Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) bopejape


bopejape
csendes tag

El sem hiszem, ma 5 SPAR üzlet meglátogatása után 1 helyen tudtam fizetni. Ott külön pénztárt nyitottak nekem és körbeállva csodálták a technika ezen szuper vívmányát. A másik 4 helyből 3-ban csak néztek mit akar ez a hülye. 1-ben meg azt mondták náluk ez még nem működik, majd csak holnap fog. 1 napig. Ez mondjuk szimpla hazugság. Ja és ezek nagy üzletek voltak. Kicsikbe be sem mertem menni.

Úgyhogy valaki írja már le nekem, hogy mi a fizetés folyamata. 1-szer vagy 2-szer kell hozzáérinteni a telefont a terminálhoz. Ha az első hozzáérintés után kinyílik a kassza és kérem a kártyát felirat jelenik meg akkor mi van? Meddig kell odatartani a terminálhoz a telefont? Amíg csipog? Tovább?

Köszönöm

(#852) Sify válasza bopejape (#851) üzenetére


Sify
senior tag

Én Allee-ben lévő sparban használtam minden gond nélkül. Először kifizeted az árut, majd újra oda kell rakni a kártyát a terminálhoz mintha fizetnél. Ennyi.

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#853) moland007


moland007
tag

húúú de nagy a csend :)
persze ez lehet jó jel is, hogy megy minden szépen ... mint nálam :)

55A83J

(#854) sarkanyolo2 válasza moland007 (#853) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Mostmár szinte minden automatikusan aktiválódik, csak 1-2 ügyfél jelentkezik problémával. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#855) szabacsik


szabacsik
őstag

Még mindig nem megoldható, hogy rootolt készüléken menjen ? :B

/\____/\

(#856) k5.20 válasza szabacsik (#855) üzenetére


k5.20
senior tag

Mindig is megoldható volt...
Az első akitiválást kellett rootolatlan készüléken megejteni, utána mentésből visszaállítva már ment és megy rootolt vason is.

(#857) szabacsik válasza k5.20 (#856) üzenetére


szabacsik
őstag

Akkor béna vagyok. Mit értesz mentés alatt? Volt használva még root előtt de utána már az indítás utáni képnél megáll az app

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#858) k5.20


k5.20
senior tag

LG V10-re váltanék.
Van itt valakinek, működik vele a Mobiltárca?

(#859) MikeRenton


MikeRenton
tag

Kétszer is belefutottam abba, hogy lezárt képernyővel nem tudtam fizetni. Így zajlott a folyamat:
NFC bekapcsol nem sokkal a boltba érkezés előtt --> Telefon a terminálhoz érint fizetéskor. Nem támogatott kártyatipusrol írt ki valamit a gép --> Beléptem pin kóddal az alkalmazásba és rányomtam a fizetés gombra --> Sikeres fizetés ezáltal --> Folyamat után NFC kikapcsol.

Következő alkalommal ugyanez. Az itt olvasottak alapján úgy látom az lesz a hiba, hogy ki-be kapcsolgatom az NFC-t. Megerősítenétek ebben?
LG G4 a készülék.

(#860) Cuccok


Cuccok
tag

Samsung S6 6.0.1-es software-en használja valaki? Nekem az alkalmazás a kezdőképernyőnél tovább nem jut.

(#861) Logan1212


Logan1212
tag

Sziasztok!
Szerintetek Postán el kell fogadniuk a Mobiltárcát? Eddig gond nélkül fizettem vele, most egy öregebb postai alkalmazott elhajtott, hogy ott azzal nem fizethetek, mert neki bankkártya kell, neki meg kell paypass használat előtt VIZSGÁLNIA a kártyát, és az a telefonomon nem egy bankkártya csak egy "fénykép" :F
Ötletek?
Köszi

szerk: A Postának írtam, a válaszuk nem igazán segít :) Megkérdeztem hogy a Mastercard mobil paypass használható-e , a válaszban annyit írtak hogy Mastercard és Maestro, - Visa Classic és Visa Electron kártyával lehet fizetni amennyiben tudja a paypass-t akkor azzal is.

[ Szerkesztve ]

(#862) air válasza Logan1212 (#861) üzenetére


air
nagyúr

Ostobaság.
PayPass-os kártyát ki sem adom a kezemből.
Mi a sz@rt akar vizsgálni rajta? :Y

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#863) k5.20 válasza air (#862) üzenetére


k5.20
senior tag

Így van, a Paypass egyik lényege, hogy nem kell a pénztárosnak kézbe vennie...
(Hollandiában kb.15 éve komoly bajban voltam, amikor elém tolta a pénztáros a bankkártya olvasó modult, hogy csináljam magamnak...az még messze nem Paypass volt...de nem volt hajlandó a kezébe venni a kártyát.)
A magyarázat talán abban lesz, ahogy írta is: "idősebb alkalmazott".
Persze egyáltalán nem az életkorral van a baj, hanem feltételezhetően a tájékozatlansággal.

(#864) Logan1212 válasza air (#862) üzenetére


Logan1212
tag

Nemtom mit akart vizsgálni :D A poén az, hogy előtúrtam a rendes bankkártyámat, ami nincs! aláírva, és azt gond nélkül elfogadta :D

(#865) flegga92 válasza air (#862) üzenetére


flegga92
senior tag

Vicces, hogy felénk 2 Reálban mindig el akarja venni a kártyát, sőt fel is ír róla valamit... Én nem adom nekik oda, de többször láttam már az előttem fizetőnél.

(#866) air válasza flegga92 (#865) üzenetére


air
nagyúr

Felír? :Y
Mit? Mi köze van bármilyen adathoz, ami a kártyán van?
Jó, hogy nem klónozza mindjárt a kártyát. :W

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#867) flegga92 válasza air (#866) üzenetére


flegga92
senior tag

Komolyan elkérik és valamit beírnak róla a gépbe...

(#868) air válasza flegga92 (#867) üzenetére


air
nagyúr

Azért én biztosan rákérdeznék, hogy mit csinál és miért.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#869) nyuszó válasza Cuccok (#860) üzenetére


nyuszó
tag

Nekem s6 edge-vel tökéletesen működik a frissítés után.

(#870) hedgehog válasza air (#866) üzenetére


hedgehog
senior tag

Én máshol láttam, de ott a kártya utolsó négy számjegyét írták fel. Gondolom nincs összekötve rendesen az informatikai rendszerrel a cucc, és ez alapján azonosítják be a tranzakciót... bár sok logika nincs benne, de mást nem tudok elképzelni.

-- aka p3d3str1an

(#871) asdexed


asdexed
tag

Nexus 6P-vel mi a helyzet? Azt írja a Play, hogy nem kompatibilis, pedig elég új cucc.
(Egy APK jöhetne PÜ-ben)

[ Szerkesztve ]

"Én ismerek minden szabályt, de a szabályok garantáltan nem ismernek engem."

(#872) olahdave


olahdave
tag

Sziasztok!
Dual simes telefonnal működik, ha nem az a mobiltárca képes sim, amely a netre csatlakozik?
Köszi!

(#873) sarkanyolo2 válasza olahdave (#872) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Telekomtól vásárolt, telekomos szoftvert futtató készülékkel megy, mobiltárca képes sim kártyával.

Ha ezek mind adottak és mobilneten megigényled rá a mobile paypass otp-s kártyát és az aktiválódik, akkor a fent említett készülékkel történt fizetési beállítások után, az adott simet egy másik NFC-s készülékbe átrakva már müködHET a dolog.

Fizetéshez nem szükséges mobilnet, csak bankkártya, supershop aktiváláshoz és az esetleges színházjegy letöltéshez.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#874) olahdave válasza sarkanyolo2 (#873) üzenetére


olahdave
tag

Köszi!
Akkor elvileg mehet, mert egy Huawei G8-ról lenne szó, amit a T is árul.
Na, ha lesz eredmény jelzem itt!

(#875) MrPetya19 válasza asdexed (#871) üzenetére


MrPetya19
addikt

A nexus telefonok nem támogatják azt a protokollt, amit ez az app használ.

Más:
Független telefonra, amire a playből felmegy az app, azzal működik?

[ Szerkesztve ]

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#876) sarkanyolo2 válasza MrPetya19 (#875) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Lehet átfut az aktiváláson véletlenül, de túl sok mindennek kellene egyezni, és a fenti feltételsorozat 100% hogy nem teljesülne esetedben.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#877) MrPetya19 válasza sarkanyolo2 (#876) üzenetére


MrPetya19
addikt

Fenébe is. Azért teszek egy próbát majd.
Köszi a segítséget. :)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#878) k5.20 válasza sarkanyolo2 (#873) üzenetére


k5.20
senior tag

Nem kell, hogy telekomos legyen a készülék.
Nekem az sem volt telekomos, amivel aktiváltam, meg azóta egyik sem, amin futtattam.
Telekom előfizető vagyok, de a készülék nem tőlük van.
LG G2-t, G3-t árulták, de most pl. egy LG V10-n futtatom, amit nem is árulnak.

(#879) MrPetya19 válasza k5.20 (#878) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sajnos igazad lett. Még a felhasználási feltételek előtt hibát dob. :(
Ha másik telefonban aktiválom a dolgokat, akkor hogyan fog a nem támogatott telefonon menni a fizetés?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#880) k5.20 válasza MrPetya19 (#879) üzenetére


k5.20
senior tag

Milyen készüléked van?
Telekom előfizető vagy?
OTP-nél van számlád?

(#881) MrPetya19 válasza k5.20 (#880) üzenetére


MrPetya19
addikt

Moto X Play
Igen
Igen

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#882) smileismarci


smileismarci
tag

Eszközölve lett egy SIM csere és most aktiváltam a mobiltárcát újra viszont az OTP-s kártyát nem töltötte le a SIM-re ilyenkor mi a teendő ? Volt már valakivel ilyen ? :F

#%

(#883) air válasza smileismarci (#882) üzenetére


air
nagyúr

Mintha azt írták volna pár hónappal ezelőtt, hogy új kártyát kell kérni a banktól ha SIM-et cserélsz.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#884) smileismarci válasza air (#883) üzenetére


smileismarci
tag

Az kellemes újra 1000FT-ért ? Azért még írok egy levelet az ügyfélszolgálatnak. De ha ez igaz, akkor lehet vége a mobiltárcás korszakomnak.

#%

(#885) k5.20 válasza MrPetya19 (#881) üzenetére


k5.20
senior tag

Megfogtál: de ezt a készüléket azt hiszem mo-n hivatalosan nem helyezték forgalomba.
( ...a másik, amit írtál is a nexus-okra, lehet a Moto sem támogatja a protokollt.)

Amit megpróbálhatsz, bár nem egyszerű: egy másik készülékben aktiválni a Mobiltárcát, természetesen a saját SIM-eddel.
Majd a Mobiltárca app-ot nem Play-letöltéssel, hanem bemásolva a készülékre életre kelteni.

Vagy a másik készüléken csinálni egy mentést (pl.Titanium Backup-al) a sajátodon meg visszaállítani.(ehhez azonban root szükséges)

[ Szerkesztve ]

(#886) MrPetya19 válasza k5.20 (#885) üzenetére


MrPetya19
addikt

Inkább hagyom a fenébe, de azért köszi a segítséget.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#887) Cuccok


Cuccok
tag

Aki Samsung S6-al használja az tudna egy Samsung Phone Info CSC KÓD és FIRMWARE képernyőmentést küldeni nekem?

Előre is köszi.

(#888) sarkanyolo2 válasza k5.20 (#878) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Aktiváláshoz az kell legyen, hogy min futtatod az más tészta. :D

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#889) Sify


Sify
senior tag

Jelenleg Samsung S5 Telekomos készüléken használom. Remekül működik és használom is.
Viszont ősszel váltanék DE csak szolgáltatót váltanék (Telekom -> UPC Mobil), készülék maradna és szolgáltató független lenne.
Vajon így működne? Vagy feltétele a Telekomos hálózat?

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#890) air válasza Sify (#889) üzenetére


air
nagyúr

Nem fog működni.
Kell a Telekomos SIM.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#891) Sify válasza air (#890) üzenetére


Sify
senior tag

Köszönöm!

Iphone 14 Pro, Apple TV4K, Ipad (2018), AirPods Pro, Apple Watch Series 3

(#892) akyyy


akyyy
senior tag

Semmi esély nincs hogy Telenornál is legyen mobiltárca?
Tavaly ősszel írtták Supershop facebook oldalán, hogy teljes erővel azon lesznek, hogy a MobilTárca használható legyen mindhárom mobilszolgáltatónál. Azóta semmi hír sajnos :(

Vicces amúgy, hogy a supershop az az Ersteval van "jóban", mégis a mobiltárca az az OTP-vel van együttmüködve :D És ugye supershop kártyát mobiltárcán keresztül is lehet használni.

Plusz telefonnal fizetni kártyák használhata nélkül a bankkártya terhére.

Nem baj, van a Telenornál is saját mobiltárcás alkalmazásuk, vehetek vele lottót, csekket fizethetek, meg autópálya matricát. Csak az NFC-t nem használja ki aminek az egész lényege lenne.

(#893) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Úgy veszem észre, hogy Magyarországon egyelőre még iszonyú nagy a káosz ilyen téren. Annak örülnék a legjobban, ha az Android Pay szép lassan elérne hozzánk is és beelőzné a hazai Mobiltárcát. Ráadásként pedig támogatná a hazai üzletek pontgyűjtő kártyáit is.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#894) K90


K90
csendes tag

Ma a G3 váratlanul bedobta a le sem töltött android pay-t mobiltárcás fizetés helyett.
Az alkalmazást régen leszedtem, nekem semmit nem adott az élményhez, külön PIN kódos védelemre meg nem vágyom, a kártyán sincs azonos összeghatárig.

Ha működik az Android Pay, megyek is felmondani a második kártyaként kiszámlázott, "gyártási díjjal" terhelt mobiltárcás csodámat. Van aki már próbálta?

(#895) air válasza K90 (#894) üzenetére


air
nagyúr

Itthon? Kizárt, mert itthon még nincs.
Szerintem minimum egy év mire mi is használhatjuk.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#896) agyhalal válasza K90 (#894) üzenetére


agyhalal
aktív tag

Sajnos még nem működik. Ha megpróbálom benne beaktiválni a korábban már a Google Play-ben hozzáadott kártyámat a CVC kóddal, akkor az EULA megjelenése után elutasítja azt, mert nem támogatott a kártyám.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#897) matt22 válasza agyhalal (#896) üzenetére


matt22
tag

Az Android pay nálunk is működik, én magam is többször fizettem már vele Nexus 6P telefonnal. Gyakorlatilag bárhol használható ahol paypass terminál van, pl. BKV automaták is simán elfogadják.
Az más kérdés hogy magyar kártyával nem lehet regisztrálni, csak USA kártyával.

(#898) air válasza matt22 (#897) üzenetére


air
nagyúr

"Az más kérdés hogy magyar kártyával nem lehet regisztrálni, csak USA kártyával."

Tehát ebből következik, hogy itthon is bárki számára, simán használható. :C

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#899) matt22 válasza air (#898) üzenetére


matt22
tag

A kérdés az volt hogy használható-e nálunk, amire a gyakorlati tapasztalataim alapján egyértelműen igen a válasz. A kártyának nyilván támogatottnak kell lennie, de ugyanez igaz az egyetlen konkrét bank egyetlen konkrét bankkártyájával működő mobiltárcára is.

(#900) air válasza matt22 (#899) üzenetére


air
nagyúr

Egyáltalán nem ugyanaz igaz a Mobiltárcára, mint az Android Pay-re.
Hiszen az egyik bárki számára elérhető itthon - nyithat számlát, köthet szerződést - a másikhoz pedig csak az fér hozzá, akinek külföldi kártyája van.
Ez azért közel nem ugyanaz a felhasználói kör, és nem azonosak az elérhetőség feltételei. :U

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.