Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sad_Vamp válasza hallador (#46) üzenetére


sad_Vamp
őstag

egyrészt azt írod, hogy a mac egy consumer gép, másrészt hogy aki konzumer dolgokra mac-et vesz az hülye... .őőő csak én látom az ellentmondást?!

OsX=Linux?!!?! :DD :DD :DD

ez nagyon nagy hülyeség, ég és föld a 2, az hogy neked jobban tetszik még megértem, de egy átlag ember nem fogja kényelmesnek találni az alap linuxot az alap OsX-hez képest az is biztos.

Ki mondta hogy REAL time?! Azt is írtam hogy aki nem akar végletekig részletekbe belemenni, csak 1 pofás házi videót akar pl készíteni, nem a terminátor 13. részének leforgatásáról és editálásáról volt szó.

Más részt pl anno próbáltam Winen zenét felszedni (legális és kevésbé legális módokon) mindig fagyott és problémázott (drágább olcsóbb gépen is, a hangkari ugyanaz maradt azóta is) érdekes, OsX-en csak MŰKÖDIK.
(linuxra meg még driver sincs a hangkártyához--- ennyit arról hogy mennyire ki lehet váltani, átlag embere nem fog magának drivert irni egy HWhez).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#52) hallador válasza enricotoxic (#47) üzenetére


hallador
addikt

Én azt gondolom, hogy multi cégeknél nem találsz Mac gépeket, mert van egy IT policy, hogy minden gép ugyan abban a domain-ben, group policy, központi menedzsment... (még akkor sem, ha OS X-et is lehet Win domain-be léptetni) Ebbe a környezetbe nem illeszkedik a Mac.

Ebben egyet is értek veled, de az a helyzet, hogy amit leírtál az jó irány, csak éppen:
Az MS active directory egy 14 éves történet és a Mac a domainba léptetés esetén sem managelhető csak NT4 szinten, ami nem teszi alkalmassá a valódi központi managementre. Az az a Mac/Linux is egy Windows domain--os környzetben csak egy authentikált gép, amivel nem sokat ér a rendszergazda team. Tehát nem kompatibilis vele semennyire az AD lényege a csoport management, és a csoport házirend melybe nem illeszthető a Mac.

Kivéve azoknál a média cégeknél ahol tartalmat állítanak elő, kiadványszerkesztés, videó és képfeldolgozás (bár én videós cégekkel nem találkoztam munkám során).

Fotós, kiadványszerkesztésnél valóban ott a mac.

Videós munkánál pedig ennek történelme van, a 90-es évek végén amikor az MS éppen szenvedett a Mileniummal, meg a Win 98-al, akkor a Mac igen leteredté vált (Gyakorlatilag a 90-es évek elejétől), a videós rendszereknél.
Csak éppen a Wndows 2000- és a .Net megjelenése ami kategóriákkal több, könnyebb, gyorsabb, és hatékonyabb lehetőséget biztosított a szoftverfejleszőknak mint a MacOSX (Ma is), szépen elkezdtek MS-re fejleszteni, majd megjelentek az ezlő NetBurst archutechtúrás Xeonok velük együtt az erre épülő Workstationok, megjött a Windows XP, Vista és szépen étvették a hatalmat a drága nehezen fejleszthető, komoly kompatibilitási problékkál küzdő Mac Pro felett (Ha nem így hívták akkor bocs van aki ezt jobban tudja), ami jóval drágábban tudtak az IBM Power 4/5 processzorokkal az Apple.

Mikor 2005-ben az Apple feleszmélt, akkor a wintel átvette ezen a piacon a "hatalamat". Ez azóta is tart. Ma a HP Z820 vonallal már nem tud, és szerintem nem is akarja felvenni a versenyt az Apple, a profilja ia megváltozott az Apple-nek (Iphone, Ipad vonal)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#53) hallador válasza sad_Vamp (#51) üzenetére


hallador
addikt

Ha majd haljandó leszel értelmezni amit írtam nem pedig kocsma módon válaszolni, akkor szól. Köszi.... ;)

Mert láthatóan arra megy ki a játék, hogy flamelj, de nem nem megyek le a szintedre. Csak akkor válaszolj majd ha érted mire kellene válaszolnod....

A hozzá nem értés nem ment fel az alól, hogy valótlanságokat állítasz, pl azzal kapcsolatban amit én írtam.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#54) enricotoxic válasza hallador (#52) üzenetére


enricotoxic
tag

Ezért írtam, hogy "(még akkor sem, ha OS X-et is lehet Win domain-be léptetni) " :) Tehát erre nem jó!

(#55) emvy válasza bunfi (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

Szinte senkinek nincs 'szuksege' ra, ahogy a kenyelmes rugozasu autora sem, megis megerjuk, ha valaki olyat vesz.

while (!sleep) sheep++;

(#56) hallador válasza enricotoxic (#54) üzenetére


hallador
addikt

Egyetértünk. Nem is kötözködésnek írtam le félre ne értsd. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#57) sad_Vamp válasza hallador (#53) üzenetére


sad_Vamp
őstag

pont annyira facsartam a dolgokat mint TE, de látom amit neked szabad másoknak nem :D

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#58) hallador válasza sad_Vamp (#57) üzenetére


hallador
addikt

Picit úgy érzem megint flamelsz? Vagy csak nem tudsz értelmesem válaszolni amit írtam akkor ne válaszolj :) , mert szerintem a fórum azért van, hogy egymás véleményét megvitassuk, esetleg tanuljunk a másik gondolataiból, szerencsére Magyarországon is kialakul lassan ez a kultúra, a legtöbb intelligens emberben. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#60) sad_Vamp válasza hallador (#58) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Leírtam emberi nyelven, ami neked már "kocsmastílus". Ez ellen nem tudok mit tenni sajnos.

Nem fogom oldalakon keresztül magyarázni, hogy szerintem miért nem egyenlő a Linux és OsX pár példával szemléltettem. (hogy szakértőt szerezz magadnak az meg kb pont a "zsarolásnyi" pénzt emésztené fel valószínűleg) A video vágásos témát pedig te forgattad ki, én realtime vágásról nem beszéltem, sem profi film forgatásról.
Az meg hogy önmagadnak ellent tudsz mondani 2 hozzászóláson belül, arról igazán nem tehetek (konzumer gépet konzumereknek venni hülyeség ugye?).

Szóval attól hogy fennhéjázol és megjátszod a művelt diplomatát nem fogsz jobb fényben tündökölni már megbocsájts.

Szóval én kérek elnézést!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#61) hallador válasza sad_Vamp (#60) üzenetére


hallador
addikt

Nem fogom oldalakon keresztül magyarázni, hogy szerintem miért nem egyenlő a Linux és OsX pár példával szemléltettem.

Ki írt ilyet, hogy egyenlő? kérlek idézd!

Az meg hogy önmagadnak ellent tudsz mondani 2 hozzászóláson belül, arról igazán nem tehetek (konzumer gépet konzumereknek venni hülyeség ugye?).

Ezt is idézd!

Szóval attól hogy fennhéjázol és megjátszod a művelt diplomatát nem fogsz jobb fényben tündökölni már megbocsájts.

Akkor ezt is idézd!

(hogy szakértőt szerezz magadnak az meg kb pont a "zsarolásnyi" pénzt emésztené fel valószínűleg) A video vágásos témát pedig te forgattad ki, én realtime vágásról nem beszéltem, sem profi film forgatásról.

Szóval akkor ha nem érted mit írok én vagyok a hülye?

Hmmmm.... Barbár módszer, és nem működik.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#62) Reggie0 válasza Raysen623 (#42) üzenetére


Reggie0
félisten

Na te sem tanultad meg visszaolvasni a kommenteket. Ettol lesz valaki igazan kozrohej. Annyit segitek - hogy ne erezd nagyon elveszettnek magad - hogy a #38 5. bekezdeset olvasd el. Megsugom a #38-ra ment az en kommentem, de azt mar nem varom el toled, hogy magadtol felismerd.

Arrol meg nem is beszelve, hogy nem csak katonaknak van a Getac, de valoszinu tul kevesett lattal a vilagbol, hogy ezt tudjad is.

[ Szerkesztve ]

(#64) emvy válasza #32839680 (#63) üzenetére


emvy
nagyúr

Mostmar vannak ilyenek, es ez tokjo -- tavaly pl. meg nem voltak.

while (!sleep) sheep++;

(#66) sad_Vamp válasza hallador (#61) üzenetére


sad_Vamp
őstag

akkor idézek:

Az OsX-et megfelelő szakértelemmel tökéletesen helyettesít egy Linux,
erre mondtam, hogy nem, nem nem helyettesíti mert nem egyenlő a 2.

Ha valaki consumer felhasználásra akar gépet venni, és meg szeretné úszni annyi pénzből ami erre szükséges, akkor sok minden lesz a Mac de megérni nem fogja.
Szerintem Mac-et ma az vesz, aki tényleg keres vele

Ha consumer (sima felhasználó) vagyok miért keresnék pénzt a gépemmel? Van igazság abban amit mondasz, igen term. lehet olcsóbb gépet venni és tényleg lehet melózni is mac-el, csak összemostad ezt egy kicsit szerintem.

Szerinted! Mert notebook nem alkalmas videóvágásra. Szerkeszteni is esetleg minimálisan (Real time-ra meg sehogyan sem egyik sem),
Ahogy Te írtad itt "Szerinted!" Mert szerintem több száz MAC és YT felhasználó tudna (ha tudnánk melyik videók készültek maceken iMovie-val) megcáfolni ebben.

Ennyi volt a problémám.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#68) sad_Vamp válasza #32839680 (#63) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Term. lehet! Senki sem állította azt, hogy nem. De nem ilyen OP rendszerrel és software felszereltséggel. Van akinek ez megéri a felárat és van aki úgy beszél róla hogy még nem is látta/használta. Persze lesznek olyanok is, akiknek egyszerűen nem jön be, vagy bizonyos felhasználói szokásuknál fogva nem felel meg (őket is meg lehet érteni). A HW általában sajnos nem sokkal jobb az almánál, max. picit szebb (már akinek ez tetszik mert ez meg szubjektív dolog).

És mi gátol meg abban, hogy egy nagyobb monitorra kösd akár az AIR-t is? Mert szerintem 13"as wines gépen sem fogsz PSelni, vagy vidit vágni, ugyanigy MACen sem.... én is monitorra kötöm ha ilyesmit csinálok.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#70) hallador válasza sad_Vamp (#66) üzenetére


hallador
addikt

Ok köszönöm, de akkor lehet tisztázni a dolgot, és ez így korrekt szerintem:

Az OsX-et megfelelő szakértelemmel tökéletesen helyettesít egy Linux,
erre mondtam, hogy nem, nem nem helyettesíti mert nem egyenlő a 2.

Itt én azt értettem, hogy a kettővel pontosan elvégezhető közel ugyanaz a munka 95 - 98 %-ban. ez pedig != azzal, hogy a kettő ugyanaz lenne. A videóvágás nem ilyen. De minden más igen.
Ezt abból is tudom neked bizonyítani, hogy amíg MacOSX-et használtam, pont ugyanazt tudom használni Linux alatt is. Sőt. És nem azt írtam ha jobban megnézed, hogy ugyanaz lenne, hanem azt, hogy az egyik helyettesíti képes a másikat megfelelő szakértelemmel, de akkor ide írom alkalmazás szinten.

Ha valaki consumer felhasználásra akar gépet venni, és meg szeretné úszni annyi pénzből ami erre szükséges, akkor sok minden lesz a Mac de megérni nem fogja.
Szerintem Mac-et ma az vesz, aki tényleg keres vele
Ha consumer (sima felhasználó) vagyok miért keresnék pénzt a gépemmel? Van igazság abban amit mondasz, igen term. lehet olcsóbb gépet venni és tényleg lehet melózni is mac-el, csak összemostad ezt egy kicsit szerintem.

A Mac Consumer gép ezen kár is lenne vitatkozni. De azért az is tény, hogy a fotósok, a nyomdák pénzt is keresnek vele szépen én is ismerek ilyen embereket, az más kérdés, hogy ezek a gépek irodában vannak, és ott dolgoznak velük. Ez nem összemosás, nem csak Business géppel lehet pénzt keresni erre épp a Mac a legjobb példa.

Szerinted! Mert notebook nem alkalmas videóvágásra. Szerkeszteni is esetleg minimálisan (Real time-ra meg sehogyan sem egyik sem),
Ahogy Te írtad itt "Szerinted!" Mert szerintem több száz MAC és YT felhasználó tudna (ha tudnánk melyik videók készültek maceken iMovie-val) megcáfolni ebben.

Bocs én videóvágás/convert alatt nem játékszoftverekre szoktam gondolni, hanem: Edius Canopus, Procoder, Carboncoder, Premiere Pro, Avid, FinalCut Pro 11 (Már egész jól használható).

Persze a sima PC alapon is megvannak az ilyen szoftverek mondok párat, mint az iMovie: Pinncle Studio, Adobe Premiere Express, Wideo Movie Maker, Format Factory.

Neked is mondom engem meg lehet győzni. :)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#71) bunfi válasza enricotoxic (#50) üzenetére


bunfi
őstag

Ha állandóan azt szajkózza, hogy <írd be ide a modell nevét> mennyivel jobb, mint a Logan, akkor az. Sőt még paraszt is, de ugye itt egy olyan sincs, aki azt állítaná, hogy Machez képest a pc/notebook egy szar, nem? :U

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#72) negyedes


negyedes
addikt

az a baj itt a forumon, hogy mindenki szakmai szemmel(IT, rendszergizda, elektromuszeresz) probalja meg megmagyarazni a bizonyitvanyt.

ami itt nem megy az a juzer agyaval valo gondolkodas. US-ben egy mac ara olcsobb mint nemetben, out of box jon. megy az iphone, ipad-al, ipodal. relativ olcso. csomo program elerheto ra ami win-re is. sok dolog egyszerubben erheto el mint win-en. es nagyabol ennyi. konnyu es kenyelmes -> ez kell a juzernak.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#73) erdoke válasza #32839680 (#67) üzenetére


erdoke
titán

Alap képszerkesztésre és videóvágásra – családi cuccok, céges események eredményeinek YT/Vimeora tolásához – rovábbra is tartom az állítást. Szó se volt professzionális, vagy akár félprofi felhasználásról.
Van itthon 4 laptop, és már egyiken sincs komolyabb képszerkesztő progi, videóvágóról nem is beszélve. Amire szükségünk van 3 gyerek mellett, azt simán megoldjuk az iPadeken, ugyanez van a sógoroméknál, a tesóméknál, stb. Ha megnézed, milyen az átlag YT videók színvonala, még jobban is állunk...

A legjobb aláírás a héten

(#74) bunfi válasza negyedes (#72) üzenetére


bunfi
őstag

Egyszerű embereknek készül, akik nem akarnak fáradni, csak működjön és megfizetik az árát. Értem. Én nem vagyok ilyen és még vannak páran így. Kérem ne állítsuk piedesztálra a hozzánemértést, lustaságot, nemtörődömséget.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#75) section9


section9
őstag

Én komolyan megvenném a Mac gépeket, mert azért "annyira" nem drága, de 1 év garanciával nem nagyon bízom meg az Appleben.

(#76) emvy válasza erdoke (#73) üzenetére


emvy
nagyúr

Majdnem mindennel meg lehet csinalni majdnem mindent, ezt felesleges bizonygatni. A kerdes az, hogy mennyire kenyelmesen -- es ez nagyban fugg az egyeni preferenciatol. Nekme van otthon egy iPad Air, a legutolso eszkoz, amin csinalok barmit (elotte van a PC-m, a rMBP, a WP telefon, az Androidos telefon..). Szoval ez egy meddo vita/diszkusszio.

while (!sleep) sheep++;

(#77) Raysen623 válasza Reggie0 (#62) üzenetére


Raysen623
addikt

Az összes korábbi kommentet elolvastam és pontosan tudom mire válaszoltál, csak éppen túl sok értelme nem volt. Az almát nem szokták a körtéhez hasonlítani és fordítva...
Szóval ne forgasd ki a szavaimat ha kérhetem...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#78) Alex91 válasza bunfi (#74) üzenetére


Alex91
félisten

Miert, szerinted a Mac-hez nem kell erteni? Az mas kerdes, hogy talan kevesebb tudassal is el lehet vele lenni. Ugyanugy vesznek PC-t is "hozzaertok" es nem hozzaertok, mint ahogy Mac-et is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#79) sad_Vamp válasza hallador (#70) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Látod ez is 1 probléma: consumer gépről beszélgetünk (ezt már tisztáztuk) és Te stúdió programokat kevertél bele a dolgokba, kérdem én miért? A studió programok ugyanúgy nem fognak futni az olcsóbb(nak vélt) más laptopokon sem.

morgyi #69: ezt inkább nem is kommentálom. :F

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#80) sad_Vamp válasza bunfi (#74) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Nem tudom hány éves vagy, és hogy mivel foglalkozol és mennyi a szabad időd, de nekem rohadtul megérte már most, a "csak működik" érzés, mivel azt az időt amit szerencsétlenkedéssel töltöttem volna winen itt megoldtottam általában csuklóból és foglalkozhattam más, adott esetben FONTOSABB dologgal (félre értés ne esseék DOS 6.22óta használok PC-t értek a winhez is, de van ami egyszerűen nem úgy, vagy nem megfelelően működik rajta. És azt sem mondtam hogy az OsXnek nincsenek hibái, mert vannak. Ahogy írtam, felhasználástól függ, és nem lustaságtól meg nemtörödömségektől).

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#81) enricotoxic válasza bunfi (#71) üzenetére


enricotoxic
tag

Akkor én vállalom, sznob vagyok! Nekem egy Golf jobb autó mint a Logan. Én kifejezetten nem szeretem a Dell notikat, kivéve a next business day on-site gart.

Azt gondolom, hogy:

- a Macbook Pro megéri az árát, jó gép
- a feleennyiért mantrával én sem tudok mit kezdeni/nem értek egyet
- azonos kategóriájú gépekkel kell összehasonlítani a Macbook Pro-t, Apple nem gyárt belépő szintet
- leggyakrabban azok szidják a Mac-et akik nem ismerik (mint régen én is)
- van egyfajta irigység a Mac gépekkel szemben, az egész Apple-vel szemben, sokan utálják, menő szidni és sajnos van alapja
- enterprise környezetben (GP) nem jó a Mac
- kreatívoknak és otthoni felhasználásra ideális
- az OS X olyan mint egy profi kalapács, nincs rajta lézeres irányzék, de amit tud azt mindig tudja, olyan mint egy megbízható autó, nem imádkozol a kulcs elfordítása előtt
- van nagyon jó PC-s notebook gyártó is, nekem a Lenovo "X" és "T" széria

(#82) erdoke válasza emvy (#76) üzenetére


erdoke
titán

Nem csak kényelem kérdése, Win alatt az egyszerű felületű, ötletes, mégis jól működő kép- és videószerkesztők egy vagyonba kerülnek, és amikor legalizáltam a szoftvereket a laptopokon, eszem ágában sem volt fizetni értük. 5 iPadre volt 8-10 euró az a pár app, amit képekre és videókra használunk iOS-en.

A legjobb aláírás a héten

(#83) emvy válasza erdoke (#82) üzenetére


emvy
nagyúr

Kepszerkesztokbol biztosan van olyan, ami ingyenes es jo is, videokkal sose foglalkoztam, szoval nem tudom.

while (!sleep) sheep++;

(#84) negyedes válasza bunfi (#74) üzenetére


negyedes
addikt

probaltal mar windowson szinprofilt beallitani 2-3 monitorhoz? hmmm? :U windowson kb 15 perc mac-en 2-3 click. :U

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#85) erdoke válasza emvy (#83) üzenetére


erdoke
titán

Nekem a "jó" azt jelenti, hogy az asszony vagy a gyerekeim is könnyen meg tud vele csinálni alap dolgokat pár perc ismerkedés után, és az eredmény is teljesen vállalható. Mutass egyetlen Win programot, ami ilyen... Mondjuk legyen a FaceTune a benchmark iPaden.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#86) hallador válasza sad_Vamp (#79) üzenetére


hallador
addikt

A Premiere Pro nem az. Az Edius feles, lehet az. A FinalCut soha nem volt az.
Szóval ezek elfutnak egy PC-n is simán. Notebookon is.

Ebből az Edius Canopus, és az AVID ami ténylek stúdió is lehet. A többi nem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#87) bunfi válasza enricotoxic (#81) üzenetére


bunfi
őstag

Látom nem sikerült értelmezni, amit írtam. De áthelyezem ebbe a Logan-többi autó szituációba. Sokan nem engedhetnek meg maguknak egy Golfot, ezért Logan-t vesznek, mert szükségük van egy autóra, mert pl. Budapest aglomerációjában laknak és meg kell oldani a munkába járást, gyerekek szállítását, mert nincs megfelelő tömegközlekedés. Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért kell kiemelni, hogy mekkora szar a Logan, mert <indokok>. Főleg azt nem, hogy miért épp Logan tulajdonosoknak kell ezt hangoztatni.

Egyszerüsítve: örülök, hogy megtaláltad azt az eszközt, ami a te igényeidnek megfelel, de fogadjuk el, hogy mások olcsóbb, kevésbé minőségi, kevésbe presztizsmárka eszközök is kielégítik az igényeiket. Mint ahogy azt is, hogy ez a lesajnálás, hogy ez vagy az a laptop, mekkora egy szar igenis még jobban az alma ellen hangolja még a nem hozzáértőket/témában nem érintetteket is.

(#80) sad_Vamp
Egyikhez sincs semmi közöd és különösképp nem kedvelem ha valaki így kezdi az érvelését. Engem sem érdekel, hogy te mit dolgozol vagy hány éves vagy. Irreleváns. A csak működik életérzés pedig nagyszerű. Ennek is köszönhetően van égetően nagy látszámhiány az IT szektorban és van már jelenleg is szakmai szintbeli probléma. Elvész a nem szakember, de bizonyos problémákat önnállóan is megoldani képes réteg. Hasonlóan ahhoz, ahogy eltűnik a középosztály a magyar társadalomból.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#88) hallador válasza Alex91 (#78) üzenetére


hallador
addikt

Teljesen jogos, és pontosan beletaláltál a közepébe ezzel:

Ugyanugy vesznek PC-t is "hozzaertok" es nem hozzaertok, mint ahogy Mac-et is.

:)

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#89) sad_Vamp válasza bunfi (#87) üzenetére


sad_Vamp
őstag

vice versa: miért kell oltani golfosokat a loganosoknak hogy "feleslegesen" költöttek több pénzt? (megmondom ált. irigységből)

Uram ön nagy tévedésben van, arra céloztam, hogy az idő legtöbbünknél pénzt jelent, ha időt spórolok -előre is elnézést de ez most trágár lesz- p*csaságokon, azt az időt felhasználhatom olyan dolgokra amivel pénzt (vagy más számomra hasznosabb) dolgot kereshetek. Mellesleg le sem kakálom ki vagy mi vagy (bár így már van sejtésem).... csak próbáltam rávilágítani egy apróságra az ügyben. Nálam ezzel az IT hülyeséggel rossz helyen kopogtatsz, mert jó darabig én voltam a "mindenki IT-se" itt a környéken (beleuntam). A létszámhiányotok magyarországon meg azért van amiért nálunk is, a hülyék maradnak otthon, akinek meg van 1 kis sütnivalója az már rég elhúzott a redvásba innét, mert annyi pénzért nem hogy gondolkodni, de még felmosni sem fog. A középosztály meg pontosan azért tűnik el mert, a politikai elit már jó ideje azon dolgozik, hogy el is tűnjön. Ugyanis nem érdekük egy olyan osztály akiknek van ideje gondolkodni és lázongani.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#90) enricotoxic válasza bunfi (#87) üzenetére


enricotoxic
tag

Én is azt érzem, hogy nem sikerült értelmezni azt amit írtam. Hol írtam olyat, hogy a Logan szar? Én azt írtam, hogy: "megbízható, alacsony a fenntartási költsége és jó az ár érték aránya" Én a golfot választanám, jobbnak tartom.

"de fogadjuk el, hogy mások olcsóbb, kevésbé minőségi, kevésbe presztizsmárka eszközök is kielégítik az igényeiket"

Akkor azt is fogadjuk el, hogy vannak olyan termékek a piacon amik nagyon jók, még akkor is, ha nem engedhetjük meg magunknak. Attól miért szar, mert nem tudjuk megvenni?

Nekem most nincs Mac-em, de ettől még jó gépnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#91) Reggie0 válasza Raysen623 (#77) üzenetére


Reggie0
félisten

Ertem. Szoval ertelmezesi problemaid akadtak.

(#92) emvy válasza erdoke (#85) üzenetére


emvy
nagyúr

Megint a preferenciaknal vagyunk. Szamomra a 'jo' nem szuksegszeruen kapcsolodik ossze azzal, hogy a gyerekem mit tud vele megcsinalni, ugyanis en akarom hasznalni. De elfogadom, hogy neked mast jelent -- azert viszont belathatod, hogy nem az az egyetlen fokmeroje a minosegnek, hogy a gyerek mit tud vele megcsinalni es mennyi ismerkedes utan.

while (!sleep) sheep++;

(#93) bunfi válasza sad_Vamp (#89) üzenetére


bunfi
őstag

Én egy szóval sem mondtam, hogy feleslgesen. Ők ezt akarták, viszont abba feleslges volt belemenni, hogy mivel mit hogyan lehet csinálni.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#94) erdoke válasza emvy (#92) üzenetére


erdoke
titán

Van a példa (amit én hoztam), illetve van, amire a példával rá akartam mutatni. Ez utóbbi talán nem egyértelmű, de azt szerettem volna nyilvánvalóvá tenni, hogy nagy többségnek mire van igénye egy szoftverrel (jelen esetben kép/videószerkesztővel) szemben, és mennyi időt/energiát hajlandó beleölni, hogy kielégítse azt.
Nemhogy a családtagokat, de már engem se lehet rávenni, hogy órákat, netán napokat töltsek egy alkalmazás kiismerésével, hogy a végén egy kicsivel jobb eredményt érjek el használat közben. Töltsön inkább a fejlesztő több időt azzal, hogy egyszerűen tanulható és használható, az igényekre szűkített megoldást készít...

A legjobb aláírás a héten

(#95) FIREBLADE78 válasza caprine (#25) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Nem magyar resellertől kell megvenni,ennyi,360k vettem retinát (8gb ram,256gb ssd) ;)

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#96) Reggie0 válasza FIREBLADE78 (#95) üzenetére


Reggie0
félisten

Van amelyikert meg USA-ba is megeri kirepulni, akkora az elteres. Persze ki kell fogni jo kedvezmenyes jegyet.

[ Szerkesztve ]

(#97) merkucyo


merkucyo
aktív tag

De reméltem ,hogy a 13-as változaba is kerül valami dedikált gpu , így csak 15-ös variáns jöhet nálam számítsába , ami 750gt-vel működik és hiába közel 800 pénz ez van a legjobb ar/érték arányban szerintem.

Azt azért nem mondanám , hogy nem lehet veled dolgozni sőt , de komolyabb munkához már Mac Pro fog kelleni ha házon belül akarunk keresgélni , vagy laptopban nem marad más csak a Precision .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#98) hallador válasza merkucyo (#97) üzenetére


hallador
addikt

Esetleg a ZBook, vagy a Celsius, bár a mai W50-es Tecrák is igen durvák.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#99) Raysen623 válasza Reggie0 (#91) üzenetére


Raysen623
addikt

Mi lenne ha befejeznéd a személyeskedést? Tudom hogy nehéz dolog ez számodra de próbáld meg...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#100) DithenS


DithenS
senior tag

Én azt nem értem hogy mindenki írja hogy minőségi meg minden,kenterbe veri az eddigi laptopjaimat sztori is érdekes,de ez nem elvárás ilyen szinten hogy minőségi legyen,ezt már alapból tudnia kell 400k ért,egyébként ez se bírna 9 órát ha windows lenne rajta,csak annyi hogy a saját OS sokkal jobb,igaz sok embernek bonyolult meg minden de egy nagyon jól optimalizált oprendszerről beszélünk így érthető a + 100k! Egyébként is ha egy szar windowsért elkérhetnek 30-35-öt akkor egy sokkal jobb oprendszerért szerintem 100-at simán,és akkor nem is beszéltünk arról hogy rohadt nagy a felbontása,kapsz hozzá irodai alkalmazásokat,jó kis képszerkesztőt stb,windowsot megveszed 30-ért és semmi,ha Office meg minden szir szar kell jó pár tízezres rámegy még az árra,és akkor nem is beszéltünk a jó képszerkesztöről.
VGA meg nem kell bele,minek? Ez nem gaming noti,igazából az Apple legnagyobb hátránya az,hogy nem értékesíti az oprendszerét :S Mennyivel jobban használmám...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.