Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) vtomi2 válasza Duma3214 (#15998) üzenetére


vtomi2
őstag

Nekem megfelel a gyári is, csak kernelt cseréltem a nagyobb üzemidő miatt.

(#16002) bAtt001 válasza fPApi (#16000) üzenetére


bAtt001
addikt

:C szerintem is megéri lecserélni, egyszer próbálja ki mindenki hogy hasznosak-e az extra funkciók aztán vissza lehet tenni simán a gyárit :U

(#16003) Rocko007 válasza vtomi2 (#16001) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Melyik kernellel hajtod? Igy mennyi idot huz ki toltes nelkul?

(#16004) vtomi2 válasza Rocko007 (#16003) üzenetére


vtomi2
őstag

francot, így olyan ~6 órát bír folyamatos wifivel, meg játékkal együtt.

(#16005) makimakom


makimakom
aktív tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy ezen a tabon szabad-e könyveket olvasni, árthat-e a szemnek?

(#16006) godzsy2 válasza fabiandaniel (#15978) üzenetére


godzsy2
senior tag

Az sajnálatos. Én a helyében visszaküldtem volna, hogy nem vagyok megelégedve a szolgáltatással, rakják össze rendesen. Egy ismerősömnek a laptopjában elromlott a DVD író, amit még garanciába tudtak cserélni, de kiderült, hogy a dvd meghajtó, amit beletettek öregebb volt, mint maga a laptop és szintén nem írt lemezt. Legalábbis a firmware-e szerint idősebb volt. Írt a szerviznek és küldték újra a futárt és kicserélték ismét, akkorra már jót kapott vissza. Hogy most a szerelő olyan k*csög volt, hogy belerakott egy saját, gagyi régit és a másikat meg lenyúlta a raktárból, azt viszont el tudom képzelni. Ha jól emléxem ez is Asus szerviz volt.

(#16007) Jano_023 válasza vtomi2 (#16004) üzenetére


Jano_023
őstag

6 óra a képernyő idő?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16008) vtomi2 válasza Jano_023 (#16007) üzenetére


vtomi2
őstag

körülbelül annyi szokott lenni

(#16009) fPApi válasza makimakom (#16005) üzenetére


fPApi
őstag

Én már másfél éve olvasok tabon (ez előtt a galaxy tab 7.7-en), nem vettem észre, hogy romlott volna a szemem. Persze biztos lesz, aki megmondja, hogy miért rossz, de nálam elmegy.

(#16010) resyxx


resyxx
csendes tag

Üdv 4.2.2-vel nekem ennyi volt a csúcs 9 óra.

[ Szerkesztve ]

(#16011) Cyrin


Cyrin
addikt

én feltettem a 4.3-at nulláról, minden google fisz-faszt bekapcsoltam, és 4 óra (!) lett az üzemidőm, a korábbi 7 helyett. aztán kikapcsoltam a helymeghatározás minden formáját (az előző verziónál is ki volt kapcsolva) és most úgy nézem 6 órára visszaállt.

[ Szerkesztve ]

(#16012) susu88


susu88
csendes tag

egy tanács, ami esetleg bárkinek jól jöhet: kapcsoljátok ki a google aktualitások (Currents) háttérben történő szinkronizációját. (biztos van, aki a factory reset után elfelejtette)

(#16013) baradi


baradi
senior tag

Sziasztok,

Most tervezek tab-ot venni, nincs olyan , akinek volt galaxy tab 2 es erre valtott? E ketto kozott vacilalok, csak a nexus ellen szol, hogy nem bovitheto es ami elerheto arban az meg refurbished...
Koszi elore is a tanacsot !

(#16014) Jano_023 válasza baradi (#16013) üzenetére


Jano_023
őstag

Tesómnak Tab 2-je van. Nem sokat nyomkodtam de a hétvégén megnézhetem, hogy mi a nagy különbség a kettő között.
De a sebesség biztos. A N7 jóval gyorsabb, erősebb hardver.
Mire akarod használni a tabot?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#16015) baradi válasza Jano_023 (#16014) üzenetére


baradi
senior tag

de asz vagy, lsz nezd meg !
igazabol mindenre, amire a laptopot, net, sok film, neha jatek.
ha nem csak refurbished verziokat lehetne kapni es garival 50 korul meg tudnam venni a 16GB verzios N7-est, akkor talan nem is gondolkodnek, de most a tab2 2 ev garival 50, persze az csak 8 GB, de microSD miatt nem tema...

(#16016) makimakom válasza fPApi (#16009) üzenetére


makimakom
aktív tag

Értem. Köszönöm, hogy válaszoltál :R

(#16017) sto1911 válasza makimakom (#16016) üzenetére


sto1911
veterán

Ha sokat olvasol, vegyel Kindle-t. Masfel ev nem hosszu tav, es ha belegondolsz egy lampaba nezel folyamatosan.

(#16018) Rocky975 válasza baradi (#16015) üzenetére


Rocky975
senior tag

Semmi baj nincs a Refurbished verziókkal,azok is zsír újak.
Juronicsban most 45 a ref.
:)
Nekem is az van.

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#16019) baradi válasza Rocky975 (#16018) üzenetére


baradi
senior tag

koszi az infot !!!

(#16020) Jason19


Jason19
senior tag

Én régebben próbáltam egy refurbished verziót és ha nem lett volna ráírva, meg nem mondtam volna, hogy ez most új-e vagy sem. Egyetlen hátránya az 1 év gari, de az eurinicsben, ha jól emlékszem, lehet kiterjeszteni 2 és 3 évre is.

(#16021) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok!
Mennyire használható az n7 pl. egyetemi ea. jegyzetelésére? Gondolom kell hozzá egy megfelelő cerka és egy app.
Próbálta már vki ilyen célra használni a tabot?

Honor 8

(#16022) sto1911 válasza Kaminski (#16021) üzenetére


sto1911
veterán

A kinai ceruzak (amiknek gumiszeru gombfeje van) nem valok jegyzetelesre, akik komolyabban hasznaljak, azok valami Dagi cerkakat hasznalnak. Ezeknek sem hegye van, hanem valami korszeru muanyag a hegye korul, azt kell a kijelzore nyomni/erinteni. A helyedben erosen letesztelnem valakinel, mert ezek meg nem olcso cerkak.

(#16023) Kaminski válasza sto1911 (#16022) üzenetére


Kaminski
tag

Sajnos nincs lehetőségem tesztelni! Tehát akkor lehetséges a gyors jegyzetelés? Csak megfelelő cerka kell hozzá? Mennyi kb. egy ilyen cerka?

Honor 8

(#16024) Sonja válasza Kaminski (#16023) üzenetére


Sonja
veterán

Egy ilyen neked tökéletes lenne. ;)

Itt a honalpja.

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#16025) Kaminski válasza Sonja (#16024) üzenetére


Kaminski
tag

:R :R
sto1911: szintén :R

Honor 8

(#16026) Rocko007 válasza Kaminski (#16025) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Ha valaki vesz ilyet, megosztana a tapasztalatait? Ha tenyleg ilyen jo, akkor vennek en is egyet.

(#16027) csehe02


csehe02
csendes tag

meghiúsult várárlás miatt eladóvá vált egy új Nexus 7 tok. ára 2500ft, posta OK
érdeklődni privátban
[link].
[link]

[ Szerkesztve ]

(#16028) cselt válasza Kaminski (#16021) üzenetére


cselt
senior tag

Szerintem ahhoz kicsi a kijelző, inkább 10-es kéne, hogy normálisabban tudj rá írni.

(#16029) Kaminski válasza cselt (#16028) üzenetére


Kaminski
tag

Nem tudom! Ezért kérdeztem, hogy próbálgatta-e már vki ilyen célra az n7et és, hogy mennyire hatékony így vele a munka!
10es tabra úgy sem lesz lehetőségem mostanában, úgyhogy ha n7tel nem jön össze a dolog, akkor marad a papír és a toll!

Honor 8

(#16030) cselt válasza Kaminski (#16029) üzenetére


cselt
senior tag

Biztos meg lehet oldani, de én kétlem, hogy olyan hatékonyan tudnál vele jegyzetelni mint egy sima tollal és papírral. Meg az is kérdéses, hogy hogyan támasztanád meg a kezed úgy, hogy közben ne érj hozzá a kijelzőhöz, ha pl a felső részére írsz. Ez szerintem elég kényelmetlen lehet. De tényleg ki kéne próbálni.
Várom a fejleményeket én is :)

(#16031) Kaminski válasza cselt (#16030) üzenetére


Kaminski
tag

Ja valóban! Erre nem is gondoltam, hogy hol támasztom meg a kezem!
Kicsit körbejárva a kérdést, arra jutottam, hogy még csak a "bevásárlási listák" készítésére alkalmasak ezek a kütyük. Óráról órára több oldalas jegyzetekre már biztos, hogy nem!

Honor 8

(#16032) raggg válasza Kaminski (#16031) üzenetére


raggg
senior tag

OFF:
Régóta szemezgetek a Moleskine Evernote-féle jegyzetfüzetével:
http://evernote.com/moleskine/

Nem túl olcsó, de premium evernote előfizetés jár hozzá, ha lefotózod OCR-rel digitalizálják az Evernote szerverek a szöveget és evernoteból telefonról, gépről, webről elérhető és kereshető. Ha most mennék egyetemre én erre mennék rá. Bár folyamatosan jegyzetelni lehet kicsit kevés, ahogy emlékszem egy-egy előadáson azért 5-6 oldalt írtam, ha jegyzeteltem. :-)

De nagyalapú füzet + evernote premium ugyanúgy működik persze.

[ Szerkesztve ]

ragklaatPS

(#16033) Jason19


Jason19
senior tag

Fasza, megint elojott a k....a youtube bug.. Percekig bufferel 3-4mp-nyit.... Es fogalmam sincs mitol es hogyan lesz jo... Mas eszkozon 1080p betoltese se tart semeddig .. :((( :W

(#16034) Rocky975 válasza Jason19 (#16020) üzenetére


Rocky975
senior tag

Igen,én 6000-ért vettem +2 év garit.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#16035) s3nsitivity


s3nsitivity
addikt

Tudtok nekem valami olyan mókolást amivel a fizikai billentyűzetemen, ami angol kiosztású ergo nincs rajta ékezetes betű, tudok csinálni ékezetes betűket valahogy? :D
(ms2-nél pl a qwerty-n dupla klikk vagy valami ilyesmire gondolok) :R

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16036) kovsol válasza s3nsitivity (#16035) üzenetére


kovsol
titán

át kell állitani a billentyü beállitásoknál magyarra

May the Force be with you!

(#16037) alderaan_


alderaan_
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodom egy ilyen gép megvételén. Az lenne a kérdésem, ha csak munkához használnám, elég-e a 16gb-os verzió?
Valamint az akkuja meddig birja?
Illetve vannak-e a tabletnek gondjai valamivel? (akad-e egyes programoknál stb)

(#16038) s3nsitivity válasza kovsol (#16036) üzenetére


s3nsitivity
addikt

erre en is gobdoltan, de csak az Y-t meg a Z-t csereli meg

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#16039) kovsol válasza s3nsitivity (#16038) üzenetére


kovsol
titán

Én így tudom használni az éáűőúóüö stb betűt is. Helyükön van billentyű, csak ugye angol felirat más rajta. Egyedül az hossz Í nek nincs hely.

May the Force be with you!

(#16040) ferensz válasza kovsol (#16039) üzenetére


ferensz
senior tag

Egy ilyen billentyűzeten is van Alt Gr gomb? Amennyiben igen, megpróbálhatnád az Alt Gr + J gombkombinációt, mert az működik hosszú í-ként.

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#16041) FCsabi24


FCsabi24
tag

Üdv!
Január óta én is Nexus 7 felhasználó vagyok és azóta is nagy megelégedettséggel használom. Van egy tokom is rá ([ilyen]) azonban ezzel nem valami kényelmes a játék, a flip miatt. Tudnátok esetleg ajánlani egy olyan tokot, ami csak a hátlapot védi, az előlapot nem?
Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#16042) Kaminski válasza FCsabi24 (#16041) üzenetére


Kaminski
tag

[link]

Honor 8

(#16043) Mankó


Mankó
veterán

Holnap megyünk nyaralni és egy régebbi Canon fényképezőgépet viszünk magunkkal. Gondoltam elviszem magammal a tabot és ha megtelik a fényképező 1 gb-s kártyája, majd átrakom a tabra a képeket.
Na az a helyzet, hogy nem tudom őket kommunikálásra kényszeríteni. A gép látja, szokás szerint ugye nem teszi ki magát külön meghajtónak, hanem csak az intézőből.
A tab rootolva van, OTG kábel ok, próbáltam nexus media importerrel, TC, ES File explorerrel. USB pendrive-val szó nélkül megy.
Valakinek valami ötlet? Megköszönném...

[ Szerkesztve ]

(#16044) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Srácok. Az Asus szerint ha Global Warrant feliratú papír van a bárhol vásárolt Nexus 7 termékhez (kivéve Play Store), ők megjavítják.

A ti általatok vásárolt Nexus 7-hez volt ilyen papír? Ezt az eladó bolt adja, vagy ez a papír vagy kártya be van csomagolva a többi leírás közé? UK-ban, USÁ-ban vásárolt valaki?

(#16045) csabsz13 válasza Mankó (#16043) üzenetére


csabsz13
aktív tag

elég barkács, de esetleg egy kártyaolvasóval próbálva? kártya kivesz gépből, betesz olvasóba és azt rádugni az OTG-val?

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#16046) Mankó válasza csabsz13 (#16045) üzenetére


Mankó
veterán

Ha sd lenne, nem lenne gond, de mmc van benne. Olyat meg ami azt olvasná, most nem tudok keríteni.
Más ötlet?

(#16047) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok egy olyan kérdésem lenne, hogy én anno 4.2.2-re sikeresen megcsináltam a ti segítségetekkel a rootolást a nexus 7-re, de (sajnos?) frissítettem 4.3-ra és most ugye nem tudja megadni a root jogokat annak a néhány programnak aminek kellene. Sejtem, hogy ez eltolta a dolgokat de kérdésem az lenne, hogy mit kellene csinálnom, hogy újra jó legyen?

(#16048) sto1911 válasza gabesszg (#16047) üzenetére


sto1911
veterán

Rakeresni a forumban a 4.3 rootra es felflashelni a zipet amit talalsz.

(#16049) kovsol válasza Bone123 (#16044) üzenetére


kovsol
titán

miért mi a gond a Play store -van vásárolt készülékkel?

May the Force be with you!

(#16050) Jason19 válasza kovsol (#16049) üzenetére


Jason19
senior tag

Annak a javíttatása a google hatáskörébe tartozik, legalábbis én így olvastam valahol.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.