Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) hallador válasza emvy (#45) üzenetére


hallador
addikt

Hat ha valaki nem OSX-rajongo, az en vagyok, de biztos vagyok benne, hogy ez nem igaz. Mar csak azert sem, mert nem binarisan kompatibilis a ketto, ergo nem fut el minden Linuxon, ami OSX-en igen (es forditva is igaz).

Szerintem, ha ebből az irányba tolod a dolgot, akkor viszont a Windows mind a kettőt agyonveri, mert abban most biztos lehetsz, hogy a Windows-on minden fut ami a kettőn egyszerre sem biztos, valamint abban is biztos lehetsz, hogy ez így is van.

A másik pedig, hogy nyilvánvaló dolog pedig az, hogy mindkettőn vannak olyan szoftverek amik 95 - 98 %-ban fedik egymás tudását, tehát de helyettesíti, csak nem pont azzal amit az egyiken vagy másikon megszoktál. Abba meg ne menjünk már bele, hogy bineárisan mi mivel kompatibilis, mert semmi értelme nincs a dolognak.

Mar tobbszor elhangzott, hogy tobb olyan Mac is van, ami _olcso_ a konkurenciahoz kepest. A 27-es iMac peldaul olcso. Az MBA szinten nem draga, sot, meg a Macbook Pro is olcso a kategoriajaban.

Szerintem is ez is igaz, de hol? Mondj pár dolgot, mert a lista amiről beszélsz, nem a mindennapi felhasználás kategóriája lesz mint ahogyan a Business gépek sem erről szólnak.
Ha valaki consumer felhasználásra akar gépet venni, és meg szeretné úszni annyi pénzből ami erre szükséges, akkor sok minden lesz a Mac de megérni nem fogja.

Szerintem Mac-et ma az vesz, aki tényleg keres vele, vagy az aki megteheti, vagy az aki nagyon ragaszkodik a rendszerhez, ezt miért ne tehetné meg, mert valljuk be a MacOsX egy nagyon jó rendszer, ha valakinek bejön.
Szerintem ennek viszont a mindennapi felhasználáshoz, és az éppen elég amihez kell kategóriáhol nagyon messze van árban is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.