Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78951) synar válasza Visormail (#78949) üzenetére


synar
őstag

Én ezt az ablakfóliát vettem néhány éve otthonra, átmeneti megoldásnak. Elég sötét, olyan mintha napszemüvegben lennék a szobában, főleg borult időben, kb. 60-70% fényt enged át. Déli ablakaim vannak és nyáron nagyon meleg tudott lenni a panelban, de azóta tovább léptem ablakcsere, redőny és légkondi irányba.

[ Szerkesztve ]

(#78952) Matthew válasza mimey (#78948) üzenetére


Matthew
senior tag

:D
Ok, akkor biztos jó, megrendelem. :)

(#78953) beg válasza Ádám16 (#78934) üzenetére


beg
veterán

Nem tudom mennyire szólok későn, de ITT most csak 9.99

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78954) Ádám16 válasza beg (#78953) üzenetére


Ádám16
addikt

Még időben, mert otthon maradt a bankkártyám, úgyhogy újból :R

(#78955) Visormail válasza synar (#78951) üzenetére


Visormail
addikt

Fehér redőny és légkondi itt is van, mondjuk ablakcsere az nincs. Viszont nagyon utálom, hogy egész nyáron lehúzott redőnnyel töksötét van, tehát villanyfénynél kell mindig lenni. Ki akarom próbálni, ahhoz képest milyen egy ilyennel. Ebayen sokféle színben is van, de nem tudom az mit számít.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#78956) DeFranco válasza Visormail (#78955) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi ezért vettünk légkondit, hogy ne kelljen vakoskodni...

(#78957) Visormail válasza DeFranco (#78956) üzenetére


Visormail
addikt

Attól még tűzi a nap az ablakot, az sajnos régi és nagyon melegszik.
Meg a fény is hatalmas, de a függöny se jó, amelyik vékony azon keresztül is a szemembe süt, amelyik vastag azzal már túl sötét van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#78958) dugesz77 válasza Visormail (#78957) üzenetére


dugesz77
őstag

Naphálóra keress rá.

(#78959) kmarci25 válasza Visormail (#78957) üzenetére


kmarci25
veterán

Vagy hővédő fóliát vegyél. Az leszedi a hő nagyrészét, de a fényből azért hagy bőven. Nálam az irodában van, ott hatásos.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#78960) mobilizmo válasza Visormail (#78957) üzenetére


mobilizmo
addikt

Hát mi egy valag pénzt rááldoztunk tavaly, de túl sok hatása nem volt. Ráadásul a cég alkalmazott aki felrakta még szét is barmolta a szép ablakainkat. Minden lóf@szról írnak ugyanis a weblapon, hogy milyen baromi jó ez (még videó is van), csak arról felejtenek el tájékoztatni, hogy kiszedik a szép gyári ablakkeretszínű szigetelő szilikont és valami iszonyatosan gány kivitelezésben víztisztát raknak vissza. Szóval én nem ajánlom.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#78961) w.miki válasza kmarci25 (#78959) üzenetére


w.miki
veterán

UV visszaverő fóliát szoktak ajánlani, ha nem akar sötétítést.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#78962) cadtamas


cadtamas
tag

A fóliával kapcsolatban azért annyit megjegyeznék, hogy az télen is csökkenti a benapozás mértékét, ami meglátszik majd a fűtésszámlán is.

Ha megoldható az árnyékolást érdemes inkább választani.

[ Szerkesztve ]

(#78963) Skillet


Skillet
addikt

sziasztok
távolságmérő ismét. segítség kellene!
KXL-E40
pontos infó kellene azoktól, akiknek ilyen van.
az enyém -bútoron belül- rosszul mér. küldenek helyette másikat, vagy visszakapom a pénzt.
csak akkor kérek másikat, ha van esély rá, hogy az rendesen mér.
a feladat a következő... bútoron belül kellene, hogy pontosan mérjen.
pl egy 80cm széles bútor, belül 764mm kellene legyen, ha 18mm-es lapvastagsággal számolunk.
akinek ilyen kütyüje van, segítsen, mérjen párat bútorokon belül.
köszönöm előre is. megkönnyítené a döntést :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78964) zoltan6 válasza Skillet (#78963) üzenetére


zoltan6
őstag

Ezek nem erre valók,nekem a lidlis van,de eszembe nem jutna milliméterezni vele,arra legjobb a mérőszalag,ez inkább építkezésre,felújításra való.Ki tudod vele számolni például mennyi anyag kell a házra,tapéta,festék,járólap,gipszkarton,stb,meg kiszámolhatod vele például egy szoba négyzetméterét,stb

(#78965) Skillet válasza zoltan6 (#78964) üzenetére


Skillet
addikt

de :K ha fém, fal, csempe van megcélozva, mm pontos :B több méteren is.
szóval de, lehetnek ezek mm pontosak, csak a bútorlap valamiért kifog rajta.
a drágább kütyük (makita, bosch) tudják bútoron belül is a mm-es pontosságot.
ha ez nem, akkor veszek valami komolyabbat, mert szükségem van rá.
szóval... várom az észrevételeket azoktól, akiknek van ilyen.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78966) anorche1 válasza Skillet (#78965) üzenetére


anorche1
őstag

És ha a bútorlapra rátennél valamilyen vékony anyagot, pl. egy papírlapot?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#78967) MADcat válasza beg (#78953) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Nekem már késő, pusszantalak... :DDD

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#78968) beg válasza MADcat (#78967) üzenetére


beg
veterán

Tudtam én, hogy így le fogják akciózni? Hát tudtam én? :D

Mellesleg ennyiért vettem én is egyet.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#78969) fery02


fery02
addikt

Ismer valaki olyan minőségi fali töltőt, amin minimum 2 db USB port van és ezekből legalább az egyik csak maximum 1 Amperrel tud tölteni?

Értem én, hogy türelmetlenek az emberek és az akkuk élettartamával sem foglalkoznak, de én még tartanék igényt az olyanra, hogy ha nem sürgős, inkább lassabban tölteném a telefonomat. :)

[ Szerkesztve ]

(#78970) Sanki válasza fery02 (#78969) üzenetére


Sanki
addikt

Esetleg ez?
Ugreen 5V3.4A Universal USB Charger Travel Wall Charger Adapter Portable EU UK Plug Smart Mobile Phone Charger for iPhone Tablet
http://s.aliexpress.com/imamMbuM
(from AliExpress Android)

(#78971) trebrona válasza fery02 (#78969) üzenetére


trebrona
nagyúr

Pl: Ugreen

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#78972) anorche1 válasza beg (#78953) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R

Rendeltem mellé egy ilyen gyro focus toy -t, mert csak :DD

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#78973) ztibor válasza fery02 (#78969) üzenetére


ztibor
senior tag

Ez türelmetlenség lenne? Én azt hittem megbízhatok a telefonomba épített elekronikában, hogy optimálisan fog tölteni.
valamint azalatt a 1,5-3 év alatt míg tönkremehet egy akksi, kb úgyis lecseréled a telefont, de ha nem, akkor kb 5-10$-ért kapsz hozzá akksit :-)

(#78974) vacs válasza ztibor (#78973) üzenetére


vacs
veterán

fery02 nincs tisztában azzal, hogy a telefonban lévő elektronika szabályozza a töltést!

Egy egyszerű példa:
Az én Nexus 5 telefonomhoz gyárilag 1,2 Amperes töltő járt.
Van itthon Blitzwolf 2,4 amperes töltőfej és hozzá kábel, de ha ezzel töltöm a telefont, akkor is csak max 1,2 ampert vesz fel, de inkább kevesebbet! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#78975) DeFranco válasza vacs (#78974) üzenetére


DeFranco
nagyúr

es az elektronikat az akku elettartamara tekintettel allitjak be meg epitik be, nem az eladhatosagra meg a maretingertekre tekintettel? amikor az ma-s teszteknel is kulon kiternek erre?

(#78976) baandii


baandii
senior tag

hellosztok,

tv hátuljára tehető változtatható színű led szalagot keresnék. a lényeg hogy telóról lehessen vezérelni és usb-ről működjön.
tudnátok ajánlani vmit? nem nagyon vagyok jártas a témában...

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#78977) Kernel válasza DeFranco (#78975) üzenetére


Kernel
nagyúr

Azért a fizikát még mindig nem lehet megdugni, vagyis nem állíthat be akkora áramot, ami túlmelegedést, tüzet okozna. A hőfokot egyébként is mérik töltés vagy használat közben. Ha túlmelegszik, leáll a töltés. Ezt a cellába integrált védelem is figyeli, valamint a töltésszabályzó felé is jelez az akkuban lévő termisztor. (Kettős biztosítás.) Ha túl nagy lenne a töltőáram, folyton leállna a töltés.

Aki nagyon kímélni akarja, rádughatja PC-portra, arról csak 500 mA-t vesz fel legfeljebb: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#78978) cadtamas válasza Skillet (#78963) üzenetére


cadtamas
tag

KXL-40 lézeres távolságmérő.
Bútoron belül max.~2m nincs eltérés. A mérőszalaggal is ennyit mérek (nyilván századokat nem tudok ellenőrizni)
20m -es távnál van tizedes pontatlanság, de nem tudom, hogy ez téved, vagy a bosch távolságmérő.

(#78979) DeFranco válasza Kernel (#78977) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ki beszelt tulmelegedesrol?

(#78980) Kernel válasza DeFranco (#78979) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez aztán logikus válasz, ha nem érted, miről van szó, akkor inkább hagyjuk...

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#78981) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Mindig előjön az akksi téma. Ugorjunk! :K

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#78982) Skillet válasza cadtamas (#78978) üzenetére


Skillet
addikt

10-edes pontatlanság? Múltkor te írtad az ezred mm-es eltérést is. :P Kizárólag kerek mm-eket tud mérni a műszer.
Vagy 10-ed méteres eltérésre gondolsz? :)

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78983) Skillet válasza anorche1 (#78966) üzenetére


Skillet
addikt

Fém működik -már amennyire- papírlap nem.
De azért ez így eléggé... na :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#78984) dugesz77 válasza beg (#78953) üzenetére


dugesz77
őstag

Ez tényleg nagyon baráti ár egy ilyenért. Utána olvasva sokan dicsérik,köszi én is behúztam egyet :R

(#78976) baandii hát én pedig csak nem ajánlanám a tv usb-jét led szalagok hajtására. Nem erre lettek kitalálva. Ahoz meg drága dolog,hogy egy pár száz forintos kütyü miatt szálljon el . Veszel egy 24W-os (2A) 12V-os tápot és rákötsz egy ilyen ARILUX® led vezérlőt és veszel hozzá 1-2 Méter 5050 RGB ledet. Külön van a rendszer,nem a tv usb részét gyilkolod vele.

[ Szerkesztve ]

(#78985) dugesz77 válasza dugesz77 (#78984) üzenetére


dugesz77
őstag

Bocsánat lejárt a szerkesztési idő.
Már kitárgyaltuk párszor , hogy a tv usb aljzata még ha HDD meghajtáshoz is lett tervezve maximum 1A szoktak leadni. 5V-al számolva az 5W. Ha te normális led szalagot szeretnél használni azok méterenként 9,6W-ot kérnek(a gyengébbik 5050 rgb) tehát maximum fél métert tud meghajtani és akkor mindent 100%-os hatásfokkal számoltunk. Jobb esetben csak gyengén fog világítani rosszabb esetben nem lesz jó a színkeverés , vibrálni fog és kockáztatod a tv usb portját ,mert 100% üzemelteted és nem erre találták ki.

Bocs a szakkörért de talán ennyit megér ha valakit megkímél a csalódástól , tv szervíztől :R

(#78986) Pttypang válasza beg (#78932) üzenetére


Pttypang
veterán

Az a 4-6 ora konkret mukodesi ido mennyire valosagos? Mert a mostani nokiam ket ev utan is hozza a hat oras zenelejatszast nagyjabol, de hosszabb biciklis turakon ez is keves. Ha csak negy orat bir, akkor meg oke lehet, max neha megallok es feldobom power bankra, de ez legalabb valamennyire valos? :D

Everybody lies.

(#78987) bexinho23


bexinho23
őstag

Hogy tudok visszafizetni egy elküldött refund-ot? Írt a srác, hogy akkor várja, hogy utaljam vissza a refund-ot, és írjam meg a tranzakció számát. Tudtok ebben segíteni?

[link]

(#78988) pumi1980


pumi1980
tag

Aliexpress játék 25$-5$-os kuponért.
Itt mit kellene csinálni, mert nekem nem jött össze?

(#78989) zoltan6 válasza pumi1980 (#78988) üzenetére


zoltan6
őstag

még nekem sem sikerült rájönnöm,pedig letöltöttem az alkalmazást is,hátha kell hozzá. :F

(#78990) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Ebayen 3000 ft körül melyik okos órát érdemes megvásárolni ?

(#78991) Dluinet válasza jenei1994 (#78990) üzenetére


Dluinet
nagyúr

egyiket sem

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#78992) pprod94 válasza beg (#78953) üzenetére


pprod94
aktív tag

Ejj ejj... Már egy ideje gondolkodtam BT fülesben, nem szeretek a kábellel macerázni. Már a kajára ki kell számolnom a pénzt, erre fel ilyet kell olvasnom.. Na sebaj, megrendeltem én is. :D

(#78993) Krogoth


Krogoth
senior tag

Wazz, mi a tök van a forinttal?
21-én rendeltem valamit BG-ről, akkor 308,6-ba váltotta, most már 318,7-be :W

(#78994) erzol válasza Krogoth (#78993) üzenetére


erzol
őstag

Nem lehet, hogy a Paypal (vagy a BG) váltotta? :F
Most vásároltam Raiffeisen váltással 286,1-ért. :U

[ Szerkesztve ]

(#78995) Krogoth válasza erzol (#78994) üzenetére


Krogoth
senior tag

21.-e óta sehol semmit nem változtattam, ezért is lepődtem meg ezen a +10 forinton.

(#78996) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok,
na megint jott par cuccom:-)
Esernyo, elege jopofa, jo minosegunek tunik
[link]

noi karora, mukodik , majd kiderul egy tininel meddig birja:.-)
[link]

redmi note 2hoz akku, minden ok vele
[link]

itteni ajanlasra orico tolto. imadom, nagyon jo kis cucc
[link]

autoradio+karpit kiszedo szett, minden ok
[link]

ugreen usb c-s kabel, nagyon rendben van
[link]

tok redmi prohoz, nagyon rendben van.
[link]

redmi prohoz tg
erdekes , nem annyira jo a felulete ,mint amit most hasznalok, ami teljesen attetszo
[link]

most mar 1,5 honapja hasznalom ezt az okos karkotot
[link]
eleg jo es tenyleg nagyon jol birja az akkuja. igaz en elsosorban a pulzusmeresre es a lepesszamlalasra vettem, nincs allando szinkron a teloval. bejott. Igaz hogy szerintem nem jegyzi az adatokat es erdemes estenkent szinkronizalni. A xiaomi cucca azert megjegyezte par napra az infokat. mondjuk most jon egy band 2, majd azzal osszehasonlitom.

sogornomnek vettunk egy iylen kocsiules vedot, kutya ellen:-). jo minosegu cucc. allitolag itthon ennel sokkal dragabb
[link]

udv

(#78997) pprod94 válasza Hali1975 (#78996) üzenetére


pprod94
aktív tag

Szia! Az óráról küldenél képet? Barátnőmnek sosem tudok választani, ez képek alapján jó is lehetne. :)

(#78998) maestro87 válasza pumi1980 (#78988) üzenetére


maestro87
őstag

Az app-ban 9:00-kor felül megjelenik egy kis számláló, amint nullához ér, magától elindul a játék. A játékban meg csak annyit kell csinálni, hogy a random helyeken megjelenő figurákat meg kell érinteni.
Reggel 9 órához képest 3 óránként van játék.

(#78992) pprod94: Az a füles kb. mindig akciós, eredeti ára is csak 3$-ral több. :)

(#78999) cadtamas válasza Skillet (#78982) üzenetére


cadtamas
tag

Ezred méter. :D Elírtam.
Jogos az észrevétel, mivel méter a mértékegység amiben mér.
Mindent egybevetve pontosan mér.

Tehát a 20m-es távon 1-2 mm eltérést tapasztaltam, ami könnyen fakadhat abból a pontatlanságból, hogy nem egyforma a két műszer mérete és alakja.

(#79000) mobilizmo válasza erzol (#78994) üzenetére


mobilizmo
addikt

Igen csak csodálkoznék, ha Raiffeisen ennyiért váltotta volna.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.