Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47) enricotoxic


enricotoxic
tag

Én azt gondolom, hogy multi cégeknél nem találsz Mac gépeket, mert van egy IT policy, hogy minden gép ugyan abban a domain-ben, group policy, központi menedzsment... (még akkor sem, ha OS X-et is lehet Win domain-be léptetni) Ebbe a környezetbe nem illeszkedik a Mac. Kivéve azoknál a média cégeknél ahol tartalmat állítanak elő, kiadványszerkesztés, videó és képfeldolgozás (bár én videós cégekkel nem találkoztam munkám során).

Ettől függetlenül a Macbook Pro egy nagyon jó gép. Az Omega is kozumer termék, de attól még minőségi és jó :)

Apple Hype vs. Apple utálat
Egyik sem objektív. Én 2005-ig utáltam a Mac-et - mint IT-s kötelezően -. Csak támogatni kellett egy céget ahol Mac-ek is voltak és egyszer elkezdtem használni, megismertem és utána már nem utáltam, de nem estem át a ló túloldalára, hogy utána a PC a xar. A retina Macbook Pro-nak meg eszméletlen szép képe van én nem éreztem, hogy kevés lenne a gpu teljesítmény. HC gamer meg úgyis épít egy asztali gépet, nincs olyan laptop ami jó lenne BF4-hez multiban (vagy nem találkoztam még ilyennel). Arra nekem is ott van az R290, de ettől a Macbook Pro egy szuper gép és főleg az OS X és a példás megépítése miatt, ami még üzleti kategóriában sem sikerül minden gyártónak.

Voltak céges notebookjaim. A Thinkpad X szériát és a Macbook Pro-t szerettem, az összes Dell-t utáltam. Igaz csak egy Dell latitude gépem volt, de ropogott a műanyag kaszni, jó az öt éves helyszíni gar, de élnem is kellett vele a gép fél éves korában. Több kollégának volt Dell precision, de azok meg nagyon melegedtek Office csomag használata közben, azt mondták cserélnének velem a latitude-re. Egy barátom a HP üzleti gépek zsanérjait szidta, hogy 1-2 évesen szétestek. Biztosan vannak jó és rossz szériák mindenhol.

A Getac X500 sokkal inkább rétegmodell, mint a Macbook Pro, de az igazán mocskos melóra biztosan nagyon megfelelő :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.