Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mice_007


Mice_007
tag

"ami hivatalosan 100 dollárral olcsóbb lett, de a hazai árakon ez természetesen nem érződik" :W :C

AIDA64.com

(#2) CharlieDrop válasza Mice_007 (#1) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Azt is oda lehetett volna írni, hogy nem érződik, sőt drágultak is egyes gépek.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3) Mice_007 válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


Mice_007
tag

Pláne hurrá :P Biztos csak elnézték az árváltozás előjelét :D

AIDA64.com

(#4) joey04 válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


joey04
titán

Meg azt is hogy miért:

Üröm az örömben, hogy az árak felfele mozdultak. Legalábbis itthon. (Mielőtt megkérdezitek, hogy miért: az Apple lekövette az előző frissítés óta gyengülő forintot. A legerősebb 15-ös ára pedig azért nem változott itthon, mert az USA ár csökkent 100 dollárral.) A nem retinás MacBook Pro 13-as ára csökkent valamelyest, gondolom ki akarják már futtatni a nem retinás gépet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) AxBattler


AxBattler
félisten

Úú, rohanok... :U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#6) CharlieDrop válasza joey04 (#4) üzenetére


CharlieDrop
veterán

lehet megvárom a tavaszt inkább :D
Bár ennyi erővel életem végéig várhatok :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7) Daywalker válasza CharlieDrop (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

Kérlek alássan, odaírtam:) :R

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Reggie0


Reggie0
félisten

Azert az integralt GPU kicsit szanalmas.

(#9) CharlieDrop válasza Daywalker (#7) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:R

Köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#10) DFB válasza Reggie0 (#8) üzenetére


DFB
tag

Nem kicsit, nagyon

(#11) sad_Vamp válasza Reggie0 (#8) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ráadásul nem is bírja túlzottan a retinát, ezért vettem a régebbi verziót :(((

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#12) vinibali


vinibali
őstag

nem értem miért problémáztok, az összes gépet ingyen házhoz szállítják.

:DDD

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#13) BlackSoft


BlackSoft
addikt

"100 dollárral olcsóbb lett, de a hazai árakon ez természetesen nem érződik, sőt a forint gyengülése miatt az árak inkább felfele mozdultak el."

Pedig érződnie kellene, mert $100 az $100. Ha itt alapból $3000-re drágább is, akkor is a csökkenést követően $100-al olcsóbbnak kell lennie! Ez matek... Ha meg annyira rossz lenne a forint, hogy $100 nem levinné az árat, hanem fel, akkor azt jelentené, hogy akkora infláció van, hogy 10.-én tudnék venni a fiziből egy kenyeret... Nagy matematikusok ilyenen forognak most a sírjukban :W

Egyébként egyre jobban érik, hogy vegyek megint egy MBP-t :DD Persze, csak USA-ból hazafelé, mert itt meg nem veszem az biztos...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) hallador válasza vinibali (#12) üzenetére


hallador
addikt

:DDD :R

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#15) Misi1979 válasza Reggie0 (#8) üzenetére


Misi1979
őstag

Miért szánalmas?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#16) enricotoxic válasza Reggie0 (#8) üzenetére


enricotoxic
tag

Miért szánalmas? Thinkpad-ben is van, azok is szuper gépek. Próbáld ki ezt a Mac-et, nagyon jó.

(#17) Tigerclaw válasza Misi1979 (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mert harmatgyenge a kijelző felbontása meg óriási.

Amúgy kíváncsi leszek, hogy a broadwell piacra kerülésével jön-e majd egy 2015 early update vagy várnak vele egy újabb évet. A gyakran emlegetett 12 inches "Fusion" ha tényleg jönni fog, akkor az a Macbook Air szériát "válthatja", tehát az eddigi 11 és 13 inches modellek helyett jön egy 12-es, mert ezzel pénzt takarítanak meg. Egy MBA-MBP fúzióban viszont nem hiszek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) kazsmerlaca válasza Misi1979 (#15) üzenetére


kazsmerlaca
senior tag

Á, hagyd. Nem értenek hozzá! Használjanak csak gagyi pc-t. :C

Saját gyártású zenéim: https://www.jamendo.com/album/73598/music-in-the-fire

(#19) Misi1979 válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Misi1979
őstag

Használtál már (retina) macbook pro-t?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#20) enricotoxic válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


enricotoxic
tag

Mihez harmat gyenge? BF4-hez igen, de ez nem gamer gép, arra ott van az asztali PC.

(#21) tixem válasza kazsmerlaca (#18) üzenetére


tixem
addikt

Mi a gagyi benne? Az, hogy valakinek talán nincs szüksége arra, hogy hurcibálja, és hogy az apple árának töredékért összerak magának olyat amilyet szeretne?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#22) Tigerclaw válasza Misi1979 (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem, de láttam az Apple fórumán, hogy hányan panaszkodtak arra hogy kevés az Iris és az Iris Pro is azokhoz a felbontásokhoz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#23) Misi1979 válasza Tigerclaw (#22) üzenetére


Misi1979
őstag

Rendben, köszönöm a válaszod.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#24) Gadgetfan_ válasza tixem (#21) üzenetére


Gadgetfan_
senior tag

Ennek fussál neki mégegyszer! :DDD

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#25) caprine válasza tixem (#21) üzenetére


caprine
aktív tag

Van benne valami. A saját ASUS latopom paraméterei megegyeznek a listában 2. géppel, de az enyémben még van nvidia VGA is, így volt 300e OS nélkül.

Jók az apple termékek, nekem sok apróságuk tetszik, de az árazásukkal nem vagyok kibékülve.

[ Szerkesztve ]

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#26) Misi1979 válasza caprine (#25) üzenetére


Misi1979
őstag

Megmutatod, milyen asus laptopról van szó?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#27) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Hiányolom a grafikonokat ahol elmagyarázzák, hogy a kétszer annyi ram, és +200 Mhz után 8x olyan gyors a géped mint az előző.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) buvartacsko válasza Blindmouse (#27) üzenetére


buvartacsko
addikt

Hiányolom az értelmet a hozzáoszlásodból. ;)

(#29) buvartacsko válasza caprine (#25) üzenetére


buvartacsko
addikt

Várj, lássuk jól értem-e: a Te Asus laptopod paraméterei között találunk ilyeneket, hogy teljes aluminium unibody ház, 13,3 inch kijelző 2560x1600 felbontás (IPS), 1,5 kiló, 1,8 centi vastag, 9 órát megy aksiról, adnak hozzá OS X-et, egy elég jó videó valamit elég jó képszerkesztőt, zene szerkesztőt, irodai alkalmazásokat, van rajta 2 thunderbolt, hdmi, van rajta digitális kimenet stb, mindezt 300 ezerért? Ja, és évről évre ingyen van hozzá az OS frissítés is? Kérlek, linkeld be ide!

[ Szerkesztve ]

(#30) Dr.Momo válasza buvartacsko (#29) üzenetére


Dr.Momo
tag

Én világ életemben utáltam az apple-t mint céget, de kb1 hónapja rászántam magam és vettem egy retina 13"-os MBP-t. Előtte volt már sokféle laptopom (asus, dell, lenovo, samsung, hp - normal méretű és ultrabookok is).
Azt kell mondjam, hogy pozitívan csalódtam a kis mac-ben, kenterbe veri az eddigi laptopjaim, mind összeszerelési mind anyagminőségben, és használhatóságban is. A kijelző egyszerűen csodás. Mivel dolgozni vettem és nem játékra, egyáltalán nem érzem, hogy az integrált VGA kevés lenne...
Az OSX meg egyszerűen egy jól működő linux :)

Szóval aki megteheti az vegye bátran, nem fog csalódni...

[ Szerkesztve ]

(#31) Mice_007


Mice_007
tag

.... flame war on.

:))

AIDA64.com

(#32) buvartacsko válasza Dr.Momo (#30) üzenetére


buvartacsko
addikt

:R

(#33) Reggie0 válasza enricotoxic (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert gyenge. Logikusan minel tobb a pixel annal erosebb GPU kell. Persze szovegszerkesztohoz es filmnezeshez elegendo.

(#34) tixem válasza Gadgetfan_ (#24) üzenetére


tixem
addikt

Nem futok neki még egyszer. Legalább rakta volna off-ba. Egy macbook-os hírnél minden ok nélkül elkezdi fikázni a pc-t.
Van a családban egy macbook air, de ingyen sem kéne, mert amire én a PC-t használom arra egy nudli. Irodai meg grafikus munkához elhiszem, hogy jobb (bár szerintem ez az iMac-ek területe, de mivel nem vagyok apple user ,így nem tudom pontosan), de mindennapi otthoni szórakozásra, játékra stb arra egy PC ezerszer célszerűbb és olcsóbb megoldás mint akármelyik macbook. Szerintem.
Ha a fentiekből levesszük a játszadozást (munkát nem vesszük ide), akkor meg egy sima noti is megteszi. Innentől kezdve pedig gusztus kérdése, hogy valaki vesz e aluházas mittomén milyen hiperszuper macbook-ot, mert egy mezei noti is simán megteszi az alkalomszerű office használatra, netezésre, filmnézésre és zenehallgatásra.
Tesóm újította az air-t nem rég, semmi extrára nem használja, megkérdeztem tőle, hogy miért ezt vette, miért nem egy valami olcsóbb lenovo, asus stb terméket, nem tudott rá mit mondani csak fújta az átszellemült apple rizsát.

Munkára visszatérve pedig: embere válogatja, na meg az, hogy pontosan mire is kell. És nyakam merném rá tenni, hogy vannak olyan területek, hogy hol az apple cuccai, hol a PC nem tűr meg maga mellett konkurenst.
Részemről ennyi, ha erre se tudtok rendesen válaszolni, akkor sajnálom.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35) Misi1979 válasza tixem (#34) üzenetére


Misi1979
őstag

A macbook pro-nál még nem találkoztam minőségibb géppel.

Pedig 1997 óta van laptopom. A legtöbb márkát "kipróbáltam" már több modellen keresztül, jellemzően mindenből a legjobbat vettem eddig. Dell Latitude - HP Elitebook, ezek voltak a favoritok a mac előtt.

(Szerettem a Thinkpad T60-61em, majd T510em masszivitását is.)

De soha többet más laptop, hacsak nem kezd az apple valamiféle "minőségi" mélyrepülésbe

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#36) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Szomorú, hogy egyre jobban ragaszkodnak az egybegyúrt gépekhez (lásd olcsósított iMac - ami valójában egy asztali MBA). Már felbukkant egy hírmorzsa a hamarosan érkező Mac mini frissítésről is, de csak bízni lehet abban, hogy nem szúrják el azt a gépet is. :/

(#37) Alex91 válasza tixem (#34) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, ha olyat szeretne hardverben, mint egy Macbook Air vagy Pro, akkor nem igazan ussza meg sokkal olcsobban mas gyartonal se! Olcsobban nam ugyanazt kapod, bar igazad van, sokaknak az olcso PC is megteszi. Nem is baj, csak ne higgye azt, hogy jobbat vett olcsobbert!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#38) hallador válasza Misi1979 (#35) üzenetére


hallador
addikt

A macbook pro-nál még nem találkoztam minőségibb géppel.

Én igen. (HP ZBook, Dell Precisioin, stb nem olcsóbbak, a MacBook Pro-nál)

De soha többet más laptop, hacsak nem kezd az apple valamiféle "minőségi" mélyrepülésbe

Azért tedd hozzá, hogy irodába, meg otthonra igen. De mondjuk az iparban hova teszed a prorba, meg az olajpárába a MacBook Pro-dat?

Jó gép de Consumer, az pedig, hogy Te nem találkoztál jobb géppel, meg hogy Te nem használsz notebookot speciális munkára nem azt jelenti, hogy a MacBook Pro a legjobb.

Tedd már hozzá hogy szerinted, mert így úgy tűnik mintha ez egy tény lenne, de nem az, nem igy van ráadásul...

SZVSZ. :)

(#37) Alex91

Hmmm, ha olyat szeretne hardverben, mint egy Macbook Air vagy Pro, akkor nem igazan ussza meg sokkal olcsobban mas gyartonal se! Olcsobban nam ugyanazt kapod, bar igazad van, sokaknak az olcso PC is megteszi. Nem is baj, csak ne higgye azt, hogy jobbat vett olcsobbert!

Hát igen Magyarországon nem ússza meg az biztos, mert otthon a Mac-et úgy árulják, mintha valami csoda lenne, miközben egy Consumer termék.

Nyugaton a komolyabb gépek kb másfélszer annyiba kerülnek mint a MacBook Pro, csak mint minden Magyarországon ez is fordítva van. Csak a probléma ezzel ott van, hogy van az az osztály, aki el is hiszi, hogy ez tényleg annyira jó, de nem, mindenhova. Otthonra valóban, esetleg irodába.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) Reggie0 válasza hallador (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat igen, egy Getac X500-al nem tud versenyezni, barki barmit mond.

(#40) hallador válasza buvartacsko (#29) üzenetére


hallador
addikt

Várj csak linkeld már be nekem, hogy melyik Mac-hez jár jelenleg Next Business day warranty, melyik MacBook-ot lehet utólag bővíteni, nem csak "Mac" kompatibilis memóriával. mSata, M.2 Sata port, dokkoló, plussz akkumulátor hely, caddy, dedikált port replikátor, nem csak Mac kompatibilis portok, hanem a másik több tíz ezer eszközzel is komaptibilis melyikben van?
Alaphelyzetben 3 -4 -5 év garancia, másnapi kiszállással helyben javítással?
Egy termékkategórián belül 10 - 12 modell, processzor, memória, kijelző opció?

Na linkeld már be ide melyik Mac tudja ezt?

Szerintem abban igazad is van, hogy a Consumer gépek esetén az egyik legjobb, de minden másban a béka feneke alatt kullog.

Szerintem az éremnek két oldala van, nem csak egy. Fanatikusság ide vagy oda, a tények makacs dolgok.

Szerintem ezt tudja akár egy 300 ezer Ft-os Business notebook gép is, ha nem is ASUS. És minőségben is közel van a Machez, csak éppen 3 évig nyugodtan alszol, alaphelyzetben is nem kell + 70 - 100 000 Ft-ot leperkálni, hogy nyugodtan aludj 3 évig (Nálad előtted megjavítják dologról még nem beszéltünk, ebben az esetben sem).

Szerintem Ha van rá mód ne úgy add elő, mintha a Mac lenne a csúcs, nem az esetleg otthon a szobában, meg a kis irodában az, esetleg az iskolában, meg nálad.

Szerintem nem csak fekete fehér, hanem van átmenet, és a legtöbb esetben nem MacBook felé hajlik a vásárlás, pláne ha munka és pláne ha előre tervez a cég.

(#39) Reggie0

Igen azzal nem. :D

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#41) negyedes válasza buvartacsko (#29) üzenetére


negyedes
addikt

irodai csomag? :DDD az iwork? :DDD

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#42) Raysen623 válasza Reggie0 (#39) üzenetére


Raysen623
addikt

Amennyiben katonai szolgálat alatt kívánsz laptopon irodai munkát végezni a harcmezőn, akkor vegyél Getac X500-at....ez még viccnek is rossz amit művelsz, sőt csak magadat teszed közröhej tárgyává. Béke. :R

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#43) sad_Vamp válasza hallador (#40) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Tipikus irodai munkánál már rég beágyazta magát az MS. Erről nincs is mit beszélni.

Amit mindenki elfelejt, hogy egy dologban különböznek a MAC-ek a sima gépektől az OsX!
Lehet találgatni, hogy drága a HW meg ennyi pénzért ennyivel jobbat veszek, stb.... de az igazság az, hogy ha jogtisztán és egyszerűen (nem végletekig a részletekbe menve) akarsz Zenét feljátszani/editálni és videót vágni/szerkeszteni, akkor az összes Wines és Os nélküli gép elmehet a sunyiba, mert ha megvennéd az adott software-t árban közel, minőségben meg valószínűleg távolabb lennél egy MB-től.

Igen, lehet beszélgetni olyanokról, hogy hackhintosh, meg mittomén, csak szóljatok majd akkor, ha valakinek TELJESKÖRŰEN működött (anno megpróbáltam én is, nem igazán sikerült, akiknek meg sikerül ott pl a legfontosabb dolog -ami a mac-ek egyik fő ereje- a sleep a deepsleep és a powernap nem működik, meg lehet rettegni attól, hogy egy update bootolhatatlanná teszi a rendszert).

Szóval igazad van, irodai munkára nem igazán, kreatív és mindennapi dolgokra sokkal inkább.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#44) hallador válasza sad_Vamp (#43) üzenetére


hallador
addikt

Egyetértünk, és nem is azért írom ezeket amit majd olvasol, hogy belekössek abba amit írtál csak ez a véleményem.

Amit mindenki elfelejt, hogy egy dologban különböznek a MAC-ek a sima gépektől az OsX!

Az OsX-et megfelelő szakértelemmel tökéletesen helyettesít egy Linux, az meg aztán ingyen van tényleg, nem csak zsarolással (Értem ezt az alatt, hogy ugyan ingyen van az oprendszer csak vedd meg a vasat, ami meg igencsak drága.)

Lehet találgatni, hogy drága a HW meg ennyi pénzért ennyivel jobbat veszek, stb.... de az igazság az, hogy ha jogtisztán és egyszerűen (nem végletekig a részletekbe menve) akarsz Zenét feljátszani/editálni és videót vágni/szerkeszteni, akkor az összes Wines és Os nélküli gép elmehet a sunyiba, mert ha megvennéd az adott software-t árban közel, minőségben meg valószínűleg távolabb lennél egy MB-től.

Szerinted! Mert notebook nem alkalmas videóvágásra. Szerkeszteni is esetleg minimálisan (Real time-ra meg sehogyan sem egyik sem), és most ne menjünk bele, abba, hogy egy ZBook, vagy egy Precision minden oldalról lepofozza az asztalról a MacBook Pro-t több pénzért de lepofozza. Kivétel a tömeg.

Igen, lehet beszélgetni olyanokról, hogy hackhintosh, meg mittomén, csak szóljatok majd akkor, ha valakinek TELJESKÖRŰEN működött (anno megpróbáltam én is, nem igazán sikerült, akiknek meg sikerül ott pl a legfontosabb dolog -ami a mac-ek egyik fő ereje- a sleep a deepsleep és a powernap nem működik, meg lehet rettegni attól, hogy egy update bootolhatatlanná teszi a rendszert).

Mindennapi felhasználásra a Mac pénzkidobás röviden. Pláne Kelet-Közép Európában.

Én használtam OSX-et de nekem nagyon nem jött be. Ha már Unix Like rendszer, akkor a Linux + Gnome sokkal jobban bejön Nekem, és ez az én véleményem, elfogadom másét is persze. Van akinek a MacOSX jobban bejön nekem nem jött be.

Ezután alaphelyzetbe Linuxot használtam nem nagyon vettem észre mi lenne a különbség a Linux és a MacOSX között használhatóságban, azon felül, hogy nekem a Linux és Gnome sokkal praktikusabb rendszer.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#45) emvy válasza hallador (#44) üzenetére


emvy
nagyúr

> Az OsX-et megfelelő szakértelemmel tökéletesen helyettesít egy Linux,

Hat ha valaki nem OSX-rajongo, az en vagyok, de biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz. Mar csak azert sem, mert nem binarisan kompatibilis a ketto, ergo nem fut el minden Linuxon, ami OSX-en igen (es forditva is igaz).

> Mindennapi felhasználásra a Mac pénzkidobás röviden.

Mar tobbszor elhangzott, hogy tobb olyan Mac is van, ami _olcso_ a konkurenciahoz kepest. A 27-es iMac peldaul olcso. Az MBA szinten nem draga, sot, meg a Macbook Pro is olcso a kategoriajaban.

while (!sleep) sheep++;

(#46) hallador válasza emvy (#45) üzenetére


hallador
addikt

Hat ha valaki nem OSX-rajongo, az en vagyok, de biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz. Mar csak azert sem, mert nem binarisan kompatibilis a ketto, ergo nem fut el minden Linuxon, ami OSX-en igen (es forditva is igaz).

Szerintem, ha ebből az irányba tolod a dolgot, akkor viszont a Windows mind a kettőt agyonveri, mert abban most biztos lehetsz, hogy a Windows-on minden fut ami a kettőn egyszerre sem biztos, valamint abban is biztos lehetsz, hogy ez így is van.

A másik pedig, hogy nyilvánvaló dolog pedig az, hogy mindkettőn vannak olyan szoftverek amik 95 - 98 %-ban fedik egymás tudását, tehát de helyettesíti, csak nem pont azzal amit az egyiken vagy másikon megszoktál. Abba meg ne menjünk már bele, hogy bineárisan mi mivel kompatibilis, mert semmi értelme nincs a dolognak.

Mar tobbszor elhangzott, hogy tobb olyan Mac is van, ami _olcso_ a konkurenciahoz kepest. A 27-es iMac peldaul olcso. Az MBA szinten nem draga, sot, meg a Macbook Pro is olcso a kategoriajaban.

Szerintem is ez is igaz, de hol? Mondj pár dolgot, mert a lista amiről beszélsz, nem a mindennapi felhasználás kategóriája lesz mint ahogyan a Business gépek sem erről szólnak.
Ha valaki consumer felhasználásra akar gépet venni, és meg szeretné úszni annyi pénzből ami erre szükséges, akkor sok minden lesz a Mac de megérni nem fogja.

Szerintem Mac-et ma az vesz, aki tényleg keres vele, vagy az aki megteheti, vagy az aki nagyon ragaszkodik a rendszerhez, ezt miért ne tehetné meg, mert valljuk be a MacOsX egy nagyon jó rendszer, ha valakinek bejön.
Szerintem ennek viszont a mindennapi felhasználáshoz, és az éppen elég amihez kell kategóriáhol nagyon messze van árban is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#47) enricotoxic


enricotoxic
tag

Én azt gondolom, hogy multi cégeknél nem találsz Mac gépeket, mert van egy IT policy, hogy minden gép ugyan abban a domain-ben, group policy, központi menedzsment... (még akkor sem, ha OS X-et is lehet Win domain-be léptetni) Ebbe a környezetbe nem illeszkedik a Mac. Kivéve azoknál a média cégeknél ahol tartalmat állítanak elő, kiadványszerkesztés, videó és képfeldolgozás (bár én videós cégekkel nem találkoztam munkám során).

Ettől függetlenül a Macbook Pro egy nagyon jó gép. Az Omega is kozumer termék, de attól még minőségi és jó :)

Apple Hype vs. Apple utálat
Egyik sem objektív. Én 2005-ig utáltam a Mac-et - mint IT-s kötelezően -. Csak támogatni kellett egy céget ahol Mac-ek is voltak és egyszer elkezdtem használni, megismertem és utána már nem utáltam, de nem estem át a ló túloldalára, hogy utána a PC a xar. A retina Macbook Pro-nak meg eszméletlen szép képe van én nem éreztem, hogy kevés lenne a gpu teljesítmény. HC gamer meg úgyis épít egy asztali gépet, nincs olyan laptop ami jó lenne BF4-hez multiban (vagy nem találkoztam még ilyennel). Arra nekem is ott van az R290, de ettől a Macbook Pro egy szuper gép és főleg az OS X és a példás megépítése miatt, ami még üzleti kategóriában sem sikerül minden gyártónak.

Voltak céges notebookjaim. A Thinkpad X szériát és a Macbook Pro-t szerettem, az összes Dell-t utáltam. Igaz csak egy Dell latitude gépem volt, de ropogott a műanyag kaszni, jó az öt éves helyszíni gar, de élnem is kellett vele a gép fél éves korában. Több kollégának volt Dell precision, de azok meg nagyon melegedtek Office csomag használata közben, azt mondták cserélnének velem a latitude-re. Egy barátom a HP üzleti gépek zsanérjait szidta, hogy 1-2 évesen szétestek. Biztosan vannak jó és rossz szériák mindenhol.

A Getac X500 sokkal inkább rétegmodell, mint a Macbook Pro, de az igazán mocskos melóra biztosan nagyon megfelelő :)

(#48) bunfi válasza Alex91 (#37) üzenetére


bunfi
őstag

A kérdés csak az, hogy mindenkinek szüksége van-e a top notch hardverre? 200+ ppi-s kijelzőre? Vagy kép-, videó és/vagy hangeditáló programra? Tényleg szüksége van a unibody, egy tömbből mart alumínium házra? Vagy a kevesebb is elég? Akkor viszont gondoljuk már át, hogy miről van szó. A sznobizmus nem igazol semmit, sem az, hogy nekem/neked/neki vagy "odaát" ez nem pénz.

János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

(#49) Alex91 válasza bunfi (#48) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs mindenkinek szuksege, igenye ra. En se hasznalok pl. millios HiFi cuccot, nem hordok millioba kerulo karorat. 1. Mert nincs is ra igenyem. 2. Es ha lenne is, sajna penzem mar kevesbe.

Nekem a szamitastechnika a hobbym, erre hajlando vagyok tobbet aldozni, ennyi. En kiadom a 20k-t az egerre, mas meg a 2k-t is sokalja. Nem vagyunk egyformak.

Nekem csak az a gondom, ha valaki azt hiszi, hogy ugyanazt kapja meg joval olcsobbert, es ezt meg hangoztatja is nagy hanggal :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50) enricotoxic válasza bunfi (#48) üzenetére


enricotoxic
tag

Meg lehet közelíteni a sznobizmus felől is, de akkor egy Dacia Logan is bőven elég mindenre. Elvisz A-ból B-be, megbízható, alacsony a fenntartási költsége és jó az ár érték aránya. Miben különbözik egy Golf-tól? Akkor az aki golfot, astrát, civiket, x1-et vesz az sznob?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.