Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) snooker92


snooker92
csendes tag

Gyors kérdés skacok, én is szeretném elintézni és én is DOMINO-s vagyok. Kérdés, KELL-E aktív mobilinternet ahhoz hogy használhassam? (mert elvileg a technológiához nem kell, de az alkalmazáshoz lehet)
Köszi előre is a választ!

(#402) Freeman01 válasza snooker92 (#401) üzenetére


Freeman01
tag

Magához a fizetéshez nem kell viszont a kártyák csak mobilneten tudnak letöltődni a SIM-edre mivel ahhoz védett csatorna kell.

(#403) Bandus99


Bandus99
őstag

Sziasztok

Lg g2 nem gyári sw. Mobiltárca telepitesnel: hiányzik a megosztott könyvtár üzenettel elszállt. Megoldást tudtok mondani?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#404) Bandus99 válasza Bandus99 (#403) üzenetére


Bandus99
őstag

#174

Alapján megnéztem a sim száma stimmel.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#405) K90 válasza Bandus99 (#403) üzenetére


K90
csendes tag

Ezeket csekkold.

[ Szerkesztve ]

(#406) Bandus99 válasza K90 (#405) üzenetére


Bandus99
őstag

Szia

Sajnos ennyire nem ertek a mobilok lelki vilagahoz.
Segits nekem kerlek, ezeket hol es mikent tudom csekkolni?

Koszonom

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#407) K90 válasza Bandus99 (#406) üzenetére


K90
csendes tag

Én viszont egyelőre nem értek az LG flasheléshez, de ha nem vágod, akkor a legegyszerűbb ha felraksz egy Telekom verziós firmware-t és nincs vele a macera.

(#408) Sify válasza K90 (#407) üzenetére


Sify
senior tag

Sziasztok!

Lehet már volt róla szó, de én nem találtam:
volt egy Xperia Z1C telefonom, mobiltárcával, kártyával, használtam is.
Most viszont új telefonom lenne Samsung S5 ami szintén támogatja a mobiltárcát.
Ilyenkor mi a teendőm? Új kártyát kell igényelni az OTP-től vagy az új készülékre automatikusan is kiküldik? Viszont azt nem szeretném, hogy 2 virtuális kártyám legyen és mindkettőért fizessek.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#409) K90 válasza Sify (#408) üzenetére


K90
csendes tag

A bankkártya adatai a biztosított SIM-eden laknak, korábban is volt szó róla, hogy akinek hivatalosan nem támogatott a készüléke, az csinálja végig a folyamatot egy támogatottal, rakja vissza a kártyát a régibe és nagyjából mindenki boldog. Tehát neked sem kell mást macerálni, csak berakni az új telefonba a SIM-et, letölteni az appot és használni.

(#410) Sify válasza K90 (#409) üzenetére


Sify
senior tag

Köszönöm!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#411) SZATA


SZATA
senior tag

Nincs hír arról, hogy újabb szolgáltatók kerülnének a programba?

(#412) K90 válasza SZATA (#411) üzenetére


K90
csendes tag

A vodánál voltunk a minap microra cserélni a régit és előfizetésesből már csak NFC-set adnak ki.

(#413) sarkanyolo2 válasza K90 (#412) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Tavaly év eleje óta olyat adnak ha jól tudom.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#414) sarkanyolo2 válasza SZATA (#411) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Zero. :(

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#415) titkoktudoja válasza sarkanyolo2 (#414) üzenetére


titkoktudoja
tag

A Vodások azért reménykedhetnek abban, hogy hamarosan lesz náluk is bankkártya :) de nem mondtam semmit.

(#416) Arti1 válasza titkoktudoja (#415) üzenetére


Arti1
aktív tag

Én is voda telefonnal pályázok mobilfizetésre, de eddig semmi sikerélmény...
Januárban futottam egy kört a vodafonnál, többszöri udvarias lepattintás után odáig jutottam, hogy ha előre akarok dolgozni és SIMet cserélni a mobiltárcásra az 7eFt mert én kérem és nem meghibásodás vagy valami más indokolja. Azt mondták januárban, hogy dolgoznak a bevezetésen, Q1 vége vagy Q2 eleje várhatóan, ha nem lesz csúszás... Q1 vége meg erősen közeleg már...
Annyit tettem most, hogy rendeltem egy Supershop kártyát, mégis teljen valamivel az idő... Akkor ha mégis hirtelen bevezetik, 1 napon belül lesz NFC-s supershopom, nem kell kivárni a 21 napot, míg elkészül a fizikai, hogy rendelhessek utána NFC-st.
A mobiltárca kompatibilis telefont meg csak megoldom valahogy...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#417) róland


róland
veterán

Kb. mennyi idő míg megérkezik a Supershop NFC kártya?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#418) zozor76 válasza róland (#417) üzenetére


zozor76
tag

Kb. 10 perc... :)

(#419) róland válasza zozor76 (#418) üzenetére


róland
veterán

Másodikra sikerült kiküldeniük, úgy 20 perc után.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#420) World-Soft válasza Arti1 (#416) üzenetére


World-Soft
senior tag

Én is tegnap futottam köröket, de még semmi előrejutás.
Már azt is kerestem, hogy más mobiltárca alkalmazással meg tudnám -e oldani (pl. Google, Samsung Paly), de az egyik nem megy itt (nem tudom leszedni), a másik meg még szerintem nem indult el).

Amúgy nem tudom volt -e, de elvileg működik az is, hogy mondjuk a Super**op kártyát feltöltöm, de bankkártyát meg nem?

És mi van akkor ha valaki vásárol, és utána pontokat is fel akar íratni? Akkor váltogatnom kell az applikációban?

Illetve én kérdeztem a T-seket, és állították semmi plusz költség. Se SMS, se adatforgalom.
Ennek ellenére a hírekben meg az adatkapcsolatot írják hogy kell. Most hogy van ez?
Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#421) róland válasza World-Soft (#420) üzenetére


róland
veterán

Olvasd el e topic hozzászólásait!

T-Mobile Mobiltárca alkalmazásban működik, hogy csak a Supershop kártyát használod. NEM kell előtte bankkártyát feltöltened.

S egy mai tapasztalat:

Samsung Galaxy SIII-on (nem LTE változat!) működik az alkalmazás. A lényeg, hogy olyan készüléken kell aktiválni a kártyát, amelyik kompatibilis, utána az aktív kártya már működik ebben a készülékben is. Én ma Supershop pontfelírást próbáltam. Viszont arra figyeljen mindenki, hogy a Spar/Interspar termináloknál a fizetés után kell az NFC Supershop kártyát használni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#422) sarkanyolo2 válasza World-Soft (#420) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet csak külön a pont "begyűjtést/beváltást" használni, amikor odaérinted a pos terminál és a teló tudja éppen mi a dolga. Az adott kártyák és a szolgáltatás aktiváláshoz KELL MOBILNET, egyébként nem járnak a tranzakciók adatforgalommal.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#423) World-Soft válasza sarkanyolo2 (#422) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!
Csak azért kérdeztem megy -e külön, mert a T-mobilos mobiltárcás nagyon mondta, hogy igaz nem technikai feltétel, de üzleti döntés miatt az is kötelező. De én is úgy gondoltam, hogy ami nem technikai feltétel, az kihagyható.
Akkor ezek szerint az adatforgalom sem gáz.
Nekem az a gáz, hogy az OTP még egy bőrt le szeretne húzni, és az NFC-s bankkártya mellé egy másik mobilos is kell 3xxxFt/évért.

Amúgy a virtuális kártyát hogy kell felvinni (sajnos Vodás révén nem tudom még hogy történik)?
Azért kérdezem, mert ha a bankkártyát odateszem a telóhoz az alapban érzékeli, csak nincs mit csinálni vele. Nem lehet megoldani, hogy a teló leolvassa a bankkártyát, és fizetéskor ugyanazt a kódot küldje mint a bankkártya.

(#424) sarkanyolo2 válasza World-Soft (#423) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ez már nagyon technikai, erről nem tudok sajnos mit mondani. Most promóba nincs az éves díj, ja és igen, itt az OTP hirdetménye.

A kisbetűs:
"A díj esedékes évente a kártya érvényességének fordulónapján. A Bank Akció keretén belül a kártya első éves díját nem számítja fel, melyet visszavonásig, de legkésőbb 2016. február 28-ig megkötött szerződésekre
biztosítja."

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#425) World-Soft válasza sarkanyolo2 (#424) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Azt tudom, hogy most elengedi, de amúgy nem, mert 1/4 díjat azért csak kell fizetni. :)
Azért tartom inkorrektnek részükről, mert van egy paypas kártyám, és én azt szeretném használni telefonon. Ehelyett vetett még egyet, ami amúgy butább, mert nem tudok vele pénzt felvenni, meg gondolom netes fizetni sem. Azért eléggé ******** részükről, hogy ezen is nyerészkednek.
Progit amúgy találtam, ami leolvasná a kártya kódot, csak nem tudom tudnék -e vele mit kezdeni.
Valaki aki OTP-nél bankkártyát is kért hozzá, annak mit kellett csinálni? Kapott egy olyasmi kártyaszámot mint egy plasztik és azt kellett a progiba beírni?

Illetve supershop esetén a beregisztrálás hogy történik?

Illetve ha vásárolok is paypas segítségével, meg supershop-ot is szeretnék, akkor 2x kell a telót odatenni, és közben valamit váltani, vagy hogy történik a dolog?
Köszi.

(#426) sarkanyolo2 válasza World-Soft (#425) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Az utolsóra tudok válaszolni, 2 szer odateszed és ennyi, a többiről nem tudok nyilatkozni. :D

Illetve ha már van plasztikkártyád (supershop) akkor viszonylag gyorsan megkapod a mobiltárcás editiont, és hozzá is rendelheted az appodhoz, de azt is csak mobilneten,

[ Szerkesztve ]

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#427) World-Soft válasza sarkanyolo2 (#426) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!

Akkor ha jól értem, akkor nem nekem kell választanom kártyát, hanem az utasításaim alapján a pénztáros intézi a folyamatot. Tehát amikor azt monda, hogy bankkártya, akkor a bankkártya rekesz, amikor meg azt mondja Supershop, akkor a Supershoppos rekesz tartalmát kapja meg a terminál (akkor is ha ez esetleg nem a készülékben helyezkedik el)
Tehát nekem kell megbíznom a pénztárosban, hogy amikor a Supershopot kér, akkor nem véletlen a termék árának kiegyenlítése bankkártyával gombot nyomta meg.
Jól értem?

A kártya aktiválásával kapcsolatban: A Supershoptól egy a plasztikhoz hasonló kártyaszámot kaptunk, vagy valami egyéni azonosítót?
Azt próbálom kitalálni, hogy végül hogy oldották meg. Van egy egységes NFC kód, és a háttré informatikai rendszerben rendelik hozzá a kártyákat ehhez a kódhoz, vagy maga a készülék különféle azonosítókat küld az alapján melyik rekeszre van szükség...

(#428) sarkanyolo2 válasza World-Soft (#427) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Elsőre, úgy tudom igen, ennyi kieglszítéssel a supershop oldaláról:

"Javasoljuk, hogy engedélyezze a kártya automatikus használatát, így pontgyűjtéskor/pontbeváltáskor nem kell elindítania a MobilTárca alkalmazást, és a készüléke képernyőzárát sem szükséges feloldania a tranzakció végrehajtásához."

2. az túl technikai, erre nem tudok válaszolni... :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#429) titkoktudoja válasza Arti1 (#416) üzenetére


titkoktudoja
tag

Vodánál induláskor nem lesz SuperShop. Csak OTP

(#430) titkoktudoja válasza World-Soft (#427) üzenetére


titkoktudoja
tag

A MobilTárcás kártyákat úgy képzeld el, mint egy társkártya a fizikai plasztik világában. Annyi a különbség, hogy nem egy gyárban plasztikra (és chipre) viszik fel az adatokat, hanem a SIM kártyádra kerül ez biztonságosan továbbítva over-the-air módon. Ez utóbbi miatt kell a mobilnet, a SIM kártyákat csak így lehet biztonsággal címezni interneten keresztül (ha wifin vagy, akkor az kb olyan, mintha otthon a géped egy router mögött lenne, kívülről csak akkor lehet elérni, ha a megfelelő port forwarding be van állítva, viszont ilyen itt nem megoldható).

Tehát nem a fizikai kártyáid 'másolata' v 'klónja' kerül oda a telefonra, hanem egy másik kártya, ami ugyanahhoz a számlához (bankszámla, SuperShop számla) tartozik. Ezért az a módszer, hogy fogod a fizikai kártyádat és odaérinted a telefonodhoz, majd az valamilyen módszerrel 'lemásoljuk' és utána a telefon működne helyette az végképp a visszaélés és a fraud melegágya lenne. Ilyet nem lehet megtenni.

A mobilnet a fent említett dolgok miatt szükséges, de alapvetően a kártyák használatakor vagy akár a MobilTárca alkalmazás letöltésekor nincs rá szükség rá.

Ha a kártyákat beállítjátok automatikus használatra, akkor nem kell közöttük választani, a jelenleg telepíthető kártyák (még a belépőjegyek is), szépen működnek egymás mellett, még az alkalmazást sem kell elindítani a használatukhoz. És a terminálok mindig csak egy 'zsebbe' nyúlhatnak bele, amikor a pénztáros a SuperShop kártyát kéri, akkor a terminál csak a SuperShop 'zsebben' keres és tud olvasni.

(#431) titkoktudoja válasza titkoktudoja (#430) üzenetére


titkoktudoja
tag

ja... és még egy info, ez többször felmerült.
Az S3-hoz (GT9300) végre elkészült a hivatalos fw, ami támogatja az alkalmazást és a használatot is. A száma: I9300XXUGOC1_I9300BOUGNB1_I9300TMHGOC1, Android 4.3-mal együtt érhető el. Sajnos még nem látom, hogy over-the-air vagy akár a KIES-en elérhető lenne, de most már max néhány hét mire a Samsung elérhetővé teszi.

Emellett bővült a készüléklista is, az aktuális listát megtaláljátok a http://telekom.hu/mobiltarca oldalon. És még jönnek hamarosan újabb készülékek.

(#432) Kronk válasza titkoktudoja (#429) üzenetére


Kronk
őstag

:R Emiatt nem szívesen mentem volna át másik bankba, ennek nagyon örülök. :)) :DD
Várható indulásról némi infó, még ebben a hónapban, vagy május, esetleg az első félévben? :C

http://totesz.myminicity.com/

(#433) Arti1 válasza titkoktudoja (#429) üzenetére


Arti1
aktív tag

Na akkor ez a Supershop egy igazi kapufa volt részemről... :(
Már csak az hiányzik, hogy a Huawei G6 ne legyen induláskor támogatott és akkor sikítófrászt fogok kapni...
Ápr. elején voltam benn a helyi voda képviseletben, halvány fogalma sem volt senkinek a mobiltárcáról, simán megmagyarázták, hogy amit én keresek az az OTP Smartbank alkalmazás és mivel az már működik nekem, nem kellene ott értetlenkednem, tanuljam meg használni a telefonom :)
Utána szokás szerint doublecheck a telefonos ügyfélszolgálat műszaki részlegén, itt legalább tudták mi a szöszt keresek. Rákérdeztem, itt is csak kiválasztott telefonokon megy-e majd, a srác megnyugtatott, hogy nem szűkítenek majd, minden NFC-s telefonnal működni fog...
Azért a biztonsáv kedvéért behűtök egy pezsgőt (ha nekem is működik majd) meg egy üveg pálinkát (ha mégsem lenne támogatott a Huawei-m)
Már csak az idő az ellenfél :)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#434) Arti1 válasza Kronk (#432) üzenetére


Arti1
aktív tag

Anno év elején Q1 vége, Q2 eleje volt az ígéret, Q1 már végetért, Q2 eleje most ketyeg...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#435) Arti1 válasza titkoktudoja (#429) üzenetére


Arti1
aktív tag

Nem lehet, hogy a Voda a másik kártyás bandával tárgyal? Lehetne akár a mekis meg shelles smart kártya is NFC-s, ha kicsit fejlesztenének. Ha az egyiknek sikerült, a másiknak is lépnie kellene majd előbb-utóbb...

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#436) Arti1 válasza Kronk (#432) üzenetére


Arti1
aktív tag

Az OTP vonatkozó hirdetménye ápr. 2-vel változott... Talán lesz valami...

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#437) Kronk válasza Arti1 (#436) üzenetére


Kronk
őstag

Mi változott benne?

http://totesz.myminicity.com/

(#438) asturel válasza titkoktudoja (#430) üzenetére


asturel
őstag

HCE 'támogatás' nem várható a jövőben? Pl. Samsung Pay is HCE-t használ, így valszeg nem csak a Nexusok nem fogják támogatni a SE-t a jövőben (?).

(#439) OgKush


OgKush
senior tag

Ez az aktiválás meddig tart? Mar 2x megnéztem a bemutatót :DDD

(#440) titkoktudoja válasza asturel (#438) üzenetére


titkoktudoja
tag

a Samsung Pay nem HCE-t használ. Tokenizációt, de a tokent ők is az embedded SE-n tárolják, mint az Apple.

(#441) titkoktudoja válasza OgKush (#439) üzenetére


titkoktudoja
tag

írd meg a számod privátban, ha gond van, és ránézek

(#442) titkoktudoja válasza Arti1 (#435) üzenetére


titkoktudoja
tag

Nem. Együtt tárgyalunk nagyjából mindenkivel. Csak különböző tempóban mennek az implementációk. A többi kártyát is mind-mind be fogjuk hozni.

(#443) titkoktudoja válasza Kronk (#432) üzenetére


titkoktudoja
tag

tényleg hamar, a hónap Á betűvel kell kezdődjön. Csinnadratta majd májusban közösben.

(#444) Kronk válasza titkoktudoja (#443) üzenetére


Kronk
őstag

Jó ez a hónap, lett voda 4g-m, jön a mobiltárca is, már csak a lottó 5-ös kell, és happy minden :C

"Csinnadratta majd májusban közösben." ez mit takar? áprilisban bejelentik, hogy májustól lesz?

[ Szerkesztve ]

http://totesz.myminicity.com/

(#445) titkoktudoja válasza Kronk (#444) üzenetére


titkoktudoja
tag

nem. a kampányt jelenti.

(#446) OgKush válasza titkoktudoja (#441) üzenetére


OgKush
senior tag

Szia!
Sikerült, viszont még kell kártyát hozzáadni, amihez kell netbank, az majd estére marad.
Végül is most hozzáadom a kártyát és reggel már fizethetek a telommal? Vagy még van másik 100 lépés?

(#447) Arti1 válasza Kronk (#437) üzenetére


Arti1
aktív tag

Korán örültem... Csak annyi, hogy lehet nfc-s társkártyát is igényelni meglévő NFC-s mellé...

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#448) Arti1 válasza titkoktudoja (#445) üzenetére


Arti1
aktív tag

Vajon érdemes megvárni a kampányt, vagy azonnal lehet igényelni a kártyát? Lesz valami olyan plusz a kampányban, amit érdemes megvárni, és a túl korán igénylők kimaradnak? Vagy csak az lesz a kampány, hogy reklámozzák majd agyba-főbe?

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

(#449) titkoktudoja válasza OgKush (#446) üzenetére


titkoktudoja
tag

nincs száz lépés. Igénylést követő banki napon fog megérkezni a kártyád. Szóval holnap reggelre még nem lesz ott a telefonon.

(#450) Arti1 válasza titkoktudoja (#442) üzenetére


Arti1
aktív tag

Még valamin gondolkodom. A mostani Mobiltárca android app alatt ott van a Play áruházban, hogy Magyar Telekom Nyrt. Ezek szerint a Voda is kiad majd egy Mobiltárca nevű appot, ami alatt ott lesz, hogy Voda? Vagy lesz egy univerzális app a végén minden szolgáltatóra? Vagy a Voda is használja majd a telekom appját? (Nem fogadnék erre az utolsóra nagy tételben...)

[ Szerkesztve ]

http://www.shutterstock.com/g/Arti_Photo?rid=264901704

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.