Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) merkucyo válasza hallador (#98) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Azok is bizonyára jó gépek, de a Dell-nek okkal van nagy neve ezen a fronton :K

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#102) buvartacsko válasza DithenS (#100) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az OS X-et le tudod tölteni ingyen a Mac App Storeból! :) Vagy mindenképpen pénzt akarsz adni érte?

Persze értem mire gondolsz, de ha sok száz ezer másik konfigra is fel lehetne rakni, akkor már eltűnne az előny hogy jól optimalizált.

(#103) Reggie0 válasza Raysen623 (#99) üzenetére


Reggie0
félisten

Bagoly mondja. De boven eleg, ha nem szolsz hozzam, meglatod, eddig is csak reagaltam. Es hat amilyen az adjon isten...

[ Szerkesztve ]

(#106) hallador válasza #32839680 (#104) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk a sztori abból a szempontból vérzik, hogy az OSX elődjei legtöbb esetben olyan architektúrán futottak, amit kategóriákkal többe kerültek mint egy bármikori PC. Szóval olcsóbb biztos nem lehetett. A Mac által használt architechtúrák, a legtöbb esetben igen komoly cuccok voltak. Jóval fejlettebbek, mint a mindenkori X86. Az apple akkoriban:

Motorola 68030
IBM PowerPC 603-at
IBM PowerPC G3 750

Chipeket és ennek variánsait használta. Ezeket a procikat akkoriban Workstationokben, és komoly szerverekben használták, többek között a NeXT, a SUN, az IBM. Szóval olcsóbb nem lehetett mint a PC, az biztos.

Ez 2005-ben változott meg, mert nem tudtak az akkor architektúrával mobile eszközöket gyártani ami versenyképes lett volna az akkori Intel Banias, Dothan magokkal. Nem beszélve az árról, ugyan hiába volt a Power 5 bivaly, ha nem lehetett eladni csak dupla annyi pénzért mint a kor NetBurst Prescott C magos Irwindale chipekkel.

Ez a legenda nem igaz.

(#105) morgyi

Ebben biztos lehetsz, nagyon megugrana a MacOSX felhasználói köre, ha ezt bevezetnék. Ez szerintem is így lenne.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#108) bunfi válasza #32839680 (#104) üzenetére


bunfi
őstag

A legenda úgy szól (ami egyébként fedi is a valóságot), hogy annyira el volt ragadtatva Mr. Jobs a japán szervezés és hatékonyságtól, hogy tervbe vette, hogy a VAIO gépeken futhatna az OSX.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#109) Misi1979 válasza bunfi (#108) üzenetére


Misi1979
őstag

Volt egy ilyen sztori is, bizony.. meg volt egy olyan is, mi szerint egy (tán orosz?) cég egészen messzire ment: konkrét hackli-konfigokat árultak, osx preinstalled.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#110) dsg012 válasza hallador (#106) üzenetére


dsg012
csendes tag

de igaz

[link]

[ Szerkesztve ]

(#111) hallador válasza dsg012 (#110) üzenetére


hallador
addikt

Azért jobban utána nézhetnél a dolgoknak.

Ha konkrétan a Motorola StarMax-ra gondolsz ami a maga korában 1800 - 3000 $ volt 1997-ben akkor ugye nem gondoltad komolyan Te sem, hogy ez olcsónak számított. Nem volt az.

Ekkor a Power Mac G3 2300 - 4000 $ volt.

Na most a StarMax-.ot lowend Macnek is hívták.

Csak éppen a PC-k még akkor is ha az Vendor PC is volt, CD rommal, Floppyval Monitorral Billentyűzettel egérrel 1500 $-ért megkaptad, ha ez nem Vendor, volt hanem Te raktad össze, akkor ezt 600 - 800 $-rt megkaptad.

Igaz hogy teljesítményben sehol nem volt az Apple gépekhez, de majdnem fele annyiba került, ha meg nem vendor volt 3-ad annyiba.

Szóval nem volt igaz. Még a Motorola clone-ok is kb 1,5 - 2 * annyiba kerültek mint a PC alapú társaik.

(#107) morgyi

Ilyen nem létezett.

(#109) Misi1979

Természetesen full illegálisan.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#112) dsg012 válasza hallador (#111) üzenetére


dsg012
csendes tag

1. licenszelték az oprendszerüket? - igen
2. a klóngyártók olcsóbb gépeket dobtak a piacra? - igen
3. az Apple azért állította le a programot mert veszélyeztetve érezték a saját eladásaikat? - igen

Ha nem haragszol nem fogom begépelni neked Jobs hivatalos életrajzának 354. oldalát ahol ezt leírják, legyen elég a Wikipedia - (Official Macintosh clone program).
Tök feleslegesen keverted bele amúgy a PC-k (pontosabban a nem az Apple oprendszerét futtató gépek) árait. Itt arról volt szó, hogy a klónok olcsóbbak (érted, nem olcsó...) voltak mint a hivatalos Apple gépek.

[ Szerkesztve ]

(#113) hallador válasza dsg012 (#112) üzenetére


hallador
addikt

Tök feleslegesen keverted bele amúgy a PC-k (pontosabban a nem az Apple oprendszerét futtató gépek) árait. Itt arról volt szó, hogy a klónok olcsóbbak (érted, nem olcsó...) voltak mint a hivatalos Apple gépek.

Olvass már vissza kérlek, és nézd meg mire válaszoltam, mert elbeszélünk egymás mellett rendesen.

Pont az olcsón volt a hangsúly, abban amit írsz igazad is van, csak nem ebben a konkrét esetben.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#114) 8nemesis8 válasza #32839680 (#63) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nekem van egy W530-am és cserélni fogom, mert a teljesítményét leszámítva egy hulladék a minősége.
Lehet pont az enyémet szerelték részegen, de másfél éves és kitört a delete gombja, pedig vigyázok rá nagyon. A touchpadja néha fogja magát és elkezd kattintgatni pár másodpercig, majd megjavul 1 hétre!
A teljesítményben nagyon komoly, egyik legnagyobb i7-el jött ki 2GBos Quadro K2000M-es VGA 16GB ram és mellé ssd. FullHD IPS kijelző.

A másik szépséghibája, hogy takarítás közben a mikroszálas törlőkendő leszakította a lenovo "e" betűjének alját! :W

Továbbá minőségről még, hogy enyhén gumírozott a monitor borítása, ami elkezdett kopni és elég csúnya...
A gép ára valahol 6-700 000 között volt.

[ Szerkesztve ]

(#116) 8nemesis8 válasza #32839680 (#115) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ott nincs tapasztalatom, de volt már HP Elitebookom is még az egyetem alatt, kb 3 évvel ezelőtt.
Hát 3 év alatt kb 2 nagyszerviz volt. Értsd: alaplapcsere és burkolatcsere(nem zárt lecsukáskor). Illetve a töltőjét vagy 3szor kellett cseréltetnem, de már kiröhögtek vele. Azóta baja nincs(kopp-kopp) hugomnak adtam, kapott SSD-t, meg új zsanérokat!
Munkahelyemre kértem egy mac-et és kaptam is egy erősebb mac mini-t, aztán most elcsábultam. Itt van még a Win is mellettem, de nagyon ritkán kell csak.
Engem meggyőzött eddig, a következő egy hordozható apple gép lenne, kíváncsi lennék a tartósságára.
Volt Iphone-om, de nem győzött meg, az Ipad viszont igen :) Tehát valamennyire pártatlan vagyok vagy lassan már csak voltam.

On: Mindenesetre örülök, hogy a belépő szinte is hozták a 8GB memóriát, mert azért elkél, ha valaki nem csak böngészére használja a mac-et, bár az nem is vesz gondolom pro-t!

(#117) erdoke válasza 8nemesis8 (#116) üzenetére


erdoke
titán

Én Latitude-okat használok már 15 éve, amikor az akkori munkahelyem átállt ThinkPadről, és eddig egy se romlott el. Sőt, még közvetlen kollégánál se tudok róla, hogy megadta volna magát, talán egyszer rémlik valami, de az már százas nagyságrendből. A 3 évente lecserélt céges laptopomat egy ideje megtarthatom, és a 7,5 éves ugyanúgy fut azóta is a gyerekeknél, mint a 4,5 éves.
Nem mindegyikkel voltam maradéktalanul elégedett (pl. D600 gagyi kijelzője, hangos hűtése), de az utóbbi szériák lassan tovább javultak. És itt nem a teljesítményre gondolok.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#118) Gadgetfan_ válasza #32839680 (#115) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Nálunk a cégnél pl. az üzleti, hurcibálós Thinkpadeket szép lassan mind lecserélték Fujitsu Lifebook u/uh modelekre (a munkagépek meg már régóta Celsiusok), mindenki nagy megelégedésére. Nagyon jó kis gépek. Mondjuk nekem még mindig a Thinkpad van meg, de nem is használom, mert iPaden intézem a dolgaim, munkára meg ott a Celsius.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#119) 8nemesis8 válasza erdoke (#117) üzenetére


8nemesis8
veterán

Persze, a teljesítmény úgyis adott a specifikációs és hardver folytán.
De ez a nem mind1, hogyha van egy ilyen tapasztalatod.
Nálunk is van akinek Dell gépe van, azért panaszkodik rá, mert lassú, de baja nincs neki. Van akinek Dell XPS asztali gépe van 4-5 éves és ugyancsak makulátlan.
Én eddig úgy voltam vele, hogyha munkaeszköznek kell, akkor nehéz melléfogni business gépek esetén, pláne egy ThinkPadnél...de nem így lett. A fogyasztói társadalom hatására(szerintem) ezen gépek minősége sem hozza már a régi IBM színvonalat. Van otthon egy kb 15 vagy több éves IBM, monitorja már letört vagy 3-4 éve, többször elejtette a tulaja, de még mindig működik :)
A mai gépek nem tudom mikor élnek meg majd ennyit.

@Gadgetfan_: Ilyesmik? [link]

[ Szerkesztve ]

(#121) Gadgetfan_ válasza 8nemesis8 (#119) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ilyesmik is. Jellemzően, inkább a 14"-es méretet, és abból is csúcsmodelleket célozták meg legtöbben, aki tehette inkább a hetes szériát kérte, de a főnököm pl. ezt kapta.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#122) Gadgetfan_ válasza #32839680 (#120) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ne keverd össze a Fujitsu-Siemens laptopokkal, az már régen volt, a Fujitsu azóta az egyik legjobb legmegbízhatóbb a piacon. A Celsiusok meg milliós nagy munkaállomások. Baromi jók.

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#123) Reggie0 válasza #32839680 (#115) üzenetére


Reggie0
félisten

Mindegyik geprol fogsz ilyet olvasni, az MB Pro-rol is. A neten jellemzoen a panaszok jelennek meg.

(#124) hallador válasza #32839680 (#120) üzenetére


hallador
addikt

Ez nem így van:

A Fijutsu Siemens is ketté volt szelektálva régen is.

Volt a Cunsumer/Office vonal:

- Amilo
- Amilo Pro
- Esprimo

És volt az Enterprise business:

- LifeBook C (Belépő), S (Think & Light), E (Original Business)
- Celsius (Workstation)

Az utóbbi kettő Magyarországon nem volt annyira elterjedve, pedig ütötték a kor HP, Dell, IBM vonalát nem egyszer.

(#122) Gadgetfan_

Ez hülyeség a FS érában is voltak jó notebookjaik, csak Magyarországon nem voltak elterjedve.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#125) 8nemesis8 válasza Gadgetfan_ (#121) üzenetére


8nemesis8
veterán

Korrekt, meglepett a felbontása is!
Alaposabban utána kell olvasnom ezeknek, designban sem rosszak. Pont egy ismerősnek kellene félig meddig munkára hordozható és megbízható gépet ajánlanom!

(#126) hallador válasza 8nemesis8 (#125) üzenetére


hallador
addikt

A Fujitsunak a mostani gépeik (Alapvetően ez a kategória, vagyon vékony) négy felé van szelektálva:

- Lifebook S55x
- Lifebook S57x
- Lifebook S77x

Ezek a klasszikus vékony munkagépeik, de ebből csak a 772/4 az igazán enterprise.

És vannak a csúcsmodellek üzleti ultrabookok között itt találsz már közel 3k IS.

- S/U 900-as széria.

A valódi vastag gépeket a Lifebook E széria alatt találod majd meg:

E733,743/4, 753/4

Na ezeket ütheted.

Amúgy az egyik közeli ismerősnek van S772-je jó gép.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#127) 8nemesis8 válasza hallador (#126) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi a pontosítást, majd beajánlom, aztán meglátjuk.
Rossz tapasztalat miatt, elkerültem a márkát, pedig tudtam jól, hogy csak rossz végét fogtam meg. Bár evekig kiszolgált az is és mai napig megy, csak a legrosszabbkor ment tönkre benne a vga!

(#129) enricotoxic válasza #32839680 (#115) üzenetére


enricotoxic
tag

"Talán a Dell Precision sorozatról hallottam a legkevesebb rosszat."

Találkoztam pár 1-2 éves Dell P-vel, botrány mennyire melegszik irodai alkalmazások alatt, a kijelző semmi extra. Nézz meg egy Lenovo X vagy T szériát vagy egy Macbook Pro retina:)

[ Szerkesztve ]

(#130) hallador válasza enricotoxic (#129) üzenetére


hallador
addikt

Találkoztam pár 1-2 éves Dell P-vel, botrány mennyire melegszik irodai alkalmazások alatt,

Nekem meg volt, és ez kb hülyeség. A MacBook pro akkor már leégeti a karod amikor a Precision még számol vígan.

a kijelző semmi extra.

Azért ne viccelj már :D

A Dell gyártat azért igencsak komoly szabványoknak megfelelő kijelzőket is, ami az Apple kijelzőit is lefőzi:

Nézd meg a Premiere Color-t, ami ráadásul ISV kompatibilis. Ja és fontos Matt is.

Hiába az apple nagy felbontása ha magadat látod benne.

Arról nem beszélve hogy a kettő annyira van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől. Teljesen másra való.

Nézz meg egy Lenovo X vagy T szériát vagy egy Macbook Pro retina:)

Neked kimaradt úgy 6 - 8 év a mai Lenovok elég szarok a Dell-hez képest.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#131) Misi1979 válasza hallador (#130) üzenetére


Misi1979
őstag

M4500-am volt, idle alatt 56-58 fok, normál office alatt (excel, viszonylag sok makróval) már süvöltött a venti.

A távoli asztal és az office-kombó már 88-90 fokra hevítette a gépet, a kollégák meg csak néztek, hogy mi süvölt ennyire, mikor bejöttek az irodámba.

4 magos i7, 8 giga rammal. A megoldás (ideiglenes!) az volt, hogy havonta 1-2x ki kellett pucolni a ventijét.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#132) hallador válasza Misi1979 (#131) üzenetére


hallador
addikt

Akkor azt a gépet jó rosszul állítottátok be, vagy valami hajtotta aminek nem kellett volna. Amiket itt leírtok az hozzá nem értésnek tűnik nekem, én használtam M2400-at, meg M4500-at is semmi baj nem volt vele. Akkor melegedett amikor ProCoderrel rendereltem akkor igen, de amúgy nem.

Valamit nagyon elrontottatok.

Ráadásul elég durva processzor volt benne. Ha jól emlékszem akkor )ntel i7 EE 920XM, ami elég durva proci volt a maga korában, amiről a MacBook Pro nem nagyon hallott, mégsem csinált ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#133) hallador válasza Misi1979 (#131) üzenetére


hallador
addikt

Arról meg ne is beszéljünk, hogy röpke 4 - 5 éves gépekről beszéltek. A Mai Precisionok igencsak komoly gépek a HP ZBook-okkal együtt.
Eleve a legtöbb az a csúcsprocesszorokra van tervezve ami jelenleg a Intel® Core™ i7-4960X Processor Extreme Edition, na ha ebbe a gépbe beleteszel egy sima 4300 M -et akkor nem hogy melegedni nem fog csendes is lesz. Nem beszélve arról, hogy a mai Precisionokban 2 venti van pont azért hogy ne legyenek ilyen problémák.

Azért azzal tisztában vagytok ugye, hogy a Dell Precision, vagy épp a ZBook ára ott indul amilért lehet kapni egy egész jó MacBook Pro-t, valamint az ára simán elmehet 2,5 millió Ft-ig is.

Nem egy kategória, a Precision, ZBook, Celsius, Tecra W50 full kiszereltségben kb 2,5* annyibe kerül, mint egy Csúcs MacBook Pro, az az sokkal drágábbak tudnak lenni, ebből adódóan sokkal erősebbek is úgy mindenben.

Szerintem nem kellene összekeverni a kettőt.

Másra való más a cél.

Szerintem amíg egy Precision kategóriás gépnél a kutyát nem érdekli, ha a venti úgy zúg mint egy rakéta porszívó, addig egy Consumer gépnél fontos, mert a szobában zavaró, a gyárban senkit nem érdekel. Szóval nem ugyanazok a prioritások.

És nem is nektek szól, csak ha már előjött, jobb tisztában lenni, azzal, hogy mi mire való.

Szerintem ebből adódóan egy olyan Usernek aki például MacBook Pro-t akar használni vagy ahhoz hasonló gépet egy Precision kategóriás gép teljesen felesleges pénzkidobás. Mert soha nem fogja kihasználni a tudását.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#134) enricotoxic válasza hallador (#130) üzenetére


enricotoxic
tag

"Nekem meg volt, és ez kb hülyeség. A MacBook pro akkor már leégeti a karod amikor a Precision még számol vígan."

Közvetlen kollégáimnak volt Precision gépe, napi 8 órát dolgoztam ilyen gépek között. Amikor felpörgött a ventije az IT szobában a Precision-nak, akkor azzal szívattuk a kollégát, hogy: "megint youtubozol":) Pedig nem, elég volt egy O, W, X és TS is. Az igaz hogy az én Latitude notim másfélszer vastagabb volt, de az meg ropogott ahogy gépeltem, nem a gombok, hanem a műanyag ház, pedig tudom, hogy elektronikus, nem ír nagyob betúket, ha erősebben nyomom. Ropogás egyetlen más gépemnél sem fordult elő az elmúlt 14 évben.

Nekem eddig egyik Precision, Latitude notinak nem tetszett a képe. Az igaz, hogy nem ismerem az összes típust, de amikkel én találkoztam nekem átlagosnak tűntek. Asztali IPS paneles Dell kijelző szép volt amit láttam. Kreatívok mégsem Dell kijelzőt használnak, hanem Iiyama, Eizo amikre most emlékszem. Én a Dell notebookok minőségét nem érzem kiemelkedőnek, kivéve a remek garanciális szolgáltatásait.

"Hiába az apple nagy felbontása ha magadat látod benne."

A matt kijelzőben igazad van, az Apple kijelzőkkel meg kell választani a megfelelő fényviszonyokat, szabad téren nem ideális vagy totál felnyomod a fényerőt és keresel valami jó helyet, ahol nem tükröződik nagyon. Az üveg egy optikai csalás. Egy gyengébb képet beteszel egy üveglap mögé és sokkal jobbnak tűnik. Előnye az üvegnek, hogy nem karcolódik és nem sárgul meg, mint a matt kijelzők, de ez a jelenség nem az első 1-2 évben következik be a matt kijelzőknél sem.

"Neked kimaradt úgy 6 - 8 év a mai Lenovok elég szarok a Dell-hez képest."

:)

Nincs olyan rálátásom, hogy minden évben összehasonlítsam az összes gyártó teljes termékpalettáját, én a saját tapasztalataimról írok, azokról a gépekről amikkel találkozom a munkám vagy a privát életben. Nem maradt ki 6-8 év:) Meg lennék döbbenve, ha a 2014-es forgalomba kerülő Lenovo "X" és "T" vacak lenne vagy gyengébb minőségű mint a HP vagy Dell, persze bármi előfordulhat.

(#135) enricotoxic válasza hallador (#133) üzenetére


enricotoxic
tag

Én 1-2 éves Dell Precision-ról írtam a tapasztalataimat.

(#136) enricotoxic válasza hallador (#133) üzenetére


enricotoxic
tag

Ne csak a Dell-t szidjam. 10db HP ZBook volt egy cégnél, a mérnökök kaptak, 1M körül volt az ára a gépeknek, quadro fx képessége miatt volt szükség ezekre a gépekre. Rövid időn belül a 10-ből három meghalt!, nem meghibásodott.

Nem azt mondom, hogy az Apple a legjobb gép, hiszen több kommentben kiemeltem, hogy kedvelem a Lenovo "X", "T" szériát is.

Már rég nem űzöm a számháborút, már nem hat meg, hogy egy notiban Core™ i7-4960X proci van. Azok a menedzserek akik megkapják ezeket a gépeket, 2-10% CPU terhelésen használják a gépeiket, szóval értelmetlen. Adminok nem kapnak HP ZBook-ot. Nekem nem attól lesz jó egy gép, hogy hány petaflops a számítási teljesítménye. Legyen hordozható (és ne cipelhető), nagyon megbízható, bírja sokáig az akku és napi 8-10 órás használat mellet bírjon ki 4 évet (3-4 év cégnél + 3 év privát). Mérnököknek, kreatívoknak kell az erőmű, office, net, ssh, ts, youtube-hoz nem kell.

"Szerintem amíg egy Precision kategóriás gépnél a kutyát nem érdekli, ha a venti úgy zúg mint egy rakéta porszívó, addig egy Consumer gépnél fontos, mert a szobában zavaró, a gyárban senkit nem érdekel. Szóval nem ugyanazok a prioritások."

Ebben nem értünk együtt, ez úgy hangzik mintha ilyen gépeket csak nagy háttérzajú üzemekben használnának.

"Szerintem ebből adódóan egy olyan Usernek aki például MacBook Pro-t akar használni vagy ahhoz hasonló gépet egy Precision kategóriás gép teljesen felesleges pénzkidobás. Mert soha nem fogja kihasználni a tudását."

Ebben egyetértünk. Tisztázni kell, hogy mire fogja használni a gépet és ahhoz megfelelőt kell választani.

A minőség nem szubjektív csak a design (hw vagy sw). Az ár nem minden esetben jelenti azt, hogy minőséget veszel.

(#137) buvartacsko válasza enricotoxic (#136) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hatalmas +1. :R

(#138) enricotoxic válasza buvartacsko (#137) üzenetére


enricotoxic
tag

Köszönöm:)

(#139) hallador válasza enricotoxic (#136) üzenetére


hallador
addikt

Azért nem egy 10 db-os mintából kellene kiindulni. Szerintem ha nagyon megnézzük lesz ilyen Mac-ből, meg bármelyik bármilyen drága gépből is. Ezt érzed, hogy nem annyira mérvadó amit leírtál.

Igen vannak hibák, de mondjuk nálunk ahol most 450 HP van, és ebből kb 4 év alatt 20 dobta fel a talpát, amiből kb 6 - 8 user crash volt. Ez alapján nem kellene kijelenteni dolgokat.

Ha ezt én írnám 450 gépnél akkor az már lehetne egy minta de 10 gépnél. Azért gondolj bele ebbe.

Már rég nem űzöm a számháborút, már nem hat meg, hogy egy notiban Core™ i7-4960X proci van. Azok a menedzserek akik megkapják ezeket a gépeket, 2-10% CPU terhelésen használják a gépeiket, szóval értelmetlen. Adminok nem kapnak HP ZBook-ot. Nekem nem attól lesz jó egy gép, hogy hány petaflops a számítási teljesítménye. Legyen hordozható (és ne cipelhető), nagyon megbízható, bírja sokáig az akku és napi 8-10 órás használat mellet bírjon ki 4 évet (3-4 év cégnél + 3 év privát). Mérnököknek, kreatívoknak kell az erőmű, office, net, ssh, ts, youtube-hoz nem kell.

Igen ha visszaolvasol ezt írtam én is hogy aki MacBook Pro kategóriás gépet akar az nem nagyon fog tudni mit kezdeni egy Mobile Workstationnal, ja ha lehet ezt annak magyarázd el aki felvetette ezt, mert jó hogy nekem elmagyarázod, csak nem én nem értem. (Remélem érted a problémám)

Ebben nem értünk együtt, ez úgy hangzik mintha ilyen gépeket csak nagy háttérzajú üzemekben használnának.

Alapvetően nem prioritás a hang egy Mobile Workstationnél, sokad rendű dolog.

A minőség nem szubjektív csak a design (hw vagy sw). Az ár nem minden esetben jelenti azt, hogy minőséget veszel.

Igen ezt próbáltam én is elmagyarázni, lásd MacBook Pro retina, hiába a jó minőség ha tükör a felület.

(#137) buvartacsko

Az ám ha 10 gépeből indulsz ki. Ja hogy te még nem láttál együtt 4 - 500 gépes mintát, na ez 1000 méterről látszik.
3 Macből nem indulnék ki..

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#140) buvartacsko válasza hallador (#139) üzenetére


buvartacsko
addikt

Maradjunk annyiban, hogy 4 ThinkPad-em volt eddig. (X41, T61, X200 Tablet, T500) A családban 5db T500at szortam széjjel. Nincsen sok bajom a Business kategóriával, de rájöttem hogy semmi szükségem azokra a szolgáltatásokra amiket ezek a gépek nyújtanak. Már ha lehet annak hívni hogy pl a lenovo kb kinyírta a System Updatet is. Na mind1. Egy jo ideje nem nagyon cipelem a kis X200amat se főleg hogy a drága jó Sanyo aksija 1 ev alatt bemondta az unalmast. Sebaj. Egy ideje a lenovo nem csinaltat a Panasoniccal aksikat, pedig azok tenyleg jó cuccok voltak. Nem ütöm oda, nem ejtem el, nem állok rá, de ezek amúgy se történtek meg soha. Az X200 tableten házhoz jövős garancia volt. Sokra nem mentem vele, az első évben egy szerviz se volt hajlandó kijönni a géphez, mondván X km távolságon kívül vagyok. Egy szaros venti csere miatt 2 hónapot kellett nélkülöznöm a gépet, ráadásul úgy jött vissza hogy jobb oldali USB aljzat nem volt vissza dugva az alaplapra. Nem gond. Tortent aztán hogy boot elott valamiert nem jól lovi be a gep a felbontást + el van az egész kép csúszva balra. Felhívtam a budapesti szervizt, érdekes módon mar vallaltak azt hogy házhoz jönnek. Gari idő lejárta elott 6 honnapal jelentkezett a gond. Elsőnek hoztak egy alaplapot, pedig gondoltam hogy szalag kábel lesz a gond es ezt jeleztem is nekik, de semmibe vettek. Kicserélték, nem lettek jo. Mondtam ismét hogy szalag kábel. Reakció : "nem! Kijelző !". Jöttek megint pár het múlva az uj kijelzővel. Ripityára szedte a szervizes a gépet mire kiderült hogy valamiert nem passzol az uj kijelző a régi helyére. LOL. Másodjára olyan kijelzo jött aminek a csatlakozója nem passzolt. Harmadjára sikerült a dolog, de egy szar fos panelt hoztak az addigi AFFS helyett, arról is kiderült hogy használt. Mindeközben jelzem: kicsúsztunk a gari időből. A T61 széria hibás gep, félévente szarra megy a venti. Az X41 es a T500 a két értelmes Business gep amiket eddig láttam. Úgyhogy innentől engem nem erdekel ez a kategória. Jól megleszek a full alu sehol se ropogós 1,3 kilós macbook airrel is. :) ja igen, nem volt meg olyan Business gep ami ne recsegett-ropogott volna a kezem alatt, hiába állítják pont az ellenkezőjét. Ellenben elég sok consumer gep beton stabil volt. Egy dologba értek egyet, mégpedig hogy a Dell nem rossz. A lenovos szervizes az mondta hogy itthon a lenovonal es a hpnal is 1 alkatrészt lehet rendelni / javítás. Ha 2-3 cucc meghal a gepedben akkor varhatsz egy darabig. :)

Macbookot bekapcsolom : működik, nem kell drivereket telepítenem stb. A munka helyemen eleget szopok ezzel, sajnos otthonra mar nem hiányzik ez, remelem megérted.

Btw: valamelyik nap egy nemet származású hp gépet kellett felraknom, természetesen a magyar oldal ki köpte széria szám alapján hogy a gep nem létezik !!!!! A nemet oldal is ugyanez, de ott legalább 10-15 oldal mélységben meglettek valahogy a driverek, itt sincs egy program se ami felrakja a drivereket magátol a géphez. (=hagyjuk inkább a hp-t is. Egy szar.) 2014ben ne kelljen mar drivereket vadászni nemet oldalakról.

(#141) buvartacsko válasza hallador (#139) üzenetére


buvartacsko
addikt

Update: te magad is elismered hogy az összes macbook egy konzumer szarfos gep, akkor mit jössz ide folyton 3 milliós ipari laptopokkal példálózni ? Mi köze a kettőnek egymashoz? Elhiszed hogy valakinek elég egy macbook is ?

(#142) buvartacsko válasza buvartacsko (#140) üzenetére


buvartacsko
addikt

Update 2: az x200 nem javult meg, azt mondta a szerviz nem tudja mi baja van, ennek ellenére 4x cseréltek olyan dolgokat amiknek köze nem volt a dologhoz. Sebaj, majd ebayrol rendelek en alkatrészt. Ez a Business kategória.

"- Nem tűnik fontosnak, pedig az: a szerviz. A gépet vissza kellett vinni az első héten, mert kiderült, hogy hibás az akkumulátor, nem tölt. És higgyétek el, nagyon nem mindegy, hogy azt a kiszolgálást kapod-e ilyenkor, mint egy Apple APR-ben, vagy egy külső céghez kell beadnod a gépedet, ahol flegma, seggvakaró ember veszi át, vonogatja a vállát, miközben a raktárban hallod, ahogy egymásra dobálják a dobozokat. Végül az akksit kicserélték, azóta minden rendben."

[ Szerkesztve ]

(#143) Misi1979 válasza buvartacsko (#141) üzenetére


Misi1979
őstag

Én simán megvettem eddig magamnak a legjobb business notikat, mondván: biztos nem ok nélkül ennyire drágák.. Sosem volt szükségem pl 4 magos Precision ws-re, de mégis megvettem, mondván: asztali windowsos gép helyett jó lesz, ágyúval verébre lőni igenis jó és fölöttéb mókás dolog.

És így tovább. Valahogy mindig bele tudtam kötni valamibe az üzleti kat. gépeimnél. Recsegő ház, gagyi panel, vacak akkuidő még utazóakkuval is (gép aljára kapcsolható akku, dvd helyére tehető akkuk, emlékszik még ezekre valaki?). Egyedül a 8530w-met és a nemrég eladott t510-et becsültem valamire.

Mondjuk jellemző, hogy utóbbit pár hónapja 110 óra használattal adtam el, kb 4 évesen..

Macbook Pro: leülök elé, kijelző felhajt és kisimulnak a ráncaim.
Nem azért, mert eszméletlen szép és vékony masina, nem az osx-adta stabilitás és sebesség miatt, de nem is a kiemelkedő akkuteljesítmény miatt. Azt érzem: végre nem én vagyok a gépért, hanem fordítva. Ha kell, van tartalék a masinában, akár játszani akarok vagy szimplán csak sok taszk fut a háttérben. Tudom, hogy nem fog crashelni egy kritikus folyamat sem. Tudom, ha nem teszek be töltőt, akkor sem lesz gáz nap végére.

Ja igen, tegnapi "élményem" windows-üzleti notival: 1 órán keresztül nem látta a wifi-eszközt a gép. A végén persze kapott usb-tetheringet és magától megjavult a sokadik restart után, de nekem ez a "stressz" nem hiányzik, nem akarok az eszközkezelőben turkálni, nem szívesen adom ki a notimat még a saját infomókusomnak sem. Dell üzleti laptop, 500k feletti kedvezményes ár, hrp-től.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#144) enricotoxic válasza hallador (#139) üzenetére


enricotoxic
tag

Arra írtam a 10 db-os mintát (mert csak 10 mérnök volt:), hogy attól mert drága nem biztos, hogy jó. Nem egy reprezentatív felmérés, de ezzel találkoztam. Ugye nem azt mondod Te sem, hogy mind a 450 gép HP ZBook volt?

"Igen ha visszaolvasol ezt írtam én is hogy aki MacBook Pro kategóriás gépet akar az nem nagyon fog tudni mit kezdeni egy Mobile Workstationnal, ja ha lehet ezt annak magyarázd el aki felvetette ezt, mert jó hogy nekem elmagyarázod, csak nem én nem értem. (Remélem érted a problémám)"

Én leírom a gondolataimat és elolvasom a tiédet is, azért mert vannak olyan gondolataim amik összecsengenek a tiéddel azt gondolom nem baj. Érthetően és kulturáltan posztolsz, vannak dolgok amiket másként látok, ezért írok neked. A gondolataimhoz kapcsolódnak egyéb gondolatok, amiket nem kívánok lecsípni, mert sérül az információ.

"A minőség nem szubjektív csak a design (hw vagy sw). Az ár nem minden esetben jelenti azt, hogy minőséget veszel.
Igen ezt próbáltam én is elmagyarázni, lásd MacBook Pro retina, hiába a jó minőség ha tükör a felület."

Én pont nem erre gondoltam. Nekem egy Macbook Pro minőségi és egy ropogó Dell nem az. Van aki együtt tud élni azzal, hogy ropog a ház, hogy nem jók az illesztések, hogy nehéz a gép vagy, hogy tükröződik a képernyő. Mindenkinek más szempontjai lehetnek.

"Alapvetően nem prioritás a hang egy Mobile Workstationnél, sokad rendű dolog."

Nálad nem, de amikor beültetnek egy ilyen zúgó gépű embert egy irodába az engem baromira zavar és gyakran mások is szóvá teszik. 2014-ben ne zúgjon már egy gép.

(#145) hallador válasza buvartacsko (#141) üzenetére


hallador
addikt

Figyu ha már flamelzs, akkor legalább ne úgy csináld, hogy olyat írsz amit soha nem írtam ezt Te írtad, Ezt Te doldod, It's Your business.

Ne keverj bele az elméleteidbe OK.

Előre is köszi. ;)

Update: te magad is elismered hogy az összes macbook egy konzumer szarfos gep, akkor mit jössz ide folyton 3 milliós ipari laptopokkal példálózni ? Mi köze a kettőnek egymashoz? Elhiszed hogy valakinek elég egy macbook is ?

Te ember visszaolvastál vagy csak értetlen vagy én mit írtam????? :W Ha nem vagy képes értelmesen válaszolni akkor hagyjuk már egyást békén, illetve Te engem.... :(((

Ertem hogy egy mac fan vagy de azért nem kellene olyan szemellenzőt hordani, amitől se balra se jobbra nem látsz.... :F

Meg azért jó lenne ha flamelés helyett elolvasnád amit a másik ír... :((( (Tudom már miért jöttem el)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#146) buvartacsko válasza hallador (#145) üzenetére


buvartacsko
addikt

Reagálj a többire inkább. Vagy az mar nem megy ? Leírtam mennyit er az NBD gari.

(#148) hallador válasza buvartacsko (#146) üzenetére


hallador
addikt

Figyelj reagáltam eleget, Te tulajonképpen nem szeretnél mást mint Flame war-t ebből kinőttem, bocs. De legalább tudom, hogy legközelebb rád kell hagyni.

Ja most jöhet, a gyerekes játék, hogy nem tudsz válaszolni mi?

Flamelj tovább magadba kösz. ;) Inkább annak válaszolok aki legalább értelmesen képes kommunikálni, meg elolvassa amit írok.... :)

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#149) hallador válasza Misi1979 (#143) üzenetére


hallador
addikt

Na igen nem vagy egyedül a Windows-os driverek NDIS ide vagy oda, igen vackok tudnak lenni, pláne, ha nem is mindig kompatibilis a firmware-al. A Dell-eknél jobb ha megnézed az eszköz ID-t, és az alapján szeded le a Driver-t mert sajnos a Dell sem a régi már.

Én Linux-ot használok, ott sincsenek ilyen problémák.

(#144) enricotoxic

Nem mindegyik ZBook volt, most vettek 30 ZBook-ot szerencsére 15"-at. Eddig nem nagyon volt velük baj. Egy sem romlott el eddig, igaz 2 hetesek, szóval annyira ne szaladjunk előre.
A 450 gép ProBook 6460/70B, Elitebook 8460/70B-k legfőképpen, persze a ProBook-ból van több.

Persze nincs vita meg semmi én sem azért írtam ezeket, hogy kötekedjek.

Alapvetően is egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#150) buvartacsko válasza hallador (#148) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem, nem flamet akarok kelteni, az elején próbáltam nem reagálni a kommentjeidre, most kaptál ra választ hogy igenis van tapasztalatom a Business kategória kiváló szerviz hatterevel, felhoztad az NBD garit is, sajnos ezzel is van tapasztalatom.

Számomra le szerepelt ez a kateg, ahogy fentebb is látod legtöbben tapasztalatok alapján mar csak ugy tudunk ezekre a gépekre nézni mar csak hogy ugyanaz a fos csak drágábban. Nem hiányzik nekem se mar a recsego ropogó ház ami 5-6 centi vastag.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.