Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2) margithid


margithid
veterán

90000 Ft a 16 GB-os? :Y
Felejtős részemről..
De hát mit is várunk, Abszurdisztánban lakunk.
Amúgy ha Amerikán kivül mindenhol ilyen felárat kell fizetni érte, akkor szvsz meg fog bukni, mivel jönnek a win 8 RT-s táblák, várhatóan hasonló árban. (100k körül)
Engem amúgy elfelejthetnek ennyiért, win RT-s gépet se vennék, egyszerűen sok egy csupán szórakozásra használatos eszközért. (én arra használnám, illetve kényelmi szempontból lenne jó)

[ Szerkesztve ]

(#3) bigrock


bigrock
addikt

Sajnos, nekem a tablet még mindig a játék kategóriába tartozik, nem mint munkaeszköz. Így, ha 90K HUF árcédulát kap, akkor marad a polcon.

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

Köszönjük a tesztet! :R

Szép is, jó is, referencia is!
Sajnos ezzel az árral nálunk nem lesz tömegtermék.
Kíváncsian várom, hogy a szolgáltatóknál megjelenik e?

(#5) bostone


bostone
addikt

Akik ettől a géptől várták, hogy lenyomja a tabletek viszonylag magas árait, azok még várhatnak tovább...

(#6) tjb007 válasza NoMagix (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Kíváncsian várom, hogy a szolgáltatóknál megjelenik e?"

Miért jelenne meg ?
Van benne 3G modem ? Nincs. Ha nincs akkor meg egyszerűen nem lenne sem ésszerű, sem értelme az egésznek a szolgáltatók részéről.

(#7) #16820480


#16820480
törölt tag

jó cucc, de majd a nagyobb testvére érdekesebb lesz, ha jön.

(#8) margithid válasza tjb007 (#6) üzenetére


margithid
veterán

Ez ami még egy hatalmas baklövés.
Ha ettől várta volna google az áttörést a tabletpiacon, akkor csúnya pofáraesés lesz ebből.
Amerikában meg főleg, ahol sokkal jobban keresnek az emberek, megengedhetik maguknak, hogy plussz 300$-ért ipad-et vegyenek, ami "kicsit" jobb mint ez!

[ Szerkesztve ]

(#9) callmeakos válasza bostone (#5) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Pedig ennek a cuccnak jó esélye van hogy e feladatot tejesítse. Az hogy nálunk ilyen-olyan dolgok miatt jóval drágább az egyéni szoc probléma, nem mi vagyunk a fő vásárlói terület.

All→M8

(#10) butyek


butyek
senior tag

Hát szép és jó, de nem értem, hogy a mobilhálózati hozzáférést miért kell kispórolni? Részemről pl. pont a wifi az, ami hanyagolható lenne, és szerintem vannak ezzel még így jópáran.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#11) NoMagix válasza tjb007 (#6) üzenetére


NoMagix
addikt

bocs, még reggel van! :R
közben mást is olvastam...

(#12) agabe


agabe
addikt

van már aki angliából megvette 60ezerért a 8gb-osat.
a szép az, hogy a 16gb-os is itt van 75ezer ft körüli áron postával onnan...asus meg elvileg világgarit ad a termékeire, de utána kell kérdezni.

(#10) butyek:
barmit kispórolnak belőle azzal az indokkal, hogy olcsó (ami itthon nem igaz), de egy hordozható 3g wifi.routerrel ez is kiküszöbölhető (persze az még drágábbá teszi) , vagy olcsó andoidos telóról osztasz neki wifit...más taboknál is van ami csak wifis, és ez másfél-két.évig mindig a legújabb androidot fogja futtatni, míg a többi gyártó fél-egy évvel le lesz maradva. valakinek ez a fontos.

[ Szerkesztve ]

(#13) ZooLee válasza margithid (#8) üzenetére


ZooLee
őstag

Az ár, meg hogy jobb egy dolog, de van akinek nem az számít. Most keresek az asszonynak tabletet, és hallana sem akar az iPad-ról és hasonló méretű társairól, mert nagy és nehéz.
A Nexus azért jó, mert biztos, hogy megkapja a következő oprendszer frissítést (legalább) viszont ez a hivatalos ár tényleg nevetséges érte. Ha olcsóbban be lehet majd szerezni, akkor szerintem tuti választás lehetne. (A másik még esetleg a 8.9-es Samsung Galaxy Tab, de ott elég sok a 3G modem felára, és a Honeycomb-al meg iszonyat lassú és akadozó, ICS, pláne JB, nem tudom lesz-e rá)

butyek: Hát szép és jó, de nem értem, hogy a mobilhálózati hozzáférést miért kell kispórolni?

Azért, mert a 3G modem drága, sok helyet foglal és sokat fogyaszt (arányaiban). A felhasználó nagy része egyáltalán nem is rendelkezik és nem is akar extra mobilnet előfizetést egy eszközbe, viszont otthon és/vagy a munkahelyén meg már biztos, hogy van net, tehát a wifi kihagyhatatlan az adatkommunikációhoz.

Z.

[ Szerkesztve ]

(#14) jjeahh


jjeahh
nagyúr

1.- én ezt nem értem, itt 216 ppi szúrja a szemet, a macbook prón meg 220 már retina, és félmillát kérnek érte?
2.- szerintem a nexus logó nincs gravírozva csak egyszerűen így van a műanyag kiöntve vagy vmi...
3.- Tesztalanyunk fehér hátlappal érkezett (ilyet csak a Google I/O résztvevői kaptak), a boltok polcaira kerülő változat feketébe öltözik majd. A táblagép hátlapját matt, bordázott műanyag borítja, amely a kiviteltől függően fekete vagy fehér színben pompázik. -akkor most mi is kapunk fehéret vagy nem? :F

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#15) hunter84


hunter84
aktív tag

Ezzel az árral az ASUS tönkre is vágta az egész koncepciót. Ezt a modellt max. 75-ért kellene árulni, a 8 GB-osat pedig 60-ért. De persze mutyiországban mindent lehet, elvégre az amerikai piacon kiesett hasznot a világ gyarmati felén be kell szedni.

Hát felőlem bekaphatják, majd veszek mást.

(#16) butyek válasza ZooLee (#13) üzenetére


butyek
senior tag

Nekem speciel nincs vezetékes netem, csak mobil, ugyanis pc-t alig használok, és otthon is előnyben részesítem a telefont. Az előfizetők számáról pedig itt egy cikk. A végén szereplő országok inkább célcsoport, mint pl a mi régiónk.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#17) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

nem rossz a kezdő ára.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#18) manchester85 válasza jjeahh (#14) üzenetére


manchester85
addikt

"1.- én ezt nem értem, itt 216 ppi szúrja a szemet, a macbook prón meg 220 már retina, és félmillát kérnek érte?"

Egy kicsit más távolságból nézel egy noteszt, mint egy 7"-os "táblagépet", ami inkább telefon méret. Ráadásul az érintőkijelzős eszközöket eleve közelebbről nézi az ember, mint egy laptopot, amit kihajt, és letesz az íróasztalra.

i6 Silver

(#20) #16820480 válasza hunter84 (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt ugye tudod, hogy az Asus nem képes befolyásolni az adókat és vámdíjat? az eredeti amerikai nettó árat alapul véve a mostani árfolyamon a 8GB-os az 48 ezer forint, erre ráteszed az áfát, akkor már 60 ezer, és akkor még jön az EU vám és a kisker árrés. szerinted...? oké, lehetne mondjuk a 90 helyett 80, de akkor is menne a sírás, hogy miért nem 60...

(#21) callmeakos válasza hunter84 (#15) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Ez nem az Asus meg a Google hibája hogy minálunk ennyi.

All→M8

(#22) kengyel


kengyel
nagyúr

Itt nincs mese ! Tuti befutó lett a masina :) :C

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#23) Matada2.3 válasza hunter84 (#15) üzenetére


Matada2.3
veterán

Nem az ASUS vágta tönkre hanem az ország pl. a 27%-os ÁFA...

Finn the human

(#24) matteo_szg válasza hunter84 (#15) üzenetére


matteo_szg
őstag

Nyilván minden mást is nettó áron veszel, közvetlenül a gyártótól...na, hagyjuk már...

Mások leírták részletesen, miért ennyi hazánkban...

Én még annyit tennék hozzá, hogy az adott országbeli árra a Google és az NVIDIA is bólint, szóval gyarmatozhatsz, csak épp baromira semmi értelme...

jupiiii

(#25) domerator válasza kengyel (#22) üzenetére


domerator
veterán

Gondolom azért nem vágod a sarokba azonnal a Mediapadet és rohansz nexushetest venni... :DDD :DDD ;]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#26) kengyel válasza domerator (#25) üzenetére


kengyel
nagyúr

Isten ments :) Nekem tökéletesen megfelel a mostani MediaPad amire nekem kell azt a két mag is kényelmesen elvégzi :)

kengyel

(#27) hunter84 válasza matteo_szg (#24) üzenetére


hunter84
aktív tag

Szerintem vegyél vissza, ha én nettó áraztam volna akkor 48-at írok és nem 60-at. Úgy örülök hogy ennyi olvasási nehézséggel küzdő emberke írogat, de bocs hogy a lelkedbe tiportam.

Biztos a Samsung is a Tab 2 7.0-ás 70 ezres árral veszteséggel árulja a tablet-jét. Na hagyjál már...

(#28) lmisi válasza domerator (#19) üzenetére


lmisi
senior tag

Hol olcsóbb???
Huawei MediaPad S7-301u keresésre ami a cikkben meg van említve az árúkeresőben a 8GB romma 117 000 jó magyar forintot ad ki.
Ezzel a típussal dobálódzik is a cikk linkelve a régebbi tesztjét, de azon az áron sehol sem kapható. A mediaped teszthez készüléket szolgálltató cég honlapja szerint éppen semmilyen Huawei terméket nem forgalmaz.

Árulja már el valaki hol kapható magyarországon legálisan behozott hasonló paraméterű készülék jobb áron?

Én egy alternatívát találtam a galaxtab 7 plust, de ennek a kijelzője gyengébb picivel, a 2 magosa talán nem olyan erős, viszont van microsd, hátlapi kamera és ugyanúgy 16GB rom van benne. Igaz csak HC van rajta gyárilag, de már van hivatalos ICS bizionyos régiókban. Igen az se JB persze
70 ezerért igencsak gondolkodom egy ujjabb beszerzésén (1 már van a családban), de lehet kibekkelem amíg a gugli/asus együtt vagy külön kihozza a 8/16 gigás sd kártyás verzióját Karácsony körül (Tipp csak).

[ Szerkesztve ]

(#29) matteo_szg válasza hunter84 (#27) üzenetére


matteo_szg
őstag

ehh...jól van...akkor hisztizz tovább :)

visszavettem barátom, de itt inkább a te lelked sérülhetett... :U

jupiiii

(#30) callmeakos válasza hunter84 (#27) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Szerintem meg te vegyél vissza. Hiába vered magad a földhöz, akkor sincs igazad.

All→M8

(#31) Angel1981


Angel1981
veterán

"ennek ára 90 ezer magyar forint lesz. Ez egy laza másfélszeres összeg az egyesült államokbeli árhoz képest"
Argh! :((

Egyébként jó kis cucc, gratula Google!

(#32) KillHates válasza tjb007 (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért ne? Az Invitel is nyomja a HUAWEY-t...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#33) hunter84 válasza callmeakos (#30) üzenetére


hunter84
aktív tag

Nyilván, ez hogy is nem tűnt fel nekem, bocsánat a véleményemért, most megyek aztán elmondok gyorsan 2 miatyánkot.

Ugyanakkor részemről befejeztem, rohadtul elbeszélünk egymás mellett, szerintetek rendben van az ára, szerintem meg nincs. Ezt max. egy cikkbe beszúrt szavazó box tudná eldönteni.

(#34) Maxentius


Maxentius
addikt

Nagyon bejön, hogy tudja az OTG-t, így már nem is annyira fájó a 8/16 GB-os belső memória. :)

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#35) KillHates válasza margithid (#8) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Amerikában meg főleg, ahol sokkal jobban keresnek az emberek, megengedhetik maguknak, hogy plussz 300$-ért ipad-et vegyenek, ami "kicsit" jobb mint ez!"

De az élet is sokkal drágább. És nem feledd; ott is vannak emberek akik nincsenek eleresztve és számít nekik az a plusz 300 dodó... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#36) manchester85 válasza KillHates (#35) üzenetére


manchester85
addikt

Főleg, hogy az iPad 2 csak 400 dollár, sőt ha ki tud épp figyelni egy refurb-öt, akkor az mindössze 320 dollár, a 16 gigás wifis verzióval. Tehát szépen eljutottunk a +300 dollártól a +70-ig, ha ugye a 16 gigással vetjük össze.

Konflikt!

Sose értettem, miért kell a dollárt átváltani euróra. Ez egy buta képzavar, ami abból adódik, hogy az amerikai árak nettók, az európaiak pedig bruttók. Igy, hogy még az ÁFA-t is hozzáteszed, különösen nagy marhaság, mar bocs.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#37) Konflikt válasza bigrock (#3) üzenetére


Konflikt
addikt

es (#15) hunter84 es (#31) Angel1981 :

pedig pont ennyi, kovetkezo az egyenlet:
250 USD = 250 EUR, majd +27% afa = 91533 mai kozepen

[ Szerkesztve ]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#38) lmisi válasza Konflikt (#37) üzenetére


lmisi
senior tag

Igen csak a vámot kihagytad az egyenlegből + szállítási költség.
Amúgy kis technika plösz elsőnek vámot számolnak rá aztán a végén csak teszik rá ÁFA-t

[ Szerkesztve ]

(#39) KillHates válasza manchester85 (#36) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, igen. És akkor a Nexus-ból is ki lehet fogni egy Refurbished-et, vagy egy "megvettem, de nem tetszik, vidd egy százasért" darabot is :D Lehet ezen rugózni a végtelenségig :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#40) tjb007 válasza KillHates (#32) üzenetére


tjb007
nagyúr

A szolgáltatók alatt én (meg gondlom az is aki felhozta) a mobilszolgáltatókat értem, nem az ISP -ket de igazából mindegy mert arra, hogy bármelyik és bármilyen hazai szolgáltató Nexus 7 -et fog osztogatni az esély kb. 2%.

[ Szerkesztve ]

(#41) bejgli86


bejgli86
csendes tag

Brit ebayről szállítással (aug elején postázzák) 210 font, ami valutakalkulátor szerint 77e forint.
A garancia ilyen esetben hogy alakul?

@tjb007: a szolgltatós részen miért nem érthető, hogy mivel nincs benne 3g modem nem tudnak hozzá mobilnet előfizetést eladni, szóval nem áll érdekükben felvenni a forgalmazott termékek közé...

[ Szerkesztve ]

(#42) jjeahh válasza manchester85 (#18) üzenetére


jjeahh
nagyúr

miért néznéd távolabbról? egy monitort igen, vagy tv-t, de a laptop billentyűjét, tapipadját ugyanúgy el kell érned mint a tablet érintőkijelzőjét. én épp most figyeltem meg, a könyökem gépelés közben ugyanúgy 90fokban van meghajlítva, mint tablettel a kezemben, és mindkettőhöz kb ugyanolyan közel hajolok...van tableted + laptopod? próbáld ki...még olvastam valahol, hogy a macbook kijelzőjét távolabbról kell nézni, mint az ipadét, és ezért retina, ezzel akkor sem értettem egyet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43) madgie válasza jjeahh (#42) üzenetére


madgie
titán

Én távolabbról nézem a notit, mint az iPadet.

(#44) KillHates válasza lmisi (#38) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezt hívják kettős adóztatásnak. Az EU fiskális törvényei tiltják is, de itt abszardiában tojnak rá torony magas ívből...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#46) #16820480 válasza madgie (#43) üzenetére


#16820480
törölt tag

én az ipad-et nézem távolabbról, mert az a boltban van, a laptop meg itt az ölemben ;]
de a viccet félretéve legfeljebb 10cm eltérés lehet nálam. tablet 10 centivel közeebb van, ez nem olyan sok azért. nem 50cm vs. 2m.

(#47) jjeahh válasza jjeahh (#42) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a galaxy nexus kijelzője meg mi? 315ppi pixelsűrüséggel...biztosan nem retina, mert mikroszkóppal még mindíg látni pixelt ugy-e...én egyszerűen csak nem igazán bírom a túl sok marketinget...és ha valami értelmetlenül túl van árazva...épp ezért lesz az első magyar nexus 7 az enyém :C

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#48) madgie válasza #16820480 (#46) üzenetére


madgie
titán

Tíz centi azért sok, ha 40 vs 50-ről van szó (csak a hasamra ütöttem ,soha nem mértem le).

(#49) BoC1ka válasza hunter84 (#15) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Azt ugye tudod, hogy ugyanannyi nalunk is mint pl angliaba csak itt nagyobb az ado meg a vam...ha valaki bekaphatja az biztos nem az ASUS:D

YNWA

(#50) domerator válasza lmisi (#28) üzenetére


domerator
veterán

A Huawei tesztben emlegetnek 79 900 Ft ajánlott árat, onnan szedtem. :U

Voda smartshopban kapható (hogy épp milyen áron, azt nem tudom) és független.

Ha drágább, mint a nexushét, az azért van, mert többet tud, csak a procija régebbi, de elég mindenre.

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.