Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-12-23 22:38:35

LOGOUT.hu

Huawei G510
aka Huawei U8951 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) !attis! válasza szornyu1 (#1300) üzenetére


!attis!
tag

Én is feltettem a legfrissebb kernelt. Meg vagyok vele elégedve. Ami viszont érdekességképpen féltünk, hogy a rendszernél 1 Ghz Dual magosnak írja a telefon. No -frills CPU tettem fel még hozzá.

(#1302) coyote55 válasza !attis! (#1301) üzenetére


coyote55
őstag

Én a SetCPU-t tettem fel (ha már megvettem, dolgozzon :K ) és a minimum frekvenciát levettem 245 MHz-re, így egészen jó a fogyasztása. Alig várom, hogy elkészüljön a CeXstel kernel STOCK ROM-hoz passzoló kiadása, ami 420 MB RAM-ot ad. Jelenleg a v.055 (407MB) van fent, próbálta valaki a v.056; v.057 verziókat?
Megéri cserélni?

Memento Mori!

(#1303) !attis! válasza coyote55 (#1302) üzenetére


!attis!
tag

Pont ma de.tettem fel a v.057 kernelt. Nincs vele gond megy. Igazából nem láttok különbséget a v.054 képest.

(#1304) szornyu1 válasza !attis! (#1303) üzenetére


szornyu1
tag

Én ezt használom: CPU Adjuster Előtte a Non frillst használtam én is, de ezt magyarítottam közben. :)
Így ez maradt. Nekem engedi 1209 MHz-ig, de a statisztikában azt látom nem nagyon használja.

Más: felkerült a támogatott képernyő felbontásba a Themer Beta alkalmazásnál, most ezt nyúzom.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1305) !attis! válasza szornyu1 (#1304) üzenetére


!attis!
tag

Megpróbáltam CPU Adjuster is, az sem volt rossz. Nekem is engedi állítani, csak nem tudom, hogy mennyire használja. Próba képen tettem föl a No frills CPU-t, ez is magyar. Nekem egyszerűbbnek tűnik a használata. :) .

(#1306) szornyu1 válasza !attis! (#1305) üzenetére


szornyu1
tag

Ez már eleve több magos procikat tud kezelni, és lehet állítani a feszt is (mV). Külön profilokat tudsz állítani. Talán emiatt vált be nekem jobban.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1307) coyote55 válasza !attis! (#1305) üzenetére


coyote55
őstag

Nemigen akar a proci a lovak közé csapni, konokul ragaszkodik az 1008 MHz-es felső határhoz...
Pedig jól jöhet(ne) az a 200 MHz :(((
Teszem fel a CPU Adjustert, hátha egy profil beállítása segít :F

Update: úgy néz ki, sikerül nagyobb tempóra rábeszélni a procit :D
SetCPU megy a levesbe...

Memento Mori!

(#1308) !attis! válasza szornyu1 (#1306) üzenetére


!attis!
tag

Láttam, csak azt nem tudtam, hogy mennyi feszt lehet adni neki. Kinyírni meg nem szeretném azért :-)

(#1309) !attis! válasza coyote55 (#1307) üzenetére


!attis!
tag

Majd írd meg, hogy melyikkel sikerült beállítanod.

(#1310) coyote55 válasza !attis! (#1309) üzenetére


coyote55
őstag

Hát, nem is tudom...
Hiába állítom be a maximum frekvenciát, csak másodpercekre pörög fel, és visszaáll 1008-ra.
Szerintem a kernel a ludas :(((

Memento Mori!

(#1311) !attis! válasza coyote55 (#1310) üzenetére


!attis!
tag

Ugyan így járok én is mindig... Lehet hogy Y300 írták a kernelt, azért ilyen.
Nálad melyik kernel verzió van fent? v054 vagy v057?

[ Szerkesztve ]

(#1312) coyote55 válasza !attis! (#1311) üzenetére


coyote55
őstag

A v.055 407 MB
Csak abban az esetben marad tartósan 1209 MHz-en, ha a governort performance-ra állítom, de így gondolom, zabál is

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1313) coyote55


coyote55
őstag

Így sem jó, az Antutu tesztje alatt is csak 1008-al ment a proci, meg is látszik a pontszámon :(((
Kb. 900-1000 pontot buktam...

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1314) coyote55


coyote55
őstag

Azért azt megkérdezném a CeXstel kernel alkotójától, hogy miért írja azt, hogy a kernel jó az Y300-hoz és G510-hez is, holott a G510-et ledegradálja az Y300 szintjére. Semmilyen OC tuning programmal nem lehet rávenni a processzort arra, hogy a névleges 1209 MHz-en menjen, ha szükség van a teljesítményre! Márpedig az Antutu megkívánná futás közben!
Az a baj, hogy idegenyelv-tudásom a bányászbéka szintjén van, különben rákérdeznék erre...

Memento Mori!

(#1315) #14121216 válasza szornyu1 (#1304) üzenetére


#14121216
törölt tag

Sztem ne erőltesd az a Themer-t. A Buzz Launcher sokkal kiforrottabb, sokkal gyorsabb, testreszabhatóbb, s ráadásul a témák is sokkal valtozatosabbak rá. S tobb ezer van rá. En is keszitettem vagy 60at, Maxxsus néven tölthetőek :-)

(#1316) !attis! válasza coyote55 (#1314) üzenetére


!attis!
tag

Hát igen.. érdekes kérdés. Sajnos én sem tudok angolul.. :(. Nem lenne rossz egy kernel módosítás G510hez., még gyorsabb lenne...

(#1317) coyote55


coyote55
őstag

Méricskéltem egy kicsit...
Általam "karcsúsított" B199+CeXstel v.055 407 MB kernel az Antutu 4.1.7 alatt 7444 pontot adott, 1008 MHz CPU frekvenciával, 256 MB swap partícióval.
Ugyanez a ROM a gyári kernellel, swap nélkül (a gyári kernel nem kezeli), de 1209 MHz-es CPU-val 8338 pontot "ért".
Az első mérésnél ráadásul igyekeztem mindent maximumra húzni (init.d; build.prop tweak), a második esetben teljesen alap volt minden.
Elgondolkodtató...

Memento Mori!

(#1318) krisztian112


krisztian112
senior tag

Üdv! Valaki próbálta már, hogy hogy fut rajta a GTA San Andreas vagy vmi komolyabb játék? Köszi a választ! :R

Huawei P10 lite

(#1319) fcbarca


fcbarca
őstag

sziasztok,egy ilyen telefont[link],megéri elcserélni szerintetek egy g510-re? :)

(#1320) coyote55 válasza fcbarca (#1319) üzenetére


coyote55
őstag

A linkelt telefon műszaki adatai nagyon impozánsak, de: milyen a supportja? ROM frissítés megoldható házilag, vagy szervizt igényel? Ha - ne adj Isten - valami történik vele, akkor saját költségen kell kiküldeni Kínába? Vagy tudsz valami hazai szervizt, amelyik elvállalja?
Még egyszer mondom, a műszaki adatai jók a cuccnak, csak a garanciális ügyintézés...
Ha valaki bevállalja, lelke rajta, legyen sok öröme a telefonban!

Memento Mori!

(#1321) fcbarca válasza coyote55 (#1320) üzenetére


fcbarca
őstag

igen,vannak jó szoftverek rá,csak hát azért gondoltam a cserére mert egy Huawei jobb márka,mint a Fly :)
g510-re úgy látom van CM 11 is,jól megy vele?vagy melyik a legjobb szoft rá? :)

(#1322) coyote55 válasza fcbarca (#1321) üzenetére


coyote55
őstag

Nekem kb. 2 hónapja van G510-em, ezalatt az idő alatt 6-8 különféle ROM (a napi frissítéseket nem számolva) volt a telefonomon.
A CM11-et nem ajánlom, ha használni akarod az NFC-t, illetve rádiót akarsz hallgatni net nélkül.
Másik probléma, hogy a custom ROM-ok nagy többsége Y300-ra való. Ez azt eredményezi, hogy az NFC hiányzik, illetve a processzor órajele csak 1 GHz, míg a G510 processzora 1,2 GHz-en fut gyári ROM esetén.
Sajnos a legtöbb custom ROM a spanyol HTCmania oldalról származik, ott viszont a G510 azon verzióját forgalmazzák, amiben nincs NFC, illetve Y300-ra való, és akkor a processzor "kímélő üzemmódban" dolgozik.
Az a 200 MHz hiány meglátszik...
Most találtam egy G510 ROM-ot, amiben van NFC, a processzor névleges frekvencián pörög, és működik a rádió. Mindez azért furcsa, mert CM10.2 alapú. Az már csak hab a tortán, hogy a kernelnek köszönhetően a felhasználható RAM nem 393 MB, hanem 406 MB (a többi a rendszeré). Egyenlőre tesztelem, úgy néz ki, jó.
Olvasd el az első hozzászólást!

Memento Mori!

(#1323) kallossy válasza coyote55 (#1322) üzenetére


kallossy
tag

Linkelni tudnád ezt a romot ha letesztelted ?

(#1324) coyote55 válasza kallossy (#1323) üzenetére


coyote55
őstag

Telepítése: wipe Data/Factory reset; wipe System; wipe Dalvik; wipe Cust; wipe Cache után install zip -> ROM telepítése, ha végzett, utána install zip -> mini gapps telepítése.
Reboot.
A ROM alapból rootolt!
Linkek: 1
2
crc

mini_gapps

Letöltés->összeragasztás TC-vel->másolás SD gyökerébe->telepítés
Az összeragasztott zipet nehogy valaki kicsomagolva másolja az SD-re!

Használjátok egészséggel, az esetleges hibákat, bugokat írjátok be!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1325) kallossy válasza coyote55 (#1324) üzenetére


kallossy
tag

kösz . kilesz probálva

(#1326) fcbarca válasza coyote55 (#1322) üzenetére


fcbarca
őstag

szia köszi az infót :)
most lett meg a teló,csak vodafonos,és függetlenítve van,most kértem ki a bootloader kódot a huawei-től,remélem lehet nyitni :/

(#1327) !attis! válasza coyote55 (#1324) üzenetére


!attis!
tag

A swap partíciót támogatja a CM rom?

(#1328) coyote55 válasza !attis! (#1327) üzenetére


coyote55
őstag

Az, amit felraktam a datára igen!
Én is úgy használom :K ;)

@fcbarca: kód nélkül is nyitható! ;)
Nézz körül a Play-en :D

Látom a datán, hogy van pár jelentkező a ROM-ra :D
Szedjétek, szedjétek!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1329) fcbarca válasza coyote55 (#1328) üzenetére


fcbarca
őstag

mi a neve? :)

(#1330) coyote55 válasza fcbarca (#1329) üzenetére


coyote55
őstag

Expert_v2, alias CM10.2
Vagy azt kérdezed, amit a Play-ről kell leszedni? Az Huawei bootloader unlocker.apk

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1331) fcbarca válasza coyote55 (#1330) üzenetére


fcbarca
őstag

igen csak nem tudom rootolni,mert 193-as rom van rajta :/ és igy nem megy az app se

(#1332) coyote55 válasza fcbarca (#1331) üzenetére


coyote55
őstag

OK, akkor a teendőd a következő: mindjárt felteszem neked a datára a B170-es ROM-ot, és tartozékát, ami a roothoz kell.
Csinálj addig az SD kártyán (a gyökérben!) egy mappát, aminek a neve "dload" természetesen idézőjel nélkül.
Ha kész, szólj, folytatjuk

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1333) fcbarca válasza coyote55 (#1332) üzenetére


fcbarca
őstag

meg van :) és köszi a segítőkészséged :)

(#1334) coyote55 válasza coyote55 (#1332) üzenetére


coyote55
őstag

Töltsd le ezeket:
1
2
3
4
5
6
7
crc

root

InstallTWRP-CM

A teendőd letöltés után: az 1_SDCARD.rar-t kicsomagolod a gépeden. Kapsz egy "update.apk" fájlt.
Ezt bemásolod az előbb elkészített "dload" mappába. A telefonon a gyors boot opciót a beállításokban kikapcsolod!, és a telefont kikapcsolod. Az akksit pár másodpercre eltávolítod, majd visszarakod, és úgy kapcsolod be a telefont, hogy a "Hangerő+" és a "Hangerő-" gombokat egyszerre nyomva tartod a bekapcsoló gombbal. A telefon automatikusan felrakja a B170 ROM-ot. (Nem emlékszem pontosan, hogy újraindul-e automatikusan, ha nem, indítsd újra)
A beállításokban a gyors bootot kapcsold ki. Ne vacakolj a gmail fiók beállításával, mert ez a ROM csak percekig lesz a telefonon! Csatlakoztasd a telefont a géphez, vagy az SD kártyát tedd kártyaolvasóba, a lényeg: töröld ki a dload mappából az update.apk-t!
A gépen csomagold ki a Root-B170.rar-t. Kapsz egy újabb update.apk-t, melyet az immár üres "dload" mappába másolsz. Újraindítod a telefont az előbb leírtak szerint. Az újabb reboot után már rootolt a telefon, indítsd el a bootloader nyitó alkalmazást. A telefon újraindításakor már egy érdekes ábra jelenik meg a kijelzőn, ez jelzi, hogy a bootloader nyitva van!

Memento Mori!

(#1335) fcbarca válasza coyote55 (#1334) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi szépen már töltöm :) de nagyon lassan jön,de addig nem fekszem le míg meg nem csinálom :)

(#1336) coyote55 válasza fcbarca (#1335) üzenetére


coyote55
őstag

Természetes (nekem legalábbis), hogy segítek.
Nos, már csak egy "igazi" recovery kell, és lehet cserélgetni a ROM-okat :K
A letöltött "InstallTWRP-CWM.rar"-t csomagold ki, lehetőleg a C: gyökerébe.
Kapcsold ki a telefont, vedd ki az akksit pár másodpercre, majd összerakás után "fastboot módban" kapcsold vissza. Csatlakoztasd a géphez, várd meg, míg felismeri és telepíti hozzá a drivereket.
Menjünk vissza az előbbi mappába.
Találsz benne egy "recovery.img" fájlt, valamint egy "recoveryCWM.img" fájlt. Ebben az esetben a telefonra a TWRP recovery fog kerülni. Ha ragaszkodsz a CWM recovery-hez, akkor előbb a "recovery.img" fájlt átnevezed "recoveryTWRP.img"-re, a "recoveryCWM.img" fájlt pedig "recovery.img"-re. A lényeg, hogy mindig csak egy recovery.img legyen, és te tudd, hogy melyik.
Már csak annyi a dolgod, hogy elindítsd az "Install-Windows.bat" fájlt, ami felteszi a recovery-t a telefonra.
Jómagam a TWRP-t használom, az Expert ROM telepítését is ahhoz írtam le.
Végül, de nem utolsósorban: csak saját felelősségre csináld!

Memento Mori!

(#1337) coyote55


coyote55
őstag

Még annyit: ezzel a "dload" mappás telepítéssel sikeresen ki lehet gyógyítani a telefont egy makacs bootloop betegségből, hogy utána egy másik ROM telepítésével, vagy a recovery felrakása után egy régebbi mentéssel korrigáljunk.
Késő van, holnap folytatjuk, ha elakadnál valahol!

Memento Mori!

(#1338) kallossy válasza coyote55 (#1324) üzenetére


kallossy
tag

Hogy állítom ezt Magyarra ? Nem találom a beállításokat .

(#1339) kallossy válasza kallossy (#1338) üzenetére


kallossy
tag

Oké megvan . :-)

(#1340) coyote55 válasza fcbarca (#1335) üzenetére


coyote55
őstag

Úgy látom, sikerült megoldani, ha nem jelentkeztél...
Kíváncsi vagyok, hogy megy az Expert ROM?

Memento Mori!

(#1341) fcbarca válasza coyote55 (#1340) üzenetére


fcbarca
őstag

nem,mert sikerült elcserélnem egy újszerű s2-re :)
köszi szépen az infókat,meg mindent,bár minden fórumtárs ilyen rendes lenne :)

(#1342) coyote55 válasza fcbarca (#1341) üzenetére


coyote55
őstag

Sajnálom... Miért? :F

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1343) kallossy válasza coyote55 (#1340) üzenetére


kallossy
tag

Én feltettem egyenlőre nincs vele probléma . Kösz , pár nap múlva reagálok megint .

(#1344) pity02


pity02
tag

Sziasztok, már három napja nekem is van ilyenem. :)
Még várom a feloldó kódot.
Azért írok, mert találtam egy ilyet: Kingo Android Root
Kipróbáltam és működik, zárt bootloaderrel is. :)
(UnRoot is van benne.)

[ Szerkesztve ]

(#1345) coyote55 válasza pity02 (#1344) üzenetére


coyote55
őstag

Arra lehet, hogy hiába vársz, olvass vissza.
Ha sikerült a root, akkor töltsd le a Play-ről és futtasd a "Huaweibootloaderunlocker.1.apk"-t.
Köszi a progit! :R

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1346) pity02 válasza coyote55 (#1345) üzenetére


pity02
tag

Köszönöm a tippet, nem vártam. :)
Próbáltam az unlockert és nem működött.
Aztán goldoltam, felrakom a busybox-ot, újrapróbáltam és így már működött. :)
Van TWRP-m is, jöhetnek a romok ezerrel. :)

(#1347) coyote55 válasza pity02 (#1346) üzenetére


coyote55
őstag

OK!
Itt nézz körül!

Memento Mori!

(#1348) pity02 válasza coyote55 (#1347) üzenetére


pity02
tag

Köszönöm! :)

(Feltűnt nekem az általad ajánlott program leírásában, hogy nem csak a bootloadert oldja fel, hanem valami mást is, amiről itt nem beszélhetünk :) és tényleg, hm :) )

(#1349) Lasi64 válasza fcbarca (#1335) üzenetére


Lasi64
csendes tag

Hali. Nekem is ezzel a fura képpel indul a teló, és azóta nem tudom visszatenni a gyári romot. Fél úton leáll hibával. Mindenféle ötlettel próbálkoztam már. Van még ötlet? Köszi.

(#1350) coyote55 válasza Lasi64 (#1349) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik gyárit?

Memento Mori!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.