Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-12-23 22:38:35

LOGOUT.hu

Huawei G510
aka Huawei U8951 topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1751) Okvagyok válasza !attis! (#1748) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Kérlek írd meg, hogy hogyan tudom feltenni a CeXstel v.062-t?
Ami eddig van: Gyári rom: B195 vodás, kernek 3.4.0-blabla..
Kingo Android Root- szuperül felment.
Letöltve ceXstel v0.62 -Stock zip
Letöltve Expert_ v4 final.zip
Mivel nem értek a témához, ezért egy olyan leírás kellene, ami alapján első sorban a ceXstel -t szeretném felrakni. Ha azonban azt javasoljátok, hogy Expert+ ceXstel v0.62 , akkor melyik ceXstel verzióval? CM10 , CM10.1 vagy Stock verzió?
Mi a sorrend?
hogyan kell a kernelt frissíteni?
Hogyan kell a ROM-ot?
Melyiket először?

Egy kicsit más ha egy Ascend G300-ra rossz bootloader lett feltéve és emiatt nem indul, akkor mit tehetek? U8815 helyett C8815 -é :(
Előre is köszi a segítséget!

(#1752) coyote55 válasza Okvagyok (#1751) üzenetére


coyote55
őstag

Ugyan nem nekem címezted, de én is válaszolhatok neked.
Töltsd le a #1146 hozzászólásomban említettet, és olvasd el a következő hozzászólást is!
Kernelt csak úgy tudsz cserélni, ha a bootloader nyitva van, ahhoz viszont root kell és a Play-ről ingyenesen letölthető "Huawei bootloader unlocker.apk". Rootoláshoz ezt ajánlom, nagyon bevált darab ;)

Memento Mori!

(#1753) coyote55


coyote55
őstag

Valamiért a fele hozzászólásom eltűnt... :(((
Ha a root és a bootloader nyitása megvolt, akkor telepítsd a TWRP recoveryt, az általam linkelt helyről.
Indítsd újra a telefont recovery módban ("hangerő +" és "power" gombok együttes nyomva tartásával), majd a "Backup" menüponttal készíts biztonsági másolatot a rendszerről. Mentési hely mindenképpen a fizikai SD kártya legyen, ellenőrizd!
Mivel az Expert ROM CM10.1, ezért le kell töltened a hozzátartozó "gapps" csomagot is (megtalálod ott, ahonnan a ROM-ot letöltötted), különben nem fogsz tudni a Play-ről letölteni (egyebek mellett). Másold azt is az SD gyökerébe, akárcsak a ROM-ot, és a CeXstel v.062 CM10.1 kernelt.
A telepítés menete.
A recovery "Wipe" menüpontjára böksz, és az alul megjelenő csúszkával elvégzed a "Wipe data/factory reset"-et, majd az "Advanced" oldalon bejelölöd a lista első 4 elemét, majd megint elhúzod a csúszkát.
Vissza lépdelsz a recovery főoldalára, itt az "Install" gomb alatt kiválasztod sorban a ROM-ot, a gapps csomagot, és végül a kernelt. A TWRP recovery képes több fájlt is felrakni egy menetben!
Ha végzett, nyomj egy "Wipe cache/dalvik"-ot, majd reboot system.
Az Expert v4 FINAL helyett a sima v4-et ajánlom, jobb!

Memento Mori!

(#1754) Okvagyok válasza coyote55 (#1753) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Hol találom az általad javasolt linket TWRP recovery-hez?
És Expert V4 et? mert az oldalukon csak V4 Final vagy V3 van.

[ Szerkesztve ]

(#1755) coyote55 válasza Okvagyok (#1754) üzenetére


coyote55
őstag

(#1756) pity02


pity02
tag

Jó hír: lassan lehet keresni a b200-as romokat.
Egyelőre egy átalakított eredeti és egy lite verziót találtam.

(#1757) riki válasza pity02 (#1756) üzenetére


riki
senior tag

:R :R :R

(#1758) coyote55 válasza pity02 (#1756) üzenetére


coyote55
őstag

Csak az a baj, hogy G510-0200-ra való.
NFC nincs, és lehet még gond mással is...

Memento Mori!

(#1759) Anex66 válasza coyote55 (#1753) üzenetére


Anex66
csendes tag

Köszi a részletes leírást, de nagyon kezdő vagyok, már az elején elakadtam. A rootolás ok, a bootloader nyitása is a Playből letöltött alkalmazással (bár semmilyen kódot nem kért, egyáltalán honnan tudom, hogy sikeres volt-e a nyitás, nekem dolgozott egy darabig, majd újraindult). Az általad linkelt helyről letöltöttem a TWRP Recovery-t, és telepíteném, de itt akadtam el. Elindítom az InstallWindows.bat-ot, a teló rádugva a PC-re, megjelenik egy ablak, hogy "waiting for device", és ennyi. Mit rontottam el?

(#1760) coyote55 válasza Anex66 (#1759) üzenetére


coyote55
őstag

Te semmit, az én széttört(?) hozzászólásom lett kurtább, bocs...
Kapcsold ki a telefont, és kapcsold be fastboot módban ("Hangerő - " és "power" gombok együttes nyomva tartásával kb. 10 mp-ig), és csatlakoztasd a kábelhez. A Windows levadássza a szükséges drivereket a netről - természetesen, ha engedélyezve van! A kijelzőn nem fogsz látni semmit, ne ijedj meg! Ha végzett a telepítéssel, utána futtathatod már a .bat fájlt, de ehhez nyitni kell egy parancssor ablakot. El kell benne navigálni abba a mappába, ahová kicsomagoltad az általam linkelt "Install TWRP-CM.rar" fájlt. Akkor jársz a legjobban, ha a C: gyökerébe teszed. Ha sikerül oda elnavigálni, akkor beírod: "fastboot-windows devices".
Némi molyolás után ki kell írnia egy számokból, betűkből álló sort (ha jól emlékszem, 8-10 karakter az egész), feltéve, hogy látja a telefont. Ha minden rendben, futtathatod a telepítő fájlt, ami után a telefon újraindul.
Macerásnak tűnik a processz, de nyugi, csak egyszer kell ezzel foglalkozni, és hidd el, megéri.
A bootloader nyitása után megváltozik a bootlogó, nem a Huawei eredeti logója látszik, hanem fehér alapon narancssárga szöveg - ha sikerült a nyitás. Ha nem változott meg a bootlogó, akkor telepítsd a Play-ről letölthető Busybox-ot (a Stericsson-félét!), és indítsd újra a bootloader nyitó progit.
Ha esetleg valamit kihagytam, írj!

Memento Mori!

(#1761) Anex66 válasza coyote55 (#1760) üzenetére


Anex66
csendes tag

Köszi a segítséget, már tovább jutottam, de nem ok. A bootloader nyitás a Busybox segítségével megvolt, fel is ment az új recovery, de a klasszikus kinézetű CWM 6.0.4.4, és nem a TWRP. Esetleg az install TWRP-CM mappából kitörölni a recovery.img fájlt, és a recovery-TWRP.img-t átnevezni arra? Vagy ez nagy hülyeség?

(#1762) coyote55 válasza Anex66 (#1761) üzenetére


coyote55
őstag

Az #1146-47-es hozzászólásokat ajánlom figyelmedbe, de ezt már javasoltam fentebb! :K

Memento Mori!

(#1763) Anex66 válasza coyote55 (#1762) üzenetére


Anex66
csendes tag

Köszi szépen a gyors segítséget, így már szépen ment, sikerült minden! Örül a lányom, hogy "új" telója van.

(#1764) coyote55 válasza Anex66 (#1763) üzenetére


coyote55
őstag

A bootloader-nyitó program az esetek nagy részében másfajta korlátozást is megszüntet ;)
Próbáld ki légyszíves, ha módodban áll! :K Eddig kb. 80% a sikeres nyitások aránya (az enyém a 20%-ba tartozik :((( )

Memento Mori!

(#1765) ktmt


ktmt
aktív tag

Úgy tűnik, hogy a Carbon ROM-nál megállapodok egy ideig. Tartósteszt után nekem ez jött be a leginkább KitKat megoldások közül. Mindössze két hibát észleltem. Az elején volt két random kikapcsolás, később tapasztaltam a BT/WiFi összekadást, Az első nem tudom miért következett be, az utóbbi esetében a a két rádió egyszerre nem igazán akart menni, de repülő mód be/ki után megjavult. Érzésre eddig a legsimább UI, nincsenek fagyások, pedig Go Launchert használok, ez a legtöbb ROMon szopás.
A Carbont nem már fejlesztik, ezért csinálok mentést, HA vannak más életképes CM11 javaslatok, akkor szóljatok. Dazz hogy áll (mintha lenne némi mozgás), vannak új alternatívák?
A Carbon egyénként itt érhető el.

(#1766) subbass


subbass
csendes tag

Sziasztok!

Segítsen már valaki légyszí az alábbi problémámom. Most vettem egy 510-est, de lehet nagyon elkapkodtam. A telefonon tárolt widgeteket minden újraindítás, vagy pc-hez való kapcsolás után eltünteti, némelyik launchernél legalább annyit kiír, hogy a "widget nem tölthető be". A telefont azzal kezdtem, hogy gyári beállításra visszaállítottam, és ilyennel még sose találkoztam. Valakinek volt már ilyen?

(#1767) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

Hali!

Felraktam az Expert 4.2.2 V4-et.
Nagyon pörgős eddig sztem ez a legjobb (lehet hogy az Y300-ra is felgyűröm).De egy dolog van nekem a mániám.A hangalapú gépelés.Azt hogy lehet előcsalogatni vagy, letölteni?

Ja és még valami.Hol tudom bekapcsolni az USB hibakeresést?Mert eddig amit olvastam meg a teló is ír hogy alkalmazások...... ott nincs ilyen.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#1768) Emberkeman81


Emberkeman81
aktív tag

A hangbevitel meg van. Bár nem tudom melyik telepített program segített. De az usb még függő.

(#1769) szornyu1 válasza Emberkeman81 (#1768) üzenetére


szornyu1
tag

Itt is a build számot kell tapicskolni, majd kiírja hogy ön már fejlesztő. Onnan már megy.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1770) szornyu1 válasza subbass (#1766) üzenetére


szornyu1
tag

Nem szabad az appokat az SD-re rakni, mert akkor nem tölti be a widgeteket. Amikor USB-n csatlakoztatod, az USB lehetőségeknél válaszd az MTP módot, mert így nem választja le az SD-t. Amúgy nem kapkodtad el, a kategóriájában nagyon jó készülék. Majd rá érzel, találsz egy jó custom romot, és meg leszel elégedve vele.

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1771) coyote55 válasza subbass (#1766) üzenetére


coyote55
őstag

Ha spórolni akarsz a hellyel, akkor az SD kártyán alakíts ki egy ext3 formátumú elsődleges partíciót is, a FAT32 szintén elsődleges partíció mellett, és használd a Link2SD programot. Azzal widgeteket is lehet linkelni, az adott program kis része marad csak a telefonmemóriában, a java része a kártyára kerül.
Ha a beállításokkal elakadnál, segítek.

Memento Mori!

(#1772) Emberkeman81 válasza szornyu1 (#1769) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Ezt nem igazán értem.A build.prop-ra gondolsz?
És ha igen akkor milyen számra gondolsz?Mert abban van aztán elrontási lehetőség.Angol tudásom minimális és az androidot még szinte csak próbálgatom.Eddig symbiánban voltam otthon.Sokat olvasok az androidról és tanulgatom,de sok még a levegőben függő kérdés.

(#1773) coyote55 válasza Emberkeman81 (#1772) üzenetére


coyote55
őstag

Nem. Beállítások - A telefonról - Build-szám. Erre kell 7-szer koppintani, és akkor kiírja, hogy mostantól már ön is fejlesztő. Ekkor jelenik meg a fejlesztői menüpont a beállítások között.

Memento Mori!

(#1774) Emberkeman81 válasza coyote55 (#1773) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Értem.

Köszönöm!

Most viszont történt valami az értesítési sávon.Ha lehúzom akkor nem jelenik meg semmi más csak a telepített dolgok,letöltések stb.De a Wifi,Bluetooth,Fényerő,Lámpa stb eltűnt.De ez tegnap este történt.Nem a fejlesztői lehetőségtől.

[ Szerkesztve ]

(#1775) Emberkeman81 válasza Emberkeman81 (#1774) üzenetére


Emberkeman81
aktív tag

Megvan. Valamelyik gyerkőc elállította. Ill kikapcsolta. :)

(#1776) Okvagyok válasza coyote55 (#1753) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Nem vagyok egy telefon guru. Letöltöttem az installTWP-t. Hogyan telepítsem?
Illetve ha én a gyári rom mellé szeretném az új kernelt felrakni, akkor azt hogyan tudom?
HOGYAN tudom ellenőrizni a bootloader nyitottságát?

[ Szerkesztve ]

(#1777) Okvagyok válasza Okvagyok (#1776) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Bootloader nyitás megvolt sikeresen.

(#1778) coyote55 válasza Okvagyok (#1777) üzenetére


coyote55
őstag

Mindent leírtam részletesen, olvass vissza! : :K
Ha csak a kernelt raknád fel, másold fel az SD gyökerébe, indítsd el a telefont recovery módban, menj az "Install" menüpontra, keresd ki a kernelt, jelöld ki, majd az alul megjelenő csúszka elhúzásával telepítsd. Ha végzett, akkor "Wipe cache\dalvik" és újraindítás.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1779) Okvagyok válasza Okvagyok (#1776) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Elveszett a 3g-s netem. S.O.S.
A bootloader nyitás után.

(#1780) coyote55 válasza Okvagyok (#1779) üzenetére


coyote55
őstag

Ez valami új, ilyet sem hallottam még :( :F
Újraindítást próbáltad?

Memento Mori!

(#1781) Okvagyok válasza Okvagyok (#1779) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Megoldva a net. internet.vodafone.net hozzáférési pontot kellett beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#1782) coyote55 válasza Okvagyok (#1781) üzenetére


coyote55
őstag

Most tulajdonképpen milyen ROM - kernel páros van a telefonon?
Örülök, hogy ilyen "simán" megoldódott a problémád (ez csak vicc, ne harapd le a fejem érte! :N )

Memento Mori!

(#1783) Okvagyok válasza coyote55 (#1782) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

G510-0100V100R001C02B195 gyári, vodás
3.4.0-perf-gf909b34-00194-gd981d05 kernel gyári
Ami megvan : Root és Huawei bootloader nyitás.( Az értesítési panel nem indítható)
Ezek helyett szeretnék ceXstel-0.62 stock kernelt, ha lehet akkor ugyanezzel a rom-mal. Most ha jól sejtem TWRP install következik...

[ Szerkesztve ]

(#1784) coyote55 válasza Okvagyok (#1783) üzenetére


coyote55
őstag

Így is van, de ha már fent van a TWRP, akkor miért nem teszed fel az Expert v4-et, a CeXstel kernel v.062-vel párban? Olvass vissza, tettem fel képet is az Antutu pontszámáról.
Pár hozzászólással ezelőtt linkeltem a ROM-ot, gapps - csomagot. Ha kell, a kernelt is feltolom a datára.
Update: kernel

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1785) npnp


npnp
tag

Hello!

Páromnak keresek telefont, többek között a Huawei G510 is a listán van. Kb. 30e körül tudnék venni egy újat, megéri?

kösz

P

(#1786) coyote55 válasza npnp (#1785) üzenetére


coyote55
őstag

30-ért új, szerintem megéri! :K

Memento Mori!

(#1787) Okvagyok válasza coyote55 (#1753) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

A leírtak szerint felraktam FinalV4+gapp+kernel-t
Betöltött rendesen.
Nekem elég idegen a felület...
Miket érdemes beállítani, milyen programokat, stb...?

(#1788) Okvagyok


Okvagyok
csendes tag

Ismerkedem Nova-val, nézem a beállításokat. USB külső sd-kártya felcsatolásához mi kell?

(#1789) coyote55 válasza Okvagyok (#1787) üzenetére


coyote55
őstag

Legelőször Beállítások-> A telefonról->Build szám tapicskolj rá 7x, és előjön a fejlesztői menüpont.
Másodszor keress rá a neten, töltsd le és telepítsd a My Phone Explorert. A használatához az USB hibakeresést be kell kapcsolni, valamint a helyutánzatokat is. Ehhez kell a fejlesztői menüpont. A "Biztonság" menüpontban pedig az "Ismeretlen források" legyenek mindenképpen bejelölve.
Hogy a kérdésedre is válaszoljak: "Beállítások"->"Tárhely"->menü alatt állíthatod be, hogy a telefon milyen módon csatlakozzon a PC-hez. Ha a My Phone Explorert használod, akkor MTP-re állítsd. A program első indításakor feltelepít a telefonra egy kisméretű kliensprogramot. Lehet használni biztonsági mentések kezelésére, névjegyek, stb. szinkronizálására, fájlok mindkét irányba történő másolására és mindezt akár WiFi-n, akár Bt-n keresztül, nem vagy kábelhez kötve!
Keress magadnak launchert, a választék a fapados kinézetű, de villámgyorstól a csicsás, de lomhábbig hatalmas, mindenkinek más tetszik, válogass kedvedre. Különösen ajánlott program a Titanium Backup, amely nemcsak a telepített programokat menti el, hanem a hozzá tartozó beállításokat is (játékok pontszáma is megmarad!) Ha kell, tudok ebben segíteni ;)
Egyenlőre ennyi, ha van még kérdésed, jöhet!

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1790) Okvagyok válasza coyote55 (#1789) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

A rendszer stabil, hibát nem tapasztaltam. Optimalizáláshoz mit ajánlasz? 8200- 7200 közötti eredményeket ad az antutu.

(#1791) coyote55 válasza Okvagyok (#1790) üzenetére


coyote55
őstag

Örülök, hogy eddig jól muzsikál. :K
Finomhangoláshoz használd a Beállítások-> Teljesítmény-> Processzor-> CPU ütemezőt. Itt állítsd be próbára az "Intellidemand"-ot, minimum CPU frekvenciának 245 MHz-et, maximálisnak 1209 MHz-et. Jelöld be a "Bekapcsoláskor érvénybe" -t.
I/O ütemezőnek a "deadline"-t jelöld be, és ne felejtsd el a bekapcsolási beállítást.
Memóriakezelésnél engedélyezd a "Memóriaürítést" és a "KSM"-et.
Indítsd újra a telefont, hogy a változtatások életbe lépjenek. Várj egy-két percet, hogy a telefon feléledjen rendesen, majd futtasd újra az Antutut.

Memento Mori!

(#1792) szornyu1


szornyu1
tag

Egy kis kitérő ismét a 4.4 KK irányába. SlimKat 4.4.2 verzió, jelenleg 4 napja van fent. Eddig egyszer volt egy random újra indulás. Chil360 kernel, processzor 1209 MHz-ig állítható, NFC nincs. A frissítések OTA-n keresztül érkeznek. Akku idő átlagos, nálam 1,5 napig megy, folyamatosan hol wifi, hol mobil nettel. Elég gyors, nem laggol. Xposed használható. ebben is választható a futtatási környezet (nem próbáltam) Rávettem magam egy Antutu tesztre, de lehalt tőle, így továbbra sem használom. Kivételesen ebbe nem piszkáltam bele, csak a gyári kamera és háttérképek kerültek bele.

Más: az XDA oldalára felkerült a Google Play frissített keretrendszer verziója. Na aki JB 4.1 vagy 4.2. használ, az ne rakja fel, mert nem hagyja aludni a telefont. (saját tapasztalat: G300 és 510 )

@Coyote
Erősen szemezek a synopsis_experimental kernellel. Igaz csak stock romhoz jó, de megérné egy jó romot fabrikálni. Ahogy olvasom a fórumot, jók a tapasztalatok. Lehet ez lesz a következő tesztalany. :DD

Attól hogy nyomkodom, még nem tom mitől működik...

(#1793) coyote55 válasza szornyu1 (#1792) üzenetére


coyote55
őstag

A Slimkatot pár hónapja próbáltam (valószínűleg egy előző verzió volt) de akkor nem tett rám mély benyomást, különben ajánlottam volna próbára.
Úgy néz ki, maradok egy darabig az Expert v.4-nél, az eddigi legjobb ROM. Ha lesz új kernel, azt kipróbálom, de szerintem erre a telefonra CM10.1-nél újabb ROM-ot nem éri meg feltenni. A RAM kevés, a GPU gyengus ahhoz, hogy élvezhető legyen a KK. Arról nem is beszélve, hogy az első fecskék fél éve tűntek fel, de még mindig bugosak, hiányosak a KK ROM-ok. Érzésem szerint nem adnak felhasználói élményben, kezelhetőségben annyi pluszt, hogy a bugokat és hiányzó szolgáltatásokat pótolni tudnák.

Memento Mori!

(#1794) Okvagyok válasza coyote55 (#1791) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Első negatívum, hogy a chrome vibrál időnként, és néha a képernyő érintésre nem reagál néhány másodpercig.

(#1795) coyote55 válasza Okvagyok (#1794) üzenetére


coyote55
őstag

A Chrome-t nem tudom, nem használom, maradok az asztali gépen jól bevált Rókánál. Az nem vibrál.
A CPU beállításoknál próbálgasd a governort változtatni, teszteld, hogy melyikkel a legstabilabb a rendszer. Nincs jobb ötletem, próbálgatni kell...

Memento Mori!

(#1796) Okvagyok válasza coyote55 (#1795) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Ha expert v4 után szeretnék egy stock rom-ra visszaállni, akkor mi a teendő? Stock+új kernel?
Most már nagy fekete képernyők és programfagyások is. Itt hogy tudom újrarakni az expert v4-et egyszerűen?

(#1797) coyote55 válasza Okvagyok (#1796) üzenetére


coyote55
őstag

Nézz körül itt, válaszd ki, melyik ROM tetszik, töltsd le, a .zip fájlt másold fel az SD gyökerébe.
Most jött el az ideje a már említett Titanium Backup programnak.
Azoknak a telepített programoknak, melyeket az új ROM alatt is használni akarsz, elkészíted a mentését vele, és a mentésben benne lesz minden beállítás is.
Ha STOCK ROM-ot akarsz feltenni, akkor leszeded a kernel STOCK verzióját, és azt is felmásolod az SD-re. STOCK ROM-hoz nem kell gapps csomag!
Telepítés: recovery módban indítod a telefont, majd "Wipe" menüpont alatt először "wipe data/factory reset", majd "Advanced" alatt a felsorolás első 4 elemét bejelölöd, és alul a csúszkát elhúzod. A wipe után visszalépsz a főoldalra, "Install" menüpont alatt kijelölöd a ROM-ot, majd a kernelt, és telepíted.
A telepítés után "wipe cache/dalvik", és reboot system.
Minél előbb visszarakod a Titanium-ot, es a mentésből visszaállítod a programokat+adatot.

Memento Mori!

(#1798) Okvagyok válasza coyote55 (#1797) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Stock-ból melyik jó? USB OTG miért nem megy expert alatt?
Ha most (Expert V4 ) gyári adat visszaállítását választom akkor egy szűz Expertet kapok?

[ Szerkesztve ]

(#1799) coyote55 válasza Okvagyok (#1798) üzenetére


coyote55
őstag

A B199-es alapú ROM-ok a legjobbak.
Én úgy tudtam, a G510 nem OTG képes...
Igen, a gyári adat visszaállítás után "szűz" rendszert kapsz.

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#1800) Okvagyok válasza coyote55 (#1799) üzenetére


Okvagyok
csendes tag

Gyári visszaállítás nem indult. Recovery-ből wipe után újratelepítve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.