Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) levideo


levideo
tag

Reméljük több bank is csatlakozik ehhez ...

Levideo (LINUX Rendszergazda)

(#2) ollie


ollie
MODERÁTOR

Két fontos feltétel: legyél Telekom-, illetve OTP-ügyfél!

Ez most komoly? A többi mobilszolgáltató és bank nem akar beszállni?

***

(#3) NPeete


NPeete
tag

Valamint hogy bővítik olyan készülékekre is az appjuk támogatottságát amelyek nem kaphatók T-nél. Pl. Nexus 5-re sem telepíthető az alkalmazás, pedig én is kipróbálnám. Mondjuk a díjakról se szólnak sokat...
ollie: máshol olvastam, hogy be fognak (legalábbis a szolgáltatók), csak jövőre. Bankokról nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#4) dajkopali válasza ollie (#2) üzenetére


dajkopali
addikt

annyit lehet tudni, hogy a Vodafone dolgozik rajta

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) ollie válasza NPeete (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lol, ez remek, akkor még egy feltétel kilőve, ugyanis nekem is Nexus 5-öm van. :DDD

De amúgy mindegy, mert OTP-s akkor sem lennék, ha fegyverrel akarnának kényszeríteni, és hűségidő miatt a Telenort sem fogom otthagyni még egy ideig.

(#4) dajkopali: kösz. Remélem a Telenor is bevezeti hamarosan (a jelenlegi bankommal együtt).

[ Szerkesztve ]

***

(#6) dajkopali válasza ollie (#5) üzenetére


dajkopali
addikt

de ugye elvileg ez az iparági szövetség épp azért jött létre, hogy teljes körű legyen a szolgáltatás

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#7) anulu válasza ollie (#5) üzenetére


anulu
félisten

OTP? örülök, hogy megszabadultam tőlük kb 10 éve... eszembe nem jutna többé kapcsolatot létesíteni velük! :(((

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) mumk1 válasza ollie (#5) üzenetére


mumk1
addikt

Ha roottolt a készülék, akkor egy próbát megér, hogy átírod a build.prop-ba a készülék típusát olyanra, ami támogatott.
Ja, és egy OTP számlaszám meg egy T-Mobile előfizu. :DDD
Ha minden igaz, jelenleg ezekkel üzemel:

Samsung Galaxy S Advance NFC (2.3.6 és 4.1.2)
Samsung Galaxy S3 (4.1.2)
Samsung Galaxy S3 LTE (4.1.2)
Samsung Galaxy S4 (4.1.2 és 4.2.2 és 4.3)
Samsung Galaxy S4 Mini (4.2.2)
Samsung Galaxy Note 2 (4.1.1 és 4.1.2)
Samsung Galaxy Note 2 LTE (4.1.2)
Samsung Galaxy Note 3 (4.3)
Sony Xperia P (4.0.4 és 4.1.2)
Sony Xperia S (4.0.4 és 4.1.2)
Sony Xperia T (4.1.2)
Sony Xperia Z (4.2.2)
Sony Xperia Z1 (4.3)
Sony Xperia L (4.1.2)*
Sony Xperia SP (4.1.2)
LG G2 (4.2.2)

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#9) Sofian


Sofian
őstag

Sikerült túlkomplikálni lekorlátozni és nehézkessé tenni.. minden adott, hogy népszerű legyen. (Nem)

(#10) malnabokor


malnabokor
senior tag

Amúgy a sima fizetéshez elég, ha OTP és T ügyfél vagy, ugyanis a telepíthető alkalmazás nem feltétele a működőképes fizetésnek. Gyakorlatilag szinte bármelyik NFC képes telefonnal meg lehet ezt csinálni (WP-t és BlackBerryt beleértve) Berryblogon le van írva, hogy pontosan ez hogyan is működik [link]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#11) petipetya


petipetya
nagyúr

A Telekom még okés, na de az OTP? Eszembe nem jutna az ügyfelükké válni...

"nincs rá lezsóidő"

(#12) Freiherr válasza anulu (#7) üzenetére


Freiherr
őstag

+1

XXX

(#13) Y4hOO


Y4hOO
csendes tag

apk-t lementette valaki? gplayről leszedték

(#14) róland


róland
veterán

NEM akarok OTP ügyfél lenni. Miért kellett ezt korlátozni? Én örülnék a pontgyűjtő kártyás résznek is. (Kezdetben SupeShop, aztán átállhatnának a többiek is. [Kezdem unni a pénztárcámat kitömő kártyahalmazt.])

Tehát: Miért nem lehet normálisan megcsinálni az alkalmazást? (Hogy a fizetési rész csak akkor működjön, ha van mögötte bankkártya? Vagy minden funkció akkor, ha regisztrálja hozzá az ember a megfelelő eszközt?) Azaz korlátozottan már kezdettől fogva használható legyen?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#15) Sofian válasza róland (#14) üzenetére


Sofian
őstag

Igazándiból a megoldás az lenne ,ha lenne egy Visa és egy MC app... A Bankodnál lehetne gyorsan virtuális kártyát generálni. Ezt felvennéd az appba. A kártyákat fixen fel kellene tölteni (pl alszámla lenne) Telefonon csak szoftveres biztonság. Kártya egyszerűen kezelhető lenne netbankon (hozzárendelés/eltávolítás eszközökhöz/ről stb)

A legfontosabb... Ne érdekelje ki a mobilszolgáltatóm. Bármelyik Visa és MC partner Bank implementálni tudja a rendszerébe a kártyagenerálást.

KB ez lenne az NFC-s fizetés. Nem ez a bohóckodás.

Egy dolog hiányzik.. a Visa és az MC e mögött.... :D

(#16) róland válasza Sofian (#15) üzenetére


róland
veterán

Nem feltétlenül kell különálló app, mert az MC PayPass és a VISA PayWave technológiája (szerencsére) ugyanaz. (Ez a két cég meg tudott állapodni közös szabványban, így minden terminál, amelyik képes valamelyik kezelésére az alkalmas a másikéra is.)

Úgy gondolom inkább csak szándék kérdése, hogy mit akarnak integrálni (Google Wallet, Apple Pay, hűségkártyák, stb.) egy alkalmazásba.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) Sofian válasza róland (#16) üzenetére


Sofian
őstag

OTP-s PayPass terminálok nagyrésze gondolkodás nélkül visszadobja a Visa PayWave kártyámat.. ;] A nem OTP-sek mind megszik.

(#18) MrPetya19


MrPetya19
addikt

A készülék támogatás eléggé gyér.
Egyébként jó lenne, ha működne 4.4-en és 5.0-án. Az a baj ezekkel az appokkal, hogy a legtöbb béna, főleg os támogatással.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#19) K90


K90
csendes tag

:W 990 forintos belépési díj
:W 3990 forintos éves kártyadíj (első évben elengedve)
:W Mobilszolgáltatós röghözkötés (vagy újra kicsengeted a fenti díjakat) a SIM alapú Secure Element miatt
:W Supershop mint kizárólagos pontgyűjtő
http://www.t-mobile.hu/static/sw/file/MobilTarca_hasznalati_utmutato.pdf
https://www.otpbank.hu/static/portal/sw/file/MC_Mobil_PayPass_H_20141124.pdf

Nagyon vártam, de ez így egy élet és piacképtelen szarság.
190 Ft a széles cellux, a plasztikkártya amit amúgy is fizetek meg elég hajlékony, hogy az ívelt hátú telefonra ragasszam.

Google Wallet meg sose lesz ami az NFC-s telefonokban amúgy is meglévő SE-t használja és nem lehúz még egy kártyadíjra, hanem annak a kártyának az adatait tárolja el biztonsággal amiért amúgy is fizetsz.
Köszi Mobiltárca szövetség, kenjétek a hajatokra :C

[ Szerkesztve ]

(#20) Y4hOO válasza K90 (#19) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

egy helyen kívül ahol még nincs paypass terminál én már most is mindenhol paypassal fizetek, ez 2015 végére csak jobb lesz. egyetlen probléma az atm-ből készpénz levétel, azt bevallom. remélhetőleg az is jövőben paypass + sim kombóval megoldható lesz. ennek fényében tényleg sok a 4000s éves díj egy VIRTUÁLIS kártyáért... de amúgy meg sok előnye van a sim alapú secure elementnek a google wallettal szemben...

1. platformfüggetlen - google wallett HCE módba kapcsolja az NFC-t és ő maga kezeli le a tranzakciót, míg a sim esetén maga a sim, így a kódbázist nem kell portolni ios-re/androidra/windows phonera/blackberryre, csak a config appot
2. biztonságosabb - a google wallet a pin kódot a telefonodon tárolja és köztudott, hogy egy rootolt telón nem jelent gondot a kijátszása, arról nem is beszélve, hogy a google cloudot is bevonod az adataid tárolásába
3. mobil - sim kártyát átrakod másik telefonba, és kész is vagy. google wallet esetén több eszközön lennének rajta a kártyaadataid, gyakorlatilag végtelenszer megsokszorozhatod a FIZIKAI bankkártyád...

azt mondjuk én is kifogásolom, hogy lassan 2 év alatt addig jutottak, hogy 1 szolgáltató és 1 bank támogatja 1 platformon.... :W főleg úgy, hogy több éves standardokról beszélünk, nem kellett újra feltalálni semmit

(#21) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Szerintem a legjobb az lenne, ha lenne rendszer szintű mobil fizetés. Csak beolvasod a kártyádat, és kész.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#22) levideo


levideo
tag

A SIM -kártya cserének, szerintetek feltétele az OTP-folyószámla ?
Én nem OTP-ügyfél vagyok, de szeretném kicseréltetni a T-mobile-os SIM kártyámat , hogy esetleg, amikor az én bankom is csatlakozik a MobilTálcához, ne akkor keljen kapkodnom....

Levideo (LINUX Rendszergazda)

(#23) Y4hOO válasza levideo (#22) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

semmit nem kertek, szo nelkul adnak

(#24) Yeffy válasza petipetya (#11) üzenetére


Yeffy
veterán

nem tudom, mi bajotok van az OTP-vel. nem vagyok fizetett troll, nyugi, nem is használom sokat a kártyájukat, csak nem értem ezt az ellenszenvet. én nagyjából meg vagyok elégedve. a nemmegszorítások óta ingyenes szolgáltatások köre kb mindenhol minimálisra csökkent, az A-hitel, ami náluk van, meg egyszer-kétszer jól is jött.
mondjuk még annyira nem másztam bele a többi bank ajánlatába, de jövőre, melóváltás miatt ideje lesz. hol érdemesebb vezetni a számlámat.

na mindegy, ez itt OFF, csak kikívánkozott belőlem.

nem rossz dolog, de valóban elég karcsú, hogy még csak két cég támogatja. szerintem fel kéne sorakozni mindegyik mobilszolgáltatónak, plusz lehetőség szerint minél több banknak is.
ez meg, hogy pl N5-ön nem megy, mert a tré nem forgalmazta... anyáám :o

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#25) sutykuru


sutykuru
tag

Másnak is SIM kártya hibát ír? (mobiltárcás sim-re is)

(#26) Y4hOO válasza sutykuru (#25) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

ha az apk-t feltudod nekem tolteni megmondom

(#27) levideo válasza Y4hOO (#26) üzenetére


levideo
tag

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2368807

https://telekomse.srs.any.hu/apk/SRS_telekom_mobiltarca.apk

[ Szerkesztve ]

Levideo (LINUX Rendszergazda)

(#28) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

(#22) levideo
Amennyiben mobiltárca képes a készüléked (4.2+ és fel van sorolva az adott listában, valamint T függő) abban az esetben minden T-ponton ki kell, hogy cseréljék neked díjmentesen,

Srácok nyugodtan kérdezzetek, amire tudok, válaszolok! :)

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#29) Illusion1010 válasza Yeffy (#24) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Én is meg akartam kérdezni, miért utálja mindenki az OTP-t.

(#30) sarkanyolo2


sarkanyolo2
őstag

A többi bannkal is meg akarnak egyezni, az indulásra csak az OTP-val sikerült, de ez a legnagyobb bank így érhetik el kezdetben a legtöbb embert. Így is a Telekomnak sikerült először elindítani a szolgáltatást, ne legyetek ilyen gonoszak, bár van megkötés bőven.

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#31) levideo válasza sarkanyolo2 (#28) üzenetére


levideo
tag

A telefonomban van NFC. Igaz, nincs felsorolva a listába.
De állítólag van megoldás arra, hogy lehessen mégis használni MobilTárca-ként.
A t-mobilnál van havidíjas szerződésem.
Akkor ha kérem ki kell cserélniük ingyen ...NEM ?

Levideo (LINUX Rendszergazda)

(#32) sarkanyolo2 válasza levideo (#31) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hivatalosan csak a mobiltárca képes, tehát a listában vásárolt készülékekhez kötelesek csak ilyen simet adni, de szerintem ezt ügyintézője fogja válogatni, ha azt kérsz nem feltétlenül fognak ellenkezni, de mivel még nagyon új ez a dolog, lehet mégis nagyon szabályszerűen fognak eljárni.

Kicsit beleolvastam, elvileg "kérés nélkül mobiltárca SIM-et kellene kapj" amennyiben simet cserélsz, de nem pontosan fogalmaz az anyag. :D

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#33) mumk1 válasza levideo (#31) üzenetére


mumk1
addikt

Én most kértem és szó nélkül cserélték, ráadásul nanora le is vágták helyben. Ja, és HTC-be raktam, ami nem szerepel a listán.
Sajna a lentebb linkelt APK link döglött, úgy hogy este átírom a build.prop-ot valami Samsungra és akkor Play-ről is felmegy. :)

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#34) Yeffy válasza Illusion1010 (#29) üzenetére


Yeffy
veterán

én sem értem. nyilván nem szent, ahogy egyik bank sem, de ez a közutálat nekem kissé fura. na mindegy

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#35) sarkanyolo2 válasza mumk1 (#33) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Jöhetnek vissza az infók, kíváncsi vagyok a tapasztalatokra. :DDD

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#36) sutykuru válasza sarkanyolo2 (#35) üzenetére


sutykuru
tag

SIM hibát ír, ügyfélszoli szerint ismert bug, majd fixálják.

@Illusion1010: Mert azt hiszik, hogy menő utálni.

(#37) sarkanyolo2 válasza sutykuru (#36) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Oki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sony XZ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ / LG UJ620V / Kanto YU6

(#38) mumk1 válasza sutykuru (#36) üzenetére


mumk1
addikt

Most beszéltem én is az ügyfélszolgálattal és azt mondták, hogy ma délután kerül fel a Play-re egy javított APK.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#39) levideo válasza mumk1 (#38) üzenetére


levideo
tag

Most még nincs fenn ...
16:38

Levideo (LINUX Rendszergazda)

(#40) mumk1 válasza levideo (#39) üzenetére


mumk1
addikt

Itt van az oka, úgy hogy jól mondták nekem telefonon, hogy várni kell a javított appra. [link]

Pöttyet nehezen idul, ahhoz képest, hogy milyen régóta tartott már a teszt üzem.... :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#41) alevan


alevan
őstag

Ez így még nem oké. De majd kiforrja magát.

Én egy elégedett OTP ügyfél vagyok.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#42) sutykuru


sutykuru
tag

Kint van az új app.

(#43) Y4hOO válasza sutykuru (#42) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

postolsz akkor egy apk-t légyszi? mert nekem nem jelenik meg

(#44) sutykuru válasza Y4hOO (#43) üzenetére


sutykuru
tag

telon nekem se, de playbe gépről látom.
Így látod?

(#45) K90 válasza Y4hOO (#43) üzenetére


K90
csendes tag

http://d-h.st/XI68

(#46) sutykuru


sutykuru
tag

Országh Örsnek a Magyar Telekom innovációs szakértőjének legalább tetszik.

(#47) Y4hOO válasza K90 (#45) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

Köszi szépen az apk-t, az volt a probléma hogy új lett a csomag neve (hu -> hun) és ezért kaptam 404t, kár hogy a javított app se megy... az első képernyő után felkialtojel minden szöveges error nélkül, gplayen reviewk között más is erre panaszkodik...

(#48) jgabor30 válasza levideo (#27) üzenetére


jgabor30
újonc

Az a Mobltárca egyesület tesztjében volt, ez egy másik alkalmazás

(#49) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Remélem felpörgetik a dolgot, és beszáll a buliba a többi bank is, meg a többi platform is támogatott lesz.

Laci

(#50) sutykuru


sutykuru
tag

Működik valakinek az app?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.