Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14401) Hegasus válasza sto1911 (#14400) üzenetére


Hegasus
senior tag

nah felhívtam őket, idézem: "globális 24 hónap garancia van rá"
zsír :DDD

[ Szerkesztve ]

Work it harder, Make it better, Do it faster, Makes us stronger.

(#14402) TomPack válasza GoZoL (#14387) üzenetére


TomPack
őstag

A futárnak kell majd kifizetned a 15 ropit?

(#14403) GoZoL válasza TomPack (#14402) üzenetére


GoZoL
senior tag

Igen, utána meg a T-nek törleszteni! Ennyiért szerintem megérte.

(#14404) TomPack válasza GoZoL (#14403) üzenetére


TomPack
őstag

Akkor jó. :)
Én két hete vettem át, kifizettem a futárnak, majd a napokban jött a csekk.
Úgy néz ki megoldódik az ügy, de azért jól tegyél el minden papírt! :)
Nekem 19k volt egyösszegben, mert kábelnet netmania xxl-em van.

(#14405) Burki


Burki
aktív tag

Sziasztok!
Hosszas agyalás után sikerült végre dönteni, és vettem egy 8 gigás refurbished verziót, úgyhogy én is boldog tulaja lettem egy Nexus 7-nek. Pontosabban lennék, ha végre használni is tudnám. Körülbelül másfél órája töltöm a masinát, viszont a Google feliraton túl még nem jutottam. Gondolom amiatt, mert csutkára volt merülve az akksi gyárilag. A kérdésem viszont az lenne,hogy az normális,hogy cirka másfél óra alatt nem sikerült még annyira sem feltölteni,hogy egyáltalán bejussak a rendszerbe?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14406) havri1 válasza Burki (#14405) üzenetére


havri1
félisten

Helló!

Nem, ez Bootloop.
Boltban vetted? hol?
Most el kéne dönteni, visszaviszed, és ezt az irányt követed, vagy megpróbálod otthon megoldani.
Kellene csinálni egy factory resetet első körben..
(Csontra lemerülve eleve nem kéne lennie, és a bootloop is gyanús).

[ Szerkesztve ]

havri

(#14407) Burki válasza havri1 (#14406) üzenetére


Burki
aktív tag

Meg tudom itthon oldani garivesztés nélkül?
Edigitalban. De a guta megüt, hogy ekkorát szopok egy olyan egyszerű dologgal, hogy megveszem, bekapcsolom, és működik. :(

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14408) havri1 válasza Burki (#14407) üzenetére


havri1
félisten

Kapcsold ki, hang fel+power.
Azt hiszem itt kell egy felfelét nyomni, hogy a recovery induljon. Itt meg factory reset.

havri

(#14409) havri1


havri1
félisten

Pontosítok:

Elérése a tablet újraindítása (kikapcsolt állapotból indulva) a power on/off + hangerő le együttes lenyomásával érhető el. Működtetése: hangerő fel/le opciók közötti váltás, power on/off enter. Választható opciói: Start (normál indítás, a szokásos), Restart Bootloader (fastboot újra töltése), Recovery (belépés a recovery-ba vagy cwm-be), Power Off (kikapcsolás).

Ezt nyugodtan csináld meg, ez nem garanciális babrálás, vagyis nyugodtan. Ezzel visszaállítod a rajta lévő romot a gyári állapotra. Törli az adatokat stb, de ez frissen bontott készüléknél nem érdekes eleve.
Nekem még minig fura egy új készüléknél a bootloop..

[ Szerkesztve ]

havri

(#14410) Burki válasza havri1 (#14409) üzenetére


Burki
aktív tag

Nem lép be recoverybe. :(

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14411) havri1 válasza Burki (#14410) üzenetére


havri1
félisten

Meddig jutsz el?

havri

(#14412) amisis válasza havri1 (#14411) üzenetére


amisis
aktív tag

Hello
Vki probalta mar a win7/8 nexuson ?

Apple iPhone 8 Plus

(#14413) bringasisti


bringasisti
őstag

Mikor az idökép.hu előrejelzés oldalát nézem legalul van három országos térkép ami mutatja hogy mikor merre bringázzak csak a széltérkép nézetét tudom megnyitni Ha tudtok segítsetek

BENEFON DELTA--------N8

(#14414) Burki válasza havri1 (#14411) üzenetére


Burki
aktív tag

Google logó, utánna eljutok addig,hogy kiválasztanám a recoveryt, de utánna semmi. Elsötétedik miután leokézom.
Viszont az a durva,hogy bementem a boltba, és mire beértem már a wifi jelszót kérte. Ott működött,viszont mire hazaėrtem, már megint nem tudtam bekapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14415) havri1 válasza Burki (#14414) üzenetére


havri1
félisten

Hű, ezt most nem értem.
Most akkor visszavitted? És ott elindult a rom?
Mire hazaértél ismét google felirat?
Ha a recovery választó menü sem jön be, vagyis ha a recoveryre kattolsz, és fekete kép, akkor vidd vissza sztem, adjanak egy másikat.

[ Szerkesztve ]

havri

(#14416) Burki válasza havri1 (#14415) üzenetére


Burki
aktív tag

Miután írtad,hogy hogy bootloop, megnéztem a bolt honlapján,hogy 8ig nyitva vannak. Be is mentem, hogy akkor visszaviszem inkább, de mire beértem, a dobozból úgy vette ki a srác,hogy már a wifi kódot kérte a belépéshez. Nyomkodta vagy 10 percig, újraindította kétszer-háromszor, működött. A kocsiban elindulás előtt még bekapcsoltam, és sikerült is. 15 percel később hazaérek, fekete képernyő, kikapcsolt. Próbálom bekapcsolni, eljutok a Google logóig, de utánna elsötétedik. Bootloader bejön, de hiába nyomok a Recovery-re, ugyanúgy elsötétedik a kép. Az előbb még egyszer sikerült elindítani, viszont olyan halovány volt a kép,hogy szinte semmit nem láttam, csak éppen az óra körvonalait, majd megint elsötétedett minden. Próbálkozzak még vele, vagy ez tuti,hogy kuka?

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14417) Cyrin válasza Burki (#14416) üzenetére


Cyrin
addikt

Kukázd, kérj újat. Én is ezt tettem az elsővel, szintén edigital, meg se nézték, csak adták az újat.

(#14418) mntn


mntn
tag

Ez jonak mondhato? (90%-->16%)


(#14419) Burki válasza Cyrin (#14417) üzenetére


Burki
aktív tag

Holnap újra visszaviszem, remélem most nem szopat be, hogy ott működni fog megint. Tiszta hülyének éreztem magam. Ha 10* nem próbáltam meg itthon mielőtt elindultam, akkor egyszer sem, ott meg működött.

Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

(#14420) mckangi


mckangi
senior tag

Na én is beszállok a ringbe.
Ma beújítottam egy 16gb-os verzióra.

Egy valamit viszont nem értek.Ma kb 8 órán át böngésztem a neten,és valamit nem értek.
A wifi kapcsolattal lenne kérdésem,csak azért,hogy ez tényleg így van-e.

A 14 xxx hozzászólás környékén,az volt írva,ha a wifi kapcsolat beállításainál ha megnézzük,akkor a sávszélesség infónál ha 54 mbps van,akkor G-s , ha 65 mbp/s van akkor N-es a router és a Nexus közti adatkapcsolat?
Mert ez elég hihetetlennek hangzik,mert ennek az értéknek nem 150 mbps-nek kellene lennie?
A routerem amúgy egy 300Mbps N-es router.

Egész álló nap állítgattam rajta a paramétereket,de nem tudtam kicsiholni belőle 65 mbps-nél többet.

Most akkor hogy is van ez?

Poco F3

(#14421) Cyrin válasza Burki (#14419) üzenetére


Cyrin
addikt

Vedd fel videóra, és úgy menj be.

(#14422) bigsee válasza Cyrin (#14417) üzenetére


bigsee
addikt

Jah, ők meg odaadták szegény Burki-nak... :P

MDA Compact II - ... - Galaxy A54 5G

(#14423) Cyrin válasza bigsee (#14422) üzenetére


Cyrin
addikt

Nem nem, az enyém random újraindult...:-)

(#14424) forintuser válasza mckangi (#14420) üzenetére


forintuser
őstag

A routeren csatornaállítással próbálkoztál már?

Holnapkészítést vállalok.

(#14425) havri1 válasza Burki (#14419) üzenetére


havri1
félisten

Üsd az asztalt ameddig 3 napon belül vagy! Ragaszkodj a cserehez, ott valami hibás.
A videó nagyon jó ötlet!

[ Szerkesztve ]

havri

(#14426) mckangi válasza forintuser (#14424) üzenetére


mckangi
senior tag

Akkor ezek szerint kevés a 65Mbps?
Amúgy jelenleg a 9-es csatornán van,de próbáltam már ezen belül már külön a low és a high beállításokkal is.

De a csatorna számának szerintem semmi köze hogy mekkora lesz a sávszél a router és az eszköz között.

Különben is van itt a közelben más router is,és azért használom jelenleg a 9-es csatornát,mert nem akarok átfedést egyetlen másik routerrel sem.
Neked akkor ezek szerint 150Mbps-ot mutat?

Igaz,nem említettem,tegnap frissítettem a gyári 4.2.2-re,vagyis gyári root-olatlan a rendszer.Nem tudom ez befolyásolja e a végeredményt.

Poco F3

(#14427) havri1 válasza mckangi (#14426) üzenetére


havri1
félisten

Nekem is rossz ez az adatatviteli sebesség.
Nekem 150N router van, és mégis only g a kapcsolat :-(
N szabvannyal nem is csatlakozik. 54mbps

[ Szerkesztve ]

havri

(#14428) forintuser válasza mckangi (#14426) üzenetére


forintuser
őstag

Ennyi az otthoni maximális netem.:

Nexus 7 :

13 csatornára állítva.Csak "N". :U

Holnapkészítést vállalok.

(#14429) mckangi válasza havri1 (#14427) üzenetére


mckangi
senior tag

A wifi beállítások speciális részénél kikapcsoltad az akkukimélő módot?

Keresd meg a wmm beállítást a routerben, próbáld meg az ellenkezőjére állítani mint amin most van.
A titkosítást meg csak AES-re tenni.

Poco F3

(#14430) havri1 válasza mckangi (#14429) üzenetére


havri1
félisten

Megnézem ahogy otthon leszek, köszi.

havri

(#14431) mckangi


mckangi
senior tag

Másnak mit jelez a wifi kapcsolat beállitásoknál a készülék?
Nézzétek meg már , aki ezt olvassa!

Poco F3

(#14432) sto1911 válasza mckangi (#14431) üzenetére


sto1911
veterán

65 megat, de engem nem nagyon erdekel, hogy mennyivel tolt, YT, letoltesek remekul mennek :)

(#14433) mckangi


mckangi
senior tag

Mindenesetre ennek a gépnek a wifi-je egy álom.
Előtte voltak noname és kevésbé noname "cheap" kínai játékszereim.
Ezek hiába írták ki,hogy 150mbps a kapcsolat a router és a készülék között,vagy állandóan ledobált,vagy érezhetően szaggatva adták a netet.
Ezért mivel át kellett lőni 2db 30centis falat+10 méter távolságot,ezeknek az olcsó kínai csodáknak be kellett üzemelnem még egy routert WDS-el.

3 nappal ezelőtt pont ez miatt egy rossz pillanatomban hajlítottam félbe egy ainol crystal 2-öt :)

Poco F3

(#14434) lacfy


lacfy
csendes tag

Üdv!

Történt ma egy fura dolog. Este olyan 20%-on hagytam a gépet, nem akartam este rárakni töltőre, egész éjszakára nem szoktam rajtahagyni, inkább reggel akartam rárakni. Most be akartam kapcsolni és semmi. Nem reagált semmire. Ráraktam töltőre, bekapcsolt a képernyő világítás és elkezdett apró vízszintes csíkok megjelenni random a képen, össze-vissza. Nem tudtam semmit sem csinálni. Hiába nyomtam a bekapcsoló gombot hosszan, nem reagált. Ha levettem a töltőről, akkor meg kikapcsolt a gép és ekkor sem reagált semmire sem. Vissza dugtam a töltőt, rajtahagytam egy kicsit, majd eltűnt a csíkozós kép. Factory reset-et akartam csinálni. Eljutottam addig hogy factory reset, rányomtam, bejött egy android logó benne egy felkiáltó jel háromszögben. De nem csinált semmit sem. Itt sem reagált semmire. Így hagytam, gondoltam hadd gondolkozzon, mire visszatértem már bootolt, google logó -> nexus logo -> és betöltött a gép, gyári visszaállítást nem vettem észre, mert az akksinak 0%-ot írt, így rögtön ki is kapcsolt. Most így tölt.
Találkozott már valaki hasonlóval?

(#14435) havri1 válasza lacfy (#14434) üzenetére


havri1
félisten

Tiéd is edigitalos?

havri

(#14436) lacfy válasza havri1 (#14435) üzenetére


lacfy
csendes tag

Igen, de én ezt márciusban vettem, eddig nem volt semmi bajom vele.

(#14437) mckangi válasza lacfy (#14434) üzenetére


mckangi
senior tag

Gyanítom,hogy nem sűrűn meritetted le fullra.
Most ha megvan a factory reset,akkor hagy fent a töltön,amig teljesen fel nem tölti.
Most újra meg kell tanítani az androidot,hogy lássa az akku "elejét" és "végét".
Nem hinném hogy meghibásodott volna a géped.
Minél többször (elég 3x) merítsd le fullra,majd töltsd fel fullra.
Idő kell neki mire megtanulja.
Vagy szedhetsz le valami kalibrátor progit,de személy szerint nem javaslom.

[ Szerkesztve ]

Poco F3

(#14438) lacfy válasza mckangi (#14437) üzenetére


lacfy
csendes tag

Nem szoktam fullra meríteni. Olyan 10-20% között szoktam töltőre rakni. Tegnap is csak azért nem raktam rá, mert mint mondtam éjszakára nem rakom töltőre (megszokás). Tegnap még olyan 15-18% körül lehetett, nem kellett volna lemerülnie teljesen, pláne hogy wifi elalvás után kikapcsol, szóval.... érthetetlen.

(#14439) mckangi válasza lacfy (#14438) üzenetére


mckangi
senior tag

Hát pont ez volt a baj.Amíg nem merited fullra,addig az android nem tudja,higy hol az akksi "vége".
A tegnap esti 20% egy fals érték volt,valójában lehet csak 2-3% volt,de mivel sosem merítetted le,ezért nem tudta az op.rendszer a frankót.
Megnyugodhatsz !

Poco F3

(#14440) mckangi válasza lacfy (#14438) üzenetére


mckangi
senior tag

Ha N-es a routered,légyszí nézd már meg nekem a wifi beállításaidnál,hogy a routered mekkora sebességgel kapcsolódik a készülekhez!Köszi!

Persze miután feltöltötted fullra! :)

Poco F3

(#14441) lacfy válasza mckangi (#14440) üzenetére


lacfy
csendes tag

Hát érdekes amit mondasz, nem gondoltam hogy fullra kéne meríteni valaha is, mindig azt olvastam hogy nem szabad, meg nem is lehet, mert ezekben az elektronika nem engedi. remélem hogy akkor nem lesz vele gond.

Sajnos nincs N-es routerem, úgyhogy nem tudok ebben segíteni.

(#14442) mckangi válasza lacfy (#14441) üzenetére


mckangi
senior tag

Amikor neked már magától lekapcsol illetve teljesen lemerül az akksid,akkor valójában van még bent kakaó,csak az akksiban levő elektronika nem engedi használni,ez neki kell,így védi az akksit.
Ugyanez a helyzet a feltöltésnél is.
Itt ebben a helyzetben a felhasználható tartományon belül kell az androidnak "megmutatni" az elejét és a végét.
Factory resetnél a system particióból törlödik egy battery.stat nevű file,ezért gyári resetkor újra el kell játszani,ezt a lemerítem/feltöltöm játékot,mert szoftveresen vannak tárolva az akksi adatok az androidnál,nem közvetlen az akksiból lekérdezve.
Minél többször eljátszva a fenti folyamatot,annál pontosabban fogja kijelezni a gép az akkuszintet.

Poco F3

(#14443) sto1911 válasza mckangi (#14442) üzenetére


sto1911
veterán

"Itt ebben a helyzetben a felhasználható tartományon belül kell az androidnak "megmutatni" az elejét és a végét." - hulyeseget irsz, ne haragudj. Az akkunak a teljes es aktualis kapacitasat kiolvassa az OS, es abbol van egy szazalek, nem fogsz te neki tanitani semmit. Amit irsz, azt akksi kalibralasnak is nevezik, de felesleges.

"Factory resetnél a system particióból törlödik egy battery.stat nevű file,ezért gyári resetkor újra el kell játszani,ezt a lemerítem/feltöltöm játékot,mert szoftveresen vannak tárolva az akksi adatok az androidnál,nem közvetlen az akksiból lekérdezve." - rebootkor is torlodik, tulmisztifikalod a temat.

Ajanlom ezt a cikket atolvasasra.

"It has no impact on the current battery level shown to you.
It has no impact on your battery life"

" battery stats, stored in the batterystats.bin file, are only used to maintain information about what is using the battery when not recharging. "

Az en gepemmel is ez volt, az akku hibaja volt, a szerviz kicserelte.

(#14444) leojohnson


leojohnson
csendes tag

Helló,

Pozitív szervíztapasztalatot akarok megosztani veletek. Az emberek hajlamosak csak a panaszaikat közzétenni, s én is nézegettem az ilyen hozzászólásokat, miután megvettem a refurb nexus7-est az ExtremeD-től, és pár nap múlva megjelent két vízszintes, egy pixelnyi fekete csík a kijelzőn. Az első még nem zavart, de a második... :/
Szóval asus-os regisztráció után talán másnap jött a futár a munkahelyemre, elvitte, öt munkanap után visszahozta. A javítás tökéletes volt (kijelzőcsere), és az enyhe hátlap-nyikorgást is eltüntették. Szóval +1 az Asusnak részemről.

üdv.

(#14445) brumi1024 válasza leojohnson (#14444) üzenetére


brumi1024
veterán

A wifi "problémára": a tabletban egy single spatial streames SGI nélküli wifi adapter van ami hardveresen nem tud többet 65 mbitnél, és ez is csak elméleti maximum, a reális maximum valahol 30-35mbitnél lehet. 300mbites elméleti maximum eléréséhez egy 2 antennás SGI-s wifikártya kellene bele, de ez is csak elméleti, a legjobb otthoni routerek tudnak 200mbitet 3 antennás ellenoldallal, közelről, akadály nélkül, 5 GHz-en. A másik meg hogy teljesen felesleges lenne a Nexusba egy gyorsabb wifi, ha a háttértárat csak maximum 8 MB/sec-el lehet írni(=64mbit/sec). Itt egy leírás erről: [link].

Szerk.: Bocsi nem válasz akart lenni.

(#14426) mckangi: Ha a 9-es csatornára állítottad a routered, és 20 MHz-es(=150mbps) módban lenne a routered, akkor az 5-ös csatornától a 13-asig mindent lefedsz, szóval lehet ott interferencia rendesen. De mivel 40MHz-es módban használod ezért 2 csatornát is elfoglal, attól függ hogy melyik lesz a segéd, hogy az alatta vagy a felette beállítást választod. Alattával a teljes 2.4 GHz-es sávot zavarod a környékeden. Jobban járnál(és a szomszéd is jobban járna), ha az 1,6,11 csatornák közül választanál egyet, mert ez az egyetlen elosztása az adott frekvenciasávnak, amivel lesz 3 nem átfedő csatorna.

[ Szerkesztve ]

(#14446) sto1911 válasza brumi1024 (#14445) üzenetére


sto1911
veterán

Ez mar info :K :C

Az NFC jo nagy helyet foglal a link szerint :F

(#14447) assemble válasza lacfy (#14434) üzenetére


assemble
addikt

Aksi gond lesz, itt is volt tobbeknek mar ilyen (tobbek kozott nekem is), xda-n is talalsz ilyen eseteket.
Valoszinuleg az aksi erzekelese a hiba, tehat egyszeruen felreerzekelte a valos toltottseget igy csontra merult. Ha rajtahagytad utana tolton, utana valszeg helyrejon, es nem is jon elo tobbet a problema, legalabbis egy ideig. Factory reset valszeg teljesen felesleges.
Azt nem tudom hogy a hiba oka konkretan az aksiban van-e, csak valami azon kivuli erzekeloben/driverben.

(#14448) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Tudnátok valamilyen tuti autós töltőt ajánlani?

(#14449) kovsol válasza stomi76 (#14448) üzenetére


kovsol
titán

szabvány micro usb van rajta, szóval igazából bármilyen szivargyújtós töltő jó hozzá ami micro usb -s. Nekem mondjuk olyan van, amin egy usb foglalat van és a saját kábelét dugom bele.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#14450) mckangi válasza brumi1024 (#14445) üzenetére


mckangi
senior tag

Van a routeremben a csatornaváltoztatásnál egy opció ami megvizsgálja a környező AP-k csatornabeállításait.A 9-es csatornát találta a legjobbnak (mármint a router).

Poco F3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.