Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37) proci985 válasza adalbert1 (#35) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

passz, nyelvtanároknak elvileg ez tanterv része (napokban láttam egy nyelvtanároknak szánt angol kurzus tematikáját és biztosan tudni kellett ezt is a kreditért, gondolom általános), szóval egy körülbelüli képet fel tudnak mérni. az adott szituációban beugrást passzív szókincsnek hívják, ahogy tudom kb tízszerese angol esetén az aktívnak.

szövegértést pl úgy lehet tesztelni, hogy elkezdesz olvasni egy angol nyelvű könyvet... ha mondjuk megy Jane Eyre eredetiben, vagy mondjuk a Albomtól a Five People You Meet in Heaven, akkor bőven közép fölött vagy.

ja, ha tudás megvan, akkor tényleg egyszerűbb lerakni. bár ha sürgősen pár hét alatt kell a nyelvvizsga, az kemény lehet. főleg, ha az ember egy másik idegennyelvi közegben él...

német... hm, ha német nyelvterületen akarsz dolgozni, esetleg munka megkövetelheti, akkor érdemes vele foglalkozni. ha fiatalabb vagy, és csak angolul tudsz, szintén. egyébként sajnos sok haszna nincs, kegyetlenül bonyolult (újságokban is imádják a goethei körmondatokat és a műveltetést, érdemes pl a tomshardware német oldalát megnézni), jobban megéri az angolt felnyomni folyékony szintre. angol minden esetben kell, ez németről nem mondható el.

tildy: ja, svédeknél se a rigót (ez még a monopol, nehéz variáns volt), se az ECLt nem fogadták el. elmondhatatlan volt az örömöm efelett... főleg, amikor a felső németemből lett egy érettségi ötösöm, amit elfogadtak hármas szintnek. angolt meg semminek. felvételihez meg kellett az angol... na és ott gond volt, mert hiába beszélgettem velük angolul, a rendszert meg lehetett volna kerülni, de egyszerűbb volt megcsinálni egy kurzust bizonyítandó, hogy szinten vagyok. a hathetes, kb 10 momentumos kurzust azért szívesen kihagytam volna. de persze, jó a pannon, meg a bme, meg a rigó, meg az ecl, csak valaki nehogy komolyan vegye, hogy ezek érnek bármit is Magyarországon kívül.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.