Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BorgBoss


BorgBoss
tag

Tetszik ez a megemlékezés! Ami jó volt az jó volt, márpedig számomra a v1 és v2 es verzió nagyon jó sikerült.
Meg is van mindkét példány és sosem játszottam játékokkal annyit mint azokon a kártyákon. Sőt a v2-őt SLI-be is kötöttem. Szerintem ez a páros töltötte e legtöbb időt a gépemben. :DD

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#2) Balage21


Balage21
tag

Jó írás.Nekem anno egy Voodoo 2 volt egy S3Trio mellé lökve.Nem hittem el hogy létezik ilyen látvány... :)

(#3) Klinyo


Klinyo
csendes tag

Nekem is volt egy Voodoo3 kártyám nagyon szerettem, de aztán nVidia-ra váltottam én is :(((. Sajnálom hogy megszünt a 3dfx mert nagyon jó kártyákat csinált, és az nVidia is sokat profitált az 3dfx felvásárlása után, a cég fejlesztéseiből (SLI, Motion Blur - ha jól emlékszem).

Már az előző életemben sem hittem a reinkarnációban.

(#4) Yutani


Yutani
nagyúr

Köszönjük az írást!

Azoban légy kedves átolvasni, mert tele van helyesírási hibákkal és elírásokkal, amik kiszúrják az ember szemét.

#tarcsad

(#5) Wyll


Wyll
őstag

A visszaemlékezés jó, de az írás minősége siralmas. :U Betű és központozási hibák tömkelege, alany-állítmány egyeztetés hiánya, értelmetlen mondatok...
Ne adjunk már ki ilyen munkát a kezünk közül! :( Mind a saját becsületünk, mind az olvasók jóérzése miatt.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#6) Doom


Doom
aktív tag

Az előttem is említett helyesírási hibák és értelmetlen mondatok mellett:
A V2-es környéki rész nekem kicsit időrendi bukfencesnek tűnik. Írsz a V2, majd a TNT sikeréről, utána meg írod, hogy Ballard ezt a sikert látva még a V2 előtt elkezdi tervezni a Rampage-et. Ez V3 akart lenni?
Szerintem néhány jól elhelyezett évszám segítene az időrendiség követésében, én néhol elvesztettem a fonalat.

Egyébként emlékeimben halványan felsejlik, hogy valami hasonló összefoglalás volt egy régebbi Guru-ban (a megfogalmazás is ismerősnek tűnik, de lehet, hogy csak a képzeletem játszik, mivel több éve olvastam), nem véletlen az a forrás?

Mindezek ellenére jó írás, szívesen olvastam.

(#7) temes69


temes69
aktív tag

anno nekem elephant v1-em volt. a turokot meg a quake1-et toltuk rajta, meg valami descent koppintást asszem forsaken volt a neve. akkoriban azt hittem ettől szebb graf már nem is lehet csinálni. v2-m is volt, utána tértem át a tnt2re, majd sokáig geforce-oztam. egy ideje már radeon párti vagyok, de jó volt visszaemlékezni a hőskorra. kicsit több képet elbírt volna a cikk.

(#8) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Örülök, hogy megemlékeztél a 3dfx-ről :R Ez a vállalat többre volt hivatott :(

Kicsit tényleg át kéne nézni a cikket.

[ Szerkesztve ]

(#9) wody21


wody21
tag

Régi szép idők. Nekünk első komolyabb gépünk '98ban Asus V3400 tnt-vel hát kemény volt, kb egy-két év kellett, míg a játékok "igazán ki tudták használni" (revolt, nfs hs "elképesztő" grafikája :D )

(#10) Reaper


Reaper
őstag

Jó kis írás,
eszembe jutott, hogy örültem, anno a V1 nek, majd a V2-nek, és hogy mennyit kellett alkudoznom haverommal, hogy adja el nekem az övét, és így 2 V2 volt a gépben :D
Volt utána még V3 is, de az már nem sokáig, azóta NVIDIA :B
Jó volt visszaemlékezni a régi időkre :)

(#11) rumkola


rumkola
veterán

"Az NVIDIA ellenben igen magabiztosan hirdeti a "V2-killer" TNT chipet. Meg is kapja ám a magáét a gyártó a sajtótol, amikor gyártási gondok miatt késik a chip. '98 Q2-ben a chip ígyis az órajeleinek 70%-át hozta."

Hejjj de aktuális ez most is. (fermi)

Akkoriban pont Playstationnal nyomtam (DX4/100-ról váltottam arra). majd miután megláttam a Quake-et GL-ben, azonnal eladtam a PS-t, és visszatértem a PC vonalra, 200mmx+Riva128-al.

[ Szerkesztve ]

(#12) Thome


Thome
addikt

Néhány javításra váró hibácska. Egyébként még nem olvastam el, még csak beleolvastam, de végigolvasom.

"A hardver persze semmire se menne megfelelő támogatás nélkül, de a 3dfx ekkor is jó lóra tett: az Eidos stílusteremtő Tomb Raiderhez készített Glide-os változatot , ezzel demózzák nálunk is először a kártyát a Computer karácsonyon. Az újabb döntő lökést pedig az OpenGL támogatással felturbózott Quake jelenti. Noha John Carmacknak szerződése volt, hogy csak a Rendition kártyáit fogja támogatni a game, a bétás GLQuake-t kiadták a 3dfx kártyái mellé is. A Voodoo1-hez tehát gyorsan el is készült az alapszintű, de a célnak megfelelő MiniGL."

(#13) persil


persil
nagyúr

Érdekes volt a cikk, bár voodom sosem volt, de a tnt-k miatt kellemes volt visszaemlékezni :)

Viszont szerencsétlen Carmack neve többször egymás után is el van gépelve:D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#14) harmundo


harmundo
csendes tag

A cikk témája jó, az írásmód pocsék, tele elgépelési hibákkal, vagy csak simán nem tudod hogy kell leírni azt, hogy Carmack, illetve gyakori az olyan, hogy duplázod a betűket, például ffigyelem. Olvasd át még párszor, egy Office vagy Open Office (ez utóbbi ingyenes) helyesírás ellenőrzőt futtass át rajta, mert hiába jó a téma, a gyenge helyesírás elviszi az egészet negatív irányba.

(#15) chey


chey
csendes tag

Kár, hogy megszűnt a 3dfx. Volt egy 90MHz-es Voodoo2-esem. Imádtam :)
Az egyetlen dolog, ami vigasztal az, hogy az nVidia tovább élteti a 3dfx által bevezetett/bevezetni kívánt innovációkat.

(#16) zolyee


zolyee
tag

A cikk alapjaiban véve jó, de valóban sok a helyesírási hiba.
Anno én is végigjártam a ranglétrát, volt Diamond Monster 3D a V1 és V2 szériából s3 Virge társkártyával, valamint v3 3000 és v5 5500 is megfordult nálam.
utóbbi mai napig meg van és működik is. :)

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem semmi dög a végén :D Anyám, az kártya :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) huskydog17


huskydog17
addikt

A cikk témája jó, viszont rengeteg javításra szorul. Először is alaposan nézd át az egészet, mert ahogy korábban többen is jelezték, valóban csak úgy hemzseg a helyesírási és elgépelési hibáktól, ami nagyon nagy mértékben rontja a cikk minőségét, ráadásul erre még rátesz egy lapáttal a néhány kesze-kusza mondat.
Nézd át az egészet, javítsd a hibákat és a szükséges mondatokat próbáld meg átfogalmazni!

Amúgy nekem 2000 decemberétől 2002 novemberéig egy 3dfx Voodoo Velocity kártyám volt. Nagyon szerettem! A Quake 2-t és Tomb Raider 2-t gyönyörűen vitte! :K Az utána következő Geforce 2 MX400 semmivel sem volt gyorsabb nála.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#19) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

Voodoo 3 3000, nagy királyság volt :R

még mindig emlékszem a jelenetre: szomszéd srác megkérdezte mit kaptam karácsonyra. Válasz: voodoo3. reakció: Vááááááááááááááááááááááááá

kösz a cikket.

Aurea mediocritas

(#20) doncortio


doncortio
senior tag

Guru? PC Guru? Nem nem onnan van, saját tapasztalat, PC-X tesztek és internet a forrás

A helyesírási hibák nem véletlenek, 2 óra alatt csináltam meg Wordbe és 12721 karaktert írt ki

A rampage az egy befelyezetlen projekt volt a Voodoo3 a banshee-k továbbfejlesztett változata. Többször is elvetették az addigi konstrukciókat és a végén DX8-ra akarták optimalizálni. És mint olvastátok már timedemo-kat futattott a kártya de már nem volt pénz kiadni...

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#21) galocza


galocza
aktív tag

élveztem a cikket, annak idején a céges háttérharcokról az ember nem sokat tudott, de mindenki számára érezhető volt a folyamatos nvidia-3dfx dilemma.
én sokáig tartó szenvedés (matrox mystique - na jó, nem volt az rossz) után egy v3 mellett döntöttem. kártyát még nem szerettem annyira, mint azt. az svideo kimenet ugyan nem volt akkora különlegesség már akkor sem, de nekem az első ilyen kártyám volt, s az első divx filmek potyadozásával remek kultikus fight club-néző estéket lehetett tartani. az agyonintegrált atik (rage pro talán?) driverei meg botrányosak voltak, egy fél nap után sem tudtam mindent rendesen működésre bírni (ismerős kártyája).
a v3 tette a dolgát, cs-vel elboldogult kb 1.4-ig, onnantól viszont már kevés volt. azóta is tesóm levetett kártyáit használom a gf vonalból - működnek, de különösebben nem szerethetőek.
amikor a gf1-gyel próbáltam ut-zni (ut99) és deus exezni, meg kellett kérdeznem, hogy mit kell beállítani, hogy ne legyen olyan ronda. a válasz az volt, hogy hát az olyan.
évekig sírtam vissza a látványorgiát a quake/unreal motoros játékokban vagy pl blood2ben.

[ Szerkesztve ]

(#22) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis visszaemlékez. :R :R

(#23) HummeRC válasza huskydog17 (#18) üzenetére


HummeRC
senior tag

Nekem is STB Velocity volt a voodoo3-am. Nagyon szerettem. :K

Az íráshoz pedig annyit, hogy alapjában véve jó, de ha már a konkurenciáról is beszélsz, akkor lehetne kicsit részletesebben. Pl: S3, Trident, PowerVR, Matrox, Ati tipusok időrendi, tipusbeli pontosítása. Bizony akkoriban nem kétszereplős volt a vga piac.

Nagyon érződik a cikken, hogy az írója a 3dfx-en kívül elsősorban nvidia kártyákat ismer(t), a konkurenciát sokkal kevésbé.

Összességében jó volt olvasni, legalább felfrissítette a saját emlékeimet. :C

(#24) tm5


tm5
tag

Nekem egy Banshee-m volt, nem akartam kinlódni, több kártyával. Talán a Turok volt hozzá adva, és azt hittem lehidalok a látványtól.

Amugy mintha az rémlene, hogy a 3dfx (a hanyatlás közepette) beperelte az NVIDIA-t szabadalombitorlásért, pereskedtek is egy darabig, aztán az NVIDIA megvette őket kilóra és vége is lett a pernek :)
de lehet hogy keverem valaki mással :F

(#25) Atos23


Atos23
senior tag

Nagyon jó kis cikk, köszi :R

(#26) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Nagyon jo cikk! :C

En egy PCGURU cikk miatt dontottem a RIVA128 mellett es az elso idokben nem a legjobb dontes volt, mert minden 3dfx-re volt optimalizalva. A GLQuake sokkal jobban futott es jobban is nezett ki a 3dfx-el, mint az en RIVA128-mal, es sokaig a driver tamogatottsag is olyan gyenge volt, hogy a Quake sotetebb volt az en monitorom akarmit allitgattam. :D
Regi szep idok. Eloszor a 3dfx-et es a GLQuake parost egy PCGURU taborban lattam. :DDD

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#27) #13260800


#13260800
törölt tag

Nagyon sokáig volt Voodoo és nagyon elégedett voltam velük. Emlékeim szerint a Voodoo 3 3000 után nem tudtam venni megfizethető árú jobb Voodoo -t! Végül akkor ezért döntöttem a Radeonok mellet mert akkor annyira FAN voltam (a Voodoo fanja), hogy ősellenség NVIDIA -t semmi pénzért nem vettem volna. Azóta sok minden megváltozott :) többek közt én is. Most NVIDIA kártyám van és bizonyosan nem fogok ATI -ra váltani :D

(#28) gulupeti


gulupeti
senior tag

Jó kis cikk, köszönjük.

Az én életemből egyébként kimaradt ez a Voodoo-zás, ha jól emlékszem az első vga kártyám egy riva tnt2 volt. :)

(#29) tibismart


tibismart
csendes tag

Jó volt egy kicsit "visszamenni az időben". 2000-ben egy voodoo3 2000-el az én gépem volt az egyik legjobb a koliban...
De szép idők voltak :B

(#30) afterburner_


afterburner_
őstag

nagyon jó cikk :-)) 98 volt először amikor beruháztam egy elephant voodoo 1-re (emlékszem az nfs 3-ban azért nem volt műszerfal, mert ha jól tudom a 8 vagy 12 megás vga-knal lett engedélyezve az csak) , később fél évre rá miután megsült voodoo 2-re váltottam, azzal az unreal már hasított mint a szél , akkoriban írtóra szép látványt nyújtottak ezek a karik, főleg etalon volt nálam a quake 2, meg az unreal, vagy épp az nfs 3, 4, porsche unleashed...

manapság sajnos nem igazán látunk ilyen grafikai áttörést mint amit akkoriban nagyrészt a 3dfx-nek köszönhettünk....

azóta történt nem kevés változás, de valami hiányzik, jó lenne ha azt a pluszt megkapnák a játékosok mint amit akkoriban kaptunk (már akinek lehetősége volt tapasztalni azt a váltást) :-)

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#31) Konflikt


Konflikt
addikt

jo iras:)
btw, nehany eve irtam a logoutra (illetve meg a vga.nfo-ra..) egy voodoo 2 SLI tesztet

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#32) z00m


z00m
csendes tag

V3 3000 Nagyon király kártya volt, még mindig megvan.

-=)Z(=-

(#33) pechman8


pechman8
aktív tag

Jó cikk, köszönjük a megemlékezést!
Értékes írás...

HHHMMM... a Q1 Lan partik... nem volt ám net..., összejöttünk a hétvégére és az öt gép folyamatosan ment mi meg felvátva aludtunk pihentünk... Izzottak az elosztók... A haverom olyan fáradt volt, hogy kérdezte félbevágja e a gyulai kolbászt - ja, vágjad! Erre hosszában vágta fel őket.
De a minőség ugrás eszméletlen volt VooDoo-val. Örök emlék...

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#34) frescho válasza doncortio (#20) üzenetére


frescho
addikt

Szanj ra egy kicsit tobb idot legkozelebb. Megerne, fokent ha hasonloan erdekes temat valasztasz..

Anno en csak nezegettem a Vodookat, de vlaahogy nem fogtak meg. Az elso 3D kartyam egy Riva128 volt, de azt is a video bemenete miatt vettem meg.

https://frescho.hu

(#35) Tomcat


Tomcat
őstag

Hát igen,... 3dfx és a Voodoo kártyák.... Örökké emlékeimben élnek a dicső 90-es évek. A V6-6000 kivételével mindenből tartok itthon 2-3 példányt dobozostól kellékekkel a régi idők szép emlékére. V1-V2 Diamond, a V2 SLI-ben volt nagy szám. V3-V4-V5 pedig STB gyártmány. Van amiből van PCI-os itthon nekem mint kuriózum. Néha előveszem őket leporolom aztán belerakom egy kallódó korhű PII-PIII konfigba nosztalgiaként. Az egyik V5 5500-ason még "full cover" vízhűtésem is volt. :)
Aztán 2001-ben már nem lehetett tovább tartani nálam a Voodoo mániát a teljesítmény-tudás paramétekek egyre nagyobb hiányt szenvedtek és így búcsúzott mindegyik az aktív szolgálatból. Atadták a helyüket nálam az azóta is kizárólagos ATI Radeon kártyáknak.
Az R7500 kétszer körbefutotta a V5-t és mindent téren jobb volt nála. Aztán a R8500 már nem hagyott kételyt bennem arról hogy merre tovább. :)

Gratulálok a cikkhez!

Tomcat

(#36) Oti86 válasza HummeRC (#23) üzenetére


Oti86
tag

Tessék, egy Nvidia mentes cikk 3dfx teszt :DDD

[link]

és mégegy :D

[link]

[ Szerkesztve ]

http://3dfx.oti86.fotoalbum.hu/

(#37) Bull Boss


Bull Boss
senior tag

én büszke vagyok magamra hogy voodoo 3 után nem az istenitett Gef 2-t vettem hanem V4 4500 at :D

(#38) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

A Rampage ugyan szinte már befejezett és gyártósorra helyezhető lett volna, de a cégnek nem volt pénze kiadni a kártyát.

Vagy látta a 3Dfx vezetősége hogy ez sem ütőképes kártya és nincs értelme gyártósorra tenni :F .

(#39) ntomka


ntomka
nagyúr

Jó cikk, de figyeljünk oda. Pl. a MB egy nemzetközi mértékegység, nagy betűvel írandó: a B a byte rövidítése, a b a bit-é. Na meg magyarok vagyunk, a Q1 szebben hangzana első negyedévként, főleg a szövegkörnyezetben, amiben megjelenik... ezek csak apróságok... :)

ツ Headphones on - World off

(#40) KRi2


KRi2
aktív tag

Hamár 3dfx retrózás, akkor miért nem 3Dfx, amikoris fénykorát élte a vállalat, és miért az új logó, miért nem az alap?

Szerintem ez a 3Dfx

||| | || ||||| | ||| ||

(#41) Prison85


Prison85
senior tag

Nekem volt V2 és V3 is illetve később egy TNT 2. Jó kis kártyák voltak, talán még valahol meg is vannak :F

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#42) Giot


Giot
addikt

Kösz a cikket. 98 környékén kezdtem el foglalkozni a PC-vel. Nyál csorgatva figyeltem a haverok voodoo kártyáit. Elérhetetlen volt számomra no mani. :D
De jó így visszaolvasni mik is voltak.

(#43) doncortio


doncortio
senior tag

hát az ereeti logo is jó lett volna, de hát szerintem a második meghatározóbb volt (legalábbis számomra)
és azt sem írtam le mikor cserélték ki a D-t d-re

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#44) rEme


rEme
csendes tag

Jó ezekről olvasni, mert én pont ezek idejében ismerkedtem a témával, az első nagy szerelmem egy 16 megás riva tnt volt :)
Azonban, ha már netre viszel egy írást, legalább fusd át még egyszer. :) A "befelyezni" és egyéb sorozatos elgépelések elég ronda képet mutatnak. :D

(#45) doncortio


doncortio
senior tag

tudom. haptákba kellett megírnom mert utaztunk el és még akartam hogy kész legyen.

Isten veled Steve, nyugodj békében!

(#46) GEIL


GEIL
addikt

Életem első "3D kártyája" egy AGP-s Voodoo 3 2000 volt...volt mellette egy 366-os Celerona pöckölve 550-en és 256 SD RAM......röhej hogy akkoriban amikor LAN-on toltuk az Unreal Tournamentet, akkor haveroknak volt TNT2 Vanta kártyájuk 32 Mb ram-mal...ugyanilyen 366os vagy 400-as Celókkal szintén húzva és nekik "akadt" a játék 800X600x32-n....aztán próbálkoztak 800x600x16on is.....de a voodoo 3 szintén 800x600x16-on sokkal stabilabb fps-el és szebb képpel volt képest futtani....hihetetlen de quake3arena-t is azzal kedztem játszogatni, szintén 16 biten és elég volt hozzá...35-55 fps el elvoltam vele......a TNT2 Vanta meg 640x480 32 biten szét akadta magát, 16-on meg csíkos volt a köd, fakóak a szinek...stb stb.......erre mondta egyik haver hogy a TNT2 chipek nagyon jók, de kell melléjük egy erősebb proci hogy kifussa magát....erre röhögve mondtam hogy oké, de akkor a Voodoo mellé is tegyünk ugyanolyan erőset, akkor az mégjobban fog menni...stb :DDD :DDD :DDD :DDD :C

elfelejtettem hozzátenni hogy a Voodoo 3 2000 a mai napig megvan az eredeti dobozában driverCd-vel...stb.......tervezek összerakni alá egy retro gépet, Asus TUSL2C lapban, 1000-es tualatin procival 1,4 en hajtva, 512 SD133...stb stb....poénnak jó :D

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.