Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Y4hOO


Y4hOO
csendes tag

valaki tudna írni nekem pls egy elérhetőséget ahol tudnak mobiltárcával kapcsolatban segíteni? tmobile üzletbe ezzel be sem mennék mert úgysem tudnak

(#152) Bigyo13 válasza Y4hOO (#151) üzenetére


Bigyo13
őstag

Telefonszam van de ott is össze vissza beszélnek!:) a csajok nincsenek képben mert azt mondtak azért nem tudom leszedni az alkalmazast mert wifin probalom és nem mobilnettel!:D amugy 0680470025 a közvetlen mobiltarca ügyfélszolgalat, ahol nem tudnak arrol sem hogy az S3 -ra visszavontak a szoftot!:)

Samsung Galaxy S3/S5

(#153) MrPetya19 válasza Bigyo13 (#152) üzenetére


MrPetya19
addikt

Nyugi. Nem csak te vársz támogatásra.
Egyébként van virtuális kártyád is már?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#154) K90 válasza Bigyo13 (#150) üzenetére


K90
csendes tag

Olvasd végig a threadet legközelebb.
[tessék]

(#155) Bigyo13 válasza K90 (#154) üzenetére


Bigyo13
őstag

Köszi :U
Mobilról voltam.. alig látok ott valamit :()

(#153) MrPetya19:
Volt már Supershop és OTP is igen! Most megint nincs, azért szeretnék igényelni! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3/S5

(#156) Y4hOO


Y4hOO
csendes tag

a következő választ kaptam egyelőre:

"Az OTP elvileg 10 napig probalkozik a letoltessel. Ha megadja a szamat, akkor megkerdezem, hogy milyen statuszban van a kartya, kell-e ujraigenyelni v eleg csak varni."

majd jelzek, nagyon segítőkész, éjfél után is 3 percen belül kaptam választ, nem semmi! :)

(#157) Y4hOO válasza Y4hOO (#156) üzenetére


Y4hOO
csendes tag

"Az OTP a kibocsátáskor azt tapasztalta, hogy nem MobilTárcaképes a készüléked, így a sikertelenség miatt visszavonta a kibocsátást. Nem fognak újrapróbálkozni, újra meg kell igényelned a kártyát. Most már viszont 1 nap alatt kibocsátásra kerülnek a kártyák."

(#158) titkoktudoja válasza mumk1 (#96) üzenetére


titkoktudoja
tag

Ha már 'Minden titkok tudójaként' lettem aposztrofálva, akkor ideje egy hosszabb postnak, csak hogy tisztába tegyük a dolgokat és eloszlassunk néhány tévhitet. Hamarosan jelentkezem.

(#159) odrif válasza titkoktudoja (#158) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Várjuk :R

20 éve a Prohardveren

(#160) mumk1 válasza titkoktudoja (#158) üzenetére


mumk1
addikt

Aki eltünteti a felkiáltójeleket... :))

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#161) titkoktudoja


titkoktudoja
tag

Sziasztok!

Így egy héttel az indulás után ideje néhány dolgot rendberakni MobilTárca ügyben.
Rólam annyit, hogy az üzleti felelőse vagyok a Telekomban, nem a fejlesztője, de hiszem, hogy szinte mindenre tudom a választ.

Szóval… mi kell a szolgáltatáshoz?

1. MobilTárca-képes telefon
A legegyszerűbb definíció, hogy az a készülék, ami rajta van a ‘listán’. A hivatalos lista a http://telekom.hu/mobiltarca oldalon található.
Na de miért csak ennyi és miért nem azt mondjuk, hogy NFC-képes? Nem minden NFC-képes telefon MobilTárca-képes. Ugyanis az NFC chip mellett szükséges még egy olyan hw elem (illetve készülék oldalon fw elem), ami biztosítja az NFC-chip és a SIM-kártya közötti kommunikációt. Ennek a szabványnak egyébként a neve Single-Wire Protocol.
Miért Telekomos?
Azért, mert a fw azon része, amely támogatja ezt a kommunikációt sajnos nem vagy nem mindig kerül bele az ún open-market eszközök fw-ébe. Ezért sajnos a legtöbb esetben nem tudjuk támogatni ezeket a független készülékeket. Nem arról van szó, hogy nem akarjuk, hanem arról, hogy nem tudjuk.
Pl a Nexus telefonok egy ideje nem támogatnak semmilyen Secure Elementet (később), csak felhő alapú megoldásokat, ezért nincs bennük ez a komponens.

Miért csak Android?
A BB és Windows Mobile platform alapvetően hw szempontból képes a szolgáltatásra (nem akarom propagálni, BB blogon megírták, hogy hogyan). Maga a UI elkészítése erre a két platformra – és nem is az egyszeri fejlesztési költség, hanem a követés és a folyamatos fejlesztés – egyelőre nem indokolja üzletileg a fejlesztést. Előbb-utóbb úgyis el fog készülni, de most az Androidos tábor örülhet első körben. Az iOS érdekes kérdés, hiszen az új készülékek már rendelkeznek NFC-chippel. Mindemellett azt is sejtjük, hogy az SWP is benne van a készülékben, csak a jelenlegi iOS-ben nem engedélyezett a használata. Hogy mikor lesz itt MobilTárca? Majd, ha az Apple engedi. Sajnos olyan erősek, hogy itt nem nagyon van mit tenni.

Van-e ‘bővebb’ támogatási lista?
Igen, van. Az azon szereplő készülékeken jó eséllyel működik a szolgálatatás, tehát aktiválható az alkalmazás és jó eséllyel a teljesen szabványos bankkártya. Viszont a SuperShop és InterTicket egyelőre olyan egyedi megoldások, amelyeket mindenképp tesztelnünk kell. Ahogy ezek tesztjei is befejeződnek egy-egy készüléken, akkor azokat is a ‘hivatalos’ listára fogjuk tenni. Ezért fordulhat elő egyébként a Play-ből olyan telefonra is letölthető az app, ami nincs rajta a hivatalos listán. Ezeket meg lehet próbálni, de – egyelőre – garanciát nem tudunk vállalni a működésre.

2. MobilTárca-képes SIM
Miért nem NFC-s SIM? Mert a SIM-en sem antenna, sem NFC chip nincs. A SIM-en egy Secure Element-nek nevezett biztonságos ‘tároló’ van, ahol elkülönítetten lehet létrehozni kis ‘lakásokat’, ahová beköltözhetnek alkalmazások és kártya-adatok. Gyakorlatilag egy biztonságos hw környezet, amiben magában fut mondjuk a MasterCard fizető alkalmazás, és egyben tárolja is a kibocsátók által perszonalizált kártyát.
A SIM-en – ha nem is korlátlan – de nagyon sok virtuális kártya elfér egymás mellett, szeretném néhány éven belül megérni, hogy azért kell újabb SIM-csere kampányt indítanunk, mert nincs elég hely a szolgáltatásoknak ☺

3. MobilTárca alkalmazás
Letölthető a Play-ből. Amire nem engedi letölteni, azt nem támogatjuk. Jelenleg a legnagyobb fejtörést az S3 okozza. Ebből nagyon sok készülék van kint, van is olyan lab verziójú fw rá, ami támogatja, de sajnos a Samsung ezt nem tette még elérhetővé, mert még talált benne hibákat. Igyekszünk őket push-olni, hogy legyen meg minél előbb a frissítés.

4. Mobil internet előfizetés
Volt, akinek ez fájt, de szerencsére kevés panasz érkezett. A SIM-re való telepítés során nem használhatunk publikus internetet. Egyrészt nem biztonságos a csatorna, másrészt úgy képzeljétek el, mintha port forwarding nélkül szeretnénk külső hálózatból mondjuk a céges hálóra bejelentkezni. Nem fog menni.
Az alkalmazás letöltése természetesen mehet wifin, de az alkalmazás aktiválása és a kártyák letöltése csak mobilinterneten tud megtörténni. Ma már gyakorlatilag nem adunk el készüléket anélkül, hogy ne adnánk hozzá internetet is. Ráadásul az adatmennyiség néhány 10 kbyte max.

5. MobilTárca szolgáltatás
Amikor első alkalommal elindul az alkalmazás, akkor egy varázsló segítségével egy aktiválás történik meg. Ennek során a számlázási rendszerben felszerelésre kerül egy ingyenes szolgáltatás (MobilTárca), valamint jó néhány belső rendszerben (ezt nem fogom részletezni) szintén megtörténik a szolgáltatás regisztrációja, és ami fontos, hogy összerendelésre kerül a SIM-kártya és a konkrét készülék. Az aktiválás során ellenőrzésre kerül, hogy alkalmas-e a SIM, alkalmas-e a készülék, van-e mobilinternet, illetve, hogy van-e joga az ügyfélnek a szolgáltatás felszerelésére. Az üzleti előfizetéssel rendelkező ügyfelek esetén általában még ingyenes szolgáltatások felszerelésére sincs joguk, azt előzetesen egy Telemátrix rendszerben az adott cég kapcsolattartójának engedélyeznie kell. Az ügyfélszolgálat tud segíteni ez utóbbi esetben.

És akkor az elérhető szolgáltatásokkal kapcsolatban. Mindegyik előfeltétele a sikeresen regisztrált alkalmazás. Ez azt jelenti, hogy ‘beenged’ az app miután kiírta, hogy sikeres volt az aktiválás és láthatóvá válnak az elérhető szolgáltatások.

OTP Bank
OTP-nél minden lakossági betéti számlához igényelhető a Mobil PayPass bankkártya, OTP Direkten keresztül vagy a bankfiókokban. Az OTP Direkten keresztüli igényléskor real-time ellenőrzik a MobilTárca-képességet és csak akkor lesz sikeres az igénylés, ha előtte sikeres volt az aktiválás. Az első kártyák tegnap lettek kibocsátva, most már alapvetően az igénylést követő (banki) napon megérkezik a kártya a telefonra. Az OTP 10 napon át próbálkozik a letöltéssel (pl. ha ki volt kapcsolva a készülék), és 10 nap után végleg sikertelen lesz a letöltés, és már csak új igényléssel lehet kártyához jutni.

Némi info itt: https://www.otpbank.hu/portal/mobile/NFC

SuperShop
Ha már van meglévő plasztik SuperShop kártyátok, akkor azt be kell regisztrálni a SuperShop oldalán, és ezután igényelni a kártyát az oldalukon a bejelentkezés után. Itt is igaz, hogy van ellenőrzés, csak akkor indítják el a kártya kibocsátást, ha korábban sikeresen aktiváltátok az alkamazást. Itt az igénylést követően kb 20-30 perc után meg kell érkezzen a kártya.
Ha még nem voltatok SuperShop ügyfelek és teljesen új igénylést adtok le, akkor nem azonnali a kibocsátás, még történik egy adategyeztetés és csak másnap érkezik meg a kártya.

Némi info itt: https://www.supershop.hu/mi-a-supershop-kartya/kartyatipusok/mi-a-supershop-nfc-kartya/

Jegy.hu
Egyelőre 8, de hamarosan 23 helyen lesz elérhető a jegy letöltés és ellenőrzés. Itt is real-time ellenőrzés van a telefonszám megadása után, tehát csak akkor engedi a rendszer a kibocsátást, ha az ügyfél MobilTárca-képes.
Az első jegy letöltése hosszadalmas lehet, ugyanis nem csak maga a jegy hanem a komplett jegy.hu alkalmazás SIM oldali része is települ, majd ezt követően a jegy. Az újabb jegyek már viszonylag tempósan meg is érkeznek majd.

Némi info itt: http://jegy.hu/mobiltarca

Induláskor mindhárom szolgáltatáshoz indítottunk promóciót is:

http://burgerking.hu/cikkek/friss-hirek/fizess-mobiltarcaval-a-burger-king-ettermekben-es-valassz-ajandekot

https://www.supershop.hu/akciok-hirek/2014-12-03/eljott-a-mobilhasznalat-uj-korszaka/

http://www.jegy.hu/mobiltarca

Remélem ez így kezdetnek kielégítő.

(#162) róland válasza titkoktudoja (#161) üzenetére


róland
veterán

Köszönjük az ismertetőt! (Moderátoroknak: Mehetne topindító összefoglalónak.)

Egy kérdés: Note4 mikor lesz támogatott?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#163) titkoktudoja válasza róland (#162) üzenetére


titkoktudoja
tag

szerintem próbáld ki :)

(#164) Sofian válasza titkoktudoja (#161) üzenetére


Sofian
őstag

Felmerült anno a teljesen szoftveres implementáció? Hasonlóan mint a Google Walletnél, amikor 2 kártyát használnak a fizetéshez. (1 virtuális + a te rendes kártyád) Csak kíváncsiság...

(#165) titkoktudoja válasza Sofian (#164) üzenetére


titkoktudoja
tag

A teljesen szoftveres implementáció 'becsületes' neve HCE (Host Card Emulation). 2013-ban a KitKat-tel jelent meg. Akkor mi már régen a fejlesztés közepén voltunk. A SIM alapú megoldásnak több előnye van ehhez képest, egyelőre nem tervezzük a HCE bevezetését. Egyébként jelenleg a Google Wallet befejezi a mostani működését (valószínűleg az Apple Pay mintájára fognak majd előjönni valamivel).

A megoldásról a SIM Alliance summázott véleménye a következő:

"SIMalliance contends that while HCE is good for the NFC ecosystem as a whole (increasing end-user familiarity with NFC through additional services, driving adoption and encouraging new developers into the ecosystem), the technology remains immature, unstandardised and, relative to SE-based deployments, vulnerable to malicious attack.

Given HCE's current and anticipated limitations, SIMalliance considered HCE to be best utilised in use cases where stringent security requirements, optimal transaction speeds and always-available functionality are not mandatory.“

(#166) Sofian válasza titkoktudoja (#165) üzenetére


Sofian
őstag

Köszi... :R

Viszont akkor legalább mostantól kérés nélkül minden NFC-s telefont vásárló ilyen SIM-et fog kapni legalább? Illetve készülékcserénél is felajánlják? Mert sajnos maguktól kevesen érdeklődnek/tudnak ezekről. Az early adopterek meg nem egy népes csoport nálunk.

(#167) titkoktudoja válasza Sofian (#166) üzenetére


titkoktudoja
tag

A kitalált folyamat szerint minden olyan készülékhez, ami MobilTárca-képes, kérés nélkül ilyen SIM-et kellene kapnia minden ügyfélnek. Reméljük ez így is működik :)

(#168) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Voltam bent T-be, és cserélték a sim kártyámat, de van egy gyanúm hogy véletlenül nem mobiltárcásat adtak. Nektek hogy néz ki külsőre a nano verzió?

Enyém így néz ki: [link]

sutykuru Köszi, akkor nem az... Megyek vissza :)

[ Szerkesztve ]

(#169) sutykuru válasza hkari (#168) üzenetére


sutykuru
tag

Nekem a hátán is szerepel, hogy NFC [SIM xxx NFC xxx xx]

(#170) mumk1 válasza hkari (#168) üzenetére


mumk1
addikt

Tudtommal a mobiltárcás SIM változatból még nincs is nano méret forgalomba, úgy vágják ki a micro-ból.

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#171) sutykuru válasza mumk1 (#170) üzenetére


sutykuru
tag

Kitörőst adtak nekem, de előfizus vagyok.

(#172) mumk1 válasza sutykuru (#171) üzenetére


mumk1
addikt

Én kettőt cseréltem eddig, ráadásul két külön üzletben és mindkét helyen ott vágták ki micro-ból.
Akkor ezek szerint csak nekem nem jutott. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#173) SZATA válasza titkoktudoja (#167) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi az összefoglalót, sok kérdést felvetett, de többet megválaszolt. :)

Ez üzleti előfizetésnél is így van? (Nagy cég.)

(#174) titkoktudoja válasza hkari (#168) üzenetére


titkoktudoja
tag

A jo SIM-re ra van irva, hogy MOBILTÁRCA-KÉPES SIM es a szama ugy kezdodik, hogy 89363040xxxxxx.
Nano SIM (4FF) meg nincs az uzletekben, de ki kehet vagni es mukodik rendesen.

(#175) MrPetya19 válasza titkoktudoja (#174) üzenetére


MrPetya19
addikt

Csak az nem a legjobb. ( a nano vákonyabb, mint a micro és mini)

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#176) róland


róland
veterán

Samsung galaxy SIII tájékoztatás a Samsung Magyarország Ügyfélszolgálatától:

"... szeretnénk tájékoztatni, hogy válasz érkezett illetékes technikusainktól. A Mobil Tálca alkalmazás jóváhagyási folyamata elindult, azonban pontos véglegesítési dátummal nem rendelkezünk az S3-as terméken való megjelenésével kapcsolatosan. Amint pontos válasz érkezik a megjelenésével kapcsolatosan, nagyon szívesen tájékoztatjuk."

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#177) mumk1 válasza MrPetya19 (#175) üzenetére


mumk1
addikt

Vagy pont hogy jobb. :D
Tavasszal jól megjártam az M8-al.
Akkor még csak az iPhone használt nano méretet és a ONE M8-at se forgalmazták még itthon.
Bementem a T-hez, szó nélkül kicserélték a micrót nanóra és legnagyobb meglepetésre nem talált hálózatot a gépeszet. Majd két másik kártyával sem....
A megoldás a micro kivágása volt, azzal tökéletesen működött, úgy hogy én azóta a vágottra esküszöm. :DDD

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#178) zizizi válasza titkoktudoja (#165) üzenetére


zizizi
csendes tag

Nem értetted félre a Google Wallet vége dolgot?
https://support.google.com/wallet/business/answer/6107573?hl=en
Itt azt mondják egyebek mellett a Tap&Pay sem érintett, az továbbra is megmarad.
Ha másra gondolsz kérlek pontosíts. Köszi.

(#179) titkoktudoja válasza zizizi (#178) üzenetére


titkoktudoja
tag

Igazad van, erre gondoltam:

http://www.androidauthority.com/google-wallet-api-digital-products-567180/

Illetve arra, hogy mar csak cloud-based HCE-t tamogatnak, SE alaput nem

(#180) sarkanyolo2 válasza SZATA (#173) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Üzletinél az ügyfélszolgálat aktiválja rá az adott előfizetésre a mobiltárcát, csak fel kell hívni a dedikált supportot.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#181) SZATA válasza sarkanyolo2 (#180) üzenetére


SZATA
senior tag

Köszi!
Ez mindenkinél működik, vagy a cég letilthatja, hogy az ő előfizetésénél a dolgozók ne tudják ezt aktiváltatni?

(#182) sarkanyolo2 válasza SZATA (#181) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Betelefonálsz és felvesszük, nem mondtak eddig megkötést én úgy tudom.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#183) SZATA válasza sarkanyolo2 (#182) üzenetére


SZATA
senior tag

Így legyen!
Már csak az kell, hogy megjöjjön a telefon, mobiltárca képessé nyilvánítsák, szerezzek ilyen SIM-et, és már telefonálok is. ;)

(#184) Yeeger válasza titkoktudoja (#163) üzenetére


Yeeger
csendes tag

Hello,
Kipróbáltam egy független note 4-el, de sajnos sárga felkiáltójel az eredmény.
Csak a T-s fw-el megy?
Köszi

(#185) sarkanyolo2 válasza Yeeger (#184) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Hivatalosan igen, ezt is közvetítjük, de páran jelezték már ennek az ellentettjét.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#186) hanti válasza Yeeger (#184) üzenetére


hanti
senior tag

SM N910CXEH nálam tökéletesen működik, tegnap már ki is próbáltam. :K

(#187) titkoktudoja válasza Yeeger (#184) üzenetére


titkoktudoja
tag

Küldd el a számod privátban, ránézek.

(#188) hanti válasza titkoktudoja (#161) üzenetére


hanti
senior tag

Ezt a szösszenetet nem ártana ha minden ügyfeles megkapná, mert nem igazán vannak képben. A csodálkozás, az elmegyek megkérdezem a főnököt és akkor ketten csodálkozás a jellemző, majd hozom az NFC-s SIM-et ami természetesen nem jó. Ha az ügyfél tájékozott az sem mindig segít, mert a jól nevelt ügyfeles nem hiszi el hogy az ügyfél tájékozottabb mint Ő. Nekem negyedszerre sikerült beszerezni a megfelelő SIM kártyát.

(#189) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Végre szereztem egy jó SIM kártyát, be is aktiváltam egy S4-be, aztán beraktam a Lumiába. Jött egy sms, hogy nem kompatibilis a telefonom a mobiltárcával. Ezzel nem kell foglalkoznom gondolom. Supershop kártyát meg tudtam rendelni, az OTP-t nem, mert csak hétköznap lehet.

Kíváncsi leszek menni fog-e.

(#190) titkoktudoja válasza hkari (#189) üzenetére


titkoktudoja
tag

Ez igy nem lesz jo. Nem eleg az aktivalas, a kartyaletoltest is kompatibilis keszulekben kell elvegezni. A kartyakibocsataskor is van ellenorzes, hogy megfelelelo-e a SIM es a keszulek, igy hibara fog futni.

(#191) hkari válasza titkoktudoja (#190) üzenetére


hkari
őstag

Rendben köszi, akkor majd még visszakérem :)

(#192) sutykuru


sutykuru
tag

Supershop tapaszalat:
2 Spar egyik pénztáros se tudta, hogy mit szeretnék a telómmal, de aztán minden ment simán.

(#193) titkoktudoja válasza sutykuru (#192) üzenetére


titkoktudoja
tag

Igen, nem nagyon tudjak hovatenni a dolgot :)
Az edukacionak nem csak ugyfeloldalon van letjogosultsaga.

(#194) titkoktudoja válasza hanti (#188) üzenetére


titkoktudoja
tag

Minden ertekesito megkap mindig minden informaciot. Hogy vedjem oket, kb 1000 termekkel es szolgaltatassal kell kepben lenniuk, ugye a Telekom nem csak mobilt, de vezetekes telefont, kabel- es muholdas tevet, internetet na meg energiat is szolgaltat. Ok is egyre jobban kepben lesznek, ahogy egyre tobben hasznaljak majd a szolgaltatast.

(#195) sutykuru válasza titkoktudoja (#193) üzenetére


sutykuru
tag

Úri huncutság még ez a mobiltárca, alig ismerik sajnos és a résztvevő partnerek se promózzák eléggé.

(#196) hunyadymarci válasza hanti (#188) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Én ma próbáltam SIM-et cserélni mobiltárcásra, de azt mondták az üzletben a telefonszámom elkérése után, hogy nincsen az én jelenlegi SIM kártyámmal kompatibilis kártyájuk, mert csak valami másmilyet kaptak...
Akkor ez végül nem is a mobiltárcás, hanem valamilyen másik SIM volt? Vagy van mobiltárcás SIM-ből is többféle, és nem mindegy, hogy eddig milyet használtam?

(#197) sarkanyolo2 válasza hunyadymarci (#196) üzenetére


sarkanyolo2
őstag

Van mobiltárcás, meg sima sim. Van micro, meg nano mobiltárcás sim is, ha nano kellene neked, akkor lehet arra értették, mert nem nagyon van még ilyen az üzletekben.

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶ /LG OLED55A13LA / Kanto YU6

(#198) ImpersonatoR

Most ez az egesz mire jo ? Miben jobb mint egy paypas os bankartya ? Annyi hogy a telefonommal tudok fizetni nem a kartyaval ? Vagy mukodik 5000 ft felett is vagy mi benne a next gen ?

(#199) hunyadymarci válasza sarkanyolo2 (#197) üzenetére


hunyadymarci
csendes tag

Nem, sima SIM-em van.

(#200) róland válasza ImpersonatoR (#198) üzenetére


róland
veterán

Mondjuk talán arra, hogy nem kell plusz kártyát tartanod a pénztárcádban. (Ma meg szinte mindig mindenkinél ott a mobiltelefonja.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.