Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Male


Male
nagyúr

A 330-asnál azt az USB csatlakozót aki betervezte oda előre... zseinális :(((

(#2) infectedmann


infectedmann
őstag

Hát nemtom.
Én inkább már azokat az asztali lejátszókat várom amik kezelik a H.264 -es videókat
Persze mkv konténerben :DDD

Úgy tudom, hogy elvétve lehet már találni ilyen lejátszókat, de a beszerzésük nem igazán egyszerű.
Tehát szertettel várjuk a nagyobb gyártók ilyen lejátszóit.

(#3) Hege válasza infectedmann (#2) üzenetére


Hege
tag

Hát ja!

Ebben sem a 8635-ös chip van. Nem értem miért jelennek meg újabb és újabb készülékek ezzel az elavultnak tűnő chippel. Már ma vannak olyan tömörítési eljárások, amikhez már kevés ez a chip. Mi lesz akkor később?

Ott vannak Dvico Tvix-ek, vagy akinek kevesebb telik rá, annak ott a Popcorn.

Mindig lelkesen kezdem olvasni egy új lejátszó bemutatását, de aztán kiderül, hogy nem 8635-ös és már nem is olvasom tovább. (Bocs, a cikkírónak, nem ellene vagyok, csak onnantól nekem már érdektelen.)

(#4) szab.tam


szab.tam
nagyúr

amikor meglátok egy ilyen hírt, cikket, tesztet, mindig örömmel vetem rá magam. a végére pedig kivétel nélkül kiderül: már megint.

mkv 1080p? ez egy olyan lehetetlen extra? és jó 50k-ért? akkor 80 ból építek egy kis zajtalan htpc-t, 20-ból tunereket is teszek bele, sokszor többet tud, és ha akarom hálóba kötöm a nagy géppel, és még azt is tudja, amit ez 50-ért.

érthetetlen, értelmetlen, bosszantó.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#5) Peet


Peet
senior tag

Teljesen igaza van az előttem szólóknak, én is az mkv támogatást várnám már, hiszen ma már szinte minden asztali DVD lejátszó kezeli a divx-es filmeket. Vesz az ember 5-10 ezerért egy asztalit USB csatival, rádug pl. passportot és kész is. Időnként meg feltölti a passportot, vagy esetleg megoldja egy olyan NAS-al ami USB-n nyomja az adatot az asztalinak és mondjuk UTP-n meg szedi az asztaliról vagy beépített torrent kliens fut rajta. Esetleg az USB-s winyó egy jól konigurált ASUS WL500GP és asztali között ingázik, vagy ügyesen megoldja a felhasználó, hogy egyszerre csatlakozhasson mindkettőhöz.
50-80 ezerért meg már tényleg fölösleges ezeket az eszközöket kínálni amikor annyiért tényleg PC vehető vagy kicsivel többé HTPC építhető, ami 100x többet tud majd.
Persze még ott vannak a PS3 és társai is, amik szintén nem sokkal többért nyújtanak már akár kéklézeres támogatást is.

Mostanában gondolkodtam különben pont ezen, mi is lenne nekem a legjobb összeállítás otthonra, és egyre inkább afelé hajlok, hogy egy laptop melóra, egy HTPC vagy PS3 a TV alá, majd az egészet egy router teszi fel a netre. Bár a routert most szereztem be, de sajnálattal tapasztaltam a router piacon, hogy a gigabites és vezetéknélküli kombo még mindig 20 fölött van. :(

(#6) tdd587 válasza szab.tam (#4) üzenetére


tdd587
őstag

Egyetértek: mkv 1080p. Különben minek az egész? Talán még kiegészítve azzal, hogy lehet csak annyit kellene csinálni, hogy egy kmplayer (vagy hasonló) fusson, amiben lehet cserélgetni/frissíteni a konténer kezelőket is és az audio/video lejátszókat is. FLAC vagy EAC3? PC-n nem gond...

Amíg ez nincs meg, addig PC.

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#7) szab.tam válasza Peet (#5) üzenetére


szab.tam
nagyúr

gigabites router, ne is mondd!

soha nem volt routerem, de a + kis gép létrejöttével szükségessé vált. pont a média fileok mozgatása miatt. tanácsot kértem, mert tök zöld voltam a témában. javasoltak, megvettem. nem értettem mi ez az adatvánszorgás a 2 gép között. hát 100 mbites routert vettem. a haver (informatikus mérnök a lelkem), aszonta erre, hogy nem gondolta volna, hogy mindkét gépemben gigabites lan van.... :W :O , meg ilyenek....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8) Godefroy


Godefroy
senior tag

Még mindig gyerek cipő de sokan próbálkoznak legalább.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#9) Male válasza szab.tam (#7) üzenetére


Male
nagyúr

Mondjuk egy Gigabites router ötször annyiba kerül... szóval jelenleg azért erősen meggondolandó, hogy valóban kell e.

(#10) lúzer válasza szab.tam (#7) üzenetére


lúzer
veterán

hagyd a gigabites kapcsolatot, és vegyél még egy hálókarit

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#11) Borisz76


Borisz76
veterán

Majd ha lesz asztali játékos ami kezeli a fentebb is írt .mkv kiterjesztésü H(x)264-el kódolt 720p-s vagy 1080p-s filmeket.....akkor talán veszek egy asztali lejátszót.

Addig is marad a jó kis pc.......mert azon legalább játszani , netezni zenét hallgatni , lemezt írni....stb...stb-t is lehet :D Univerzálisabb.
És ha az ára lemegy kb 15.000 Ft-ra..........

De ez még kb 1 év , szerintem :(

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#12) 1010


1010
őstag

tucat eszköz

(#13) Szoszibá


Szoszibá
tag

Sziasztok! Lassan két éve, hogy vettem a D-Link DGL-4300-as gigabites routert. Akkor volt 35. Mára sztem 25 sincs. De ahhoz hogy gigabites legyen a helyi hálód nem elég a két gigás hálókártya meg a gigabites router. Nálam így van és nem megy. Kell még CAT6 -os hálókábel, meg egy csomó minden. Nem ismerek olyan embert akinek összejött eddig a gigabites lan.

(#14) naot


naot
tag

720p+ *.mkv fájlokhoz a már említett Popcorn Hour és társai a megfelelő eszköz - véleményem szerint. Venni mellé egy wireless routert, meg egy (v. több) winchestert. Ez így már karcolja a 100 000 forintot, de legalább kényelmes a rendszer.

(#15) szab.tam válasza Szoszibá (#13) üzenetére


szab.tam
nagyúr

hoppá.... :F

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#16) Krix válasza Szoszibá (#13) üzenetére


Krix
őstag

Mi az a csomó minden ami még kell? Nekem eddig minden gigabites switchben gigabiten ment a laptopom.

If it is not broken then don't fix it!

(#17) John Fowler válasza Krix (#16) üzenetére


John Fowler
tag

Jah, saját tapasztalat szerint gigabites hálókártya+router esetén CAT5-ön is simán átmegy 25-35 megabyte/sec, ami persze szószerint még nem gigabit, de semmi hókuszpókusz nem kell hozzá, és a 100 megabitnek még mindig a 3-4szerese.

Ha valódi gigabitet akarsz (100-120 megabyte/sec) ahhoz elég erős raid-be kötött vinyók is kellenek mindkét oldalon...

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#18) Flashy


Flashy
veterán

cat5e kábel már elég, ha jók a csatlakozók a végén. de mondjuk a gigabit nem úgy van mint a wifi, hogy visszalépked 1Mbitig, az csak gigabit meg 100mbit között tud váltogatni, ha valahol a kettő sebessége között van a valós átvitel, akkor a többi összetevő korlátozza le.

(#19) pentium4


pentium4
senior tag

azért azt se felejtsük hogy sok iylen médiacenter van, de vannak köztük olyanok amik már 8635-s chippel vannak szerelve és szépen visznek mindent, presze az áruk is ilyen, talán a legjobb a piacon a Dvico Tvix M-6500, itthon 110k ért vesztegetikdrága ez tény és való, de kicsi kompakt és erős!
reméljük még az évbe lesz valami olcsóbb megoldás hasonló tudással!

P4

(#20) Typhoon47 válasza pentium4 (#19) üzenetére


Typhoon47
őstag

persze, 110ért :DDD . azért egy htpc ennél sokkal jobb megoldás. :U ;)

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#21) oritomi1


oritomi1
csendes tag

Ezek az eszközök teljesen feleslegesek.
Tetszett a cikk eleje.
Hogyan varázsoljuk a képernyőre a szmámítógép képét.Na ide csak annyit kellett volna írni hogy veszünk egy 5 méteres DVI kábelt.
(Mivel minden mai kártyának (90%ban) 2db DVI kimenete van.)
Jah,csak akkor vége lett volna a cikknek.
Egy önálló multimédia centernek szerintem több értelme van,mert akkor tényleges kihagyható a számítógép,és nem kell kivárni mig bootol,beállitgatod stb...
Csak bekapcs film kiválaszt és nézed.

(#22) rudi válasza oritomi1 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

És mi van akkor, ha pár szobával arrébb a hálózaton folyamatosan fut egy merevlemezes UPnP AV szerver (NAS), vagy nem szeretnénk fölöslegesen ronda kábelezést? Nem biztos, hogy csak a Te megközelítésed létezik.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) slaci007 válasza pentium4 (#19) üzenetére


slaci007
senior tag

[link]

Tungsram 1896-2022

(#24) pentium4 válasza rudi (#22) üzenetére


pentium4
senior tag

igazad van, rosszul látja a helyzetet, mert mivan akkor, ha más a szituáció, mint pl nálunk:
szobám a középső emeleten van, egy szintel lejebb meg a nagyszoba kurvajó kis plazma és házimozi kiséretével, ha levezetnék egy dvi kábelt a tv ig, ugy hogy a szobaközepén lépcsőn össze vissza ami a legrövidebb út akkor is min egy 20m-es dvi kábel kéne, először is iylen nincs, mivl a jelerősség 20m re szinte egyelő lenne a nullával, ha meg vezsel erősitőt az meg drága pénz, szal ez is kihúzva!
van egy másik megoldás, ami szintén rettenetes drága, cat6os(gigabites) kábelen történő jelátvitel 1080 is, max 100m ig! kés kis doboz van egyik tv nél másik gépnél lannal összekötöd a 2 dobozt, másikvégén dvi csatival, ami luxus ezen a téren többnyire analóg csativl adják de azis retkes drága nemhogy a dvi, a hdmi csatisról neis bezséljünk, 2htpc ára, persze 100m-re elviszi a 1920*1200 at, sőt még egér és a bill-t is, de ez nagyon drága technológia! csak a gazda kölkök engedhetik meg maguknak!
eggyszerüen kénytelen vagy venni egy iylen médiacentert, mert a többi megoldás drágább lényeges és több hely kell nekik, mint ezeknek a kis dobozoknak!
na és akkor még ottvan a wifi, de ez ugye megint gázos, rengeted betonfel, födém stb., ez nem amcsi hogy mindenki fából épiti a könnyöszerkezetes házát, oda tök jó a wifi, még a szomszéd is fogná a hd adást :D
és jelen állás szerint a wifi édeskevés HD anyagokhoz, de nagyon kevés, max ha 2m-re van a routertől akkor talán, de oda meg minek wifi, szal ördögi kör ez :D
asszem mindent leirtam amit akartam :)

P4

(#25) pentium4 válasza slaci007 (#23) üzenetére


pentium4
senior tag

jó 96k bocs nem 110, és a tesztbeli árat irtam, de még ezis nagyon magas!
mivel én mindenki kintről vezsek az usa ból ezért zt tervezem hogy eztis kintről veszem meg, lásd popkorn-t, egy srácnak már rendeltem 35k ért!, szal ha kintről van mégolcsóbb de még igyis drága!

P4

(#26) MrTwister


MrTwister
őstag

Ez itt nekem jobban tetszik, mert gondolom ez csak a HDMI jelet viszi át az előállítást a szg. végzi. [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#27) tdd587 válasza pentium4 (#24) üzenetére


tdd587
őstag

No offense, de továbbra sem értem, hogy akkor miért nem HTPC-t raksz össze. Akármi jelenik meg mostanában, az tudni fogja. Ha nem, akkor PC, tehát tudni fogja. Kell egy amúgy halál gyenge gép + valami újabb passzív VGA a maga dupla DVI kimenetével (ha új atit veszel, akkor a HDMI is meg van oldva az audioval együtt) és annyi.

Egy ilyen média center már most is gagyi és ezen a fórumon is gagyi. Akkor mi lenne, ha most egy hifis fórumon lennénk, ahol kinevetik a veszteséges audio-t, meg az 1080i-t meg a többi "jóárasított" megoldást...?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#28) pentium4 válasza tdd587 (#27) üzenetére


pentium4
senior tag

mint már emlitettem az a bajom a htpc vel, hogy sok helyet foglal, és nincs annyi hely hogy a tv nél esetleg a környékén elhelyezzem!
amugy a tvix 7000-es kütyüje nagyon jó gép, mindent visz akadás nélkül, de 117k :D
no mind1, majd csak lesz valami

P4

(#29) tdd587 válasza pentium4 (#28) üzenetére


tdd587
őstag

Lehet, hogy micro ATX-es házba is elfér a kívánt config... ennek mondjuk nem néztem utána. A lényeg, hogy nem erőmű kell, csak egy korszerű, de amúgy gyengus VGA a HD gyorsítás miatt, szóval elvileg miért ne férne bele.

Az mondjuk lehet megint drágább és akkor megint 100e fölött vagy. Bár most a BD lejásztók is 100e fölött vannak, és olyan első fecskének tűnik még mind, amit 2 év múlva eladni sem lehet majd...

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#30) próbakocka válasza tdd587 (#29) üzenetére


próbakocka
senior tag

mATX ház megoldható könnyedén, viszont még mindig nagy. az optimális méret az asus nova P20 környékén van (ez kb ITX vagymi) de ilyen rendszert nem nagyon lehet építeni házilag ... esetleg egyéb ötlet ?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#31) krokk


krokk
senior tag

ismerős vett egy ilyen 510es készüléket és most érdeklődik, hogy lehet e neten élőben sugárzott "filmet" átirányítani rá és ezen keresztül tvn lejátszani.
Digisportot konkrétan : http://digisport.hu/
megoldható ez? media player 11ben próbálta streamelni de az nem hajlandó megnyitni ugye az oldalt. más program ? egyáltalán kivitelezhető?

köszi előre is

[ Szerkesztve ]

the funniest thing about this text is that by the time you realize it doesn't say anything it's too late for you to stop reading it

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.