Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

MOTOROLA NEXUS 6

KÉRDEZÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) ittakary


ittakary
nagyúr

Én még nem tudok egyelőre örülni neki: két telefon között vacilálok, Nexus 6 és OnePlus One (az egyszerűség kedvéért: mind a kettőt megvettem), de egyszerűen nem tudok dönteni melyik maradjon.

Mind a kettő nagyon jó telefon, és mind a kettő tetszik, szóval ritka nehéz a döntés, mert sok a változó.

OnePlus:
+ 1080p LCD (az én szememnek a pentile-matrix kijelző mindig is kicsit szőrös marad, lehet az 1440p is...)
+ 64GB
+ gyári CyanogenMod 12S (nagyon jól optimalizált, végtelenségig testreszabható)
+ bambusz hátlap
+ KAMERA: ez számomra a legfontosabb pozitivum: 60/120FPS lassitott felvétel, amúgy pedig ugyanaz a Sony kamera modul van mind a kettőben

- kicsit már unom (november óta megvan)
- hamarosan jön a OnePlus Two, és akkor nagyon be fog zuhanni a használtpiaci ára (már igy is 80ezer forint vagy inkább alatta van)

Nexus 6:
+ 6" 1440p kijelző nagyon szép, bármennyire is nem szeretem a pentile-t
+ Ambient Display (környezeti kijelző gyönyörűen működik)
+ 3GB RAM szerencsére itt is megvan

- mérete megszokható, de már a kényelmesség határán túl van (farmerzsebben hordva)
- kamera fapados csak hekkelve van 60/120FPs, de nekem még nem sikerült életre keltenem
- alap ROM nagyon fapados, ha pedig valami főzött csodát rakok fel, akkor meg ugyanott fogok tartani mint a Galaxy S3-mal tavaly, hogy ROMolgatok össze vissza mert egyik szarabb mint a másik.

De kapásból annyi féle van amit ki lehetne próbálni
- Liquidsmooth
- ResurrectionRemix
- CM12.1 nightly
- AICP (jelenleg ez van fent)

(#1302) Just_Reboot válasza ittakary (#1301) üzenetére


Just_Reboot
addikt

A oneplus megkapta már a camera2 apit?

(#1303) ittakary válasza Just_Reboot (#1302) üzenetére


ittakary
nagyúr

Meg megy vele a szenvedes azt hiszem meg nem.

Amugy mit tud ez az API, miert jobb?

(#1304) falijja válasza ittakary (#1301) üzenetére


falijja
őstag

Öö nekem is volt oneplusom a nexus 6 előtt...de szerintem nem is lehet összehasonlítani a 2-őt...pl.: kamera a nexusba szvsz sokkal de sokkal jobb, kijelzőt nem is tudom hogy tudnám jellemezni( igaz amoled párti vagyok ) nekem ezerszer szebb a képe ! Minőségre mind a 2 nagyon jó...

(#1305) dfcwolf válasza Mett (#1288) üzenetére


dfcwolf
tag

Köszi! Rájöttem már. Csak le kell húzni felülről az értesítést és akkor újra nagy lesz.

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5

(#1306) NTonee válasza NTonee (#1222) üzenetére


NTonee
veterán

Megjött a Spigen Slim Armor, amit rendeltem. Egészen jó, igényes, jó az anyaga. A gombokat így nehezebb megtalálni, nem különülnek el. A kihajtható fülről azt hittem, hogy azért ennél nagyobb dőlést fog engedni, de igazából nem rossz. Számomra jobb lett a telefon fogása a tokkal, nem akar egyfolytában kicsúszni a kezemből.

más... felraktam ezt a benzo kernelt aicp-hez. Nos, ma reggel jól kifagyott a telefon. :(( De már tegnap is furcsán lassúak, kicsit akadozóak voltak a játékok.

[ Szerkesztve ]

(#1307) Mett válasza NTonee (#1306) üzenetére


Mett
senior tag

tedd fel a mai buildet

(#1308) ferrari1


ferrari1
őstag

Ma beléptem hosszas méret miatti vívódás után a táborba egy kék 32GB-s verzióval.

(#1309) NTonee válasza Mett (#1307) üzenetére


NTonee
veterán

néztem changelogot, hát ettől nekem nem lesz jobb. :N
Az aicp saját kernelével semmi akadás, laggolás nem volt játékokban. Benzo kernellel viszont erősen. Kicsit most állítottam rajta, min cpu-t 223MHz, governor elementalx, gpu max 600MHz, gpu governor simple-ondemand. Meglátom, ha nem jön be, akkor megy vissza az aicp kernele.

(#1310) ittakary válasza NTonee (#1309) üzenetére


ittakary
nagyúr

próbáltál más ROMot AICP előtt?

(#1311) Mett válasza NTonee (#1309) üzenetére


Mett
senior tag

nekem meg a mai frissítéssel minden problémám megoldódott. (compass, xposed)

(#1312) Viper26 válasza NTonee (#1309) üzenetére


Viper26
nagyúr

AICP ilyen jó lenne játékok alatt?
RR3 kéne fusson rendesen de ezen a telefonon azt még nem sikerült elérnem sajnos.

iPhone 14 | FR955

(#1313) ferrari1


ferrari1
őstag

Melyik a legstabilabb, legjobb kernel, amelyik támogatja a kijelző kalibrálást? :R

(#1314) Just_Reboot válasza ittakary (#1303) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Itt egy jó kis írás a camera2 api-ról.

ferrari1 Üdv itt! :C

Nálam a két legstabilabb kernel a Code Blue és az ElementalX, mind kettő támogatja a kijelző kalibrációt.

[ Szerkesztve ]

(#1315) ferrari1 válasza Just_Reboot (#1314) üzenetére


ferrari1
őstag

Köszi és a kernelt is köszi :R

(#1316) NTonee válasza ittakary (#1310) üzenetére


NTonee
veterán

csak a liquidsmooth rom volt fent előtte, mert N4-en az egyik legjobb volt. N6-on sajnos nem az igazi.

(#1312) Viper26: RR3-al nagyon régen nem játszottam már (utoljára komolyabban a N4-en), nem tudom, hogy mennyire megy jól. De ránézhetek, mert fent van a telón az is. Kérdés persze, hogy mit jelent a "kéne fusson rendesen". :) szerk: jah, most beleugat a benzo, na majd a következő aicp frissítésnél kihagyom.
Jelenleg Family Guy és SimCity BuildIt van. Mindkettőnél elég komoly terhelést kap a hardver, mikor már nagyra nőtt a város.

[ Szerkesztve ]

(#1317) ittakary válasza NTonee (#1316) üzenetére


ittakary
nagyúr

Mit jelent ez hogy "nem volt az igazi"?
üzemidő? lagg? bugok?

Igazából még örülnék is ha legalább egyet le tudnék húzni a listáról. CM12.1 Nightly-ra vagyok kiváncsi inkább.

(#1318) NTonee válasza ittakary (#1317) üzenetére


NTonee
veterán

Nagyon bugzott nálam a liquidsmooth, szinte akárhova nyomtam, ott valami gubanc volt. Persze azóta gondolom, volt legalább egy frissítés. Biztosan rá fogok nézni párszor, hogy hogy haladnak vele. Egyébként vicces, az aicp meg N4-en volt nagyon gázos, 2nap után dobtam. Itt meg kifejezetten jól viselkedik.

(#1319) NTonee


NTonee
veterán

na jó, megint lefagyott, majd elbootolt, megy vissza a tiszta aicp, benzo nélkül.

(#1320) Mett válasza NTonee (#1319) üzenetére


Mett
senior tag

nálam érdekes fagyásmentes a legújabbal codeblu governorral, -40mv uv-val
de, amúgy előző buildek ezzel fagytak ki. én interactivot jobban szeretem, de gondoltam kipróbálom ezt 1 napra

[ Szerkesztve ]

(#1321) Mett válasza NTonee (#1319) üzenetére


Mett
senior tag

nem lehet, hogy 2900-on járatod a procit és a cpu-d pvs bin-e alacsony? ergo több fesz léne

(#1322) NTonee válasza Mett (#1321) üzenetére


NTonee
veterán

nem, sohasem hajtom túl a cpu-t, sőt, inkább lentebb szoktam venni a max frekit (most ilyen sem volt). Még UV-t sem használok szándékosan (N4-en csak instabilitás lett a vége).

(#1323) Just_Reboot válasza NTonee (#1319) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nálam is ezt csinálta Resurrection alatt. Ment is vissza helyette az EX kernel.

(#1324) falijja válasza ferrari1 (#1313) üzenetére


falijja
őstag

Én a francot tettem fel, ebbe van minden ami kell és eddig stabil is...de a többit még nem próbáltam, lehet van aksi barátabb is.. :)

Itt vannak amikben benne van...: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1325) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Használja valaki az M perviewet?

Nálam folyton leáll az SMS és a Gmail alkalmazás ha meg akarok nyitni egy sms-t vagy emailt. Találkozott már valaki ezzel?

(#1326) Viper26 válasza NTonee (#1316) üzenetére


Viper26
nagyúr

Benzo-n sem volt jó, néztem...simán kilép amikor olyan kedve van, és nem értem miért. :F

iPhone 14 | FR955

(#1327) Mett


Mett
senior tag

én végeztem aicp-vel meg minden cm-re épülővel. elég volt a bugos romokból.
euphoriabol van nightly mindennap + benzocore mellé meg f2fs partíció. hozzáteszem új hydra el se indította f2fs-en a romot.

(#1328) vicze válasza ittakary (#1301) üzenetére


vicze
félisten

Még egy érv a N6 mellett: M Preview. ;)
Az még nem járt rajta? :)

(#1329) ittakary válasza vicze (#1328) üzenetére


ittakary
nagyúr

Igy is ilyen felkesz fozott botranyokkal szenvedek, az M meg aztan foleg annyira beta hogy csak na! Eleg nekem a Youtube videokbol kapott preview :D

(#1330) Mett válasza ittakary (#1329) üzenetére


Mett
senior tag

Én is szenvedtem, de belefáradtam. Minden flottul működik idáig. Nincs fagyás, stabil. Teljesítmény sokkal jobb, mint aicp-n volt. Antutuban 7-8 ezer a különbség az euphoria javára.

(#1331) ittakary válasza Mett (#1330) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kovetkezo probalkozasom az lesz majd akkor nekem is.

Most CM12.1 nightly van fent. Amennyire feltem tole annyira nem veszes, bar friss install utan minden ROM szarnyal.
1-2 nap es szerintem innen is lepek, es akkor go Euphoria.

Amugy tenyleg annyira jo? Antutu meg ilyen szar nekem swmmit nwm mondanak. Smooth ahogy kell? :)

[ Szerkesztve ]

(#1332) Mett válasza ittakary (#1331) üzenetére


Mett
senior tag

most megnéztem temaseket. cm alap, de eszméletlen smooth benzoval. ez marad.

épp azért kell f2fs data meg cache partíció, hogy mindig szárnyaljon.
gyorsabb írás-olvasás ls auto trimmel. ext4 manuális

[ Szerkesztve ]

(#1333) migabi24 válasza Mett (#1332) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ext4-en is lehet auto trim, csak egy init.d script kell hozzá

(#1334) ittakary válasza Mett (#1332) üzenetére


ittakary
nagyúr

F2fs nelkul is teljesen jo a telefon sebessege szerintem

Temaseket mar evek ota hasznalom S3, OnePlus es Nexus 7 tableten is. Jok a ROMjai de azert vannak megingasai amikor szivja az akksit...

Akksiidorol majd kerlek irj nehany szot az hogy alakul Temasekkel!

(#1335) vicze válasza ittakary (#1329) üzenetére


vicze
félisten

Arra is értettem, hogy legelőször fogja az új verziót megkapni, míg OPO csak 4-6 hónappal később.

(#1336) Madoc válasza ittakary (#1329) üzenetére


Madoc
veterán

Az "M" alkalmas a mindennapos használatra.Érdemes kipróbálni,nekem N5-ön bejött!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1337) Mett válasza migabi24 (#1333) üzenetére


Mett
senior tag

Az már aicpben is benne volt, de azért az mégsem ugyanaz.

(#1338) ittakary válasza Mett (#1330) üzenetére


ittakary
nagyúr

Euphoria napi nightlykat merre talalok?

(#1339) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Új TWRP! :C Elvileg ez már tud modem.img is flashelni.

(#1340) Mett válasza ittakary (#1338) üzenetére


Mett
senior tag

(#1341) ittakary válasza Mett (#1340) üzenetére


ittakary
nagyúr

Akkor jót találtam. Csak azt irta a kolléga hogy minden nap jön, itt meg közel sem volt minden nap, ezért megzavarodtam.

[ Szerkesztve ]

(#1342) Mett válasza ittakary (#1341) üzenetére


Mett
senior tag

ott van a nightlys menüben

(#1343) ittakary válasza Mett (#1342) üzenetére


ittakary
nagyúr

ajh baszki, épp hogy nem szúrt ki a szemem, bocsi!

(#1344) Just_Reboot válasza ittakary (#1343) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az azért elég vicces hogy oda van írva hogy "nexus 6" de a képen meg nexus 5 van. :DDD

(#1345) ittakary


ittakary
nagyúr

CM12.1 nightly legfrissebb csontra fagyasztotta ma több ízben a telefonomat, rettenetesen felejtős.. továbbá minden 1h kijelzőhöz 2h+ ébrenlét tartozott, szörnyen zabálta az akksit

Ma este megy fel Euphoria

Nightly vagy Official menjen? :B

(#1346) Viper26 válasza ittakary (#1345) üzenetére


Viper26
nagyúr

Official, nekem az van, semmi gondom vele, a dupla koppos ébresztés meg - nekem - elég nagy plusz. :)

iPhone 14 | FR955

(#1347) ittakary válasza Viper26 (#1346) üzenetére


ittakary
nagyúr

Euphoria alapból tudja?

Amúgy ennél a telónál hogy van? Mert OnePlus a kikapcsolt kijelzőn is érzékelt. Voltak ilyen Gesture-ök, pl karika -> kamera, V alak -> zseblámpa.

(#1348) Viper26 válasza ittakary (#1347) üzenetére


Viper26
nagyúr

Jaja, tudja alapból, gondolom a benne lévő kernel miatt, itt nem nem tudom van-e gesture. :B

iPhone 14 | FR955

(#1349) ittakary válasza Viper26 (#1348) üzenetére


ittakary
nagyúr

Lényegtelen, ha van duplakopp, nagy baj már nem lehet :)

amúgy nem tudom láttad-e, de van 20150624es Official, most ezt pattintottam fel, épp települnek az alkalmazásaim Pléh-ből.

(#1350) Viper26 válasza ittakary (#1349) üzenetére


Viper26
nagyúr

Az ment fel. :)

iPhone 14 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.