Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-12-23 22:38:35

LOGOUT.hu

Huawei G510
aka Huawei U8951 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) coyote55 válasza Okvagyok (#1850) üzenetére


coyote55
őstag

Recoveryből. "Restore" alkalmazásával kiválasztod a mentést, és elindítod a visszaállítást.

Memento Mori!

(#1852) Okvagyok válasza coyote55 (#1851) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Wipe mindent elötte ugye?

(#1853) coyote55 válasza Okvagyok (#1852) üzenetére


coyote55
őstag

Megcsinálhatod, de felesleges.
Mielőtt visszapakolja a mentést, legyalul mindent :K

Memento Mori!

(#1854) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Tudom hogy nem ide tartozik,de a 8 ball pool játékhoz nincs valami okosítás.Pénz,vagy spin,vagy esetleg hosszabb nyomvonal?
Youtubon már néztem és millió megoldás van,de vagy én vagyok hozzá nagyon hülye,vagy csak a frissített verzióval nem müxik egyik sem.Ha meg lenne program akkor az meg elküld először egy oldalra hogy válaszoljak 5-6 kérdés közül valamire és kéri a telszámomat (ami persze hetente vagy 3000 ft lenne).

Köszi!

(#1855) Okvagyok válasza coyote55 (#1853) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Visszament a gyári backup. 195-ös. Antutu 7890. De minden simább an fut. Nincsen fagyás, mint az expertV4final-nál.

(#1856) coyote55 válasza Okvagyok (#1855) üzenetére


coyote55
őstag

A gyári B199 még jobb, főleg CeXstel kernellel párban! ;) :K

Memento Mori!

(#1857) szornyu1 válasza coyote55 (#1856) üzenetére


szornyu1
tag

Nálam most Joe eredeti romja van, sinopsys kernel és egy két tweak társaságában. Akku időben most ez a legjobb és a sebességgel sincs probléma. Szerintem ez most marad egy darabig.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1858) Okvagyok válasza coyote55 (#1856) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

B195 + CeXstel 062 kernel Antutu 6800 :)
B195 + orig kernel 7900
B195 + orig kernel +clean master 8390 :)

(#1859) coyote55 válasza Okvagyok (#1858) üzenetére


coyote55
őstag

Ez nagyon fura! :Y
Soha nem láttam még ilyen alacsony pontszámot. Hihetetlen nekem... :F
A gyári ROM-hoz a kernel STOCK verzióját raktad fel?

Memento Mori!

(#1860) pity02


pity02
tag

4.4.3-as CM11 (A mai verzió)
Hozzá a gapps innen tölthető.

(#1861) coyote55 válasza pity02 (#1860) üzenetére


coyote55
őstag

Na, ezt megnézem közelebbről! :K
Melyik gapps való hozzá? 4.4.3-as csak Stock van, vagy én nem találtam meg? :F :B
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1862) coyote55 válasza coyote55 (#1861) üzenetére


coyote55
őstag

Kicsúsztam az időből :(((
Megtaláltam, csak a szememet verte ki, köszi még egyszer! :R

Memento Mori!

(#1863) Okvagyok válasza coyote55 (#1859) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

igen

(#1864) Okvagyok válasza coyote55 (#1859) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Stock rom mellé milyen performance controll-t tudtok? Ami jó?

(#1865) Okvagyok válasza pity02 (#1860) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Várom a tapasztalatokat...

(#1866) pity02 válasza Okvagyok (#1864) üzenetére


pity02
tag

Pl. ezt.

(#1867) Okvagyok válasza pity02 (#1866) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Köszi

(#1868) szornyu1 válasza coyote55 (#1862) üzenetére


szornyu1
tag

Felraktad? Első tapasztalatok milyenek? A telepítőben van recovery, cseréli azt is?

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1869) coyote55 válasza szornyu1 (#1868) üzenetére


coyote55
őstag

Felraktam (másodszorra sikerült is, az első telepítés a WiFi bekapcsolásánál bootloopba ment :((( )
Egyenlőre a belakási folyamat zajlik, illetve egy Antutu teszt, csak kíváncsiságból (na, ez újraindult :((( )
Elég vegyes a kép így elsőre...

Memento Mori!

(#1870) Okvagyok válasza coyote55 (#1869) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Melyik B199-es rom-ot ajánlod? Stock? vagy egyéb?

(#1871) pity02


pity02
tag

Újabb 4.4.3-as ROM-ok: AOSB és Carbon.

Egyébként nekem bejön a CM11, kevésbé akad nálam, mint az expert. (Ez meg is lepett.)
A mai verziót csak tiszta telepítéssel sikerült felrakni, frissítve összekeveredtek az ikonok, gondolom, a plusz iránytű miatt. Az AnTuTu nálam is lefagyott, annyira, hogy csak akku kiszedés segített, ezt leszámítva szerintem teljesen jó, semmi hibát nem találtam eddig. Este nem raktam töltőre és reggelre semennyit nem merült, ez sem rossz.
A beépített recovery telepítő szkriptjébe belenéztem, egy bizonyos feltétellel települ, ami nem egészen világos, de a feltétel nem teljesülése esetén azt mondja, hogy már van recovery telepítve. Érdekes, eddig azt hittem, csak onnan megy a telepítés, hm. :)

(#1872) pity02 válasza pity02 (#1871) üzenetére


pity02
tag

Egy kis kiegészítés: a Carbon beállításaiban, a fejlesztői lehetőségekben van egy olyan opció, hogy a rendszer frissítésekor frissítheti a recovery-t is. Lehet, hogy a CM11-ben is volt, de ott nem tűnt fel.

(#1873) coyote55 válasza pity02 (#1872) üzenetére


coyote55
őstag

CM11-nél is van ilyen, a "Fejlesztői lehetőségekben" található "CM helyreállítási menü" hangzatos cím alatt :D
Aki ezt kitalálta... :U
Sikerült az Antutu-t működésre bírnom, nem váltotta meg a világot, nagyon gyenge pontszámot adott (7927), de furcsa mód a használat során nem látszik ilyen gyengének a vas.
Csinál egy 48 MB-os swap fájlt, de még nem jöttem rá hogyan, az init.d nem tartalmaz semmit ezzel kapcsolatban :F Ezzel az a gondom, hogy 48 MB lófütty, és egyébként is ott van az SD kártyán a 256 MB-os partíció. Aki rájön hogyan lehet kikapcsolni, kérem, ne tartsa magában! :R Jelenleg ugyanis mindkettő dolgozik, de így fennáll a veszélye, hogy a memória egy része a fájlba, másik része meg a partícióra kerül, és a töredezett swap az álmoskönyv szerint jó esély a látványos belassulásra...
Egyenlőre ennyi

@Okvagyok: ezt tedd fel!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1874) coyote55 válasza coyote55 (#1873) üzenetére


coyote55
őstag

Megtaláltam!
Nagyon vicces dolog, készít egy 48 MB-os ZRAM fájlt a RAM-ban, és azt használja swap-ként.
Ha valamit el lehet bonyolítani, ez a megoldás joggal pályázhat a dobogóért! :K

Memento Mori!

(#1875) Okvagyok válasza coyote55 (#1874) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

A link nekem kicsit kínai.

(#1876) coyote55 válasza Okvagyok (#1875) üzenetére


coyote55
őstag

Hmm...
Rákattintasz a linkre, és lemész a #3 hozzászólásig. Itt vannak a letöltési linkek (CeXstel kernel vagy STOCK kernel) valamint a telepítés menete.
Remélem segítettem.

Memento Mori!

(#1877) coyote55


coyote55
őstag

Feltettem az AOSB 4.4.3-at, és megállt bennem az ütő: olyan gyenge lett a WiFi, hogy attól féltem, tönkrement a telefonban valami. Feltoltam próbára egy STOCK B199-es ROM-ot, szerencsére az hozta a kötelezőt.
Kellene valami gyógyítás ehhez, mert így nem kerek! :(

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1878) t.roby90


t.roby90
tag

Sziasztok,

Egy kis segítséget szeretnék szeretnék kérni. Apának van egy ilyen telefonja és panaszkodik, hogy belassult. Ezzel kapcsolatban érdeklőnék, hogy mit lehet tenni. A gyári romot használja, érdemes ezt lecserélni? Ha igen, akkor mit ajánltok ami stabil és gyors?

Köszi

(#1879) coyote55 válasza t.roby90 (#1878) üzenetére


coyote55
őstag

Olvasd el az első hozzászólást!
Annyi változás van - és ez az egyik legfontosabb -, hogy már nem lehet a Huawei-től bootloader feloldókódot kérni. Lezárt bootloader pedig megakadályoz minden "mókolást" ;)
De, - és ez a jó hír - feloldókód nélkül is nyitható! Ráadásul egy ingyenes, bárki által szabadon letölthető alkalmazással, amelyik a Play áruházban található. A neve "Huawei bootloader unlocker.apk". Az alkalmazás az esetek nagy részében nem csak a bootloadert nyitja! ;)
Használatához viszont root kell, ami a garancia azonnali, automatikus elvesztésével jár.
Gondoljátok meg, hogy megéri-e, ha igen, innen folytatjuk.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1880) coyote55


coyote55
őstag

Súlyos hibába futottam az AOSB 4.4.3-nál. A beállításokban a villogó LED beállításakor FC-zik :F
Elég sok az angol szöveg...
A Carbon pedig nem volt hajlandó a beépített billentyűzetet használni, fel kellett telepíteni egy billentyűzetprogramot egy SMS megírásához :(((
Az igazán érdekes az, hogy a beállításokban viszont minden gond nélkül használtam. Ki érti ezt? :F
Antutuban mindkét ROM gyengén muzsikál (7300-7600 pont), de ezzel együtt simán futnak, látványos akadás, belassulás nincs. Mindkét ROM ZRAM-ot használ, ami indokolhatja a gyenge Antutu pontszámot.
Még egy komoly hátránya van mindkét ROM-nak: a gyenge WiFi. A javításként feltelepített WiFiBooster FC-zik, használhatatlan.
Ígéretes próbálkozások, de még messze vannak a gyári ROM-októl, vagy akár egy CM 10.1-től.

Memento Mori!

(#1881) pity02


pity02
tag

Két újabb: OmniRom és SlimKat.

(#1882) coyote55 válasza pity02 (#1881) üzenetére


coyote55
őstag

Ezeket próbáld ki te, én eléggé megszívtam az újdonságokkal ;]
Ha nincsenek bennük ilyen szarvas hibák, kipróbálom én is, de egyenlőre pihentetem a telefont (és az idegeimet ;) )
Ez a WiFi dolog eléggé megrázó volt, azt hittem tönkrement a telefonom.
Azért köszi a figyelmeztetést az újdonságokra! :R

Memento Mori!

(#1883) szornyu1 válasza coyote55 (#1882) üzenetére


szornyu1
tag

Miután lenulláztam Joe romját és nem csináltam mentést :W , felraktam a CM11-et Synopsis kernel társaságában. Eddig jól szuperál, hibát még nem tapasztaltam. Igaz csak 2 napja van fent. Launchert cseréltem Smart Launcherre egy témával megtoldva. Kíváncsi leszek hosszútávon mit mutat.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1884) coyote55 válasza szornyu1 (#1883) üzenetére


coyote55
őstag

WiFi hogy megy?

Memento Mori!

(#1885) szornyu1 válasza coyote55 (#1884) üzenetére


szornyu1
tag

Nálam nincs baj a wifivel. Pedig nekem egy antik Sweex routerem van, 54 mb/s sebességgel. A kernel frissítése előtt volt, hogy egy újra indítás után nem akarta a PIN kódot kérni, de ezt egy repülőgépmód ki-be megoldotta. A kernel frissítése óta nem volt probléma. Se újra indulás, se lag, semmi. Érdekesség, hogy amikor felraktam a CM 11-et, a Google visszaállításnál még a csengőhang és wifi beállításaim is visszakerültek. Ezeket még a Slimkat romnál állítottam be. Az AppMonsteren kívül semmilyen más backup appot nem használok, ez pedig csak az appot menti le, a beállításait nem.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1886) coyote55 válasza szornyu1 (#1885) üzenetére


coyote55
őstag

Ez melyik CM11? A 4.4.2 vagy a 4.4.3?

Memento Mori!

(#1887) szornyu1 válasza coyote55 (#1886) üzenetére


szornyu1
tag

Ez a legutolsó 4.4.3, de ha használod a frissítés kezelőt már erre frissíti. Kellemes, megfelelő a hívás közbeni és a csengési hangerő is. A synopsis kernellel használható a zram is, ehhez a Playről latöltöttem a Zram Settings Free appot. Mást nem okoztam neki eddig :C , csak az Xposed van telepítve.

Más:
Megjelent az első custom rom a stock B200-as romból, ha lesz kedvem teszek vele egy próbát.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1888) szornyu1


szornyu1
tag

Egy pár kép:


[ Szerkesztve ]

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1889) pity02 válasza szornyu1 (#1888) üzenetére


pity02
tag

Ha valaki hiányolná, találtam hozzá NFC-t.

Közben az AOSB-ből van 1.3.5-ös verzió.

[ Szerkesztve ]

(#1890) Okvagyok válasza szornyu1 (#1887) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Synopsys kernel expert v4 final-al kellemesen muzsikál. Antutu 8000 alatt kicsivel, de fürge minden amit próbáltam.

(#1891) Okvagyok válasza Okvagyok (#1890) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Kicsit optimalizálva 8500-ig felment antutu.

(#1892) Okvagyok


Okvagyok
csendes tag

A videókamera szoftver nem működik. Tudtok egy jót ajánlani. (Nem fényképezőt).

(#1893) coyote55 válasza Okvagyok (#1892) üzenetére


coyote55
őstag

Camera FV-5, vagy Camera JB+. Mindkettőnek van videokamera funkciója is.

@pity02: az NFC csak MIUIv5-ön működik! Tudom, már tudom... :W :(((

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1894) moldvany


moldvany
tag

helló.gond van a bluetooth fülessel.lehet pàrosítani,csatlakizik rendesen,de hívàskor nincs hangja a telefonon tudok továbbra is beszélni..mi lehet a probléma???

(#1895) coyote55 válasza moldvany (#1894) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik ROM van telepítve?

Memento Mori!

(#1896) moldvany válasza coyote55 (#1895) üzenetére


moldvany
tag

a gyàri 199

(#1897) moldvany válasza coyote55 (#1895) üzenetére


moldvany
tag

próbàltam a v4expertet,de nekem akadozott lefagyott,nem tudom mi lehetett a gond

(#1898) Okvagyok válasza coyote55 (#1893) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

A Beálítások kifagy, ha 2. Felhasználót akarok aktiválni.

(#1899) Okvagyok válasza moldvany (#1896) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

a Gyári b199-est honnan szerezhetem be?

(#1900) Okvagyok válasza Okvagyok (#1899) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

FluffyRom B199 NFC stock kernellel próbálom most.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.