Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#42) adalbert1 válasza proci985 (#37) üzenetére


adalbert1
veterán

A The Five People...-be beleolvastam, szerintem érthető (igaz van oldalanként 1-2 ismeretlen, vagy régen hallott szó, főleg melléknevek). Főleg nem is a szövegértéssel van problémám, hanem a nyelv használatával, mivel sokkal több tartalmat fogyasztok, mint előállítanék (pont azon gondolkoztam, hogy akár az is előfordulhat, hogy egy óra beszédre, vagy írásra jut 1000 óra filmnézés, olvasás, játék, zenehallgatás - tehát bármi, ahol kapcsolatba kerülök a nyelvvel).

Igazából a németet egy racionális választásnak tartanám (most a munkámhoz semmilyen nyelvtudás nem kell, de gondolok a jövőre), még ha annyira nem is áll közel a szívemhez. Az olasz pl. nagyon tetszik, mikor voltam kint párszor, könnyedén ragadt rám a nyelv (mondjuk gondolom ez bármilyen idegennyelvi környezetben így van eleinte) - viszont ezzel lehet a legkevésbé érvényesülni világszinten.
A spanyol is tetszene, azt még több helyen is beszélik, de Dél-Amerikába max. turistának mennék. A déli államok még azért is esnek ki, mert egy válságtól jobban sújtott és munkához való gyengébb hozzáállású országban nem igazán hiszek a fényes jövőben. Az orosz nem igazán tetszik, és ha életem során megyek valamerre, akkor inkább nyugat felé szeretnék orientálódni. Franciát tanultam óvodában és alsó tagozatban, de nagyon megutáltam, másrészt a francia nyelvterületek közül max. Kanadába, vagy Svájcba mennék hosszabb távra, de ott az angollal és a némettel jobban el lehet lenni.

Esetleg ha van valami javaslatotok, hogy mit lenne érdemes tanulni, akkor azt szívesen venném.

Pala: köszi, egyszer lehet hogy benne lennék, jelenleg csak nem natív emberekkel szoktam néha társalogni. Itt a PH-n még sose adtam el semmit, nekem a Bioshock és a Nők, nőügyek topic rémlik...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.