Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-12-23 22:38:35

LOGOUT.hu

Huawei G510
aka Huawei U8951 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) coyote55 válasza Emberkeman81 (#1998) üzenetére


coyote55
őstag

Nos, hogy boldogulsz? ;)

Memento Mori!

(#2002) Emberkeman81 válasza coyote55 (#2001) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Semmi.Ugyan az.De ment PÜ.

(#2003) Okvagyok válasza Emberkeman81 (#1991) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Kéne egy cm11 telepítés leírás linkekkel, lépésenként.
Üdv és köszi.

(#2004) Emberkeman81 válasza Okvagyok (#2003) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Leszeded a legfrissebb CM11-et (felrakom a felhőre és majd frissíti magát).Felmásolod az SD-re mind 2 zipet majd telefont recoverybe újra indítod (hang fel + power, a hangerőt nyomva tartod és a powert elengedheted).Nem tudom neked melyik van CWM vagy TWRP (utóbbi jobb lenne).Wipe-olod a telót kivéve az SD kártyát.Majd ha ezzel meg vagy akkor mehet a cm-11-20140711.Ne indítsd újra még a telót hanem település után mehet is fel a gapps (ez a sorrend és nem szabad újraindítani amíg a gapps nincs fent).Ha az is meg van akkor restart és bekonfigolod a telót.Beállítások-->telefonról és alulról a második (buildszámra) tapicskolsz és akkor meg lesz a fejlesztői lehetőség is.A frissítést pedig beállítod hogy milyen időközönként keressen (érdemes napontai keresést beállítani és keressen NIGHTLY-t is).Felraktam a TWRP-t is javaslom annak a használatát.Az pedig csak annyi hogy kibontod bárhova a zipet telefont rádugod a gépre és hagyod hogy illessze a gép.Majd katt az Install-Windows.bat fájlra és kész a TWRP.Javaslom a TWRP felrakását mert egyszerű és utána mehet a CM11 és a Gapps.

CM11
Gapps
TWRP

(#2005) coyote55 válasza Emberkeman81 (#2004) üzenetére


coyote55
őstag

Korrekt! :R :K

Annyit még a leíráshoz, hogy TWRP használata esetén több fájlt is lehet egy menetben felrakni, valamint az újraindítás előtt nem árt egy wipe cache/Dalvik.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2006) Emberkeman81 válasza coyote55 (#2005) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Ja igen,azt elfelejtettem (pedig én is így szoktam) :)

(#2007) Okvagyok válasza Emberkeman81 (#2006) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Köszi, mindjárt nekiálok, TW már fent van...

(#2008) Okvagyok válasza Okvagyok (#2007) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Failed :( install

(#2009) Okvagyok válasza Okvagyok (#2008) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

TWRP 2.5 .0.0 vann fenn. mindent a leírtak szerint csináltam :(

(#2010) coyote55 válasza Okvagyok (#2009) üzenetére


coyote55
őstag

Keress frissebbet, 2.6.x.x az jó, de a 2.7.x.x nekem nem jött be, nem ajánlom! :(

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2011) Okvagyok válasza Okvagyok (#2009) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Expert v4 se ment fel utána, így backup maradt. Az vissza ment.

(#2012) Okvagyok válasza Okvagyok (#2011) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

usb hibakeresés , vagy sd kártya lehet a gond?

(#2013) Okvagyok válasza coyote55 (#2010) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

nincs egy 2.6.x.x. -es TWRP managerből telepíthető TWRP-d?

(#2014) coyote55 válasza Okvagyok (#2013) üzenetére


coyote55
őstag

Ha .img kiterjesztésű kell, az van [link]
A TWRP telepítőben lévő "recovery.img" fájlt átnevezed, vagy törlöd, amit linkeltem bemásolod a helyére, és átnevezed "recovery.img"-re. :K

Memento Mori!

(#2015) Okvagyok válasza coyote55 (#2014) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Usb telepítésnél ki vagy bekapcsolt te ló legyen?

(#2016) coyote55 válasza Okvagyok (#2015) üzenetére


coyote55
őstag

Olvass vissza légy szíves! :(((

Memento Mori!

(#2017) Okvagyok válasza coyote55 (#2016) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Rádugom a telót és waiting for device.... marad :(

(#2018) Okvagyok válasza coyote55 (#2016) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Kingo Android -rerootolta, de a TWRP install bat nem látja :( Recoverybe be tudok lépni, de, ha újra akarom indítani bootloader-be , simán bebootol.

[ Szerkesztve ]

(#2019) coyote55 válasza Okvagyok (#2018) üzenetére


coyote55
őstag

És miért kellett rerootolni? :F
A beállításokban remélem ki van kapcsolva a gyors bootolás?

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2020) Okvagyok válasza coyote55 (#2019) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Most Expert v4 vann fenn itt nincs gyors boot funkció, vagy nem találom.
Reroot-tól vártam, hogy esetleg rendbe jön, hogy nincs Csak recovery, vagy indítás.

(#2021) coyote55 válasza Okvagyok (#2020) üzenetére


coyote55
őstag

PÜ ment!

Memento Mori!

(#2022) Okvagyok válasza coyote55 (#2021) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Köszönöm türelmedet!
Fenn van CM11. + gapps antutu: 7500 alap beállításon.

(#2023) coyote55 válasza Okvagyok (#2022) üzenetére


coyote55
őstag

Alakul, alakul... ;)
Örülök, hogy végül sikerült, ma sem keltem fel hiába! :N ;)

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2024) moldvany


moldvany
tag

szia.olyan progi kellene amivel a laptopon webkamerának tudom használ a telcsit internet nélkül

(#2025) coyote55 válasza moldvany (#2024) üzenetére


coyote55
őstag

A Google első találata, ha beírod a következő varázsszavakat: android, usb, webcamera... :(((
Ezt is böngészd át, ha időd engedi.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2026) moldvany válasza coyote55 (#2025) üzenetére


moldvany
tag

sajnos mind kér internet kapcsolatoz

(#2027) coyote55 válasza moldvany (#2026) üzenetére


coyote55
őstag

Az USB Webcam mit kér?
Körülnéztél a Play-en?

Memento Mori!

(#2028) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Mitől lehet az hogy játszottam a Soccer Stars-al,majd félre tettem a játékot mert sikerült magam lenullázni és egy óra elteltével ad 25 pontot (egy játékra valót és ha nyerek akkor folytathatom). Eltelt kb 1,5 óra és gondoltam megint van egy kis időm játszom.Elakartam indítani de Sajnos az alkalmazás leállt fogadott.Letöröltem,újratelepítettem és ismét nem indult.Töröltem az adatokat meg mindent és semmi.Aztán újra raktam a rendszert is úgy ahogy a nagy könyvben meg van írva (mindent formatáltam) telepítettem ismét és meg sem nyikkan.Tableten elindul (Wateq és Owermaxon is),másik telón is de a sajátomon nem,pedig szerettem vele szórakozni.

(#2029) Okvagyok válasza coyote55 (#2023) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Mióta a link2 fenn van, random reboot jelentkezik. A cm11 frissítés után mindent újra telepíthetek? Vagy megy twrp-ből és kész?

(#2030) coyote55 válasza Okvagyok (#2029) üzenetére


coyote55
őstag

Én ráfaragtam a frissítésre, újra kellett mindent rakni. Másnál nem volt ilyen probléma. :F
Nem tudok tanácsot adni. Próbáld fej vagy írással eldönteni. ;)

Memento Mori!

(#2031) Okvagyok válasza coyote55 (#2030) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Simán felment és minden megvan. Random restart zavar kicsit. Kb napi 2x. :-(

(#2032) coyote55 válasza Okvagyok (#2031) üzenetére


coyote55
őstag

Telepítés után recoveryben csinálj egy wipe cache\dalvik cache -t.
Nem factory resetet!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2033) szornyu1 válasza coyote55 (#2030) üzenetére


szornyu1
tag

Megvolt az első hiba a CM frissítővel. A Google alkalmazások dobáltak meg hiba üzenettel. Viszont elég volt csak azt újra rakni. A Rhen által készített gapps csomag van felrakva.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#2034) Gomezbuc


Gomezbuc
csendes tag

Sziasztok!

Valaki írja meg plíííz, hogy miért van az, hogy akárhányszor csatlakoztatom a telót a géphez és USB háttértárként az SD kártyára szeretnék másolni, a telefon teljesen elveszíti a kártyát, és a leválasztást követően percekig, de inkább semennyire sem hajlandó az SD-t visszahozni...sőt, az SD-re telepített alkalmazások eltűnnek teljesen...a t?!+"!%*köm is kivan, hogy újra kell indítani, hogy észhez térjen.
Köszi!

(#2035) coyote55 válasza Gomezbuc (#2034) üzenetére


coyote55
őstag

Miért nem MTP-ként csatlakoztatod? Ha befejezted a másolást, leválasztod a gépről és kész.

Memento Mori!

(#2036) Gomezbuc válasza coyote55 (#2035) üzenetére


Gomezbuc
csendes tag

Köszi, ezt megpróbálom :)

(#2037) pity02


pity02
tag

AnTuTu kedvelőknek:

Ez a ROM követte el.
Azt hiszem, megtartom. :)

(#2038) coyote55 válasza pity02 (#2037) üzenetére


coyote55
őstag

Eddigi tapasztalatok?
Köszi az értesítést! :R

Memento Mori!

(#2039) pity02 válasza coyote55 (#2038) üzenetére


pity02
tag

Eddig jónak látszik (van benne NFC is), csak elég sok törölni való progi volt benne (nekem).
A szokásos CM10.1-es kinézet, felépítés.
Még csak délelőtt raktam fel, hagyom pár napig, aztán kiderül.
Mióta a CM11 4.4.4-es, azóta azt használtam, naponta frissítve, az nagyon bejött, de ez gyorsabb.

Egy kérdés: az eddigi tapasztalatok alapján melyik ROM-mal bírja legtovább az akksi?
(Nemsokára elutazom egy hétre és nem lenne baj, ha lassabban merülne.)

(#2040) coyote55 válasza pity02 (#2039) üzenetére


coyote55
őstag

Melyik kernellel használod?
A merülésre nem tudok mit mondani, én extrém felhasználó vagyok, sűrűn töltöm, sokat nyúzom.

Memento Mori!

(#2041) pity02 válasza coyote55 (#2040) üzenetére


pity02
tag

Ebben a 3.4.98-synopsis van alapból, azzal ilyen a teljesítménye.
:) Tetszik ez az extrém felhasználó. Hasonlóan működik nálam is, azért sejtésem sincs, hogy meddig bírná töltés nélkül, de majd legfeljebb kevesebbet használom.

(#2042) coyote55 válasza pity02 (#2041) üzenetére


coyote55
őstag

A kijelző fényerejét csökkentsd le, amennyire lehet, és a WiFi se menjen állandóan. Ezzel már nyerhetsz időt.
Ha nem szükséges a processzor teljes ereje, akkor a maximális frekvenciát leveheted 1000-re, a minimálist 245-re.

Memento Mori!

(#2043) pity02 válasza coyote55 (#2042) üzenetére


pity02
tag

Jó ötlet, köszi! :R
Ezekből csak a minimum fényerőt szoktam használni eddig.

(#2044) ktmt válasza pity02 (#2039) üzenetére


ktmt
aktív tag

Én is zuitanes finalt használok, többnyire megelégedéssel. Gyors, de néha ezt is újra kell indítani. Néha eldobja az otthoni wifit. Az alap böngésző helyett inkább firefoxot ajánlok. Az akksi kezelés mélyalvó állapotban jó (1%/óra körül), de az aktív Wifi és 3G durván csökkenti az üzemidőt levett fényerő mellett is. Lehet, hogy ez már az öregedő akksim miatt van, de baromi lassan tölt, kell neki az éjszaka a 100%-hoz.
Ez eddig a legjobb megoldás nekem. Próbáltam már mindent mást, a stock alapú ROMok rövid használat után belassulnak,ahogy az eredeti, a CM11 folyamatosan újraindul. A legjobb üzemidő egyértelműen a stock based ROMok, esetleg az expert4.

Ami igazán bosszantó, hogy a nejemnek lepasszolt g300 másfél éves cm9-el még mindig virgoncabb, mint ez, bármilyen romot próbálok, és nagyon jó az üzemideje is. Nemsokára lejár a hűség, nem biztos, hogy a következő készülék egy Huawei lesz, sőt, a mostani ajánlatokat böngészve a vodánál, nem is biztos, hogy 10 év után ott maradok.

[ Szerkesztve ]

(#2045) coyote55 válasza ktmt (#2044) üzenetére


coyote55
őstag

Én is zuitane finalt használok, de a rókát lecseréltem Next Browser-re, mert túl sok RAM fogyott, pár oldal megnyitása után szinte megállt a telefon. Kipróbáltam CeXstel kernellel is, az eredmény használhatatlan fényképező lett. :(((
Nekem is gyorsan merül, eddig ilyen gyors merülést egy ROM esetében sem tapasztaltam, pedig jópárat kipróbáltam már. Jövőre lesz szerződés hosszabbításom, remélem addig esik a P7 ára ;) vagy esetleg a G6?
Meg vagyok elégedve a Huawei cuccokkal, a G510 esetében a RAM hiánya fájó, a kijelző csodás, a fényképező nem tragikus (megfelelő szoftverrel egész jó), a processzor már gyengécske a mai viszonyok között, de még éppen használható.10 hónapot még ki kell húznom vele, utána - reményeim szerint - P7-re váltok.
Addig viszont valószínűleg visszarakom az Expert v4-et.

Memento Mori!

(#2046) ktmt válasza coyote55 (#2045) üzenetére


ktmt
aktív tag

Next Browsert kipróbálom, köszi a tippet. Az Experttel kapcsolatban is volt valami hisztim, talán az, hogy a záróképernyőnél fagyott, de a teljesítény/fogyasztás tekintetében a legjobb.

(#2047) coyote55 válasza ktmt (#2046) üzenetére


coyote55
őstag

A Next Browser-hez letölthető egy bővítmény, a "Browse faster", az telepítsd fel! ;) :K

Memento Mori!

(#2048) szornyu1


szornyu1
tag

Elbúcsúztam a G510-től. Igaz messzire nem mentem, egy G730-as készüléket vásároltam. Nem kicsit gyorsabb az előző vasnál. :) Igaz ez MTK procis és nincs benne magyar nyelv, de már folyamatban van a mókolás. :))

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#2049) coyote55 válasza szornyu1 (#2048) üzenetére


coyote55
őstag

Hát ezt most nagyon sajnálom... :O :(((
Nekem jövő júniusig ki kell ezzel bírni, akkor akarok egy P7-et beújítani.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#2050) szornyu1 válasza coyote55 (#2049) üzenetére


szornyu1
tag

Nekem októberben járnak le, akkor hozok ki egyet az asszonynak. Emezt pedig függetlenül vettem, 40k szerintem nem sok érte ilyen tudás mellett. :C

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.