Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sanzi89


sanzi89
addikt

"- a működésképtelen Klikk ellen. Az teljesen normális, ha mondjuk egy számítógép elromlik, akkor minimum egy hónap mire kijönnek megjavítani/alkatrészt beszerezni stb?"

Akkor te még szerencsés tankerületben vagy. A békéscsabai tankerülethez tartozó iskolában, ahol 2 évig dolgoztam 0 Ff(!) lett fordítva az informatikára ezen idő alatt. Egy üres CD-t nem vett a KLIKK.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2) Agostino


Agostino
addikt

a diákokért: az normális, hogy egy 9-10.évfolyamos gyereknek minden nap 7-8-9 órája van?

élénken él bennem amikor valamiért egymás után két évig úgy jött ki a lépés, hogy minden kedden hét óránk volt. de rühelltem. akkor még az öt volt az átlag, a hat már kicsit fogszívós, de a hét teljes halál. és mégis sikerült embert faragni belőlem, nem kellett hozzá ennyi. azért akinek egy nap van kilenc elég sokáig tolja időben...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3) kmisi99


kmisi99
addikt

Egyetértek valóban jobb a helyzet nálatok. Nálunk a tanárok vették a fénymásoló papírt. Fél év volt mire a csőtörést javították, az iskola autót feketén műszakiztatták le, géppark 10-15 év közötti.
Idén már katolikus egyházhoz csatlakozott az iskola, marha jó dolguk van azóta és csupán 1 hittan órát kértek cserébe.

A 7-8 óra meg semmi. Nekem is volt már 9 órám. A középiskola hawaii nyaralás munkához képest. Életben nem voltam túlterhelt, jó ha 1 órát kell tanulni másnapra.

(#4) DonElvis válasza Agostino (#2) üzenetére


DonElvis
tag

Pontosan ezt akartam írni. Ha már egy nap 7 óránk volt (nulladik + hat) az felért egy fejlövéssel. Elképzelni nem tudom, hogy hogyan bírják ki a mai diákok a napi 8 vagy kilenc órát. Mennyire befogadó ilyenkor már egy tanuló agya? Lehet egyáltalán fegyelmet tartan? Szerintem ilynekor már mindneki a túlélésre játszik.

Ami nem számít, az nem érdekel

(#5) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tanárhoz méltatlan az utolsó mondatodban megjelent prekoncepciód :(
ha nem titok, lehetne ide is idézni a kérdésekből ? (nincs diplomám de hátha vagyok annyira alul iskolázott hogy nem értem meg :)

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#6) dabadab válasza bitpork (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Tanárhoz méltatlan az utolsó mondatodban megjelent prekoncepciód"

Az miért lenne prekoncepció, hogy egy bonyolult kérdést lehet, hogy nem ért meg egy buta, aluliskolázott ember? Főleg egy tanár esetén, akinek a szakmájának a része az, hogy számítson ilyesmire?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) bitpork válasza dabadab (#6) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha van ott álló szülők sora aki segítségét kérik ebben, megkövetem hiszen létező a probléma. De az általad leírt is prekoncepció: alul iskolázott = buta. Ismerek olyan beteghordót, aki nyolc általánossal a szembejövő emberek 90%-n túltesz olyan lexikális tudással rendelkezik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#8) Viktor77 válasza DonElvis (#4) üzenetére


Viktor77
titán

"Mennyire befogadó ilyenkor már egy tanuló agya? Lehet egyáltalán fegyelmet tartan?"

Semennyire szinte. Főleg, ha 12-13 óra körül megvolt a menza is, erős punnyadás vesz erőt mindenkin.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#9) finest válasza bitpork (#7) üzenetére


finest
őstag

Nincs szulok sora. Minden kozoktatasi intezmenyrol beszelunk, kozep es szakiskolakrol is, ahova jellemzoen nem raketatudosok gyerekei jarnak. Es az sem jellemzo, h tomegevel keresnek a tanarokat. Konnyen nyerheto egyebirant info a szulok tekinteteben az adott iskolak kompetencia meresen vizsgalt CSH indexebol ( csaladi hatter). Nincs itt prekoncepcio. Reszletek az OH altal az altalanos iskolak szamara javasolt szuloi interjuhoz es kerdoivhez:
Az intézményi önértékelés során a szülők képviselőivel készített interjú javasolt kérdései – Mi volt a döntő szempont, amikor ezt az intézményt választotta a gyermeke számára? – Az iskola megfelel-e az előzetes elvárásainak? – Ön szerint az intézményben mekkora hangsúlyt kap a nevelés? – Milyen az oktató munka színvonala az Ön megítélése szerint? – Milyen felzárkóztató, fejlesztő foglalkozások működnek az intézményben? – Az intézményben működő tehetségfejlesztésnek milyen módjairól tud? – Milyen tanórán kívüli foglalkozásokon vesz részt a gyermeke? – Az intézmény bevonja-e a szülőket a közösség életébe, az intézményi hagyományok ápolásába? Ha igen, milyen formában teszi ezt (jótékonysági vásár, bál stb.)? – Ajánlaná-e az intézményt mások számára?
2. számú melléklet: Szülői kérdőív a pedagógus önértékeléséhez 13 Kérjük, gondolja végig és értékelje azt, hogy a felsorolt állítások közül melyik milyen mértékben igaz. A legördülő menü segítségével válassza a véleményét tükröző értéket 0 és 5 között, ahol: 5 = teljesen egyetért 4 = többségében így van 3 = általában igaz 2 = többnyire nincs így 1 = egyáltalán nem ért egyet 0 = nincs információja. A „0” megjelölést a kérdőív számított átlagába nem számítjuk bele! 1. Lehetőségeket biztosít gyermekemnek a tehetsége kibontakoztatásában. 2. Előre tájékoztatja a szülőket és a tanulókat az éves és a rövidebb távú célokról, feladatokról, elvárásokról. 3. Gyermekem otthoni tanulását is segíti. 4. A házi feladatokat, a gyermekem munkáit rendszeresen ellenőrzi. 5. A szülőkkel való kommunikációját a kölcsönös megbecsülés, együttműködésre való törekvés, más véleményének tiszteletben tartása jellemzi. 6. Szervez vonzó, tanórán kívüli programokat a gyermekek számára. 7. Értékelése, visszajelzései rendszeresek, aktuálisak és segítőek.. 8. Fogadóórán informatív és gyermekem fejlődése szempontjából hasznos tanácsokat ad. 9. Szülői kérdésre időben és pontosan reagál. 10. Segítségért fordulhatok hozzá nevelési problémákkal. 11. Önálló ismeretszerzésre ösztönzi diákjait. 12. Felismeri a tanuló problémáit, tanulási nehézségeit és képes segítséget nyújtani. 13. A tanulók bizalommal fordulhatnak hozzá. 14. Gyermekem hosszabb hiányzása esetén lehetőség szerint ad időt és segítséget a felzárkózásához.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#10) bitpork válasza finest (#9) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ám legyen, meghajlok a mindenható statisztikák előtt (amiről azért ugye érdemes tudni, hogy csak annak lehet hinni amit magunk hamisítunk) :R Ezek szerint akkor az ország is valóban jobb helyzetben van mint bármikor máskor. Btw, lehet meg kell néznem az útlevelem, mert szerintem én közigazgatásilag nem veletek egy területi egységben lakok ;]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#11) finest válasza bitpork (#10) üzenetére


finest
őstag

A tanárok azon vannak kiakadva, h ez teljesen is egy felesleges papírgyártás, csak sajnos nem az egyetlen. Berendelnek a szülői munkaközösségből pár szülőt és kitöltetik velük a tesztet. Esetleg segítenek is abban, h mit kellene beírni. Ha a tanárt értékelik a tanár megkéri valamelyik jobbérzésű szülőt, már ha ismer ilyet, hogy töltse ki a tesztet. Vagy, hogy írod, készítenek ők valamit "statisztikát" maguknak, mert a szülők dolgoznak és pont nem érdekli őket az intézményi, ill. tanári önértékelés. Engem mint szülőt például végtelenül hidegen tud hagyni. Ráadásul ennek az önértékelési folyamatnak ütemezése van, szóval, ha a tanév elején kitalálják, h te április 10-én eleszel soron, április tízre kell egy szülő, aki lehetőleg ismer, érdekli a dolog és rá is ér addigra visszaküldeni a kérdőívet. Egy nagyobb iskolában dolgozik mondjuk 50-60 tanár, vagyis 5 évenként kell 50-60 szülő is, ahogy írod, legalább papíron.
A minőségbiztosítás fontos dolog, kell is, csak például ilyen marhaságokkal van túlbonyolítva.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#12) alkatraz3000


alkatraz3000
senior tag

Hála a jo égnek en ebben a rendszerben mar csak 1.5-2 evet húztam le diákként. Azonnal érezhető volt mindenhol. Az addig sem tiszta WC-k, most mar legalább tönkre is mentek. A fűtést nagyon elkezdtek spórolni, faztunk is rendesen. A tanároknak is ki volt a f.sza, rossz kedvűek voltak, utálták az egészet. A dolgozatokhoz mar nekünk kellett papírt vinni, es a Kréta is rendszeresen elfogyott. Rendszergazdabol meg olyant kaptunk, aki full sötét volt mindenhez, igy egy informatikai suliban alig volt működő eszköz. Persze, hiszen azokat sem fizetik meg normálisan ezért valami gyökeret vettek fel.

Illetve érettségi évében kirúgtak a magyar tanárt a kora miatt, igy november elején még egy darab magyar óránk sem volt, de az új fiatal tanárnak köszönhetően szépen levizsgaztunk, bar nyomta rendesen. Plusz a rengeteg óra melle benyomtak még rajzot, meg éneket xD

[ Szerkesztve ]

"Nincs pénzünk olcsó sz.rt venni ... !"

(#13) bitpork válasza finest (#11) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Valamit érdemes lenne látni a hsz-eimből: én egyetértek a tanárok mostani tüntetésével. Ugyanakkor a topikindító írás utolsó sora az én szememben nem PC. Tehát nem az a baj, hogy most ezek ellen tüntetnek, mi több ha bármivel tudom támogatom a szándékukat, ami az oktatásban elszabadult hülyeség megállítását célozza.
A minőségbiztosításban pedig létezik, ahogy 2000 óta van a zsabályok között un "kizárás", ami lehetővé teszi egyes folyamatok kényszerű, túl nagy terhet jelentő vagy értelmetlen alkalmazását. Bár lehet én tudom rosszul.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#14) dabadab válasza bitpork (#7) üzenetére


dabadab
titán

Bocs, de valószínűleg az aluliskolázottságodnak lehet betudni ;] :DDD, hogy még nem hallottál a korrelációról. Az, hogy valaki aluliskolázott, nem feltétlenül jelenti azt, hogy buta, csak erősen megnöveli annak az esélyét.

DRM is theft

(#15) bitpork válasza dabadab (#14) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ilyen bonyolult szavakat mi nem tanultunk itt vidéken: a betonhoz szoktatás , mint fő tárgy, volt nyomatva orrvérzésig csak ;]

MOD: de Te mint modi, bevallhatod, hogy napi tapasztalattal megtámogatva ki lehet jelenteni: a butaság nem feltétlenül iskolázottság függő :K

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#16) MineFox54 válasza DonElvis (#4) üzenetére


MineFox54
őstag

Info első kézből:

nagyon fáradtak vagyunk, semmi nem marad meg, fegyelmezetlenek vagyunk, stb. Nagyon szar. :(

(#17) Simi37 válasza MineFox54 (#16) üzenetére


Simi37
őstag

A kedvencem a 6-7. órában (úgy, hogy előtte volt 0.) íratott szünet nélküli dupla órás programozás TZ. Természetesen több mint az osztály felének 1es lett. Én készültem rá de nekem is szar lett. Annak örültem, hogy az egeret meg a billentyűzetet megtaláltam.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#18) MineFox54 válasza Simi37 (#17) üzenetére


MineFox54
őstag

Nekünk kb. egy hónapja, volt ilyen matekból, 3-as lett. Plusz még valami nyomorék az eggyel fentebbi teremben csesztette a fűtéscsövet, és nem is lehetett odafigyelni. Emiatt lettem 4-es :W

(#19) kmisi99


kmisi99
addikt

Én nem értem mi ez a jajj 6-7-8 óra meghalunk. Én is diák vagyok most is. Kb napi 5 óra alvással végig ülök 8 órát pedig marha monoton óráim vannak. Tavaly volt 9 órám is, persze utáltuk de jelenleg mindenki egészséges és túlélte. Ráadásként napi 2-4 óra tanulás is van otthon kb mindig mégis inkább ez mint munka, dolgoztam nyáron rendesen 8-12 órákat. Nem volt egy szar munka de inkább 10 óra az iskolában mint 6 óra a munkahelyen. így se tudják leadni az anyagot a tanárok év végéig és így is butul a társadalom egyre idiótábbak az iskolás kölykök. Jó ez a sok óraszám én kiállok mellette. Régen se volt másképp. (régen=15 év ennél régebbi infóm nincs)

(#20) Simi37 válasza kmisi99 (#19) üzenetére


Simi37
őstag

Én sajnos alvásidő szempontból nem állok jól. Be vagyok lassulva az anyagcserém lassú és jól megtermett is vagyok pedig heti 5x járok edzeni. A lényeg, hogy hét közben 6-8 órákat alszom ami nekem nagyon kevés. Sokszor fáradt vagyok. (Ez nem feltétlenül megy a jegyeim rovására de nehezebb figyelni.) Legalább 9 óra kell akkor már többnyire kipihent vagyok. De volt egy elhúzódott betegségem a 2. hetében már nagyjából jól voltam de még nem voltam 100. Na abban a 2 hétben 10-12 órákat aludtam és akkor kifejetetten kipihent voltam. De ezt megközelíteni is lehetetlen "év közben".

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#21) dabadab válasza kmisi99 (#19) üzenetére


dabadab
titán

Ha napi öt órát alszol és utána még nyolc órát ülsz az iskolában, az egyenes út a butuláshoz. Iskolásoknak szükségük van rendes (8+ óra) alvásra, napi nyolc órát meg nem lehet tanulni. Pont. Amit csinálsz, az tiszta horror, semmi értelme sincs azon kívül, hogy tönkreteszi a szervezeted.

"így se tudják leadni az anyagot a tanárok év végéig"

Akkor valószínűleg újra kellene gondolni, hogy mit és mennyit akarnak leadni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) bitpork válasza kmisi99 (#19) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Én kettő évig napi min 4 liter kólát ittam (csak a coca!) és heti 5 nap nem aludtam többet mint 2-3 óra, majd a szombatot pár óra híján átaludtam. Az első melóhelyeimen volt hogy 3 teljes napot egyben letoltam alvás nélkül, kávé kóla kombóval (ilyen napi 1000km vezetés a 3,5 tonna miatt max 80-nal pl). Tönkrement a gyomrom, és olyan lettem 40 éves koromra mint a mosott szar.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) finest válasza dabadab (#14) üzenetére


finest
őstag

Ez megvolt? http://www.tylervigen.com/spurious-correlations

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#24) potyautas


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Erről az "alacsonyabb iskolázottságról" jut eszembe: Egyetemistákat kérdeztek (magasabb iskolázottság) arról, hogy Magyarországon milyen feszültségen működik az elektromos hálózat, melyik tenger határolja Csehországot, miért áll a Lenin szobor a Corvinus aulájában... Biztosan kihagyták azokat a válaszokat, amikor tudta a kérdezett, de nagyon sokan nem tudták.

Más: Megírná valaki, mennyi is az a reálértéken semmit nem nőtt fizetés? Én 2007-ben 10 000 Ft napszámot fizettem a kőművesnek, most 5-6000-ért is boldogan jönne.

[ Szerkesztve ]

(#25) MineFox54 válasza kmisi99 (#19) üzenetére


MineFox54
őstag

egyre idiótábbak az iskolás kölykök

'nyád! :P

(#26) bitpork válasza potyautas (#24) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az építőipar leült . Nem ok nélküli a mostani stadion és CSOK irányzat a kormánytól. Persze a fekete pénzek miatt is, de a gazdasági mutatók szempontjából az egyik legjobb ágazat.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27) sanzi89 válasza kmisi99 (#19) üzenetére


sanzi89
addikt

Majd - remélhetőleg - pár év múlva rájössz, hogy mekkora butaságot is csináltál. Ezeknek a dolgoknak nem másnap jön elő a következménye, hanem sok-sok év/10 év múlva.

@potyautas
Gondolom okosba, full feketén...

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#28) quicky98


quicky98
csendes tag

Ismerős a helyzet...most vagyok végzős, 4év alatt nem esett meg velem hogy 7óránál kevesebb legyen naponta...és mivel bejárós vagyok 4:40kor kelek és 16:30kor érek haza.
8-9 órában már néha a tanár kér meg minket hogy foglaljuk el magunkat csendben,ők sem bírják.A hétvége tanulásból áll és utána megint kezdődik.Iskolának krétája,papirja,wcpapir stb a diákoktól van.Ez nem normális...nagy hiba van a rendszerben

(#29) #24060160


#24060160
törölt tag

Hát gyerekek, olvasgatva ezt a topikot, örülök, hogy a '80-as években jártam középiskolába. Általában 1-kor vége volt a sulinak. Házi feladat alig volt, a nagyját meg lehetett csinálni szünetben, óra előtt.
A délutánjaim csavargással teltek, te jó ég, mennyi hülyeséget csináltunk :)
És még így is felvettek fősulira, igaz, nem elsőre.

(#30) kmisi99 válasza sanzi89 (#27) üzenetére


kmisi99
addikt

Alapvetően eleget alszok, hétvégén 8-10 óra hétköznap 6 óra meg szokott lenni 7 is előfordul. Későn meg szimplán azért fekszem le mert lusta vagyok még aludni néha. Mikor vizsga miatt iskolába se mentem 1 hétig, hogy tudjak tanulni akkor volt ez, hogy keveset aludtam, attól még egy ismerősöm se halt bele a középiskolába. Sokkal durvábban csinálják rengetegen. Átlag heti 40 órát alszok, ez szerintem még határon van.

Igen zsák szar az oktatási rendszer de attól még munkában is 8 órát kell lenni jobb esetben és nincs 45 percenként szünet. Én csak ezért emeltem fel a hangomat, hogy szerintem halál laza még a középiskola is. Persze van akinek teperni kell mint az állat meg figyelni teljes erejéből és délután szét tanulnia magát, de én pl egy ilyen embert se ismerek aki annyira nehezen vette a középiskolát.

Bár nekünk mindig volt olyan év volt 5 órám is meg volt, hogy 7 helyett 8 ra kellett menni, nem tudom máshol hogy volt de ez tökéletes volt.

[ Szerkesztve ]

(#31) dabadab válasza kmisi99 (#30) üzenetére


dabadab
titán

"Alapvetően eleget alszok, hétvégén 8-10 óra hétköznap 6 óra meg szokott lenni 7 is előfordul."

Ez bőven kevés. Kellene legalább a napi nyolc óra.

"attól még munkában is 8 órát kell lenni jobb esetben és nincs 45 percenként szünet."

Ez nem így működik. Munkahelyen napi 4-6 óránál több agyműködést hosszú távon nem lehet fenntartani.
Iskolában sem.

Ezek nem olyan dolgok, amiket ki kellene találnod vagy ismeretlenek lennének és neked kellene őket megmérni - hanem csupa olyan érték, amit jó ideje ismerünk.

DRM is theft

(#32) potyautas válasza bitpork (#26) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Stadion építésnél még nem dolgoztam, viszont folyamatos munkám van iskoláknál, kórházaknál.

(#33) bitpork válasza potyautas (#32) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az a nagy helyzet , hogy a magánpénzből finanszírozott építkezés kellene csak h beleszámítson. Az EUs támogatásból felújított állami dolgok nem csak hogy törvénytelenek, de haszontalanok is egy gazdaságélénkítő program hosszútávú hatásait tekintve.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#34) potyautas válasza bitpork (#33) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Az EU-s pénz nem ajándék. Ha az építőmunkásnak van folyamatosan munkája, az is gazdaságélénkítés. Az egyházi iskola felújítása is törvénytelen?

(#35) bitpork válasza potyautas (#34) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az EU-s források nagyobb hányada gazdaságélénkítésre van adva. Ebből tartós új munkahelyeknek kellene létrejönnie, több és nagyobb termelői kapacitásnak. Amióta EU tagok vagyunk csak könyvelés kérdése és máris újul meg a főtér, renoválódik egy iskola v kórház épülete, az utóbbi időben épül egy stadion. Holott ezek magukban holt beruházások: nem termelnek pénzt, generálnak közvetett vagy közvetlen módon új munkahelyet sem hosszútávon.
Ne értsd félre, nem az építőipar ellen vagyok, de a mostani tüntetések jól mutatják a helyzetet: egy rakat iskola megszépül, sok tucat kórház bővült, korszerűsödött. Ugyanakkor nincs akik benne dolgozzanak, rendes körülmények között, emberi bérért. Ha ezeket a véletlenül "félrekönyvelt" EU-s pénzeket arra fordítanák amire az EU adta, akkor itt 10 éven belül egy kis Dánia alakulna ki.
Ha pedig az építőipart állami (esetünkben EU-s) pénzből fizetik, akkor az nem generál semmit, hiszen az a rendszerbe kívülről jövő "infúzió", nem a belső folyamat generálta plusz -és mint ilyen egyszeri és megismételhetetlen külső forrás nélkül.

Az EU pénz pedig ingyen van nekünk. Amíg az országunk nem nettó befizető, addig bizony mi eltartottak vagyunk :K Érdekes tény , hogy pl Románia volt nettó befizető az elmúlt években mert olyan rossz volt neki a pályázati pénzek lehívásának rendszere, hogy kevesebbet tudott lehívni mint amit befizetett :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#36) potyautas válasza bitpork (#35) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Na, de ezek szerint ha a tanárok fizetését emelik, az se generál semmit. Viszont - legalábbis Miskolcon - folyamatosan fejleszt a Bosch, jelentős termelőkapacitással beindult a Tanaka légzsáküzem...bár ezek ellen meg fel lehet hozni ellenérvként, hogy külföldi tulajdon. Bár, ha magyar lenne, akkor meg az lenne a gond, hogy ugyan kinek a haverja....(remélhetőleg hamarosan beindul a magyar tulajdonú hejőcsabai cementgyár)

(#37) bitpork válasza potyautas (#36) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

A tanár fizetése talán több szálon kötődik egy leendő diplomás -tehát biztosabban munkát találó pl a Boschnál- generációhoz mint mondjuk egy olyan stadion, aminek nem lesz bevétele többé a megépülése után.
A Tanaka nagyon rossz példa volt a legutóbbi sok-sok millió autót érintő visszahívási botránya miatt :N
Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#38) proci985 válasza dabadab (#31) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

igazából ha eltérő workloadok vannak akkor lehet úgy játszani, hogy mondjuk aktívan a 8-12 óra is menjen. de ahhoz kell az a szabadság, hogy az ember megválasztja mit mikor csinál, és pl az overheadet akkora hagyja, amikor kreatív munkára már nincs agya. diákoknál ilyen választás viszont nincs, meg gimnazistáktól nem is elvárható. magister/masterre is csak talán.

más kérdés, hogy eltérő embereknek eltérő a strapabírása.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39) bitpork válasza proci985 (#38) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Még mindig tart a tavalyi LSD, látom :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#40) proci985 válasza bitpork (#39) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

:DDD

rájöttem, hogy egyszerűbb követni a hozzászólásaimat ezzel a figurával. valami jobb megoldás / visszaváltás tervben, de még picit marad:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#41) bitpork válasza proci985 (#40) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Tény h nagyon könnyű kiszűrni. Júniusban jössz a talira?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#42) proci985 válasza bitpork (#41) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Tali? Lemaradtam valamiről?:)

Egyébként valszeg nem, júniusban még jellemzően nem lehet elszakadni melóból.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) bitpork válasza proci985 (#42) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Lehet félreértek valamit, de egy csigának már most el kell indulnia h akkorra ideérjen :DDD :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#44) #97623552 válasza bitpork (#5) üzenetére


#97623552
törölt tag

Az utolsó mondattal nem akarok megbántani senkit, de tény, hogy van akinek segítség kell ennek a kérdőívnek az értelmezéséhez. Sokan. Sajnos.Az iskolázottság nem függ össze a butasággal alapvetően.
Nekem is van olyan rokonom, aki csak technikumot végzett anno, utána sofőr+gépész+nehézgépkezelő lett, de nagyon képben van sok mindennel. Már nyugdíjas egyébként. A régi technikum meg az egész rendszer több tudást adott, mint a mostani. Egy mostani szakmunkás tanuló meg egy régi között ég és föld a különbség, viselkedésben, értékrendben, értelemben. Tisztelet a kivételeknek. Tanítottam géplakatosoknak is infót, de pokol volt. Gyakorlatilag oda az ment, aki kis korában is Tompika volt, és nem kellett sehová. Még az élhajlító gépet is meg az esztergát is tönkretették a gyökerek. Ezekből a Tompikákból jó eséllyel soha nem lesz 'ember'. Ez a réteg újra és újra kitermeli magát sajnos.
A mi Tompikánk se véletlenül ilyen, a szülei alkoholisták, munkakerülők, a gyerek a nagyszülőknél van, de azok se jobbak, úgy beszélnek vele, mint a kutyával. Kb. annyi törődést is kap, mint a láncra vert kutya. Sajnálom szegényt, mert ha nem ebbe születik bele, akkor nyilván nem lesz ilyen. Igazából nem lehet vele mit kezdeni. A gyerekvédelmis, meg a családsegítő küzd velük, de... Tompika 2 is hasonló körülményekkel rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.