Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) kp78


kp78
addikt

AppGalleryben ez a frissítés vajon mi lehet? :U
Nincs ilyen ikonnal rendelkező app a listámban...

(#18002) Zoz válasza kp78 (#18001) üzenetére


Zoz
őstag

Petal Clip
Beállítások/Alkalmazások/Alkalmazások listában benne van, de amúgy sehol se...

(#18003) kp78 válasza Zoz (#18002) üzenetére


kp78
addikt

:R
Nekem még ott sem hozza...
De frissítést nem kap... :U

(#18004) Sztyepadzso válasza kp78 (#18001) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Ez a beépített videoszerkesztő továbbfejlesztése, gondolom, kivették a Huawei Videoból, és külön app lett.

(#18005) bontabela73 válasza Sztyepadzso (#18004) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Pontosan így van. A Huawei Videószerkesztő az appok listájában csak akkor jelenik meg, ha a Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások menüben a jobb felső sarokban a rendszerfolyamatok mutatása opciót választjuk. Nekem is feldobta a frissítést az AppGallery, Petal Clip néven, nem kínai karakterekkel. A frissítés nwm wgyszerre jelenik meg mindenkinél.

Da pacem, Domine!

(#18006) kp78 válasza bontabela73 (#18005) üzenetére


kp78
addikt

Telekomtól való a telefon...
Vajon miért kínai nálam? :F

(#18007) Zoz válasza bontabela73 (#18005) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem akkor is látszik az appok listájában, ha el vannak rejtve a rendszerfolyamatok.
De végül megtaláltam hogyan lehet elindítani: az Appgallery-ben rákeresve van már Megnyitás gomb, és utána megkérdezi, hogy rakjon-e ki ikont hozzá.
Elindítva amúgy magyar a felület.

(#18008) bontabela73 válasza kp78 (#18006) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nekem is Telekomos SIM van a telefonban, a telefon nyelve angolra van állítva.

Da pacem, Domine!

(#18009) xcsabo


xcsabo
senior tag

Kivételesen nem én kaptam meg utolsónak :DD

(#18010) Technoman


Technoman
őstag

Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne, hogy van egy Ulanzi Gripem, amit eddig nagyon jól tudtam használni.
Mostanában azt csinálja, hogy ha egy bizonyos idő után ha nem használom -gondolom energiatakarékosság miatt- kikapcsol a grip, majd az ismételt bekapcsolás után megint kezdhetem újfent párosítani a P30 Proval, ami így tönkreteszi a fényképezés élményét.
Van-e valami olyan energiatakarékos beállítás a telón, ahol letudom tiltani az Ulanzi "kilövését"?
Régen jól működött + más eszközt (pld TWS) nem lő le a P30 Pro (ebből is következtetek arra, hogy nem a gripben van a hiba)
Thx

(#18011) bontabela73 válasza Technoman (#18010) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Nem használok ilyen eszközt a telefonnal, de az okoskarkötő, a vezeék nélküli füles és a hangszóró kifogástalanul működik, nem szakad meg a kapcsolat.

"Régen jól működött": más telefonnal vagy a P30 Pro-val is jól működött korábban?

"más eszközt nem lő le a P30 Pro": szerintem akkor éppen, hogy nem a telefon a "hibás".

Az akku beállításoknál nincs bekapcsolva az energiatakarékos mód? Mert ott előfordulhat, hogy bizonyos folyamatokat a rendszer leállít.

Az eszköz (Grip) appon keresztül párosítható a telefonnal? Mert akkor az appot kell beállítani úgy, hogy a telefon automatikusan kezelje, illetve az akkumulátorkímélő mód ne zárja be.

Beállítások > Akkumulátor > Alkalmazás indítás. Itt az app neve mellett a csúszkát ki kell kapcsolni, ezután a jobb felső sarokban a 3 pöttynél a manuális kezelésre kell koppintani. Itt meg kell keresni az app nevét és mindhárom négyzetbe be kell tenni a pipát.

Az akkukíméló módnál az appot hozzá kell adni a kivételekhez, hogy a rendszer ne zárja azt be. Beállítások > Alkalmazások > Alkalmazások, jobb felső sarok 3 pötty > Speciális hozzáférs > Akkumulátorkíméló mód. Itt pedig hozzáadni az appot.

A fentieket azért írtam le, mert nem ismerem az eszközt, nem tudom, hogy közvetlenül vagy appon keresztül lehet-e párosítani a telefonnal.

Előfordulhat, hogy az eszköz régebbi Bluetooth-szabvánnyal rendelkezik, mint a telefon. Illetve, már korábban egy fórumtársunk írt róla, hogy bizotnyos eszközök gond nélkül csatlakoznak, mások nem. Azt javasoltam, hogy meg kell nézni, hogy a párosítás idején a párosítandó eszközön nem kell-e nyomva tartani valamilyen gombot. Előfordulhat, hogy a telefon észleli az eszközt, de a megfelelő párosításhoz az eszközön kell nyomva tartani valamilyen gombot. Nálam a hangszóró ilyen.

Da pacem, Domine!

(#18012) aurora65


aurora65
tag

Sziasztok! Frissítés után olyan fotó exponáló gombom lett amin 4 csík pulzál. Olyankor is exponál néha és nem tudom miért, ha hozzá sem érek. Mi ez az új feature? Köszönöm!

(#18013) kp78 válasza aurora65 (#18012) üzenetére


kp78
addikt

Nekem nem pulzál semmi... :U

(#18014) Zoz válasza kp78 (#18013) üzenetére


Zoz
őstag

Nekem se.

(#18015) AtHoS válasza kp78 (#18013) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor kapcsold be a Hangvezérlést a kamera beállításában és pulzálni fog :DDD

szerk. persze ez nem új fícsör, csak a kérdező nem hallott még ilyenről :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#18016) kp78 válasza AtHoS (#18015) üzenetére


kp78
addikt

És valóban... :R
Sosem használtam...
...és néha lehet, h hasznos... :)

(#18017) CsHuszi válasza Technoman (#18010) üzenetére


CsHuszi
csendes tag

Nekem is van egy ilyen tartóm. Én még nem tapasztaltam hasonlót eddig.
Lévén hogy faék egyszerű, a használati útmutatót ki is dobtam, de van benne egy olyan, hogyha 10percig nincs használva, akkor készenlétibe megy. A gomb egyszeri rövid megnyomásával visszahozható. [kép]
Az indikátor led ilyenkor világít, kialszik vagy villog?

P30 pro, Wach GT2e (Sony Z3C, Honor 9, Miband4)

(#18018) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! Mitől lehet az, hogy a böngészőből letöltött képeket nem látja a galéria? Csak a filekezelőben látom a download mappában.. Idáig nem volt gond. Galéria, Böngésző, Fájlkezelő alkalmazások adatai, gyorsítótára törölve lett, de semmi nem változott..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18019) aurora65 válasza AtHoS (#18015) üzenetére


aurora65
tag

És tényleg! Köszi! Ha kimondod a "csíz "szót, akkor exponál. Köszönöm! :-)

(#18020) Sztyepadzso válasza Ferenczi Áko (#18018) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Az szeritnem lent, ha album-nézetre váltasz a galériában(alul balról a második) és legörgetsz, látható.

(#18021) Ferenczi Áko válasza Sztyepadzso (#18020) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Sajnos nem.. Mindig úgy használom, abban a nézetben, de nem látja.. Samsung Internet browser-t használok. Kipróbáltam gyári böngészővel, úgy letöltöttem egy képet, azt látja. Letöröltem a Samsung internet browser-t, felraktam egy régebbi, de semmi. Belepakoltam a Download mappába egy fotót, úgy meg látja. Tehát összegezve, csak a Samsung internet böngészővel letöltött képeket nem látja a galéria, minden mást amit belepakolok, igen.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18022) dbius válasza Ferenczi Áko (#18021) üzenetére


dbius
veterán

Nézd meg fájlkezelővel, hogy nincs-e esetleg
.nomedia
nevű fájl a Download könyvtáradban (igen, ponttal kezdődik a neve) Ha van, töröld.

(#18023) Ferenczi Áko válasza dbius (#18022) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nincsen,már próbáltam.. :( A letöltött képet megosztani sem tudom,csak miután szerkesztettem. Viszont a szerkesztett képet meg egy "EditedOnlinePhotos" mappába menti el.. érdekes..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18024) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok!
Használ itt valaki Samsung Galaxy Watch 4-es órát ? Valamilyen trükkel(youtube) elvileg párosítható, illetve EKG és vérnyomásmérés is lekérhető. Van akinek ez működik ?

A sas nem vadászik legyekre

(#18025) Ferenczi Áko válasza dbius (#18022) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Megoldódott.. Ki és bekapcsoltam a Cloud szinkronizálást és láss csodát, működik..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18026) jansky1


jansky1
senior tag

Üdv.
Egy mate 10 pro-t váltanék p30 pro-ra, jó áron megy most a telekomnál.
Viszont elolvastam a tesztet és elbizonytalanított pár dolog. Az értesítési LED és a sztereo hangszóró hiánya.
A mate 10 pros AOD minden alkalmazásnak kijelzi az értesítési ikonját. A p30pro is?
Elég sokat használom a mostani telefon hangszóróját, teszek veszek, megy a youtube. Mennyi gáz, hogy ennek nincs beszédhangszórója? Egyáltalán hogyan működik a beszélgetés kihangosítva?

(#18027) lbandi777 válasza jansky1 (#18026) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Van is készleten? Egyébként én is mate 10 pro- t váltottam erre.Az értesítési led hiányzik a többi ok.

(#18028) jansky1 válasza lbandi777 (#18027) üzenetére


jansky1
senior tag

Van készleten, adtam is le rendelést. De ilyen hülyeséget, hogy nincs értesítési led :W .
Lényeg, hogy kell dual simes telefon, ennél jobb ajánlat meg nem volt.

(#18029) F-ECT$ válasza jansky1 (#18026) üzenetére


F-ECT$
titán

Led hiányzik. Sztereo hangszóró hiányzik. Mondjuk ha sokat hallgatod kihangosítva a telefont, akkor amúgy sem árt egy BT hangszóró, mert önmagában azért elég gyenge a hangerő és a minőség is.

Dive ever, work never.

(#18030) Ferenczi Áko válasza jansky1 (#18026) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Az értesítési led elhanyagolható. Az AOD jelez minden értesítést. A sztereó hangszóró után picit furcsa lesz újra mono-ban hallgatni(nekem is az volt egy Galaxy S9+ után) de meg lehet szokni. A beszédhangszóró hiány se zavarjon, tökéletesen hallani a másik felet, még úgy is ha nem rakod a füledhez a kijelzőt.. Először én sem tudtam elképzelni, hogy mi a fenét és hogyan hallok, de már teljesen megszoktam, fel sem tűnik! :)

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18031) jansky1 válasza F-ECT$ (#18029) üzenetére


jansky1
senior tag

Van BT hangszóró is, de nem zenét hallgatok, inkább podcastek, bemutató videók mennek, az meg annyira nem igényli. Ha jó az AOD, akkor valahogy csak megszokom majd a LED hiányát.

Köszönöm a többiek válaszait is!!

[ Szerkesztve ]

(#18032) kp78 válasza jansky1 (#18026) üzenetére


kp78
addikt

Van újra a Telekomnál?
Én nem látom :U
De ha ennyiért sikerült venni, akkor az ajándék. :K

Ha nem (nagyon) zajos környezetben használod, akkor beszéd közben (füledhez tartva) szerintem semmit sem veszel észre abból, h nincs hagyományos hangszóró.
A kamera kárpótolni fog sok mindenért. :)

Kihangosításra nem tudok mit mondani, hogy mennyivel rosszabb ez, mint a korábbi sztereó megoldások. Nem szoktam rajta Youtube-ot hallgatni kihangosítva, csak telefonálni.

Szerk.:
Bejött egy hívás és mire befejeztem már kaptál is pár választ. :D

[ Szerkesztve ]

(#18033) jansky1 válasza kp78 (#18032) üzenetére


jansky1
senior tag

Úgy látszik, elfogyott. Én tudtam még rendelni egyet. 99000 forint volt a listaára, abból jöttek le a kedvezmények.
Köszi, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

[ Szerkesztve ]

(#18034) xcsabo válasza jansky1 (#18026) üzenetére


xcsabo
senior tag

Jó ár. De nincs nekik. Persze még előkerülhet még pár darab innen-onnan :DD

(#18035) xcsabo válasza jansky1 (#18033) üzenetére


xcsabo
senior tag

Mennyi lett a vége?

(#18036) jansky1 válasza xcsabo (#18035) üzenetére


jansky1
senior tag

Rosszul fogalmaztam, abból jöttek volna le kedvezmények, de nem akartam már hűséget vállalni, így listaáron 99-ert rendeltem meg.

(#18037) knox83


knox83
senior tag

99880 az durva, ennyiért ajándék ez a telefon. 2 hete az edigitalba láttam kitéve majdnem 300 ezerért...

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#18038) jansky1 válasza knox83 (#18037) üzenetére


jansky1
senior tag

BB topicban pedig jól lefikázták, hogy "százért kétéves hulladék telefon". Samsung S10+ is volt szintén ennyiért.

[ Szerkesztve ]

(#18039) knox83 válasza jansky1 (#18038) üzenetére


knox83
senior tag

Teljesen mindegy hogy 2.5 éves ez a telefon jó és megbízható. Számomra a samsung a hulladék.

A probléma ott kezdődik, az új telefonok nem érnek annyival többet hogy pl a 300 ezer felárat kifizessem.
Nem akarok offolni mert reggelig lehetne erről beszélni :)

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#18040) F-ECT$ válasza jansky1 (#18038) üzenetére


F-ECT$
titán

Valóban 2.5 éves, de a mai új 100e Ft-os telefonok nem jobbak nála. Ami picit necces az a frissítések, mert az nem nagyon lesz már.

Dive ever, work never.

(#18041) jansky1


jansky1
senior tag

Arra amire nekem kellett a telefon, a mate 10 pro is elég lett volna, csak single simes. Kaptam céges telefont, de nincs kedvem kettővel mászkálni. A mate-et is ennyiért vettem, szintén BF-ben. :U

[ Szerkesztve ]

(#18042) lbandi777 válasza F-ECT$ (#18040) üzenetére


lbandi777
aktív tag

Bementem 1 sufni gsm- be hogy mennyit ad érte( nem akarom eladni, tok kellett) 80-90 között mondta,pedig eléggé használt az enyém.

(#18043) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Sziasztok! Én is rendeltem egyet a T-nek köszönhetően, így a P20 pro nyugdíjba (illetve a családban tovább) mehet.
Biztonsági frissítés érkezik még a telefonra vagy már arra sem érdemes számítani? (Főverzió már gondolom nem jön.)

(#18044) Zoz válasza NoOne1976 (#18043) üzenetére


Zoz
őstag

Pár havonta jön biztonsági frissítés, 2021 októberi a legutóbbi.

(#18045) sajby


sajby
senior tag

3hónapja vettem a T-nél 180ezerért a 256osat.Nem sajnálom utólag a forintot 😃
Teljesen jó minden téren.

(#18046) gthomma


gthomma
senior tag

Sziasztok!
Akarok venni egy ilyen telefont, a eladó azt mondja 1 éves, lehet ellenőrizni hogy valójában mennyi idős a készülék?

Csak azok érinthetik meg a szívedet és bánthatnak meg, akik jelentenek neked valamit. Következésképp sérthetetlen, aki nem törődik senkivel. Akár egy halott.

(#18047) NoOne1976 válasza Zoz (#18044) üzenetére


NoOne1976
őstag

És meddig van ígéret biztonsági frissítésre?

(#18048) gombasm válasza gthomma (#18046) üzenetére


gombasm
aktív tag

A huawei gyári alkalmazásában (MyHuawei) az adatok (gyári szám + imei) alapján mutatja a garncia idő lejáratát, ami két év itton. Ha a telefon egy éves, akkor még kb. egy év garanciát kell, hogy mutasson rá az alkalmazás, azaz most legalább 2022. novemberéig érvényesnek kell lennie.
Amúgy meg kellene lennie hozzá egy számlának is, aminek a dátumát még egyszerűbb ellenőrizned. (Ha jól tudom, a számla nélkül amúgy sem érvényesíthető a gari, de én még mindig csak használt huaweit vettem és nem is gariztattam soha, szóval ezt majd más pontosítja.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#18049) gombasm válasza NoOne1976 (#18047) üzenetére


gombasm
aktív tag

Tavasszal pedig frissíthetsz Harmony OS -re is... Állítólag az első negyedévben lesz rá lehetőség :Y .

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#18050) knox83 válasza gombasm (#18049) üzenetére


knox83
senior tag

Az utolsó hírek szerint mi emui 12-őt kapunk android 10-re de szerintem 11-re.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.