Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) h.jece


h.jece
csendes tag

Érdeklődtem a MobilTárca ügyfélszolgálatnál is és az OTP ügyfélszolgálatnál is, az utóbbi annyit mondott, hogy egy áprilisra lesz egy új "módszer" helyette, ezért van a leállás. Bízom benne, hogy egyszerűsítik mint a Gránit.

Nekem is amúgy a MobilTárca volt a választásom fő oka. Iphonenal trükközve meg lehetett oldani a mobilfizetést (boon. alkalmazással), aztán hiányzott a dolog, épp bankváltás előtt voltam, a Gránitot meg nem tudom akárhol aláírni - ezért maradt az OTP :K

[ Szerkesztve ]

(#1002) hedgehog válasza odrif (#1000) üzenetére


hedgehog
senior tag

egy gránitos digitális számlát évi 1400 HuFból megúszol, és használhatod kicsipénzzel biztonságos vásárlásra (értsd a főszámládon van a sokpénz, a grániton meg csak 20-30ezret tartasz, ami a napi adhoc vásárlásokra elég)

-- aka p3d3str1an

(#1003) odrif válasza hedgehog (#1002) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

igen gondolkodtam rajta, de sajnos Kecskeméten nem tudom megkötni a szerződést.

20 éve a Prohardveren

(#1004) tacsy003 válasza odrif (#1003) üzenetére


tacsy003
csendes tag


Na kiváncsian várom min dolgozik az otp és a telekom is :D

(#1005) jose999 válasza tacsy003 (#1004) üzenetére


jose999
senior tag

Erről beszéltem ;) Amúgy véleményem szerint semmin. Legalábbis a Telekom az OTP-vel. AndroidPay?

[ Szerkesztve ]

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#1006) Sofian válasza tacsy003 (#1004) üzenetére


Sofian
őstag

Végre!
:C :DD :DDD :P ;]

(#1007) addam20 válasza h.jece (#1001) üzenetére


addam20
csendes tag

Én arra tippelek, hogy az OTPay és a Simple alkalmazást "gyúrják össze" és ehhez jön NFC támogatás. Tavaly többször küldtek Simple kérdőívet, amiben erre utaló kérdések is szerepeltek. De majd kiderül, mi lesz a vége. Én mondjuk az Apple Pay-nek is örülnék, mert most az is csak kis trükközéssel működik nálunk :)

(#1008) tacsy003


tacsy003
csendes tag

Pont most raktam le a telefont egy Telekomos felmérésen vettem részt... A mobilvásárlás aplikációjukat akarják kibővíteni és soroltak jópár lehetőséget, hogy ezt szeretném vagy éppen nem szeretném... Bankkártyát lehet majd csatolni az alkalmazásba és különböző dolgokat lehet kifizetni vele... pénzt is lehet egymás között küldeni majd az alkalmazáson belül és ezt lekérhetjük majd bankszámlánkra is akár. Szóval űgytűnik a telekom most felmérést készít, hogy érdemes-e a mobiltárca utódját megcsinálni gondolom én... :D

[ Szerkesztve ]

(#1009) Ba1ogtibi


Ba1ogtibi
újonc

Ez szerint lemerült telefonnal is megy. Viszont így mi a védelem? Hiszen kiveszik a simkártyát és fizetnek úgy. Meg hát azt is írják, hogy már nem kell nfc telefon (hiszen nfc-s a sim). Eddig ugye kikapcsoltam a telefonon az nfc-t és kész.

Mondjuk erre mondhatják azt, hogy a bankkártyát sem tudom kikapcsolni.

(#1010) Kronk válasza Ba1ogtibi (#1009) üzenetére


Kronk
őstag

Ezzel már ne nagyon foglalkozzál, mert március 31-től nem fog sehogy sem működni :D

http://totesz.myminicity.com/

(#1011) pippo76 válasza Ba1ogtibi (#1009) üzenetére


pippo76
tag

Tényleg kár foglalkozni már az otp-mobiltárca párossal, de technikailag nem így működik. Sok cikk van a neten, olvass utána ha gondolod.

(#1012) Ba1ogtibi


Ba1ogtibi
újonc

Ez ok, de gondolom az új szoftver is hasonlóan működik. Amúgy érdekes, hogy az OTP pl még nem tájékoztatott ez ügyben, hogy megszűnik. De gondolom majd 30 napon belül.

(#1013) goop válasza odrif (#1003) üzenetére


goop
őstag

Most kötöttem én is magamnak meg asszonynak is granitnál, most már van kiszállás vidékre is, ráadásul most akció van, az első heti 25 embernek elengedik a 6k kiszállási díjat, én még belefértem. :D

(#1014) goop válasza goop (#1013) üzenetére


goop
őstag

Kicsit nehézkes volt az ügymenet, de ma végre tudtam telefonnal fizetni. :D

(#1015) Kronk válasza goop (#1014) üzenetére


Kronk
őstag

Mi volt a nehézkes, nekem rögtön sikerült minden? :)

http://totesz.myminicity.com/

(#1016) goop válasza Kronk (#1015) üzenetére


goop
őstag

Online számlanyitás volt, vidéki kiszállás az okmány ellenőrzés miatt. Eddig ok, na de az online nyitástól 2 hét volt mire jött az alvállakozójuk, oké, ingyen volt, legyen. Utána jött a nehézkes ügymenet, mivel nem aktiválódott a bankszámla, azaz én tettem rá a pénzt, de se utalni se kártyával fizetni semmit sem tudtam. Telefon nekik, még várjak, mert 2 hét mire leadják a papírt az alvállakozók. Jó. Lejárt a 2 hét, semmi. Telefon megint, nem tudják mi lehet utána néznek, na onnan minden nap telefon nekik, technikai hiba (elbaszta az alvállakozó a papírokat), és végre ma jött az isms, hogy elmentek az utalásaim, ill. be tudtam végre digitalizáni a kártyámat, és végre megjött az email, hogy kész a számla, használhatom minden funkcióját. :D

Javukra legyen írva, hogy az email után kerestek vagy 4x telefonon, csak épp nem tudtam felvenni, hát azért kerestek, mert, hogy él a számla, minden ok, és nagy elnézéseket kértek. :)

Szóval velük semmi gond, de a trehány céget akik elkeverik a papírokat simán kivágnám a helyükben. :D

(#1017) Kronk válasza goop (#1016) üzenetére


Kronk
őstag

Értem, így valóban körülményes volt.
Én bementem a westendbe, ott mindent rögtön intéztek, hétfő meg is jött a paltinum kártyám amit rögtön tudtam az alkalmazásban digitalizálni.
Mondjuk a priority pass kártyát mivel a bank adta, a priority pass ügyfélszolgálat nem foglalkozik vele... Furcsa

http://totesz.myminicity.com/

(#1018) Wilika


Wilika
aktív tag

Hát ennyi... :( Ma már bankkártyával fizettem, mint bármilyen másik szürke egyén... :(
Azért remélem, hogy az OTP összekapja magát, és lesz nekik is a gránitéhoz hasonló megoldásuk.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1019) SütiGTi


SütiGTi
senior tag

Arra, hogy a samsung pay vagy az apple pay be legyen vezetve van némi esély?
Az OTP nem a legolcsóbb bank, főleg, ha csak ezért van számlája az embernek :(

Gránit bankról milyen tapasztalatok vannak?
Nagyon vidéki városban élek, de látom ha úgy van lehet számlát nyitni így is. :)
Nekem nincs fizetésem amit arra tudnék utalni, így akkor úgy megoldható, hogy utalok a saját számlámról néha át rá? Vagy Ti, hogy használjátok?

(#1020) hedgehog válasza SütiGTi (#1019) üzenetére


hedgehog
senior tag

Nekem van Gránitos bankszámlám, pont úgy csinálom ahogy írod, a saját fő KHB-s számlámról tolok rá át néha 50-60K-t, hogy a havi fizetnivalókat (vonatjegy, kaja stb.) kiadja.

Igen, vidéken is lehet aláírni, és ha benne vagy a heti első 25 jelentkezőben, még ingyen is van.

Szerintem legoptimálisabb (feltételezve, hogy csak mobilfizetésre akarod használni) a Gránit Digitális bankszámla egy Gránit Most kártyával (ami egy sima biankó Mastercard, még a neved sincs rajta). Nekem ez van, így évi 1400 Ft a költségem vele.

(fyi: 06.30 után kötött bankszámláknál már egy 200Ft-os bankkártya havidíj is fog jönni, vagyis érdemes most megcsinálni az egészet)

Érdekesség, hogy a devizaárfolyamok a Gránitnál általában kedvezőbbek mintpl. a KHB-nál, ezért én ezt használom a kínai webshopos vásárlásoknál is

A Samsung/ApplePayról tippem sincs, de szerintem a közeljövőben azért nem várható. De ahogy nézem most a bankokat (BudapestBankos Telenor Mobilpass, meg az MKB Pay), hamarabb lesz a megszokott bankodnál Masterpass alapú fizetés, mint a fentiek bármelyike. (igaz, ez az iPhone tulajdonosokat nem vigasztalja, nekik csak az ApplePay játszana ha lenne)

-- aka p3d3str1an

(#1021) h.jece


h.jece
csendes tag

http://24.hu/mobil/2017/06/21/elindult-az-otp-uj-mobilfizetos-szolgaltatasa/
OTPs kártyával megy egyenlőre, de a regisztráció kb 3 perc, tökéletesen működik :))

(#1022) World-Soft


World-Soft
senior tag

Hali!
Valaki próbálta az OTP Simple NFC fizetést Samsung Note 4-en?

Jelenleg biztonsági rést üt a készüléken:
- ujjlenyomattal feloldom a készüléket
- oda tartom a leolvasóhoz
- ekkor gondolom kéri újra a feloldást, amire a készülék úgy reagál, hogy bekéri a tartalék jelszót (ujjlenyomat)
- ott oda tartva ezt be kell írni
- utána kiadja a kártyaadatot

Az hogy mindenki előtt kell bírni a legtitkosabb jelszót az nem az igazi.

Valaki járt már így?
(Lehet amiatt van, mert a Note 4 még nem a google szabvány ujjlenyomatos osztályát használja.)

Vagy más sorrendben jó lehet a működés? Pl. Csak felébresztem mint a gránit bankosnál?
(azért kérdem, mert próbálkozni csak élesben tudok)

Előre is kösz.
Zoli

(#1023) akyyy


akyyy
senior tag

most kaptam levelet, hogy a Simplenel is van már nfc fizetés. virtuális kártyát kell csináltatni, és azt kell feltölteni a bankkártyával. onnantól meg ugyanaz mintha bárhol fizetnénk nfc-vel. kérdés, hogy ha igényleg egy ilyen virtuális kártyát, van-e díja. ( most akcióban + 500 ft-ot adnak )

(#1024) Wilika válasza akyyy (#1023) üzenetére


Wilika
aktív tag

Én egyszerűen a már meglévő (fizikai) OTP-s MasterCard-omat bedigitalizáltattam vele.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#1025) akyyy válasza Wilika (#1024) üzenetére


akyyy
senior tag

jó de én erstés vagyok, ilyen kártyát nem lehet bedigitalizálni :D

(#1026) hedgehog válasza akyyy (#1023) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hali, itt vannak leírva a díjak: Simple
tl;dr: jelenleg nincs külön díj, mert akcióban 2018.02.28-ig ingyenes minden, de aztán később lesz 300 Ft havidíja, és feltöltésenként 1% (minimum 200Ft) levonás.

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#1027) hedgehog válasza World-Soft (#1022) üzenetére


hedgehog
senior tag

Ez régi kérdés, de a jelenlegi Simple-ben elvileg úgy működik a dolog, hogy ha feloldottad a képernyőt, akkor 2 percig tudsz jelszókérés nélkül fizetni.

-- aka p3d3str1an

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.