Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2601) hunter84


hunter84
aktív tag

Előre elnézést kérek a csúnyaságért, de én mindjárt kib.szom ezt a telefont az ablakon!

Az egy dolog, hogy híváindításnál néha fél-egy percet gondolkodik, az sms-eket kb. 2 perc alatt nyitja meg, de ami most történt az már sok.

Kézmosás közben csörgött a zsebemben a telefon, így nem tudtam felvenni. Mire megtöröltem a kezemet, arra ugye abbamaradt a csörgés, de ez a b.zi telefon nem mutatja, hogy volt nem fogadott hívás, így azt sem látom, hogy ki hívott!

Újraindítottam, hátha kapok sms-t, de még az sem.

Mindjárt megöl az ideg...

(#2602) Bambalazs válasza hunter84 (#2601) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Gondolom gyári rom van fent...

(#2603) hunter84 válasza Bambalazs (#2602) üzenetére


hunter84
aktív tag

Azaz.

(#2604) Bambalazs válasza hunter84 (#2603) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Minden gond ott kezdődik. :C

(#2605) ncc1701 válasza hunter84 (#2603) üzenetére


ncc1701
veterán

A gyári rom örömei, köszönjük htc. :Đ

Szerencsére a telefonnak kiváló nem hivatalos támogatottsága van. Javaslok egy rom cserét, gyakorlatilag lesz egy sokkal gyorsabb, stabilan működő telefonod. :)

Olyan szinten elégedett vagyok vele cm10 + turbo mod + tuning óta, leírni nem lehet. Pláne, h mostanában legyepáltam róla vagy 30 appot, amik kiválóak voltak, csak éppen sosem használtam őket, viszont vmit bekavarhatott valamelyik, mert azóta még jobb.

[ Szerkesztve ]

(#2606) Piedon


Piedon
tag

Beadtam szervizbe a telefonomat, mert sárgásodott a kijelző a sarkokban (még garanciális). Két hét múlva visszakaptam, hogy a hibát javították a hiba oka: szoftverhiba és ROM frissítés történt. A kijelző a jobb alsó sarokban továbbra is sárgul egy idő után, úgyhogy ment vissza újfent a készülék, és a slusszpoén, hogy nem magyarországi szerviz javította. Kíváncsi leszek, hogy fogom visszakapni a készüléket, de szerintem a következő mondattal: "a hiba nem jelentkezett". :(

[ Szerkesztve ]

(#2607) ncc1701


ncc1701
veterán

Majd fekete hátteret tesznek rá, leveszik a fehéret mindenhonnan. :)

[ Szerkesztve ]

(#2608) LallerHUN válasza Piedon (#2606) üzenetére


LallerHUN
tag

Én csupán két hónapi vittem a telót szervizbe, kéthetente másnap vagy azonnal vissza, mert 3-szor frissítettek ROM-ot és szoftvert és csak utána jöttek rá hogy az egész belsejét ki kéne cserélni..... És meg kell mondjam elég kutyaütők, mert bár a külföldi szervizbe megcsinálták, de olyan ügyesen szedték szét a telefont hogy szerintem kiszerelésnél az unibody-t megnyomhatták valamivel és most a LED pár milliméterrel ki van emelkedve és így nem csak a led hanem alatta is egy kicsit világít.......

(#2609) gulb válasza Piedon (#2606) üzenetére


gulb
senior tag

Nekem 2szer csereltek... 2.ra a cseheknel csinaltak mar a kijelzo cseret. Ezutan vettem egy Nexus 4 et es ezt beb..sztam a fiokba. Nah azota SEMMI gondom a telefonra tudom hasznalni akkor amikor akarom. HTC -m volt 6-7eve ezzel a ONE V vel orokre lehuztak magukat.

(#2610) adik


adik
őstag

Kolegosz urak!
Segítséget kérek szépen cm telepítésben. Bevallom, nyúl vagyok.
Rootolva van már a telefon, kérdésem, hogy innen vki átvenné-e, ha szépen megkérem (és megfizetem) és feltenné-e a cm10 és barátai kombót? Nem akarom elb.ni.
szerk: London, v Budapest játszana.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#2611) Bambalazs válasza adik (#2610) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Hello. Itt egy leírás: [link]. Linkeket a régebbi leírásban találod. Néhány fontos kiegészítés: CM10-ből a 1208-as a legfrissebb, Hellboy kernelből a 0521-es (ezt flasheld, ne azt, ami a rom zip-jében van!!!), TWRP-ből mehet a 2.5, Turbo boost, valamint állítsd majd 1200 MHz-re a processzor órajelét, vezérlőt Smartmax-re, továbbá az i/o-t BFQ-ra. Ha elakadnál valahol, csak szólj! ;)

(#2612) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

4.2.2-vel kapcsolatban: 1ceb0x eladta a One V-jét és megvette a Nexus 4-et. :( [link]

(#2613) mody


mody
tag

Szervusztok,

Tudtok valami jó billentyűzetet Playről ami tud magyarul is? Ez a icebox féle nem nagyon jött be. Pedig én akartam.

(#2614) Bambalazs válasza mody (#2613) üzenetére


Bambalazs
senior tag

SwiftKey-t használom már ősidők óta. Sokkal jobb, mint a Google AOSP billentyűzete.

(#2615) mody válasza Bambalazs (#2614) üzenetére


mody
tag

De az fizetős.:S Kicsit ha meggyőznél, hogy miért érdemes megvenni:D Tud magyarul?

(#2616) Bambalazs válasza mody (#2615) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Fent van kalóz oldalakon is...
Tud magyarul, és megjegyzi a szókincsed.
Emellett az elgépelésnél is a helyes szót adja fel opciónak. Nagyon gyorsan lehet vele írni, ha egyszer belaktad. :)

[ Szerkesztve ]

(#2617) ncc1701 válasza Bambalazs (#2612) üzenetére


ncc1701
veterán

"I bought the nexus4, sold the V, but i'm not gone yet. this rom will be updated shortly!"

Nagyon sajnálom, jó lett volna egy tuti 4.2.2 erre a telóra. Remélem ez azért azt jelenti, h befejezi azért, bár teló nélkül nehéz lesz.

(#2618) Bambalazs válasza ncc1701 (#2617) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Mindenképp azt jelenti. Minap írta, hogy már egy új build-et tesztel. ;)

(#2619) mody válasza Bambalazs (#2616) üzenetére


mody
tag

Kösz, felraktam az a próbaverziót, majd kiderül. Eddig kicsit olyan mint ha baltával faragták volna:S nem fogott meg a kinézete, de már most sokkal gyorsabb mint a gyárival való gépelés.

(#2620) Bambalazs válasza mody (#2619) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Válassz másikat, van 10 féle téma a beállításokban.

(#2621) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

No, rendeltem Kínából új gyári akkumulátort $12.99-ért ingyenes szállítással. Amint megjön beszámolok róla. :)

(#2622) ncc1701 válasza Bambalazs (#2621) üzenetére


ncc1701
veterán

Pofátlanul túlárazott. :Đ

(#2623) LallerHUN


LallerHUN
tag

Helló srácok! A V-m elkezdte el-elhagyni a hálózatot..... És elég dühítő, mikor 5 percig telefonálok 1 perces időintervallumokkal, mert mindig szétkapcsol! Teljesen gyári rom van rajta csak a turbo van mellé csapva és eddig ilyet nem csinált, a napokba kezdte el. Szerintetek érdemes szervíz, vagy van egyéb ötlet?

(#2624) ncc1701 válasza LallerHUN (#2623) üzenetére


ncc1701
veterán

Cm10-től rosszabb tuti nem lenne. :) De ha ráér pár hetet, akkor talán szervíz.

(#2625) LallerHUN válasza ncc1701 (#2624) üzenetére


LallerHUN
tag

köszi szépen!

(#2626) _IceBird_


_IceBird_
tag

Sziasztok!

Sokan negatívan vélekednek a telefonról, ezért gondoltam megosztom veletek tapasztalataimat.

Én kb kicsivel több mint egy éve használom a One V-t. Az elején nekem is volt sárgásodás a kijelzőn, de elküldtem gyári szervízbe. A készüléket egy hét után kaptam vissza, melynek kicserélték a kijelzőjét és az akksit is. A magyar telefonos ügyfélszolgálatot kicsit nehéz elérni, de ha sikerül akkor mindig segítőkészek. Többen panaszkodnak a gyári ROM-ra. Nemtom, nekem idáig semmi hibát nem csinált, annyira nem, hogy 1 év alatt egyszer se fagyott még le és mindig gyors. (kártyafüggetlenül vettem, lehet emiatt van, nincsenek rajta a szolgáltatók egyedi baromságai). Én abszolút elégedett vok, jó választás volt :)

[ Szerkesztve ]

(#2627) ncc1701 válasza _IceBird_ (#2626) üzenetére


ncc1701
veterán

A gyorsaság relatív. Nekem kb 500 kontakttal simán 2x kikapcsolta a képernyőt, mire behozta a listát, sms-nél dettó. Most cm10-el ez realtime megy, az összes telefonos alapfunkció rögtön működik. Azt meg nem várom el egy 1 procis, kevés memóriás telótól, h a legújabb játékokat röcc nélkül futtassa. Igazából nincs is játék a telómon, mert nekem ez munkaeszköz. :)

(#2628) Piedon


Piedon
tag

Visszakaptam másodszorra a telefonomat a szervízből. A javítás: ROM frissítés, és a kijelzőt még mindig nem cseréltek és még mindig sárgásodik...röhej. Ma viszem vissza újra, de már lehet, hogy asztalcsapkodás lesz.

(#2629) Real Ghoost válasza Piedon (#2628) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Téged aztán szívatnak rendesen... nekem elsőre kicseréltek szinte mindent a telón, szerintem menj be most már személyesen .

(#2630) Piedon válasza Piedon (#2628) üzenetére


Piedon
tag

Ma újra leadva a telefon, személyesen nem vihetem be a szerződött szervizhez, lévén Csehországban van..., mert a mobilszolgáltatónak nincs itthon szervizpartnere erre a gyártóra (vagyis volt, csak állítólag kirúgták őket annyi panasz volt rá).
Mindenki csak hüppögött és a vállát vonogatta, hogy addig nincs csere sem amíg a szerviz rá nem bólint, szóval 22-es csapdája. Plusz bepróbálkoztak elsőként, hogy már lejárt a gari, de mivel cirka 1 hónapja szervizben van a telefon és így ennyivel megnőtt a garanciaidő, így ezt gyorsan ejtették.
Meglátjuk mi lesz. A slusszpoén, hogy ugyanakkor hívott a telefonos ügyfélszolgálata a mobilos cégnek, amikor bent voltam személyesen az egyik boltjukban és kíváncsiak voltak, hogy miért adtam 0-át az ügyfélszolgálattal való elégedettségre... (annyit tudott mondani, hogy reméli most már rendeződik a dolog... és ezt értékelje az ember nullánál jobbra???)
Már csak 1 üres rész lesz amit ki lehet tölteni, aztán betelik a jótállási jegy, na olyankor mi van?

Ebben az országban mindenhol az van, hogy ők nem tehetnek semmiről, mindig a másik a hibás...

[ Szerkesztve ]

(#2631) Bambalazs válasza Piedon (#2630) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Melyik szolgáltató?

(#2632) LallerHUN válasza Piedon (#2630) üzenetére


LallerHUN
tag

Hali! Nekem is huzamosan 6 hetet töltött a T-nél szervizen és ez idő alatt volt szoftver frissítés, ROM frissítés és utoljára már az egész belsejét cserélték, csak szerelés közben szerintem megnyomták az unibody-t és most a lednél kicsit eláll... De ismét vissza kell vinnem, mert a fentieknél a probléma az volt hogy magától érzékelt a touchpanel össze vissza kattintgatott miközben hozzá sem nyúltam... Most pedig a hálózatot dobálja el és csak segélyhívást enged..... Nem vagyok ideges.......

(#2633) Piedon válasza Bambalazs (#2631) üzenetére


Piedon
tag

Telenor.

A poén még az, hogy az elektronikai iparban (műszergyártás) dolgozom már 15 éve, most már egy ideje mérnökként. Nagyon vicces az amikor ilyen kamu szövegekkel kapja vissza az ember a telefonját. Aki ezt a fórumot olvassa, az tudja, hogy a HTC már nem adott ki frissítést a telefonhoz és nekem a legújabb volt rajta.

#LallerHUN: Na azt adja az ég, hogy úgy kapjam vissza, hogy megnyomják az unibody-t. Én úgy adtam le a telefonomat, hogy fólia van rajta, karcmentes (amikor megvettem már egyből tokba került), egyedül a micro usbnél vannak használati nyomok a csatlakozón lévő két kis pöcök miatt.

[ Szerkesztve ]

(#2634) pitypang18


pitypang18
tag

Sziasztok!
Szemezgetek ezzel a szép telóval, ám egy dolog miatt még nem vásároltam meg. Létezik ehhez olyan rom, amiben hívásrögzítő van? Munkám jellegéből adódóan muszáj, hogy legyen a telefonjaimban.
Köszi

(#2635) Bambalazs válasza pitypang18 (#2634) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Szia!

Nem ajánlom ezt a telefont a kevés memória miatt. Inkább vegyél Desire X-et, abban már kétmagos processzor van és másfélszer több memória. Tényleg jobban járnál azzal. :)

(#2636) ferences66


ferences66
csendes tag

Sziasztok!
Láttam egy ilyen telót kártyafüggetlenűl és eléggé megtetszett.Olvastam a fórum hozzászólásokat és többen jelezték hogy hibás az eszköz,ezért egy kicsit elbizonytalanottam. :/
Szerintetek meg vegyem vagy inkább egy Sony Xperia P-t vegyek helyette?

(#2637) mody válasza ferences66 (#2636) üzenetére


mody
tag

Sonyt soha az életben. De én vagyok ilyen. Teljes szívemből rühellem a túlcsicsázott felületét.

(#2638) sodre válasza ferences66 (#2636) üzenetére


sodre
csendes tag

Az Xperia P sokkal használhatóbb, barátnőmnek az van, nekem oneV, én a sonyt választanám ha tehetném.. A one V-n akármelyik romot használtam eddig mindegyik iszonyú lassú lett, gyakran használhatatlanul.. Főleg a gyári rom, na az egy tragédia, smst 5 percig nyitja meg, mire elindult egy hívás az is volt néha 1 perc. Ha jövőtálló telefont akarsz, akkor a Sonyt vedd 1 Gb Ram kétmagos proci, erősebb (főleg az 1 Gb memória számít nagyon sokat használat közben szerintem) ráadásul hivatalos 4.1 is van már rá. Annak ellenére mondom, hogy amúgy meg kinézetre és anyaghasználatra viszont a one V sokkal jobban bejön, de az xperia P sincs rosszul összerakva. A kijelzője sem rossz, bár nem IPS, mint a htc-nek, de elég jó az is :) Én egyértelműen a sonyt venném. Mindkettőből egy olyat próbálj ki amit már egy ideje használnak, úgy érezni fogod a különbséget. Remélem tudtam segíteni.

(#2639) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Reggel megjött az akkumulátor, pontosan 2 hét volt a szállítás. Meglepetésemre kaptam hozzá ingyen szerelő kittet is csavarhúzókkal és egy műanyag leszedővel. Az akkumulátor eredeti HTC, szóval nagyon jó vétel volt. :R
Ha kéritek, akkor beszúrom ide az ebay-es linkjét az akksinak. ;)

(#2640) ncc1701 válasza Bambalazs (#2639) üzenetére


ncc1701
veterán

Plusz tapasztalat is érdekelne. :)

(#2641) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Talán emlékeztek rá, egy-két hónapja elég sokat szenvedtem a CM10 felvarázsolásával, több ízben soft bricket gyártottam a telefonomból. Nem adtam fel, végül csak sikerült a főzött romot felpakolni, turbo boost kíséretében. Azonban a teló látványosan lelassult az utóbbi hetekben, így megpróbálkoztam tegnap az Evervolv feltelepítésével és egyszerűen nem sikerült. Több nekifutásra is soft brickbe szaladtam és nem tudom (oké, sejtem) hol szúrom el.

Az egyik kérdésem az volna, az Evervolv (shpongle) esetén az ő .zip fájlját kell telepíteni TWRP-ben (ebből 2.5.0-t használok), vagy ugyanúgy a gyárit, mint a CM10 esetében (azaz csak a boot fájlt cserélem?)

A második, hogy várható a nagyon közeljövőben végleges verzió az Evervolvból? Ice ugye eladta a telefonját, de azt mondta, még befejezi - jól tudom? Vagy elég a mostani béta + egy másik kameraszoftver? Ez esetben melyiket ajánlanátok? És általában milyen szoftvereket javasoltok még (olvastam pl többen más progit használtok sms írásra).

A harmadik (és talán ezzel kellett volna kezdenem);

Bambalazs:
"5) Itt lehet nem fog először betölteni a rendszer, mert flashelés után újraindul a telefon. Hardveresen újraindítod (gombokkal), és a toolkitben (közben hallod, hogy a windows felismerte az eszköz csatlakozását) rányomsz a boot into recovery-re. Kizárólag a programmal bootolj Recoverybe!"

Mody:
"5) Itt lehet nem fog először betölteni a rendszer, mert flashelés után újraindul a telefon. Hardveresen újraindítod (gombokkal), és a toolkitben (közben hallod, hogy a windows felismerte az eszköz csatlakozását) rányomsz a boot into recovery-re. Kizárólag a programmal bootolj Recoverybe! Annyi kiegészítést tennék, hogy ha nagyon megakad akkor power+volume down-nal tudsz menni hboot-ba és onnét Recoverybe(de ezt csak akkor csináld ha olyan ügyes vagy mint én és softbricket csináltál a telefonodból)"

És nekem valahogy még ez is kevés, vagy én nem fogom fel mit kell tennem, vagy elszúrok valamit, de hiába próbálkozom, itt mindig téglába szaladok. Hardveresen nem tudom újraindítani a telót (húzzam ki az USB kábelt?), az AIO-ból nem megy, a bootloaderből tudom csak újraindítani a recovery-be, ahol tudok telepítgetni is, de utána tégla. A telepítés során szúrok el valamit, vagy már előtte azzal, hogy recoverybe bootolok a bootloaderből? Ha utóbbi (erre gyanakszom), akkor mit kellene máshogy csinálnom?

Jahh és minden kisebb mahinálás után újra kell indítanom a gépet, hogy felismerje a telefont.

VAAAAAGY hagyjam az egészet a fenébe és váltsak? Sajnos jóval lassabb a telefon mint vártam/reméltem, nincs lényegi előrelépés az előző telefonomhoz képest (Galaxy 3 i5800); gondoltam rá, váltanék Evo 3D-re, Sensation-ra, esetleg One S-re (bár ez utóbbira nincs keretem), két procival talán szebb lenne az élet; vagy egy jól belőtt Evervolvval már elégedett lehetek? Telefonáláson és böngészésen kívül nem igazán használom a telefont - illetve az utóbbi időben játszottam ezzel-azzal, de semmi brutális igénnyel bíró játékot nem dobtam fel.

Előre is köszönök minden hozzászólást, elnézést hogy így elnyújtottam. Szép napot kívánok!
Péter

(#2642) Bambalazs válasza Peterhappy (#2641) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Hello. A jó kernelt flashelted? :) [link]

(#2643) Peterhappy válasza Bambalazs (#2642) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia,

Nem ezt próbáltam, hanem amit az evervolv mappában találtam. Attól még a Hellboy kell (és telepítéskor kell az Evervolv-ot installálnom?

Köszi :)
Péter

(#2644) Bambalazs válasza Peterhappy (#2643) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Ezzel próbáld, ez a legfrissebb 4.2-es Hellboy.
Evervolv Sphongle :))

Szerk.: Ha fent van a legfrissebb 4.2 rom, akkor elég csak a kernelt flashelni.

[ Szerkesztve ]

(#2645) Peterhappy válasza Bambalazs (#2644) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tehát végigcsinálom az eredeti, szokott metódust a Hellboy-jal, majd ha kész és működik a CM10.1, akkor csak a kernelt cserélem le AIO-ban, semmi más teendőm nincs?

Bocs, hogy ennyire szájbarágós magyarázatra vágyom, de már rutinosabban unbrickelem a telefonom, mint főzöm le a reggeli kávém... :)

Köszönöm!
Péter

(#2646) Bambalazs válasza Peterhappy (#2645) üzenetére


Bambalazs
senior tag

A kernelt elég egyszer flashelni.

(#2647) Peterhappy válasza Bambalazs (#2646) üzenetére


Peterhappy
őstag

Oké, köszönöm. Este próbálkozom, ha lesz rá időm.

Köszi, szép napot!
Péter

(#2648) Bambalazs


Bambalazs
senior tag

Kicseréltem az akkumulátort. Hát mit mondjak megszenvedtem vele. Sikeresen lesarkaztam a VOID matricás csavar fejét, így csak a csavarfej melletti műanyag törésével tudtam leszedni az alsó hátlap alatti műanyag baszt. Az egész készüléket ki kell nyomni a fém házból, nagyon idióta összeszerelése van. Elfelejtettem azt az 1 cm hosszú, 2 mm széles műanyag csíkot visszatenni, ami a lednél van, hogy ne szűrődjön ki a fény máshol, de nem érdekel. A kijelző törött, az alsó hátlap egyik sarkánál hézag lett a ház között, de tokban van, nem látszik. :D
Eladni már nem tervezem a telefont, mert amennyiért el lehetne adni ezt (20-25e Ft), inkább megtartom. Legalább új az akksi, egy darabig nem lesz a telefonnal gond.
Szóval aki akksit akar cserélni a telefonban, vagy bízzon magában, vagy bízza egy szervízre. Köztes út nincs. Most töltőn van, holnap délelőttig töltőn hagyom, aztán pár nap múlva beszámolok az üzemidőről. ;)

(#2649) Bambalazs válasza Bambalazs (#2648) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Még egy hasznos dolog: a szétszerelésnél kitisztítottam a bekapcsológomb és a ház közötti részt, és így már nem érzékel rosszul nyomást, illetve nem nyomja meg kétszer szimpla gombnyomásnál... :))

(#2650) Peterhappy válasza Bambalazs (#2649) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hál' Istennek hát akkor tökre megérte, én már azt hittem kicsit rosszul érintett az aksicsere, de megnyugodtam, tévedtem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.