Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Csabex


Csabex
őstag

Én nem értem ezt a frissítési mániát, de tényleg... Mi hátrányom származik abból, hogy most a 147-es van fent? :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17102) pontyos válasza Csabex (#17101) üzenetére


pontyos
senior tag

" Az Android biztonsági frissítése egy olyan frissítés, amely elsősorban a biztonság javítására és a hibák kijavítására irányul. Ezek a frissítések általában nem tartalmaznak olyan funkciókat, amelyeket a napi használat során észrevehet.
Ezek a kisebb frissítések fontosak, mivel halmozottan javítják a hibákat. "

[ Szerkesztve ]

(#17103) Csabex válasza pontyos (#17102) üzenetére


Csabex
őstag

Ok, de a működést nem befolyásolja, szóval baromi mindegy, hogy 147-esen vagy 152-esen vagyok éppen... Azt sem tudjuk, hogy milyen javításokat vagy változásokat eszközölnek, de várjuk mint a messiás a 152-est :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17104) Ferenczi Áko válasza Csabex (#17103) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Pontosan. Nekem a legutolsó 10-es verziójú emui van a teló, HIBÁTLANUL működik, nem is érdekel a frissítés.

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#17105) direwolf válasza Csabex (#17101) üzenetére


direwolf
őstag

Itt utána tudsz nézni miket javítanak. Egyébként egészen elképesztő mennyiségű hiba van. Nem csak az Androidban, hanem a driverekben, és az egész szoftveres környezetben együtt. Én örülök neki, hogy jönnek a patchek, ha már ez az a platform, ahol az ember lassan az egész életét intézi :U De mindenki döntse el mennyire fontos neki a biztonság...

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#17106) balintka válasza direwolf (#17105) üzenetére


balintka
addikt

Én is egyértelműen frissítés párti vagyok. Főleg ha a biztonsági mellett kapunk valami érdemleges vagy fontos funkciót.

(#17107) Csabex válasza Ferenczi Áko (#17104) üzenetére


Csabex
őstag

Így van :) Végre, valamiben egyetértünk :)

direwolf: Köszi a linket, nem tudtam erről :) Persze én is örülök, nem azt mondom, csak nem várom úgy mint a messiást és nem erőszakolom rá különböző módszerekkel...
Annyira fontos nekem a biztonság, hogy semmi sensitive infót nem tárolok a telefonon, de ha mégis olyan jellegű fotót, vagy bármi adat volna, akkor nyomom is fel a NAS-omra ahol kétfaktoros autentikáció van beállítva és titkosítva a tartalom. Facebook, insta, messenger, tik tok meg ilyen nyavlyáknak nyoma sincs a telefonon, szóval ezek hidegen hagynak :D
Netbanknál pedig sms van beállítva, nem használok ujjlenyomatot. Ja, és használom a private space-t is :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17108) F e Z o


F e Z o
veterán

Hali! Ma strandon voltam, fényképeztem volna, de tiszta homályos fényképeket lőtt a P30 Pro-m, próbál zoomolni, élesíteni a képet, olykor vibrál, mi lehet a gond?
Töltök fel egy videót, bár itt nem remeg a kép most.
Garis a készülék illetve van rajta biztosítás is...

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17109) Csabex válasza F e Z o (#17108) üzenetére


Csabex
őstag

Ki van kapcsolva az AI és manuális fókuszban vagy :) Kapcsold vissza. Ha szemből nézed a felső részében a második ikon, át is van húzva :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17110) thesound válasza Csabex (#17109) üzenetére


thesound
őstag

Bevált autós tartóból mit használtok?

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17111) Csabex válasza thesound (#17110) üzenetére


Csabex
őstag

Én nem használok gyárit, az előző Samsungomhoz vettem annak idején egy gyári eredeti QI töltős tartót és avval még a töltés is működik szépen.
A többiek megírják majd, mert ha jól tudom van a Huawei-nek is ilyen jellegű tartója.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17112) F e Z o válasza Csabex (#17109) üzenetére


F e Z o
veterán

Már néztem azt is. Leszedtem google play-ről másik kamerát, azzal is csinálja.
Itt egy videó, itt konkrétan látszik is a probléma. Gyakorlatilag vibrál az egész...

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#17113) thesound válasza F e Z o (#17112) üzenetére


thesound
őstag

Esetleg ez? (csak tipp)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17114) bontabela73 válasza Csabex (#17101) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szerintem nézőpont kérdése, hogy ez mánia-e vagy sem. Nem vagyunk egyformák. Azért mert valaki másképp gondolja a dolgokat, nem kell azt rögtön mindennek elmondani. Vannak, akiknek fontos, hogy a mai világban az eszközeu biztonságosak legyenek.

Több kiberbiztonsággal foglalko podcast-et hallgatok, és mindenhol azt hangsúlyőzzák folyamatosan, hogy a mai világban, amikor már annyi féle és fajta eszközt használunk, nagyon fontos a biztosnág, az, hogy lehetőleg mindig mindenből a legfrissebb verzió legyen telepítve., A hekkerek legtöbbször véletlenszerűen szemelnek ki célpontokat. Vagyis, elég botor dolog az az érvelés, hogy mit érdekel engem a biztonsági feissítés, majd pont engem fognak meghekkelni. Ahogy a szakemberek mondják, a hekkerek legtöbbször vaktában lövöldöznek, bárki, illetve bárkinek az eszköze lehet célpont. Persze a sajtóban legtöbbször csak a célzott támadásokról lehet hallani/olvasni.

Szóval, ha ebből a szemszögből nézzük, egyáltalán nem elítélendő dolog az, hogy valaki várja a frissítéseket. Az operációs rendszereket is emberek készítik, ők is hináznak, illetve a techmológia fejlődésével egyre több olyan biztonsági résre, sérülékenységre derül fény, amelyre korábban nem is gondoltak.

Kíváncsi lennék, hogy a frissítéseket elbagatellizálók mit mondanának, ha az ő eszközüket érné valamilyen "incidens".

Sokan ezzel is úgy vannak, mint a levegővel. Az ember akkor kapkod utána, amikor valamiért nem kap levegőt.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#17115) AtHoS válasza bontabela73 (#17114) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szerinted mennyi olyan mobil van használatban, amire évek óta nem jön biztonsági frissítés és az Android is jó pár generációs lemaradásban van rajta?

Valahogy mégsem hallani ezen mobilok incidenseiről bár bevallom nem is igazán érdekel a téma, így nem kutakodom ez irányban, de ph!-n biztos lenne ennek olvasható nyoma

Egy szakértő elmagyarázhatná, hogyan is történnek a biztonsági frissítés hiánya miatti támadások :K

read-only mode on the forum

(#17116) Sumptuous válasza F e Z o (#17112) üzenetére


Sumptuous
senior tag

Nekem P40 Pro csinál néha hülyeséget, ha olyan tok van rajta, ami védi a kameraüveget is. Pl. az ilyen típusú. Ha leszedem a tokot, megoldódik a dolog. Próbáltad tok nélkül is?

(#17117) Csabex válasza bontabela73 (#17114) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, igazad van, hogy nézőpont kérdése, de én nem ítéltem el senkit, csak feltettem a kérdést, hogy mi hátrányom származhat nélküle...
Szerintem kissé paranoia, hogy éppen téged támadnak meg, de hidd el, hogy ha támadást akarnak eszközölni, akkor nem a telefon lesz az, hanem az az átjáró amin keresztül megy a forgalma. Egy jó kis cápát útnak indítanak megfelelően beállítva és lehet ám aratni vele.
Ami meg a vaktában való lövöldözést illeti, írtam fentebb, hogy nem tárolok sensitive infót a telefonon... Az nekem egy eszköz kapcsolattartásra, semmi több.
Ha netán érne valamilyen incidens, akkor majd beszámolok róla, de nem adok teret ennek, vagyis nem használok social médiát telefonon, vagy nem böngészek olyan weboldalakat amikről tudom, hogy kártékonyak lehetnek... Rendszeresen szoktam ellenőrizni a leakeket és ha olyan van, akkor cserélem is a jelszót. Nem mellesleg 32 karakteres jelszót memorizáltam ami kisbetű, nagybetű, szám és speciális karakterekből áll :D
Egyébként meg lehet utolsó biztonsági frissítésed ha beülsz egy kávézóba és rácsatlakozol a hálózatukra ami valójában egy másik asztalnál ülő laptopról van szórva és vígan netezel, de nem is tudod, hogy a forgalmad min keresztül megy át... Lehet ilyen szempontból is nézni :) Na de tényleg nem ítélek el senkit, ne értsetek félre, csak annyi, hogy én nem aggódom érte, amikor jön feldobom és kész :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17118) F e Z o válasza Sumptuous (#17116) üzenetére


F e Z o
veterán

UAG tok van rajta, leszedtem, mint a lencsevédő üvegfóliát is, persze semmi változás. 2022.01.02-ig Huawei gari van rá, felküldöm Nekik, valamit csináljanak neki..

H2O über alles!

(#17119) bontabela73 válasza Csabex (#17117) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szerintem nem fogunk összeveszni azon, hogy mást gondolunk a frissítésekről.

A "mánia" és a "paranoia" viszont azért elég erős szavak. Van, akit kevésbé érdekelnek a frissítések és van, akit jobban.

Da pacem, Domine!

(#17120) Csabex válasza bontabela73 (#17119) üzenetére


Csabex
őstag

Persze hogy nem, dehogyis :) Igazából véleményt alkotunk és eltérő nézeteket vallunk ami rendben is van, mert így szép kerek ez a föld, hogy nem mindenki egyforma :)

Igen, belátom, hogy kicsit túlzottan "erősen" fogalmaztam, elnézést miatta :R

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17121) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Hi,

A Google Play-el lenne kapcsolatban kérdésem, hamár annyira a frissítés a téma.
Pat hónapja átrendezték a főablakot benne, jelezték is bőszen, hogy ahol a fejem van, ott kell keressem a frissítéseket.
Namost, az utóbbi héten észrevettem, hogy még jobban el lett dugva a menü, vagy mi a szösz. Nem frissítek manuálisan, autimatán mennek, de néha, a kis programok change logját átfutom, mert azok oda szoktak valamit biggyeszteni(nem úgy mint Messenger, stb:"A fejlesztő nem adott meg információt")

Pl nem is tudom egyszerre frissíteni a dolgokat.. Ez csak nalam van igy? :F

(#17122) balintka válasza Sztyepadzso (#17121) üzenetére


balintka
addikt

Nálam is volt, h egyszerre nem mentek le a program frissítések. Nem csak a P30 Pro-n, hanem Samsung S20+ 5G-n is. Valamilyen Play áruházas probléma lesz ez.

(#17123) bontabela73 válasza Sztyepadzso (#17121) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Nálam is ugyanez a helyzet. Sokszor előfordul, hogy egy-egy alkalmazás oldalát szeretném megnézni, hogy mik az újdonságok, mikori az utolsó frissítés, és sokszor csak az app neve és a telepítés gomb jelenik meg, illetve a changelog is.

Az is előfordul néha, hogy az Alkalmazásaim és játékaim oldal visszavált a régi felületre, ahol megvan a 3 fül (legutóbb frissítettek, a készülékre telepítettek, illetve a készülékre nem telepítettek).

A korábbi felület sokkal jobb volt.

Da pacem, Domine!

(#17124) HankMoody válasza thesound (#17110) üzenetére


HankMoody
csendes tag

Üvegre helyezhető olcsó Hama mágneses tartó. 2 mágnest is adnak hozzá. Az erősebb tökéletesen tart.

(#17125) piocasember


piocasember
tag

Egy kis pletyka az EMUI 12-ről :)
[link]

(#17126) Sztyepadzso válasza bontabela73 (#17123) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Köszi neked és balintka-nak!

Egy fos a felület, tény. :/

(#17127) K Norbi


K Norbi
addikt

Feldobta 153 Márciusi biztonsági javítást.

(#17128) balintka válasza K Norbi (#17127) üzenetére


balintka
addikt

Na ránézek este. Köszi h szóltál.

(#17129) knox83 válasza K Norbi (#17127) üzenetére


knox83
senior tag

Nekem is megjött.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17130) Dino69 válasza knox83 (#17129) üzenetére


Dino69
aktív tag

Akkor most jönnek a Euronics - esek :D :D (épp csippant is)

[ Szerkesztve ]

(#17131) knox83 válasza Dino69 (#17130) üzenetére


knox83
senior tag

Érdekes, hogy nagyon egyszerre kaptuk most meg..

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17132) pontyos


pontyos
senior tag

Nálam is frissült, köszi az infót! Csak hát ügye... Most megint várhatjuk az újabbat :K én már most kivagyok :DDD

(#17133) thesound válasza pontyos (#17132) üzenetére


thesound
őstag

:DDD

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#17134) Csabex válasza pontyos (#17132) üzenetére


Csabex
őstag

A tűzrakó :DDD :DDD :DDD

Ebben a pillanatban csippant be nekem is a 153, csak hogy tudjátok :D

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17135) Lozi8


Lozi8
tag

Trémobilnál, bocsi, telekom, semmi...

(#17136) xcsabo válasza Lozi8 (#17135) üzenetére


xcsabo
senior tag

Dettó.... Mondtam hogy uccsó mindig.

(#17137) pontyos válasza xcsabo (#17136) üzenetére


pontyos
senior tag

Nekem Telekom os és települt 😎
Ui előző P30Pro is Telekomos volt természetesen, és azzal elsők között érkezett, sztem ez készülék függő, nem szolgáltató. De nem tudom mi a valóság a két lehetőség közül. Vagy full random

[ Szerkesztve ]

(#17138) balintka válasza Csabex (#17134) üzenetére


balintka
addikt

Én is ránéztem, megvolt, feltelepítettem. Érdekes, h biztonsági létére majdnem 900 MB a mérete.

(#17139) knox83 válasza balintka (#17138) üzenetére


knox83
senior tag

Feltett egy pár alkalmazást mint petal map petal search, azért ekkora.

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17140) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Délután érkezett.

Da pacem, Domine!

(#17141) FrezeR


FrezeR
senior tag

Nekem is ma este érkezett, független a telóm.

(#17142) Tutu7030 válasza knox83 (#17139) üzenetére


Tutu7030
veterán

Kár volt. Az utca nevek még el vannak találva, de pl. A Szarvasi városi bíróság szerintük pakson van.. de több hasonlót is találtam. Mintha az észbontókból a tudós klub jelölte volna be a vaktérképen az épületeket, hivatalokat. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#17143) balintka válasza knox83 (#17139) üzenetére


balintka
addikt

Hát ezeket nem kértük. :C

(#17144) bix- válasza K Norbi (#17127) üzenetére


bix-
tag

Nem véletlenül lett 894MB a frissítés. Felpakolt egy csomó szemetet...

(#17145) Ferenczi Áko válasza bix- (#17144) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Ezt várta sok ember..? :(((

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#17146) bix- válasza Ferenczi Áko (#17145) üzenetére


bix-
tag

Ezt senki nem várta, de ezt kaptuk... :C
Szerencsére mindegyik törölhető (az utolsó kivételével).

(#17147) xcsabo


xcsabo
senior tag

Mi az a könyvek app?

(#17148) K Norbi válasza bix- (#17144) üzenetére


K Norbi
addikt

Jobb lett volna ezek helyet Andorid 11 et kapunk :D

[ Szerkesztve ]

(#17149) pontyos


pontyos
senior tag

Hosszú klikk és eltávolítás, pár másodperc alatt kitöröltem mind

(#17150) Sztyepadzso


Sztyepadzso
őstag

Hamár Appgalery a téma:
Nem akarom, hogy a Huawei saját appjain kívül más is onnan legyen letöltve, azért nem engedélyeztem az appnak, hogy automatán frissítsen. Ennek ellenére felteszi a kérdést kb minden alkalommal. Nem lehet valahogy ezt a bitjei közé vésni?! :W :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.