Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-12-23 22:38:35

LOGOUT.hu

Huawei G510
aka Huawei U8951 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2251) pity02


pity02
tag

Megjött a Lollipop! :)
Igaz, még csak alfa állapot, de kísérletezni lehet vele.
Egyelőre a videofelvétel, lejátszás és a rádió nem működik benne.
[ROM][5.0.2][ALL]SlimLP Alpha 0.91 [05/02/15]
[ROM][Y300][5.0.2] Cyanogenmod 12

A SlimLP G510-es verziója nálam, nfc nélküli telefonon csak úgy működik, ha törlöm belőle az nfc.apk-t, telepítés után.

(#2252) t.roby90


t.roby90
tag

Sziasztok,

Milyen romot ajánlotok ami stabil és nem olyan lassú mint a b193. A fórumot olvasgatva nagyon sokféle van, csak azért kérdeztem, mert a tapasztalatok alapján szeretnék dönteni. Apának van egy ilyen telója, és sok volt a panasz a sebességre és ebben szeretnék segíteni.

Előre is köszönöm.

(#2253) sh4d0w válasza t.roby90 (#2252) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Az expert v4 elég jó a gyárihoz viszonyítva, viszont ami hardveresen hiányzik, azt nem tudja megoldani. Még egy fél giga RAM legalább kéne ebbe a telóba és hát a GPU sem egy világbajnok. Már alig várom, hogy kidobhassam a 'csába...

https://www.coreinfinity.tech

(#2254) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

Beleolvasgattam a fórumba.
A kérdésem az lenne, hogy készülök ilyen kütyüt venni.
Akkuidő milyen lehet napi 1-2 óra beszélgetéssel, folyamatos szinkronnal ?
Van 4.4-es stabil verziójú ROM már a kütyühöz ? Vagy akár 4.2 ?

Ami nekem fontos: Akkuidő, beszélgetési minőség, kamera.

Köszi előre is !

:R :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#2255) janeszgol válasza eladogeppc (#2254) üzenetére


janeszgol
félisten

Én gyárival használom. Kamera értő kezekben jó, szép képeket csinál. (Szebbet, mint a Lumia 520, 630.)
Akkuidő: az általad felsoroltakkal kb 2-3 nap. De ez függ az akksi állapotától is. Én új akkut vettem bele (eredeti), az enyém bírja, hetente kétszer töltöm.
Nos igen, beszélgetési minőség. Engem rendesen hallanak, avval nincs baj, mikrofon pipa. Viszont a beszédhangszóró halk. Engem hívtak S2-vel (annak a mikrofonja szar), Note 3-mal, Note 4-gyel és bizony fülelni kellett még a lakásban is. Nem nem vagyok süket.

De szerintem jó telefon. A képe nagyon szép, csengőhangokat normálisan lejátssza, fülessel a hangzásvilága hozza a közepes szintet, a wifi nagyon jó, a mobilnetet stabilan tartja, az érintője pontos (nagyon ritkán ütök mellé). Függetlenül kb 15-18 ezret ér, függően én 14 alatt venném meg.

Romokról majd más beszél, nem az én asztalom.

[ Szerkesztve ]

(#2256) Firka30


Firka30
tag

Lehet az szoftveres hiba ha a telefon akkor fogja a wifi jelet ha routertől kb 2-3 méteren belül van? :D

(#2257) janeszgol válasza Firka30 (#2256) üzenetére


janeszgol
félisten

Gyári rom? Esetleg egy router beállítás? Nálam 2 falon át is veszi a wifit két-három csík között váltogatva. (Igaz ez sugárban kb 4-5 méter.)

Esetleg egy factory reset. Nem gondoom, hogy ennyi idő alatt maga az antenna "fáradt" volna el.

[ Szerkesztve ]

(#2258) Firka30 válasza janeszgol (#2257) üzenetére


Firka30
tag

Igen gyári,most szedtem le egy cm11-et felteszem hátha..a gyárinál rosszabb már nem lehet :D

A routerrel semmi baj,jártam 1-2 ismerősnél,más telefonok csatlakoznak ez nem...
Ez van mikor akkor észleli a jelet mikor a router tetejére teszem :D

(#2259) Firka30


Firka30
tag

Hát nem lett jobb semmilyen fw-vel :(

Gyakorlatilag max 2-3m amiről fogja a jelet.

(#2260) Elmeboy


Elmeboy
csendes tag

Sziasztok! Egy hete vettem egy használt, de nagyon jó állapotban levő G510-es telót - egy Y300-assal már régebben igen mélyen "megismerkedtem", és szerettem is. A telefonon még egy év vodás garancia is van.
Meglepődtem a készülék szuttyogásán - amit persze meg lehet szokni -, de arra alapozva hogy a G510 és az Y300 firmware tekintetében szinte ikertesók, sajna neki is álltam a buherálásnak.
Bootloader-nyitás sikerült, TWRP Recovery és root szintén. Azonban a B196-os vodás ROM helyett ki akartam próbálni a B199-et - ami előtt nem csináltam mentést, viszont miután a recovery-vel mindent töröltem, az új ROM telepítésének megkezdésekor rögtön "Failed" üzenetet kaptam.
Jelenleg nincs OS a telón - mert bármilyen ROM-ot is próbálok rátenni, szintén hibát jelez. Mit ajánlanátok segítségképp?
(Telepítés előtt új ROM SD-re másol, wipe rendben - de a .zip-et kiválasztva install-nál állandóan csak "failed".. )
Mit csinálok rosszul!?

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2261) Elmeboy


Elmeboy
csendes tag

..így a garanciát is felejthetem el: nem tudom törölni sem a TWRP-t sem a root-ot, a bootloadert meg nem tudom visszazárni. (Ugye most ha bekapcsolom a telót, a Huawei logonál megáll és slussz. A PC-m ettől függetlenül látja mind a belső, mind a külső memóriát - szóval remélem még nem full tégla..)

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2262) coyote55 válasza Elmeboy (#2261) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik TWRP recovery?

Egyébként, ha ilyen állapotban viszed szervizbe, ki mondja meg az előéletét?

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2263) Elmeboy válasza coyote55 (#2262) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Szia!
TWRP-2.7.1.0-G510. Ez a letöltött recovery neve, és nem a "signed"-verzió (az nem csinált semmit). Most meg nem mondom hol találtam, de szépen felmászott a telóra, és látszólag jól is működött.
Ebben az állapotában sajna pont úgy veszik észre a mókolást, hogy megnyomják a "+" és a power gombot egyszerre - de ezt te is tudod. :) Gyárilag, vagy a voda nem rakja fel a twrp-t.. :)

Most azon agyalok, hogy talán ez a verziójú recovery nem jó? (Lehet egyáltalán cserélni egy régebbi kiadásra?)
Minden mindegy alapon megpróbáltam egy 'dload'-módot is: úgy elindult a frissítés(!?), de persze két perc után sárga háromszögben nagy felkiáltójellel végződött a failed..

Anno az Y300-val ugyanez volt a helyzet. Teljesen ugyanígy jártam: boot-nál megállt a kicsike. Valami spanyol nyelvű leírás alapján leltem egy nagyon kiberhelt ROM-ot, amit elfogadott a twrp, és aztán el is indult a teló (utána pedig már bármilyen ROM felment rá vígan).

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2264) Elmeboy válasza coyote55 (#2262) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Annyit tudnod kell a teló előéletéről (a garanciapapír alapján), hogy kétszer már járt szervizben: egyszer swap-csere, egyszer szoftverfrissítés okán. (A swapra utalva a garipapíron fel is lett tüntetve hogy már más az IMEI, mint vásárláskor volt.)
Próbálkozzak még vele, vagy vigyem be szervizbe mint aki nem tud semmit? A root-on feltehetőleg még átnéznek, de a nyitott bootloader gáz. Utána elég vastag lesz a számla, pláne hogy egy esetleges cseretelefont ilyen esetben a javítás idejére 500.- forint/nap áron számolnak fel. Vagy szervizkábel bedug, gyári firmware felereszt - oszt' ha nem megy akkor vagy jobban belenéznek, vagy újra swap!?
Bármi ötletet nagy örömmel fogadok, ha a "home-made"-módra van még egy picinyke esély..

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2265) Elmeboy válasza Elmeboy (#2264) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Nos megoldottam a problémát, él a telefonom - igaz, egy stock rommal.. :)
Érdekes, hogy a gyári firmware-ek továbbra sem akarnak felmászni a telóra; de ami romot leltem, sokkal gördülékenyebb a kütyü, és picit az akksi is tovább bírja.

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2266) coyote55 válasza Elmeboy (#2265) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik ROM van most fenn?

Memento Mori!

(#2267) BrokeR1994


BrokeR1994
csendes tag

Üdv! van egy huawei gt 510-0100 telefonom rootolvan másik rom-al szeretném vissza állítani teljesen gyárira.
Az összefoglalóba írt opció nem akar működni 1/2 vagy 2/2-nél ki írja hogy uptade failed és fogalmam nincs hogy mért :O
cwm recovery-be csináltam egy rendszer mentést még mindenek az elején és ezt felrakva újra de ez se az igazi tele vágja vodafonos apkkal ha meg gyári visszaállítást csinálok akkor az értetési sáv hal meg mintha gt510-0200-as rom lenne fent.
Valaki tud meg oldást erre ?

(#2268) coyote55 válasza BrokeR1994 (#2267) üzenetére


coyote55
őstag

A root miatt nem megy a "dload"-os telepítés.

Memento Mori!

(#2269) BrokeR1994 válasza coyote55 (#2268) üzenetére


BrokeR1994
csendes tag

Találtam egy dloados firmware ami fel ment gond nélkül (kingrootal volt meg csinálva) vissza állitotta a gyári recovery-t 3.x est gondolom ekkor már nem volt rootolva a telo talán a bootloader unlock miatt lehet a gond ?

(#2270) coyote55 válasza BrokeR1994 (#2269) üzenetére


coyote55
őstag

Igen, előfordulhat.

Memento Mori!

(#2271) Elmeboy válasza coyote55 (#2266) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

DMore.Rom r4-g

Az akku üzemidejében lehet tévedtem - de mivel amúgy sem combos az akksi, a mostani napi egy töltés normálisnak is mondható.
Ami érdekes: maga a rom kétszáz-egynéhány Mb. Ki van belőle szedve minden google-szemét - ugyanakkor indítás után rögtön felajánlja a google-beállítások letöltését, tehát a play link megvan, így minden - amit letöltünk - működik (szinkronizálás, mail, térkép, stb.).
A rendszer a gyakori 4.1-re épített Apex; melyen - ha nem töltünk le egy csomó felesleges appot - kb. 150-200Mb RAM marad "munkára", szabadon.
A tárhely érdekes: van egy belső, és egy külső memória (utóbbi most egy 8Gb-os sd-kártya). A belső memória nekem indítás óta változatlan (1,02Gb), minden a memóriakártyára rakódik.
Bár a telefonom szerint ő éppen egy g510-200-as modell (nem az), de aki a romot elkövette, megoldotta az NFC-chip működését is - hibátlan.
Eddig újraindulásom, spontán leállásom nem volt (akadozás pláne!); mondhatnók elégedett vagyok a rommal. :)

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2272) coyote55 válasza Elmeboy (#2271) üzenetére


coyote55
őstag

Egy DMore ROM-ot kipróbáltam, de nem tett rám mély benyomást, úgy látszik komolyan vette az illető "szakács", hogy nem árt tovább főznie. ;)
Valószínűleg kipróbálom, egy linket tudsz adni, vagy keressem meg?
IMEI-d nem változott?

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2273) Elmeboy válasza coyote55 (#2272) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Nem, az IMEI ugyanaz maradt.
Már nem tudom hol találtam a rom-ot (valahol modaco-n azt hiszem), de menten feltöltöm felhőbe és írom a linket!

https://shared.com/l0d7h50h0r?s=l

( A "Download with shared.com download manager" elől vedd ki a pipát!)

[ Szerkesztve ]

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2274) Elmeboy válasza coyote55 (#2272) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

A SLIMKat 4.4 is tetszetős, de nem volt olyan fürge. Azt hiszem ott a Novát használja a rendszer, de a sok beállítási lehetőség miatt ram szempontjából amit nyersz a réven, elveszik a vámon.. (Pedig alapból az is cirka 180-200Mb szabad ramot ígér - de igencsak döcög.)

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2275) Elmeboy válasza Elmeboy (#2274) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

..Viszont az akksival valami gáz van: vagy maga az akkumulátor haldoklik (egy éves), vagy a rom eszi. Jobban mondva a wifi. Csináltam egy akksi-kalibrálást, fél órás bluetooth-val való telefonálás után 1(!!!) százalékkal csökkent a szint. Bekapcsolom a wifit, és szinte fél percenként 2%-val megy lefelé az érték. :F

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2276) coyote55 válasza Elmeboy (#2273) üzenetére


coyote55
őstag

Megőrülök ettől a ROM-tól!
Minden újraindításkor más a MAC-address, és a WiFi figyelő program egyből bejelez, hogy ismeretlen lóg a WiFi-n. :W
Ezzel valamit kezdeni kell, mert így nem kerek... :F

Memento Mori!

(#2277) Elmeboy válasza coyote55 (#2276) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Bocsi, erről nem kérdeztél - nálam meg mivel nincs a routeren MAC-szűrő, észre sem vettem.. :(

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2278) coyote55 válasza Elmeboy (#2277) üzenetére


coyote55
őstag

Semmi gond, nem a Te hibád, de legalább kiderült.
A ROM egyébként - eddig - jól vizsgázott, a saját kernelével szépen fut.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2279) sh4d0w


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Én meg búcsút intek a G510-nek, remélem, soha többet nem kell használnom.

https://www.coreinfinity.tech

(#2280) coyote55 válasza sh4d0w (#2279) üzenetére


coyote55
őstag

Mi lesz az utód?
Azért remélem, jó emlékeket is megőrzöl róla... :F

Memento Mori!

(#2281) sh4d0w válasza coyote55 (#2280) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Xperia M2. Amikor először megláttam, nagyon tetszett és amíg nem kellett intenzíven internetet használni, addig teljesen jó volt. Sajnos azonban amint navigációra, vagy intenzívebb nethasználatra kerül sor, a szűkös memória azonnal térdre kényszeríti a cuccot - az utóbbi időben csak akkor hagyott cserben a G510, amikor kritikus fontosságú volt, hogy rendben működjön, így könnyeket biztos nem fogok érte ejteni. Elvonul tartalékba, remélem, nem kell visszatérnem hozzá.

https://www.coreinfinity.tech

(#2282) coyote55 válasza sh4d0w (#2281) üzenetére


coyote55
őstag

Igen, a szűkös memória sajnos már velem is kitolt. :(((
Legyen sok örömöd az új telefonban! :K

Memento Mori!

(#2283) sh4d0w válasza coyote55 (#2282) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszi :R

https://www.coreinfinity.tech

(#2284) Elmeboy válasza sh4d0w (#2281) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Egy sima Xperia M-et már volt szerencsém használni: minden olajozottan ment rajta, csak a kamerájának a képeit tudnám feledni.. :) Jó Sony-zást! :K

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2285) Elmeboy válasza coyote55 (#2278) üzenetére


Elmeboy
csendes tag

Most megint tégla lettem - szerencsére (még) csak félig.. :(
Magam is túladnék a G510-en, ám úgy gondoltam nem ártana, ha az új tulaj gyári rommal kezdhetné az ismerkedést. A "dload"-os frissítés folytonos "failed" eredményeképpen utánanéztem mit is tehetnék. Nos, belefutottam az átkozott IMEI-hack nevű programba, amely Youtube-on működött, de a valóságban csúfos vereséget szenvedtem vele..
Az IMEI-mentés még sikerült, de az általam letöltött 195-ös UK original rom készülékre kúszása csak a rózsaszín csík egyharmadáig ment - ott végleg megállt. Újraindítás után csak boot-logo, alul egy egyenetlen fehér csíkkal..
Recoverybe nem akar (vagy nem tud?) belépni, és a DC-unlocker sem látja a bootloader állapotát. Az adb nem látja a telót, nem tudom hogyan tovább.. Sufni gsm!? :(

Bolond is lennék, ha nem lennék bolond..

(#2286) balfek


balfek
tag

hali,
expert v4-et használok - cserélném benne a Performance control nevű appot 2.1 verzióról 2.5-re.
van benneupdate, de azt írja ki, h. nem tudja frissíteni.
megnéztem odex-elt
rootként csak uninstall/letöröltem végül, viszont a a 2.5 nem települt fel normális úton.

ezt hogy is kell updatelni akkor?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2287) coyote55 válasza balfek (#2286) üzenetére


coyote55
őstag

Át kell alakítani "közönséges" apk.-vá, mert jelenleg rendszerfájl.
Egyébként miért akarod updatelni? Az új nem tud annyival többet, amennyit lehet vele szívni (az update miatt).
Végigcsináltam, de nem éri meg. :(

Memento Mori!

(#2288) balfek válasza coyote55 (#2287) üzenetére


balfek
tag

á, köszi a tippeket!
deodexálni vagy mit, azt kell átalakítás előtt? mert most van a perfcont.apk és a perfcont...odex file is?

amúgy meg nem éri meg? hát, akkor lehet kihagyom - kösz a tanácsot! :)

[ Szerkesztve ]

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#2289) sh4d0w válasza Elmeboy (#2284) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Köszi.

balfek: az odex file csak annyit csinál, hogy mivel már félig gépi kódra fordított az eredeti forrásfájl, ezért sokkal gyorsabban indul az adott alkalmazás, amihez az odex tartozik. Hátránya, hogy az eredeti állományon kívül ez is rajta van a rendszeren, tehát helyet foglal a háttértárból.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#2290) !attis!


!attis!
tag

Segítségre lenne szűkségem. Megadta magát a telefonom hangszórója, így kénytelen vagyok visszavinni garanciáztatni. Akár mennyire próbáltam a 3 gombos megoldással visszaállítani sajnos nem tudtam. Elindult a frissítés és a 2. szakasznál mindig megáll hibával. Már visszatettem az eredeti romot (volt róla mentésem) kitöröltem belőle a rootos a dolgokat (su). Illetve Megtaláltam az eredeti stock recoveryt (3e) azt is vissza flasheltem. Még ennek ellenére sem fut le a frissítés, pedig így már teljesen gyári. Egyedül a bootloader van nyitva, ez nem engedheti? Illetve a B193 romra jött ki OTA (B195) frissítés azt sem csinálja végig :-S.
Van valakinek valamilyen ötlete? Mát teljesen tanácstalan vagyok. Vissza merjem így vinni garanciáztatni?

(#2291) coyote55 válasza !attis! (#2290) üzenetére


coyote55
őstag

Kóddal nyitottad a bootloadert, vagy programmal?

Memento Mori!

(#2292) !attis! válasza coyote55 (#2291) üzenetére


!attis!
tag

Kóddal!

(#2293) coyote55 válasza !attis! (#2292) üzenetére


coyote55
őstag

Lehet, hogy itt a megoldás: [link]
Egy próbát megér...

Memento Mori!

(#2294) !attis! válasza coyote55 (#2293) üzenetére


!attis!
tag

Köszi, írtam neki. Akkor így ahogy van ne próbálkozzak a garanciáztatással?

(#2295) coyote55 válasza !attis! (#2294) üzenetére


coyote55
őstag

Szerintem várd meg a választ...

Memento Mori!

(#2296) !attis! válasza coyote55 (#2295) üzenetére


!attis!
tag

Sajnos még nem válaszolt :(.

(#2297) !attis!


!attis!
tag

Sikerült! :-) :C
Találtam egy külföldi oldalon egy csomagot és azzal fel ment (G510-0100_V100R001C02B195_android_4_1_EMUI1_0_05011NLP). Itt megtalálható még!

Illetve még pár dolgot csináltam mielőtt ráengedtem a frissítést.

TWRP -ben

1, wipe (factory Reset)
2, vissza flasheltem az eredeti recoveryt (3e)
3, wipe cashe/dalvik cashe / cust.
4, power off
5, Power+fel+le (Dload). (G510-0100_V100R001C02B195)

Egy teljesen gyári telefon fogadott. ;). B195 rommal ami hivatalos, mert a B193 rol -> erre akarta frissíteni.
:))

[ Szerkesztve ]

(#2298) coyote55 válasza !attis! (#2297) üzenetére


coyote55
őstag

Gratula! :R
Most már viheted gariztatni :K

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2299) Firka30


Firka30
tag

Kamerával lenne olyan gondom,hogy csak előlapi működik,a hátsóhoz átkapcsolni sem lehet...ez mitől lehet?
Vissza raktam egy gyári fw-t ( V100R001C479B193 ) de ezzel is ugyan ez :(

(#2300) coyote55 válasza Firka30 (#2299) üzenetére


coyote55
őstag

Ha egy gyári ROM-mal sem megy, akkor hardverhiba -> szerviz.

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.