Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:51:45

LOGOUT.hu

Huawei P30 Pro összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17351) anonymus89


anonymus89
addikt

Srácok valaki tud a gyári tokon kívül olyat ajánlani, aminek a belseje plüss szerű?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17352) Lacccca87


Lacccca87
addikt

Sziasztok. Az uj huawei appban hol latom hogy pontosan meddig el a garancia a keszulekre?

Akku csere eseten mennyire tudjak jol osszeforrasztani az alkatreszeket? Gondolok itt az Ip vedelem mennyire marad megbizhato ezutan is?

(#17353) proper


proper
őstag

Elköszönök a topiktól
lecseréltem egy xs maxra a telefont
még nem tudom jó ötlet volt e majd kiderül
Eddig csak android volt így kigondoltam hogy váltok és kiprobálom mert most android fronton nem nagyon találtam megfelelőt ami nem lett volna kompromisszum mentes így belefért az iPhone is

(#17354) Foose válasza proper (#17353) üzenetére


Foose
addikt

Áruló! :DDD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#17355) Ernesst válasza proper (#17353) üzenetére


Ernesst
aktív tag

Mivel szerintem többünket érinthet a jövőben, hogy nem Huawei készülékkel folytatjuk, ha van kedved, meg majd már tapasztalatod is, írhatnál pár sort, összehasonlítva a két készüléket. :R

(#17356) AtHoS válasza Lacccca87 (#17352) üzenetére


AtHoS
nagyúr

[17323-17324]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#17357) vlesi69 válasza piocasember (#17303) üzenetére


vlesi69
senior tag

Igaz ez a messengerre is, és nem csak a Huawei telefonoknál. Van hogy csak akkor van értesítés ha feloldom a kijelzőt, pedig be vannak kapcsolva a hozzá tartozó engedélyek. Több fórumon is panaszkodtak erre, de van akinek rendben működik.

(#17358) vlesi69 válasza anonymus89 (#17309) üzenetére


vlesi69
senior tag

Néha le kell venni és megtörölni.

(#17359) realmadrid válasza vlesi69 (#17357) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Szia. Itthon az Ipad vagy a nagy konkurens telefon kommersz, "polcárú" kivitele időben szinkronizál lezárt képernyőnél is.

[ Szerkesztve ]

A sas nem vadászik legyekre

(#17360) Lozi8 válasza proper (#17353) üzenetére


Lozi8
tag

Nekem volt, igaz csak xs, arra készülj, h a kamera a hüvelyhez képest egy fütyi. Nem rossz, de lehetőségben elmaradt a p30 pro-tól. Bevallom én azért szerettem az xs-t.

(#17361) knox83 válasza proper (#17353) üzenetére


knox83
senior tag

Én is meghallgatnám a véleményed:) btw a kollégámnak xs max van, ő szereti de a kamera minősége nem p30 pro szint..egyébként igen, sajnos sokan más vizekre fognak evezni. Nekem 1 éves a telefon és nem tervezem a közel jövőben cserélni de a következő honor lesz vagy pixel. Feltéve ha olyan telefont tesznek le az asztalra amiért érdemes lesz váltani. :)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17362) anonymus89 válasza vlesi69 (#17358) üzenetére


anonymus89
addikt

Ez alap persze, ettől függetlenül szeretem rendben karcmentesen tartani a készüléket és ha ez megelőzhető egy plüss belsővel akkor miért ne.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17363) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Szerintetek érdemes lenne cserélni a telefont egy Xiaomi Mi 11 re, vagy Samsung S21+ ra?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#17364) knox83 válasza Bélaaaa (#17363) üzenetére


knox83
senior tag

Magán vélemény, nem. Ha xiaomi akkor max mi 11 pro vagy ultra. Bár nagyon melegszik az az sd888 soc, kihagynám. Samsung számomra olyan mintha nem is létezne. Én várnék a helyedben most :)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17365) Lozi8 válasza Bélaaaa (#17363) üzenetére


Lozi8
tag

Nem írtad, h miért is gondolkodó a cserén. Unod a telót, vagy már nem muzsikál jól a teló (ezt nehezen képzelem el). A xiaomit én is hanyagolnám, volt, nem a gyengébb változat, elég volt. Láttam, hogy knox83 kolléga "imádja" a Samsung telókat :DDD. A samun én csak akkor gondolkodnék, ha igen jó árban tudnám beszerezni. Ha tudsz várni, akkor még ne erőltesd. Magán vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#17366) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Nincs semmi különös oka, csak gondoltam 2 és fél év után ideje lenne már cserélni.
Nem találok alternatívát. :)

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#17367) Ferenczi Áko válasza Bélaaaa (#17366) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Én sem. Ezért nem is cserélek :D

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#17368) realmadrid válasza Bélaaaa (#17363) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Már a "spájzban" van a P50-es sorozat, megvárnám a helyedben.

A sas nem vadászik legyekre

(#17369) mirci18 válasza realmadrid (#17368) üzenetére


mirci18
addikt

GMS nélkül minek is?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#17370) Sztyepadzso válasza Lacccca87 (#17352) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Anélkül hogy bármilyen videót vagy leírást megnéznék a P30 Pro - ra vonatkozóan, 99%, hogy soha, semelyik szervíz nem fog neked forrasztgatni. Ezek moduláris felépítésű telefonok, amely alatt azt értem, hogy az alaplapra forrasztott speciális csatlakozókhoz csatlakoznak szalagkábelen az alkatrészek: akku, kamera, hangszóró, stb. Ha akkucsere van, akkor valószínűleg megmelegítik a hátlapot, lecuppantjak, lebontják addig, amíg az akksit el nem érik, szalagot kitépik alóla, kicsatolják, kiveszik, beraknak új szalagot, beraknak új aksit, visszaépítik, pótolják a ragasztót T-7000-el. Viszontlátásra. Aztän amit ők garantálnak, olyan leaz a maradék IP.

(#17371) knox83 válasza realmadrid (#17368) üzenetére


knox83
senior tag

Elég jól sikerült :) kár a gms hiány miatt... Talán majd a honor megcsinálja a "sajátját" ;]

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17372) realmadrid válasza knox83 (#17371) üzenetére


realmadrid
aktív tag

Úgy legyen. Szelídebb árral, ha kérhetem.

[ Szerkesztve ]

A sas nem vadászik legyekre

(#17373) Lacccca87 válasza Sztyepadzso (#17370) üzenetére


Lacccca87
addikt

Forrasztast nem az alkatrestek osszekotesere ertettem. Hanem ha jol tudom a gyari osszeszereles utolso lepesei kozot van hogy az ip vedettseget garantalo anyagot felmelwgitik igy osszeforrasztjak a telefont es igy lesz csepp meg vizallo. Vegulis a kerdesemre valaszoltal, ettol tartottam hogy innentol kezdve lutri. Nem szoktam viz alatt tartani de volt mar hogy nem akartam parton hagyni es furdonadrag cipzaros zsebebe volt a vizalatt gond nelkul. Igy asszem varok meg 1 evet ezzel a szervizelessel most hogy 2022.08 ig el a gari :)

(#17374) vlesi69 válasza Bélaaaa (#17363) üzenetére


vlesi69
senior tag

Szerintem mind a kettő jó. Én már váltottam, egy Mi10T Prot és egy S21 Ultrát vettem, mindkettő jó számomra de ki mit szeret. Sajnos a amcsi szankciók miatt szakadt meg Huawei folyamat a telefonokkal, de még keresem az alternatívát. Még a Oneplus jöhetne szóba számomra, de majd meg látom.

(#17375) anonymus89 válasza anonymus89 (#16028) üzenetére


anonymus89
addikt

Itt hagyom az utókornak akit érdekel az auto update kikapcsolása illetve a hisearch kikapcsolása:
update disable: adb shell pm disable-user com.huawei.android.hwouc
hisearch disable: adb shell pm disable-user com.huawei.hisearch

Ne kövezzetek meg érte és nem is ajánlottként írtam akit érdekel kipróbálja akit nem annak nem.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17376) CLAWz


CLAWz
tag

Sziasztok
Most hoztam el a telefonom a szervízből, kijelző csere. Gyári tok nem sokat segített rajta, így most valami brutál tokot keresnék a készülèkhez.

Előre is köszönöm!

Mer' nem ért meg senki, még nem vagy művész!

(#17377) qMAGICq


qMAGICq
tag

Sziasztok!

Milyen új telefon p30pro után? Kicsit elment így a bizalmam vízállósággal (lásd lentebb).
Szempontok: Android, vízállóság, jó üzemidő, jó kamera. Ezek terén minimum hozza a p30pro szintet.

P30pro: Behallt az alsó része, valószínűleg víz miatt, pedig vízálló és csak esőben használtam néha munka miatt. Pont ezért kellett ilyen telefon, ami bírja.
Mikrofon behalt, nem hallanak, és az USB C is szarakodik kábellal.
Mások mit kezdtek ezzel? Gariban megcsinálták? Utána nem veszik el mégjobban a vízállóság? Kifújás, stb már próbáltam..

Nagyon köszönöm a segítséget!

GA-P35-DS3 , E6750 @ 3,6 GHz 1,5 V , ASUS Silent Knight , 2 x 1 GB Kingmax @ 1080 MHz 2,0 V , EVGA 8800 GTS 512 @ 785/2160 MHz

(#17378) xcsabo válasza qMAGICq (#17377) üzenetére


xcsabo
senior tag

Rizs?

(#17379) Dino69 válasza qMAGICq (#17377) üzenetére


Dino69
aktív tag

Kb hasonló volt a gondom pár hónappal ezelőtt.

Zenét hallgattam borotválkozás közben, és ráraktam a mosdókagylóra állítva a telefont. kb 0,5 cm vízbe sikerült helyezni, és csak azt vettem már észre, hogy a hangszóró nem igazán acélos. Sikerült fölszívnia a vizet. kb 3 órán belül kiszáradt magától és a mikorfonnal sem volt gond (szerencsére) :B

(#17380) Zsoltg4s válasza Dino69 (#17379) üzenetére


Zsoltg4s
tag

Én simán leteszteltem medencében. Csináltunk egy szelfit fiammal víz alatt. Természetesen időzítővel. Olvastam, hogy medence után le kell mosni csapvízzel, mert a medence vízben lévő klór oxidációt okoz. Alaposan átmostam folyó csapvíz alatt. Utána nem szólalt meg a hangszóró. De szerintem ez természetes, a membránban megáll a víz, nem tud rezegni. Kb. 20 perc múlva kiszáradt a strandon és már tökéletesen szólt a hangszóró.
Azóta semmi baja a telefonnak...

(#17381) tomasekbobo


tomasekbobo
csendes tag

Helló!
Használja valaki a P30 Pro-n a Google Camera (GCAM) App-ot? Melyik belőle jelenleg az utolsó verzió, ami működik is a telefonon? Rengeteget próbáltam már, de nem működnek L29-en.

(#17382) punky10 válasza tomasekbobo (#17381) üzenetére


punky10
addikt

Már a P20-on sem volt igazán jól működő verzió,meglepődnék,ha irr lenne!
Ha mégis van,mea culpa,kérem én is a linket..

Samsung Xcover6 Pr0/Samsung Tab A9+

(#17383) anonymus89 válasza tomasekbobo (#17381) üzenetére


anonymus89
addikt

Utoljára Nokia 7 Pluson használtam na itt már ez az app nem műxik még 2 félét kipróbáltam megnyitás után rögtön bezáródik. :(

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#17384) OberMotz válasza tomasekbobo (#17381) üzenetére


OberMotz
aktív tag

Amennyire tudom, kizárólag Qualcomm SOC-okhoz van működő GCam (mivel a Pixelek ilyeneket használnak), ezért erre a telóra kb. soha nem lesz ilyen. Btw én nem érzem a hiányát, a "gyári" app is remek fotókat lő szerintem.

(#17385) bix-


bix-
tag

Érkezik a 2021 júniusi biztonsági frissítés után.
.159 / 235MB
Semmi újdonság, csak hibajavítások.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#17386) pontyos válasza bix- (#17385) üzenetére


pontyos
senior tag

köszi az infót :)

(#17387) balintka válasza bix- (#17385) üzenetére


balintka
addikt

Örülünk hogy ez is érkezik. Legalább igyekeznek naprakészen tartani a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#17388) miklós67


miklós67
csendes tag

Nekem sokkal "pattogósabbnak" tűnik a rendszer, az appok nyitása.... Feltűnik másnak is, hogy gyorsabb?

(#17389) knox83 válasza miklós67 (#17388) üzenetére


knox83
senior tag

A frissítés után?

Más: gondolom láttátok a honor magic 3 szériát. Kicsit szokni kell azt a baszom nagy kamera szigetet de összességében nagyon jó alternatíva lesz a huawei helyett. (nekem legalább is)

Honor Magic 5 Pro -- Huawei P30 Pro -- Huawei P20 Pro -- Huawei P9

(#17390) miklós67 válasza knox83 (#17389) üzenetére


miklós67
csendes tag

"A frissítés után?"
Igen!

(#17391) battila91


battila91
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem az ionstore.hu-ról használtan egy P30 Pro-t, hibátlanul működött eddig, imádom is, viszont most egyszercsak eltűnt az ujjlenyomat funkció. Nem a szenzor nem működik, hanem egyszerűen nem jelenik meg a Biometria menüben az ujjlenyomat opció. Eltűnt.
Kicsit utánanéztem a Huawei oldalán, látom, hogy más is járt már így, van akinek ideig-óráig segített a factory reset, esetleg egy újraindítás, nekem sajnos egyik javasolt megoldás se jött be. Esetleg ti tudtok erről valamit?

A hátlapot is sikerült valahogy összetörni (fogalmam sincs mikor és hogy, egyszer amikor levettem a tokot /Spigen/, azt láttam, hogy össze van törve), ha azt cseréltetem, esetleg azzal egy füst alatt érdemes lehet az ujjlenyomatszenzort is megnézetni....
Másik kérdésem, ami úgy látom szintén típushiba, hogy a hívások első pár másodpercében nem hallja a hangomat a másik fél, nem működik a mikrofon. Ha kihangosítom, akkor működik.

Előre is kösz a segítséget!

(#17392) bontabela73


bontabela73
aktív tag

Ma reggel érkezett a 11.0.0.159 frissítés.

Da pacem, Domine!

(#17393) bontabela73 válasza battila91 (#17391) üzenetére


bontabela73
aktív tag

Szia!

Ezt találtam: [link]

A hangerő fel + hangerő le + bekapcsolás gombokst kell nyomva tartani egyszerre. Ez a kényszerfrissítés módot hozza be (régebben, amikor még le lehetett tölteni teljes frissítési csomagokat a Huawei oldaláról, ezzel a módszerrel is lehetett telepíteni). A poszt írója szerint hibaüzenet jelent meg, hogy a frissítés nem sikerült. A készüléket újraindította és utána megint ott volt az ujjlenyomat opció a beállításőkban.

[ Szerkesztve ]

Da pacem, Domine!

(#17394) battila91 válasza bontabela73 (#17393) üzenetére


battila91
csendes tag

Köszi, ezt pont délelőtt próbáltam (meg minden mást is ami itt szerepel), sajna nem nyert.

(#17395) Lozi8


Lozi8
tag

Pár másodpercig engem sem hallanak, ez van blututyis fülesnél is...

(#17396) Citroware


Citroware
addikt

Már nagyon rég meg akartam kérdezni, csak elfelejtettem. Legalább egy évvel ezelőtt jött egy update, amitől átrendeződött a kamera kezelőfelülete. A nagy felbontású kép beállítása máshová került, és úgy tűnik, hogy kevesebb beállítási lehetőség van, valamint azóta a képek minősége meg sem közelíti azt, amilyen előtte volt. Mintha alacsonyabb felbontáson lennének, mint előtte, pedig nem állítottam el. Nem is lehet már állítani.

Ez miért van? Olyan, mintha lebutították volna a kamerát.

[ Szerkesztve ]

(#17397) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Most nézem van az értesÍtéseknél egy bekapcsolható "fido biztonsági kulcs"
Ez most arra jó, hogy a telefont lehet kinyitni egy fido kulccsal, vagy a telefon képes arra, hogy mondjuk a google fiókomhoz férjek hozzá, és akkor a telefonom működik fidoként?

(#17398) Sztyepadzso válasza Citroware (#17396) üzenetére


Sztyepadzso
őstag

Elmondásuk szerint az embereknek nem az a fontos hogy milyen felbontású egy kép (Mondjuk az Instagrammon) hanem az hogy milyen képarányú, ezért tűnt el belőle. Neked kell vagy Pro módban vagy a többi mód között a nagy felbontás a modban fotóznod.

(#17399) direwolf válasza Citroware (#17396) üzenetére


direwolf
őstag

Biztos, hogy nem rontottak sokat a minőségen, mert visszanéztem a másfél évvel ezelőtt lőtt képeimet, és nincs igazán észrevehető különbség a mostaniakhoz képest. A RAW és a JPG között sem érezhető egetrengető különbség.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#17400) Dzsekó válasza Citroware (#17396) üzenetére


Dzsekó
addikt

Egyszerűsítették a kamerabeállításokat. Pro módban bal fent JPG-L (Large) a nagy felbontású kép. Továbbiaknál pedig a legutolsó a nagy felbontás mód. Én előtte is a 10 MP-es interpolációs képeket lőttem, szerintem azok kb. ugyanolyan minőségűek. Tény, hogy a régi felületen életszerűbb volt a beállításokban állítható felbontás, azon belül 10MP és 40MP, mint egy fényképező gépnél.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.