Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:27:28

LOGOUT.hu

[Re:] Google Nexus 7 - Android 4.1 alapon

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) Jason19 válasza steveboy86 (#14600) üzenetére


Jason19
senior tag

A fülhallgatók más eszközzel rendesen működnek? Nem érintkezési hiba? (próbáld meg forgatni a füles csatlakozóját miközben megy a zenelejátszás hátha van olyan állapot amikor jó)
Mielőtt szervizbe küldenéd mindenképp nyomj egy factory resetet, hátha.

[ Szerkesztve ]

(#14602) assemble válasza steveboy86 (#14600) üzenetére


assemble
addikt

Mivel tobb fulessel is fennall, eleg gyanus hogy hardveres eredetu a hiba a tablet oldalan. Amit megprobalnek azert: belenezni a jack csatiba h nem ment-e bele valami, esetleg jo erosen belefujni. Meg lehet egy factory image visszaallitast is is probalni. Ha egyik sem oldja meg, sztem szerviz...

[ Szerkesztve ]

(#14603) TomPack válasza ólomvarjú (#14594) üzenetére


TomPack
őstag

Milyen apró hibákra gondolsz? Meglesném CM-alatt...

(#14604) halisa válasza RAID 2 (#14599) üzenetére


halisa
tag

Hát, én kipróbáltam. Nekem nem sikerült internetet össze hozni az N7 (OTG) és a Samu O2 USB kábel segítségével. Pedig de jó lenne.

(#14605) steveboy86 válasza Jason19 (#14601) üzenetére


steveboy86
tag

A fülesek mással jól működnek ez a baj... Meg most hazaérve, mintha füles nélkül is kicsit halkabban szólna a rendszer, fél hangerőnél még alig lehet hallani, azért ez nem így szólt.
Próbálok még egy factory resetet, bízva a szerencsében, de hát nem sok reményt fűzök hozzá, nem nagyon mókoltam mostanában, meg amúgy sem szoktam..

Viszont most félig kijjebb húzva a jack dugót meg szól, nem értem, eddig rendesen ment ezekkel a fülhallgatókkal

[ Szerkesztve ]

(#14606) steveboy86


steveboy86
tag

Valószínű valami a jack dugónál nem érintkezik jól, mert gyári visszaállítás után sem javult meg...
Szóval marad a szerviz... :O Bár csak pénteken tudom leadni, mert utazás előtt vagyok épp és szükség van pont rá, de remélem nem fogják sokáig javítani, már eléggé megszoktam, hogy nem kell mindig a számítógéphez menni...
Azért köszönöm a tanácsokat

(#14607) sto1911 válasza steveboy86 (#14606) üzenetére


sto1911
veterán

Bocs a kerdesert, de rendesen bedugtad a fuleseket?

(#14608) ólomvarjú válasza TomPack (#14603) üzenetére


ólomvarjú
tag

Pl van a gumtree azon le lehet csekkolni.
A képes hirdetések nem jönnek be, bár annyira ez nem hiba :) viszont néha a szövegesek között vannak amiket megnéznék, azokat se hozza be. Ez már kicsit zavaróbb. Továbbá ha rámész vmelyik, nem googleos, emberek által kitett hird.re, hiába nyomkodod a vissza gombot, sose lép vissza. Talán ez ami engem zavar jobban. A pa ban ilyen nem volt. És ez nagyon sokszor meglenenik, sok oldallal.

(#14609) susu88 válasza Jason19 (#14596) üzenetére


susu88
csendes tag

Köszi! Hát nekem nincs odaírva dátum, mondjuk az enyém Angliai...

(#14610) steveboy86 válasza sto1911 (#14607) üzenetére


steveboy86
tag

Gondoltam én is erre, hogy én vagyok a béna, de szerintem annyiszor próbáltam, hogy ez kizárható. :-) Bár még ennek is jobban örülnék.

(#14611) lafaty80 válasza steveboy86 (#14600) üzenetére


lafaty80
őstag

Lehet hogy csak a jack aljaztban van valami kis kosz. Próbáld meg valamivel kikapcsolt állapotban kitisztítani...hátha csak ennyi...

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#14612) havri1 válasza steveboy86 (#14610) üzenetére


havri1
félisten

Sima fulhallgatoval próbálod, nem headsettel ugye?

havri

(#14613) MurdR válasza RAID 2 (#14595) üzenetére


MurdR
veterán

Szerintem elenyésző lenne a különbség wifi és kábel között, már ha össze lehetne hozni a kábeles'' netet..

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#14614) kovsol


kovsol
titán

BT -n keresztül kellene megosztani, az is kevesebbet eszik jóval, mint a wifi.

May the Force be with you!

(#14615) RAID 2 válasza MurdR (#14613) üzenetére


RAID 2
aktív tag

De nem merülne, valamint nem melegedne az S3. Egy Szolnok - Győr távon azért nem mindegy.
Valószínű, hogy tab 2 10.1 lesz. A nexus 7 nem ad annyival többet az S3-nál, hogy megérje a 75.000-t. Pedig nagyn sokáig ez volt a befutó. A nexus 10 pedig nekem nagyon drága még mindig.

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Mini 2 és SIII között nem megy a BT.

[ Szerkesztve ]

(#14616) csabám válasza susu88 (#14609) üzenetére


csabám
addikt

Ne dátomot keress, hanem s/n számot. Abból ki lehet deríteni, hogy mikor gyártották...

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14617) Tin válasza csabám (#14616) üzenetére


Tin
veterán

ez engem is érdekelne, leírnátok pontosan hogy hol mit kell keresni és mi mit jelent a szériaszámban?

(#14618) kerjani


kerjani
aktív tag

Sajnos sikerült battery drain-t előidézni (azaz csutkára meríteni az aksit). Rá is dugtam másnap töltőre, viszont nem töltött rajta semmit. Nagy nehezen sikerült elérni hogy ne indulgasson újra állandóan mikor rádugtam a töltőt (recovery módba indítással hagyta csak abba a bekapcsolás/lemerült_az_akksi_ezért_kikapcsol/bekapcsol loopot) és feltöltöttem. Azóta viszont instabil lett és gyakran újraindul, Chrome indítás például automatikus reboot-ot idéz elő.
Mit lehet ilyenkor csinálni?
Érdemes aksit cserélni? (kb. első szériás 8 gigás UK Play Store verzió, szóval garancia már nincs)

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#14619) steveboy86 válasza havri1 (#14612) üzenetére


steveboy86
tag

Simával próbáltam persze. Mondom eddig ezekkel nem volt gond, most meg egyik sem működik rendesen. Próbáltam tisztogatni is, de szerintem itt valami nagyobb hiba van, így jártam. Remélem hamar megjavítják.

(#14620) TomPack


TomPack
őstag

Nexus 7-re létezik crDroid rom? XDA-n hiába keresgéltem, de nem találtam. De lehet csak én vagyok a béna. :U

(#14621) mntn


mntn
tag

Tudnatok ajanlani olyan launchert amiben meg tudom valtoztatni a ikonokat a menuben? Most a Nova launchert hasznalom, de ebben nem talalok ilyen opciot. Ja es persze olyan legyen ami stabil, gyors es igenyes :DDD
Koszi :)

(#14622) TomPack válasza mntn (#14621) üzenetére


TomPack
őstag

Rengeteg icon pack, icon készítő van nova-hoz is a play-en!

(#14623) Jano_023


Jano_023
őstag

Hali, RSS olvasáshoz keresek appot, ti mit használtok? Olyat keresek ami menteni is tudja a híreket, szóval legyen benne offline mód is. Sajnos vége a Gread-nek. Köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14624) bAtt001 válasza Jano_023 (#14623) üzenetére


bAtt001
addikt

én feedly-re tértem át reader után, menteni is lehet benne úgy látom bár ezt nem szoktam használni. kicsit szokatlan az új felület meg működés de meg lehet szokni és ez tűnt a legjobbnak google reader helyett

(#14625) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az megoldható, hogy pendrivera telepíteni egy programot ami otg kábellel van rákötve a nexusra?(és természetesen onnan futtatni) Valamint valaki próbálta már esetleg ezzel rögzíteni a táblát kocsiban?Mert ez elég jó lenne telefonra is meg számomra tetszetős de azért lehet, hogy ez kicsit " gyenge" lenne már egy nexus 7re?!Válaszotokat előre is köszönöm!

(#14626) Skynet258 válasza gabesszg (#14625) üzenetére


Skynet258
veterán

A linkelt darab szerintem kevés hozzá, a múltkor a nagyobbat próbálgattam (Speedshopban dolgozom pont), lehet arra sem merném rátenni - telefonokhoz viszont fasza valóban.Pár hete adtam el viszont valóban jó univerzális tablet tartót, azóta sincs, csak a kifutott termékek között. Majd szólok a beszerző srácoknak, hogy kéne megint valami ilyen cucc, mert igény lenne rá, minden nap keresik...

Jano_023: +1 a Feedly-nek, ügyesen és gyorsan léptek, mikor kiderült, hogy megszűnik a Reader. El is szipkázták a lézengő Reader felhasználók nagy részét. :D

https://geekpulse.hu

(#14627) Jano_023


Jano_023
őstag

Köszi a válaszokat, nekem az is fent van meg az rss demon az hasonlít legjobban a readerre..

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14628) havri1 válasza Skynet258 (#14626) üzenetére


havri1
félisten

Engem is érdekelne valami normálisabb de nem sokezres tartó. Elég silány a kínálat sajnos ebben a méretben :( Vagy drága..vagy szar :O

Speedshopban a töltőknek a "teljesítményét" hogyan lehet megnézni? 2A -s 10-30V -osat keresek..de nem találtam nálatok. Nexus 7 + S3 -ra kellene.
Most egy ilyet rendeltem..kicsit tartok tőle

[ Szerkesztve ]

havri

(#14629) mntn válasza Jano_023 (#14623) üzenetére


mntn
tag

En a gReadert hasznalom az oldreaderhez, de tud szinkronizalni a feedlyvel is. Foleg az offline olvasas miatt valasztottam ezt, mert abban nagyon jo.

(#14630) jazzkifli


jazzkifli
tag

Használ/használt valaki Brando billentyűzetet (Brando SBLUT009800) ehhez a táblához?
A képek alapján korrektnek tűnik...

Aláírás

(#14631) csabám válasza bAtt001 (#14624) üzenetére


csabám
addikt

Én greadert használok feedly felhővel. Minden maradt a régi :K

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14632) Jano_023 válasza csabám (#14631) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia, eza greader és feedly felhő hogy működik ? Hogy kell ezt beállítani ?köszi

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14633) csabám válasza Jano_023 (#14632) üzenetére


csabám
addikt

gReaderen belül nem a google accal lépsz be, hanem az alatta levő feedly clouddal.
Ha már be vagy jelentkezve, akkor értelemszerűen ki kell lépned.
Utána már minden egyértelmű lesz.

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14634) Jano_023 válasza csabám (#14633) üzenetére


Jano_023
őstag

aha értem. Köszi akkor marad a gReader ... mert azt már nagyon megszoktam és szeretem. :D Köszi a segítséget!

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#14635) csabám válasza Jano_023 (#14634) üzenetére


csabám
addikt

Nincs mit!
Én is így vagyok ezzel egyébként.
Lent van a Feedly is, de valahogy nem az igazi számomra...
De ki kell próbálni :K

[ Szerkesztve ]

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

(#14636) steveboy86


steveboy86
tag

Próbálom visszaállítani a gyári alapot, tehát unroot, bootlodar zárás. Mind a kettő sikerült, viszont ha most bootloadert indítom, és ott be akarok menni a recovery-be, akkor azt írja ki, hogy nincs parancs. Ilyenkor ez normális? Vagy valami recoveryt azért be kéne hozni a gyári rendszernek is? Nem akarom, hogy ilyeneken bukjam el a garanciát...

(#14637) kerjani válasza kerjani (#14618) üzenetére


kerjani
aktív tag

Van valakinek tapasztalata UK Play Store-ból vett verzió magyar szervizelésével? Áh, még van 2 hét a garanciából. (erre 1 év van ha jól tudom) Ezt is cserélik ha esetleg nem javítható?
Rootolva nincs, de bootloader nyitva. Jobb ha visszazárom? Mennyire nézik ezt?

A siker 2 alapszabálya: 1. soha ne mondj el mindent, amit tudsz! ...

(#14638) barnam_ válasza steveboy86 (#14636) üzenetére


barnam_
nagyúr

Itt megtalálod a gyári rendszer image fájljait.
Ha ezt állítod vissza, ugyanolyan lesz, mint ahogy megvetted.

(#14639) steveboy86


steveboy86
tag

De már zártam a boodloadert, meg minden, nyilván így lenne a legegyszerűbb, de nem szívesen kezdeném most előröl az egészet. De azért köszönöm. Igazából csak az érdekelne, hogy a gyári rendszerhez alapból van valami recovery vagy azt is külön kell feltenni rá?
Mert ha alapból nincs, akkor gondolom jó így, ha meg van, akkor valószínű ja újra kell kezdenem a gyári rendszer visszaállítását...
Amúgy vitte már valaki szervizbe úgy, hogy ezekkel nem törődött? Mik a tapasztalatok ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#14640) barnam_ válasza steveboy86 (#14639) üzenetére


barnam_
nagyúr

Passz, soha nem próbáltam még a gyári recovery-t.
De amúgy az is benne van a csomagban. Annyit kell csinálnod, hogy fastboot flash recovery recovery.img, és kész :)

[ Szerkesztve ]

(#14641) gabesszg válasza Skynet258 (#14626) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Köszi a választ! Akkor esetleg tudna valaki egy olyan autós tartót mutatni(akár ebayen) ami erre iphone 5-re valamint gps re jó lenne(és lehetőleg szellőzőrácsra akasztható :D )Valamint akkor esetleg valaki próbált pendrive-ra telepíteni apk fájlt és onnan futattni otg kábelen keresztül?

(#14642) arsenix


arsenix
tag

Sracok!
Komoly hogy ennyire kopik az ezustre festett keret? Alig 1 honapos a masina de a sarkok mar feketek...

(#14643) sto1911 válasza gabesszg (#14641) üzenetére


sto1911
veterán

Futtatni lehet, mukodesre birni kb. igy lehetne:

- rootold meg
- telepitsd fel amit akarsz
- keresd meg a telepitot a fajlrendszeren
- masold a pendrive-ra
- hozz letre egy symlinket a belso tarolo mapparol > pen mappara
- profit

Aztan hogy mukodik-e, majd szamolj be rola, lehet egyszer kiprobalom :)

(#14644) fPApi válasza arsenix (#14642) üzenetére


fPApi
őstag

Az enyém már sok hónapos, de ilyet nem tapasztaltam ...

(#14645) barnam_


barnam_
nagyúr

Volt alkalmam összehasonlítani a 8GB refurb és 16GB új változatot.
A rendszerben semmi különbség nincs, leszámítva ugye a tárhelyet.
Ami egyből feltűnt, hogy a 16GB-os változaton sokkal határozottabb a bekapcsoló gomb nyomás érzete, persze a másikat már 3 hónapja használtam.
Mintha akkuban is jobb lenne, legújabb Faux kernellel 12 óra készenlét alatt 3%-ot merült. Persze egzakt összehasonlítási alap majd akkor lesz, ha lesz annyi időm, hogy több órán keresztül nyomkodjam a táblagépet :))

(#14646) sto1911 válasza barnam_ (#14645) üzenetére


sto1911
veterán

Ezzel az akkuhasonlitassal erdemes csinjan banni, mert ha csak egy program is felkel parszor syncelni, mar felrevezeto.
Ket gyari rendszert kell nezni.

(#14647) havri1 válasza arsenix (#14642) üzenetére


havri1
félisten

Nálam sem jelentkezik, bár nagyrészt tokban van.

havri

(#14648) barnam_ válasza sto1911 (#14646) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ha nem is gyári, de mindkettőn a CM10.1 stabil kiadása volt, ugyanezekkel a programokkal.
Persze, amennyi időt használom mostanában a cuccot, tök mindegy mennyit bír :D

szerk: használ valaki Nillkin flip tokot? Egy ilyet rendeltem hét elején.

[ Szerkesztve ]

(#14649) Jason19


Jason19
senior tag

Sziasztok. Eddig nem volt semmi gond, azonban egy par napja a yt hasznalhatatlan lett a nexus 7en. Minden mas eszkozon lazan megy az 1080p is, de a nexuson a 720p kb. 3 masodpercenkent megall bufferelni, fel percig is akar. A gond tehat nem az internet, megprobaltam mar az osszes szoftveres megoldast (wifi opt. Ki, cache, factory, regi yt app, szinkr. Ki, mindent..) neha egy ujrainditas utan 1-2 video jol megy, de utana hasznalhatatlan szr lesz megint.. Eddig semmi gond nem volt, mitol lehet ez?

(#14650) csabám válasza barnam_ (#14648) üzenetére


csabám
addikt

Elég sokan használnak ilyen tokot. Keress rá a fórumban :)

„They fuckin' poke each other on Facebook.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.