#225) üzenetére


#79335424
törölt tag

Jó kérdés. Egyébként sztem nem a képátló a mérvadó, hanem a felbontás. Már ha a Tab UI nem kizáró tényező.

(#228) air válasza #79335424 (#227) üzenetére


air
nagyúr

Azt írták, hogy minden felbontást támogatni fog a NextGen, tehát valószínűleg ezen nem fog múlni.
Viszont a készülék adataiból kiolvasható a kijelző mérete, és ha erre tettek korlátozást az alkalmazásban is, akkor manuálisan sem fog felmenni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#229) dokee78


dokee78
félisten

Megjött a levél a NavNGo supporttól:

(#230) atike válasza dokee78 (#229) üzenetére


atike
nagyúr

....ha feliratkoztál akkor egyből küldik....

(#231) dokee78 válasza atike (#230) üzenetére


dokee78
félisten

Ha feliratkozol,jelzik,amint elérhető.
Ezt már a support írta válaszként.

(#232) atike válasza dokee78 (#231) üzenetére


atike
nagyúr

Ja, hogy az email cím megerősítés után nem ez az email jött... :DDD Akkor én néztem be... :B :K

(#233) n@p@lm válasza dokee78 (#229) üzenetére


n@p@lm
őstag

yepp!
:R

(#234) Tangerine


Tangerine
senior tag

Köszi a válaszokat!

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#235) Tidzsimon válasza dokee78 (#231) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Amúgy a google szabályzata tiltotta volna, ha másképp volna, de most ők is megerősítették.
Mellesleg a cikkben írják, hogy hamarosan lesz hivatalosan elérhető android verzió, így a fenti fikázásokkal ellentétben, mi kapjuk meg majdnem először androidra.... Tudom tudom bétateszterek leszünk, stb igazából úgy fogja fel mindenki ahogy akarja...

[ Szerkesztve ]

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#236) basaja


basaja
senior tag

Azért jó lenne,ha külhonban is használható lenne…talán egyszer…😃

EDC: Xiaomi13,Leatherman Wave,T-rex,Giantmouse Ace Riv

(#237) Lami66


Lami66
őstag

Szerintem nem a 10 éves jubileum a lényeg, és nem az ajándékozás gesztusa, mert az csak pr szöveg. A cél ismét visszaszivárogni a köztudatba. Mert a nagy tömegektől teljesen elzárták magukat a több mint 20 ezres árral és a "semmire se lehet egyszerűen felrakni" stratégiával. Mi volt 5-6 évvel ezelőtt, ha navigáció került szóba? Mindenkinek beugrott az ájgó. Ma ha megemlítem az ájgót, csak többnyire néznek, hogy az mi? Valljuk be az ájgó kikopott a köztudatból. Évekkel ezelőtt rengeteg warezoló volt, még én is használtam telefonon, miután három napig kínlódtam vele, hogy működjön. De amióta egészen használhatóvá fejlődtek az ingyenes, vagy töredékáras navigáló szoftverek, már nem érdemes mókolni, napokat kínlódni mire sikerül elindítani. A nokia here és a guglimaps egyszerű feltelepítés után is azonal eltalál ma már bármely vidéki település városszéli utcájába is. Ez ugye 5 évvel ezelőtt még nem volt így nem ájgós navival.
Egyébként köszönöm a lehetőséget! Letöltöm, és ha kell, használom. De már nem fog elkapni a "hűnekemájgómvan" érzés. Így aztán ha sok memóriát foglal, akkor sejthető lesz az uninstall. Már nincs hozzá kötődésem.

(#238) dokee78 válasza Lami66 (#237) üzenetére


dokee78
félisten

"Szerintem nem a 10 éves jubileum a lényeg, és nem az ajándékozás gesztusa, mert az csak pr szöveg"

Mintha ez számunkra olyan fontos lenne.
Ingyen van és kedves gesztus,részemről ez van.

(#239) Lami66 válasza dokee78 (#238) üzenetére


Lami66
őstag

"Ingyen van" ezzel egyetértek.
A "kedves gesztus"-t nem érzem annyira őszintének és önzetlennek, bár lehet ilyen módon is értelmezni. Az nng korábbi hozzáállása alapján ez az "ajándékozás" teljesen váratlan és logikátlan lépés a cégtől.
Igazán kedves gesztus az lett volna, ha a hazai verziót már 5 ével ezelőtt mondjuk 5 ezerért lehetett volna megvenni, és most adnák ingyen. Akkor szó nélkül kfizettem volna érte annyit. Most már ingyenesen sem vagyok tőle hasra esve.

(#240) gabor_01


gabor_01
senior tag

Ha jól látom, ez a NextGen "egyfajta" változata lesz.
Akkor ezt most mi kapjuk meg elsőként, ráadásul ingyen ? :DD

[ Szerkesztve ]

(#241) #79335424 válasza gabor_01 (#240) üzenetére


#79335424
törölt tag

Sztem a helyes kifejezés az, hogy kapunk valamit. Hogy mit, azt csak az NNG tudja. Rajtuk kívül sztem senki sem tudja a fullos Next Gen képességeit és hogy ezekből miket kapunk meg és miket nem. Az ingyenesség is nézőpont kérdése. Nézhetjük úgy, hogy az Android (Google szolgáltatások) ingyenes, mivel közvetlenül nem kell pénzt fizetnünk a használatáért. De ez nem jelenti azt, hogy a Google semmit sem kér (követel?) cserébe. Azt senki sem gondolhatja komolyan, hogy ezt az Android verziót csak egy szülinapi ajándék céljából fejlesztették. Nem tudjuk, hogy milyen fejlesztési stádiumban van az Androidos Next Gen, de egy olyan színvonalra törekvő cégnek, mint az NNG, óriási veszteség lenne egy hibás szoftver. Az Android pedig nagyon sokféle hardvert jelent. Egy nemzetközi megjelenés előtt mindenképpen kell egy zártkörű, de széles palettát átfogó teszt. Egy navinál ezt könnyű szabályozni. Pontosan addig terjed a tesztkörnyezet, ameddig az integrált, fix térképállomány.

[ Szerkesztve ]

(#245) odrif


odrif
MODERÁTOR

Megpróbálom majd Blackberry Z10-en.

20 éve a Prohardveren

(#246) Kasya


Kasya
nagyúr

(#247) Debilon


Debilon
addikt

kár, hogy ASUS ME176CX tabra nem támogatottat ír a play :)

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#248) air válasza Debilon (#247) üzenetére


air
nagyúr

7" alatti eszközökre érhető csak el.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#249) Debilon válasza air (#248) üzenetére


Debilon
addikt

ok, nem nyitottam le a leírást amibe le van írva

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#250) n@p@lm


n@p@lm
őstag

akinek nincs kompatibilis eszköze, csak egy gmail-es fiók az nem tudja hozzácsapni a fiókhoz hogy a későbbiekben meglegyen?
sajnos ismerősnek még nem jött meg a telefonja....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.