Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) titkoktudoja válasza agyhalal (#250) üzenetére


titkoktudoja
tag

Jó lenne a PayPass-os ATM, de egyelőre nagyon kevés példa van rá. Ennek oka, hogy ha lehetne vele közvetlen cash-hez jutni, akkor valóban mondhatnánk, hogy a visszaélés melegágya (nem önmagában a Mobil PayPass, hanem úgy általában a contactless). Habár szerintem ATM-nél be lehetne állítani, hogy mindenképp kérjen PIN-t, tehát ez is megoldható lenne.

A jelenlegi OTP-s kártyánál is előfeltétel, hogy legyen egy fizikai kártyád is. Ennek az az oka, hogy ezt a kártyatársaságok (itt a MasterCard) megköveteli a banktól, pont azért, mert még nem minden POS érintésmentes, és nem tudnák biztosítani azt az élményt, hogy mindenhol fizethetsz a MasterCard-oddal, rossz ügyfélélmény lenne (pont jönne az a komment, hogy hogyan vegyünk fel vele kp-t).

A kártyák 'klónozása' nem lehetséges fizikai kártyák esetén, egyszerre csak egy létezhet. Ennek sok oka van, de ez is leginkább a fraud-ra vezethető vissza, a visszaélések megakadályozása érdekében van. A MobilTárcában lévő kártya mindig 'társkártyaként' értelmezhető (külön kártyaszámmal), és ugyanahhoz a számlához kapcsolódik, amelyikhez a fizikai kártyád is.

(#252) moland007 válasza titkoktudoja (#242) üzenetére


moland007
tag

Köszönöm a választ !
az egyik kártyám már paywave, tehát az erste-nek kellene informatikailag is hozzájárulnia a működéshez

55A83J

(#253) titkoktudoja válasza moland007 (#252) üzenetére


titkoktudoja
tag

ez üzleti döntés, nem IT

(#254) róland válasza titkoktudoja (#253) üzenetére


róland
veterán

T-Mobile féle Samsung Galaxy Note4 már támogatott? (Honlapon csak a Note3-at látom.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#255) titkoktudoja válasza róland (#254) üzenetére


titkoktudoja
tag

próbálkozz vele, mennie kéne

(#256) GazRic válasza titkoktudoja (#255) üzenetére


GazRic
senior tag

Ha mindent sikerült beaktiválnom a telefonon és a supershop-ot is , ütközhetek akadályba még?
Elvileg ma le tudom próbálni nálunk, de szerintem még sose láttak ilyet itt.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#257) hanti válasza róland (#254) üzenetére


hanti
senior tag

Szerintem igen, miután én egy független Note 4- et használok vele hibátlanúl.

(#258) sarkanyolo2 válasza GazRic (#256) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Ha fizetni és supershop pontot is fogsz beváltani akkor annyi lesz, hogy többször kell lehúzni a kártyát, valószínű még nem láttak ilyet, de mondd nekik, hogy mindent ugyanúgy kell csinálni, csak a telefont kell odaérinteni.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#259) róland válasza hanti (#257) üzenetére


róland
veterán

Köszönöm! :R

Az aktiválást is a független Note4-gyel végezted?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#260) GazRic


GazRic
senior tag

Jelentem gyári független S4(i9505)-en simán ment az Supershop tranzakció.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#261) hanti válasza róland (#259) üzenetére


hanti
senior tag

Igen, már többször használtam fizetésre is. :K

(#262) anadroid válasza titkoktudoja (#255) üzenetére


anadroid
senior tag

Kollégáiddal holnap lesz egy hete, hogy küzdünk egy T-s Note 4-en történő élesztéssel, eredménytelenül. A felvett hibajeggyel tegnap pingpongoztunk egyet, szerintük minden rendben (elhiszem, hogy a központi rendszerben úgy tűnik), de a telefonon pár órával az aktiválás indítása után hibára fut. Úgyhogy újranyitották a hibajegyet, ma még semmi sem történt. Eddig a havi mobilnetkeretem közel fele erre a mókára ment el.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#263) titkoktudoja válasza anadroid (#262) üzenetére


titkoktudoja
tag

Ird meg a szamod privatban...
Az aktivalas szinte semmi adatforgalmat nem general, az app letolteset - ha ezt kertek toled - azt nyugodtan megteheted wifin, ahhoz nem kell a mobilnet. Sajnalom, ha nem sikerul, szerencsere 1-2 ilyen eset vokt csak eddig. Root-olva van-e a telefon? Milyen sw verzio? Csinaltal-e esetleg egy full reset-et a telefonon es utana probaltatok-e? Kollegak tudom, hogy megtesznek mindent, gondolom feltettek mar az osszes kerdest..

(#264) anadroid válasza titkoktudoja (#263) üzenetére


anadroid
senior tag

Privát ment

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#265) sutykuru


sutykuru
tag

Tapasztalat v2-3.

Burgerking: Mobiltárcás akció keretén belül, ha veszel bármit akkor kapsz ajcsit mellé. Kicsit bizonytalanok voltak, hogy egy 250-es hambira is érvényes-e az akció, de érvényes.
Supershop kártyás megoldás sajnos még nekik is nagyon új, nem tudnak vele mit kezdeni.

Arról van valakinek infója, hogy a jegy.hu-s lehetőségek mikor bővülnek?

(#266) GazRic


GazRic
senior tag

Supershop vásárlás során a pontokat simán felirták, viszont a hölgy puszta technikai kíváncsiságból meg szerette volna nézni az egyenlegem.

Kártya hibát írt mind a 3x. Mi lehetett a gond?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#267) titkoktudoja válasza sutykuru (#265) üzenetére


titkoktudoja
tag

Burgerben a SuperShop elfogadás (legalábbis a contactless) még nem működik. Nincs még ígéretünk a POS fejlesztőtől, hogy mikor rakják bele.
Jegy.hu-n 23 hely már elvileg fel van készítve, kis időbe telik mire minden apróság (elfogadó készülékek, oktatás stb) lezajlik. Januárban nő a szám mindenképp.

(#268) titkoktudoja válasza GazRic (#266) üzenetére


titkoktudoja
tag

megnéznéd esetleg egy másik helyen is? Melyik terminál volt? A régebbi (ez egy négyzet alakú lap formájú) vagy az újabb, ami olyan mint egy komplett terminál rajta vannak a gombok is).

(#269) GazRic válasza titkoktudoja (#268) üzenetére


GazRic
senior tag

Pontokat már 2x is simán elfogadta, mármint jóváírták Most csak egyenleget akart nézni ... de komplett terminál.

[ Szerkesztve ]

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#270) titkoktudoja válasza GazRic (#269) üzenetére


titkoktudoja
tag

köszi, kipróbáljuk majd. De igazából ugyanaz történik mindkét esetben, a SIM-ről kiolvassák a kártyaszámot. A SIM-en nincs pontegyenleg, oda nem íródik semmi, minden a backend-ben történik.

(#271) GazRic válasza titkoktudoja (#270) üzenetére


GazRic
senior tag

Az nem lehet rosszul tartottam a telefont? Bár nem sok logika lenne benne.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#272) Y4hOO válasza GazRic (#271) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

Olyan paypass terminalnal aminek szegelye van hogyan lehet fizetni? Nem fér oda a telefon és túl nagy a távolság az nfchez, ennek így nem sok ertelme

(#273) GazRic válasza Y4hOO (#272) üzenetére


GazRic
senior tag

Itt le volt szedve minden, szépen hozzá lehet férni ahogy kifordul a vásárló felé. Pont felíráskor nem volt gond, odatettem és 1 másodperc múlva már jött is a papír a hölgynek.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#274) titkoktudoja válasza Y4hOO (#272) üzenetére


titkoktudoja
tag

Szia! Ilyen vannak tipikusan néhány Tescoban talán. Az én emlékem az, hogy a perem azért még 1 cm sincs és 'simán' működik az NFC, plasztik és mobil is.

(#275) Y4hOO válasza titkoktudoja (#274) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

Alle kfc, weestend starbucks és még sorolható. Nem működött az nfc, de tőle 5 méterre a subwayben ahol nem szegelye volt ott gondnelkul ment, plasztikot is csak akkor vette be mikor konkrétan hozzá érintette a terminalhoz

(#276) Y4hOO válasza Y4hOO (#275) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

bar azt bevallom kfc utan a tobbi helyen nem probalkoztam szegelyes terminalnal, mert mar akkor hulyenek neztek mikor telefont akartam odanyomni, foleg mikor nem mukodott, inkabb megkimeltem magam az elmenytol...

(#277) Bigyo13 válasza hunyadymarci (#196) üzenetére


Bigyo13
őstag

Azért mondhatták, hogy jelenleg nincs a Te telefonszámodhoz tartozó NFC-s SIM, mert több különböző HLR típushoz vannak rendelve a telefonszámok!
HLR10
HLR20
HLR30
Dominós Pl. HLR61

Voltam benn én is és a HLR10 -eshez nem érkezett még NFC-s típusú SIM, csak a HLR20 és HLR30 -ashoz regisztrált előfizetésekhez!
A HLR10-es a legrégebbi előfizetési rendszerben van regisztrálva!
Ha adnának a HLR10 -es helyett egy HLR30-ast, akkor azon nem jelentkezne fel a SIM kártya a rendszerbe, mert nem abban a HLR-ben van nyilvántartva!
Remélem nem volt túl bonyolúlt! :)

NFC-s NANO SIM valóban nem érkezett még tudtommal máig sem.
A Dominóshoz (HLR61) sem volt még NFC-s SIM december 13-án Pl. Kecskeméten a Malomban

Samsung Galaxy S3/S5

(#278) sutykuru válasza Bigyo13 (#277) üzenetére


sutykuru
tag

Dominós számból lehet előfizus szám.
Ezek alapján akkor lehet HLR-t váltani.
Kérdés: Nem akar vagy tényleg nem tud adni?

(#279) titkoktudoja válasza Bigyo13 (#277) üzenetére


titkoktudoja
tag

HLR-ről nem akartam beszélni :)
De tény, postpaid-ben létezik 4 féle HLR (10,11,20,30), illetve van ebből 3FF (mikro) és 4FF (nano) verzió (ez utóbbi még nincs az üzletekben).
Prepaid-ben (DOMINO és MIX) pedig van 60,61,62,63.
Emiatt van az, hogy igazából az üzletekben 8 féle SIM-et kell tartani, a Domino még útban az üzletek felé.

DE! Minden típusú postpaid SIM-ből van minden üzletben (nem csak a Telekom üzletekben, hanem a partnereknél is). Szóval ne hagyjátok magatokat lerázni :)

(#280) Bigyo13 válasza titkoktudoja (#279) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi:)
Ezt azért nem értem, mert én ismertem az ügyintéző nőt már évek óta, lehet nem találták akkor meg, de volt valahol, mert sokáig kereste, de csak HLR30-ast talált!

Elnézést, ha valami nem publikust írtam a HLR-el kapcsolatban, de végül is kárt nem tettem :D
De jó látni, hogy valaki mindig itt van :C

Samsung Galaxy S3/S5

(#281) róland válasza titkoktudoja (#279) üzenetére


róland
veterán

Mi is ez a HLR?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#282) Bigyo13 válasza róland (#281) üzenetére


Bigyo13
őstag

Talán ez:
HLR = Home Location Register (Honos helymeghatározó regiszter)

De a lényegét leírtuk már! :)

Samsung Galaxy S3/S5

(#283) titkoktudoja válasza róland (#281) üzenetére


titkoktudoja
tag

A wikipedian elolvashatod... http://en.wikipedia.org/wiki/Network_switching_subsystem#Home_location_register_.28HLR.29

Az, hogy több ilyen van, az a múlt hozadéka. A GSM hajnalán még lassúak voltak a gépek, és a HLR-re való felosztás segített abban, hogy 'gyorsabb' legyen a rendszer, előbb 'találjuk' meg az adott mobilt stb. A mai számítási kapacitások mellett erre már nem igazán volna szükség, de mindezt 'felülírni' nagyon nem egyszerű feladat. Így marad még szerintem jó sokáig ez az örökség :)

(#284) hunyadymarci válasza Bigyo13 (#277) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Köszi, így már értem (anno, pár évvel ezelőtt még tanultunk az egyetemen a HLR-ekről :-), bár ott még azt tanították, hogy logikailag szolgáltatónként egy van, csak fizikailag szokták szétszedni több részre).

Egyébként az Allee-ban mondták, hogy az enyémhez nincsen kártyájuk (régi dominós kártyáról 4 éve váltottam előfizetésesre, az új SIM kártya alapján a 20-as HLR-ben vagyok).

[ Szerkesztve ]

(#285) sulu1701


sulu1701
aktív tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék van valakinek friss infója, hogy az SIII - ra mikor lesz megoldás?

Tegnap szó nélkül kaptam új SIM-et ezen fizetési megoldás használatára, holott megkérdezték milyen készülékekkel használnám.

Köszönöm előre is

(#286) kenumark


kenumark
újonc

Kedves Illetékes!

Sajnos nekem a Mobiltárca forródróton is azt mondák,hogy nincsen Dominos sim még sehol sem és az üzletben sem tudtak adni. Hol tudnám mégis beszerezni Budapesten. Csak ezért nem szívesen lennék előfizetéses ha megoldható. Csak mert olvastam az egyik kommentbe,hogy már beszerezhető a kártya. Köszönöm :)

(#287) lao


lao
tag

Egy kis tapasztalat ,20fizetésböl 9 elutasítva.Vólt amikor csak a 2.-3. próbálkozásra fogadta el.Amit viszont szeretnék be állítani ,sikeres fizetésnél valamilyen hangjelzés (samu S4).Ezt valahol belehet állítani? mert nekem nem sikerült sehol.

[ Szerkesztve ]

csgo jarokeret 37.221.209.104:27164 ----örök windows biteskedjék az androidos iPhonodon----

(#288) moland007


moland007
tag

Szombathely interspar kettőből kétszer sikerült a pontfelírás.
Spar kártya engedelyzve (zöld) program pin kóddal védve (ezt hol lehet kikapcsolni ?)
mindig el kell indítanom a programot vagy a háttérben fut és 'érzi' ha tranzakció készül ?

Mobil : LG G2 <-- szerkesztés oka

[ Szerkesztve ]

55A83J

(#289) asturel


asturel
őstag

5.0-ra fel se lehet rakni az appot? (Shared lib-et hianyol /INSTALL_FAILED_MISSING_SHARED_LIBRARY/, mint mikor pl. nincs gapps es maps api-t hasznalna az app)

[ Szerkesztve ]

(#290) GazRic


GazRic
senior tag

Ma 2x is hibás kártya Supershop felirásakor. Ez most mát álltalános.
Nem lehet megnézni valahol mi volt pontosan a hiba? Igy kicsit gáz.

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#291) feenty


feenty
aktív tag

HTC One M7 -re Android 5.0.1.-el nem tudom feltelepíteni az alkalmazást mert a play store szerint nem kompatibilis a készülékkel. Valakinek van valami ötlete?

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#292) asturel válasza feenty (#291) üzenetére


asturel
őstag

Stock rom? Valszeg akkor mar ott sincs SIMalliance Open Mobile library (ezt api-t hasznalja a mobiltarca a Secure Element eleresehez tobbek kozott -- ami sok keszuleken nincs jelen, mivel nem resze az aosp androidnak). Fajlkezelobol meg tudod nezni, hogy van -e ilyen: /system/framework/org.simalliance.openmobileapi.jar (amugy pl. cyanogenmodban abszolut nincs tamogatva -- igy gondolom pl ott is kiesik az 1+1)

(#293) titkoktudoja válasza GazRic (#290) üzenetére


titkoktudoja
tag

Kene telefonszam, kartyaszam, pontos helyszin, idopont

(#294) feenty válasza asturel (#292) üzenetére


feenty
aktív tag

Köszi a tippet, de azóta megbosszantottam magam és visszamentem egy android verzióval lentebb.
Ott is voltak döccenők, de hála az ügyfélszolgálatnak, megoldódott.
Egyébként egy HTC M7 GPE rom volt az. Előkutatom majd a telepítőjét és kiváncsiságból megnézem van-e benne simalliance.

szerk.:
titkoktudoja: Mint írtam megoldódott, de azért köszönöm szépen neked is!

[ Szerkesztve ]

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#295) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
LG g2-re 5.0 alatt, fel lehet valahogyan heggeszteni az appot?

(#296) feenty válasza asturel (#292) üzenetére


feenty
aktív tag

igazad volt, hiányzott belőle a simalliance-os cucc :)

" everything that has a begining, has an end " ... E65 > Kaiser > Diamond> Raphael > Dream > Hero > Bravo > Vision > Ace > Pyramid > Endeavor > M7 > Hima > 10 > U11 > ? :) :D

(#297) kisninja


kisninja
őstag

Sziasztok not3 al megy ?
Másik ha jól értesültem hogy menjen az otp évi 4000ft kér a szolgáltatásért.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#298) róland válasza kisninja (#297) üzenetére


róland
veterán

A virtuális bankkártya éves díja az a 4000,-Ft. (Ha megnézed bármely banknál hasonló árat kérnek bármely bankkártyáért.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#299) sarkanyolo2 válasza kisninja (#297) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Note 3-al mennie kellene.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#300) Bigyo13 válasza róland (#298) üzenetére


Bigyo13
őstag

Hírdetmény a MasterCard Mobil PayPass kártya
2014.11.24-től

* Az OTP Bank az akció keretén belül a kártya éves díját nem számítja fel! (3.990,- Ft)
Az Akciót a bank visszavonásig, de legkésőbb 2015. november 01. napjáig megkötött szerződésekre biztosítja!

Samsung Galaxy S3/S5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.