Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:01:36

LOGOUT.hu

MOTOROLA NEXUS 6

KÉRDEZÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT, ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) Mett válasza voodoo98 (#796) üzenetére


Mett
senior tag

voodoo98: én úgy tudom, hogy még csak unofficial van 12.1-ből, aztán lehet tévedek mert utóbbi napokban nem követtem a fejlődést

laleh: roottal meg custom kernellel már lehet a neten javítani, mivel általában minden kernel fejlesztő csomagot egy-két okosítást a pakkjába, de ezeket még tovább lehet fejleszteni. nekem a nitro x spark sokat segít minden területen. netes részről a ping is kisebb lett. oldalak sokkal gyorsabban töltenek be, mert a kiszolgálóval máshogy jön létre a kapcsolat. szerintem dns hack

Justreboot: várjuk :) ez hasznos lehet hozzá meg ez

(#802) Just_Reboot válasza Mett (#801) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm, akkor ahogy látom nincs kifogásotok ellene hogy én írjam. :) De ha valakinek még is az jelezze. :R

[ Szerkesztve ]

(#803) Jeanne d'Arc válasza Just_Reboot (#802) üzenetére

Jo ötlet, pont most szerettem volna kérdezni hogy lesz-e de ezek szerint igen. :))
Mett: koszi!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#804) Jeanne d'Arc

Valaki játszik a Real racing 3-al? Mert letoltottem és kidob a fokepernyore.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#805) Viper26 válasza Jeanne d'Arc (#804) üzenetére


Viper26
nagyúr

Igen, mindenkinél ilyen, szerintem az 5.1 miatt.
Pedig nagyon vártam hogyan teljesít majd a telón.

iPhone 14 | FR955

(#806) Jeanne d'Arc válasza Viper26 (#805) üzenetére

Akkor egyelőre nem lesz játék a Real Racing 3-mal, en is sajnálom , mert nagyon kiváncsi lettem volna ra. Ez minden 5.1- es telefonon így van, vagy csak a Nexus kivételezett?

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#807) Just_Reboot válasza Jeanne d'Arc (#806) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ez az 5.1-es android rendszer miatt van nincs még rá optimalizálva a játék, nem telefon függő.

(#808) Jeanne d'Arc válasza Just_Reboot (#807) üzenetére

Világos, remelem mihamarabb megoldják!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#809) Zitta válasza Jeanne d'Arc (#808) üzenetére


Zitta
őstag

A mihamarabb az nem jellemzo rajuk (se) - sajnos. :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#810) Oberthur


Oberthur
tag

Az NNG szerdán bejelentette, hogy tíz napra ingyen letölthetővé teszi az iGO navigációs appot a legfrissebb Magyarország-térképpel. Az alkalmazást SzülinApp néven kell majd keresni, iOS és Android operációs rendszerű okostelefonokra és iPadre lehet letölteni április 20. és 29. között.

Oberthur (HP 15.2/8GB/240GB SSD + Oneplus 6T + Gear Fit 2 + XBOX One S)

(#811) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Srácok a GYK részben tudnátok segíteni?

(#812) Jeanne d'Arc válasza Just_Reboot (#811) üzenetére

Én tudok. Mit kellene pontosan? Szerintem a garanciális kérdésről mindenképpen kellene valamit, hogy a Cordon végül szervizeli -e az Expansys-os telefonokat vagy sem? Vegigporgetem a topicot , de nagy általánossagban miket kérdezték itt a fórumon? Gondolom a méret miatt mindenkiben vannak kételyek, én erről is írnék hogy azért nem drámai a helyzet( szerintem ) első körben nekem ezek jutottak az eszembe.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#813) Just_Reboot válasza Jeanne d'Arc (#812) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ilyenekre gondolok. Mennyire megszokható ez a méret?
Milyen a kamera? stb

Én úgy tudom az expansys-es telefonokat Angliába kell küldeni gariztatni. Rosszul tudom?

[ Szerkesztve ]

(#814) Mett válasza Just_Reboot (#813) üzenetére


Mett
senior tag

azt is írd bele, hogy nincs olyan valós, a kijelző részére hibaként felróható probléma, miszerint alkalmazkodó fényerő használatánál a legalacsonyabb szegmensben rózsaszínbe átfordul.
ez nem kijelzőhiba, mint azt egyes tesztek, review-k írják!
ez egy sajnálatos lollipop bug lesz, ezt az alkalmazást használva erre a célra semmilyen hasonló gond nem jelentkezik

(#815) Just_Reboot válasza Mett (#814) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszi ezt már beleírtam, csak úgy hogy color kalibrációval lehet orvosolni. De akkor javítom.

(#816) Jeanne d'Arc válasza Just_Reboot (#813) üzenetére

Azt hiszem ForRedGlory írta bele a hirdetésébe hogy felhivta a Cordont és javítják. Nem tudom ez mennyire igaz. Esetleg tesztkepeket meg tudok csinálni a mobilarenas képeken kívül.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#817) rwbag2012


rwbag2012
tag

Hát egy nem túl jó hírről tudok beszámolni: ma reggel bedöglött a wifi az N6-on. Természetesen volt gyári visszaállítás is, de az sem segített. Hardverhiba. Megy vissza Angliába. Az expansys-nál első körben a pénzvisszafizetést kértem. Az első N6-mat a kijelzőn lévő "bevilágítás" miatt cserélték, most a másodiknál a wifi halt meg. Kettőből kettő nekem egy kicsit sok egy úgymond referencia telefonnál. Ezért kértem inkább vissza a pénzem. Remélem, az ottani illetékes is rábólint.

(#818) Just_Reboot válasza Jeanne d'Arc (#816) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Az jó lenne, pláne ha valahova fel tudnád tölteni mert az összefoglalóban csak egy kép lehet, így csak a linket raknám bele.

(#819) Jeanne d'Arc válasza Just_Reboot (#818) üzenetére

Lesz egy Dropboxos feltöltes. Megcsinalom a napokban péntekig bezárólag

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#820) Just_Reboot válasza Jeanne d'Arc (#819) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm :R

(#821) Mett válasza rwbag2012 (#817) üzenetére


Mett
senior tag

lehet az expansysnál vannak hibás szériák. amúgy s6 edge meg alapból összekarcolt kijelzővel jön és nem future :) mindenhol lehetnek hibák

(#822) Just_Reboot válasza Mett (#821) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Ha ez tényleg így van akkor nem túl jó hír mert én is tőlük venném.

(#823) Mett válasza Just_Reboot (#822) üzenetére


Mett
senior tag

Csak feltételezés részemről

(#824) Jeanne d'Arc

KÉPEK
Próbálok ma még pár képet lőni.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#825) Just_Reboot válasza Jeanne d'Arc (#824) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm, lassan el is készül az összefoglaló, még a tokok tartozékok rész hiányzik. Illetve ha van ötletetek hogy mi kerüljön még bele akkor ne tartsátok magatokban. :)

(#826) -juc- válasza Just_Reboot (#825) üzenetére


-juc-
aktív tag

Az alapértelmezett titkosításról és annak megszüntetéséről esetleg írtál?

(#827) Just_Reboot válasza -juc- (#826) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Van benne egy Xda-s link a titkosítás kikapcsolásához. Vagy jobb lenne beleírni Magyarul?

[ Szerkesztve ]

(#828) Zitta válasza Jeanne d'Arc (#824) üzenetére


Zitta
őstag

Latom nem tartott sokaig az orom... :(

iPhone 12 Pro Max, Apple Watch 7, Garmin Fenix 7X Sapphire Solar, Moto X 2nd Gen, iPad 9. 2021, MacBook Pro 16', Mazda RX8 231 LE

(#829) Jeanne d'Arc válasza Zitta (#828) üzenetére

Mármint? Nem magamnak vettem a Nexust es en igazából a másik csapatban vagyok. :D, de ha egy droidos telefon jo, azt elismerem, viszont hosszabb távra nem tervezek velük.

[ Szerkesztve ]

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#830) -juc- válasza Just_Reboot (#827) üzenetére


-juc-
aktív tag

Szerintem a link elég, ha valaki nem érti/nem mer nekiállni 1 leírás alapján, az 2 leírás alapján sem fog merni, tehát úgyis kérdezni fog a fórumban...

(#831) Just_Reboot válasza -juc- (#830) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Már megvan a Magyar leírás. :D

(#832) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Elkészült az összefoglaló! Nézzétek át hogy jó lesz-e így. A blogomban megtalálható.

[ Szerkesztve ]

(#833) Jeanne d'Arc válasza Just_Reboot (#832) üzenetére

Nagyon jo lett szerintem, grat!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#834) Just_Reboot válasza Jeanne d'Arc (#833) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm :) Nem maradt ki semmi?
A tartozékok részt még bővítem.

(#835) -juc- válasza Just_Reboot (#834) üzenetére


-juc-
aktív tag

Én ilyen tokot használok: [Spigen Ultra Hybrid]
Amit érdemes róla tudni: nem tudom bedugni teljesen a gyári kábelt, ha fenn van a tok, mert nem elég nagy a kivágás, és a csatlakozó "felső, homorú" részén levő sarkak akadnak. Azt mutatja a telefon, hogy vesz fel töltést, de a buherálást nem mertem így elkezdeni. A kábelt sem faragtam még meg, de valószínű ez lesz a megoldás.
Drop tesztet nem csináltam, kopp-kopp.

Illetve még az jut hirtelen eszembe, hogy beleírnám, hogy a headset megléte régiónként változik. (Ha már az utóbbi időben előkerült a téma a fórumban...)

Ha gondolod, szívesen átnézem/kijavítom az összefoglalót helyesírási szempontból. :)

(#836) Just_Reboot válasza -juc- (#835) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm ezeket még beleírom.
A helyesírás miatt meg már írtam egy korrektornak. :R

(#837) -juc- válasza Just_Reboot (#836) üzenetére


-juc-
aktív tag

Ok, nem tudtam, hogy ilyenhez is bevethetők.
Köszi a munkád! :R

(#838) Just_Reboot válasza -juc- (#837) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Nagyon szívesen, mindig is szerettem volna összefoglalót írni. :)

(#839) Mett válasza Just_Reboot (#832) üzenetére


Mett
senior tag

köszi a munkád! észrevétel: fehérben nem kapható. ez világos szürke.
custom romokhoz, kernelekhez link [link]

más: kijött a hivatalos cm 12.1 ma

[ Szerkesztve ]

(#840) Just_Reboot válasza Mett (#839) üzenetére


Just_Reboot
addikt

Köszönöm, javítom, a linket pedig belerakom.

Szerk. A Resurrection Remixet próbáltátok már? Mennyire stabil mert valószínűleg azzal fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#841) Mett


Mett
senior tag

titkosításhoz annyit, hogy ha úgy csinálja az ember, ahogy írtad, akkor amint felteszel egy cm-et visszaállítja ill. törli sd-t azonnal..
ezért kell a flashelhető zipes verzió.
tehát stockon megcsinálja az ember, utána tegyük fel egy olyan romot flashel, mint imént írt cm, ahol alapból be van kapcsolva a titkosítás, akkor a lépés a következő:

flash cm
flash gapps majd flash a kis zip. így ki küszöbölhető az sd törlés.

másik eset: stock encrypted után jön cm-re az ember

akkor mindent átmenteni gépre, majd twrp-ben format userdata + wipe mindenre, restart recovery.
majd gépről visszatenni egy cm-et, gapps + kis zipet sd-re. flash. és decrypted lesz

resurrection remix nem rossz, de inkább aicp, euphoria vagy benzo

[ Szerkesztve ]

(#842) Mett


Mett
senior tag

aicp 8 5.02 legutolsó. alapból 45k körül megy, de kis megpiszkálással

új gapps link

[ Szerkesztve ]

(#843) Jeanne d'Arc válasza Mett (#842) üzenetére

Nem gyenge!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#844) Viper26 válasza Jeanne d'Arc (#843) üzenetére


Viper26
nagyúr

Csak kb. semmire sem való, ameddig olyan appok amikhez kellene ez a teljesítmény, nincsenek optimalizálva 5.1-re..

iPhone 14 | FR955

(#845) Jeanne d'Arc válasza Viper26 (#844) üzenetére

Összességében nem láttam meg olyan appot aminek ekkora teljesítményre lenne szüksége.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#846) Viper26 válasza Jeanne d'Arc (#845) üzenetére


Viper26
nagyúr

RR3, csak ugye el sem indul 5.1 alatt. :DDD

iPhone 14 | FR955

(#847) Jeanne d'Arc válasza Viper26 (#846) üzenetére

Mondjuk igen, bar nálam kisebb teljesítményű telefonokon is szépen futott. Tegnap megmutattam egy ismerősnek a Nexus 6-ot es leesett az álla. Ha nem lenne ez a hülye alma szeretetem ami azért van mert nehány app nincs droidra ami nekem kene, megtartanam. Nagyon hajlok fele.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#848) Mett válasza Viper26 (#844) üzenetére


Mett
senior tag

ez 5.02, de cm12.1 alatt 51200 (tuninggal). az már 5.1. amúgy messze az új cm a leggyorsabb mind között. ismét ragyogni fog cm. az utóbbi szériák rosszak voltak

engem játék egyáltalán nem érdekel, de a gyorsaság, fluidság annál inkább. és 50k fölött már ok minden. alatta csak átlagos

[ Szerkesztve ]

(#849) Mett


Mett
senior tag

nem sok különbség van nálam 5.02 és 5.1 között számokban

(#850) wwtc13


wwtc13
csendes tag

sziasztok,

végigpörgettem a bejegyzéseket, azt találtam, hogy a problémámat még nem tárgyaltátok ki. Ha esetleg mégis, ne egyből tépjétek le a fejemet. :))

olyan üvegfóliát (tempered glass) tettem a nexus hatosomra, mely takarja a proximity sensort (felső hangszórótól balra). a probléma csak annyi, hogy a szenzor azt gondolja, hogy a telefon folyamatosan a fejemhez van szorítva, így hívás közben mindig inaktív a kijelző. és az ambient display sem működik így.

külföldi oldalakat átnézve azt találtam, hogy rengeteg embernél jelentkezik a probléma, ami az 5.1 OTA előtt ismeretlen volt, 5.0.1-et futtatva üvegfóliával is működött a proximity sensor és az ambient display.

találkoztatok ezzel? vagy van esetleg valaki, akinek az 5.1-en a szenzort takaró üvegfóliával is működik a szenzor?

a google tud a dologról, és mivel szoftveres a probléma, állítólag az 5.1.1-ben javítják. addig meg részemről az a workaround, hogy ha headset-et használok, és akkor aktív marad a képernyő a hívás közben. a másik lehetőség a fólia leszedése lenne, de ezzel nem kívánok élni. apropó, van valakinek tapasztalata abban, hogy üvegfóliát lehet vajon vágni? ha nem lógna rá a szenzorra, nem lenne probléma...

egyébként 3 napos volt a készülék, mikor jelentkezett a hátlap púposodás. vittem vissza a körúti gsm nepperhez, ő küldte a németországi szervízbe. Megcsinálták gariban, igaz 5 hétig tartott...

köszi minden kommentet,
Dani

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.