Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor, ha jól értem, akkor 29. után ha bármilyen oknál fogva újra szeretné tenni bárki, akkor erre már nem lesz lehetőség?

iOS-nél ugye az ingyenes alkalmazások letöltése is vásárlásnak minősül, de ha ezt az alkalmazást eltávolítják akkor végülis ez nem számít.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4) fatal` válasza hackeeeee (#2) üzenetére


fatal`
titán

Androidon le lehet tölteni utólag is, iOS-en nem tudom.

(#5) maximilian4


maximilian4
addikt

Na mostantól nem warez. :D

Maxi

(#6) devast válasza maximilian4 (#5) üzenetére


devast
addikt

Aztán majd ingyen adnak hozzá lifetime térkép frissítéseket mi? .... kötve hinném.

(#7) hackeeeee válasza fatal` (#4) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez miatt merült fen bennem a kérdés:

"Aki él a lehetőséggel, az természetesen a jövőben megkapja majd a frissítéseket is, ám a promóció után az alkalmazás már nem lesz letölthető. "

@maximilian4: Pl. a full európa androidon attól még az. :) Mivel ugye olyan változat nem lesz. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#8) mizoli


mizoli
addikt

Az az érzésem, hogy ez a szülinapi verzió nagyon nem olyan lesz, mint egy "rendes". Csak erős korlátozásokkal lesz használható, ha egyáltalán. Az egész eléggé reklám ízű, de ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#9) MineFox54 válasza #20749568 (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Idézet innen:

"Akkor csak magyarok számára elérhető? És ha egy angol barátom akarja letölteni?

A SzülinApp bárhol letölthető a 10 nap alatt magyar iTunes illetve Google Play accounttal. Mivel beállítható más nyelv is (angol, francia, héber stb. stb.) külföldiek is tudják használni. "

(#10) flash- válasza mizoli (#8) üzenetére


flash-
veterán

hát lehet olyasmi lesz mint a my way volt..

értsd:butított, nem lehet köztes pontokat megadni,stb..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#11) Tomi_Ohl válasza mizoli (#8) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nekem is ez az érzésem. Ha sok munkát öltek volna bele, 10 nap után is elérhető lenne, max fizetősen.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12) MineFox54 válasza fatal` (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Idézet innen:
"Ezt akkor csak 10 napig használhatom? Utána meg kell vennem a teljes verziót?

Nem, a navigáció a letöltés után korlátlan ideig használható lesz. Az appot a 10 nap letelte után levesszük az iTunes és a Google Play boltokból, és nem lehet majd letölteni, azonban a letöltött alkalmazás bármeddig tovább használható ingyenesen. "

(#13) gretzky77 válasza flash- (#10) üzenetére


gretzky77
veterán

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#14) Kasya


Kasya
nagyúr

Ez csak magyar terkep, vagy EU? Esetleg vilagterkep?

[ Szerkesztve ]

(#15) vicze


vicze
félisten

Sok-sok ingyen béta teszter aki nem tud reklamálni. :P

Biztos lesz aki számára hasznos.

(#16) xmaas


xmaas
őstag

Orvendetes "akcio" kifogom probalni

(#17) joci86


joci86
senior tag

Ha a 10 nap letelte után leveszik a Play-ről, akkor egy telefoncsere vagy hard reset után el fog tűnni? (Már annak, aki nem csinált biztonsági mentést róla... :) )

Az a kerekeken guruló Windows-os iPhone nagyon komoly :DDD

(#18) zzola válasza Kasya (#14) üzenetére


zzola
félisten

"Az iGO SzülinApp nevű program egy magyarországi térképadatbázissal rendelkező, jogtiszta iGO, amit kizárólag ebben az időszakban lehet beszerezni."

(#19) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Minden csoda három 10 napig tart. :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#20) #79335424


#79335424
törölt tag

Ezt én nem értem. Mi az, hogy továbbra sem célcsoport az Android? A török és az izraeli verzió akkor mi a túró? A helyes megfogalmazás az lett volna, hogy továbbra sem célcsoport saját hazájuk androidos felhasználói. Csak ez már nem lenne olyan mutatós market ing. Viszont sokkal közelebb áll a valósághoz, mint ez a nevetséges hanta.

(#21) zzola válasza #79335424 (#20) üzenetére


zzola
félisten

Nyilván nem a saját hazája androidos rétege fogja fenntartani a céget...
Nekem egy nyilvános béta teszt invitálásnak tűnik!

[ Szerkesztve ]

(#22) vicze


vicze
félisten

Egy korlátozás már biztos lesz:
"Milyen online adatokat használ majd a szoftver? Lesz benne forgalmi adatok mutatása?
A szoftverben nem elérhetőek online szolgáltatások, így a forgalmi adatok sem.
"

(#24) #79335424 válasza zzola (#21) üzenetére


#79335424
törölt tag

OK. Ha Te kifejezetten a hasznot tekinted fő szempontnak, akkor melyik piacot szemelnéd ki? A Törököt? Nemáááá! Ez még viccnek is gyenge. Ha viszont nem tisztán a nyereség számít, akkor miért nem lehetett a Magyaroknak elérhetővé tenni? Vazze! Egy Magyar cégről van szó! Ne érts félre, egyáltalán nincsenek politikai narancsok a szemeim helyett, de erre sztem nincs más szó, mint az, hogy SZÉGYEN! Ugyanolyan szégyen, mint ahogy lesi az ötleteket a modderektől, de amikor kínossá kezd válni, hogy jobbat alkotnak, mint a "nagy csapat", akkor kicsinálják őket. Nevesítve Gurjon -ra gondoltam.

[ Szerkesztve ]

(#25) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ez így a képek alapján (amit gretzky77 link-etl a #13-ban), nagyon másnak tűnik, mint amit eddig "megszokhattunk". Veszteni valónk nincs. Egy próbát mindenképp megér. :)

(#26) Bog válasza #79335424 (#24) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem tudom, hogy olvastad-e a cikket...
Ugyanakkor kérdésünkre azt mondták, hogy hamarosan lesz hivatalosan is elérhető Android iGO, de ennek megjelenéséről még nincs pontos információ.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#27) zzola válasza #79335424 (#24) üzenetére


zzola
félisten

Így is lehet fogalmazni! Nem tudom mi áll a cég üzletpolitikája miatt, de szerintem a warez-t próbálja elkerülni, + egyértelmű, hogy mindenki a haszonért dolgozik! :)

(#28) vicze válasza zzola (#27) üzenetére


vicze
félisten

"warez-t próbálja elkerülni"
Én meg a felém közeledő TGV-t próbálom elkerülni, a sínekre kötözve...

(#29) #79335424 válasza Bog (#26) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem ez a lényeg. Eddig miért nem volt, vagy most azonnal miért nem lehet, ha a törököknek és az izraelieknek már elég rég óta elérhető? Milyen akadálya van? Mi miért csak egy szülinapos verziót érdemlünk? Szerinted ez nem egy jogos, magyarázatot igénylő kérdés egy Magyar cég felé?

(#30) Bog válasza #79335424 (#29) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pont nem érdekli őket az európai okostelefonos navigációs piac, mi ebben olyan nehezen felfogható? Így döntöttek évekkel ezelőtt és pont. Felmérték, hogy hol van értelme piacra dobni, az izraeli piac nagyon sajátos a Waze miatt, a törökről fogalmam sincs, gondolom neked se sok, nekik talán van.
A magyar egyébként kisbetű, mert melléknév.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#31) dbius


dbius
veterán

Kíváncsi leszek milyen lesz.

Nagy kár, hogy eddig nem volt legálisan elérhető, megvásárolható verzió (Mo-on). Így számomra a Sygic lett a befutó, de ki fogom próbálni ezt is.

(#32) uki válasza #79335424 (#29) üzenetére


uki
aktív tag

Ez olyan mintha a Gattyan-nal meg azért reklamálnal hogy nekünk miert nincs ingyen a a livejasmin. :))

[ Szerkesztve ]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#33) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nahát, én adok neki egy esélyt :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#34) vicze válasza #79335424 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Ha ezt elolvasod talán egy kicsit jobban megérted, hogy milyen piacon is szeretnének érvényesülni.

(#35) <Adamsky> válasza Bog (#30) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az európai okostelefonos navigációs piac ... "
Úgy érted az Android-os, nem? Mert iPhone-ra - tudtommal - most is vehet bárki iGO-t Magyarországon. Itt sokkal inkább arról van szó, hogy az Android-os platform nyitottsága és sokszínűsége miatt hanyagolták eddig a dolgot (ami szerintem hiba volt). Most "ébredtek", hogy lépni kéne...

(#36) niof


niof
addikt

Hát, rootolt telónál pl SD Maid-el, ki lehet menteni az .apk file-t.

Így később is megmarad. Mondjuk el kell menteni Drive-ba, vagy valahová, és kész. :))

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#37) #79335424 válasza Bog (#30) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem. A Magyar mindenhol nagy betű, mert Magyar és nem érdekel, hogy máshol mit írnak erről! De ha már ennyire helyesbítgetünk, akkor nézd meg, hogy Törökország rajta van -e Európa térképén! Ennyit az európai piacról. Ha annyira érdektelen lenne, akkor messzebbre is vihették volna. De nem is ez a lényeg. Az én szememben egy ilyen cég morálisan a legalja kategória. Nekem senki ne mondja, hogy csak a pénz számít, mert ez nem igaz. Semmilyen reális magyarázat nincs arra, hogy eddig miért zárták ki hazájuk felhasználóit.

(#38) uki válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


uki
aktív tag

Van bizony, IOS-re, 75eur a fullos Európa térképpel.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#39) Bog válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, egy korábbi interjúban azt találta mondani az egyik vezető, hogy "az Android a warez melegágya", amit már akkor is kiröhögtünk. Azóta egyébként - hm - szofisztikáltabb lett a piac, egyrészt többen hajlandók fizetni appokért, lett lehetőség in-app purchase-re, tehát azért bizonyos szempontokat nézve igaz az, hogy a korábbi apk-vadászat és root-mozgalom kevesebb százalékban van jelen, leginkább azért, mert sokkal több a mezei okostelefonos júzer, aki nem ért és nem is akar érteni a haxoláshoz.
De ez szerintem meglehetősen tökmindegy, egy piaci alapokon nyugvó cég úgy döntött, hogy nem teszi elérhetővé erre a platformra a szoftverét valamiért és ezért nyilván lehet pattogni, de beleszólni nemigen. És lehet, hogy ez bizonyos júzereknek fáj, de ugyanakkor tény, hogy amit autóipari beszállítóként elértek, az alapvetően elég komoly, tehát üzleti szemmel nézve ez egy védhető döntés. Volt számos olyan húzása a NNG-nek korábban, ami miatt lehetnek ellenszenvesek, de ettől még azért elég sok munkahelyet teremtettek és jobb későn mint soha alapon csak kitoltak most egy ilyen free lehetőséget és várhatóan jön majd ezt követően a pénzért letölthető verzió is.
Nem kell őket szeretni, de mondjuk ha most kvázi ajándékba adják bárkinek a szoftvert, akkor az pont nem az az időszak, amikor okvetlenül arcon kéne őket egy fórum-cicaharc keretében rúgni. Szerintem.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#40) Bog válasza #79335424 (#37) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ja, tényleg, a Főszerkesztő is mindig nagy betű, mert nem érdekel, hogy máshol mit írnak erről... :W
Törökország nem tagja az EU-nak (és a jelen politikai folyamatok miatt egy ideig nem is lesz), de ez továbbra is másodlagos.
Az NNG hozott egy döntést, sem én, sem te nem tudjuk, hogy pontosan miért döntöttek így, de ebbe semmi beleszólásunk nincs és nem is lehet. De elég vicces, hogy te pont akkor borulsz ki, amikor épp azt csinálják, ami miatt zajlik a hisztizésed.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Szerintem hatalmas hiba, hogy hanyagolták/hanyagolják az Androidos telefonokat! Amikor vettem a telómat, kerestem rá offline navigációt, természetesen először az iGo jutott eszembe. De nem volt elérhető a Play Store-ban, warezolni meg nem fogok, főleg navi appot nem!
Úgyhogy megvettem a Sygic-et, ami azóta is tökéletesen teszi a dolgát, remélhetőleg még sok-sok évig, mivel örök liszenszes.
Szóval köszi iGo, de most már az ingyen navira sincs szükségem. Anno lett volna, előbb kellett volna ébredni. Igenis lett volna keresni valójuk az Androidos piacon!

Minden szavam magánvélemény!

(#43) #79335424 válasza vicze (#34) üzenetére


#79335424
törölt tag

Azt tudom, hogy a beépített autós navik felé nyomulnak, de azért itt is ugyanaz a hanta:

"végül úgy döntöttünk, hogy a Google Play Áruházba nem rakjuk ki az appot. A mobilok ezernyi különféle felbontását drága lett volna támogatni az akkori technológiánkkal."

A lóf...t döngöttek úgy! Bárkinek letölthető az IGO a Play -ről, mindössze a korábban említett két országban van hozzá térkép. Vagy ezekben az országokban csak egyféle felbontású telókat lehet kapni? Arról nem is szólva, hogy ha igazat írnának, az lenne csak igazán blama a cégnek. Az azt jelentené, hogy az NNG képtelen volt megoldani egy olyan problémát, amit a moddolók símán. Nevezetesen, hogy portolják bármilyen felbontásra. Ugyan már! Kapásból mondok legalább 5 népszerű felbontást, amire hivatalosan is létezett IGO.

(#44) Dilikutya válasza hackeeeee (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem van a fiókomon korábbi promócióból szoftver, aminek a nevében is benne volt, hogy promó. Ha keresed most a Play-en, nincs fent, de a saját alkalmazásaim között megtalálható.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#45) Bogyi007 válasza Bog (#39) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ha a warez az egyik ellenérv, akkor miért nem jöttek WP-ra? Ott nincs warez ellenben némi pénz is bejöhetne, míg ha a warez az ellenérv akkor ott ugyebár nem várnának miatta bevételt. (Nem vagyok ostoba tudom hogy a WP piac meg picike ott azért nem jönnek...)

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#46) #79335424 válasza Bog (#40) üzenetére


#79335424
törölt tag

Te európai piacot írtál és nem EU piacot. A kettő nagyon más!

"De ez szerintem meglehetősen tökmindegy, egy piaci alapokon nyugvó cég úgy döntött, hogy nem teszi elérhetővé erre a platformra a szoftverét valamiért és ezért nyilván lehet pattogni, de beleszólni nemigen."

Ez még érthető is lenne, ha igaz lenne. Csakhogy nem a platformot bojkottálta, hanem a saját hazáját. A kettő ebben az esetben is nagyon más.

(#47) trebrona válasza niof (#36) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hogyan töltsünk le APK fájlokat közvetlenül a Google Play Store-ból

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#48) vicze válasza tothmaxy182 (#42) üzenetére


vicze
félisten

Csak halkan jegyzem meg, hogy az idő eléggé őket gazolta, mivel az androidos piacon lassan csak a Sygic marad életben, a többi vagy borzalmasabbnál borzalmasabb, vagy ingyenes.
Egészen mellesleg Nokia Drive se lesz már sokáig épp most próbálkoznak túladni rajta potom 6milliárdos veszteséggel...

Az a terület ahova a NNG koncentrál atombiztos, és mint nyilatkozták piacvezetők ott, valamint sokkal de sokkal magasabb a profithányad.

Amúgy iOS-en a 75EUR-ral teljesen versenyképtelenek pl. pont a Sygic ellen, ami közel fele/harmad áron van általában. Tavaly szeptemberben frissítették utoljára és iOS8-on erősen bugos, nem feltétlen a nagy törődésre utal... Teléggé nagyban tesznek a mobilos frontra jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#49) sz.balazs.95 válasza Bogyi007 (#45) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Másrészt meg lenne értelme versengeni a HERE Drive-val szemben?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#50) norti válasza Bog (#39) üzenetére


norti
addikt

Kicsit vicces, hogy a legtöbb helyen, ahol ma lehozták ezt a hírt, mindenhol árnyaltan véditek a NNG-t, miközben látszik, hogy azok a potenciális vásárlók, akik évek óta várnak arra a lehetőségre, hogy megvehessék az okostelefonjukra a navigációt, mind ellenszenvvel vannak az ingyenes/demo/teszt app lehetőség miatt.

Ez egy odahajított csont, egy baromi nagy PR fogás, lehet továbbra is hitegetni az egyszerű usert, megint nem jelentették ki, hogy mikor, milyen formában, mennyiért fog megjelenni a különböző platformokra az aktuális verzió. Ahelyett, hogy évekkel ezelőtt befejezték volna a kamuzást és kizárólag licensz terméket árulnának. És ez a legszomorúbb az egészben, hogy még ennyi idő után is azt érzem, hogy bármikor megvenném, de NEM TEHETEM.

Amúgy nem magyar viszonylatban kéne gondolkozni egy navigációs program mobil platformon történő árusításakor, hanem globálisan. De még egyszer: nem ebből van pénzük, szóval nem érdekük.

(Amúgy mi az a root-mozgalom? Mert ezen jót mulattam :D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.